• Dave.6

    Zdravím, shním nějakou vidlici na moje kolo. Není to nic extra a ta moje pomalu odchazí. Lock by se hodil ale být nemusí. Zdvih 80? (možná je to málo zaleží na penězích taková 100mm by se hodila :) ) Použití asi 70% silnice 30% lehčí terén. No a cenová hladina? uvidím kolik se sejde peněz ale zatím mám dvě cenové hladiny. Kolem 2,5k a pak do 5k. Záleží co se kde najde…:)

    Moc díky za pomoc

    0 0
    • jakub  

      cyklobazar.cz/kon­takt.php?id=2695­2&typ=1&katego­rie=2&strana=2 skoda ze ji nemam na co dat… inak bych ji bral..

      0 0
      • wroum  

        ja ti nevim, ja ji po 1200 km lehke XC jizdy uplne oddelal, ze repase stala dost pres 2000 (v dobe kdy na ni byly dily), ozyvaly se brutalni zvuky ze spoje nohy/korunka pri brzdeni a krome toho ze ta vidle je neskutecne lehka (cca 1400g) tak o ni nemuzu rict nic moc pozitivniho. rozhodne bych ji uz nechtel a to asi ani zadarmo – jako dekorace nic moc a jezdit bych si na ni nelajsnul.

        0 0
        • jakub  

          hmmm tak se omlouvam… nikdy jsem ji nejezdil… zdala se mi byt sympaticka… ai cena..... tak asi nic…

          0 0
          • wroum  

            ona vypada dobre a to i v realu a chodi taky dobre, ale mechanicka odolnost je fakt mizerna a tuhost taky. byla na kole a dal sem ji sanci. po tech 1200 km a repasi sla z domu.

            0 0
            • poiko  

              ten mars je asi přímý předchůdce Skareba, že? lehká vidle na xc, co moc nevydrží? no flame, jen nevím, kam jí mam zařadit. neznám tuhle řadu

              0 0
              • wroum  

                jo je to tak, predchudce skareba. vaha toho mojeho byla 1440g…

                0 0
    • Lister  

      asi to nebudeš chtít slyšet, ale tohle není rozumná cena za vidlici :)

      0 0
      • Dave.6  

        no rebu za 10k tak na to fakt nemam :)

        0 0
        • Lister  

          tolik zase dávat nemusíš, já jen kdyby si chtěl pustit 5,5tis tak za to už je Tora, což až na váhu je dobrá volba. Pokud ti váha nesedí tak další možností bude nový Sliver od Manitou – je lehčí, ale na druhou stranu je to vlastně pružinový Skareb, takže tuhost nic moc a pokud máš přes 75 kg tak by ti nemusel sedět. Tužší ale dražší bude Relic (což je vlastně Black) no a pak levnější varianta Slate, ale tam je vazelína a to by mohlo tuhnout při nižších teplotách, ale jinak to bude slušná vidle, protože model ze kterého vychází chodil moc hezky – si teď nemůžu vzpomenout jak se skara jmenoval :)

          0 0
          • Lister  

            Splice to byl :o)

            0 0
            • fousek  

              Splice moc pekne nechodi, oproti Tore je to docela slabota

              0 0
              • Kovak  

                to jo

                0 0
              • Lister  

                no je to možný, pokud chodí Tora jako Recon tak to bude hodně dobrý. Recon mi přišel hodně podobný mojemu Blackovi, v některých situacích možná i lepší…naopak kamarádova Splice při normálních teplotách chodila skoro stejně jako ten můj Black…z toho jsem vycházel když jsem to psal......

                0 0
                • fousek  

                  Tak zas Recona sem nemel v drape ja, ale Tora oproti Splice je fakt znat, rek bych ze Tora na zacatku zdvihu jde mozna jeste lip nez treba Drop-off

                  0 0
    • Brontosh  

      tak si vyber neco od Suntouru (nebo jak se to pise, jeste sem to slovo nikdy nepsal:) ti maji levne vidle a myslim, ze na tvoje naroky zcela OK

      0 0
      • Dave.6  

        jjj slysle jsem o tom (taky nevim jak se to pise :) ) ale dost lidi na to nadavalo ale ani nevim proc :)

        0 0
      • Lišák  

        Vytuněný Epicon by nemusel být špatný řešení.

        0 0
      • MTBMO  

        hlavně nebrat starou sr suntour xc-pro 100mm model 2005 je strašně měká, ale ty letošní modely budou asi dobrý hlavně přemejšlim o ruxovi

        0 0
    • Dados  

      Myslim, že RS Tora se dá sehnat někde kolem pěti..né? www.kupkolo.cz/…ck_2207.html

      0 0
    • Mamut  

      RcokShox Dart 2 vyzera papierovo OK. Vymozenostami je to podobne ako moja Judy XC'00, ktora dodnes krasne facha.

      Bude vazit 2.4kg (odhad), ale za tu cenu si vyskakovat nemozes. Okrem niektorych Pilotov vidlice od RS vzdy aspon nejak fungovali.

      0 0
    • pajasimi  

      zahodit předsudky a koupit suntour…kámoši vozí jak duro, tak rux a jsou skvělý..a ty levnější modely ti určitě poslouží

      0 0
    • Filltos  

      tady je tora do 5000 www.kupkolo.cz/…rn_2206.html

      0 0
    • honza.biker  

      Za tu cenu(5k) by se asi dala sehnat MX Comp nebo RS Tora… tora ma lepsi chod a 32mm nohy a mx comp je zase lehci

      0 0
    • gobike  

      Sezen si Toru nic, lepsiho za ty penize neni.

      0 0
      • Dave.6  

        jj koukal jsem na ty tipy a ta tora vypada fakt solidne.. :) sakra musim pridat na vydelavani penez :) jde to pomalu :)

        0 0
        • gobike  

          Pokud chces napsat soukromou recenzi o tore, ozvi se na icq, mam ji vic nez rok a docela dost jsme spolu prozili :)

          0 0
    • Kovak  

      co třeba RS Recon?

      0 0
    • honzicek  

      Jednoznačně hlasuji pro Toru. Klido i pruzinovou verzi

      0 0
    • assassin  

      taky hlasuju pro pruzinovou toru… mel sem splice (ted sem ji prodal temer novou za 2k) a tora je lepsi ve vsech ohledech…

      0 0
    • RUR  

      E-bay…Magura Assgard kolem 150eur uvažoval jsem o ní dost. Nakonec MZ xc 600 za 250,– imho taky dobrý:))

      0 0
    • kesu  

      toru,hral sem si s epiconem na gt idrive 5 a zadnej zazrak to neni,reconu nesehal ani po paty

      0 0
      • Lišák  

        Epicon samozřejmě s tuningem. Pak by měl Recona převyšovat.

        0 0
    • Dave.6  

      Zdravím, mám jeste dotaz. Nakonec se rozhoduji mezi tou torou www.kupkolo.cz/…rn_2206.html

      a nebo vytuneneho epicona od milana (jsem s nim v kontaktu)

      www.kupkolo.cz/…h_result.php?…

      Jezdim asfalt a teren asi 50 na 50. Asfalt vetsinou nez dojedu do nejakeho terenu. Teren je takovy stredni. Jde me hlavne o to aby ta vidlici byla co nejcitlivejsi (aby vse vyzehlila :) )

      Moc diky za radu

      0 0
      • Lišák  

        Ber Epicona s tuningem-nebudeš litovat!

        Epicon je lehhčí a věřím, že s tuningem bude i citlivější. A necháš si ho naladit přesně na svoje potřeby.

        0 0
      • xetron  

        Ahoj . Ja mam teda tu toru a zatim spokojenost žehli vyborně. Je možne nebo spiš jiste že epicon po úpravě bude chodit taky hodně moc dobře ale ja už k suntouru stratil vztah Jezdil jsem jejich 2 vidle a už bych si je asi nekoupil…

        0 0
      • Dave.6  

        je tak zatim je to 50 na 50 jedne rika to druhy ono :)sakra jak se mam takhle rozhodnout :)

        0 0
        • kout.jk  

          on si každej bude chválit to svý. Měl jsem dva suntoury a taky už jsem ho nikdy nechtěl. Nechal jsem si poradit a mám vyladěnýho epicona a jako všichni,kdo ho má můžu říct, že je ultracitlivej. Dálkovej lock oproti manitou funguje bezchybně, je tuhej i docela lehkej. Kdo ho nezkusil, tak neuvěří, jak může levná vidle chodit. Navíc u Milana máš zajištěnej servis jakej jinde nenajdeš (ukáže ti rozborku, vysvětlí ti údržbu, atd atd, aby jsi ten servis potřeboval jen v tom nejhoršim případě)

          0 0
      • MlokCZ  

        Tak já bych šel taky určitě do upraveného Epiconu. Funkčně na tom bude o malý chlup lépe + váha výrazně menší. A asi bych ještě volil lock z řídítek při očekávaném velkém množství asfaltu. U Tory je pak + 600. Navíc u Tory je možné, že budeš ještě muset měnit pružinu.

        0 0
      • JJ  

        Jako spokojeny uzivatel (i kdyz pomerne kratkodoby) hlasuju pro epicona

        0 0
    • Vymi  

      Nemam sice epicona ale Milanova uprava SunTour S-RL opravdu pomohla a spokojenost… :-)

      0 0
    • Tukos  

      Epicon je dobrá volba, od Milana neprohloupíš, kamoš si ji koupil a po čase měl problém, tento byl ale odstraněn do týdne přímo Milanem (včetně času na poště), citlivost perfektní a možnost i regulace tuším tlumení. Já mám XC PRO asi 3/4 roku a rovněž maximální spokojenost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.