• exBURN

    Zdravím.

    Jen tak uvažuji o nové vidlici – koupil jsem staršího spešla pitch, jenž má vidlici RS pike a zároveň 20mm osu. Zde na foru jsme si povyměňovali pružiny a vidla chodí hezky a bude asi bezůdržbová. Jen ta váha – máte někdo zkušenosti s výměnou za třeba základního epicona 150 RLD SF-12 nebo za rs Revelation? Má to smysl? Za kolik se dá prodat stará RS Pike?

    Žíly mi to netrhá, člověk jen tak přemýšlí, snad to taky znáte. Na kole neskáču, jen jezdím nezpevněné ceaty, lesem atd…

    0 0
    • Atilla  

      Si myslím, že na pitche jsou komponenty kde bude mít investice větší smysl. Třeba záplety. Epiconem si spíš pohoršíš- jen něco ušetříš na váze.

      0 0
    • standa.nera  

      Zadna vidlice neni bezudrzbova.Ja naopak shanel pruzinovku s 20mm osou a klasickym krkem, novou nebo lehce jetou po bazarech a byl docela problem sehnat neco s netapered krkem.Nakonce jsem vzal RS Sektor,chodi pekne ale klidne by mohl byt progresivnejsi.

      Zalezi jestli jsi spokojeny s citlivosti a vyuzivas cely zdvih.Cena pouzite vidle se odviji od celkoveho stavu, delky krku apod.Kdyz budes prodavat klidne posli fotky a cenu.

      0 0
    • exBURN  

      Dneska jsem to byl projet a pořád mám pocit že i po výměně pružiny za modrou by to mohlo chodit líp – poslední 3–4 cm nevyužiju ani náhodou.

      Opravdu je Epicon tak zlá vidle v porovnání s pike? Co RS Revelation?

      0 0
      • standa.nera  

        Jaky mas sag?Vzduchova vidlice bude progresivnejsi.

        0 0
        • exBURN  

          Sag asi 25mm ( s černou pružinou jsem měl 20).

          Jako není to špatný, ale pořad si řikám že třeba fox float 32 150mm a nebo revelation by mohly chodit líp. Epicon je ekonomická volba. Blbý je že vych musel i měnit přední kolo.

          Měl jsem před tím rebu a tu jsem vozil celkem ufouklou a bylo to podobný. S vidlí se 140mm zdvihem jsem čekal lepší chod. Možná je to ale jen zdání a je to tak normální.

          0 0
          • scret  

            jen se zeptam, predpokladam, ze nemas ram na taper krk ze?

            Takze budes muset shanet vidlici s klasickym sloupkem, idealne s 20mm osou a cca 140–150mm zdvihem…

            No, pak jedine asi starsi RVL s 20mm osou… Jeste par takovych se da obcas sehnat… ja ho nedavno prodaval..

            Jinak dnes je vetsinou vse 15mm osa (to neni zas takovy problem) a s taper krkem…

            0 0
            • exBURN  

              Jj netaper krk a 20mm osa. Uvažuji i nad novýma kolama tak bych to mohl pořešit rovnou.

              0 0
          • Nimrod  

            25mm sag na 140 vidli je na mě hrozně málo… osobně jsem zvyklý mít sag 25–30% zdvihu

            0 0
            • standa.nera  

              Taky tak.U Domaina mam cervenou pruzinu (72–82 kg),jsem na spodni hranici a vyuzivam cely zdvih,zadny velky skoky.

              0 0
          • Atilla  

            Tak červená ti musí sednout na mě byla až moc živá v terénu.

            0 0
            • exBURN  

              Jj, rád bych jí zkusil, ale bude problém ji asi sehnat :(

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.