• treatt

    Tak máme za sebou první horský akt, Tour přejíždí k jihu směrem k Pyrenejím, předchozí vlákno už pěkně nabobtnalo, tak tu máme pokračování

    Na celkové pořadí se vykrystalizovali dva hlavní favoriti, Andy a Alberto, ale může se stát ještě spousta věcí..

    Otevřený je jak souboj o zelený, tak puntíkatý dres a čeká nás velké finále..

    Takže, na začátek anketní otázka: jak dopadne top 10 v Paříži, kdo doveze zelený dres a kdo puntíkatý?

    0 0
    • daymaker  

      dneska budu muset přejet na chalupu na kole moooc rychle, abych stihnul ten dojezd… tam by se mohlo maličko útočit… :-)

      0 0
    • Darkson  

      aktuální tipy:

      1.A.Shleck

      2.Contador

      3.S.Sanchez

      4.Gesink

      5.Kreuziger

      zelenej dres pro Thora a puntíkatej je loterie:-)

      0 0
    • Pebe  

      jen tak ze zvědavosti, když by Andy vyhrál ve žlutym, pozvou v Paříži na pódium v bílém dresu druhého, jak to bývá v etapách?

      0 0
      • black.horse  

        ne, Andy dostane žlutý tričko a bílý trenky:-)

        0 0
        • Thidney  

          Ještě puntíkatý ponožky a žiletkářskou módní policii šlehne :)

          0 0
      • Ruprt2  

        při vyhlašování po etapě je tam Andy vždycky 2×

        jedou ve žlutém a jednou v bílém.

        0 0
        • Pebe  

          což by v Paříži, jako je to tady z 2009 asi šlo těžko, o to mi jde…

          0 0
          • Ruprt2  

            aha už chápu já reagoval na to pozvání na podiu jako po etapách. Druhý na podium fakt nechodí.

            Odpověď jinak samozřejmě nevím.

            Ale podle mě tak budou bude Andy v bílém :-)

            0 0
          • treatt  

            Mno, do cíle v tom případě přiveze bílý dres druhý v pořadí, ale na podium potom podle mě nevystoupá.

            V zásadě by stačilo najít ceremonii z roku 1997, kdy vyhrál Ullrich celkové pořadí a zároveň byl do 25ti let. Ten vozil Peter LÜTTENBERGER, ale podle mě se na podium v Paříži nedostal..

            0 0
    • Thidney  
      1. Contador
      2. Andy
      3. S. Sanchez
      4. Menchov
      5. Roman /pokud ustojí druhý den volna/ to je spíš přání :),
      6. Basso
      7. Leipheimer
      8. Van den Broeck
      9. Gesink
      10. Vinokurov

      Yelenej Thorr? Puntikz ???

      0 0
    • Lister  

      Tady se nedá moc hlasovat, člověk musí z nějakého důvodu fandit skoro všem zmíněným :-)

      Celkovou výhru přeuju nejvíce Andymu, ale fandím samozřejmě i Romanovy a neskutečně obdivuju Jense – toho by chtěl mít v týmu každý.

      0 0
    • Juan Pelota  

      Taky fandím Andymu, ale obávám se, že to dopadne stejně jak loni.

      Znáte?Zajímavá videa ze Saxa:

      http://www.saxobanktakingthelead.com/

      0 0
    • PjSky  

      Skoda Lance.. ale stejne je to borec. Tu mladez okolo uz ani neznam.

      0 0
    • mitch  

      kde je treatt, od začátku je to nějaký dramatický :)

      0 0
      • McBlacky  

        ani ne, ze začátku se chvíli jela tužka ale když začal cukat Ryder, tak to se pochopitelně nelíbilo a přišláplo se. pár pokusů o nástup, ale nakonec se zformovala poměrně silná skupina 18 jezdců kde zajímavá jména jsou hned dvě. Ryder a Vino.

        Peloton jim určitě nedovolí vyjet si větší náskok, protože pak za to vezme Astana se Saxem a pojede jim to vysvětlit. Nicméně etapa nahrává únikům a určitě na závěrečném krátkém stoupání se pojede totální doraz o GC.

        Proti včerejšku se dneska jede velmi svižně.

        0 0
        • Premik  

          hodně zajímavá skupina, ještě mě tam zaujal nezmar Andreas Kloden, to je borec, který měl svého času na to, aby vyhrál Tour. Jenže to bylo v dobách, kdy staré dámě šéfoval Lance, holt smůla.

          Bohužel se náskok pomalu začíná zmenšovat.

          0 0
          • McBlacky  

            čelo jak jsem predpokládal vzala Saxo. O´Grady jede masakr. Náskok ale stále 2 minuty. Skupinka je silná a velká a budou chtít to zkusit. čeká je dlouhý úsek klesání a pak se trať významněji dvakrát zhoupne pod poslední kopec. Jsme teprve v půlce, hlavní porce převýšení dne je už v nohách.

            0 0
            • Premik  

              jsem trochu skeptik ohledně toho, že by si snad náskok mohli dovézt do cíle, ale uvidíme – do konce je ještě daleko. Moc jim nepřidá ani přítomnost Vinokurova, což je klasický příklad „skupinového kazišuka“.

              0 0
              • McBlacky  

                zase od Astany je to taktické vůči Saxo. Protože ikdyby šel Vino s únikem do extrému a do žluťáka, tak Astana ví, že ho pak někde nechá AC. Ale určitě by ho bránil před AS :)

                takže si to dneska odpracuje Saxo, což je bude stát hodně sil

                0 0
                • Premik  

                  teď za to do kopce pěkně vzal Hesjedal a náskok se výrazně přehoupl přes 2 min, ten chlapík vypadá hodně dobře.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    klíčový úsek bude od cca 165km na 204km. To je rovinaté a poslední třetině sjezd. Pokud to rozumně udrží až pod závěrečné stoupání, mohl by to někdo z nich dokázat. Zítra bude volnější etapa, tak netřeba až tak šetřit síly. Od neděle to ale začne :)

                    0 0
                    • Premik  

                      náskok pořád stejný ± 2min, takže opravdu by to někdo z nich mohl v závěru udržet, můj tajný tip je Hesjedal. Ale počítám s nevelkým náskokem v řádu vteřin – na skočení Romana potřebuje Ryder najet víc než půlminutu..

                      0 0
                      • McBlacky  

                        Hesjedal je určitě jediný z Garminu, kdo může něco zajet v kopcích. Profil do cíle by mu měl sedět, ale je tam Vino a po hubeným Giru bude chtít kousat.

                        0 0
                        • Premik  

                          tak ten kazašský kazišuk už to roztrhal, toho jsem se bál. No uvidíme, vepředu docela silná 4členná skupinka Hesjedal, Vinokurov, Kloden a Kiriyenka. Aktuálně náskok 47 vteřin na bývalou skupinu a 1:56 na peloton

                          0 0
                      • Thidney  

                        tak už se to roztrhlo vepředu 4 silný – Vino, Hesjedal, Klöden, Kiryienka a berou za to fest už maj 3 a půl minuty

                        0 0
                        • Premik  

                          aha, máš recht, neměl jsem aktualizované data.

                          0 0
                        • McBlacky  

                          podle mě to neudělali dobře, čeká je 35km kde peloton je v převaze. Začínají mít velký náskok a to se brzo znelíbí.

                          0 0
                          • Premik  

                            celkem mě překvapuje klid pelotonu, 25km do cíle a 3 min k dobru, z toho tam jsou vep ředu 2 borci z pomezí 1 desítky, kteří můžou jít hodně dopředu

                            0 0
                          • treatt  

                            Omlouvám se, jsem pracovně bohužel opravdu mimo. Každopádně jeden postřeh. Andy Klöden už nemá lehký nohy, už moc netahá špic, Ryder tahá strašlivě těžký převody a už netočí taky nijak svižně, na těch širokých cestách jsou chlapci fakt v nevýhodě, zezadu se stále snaží se docvaknout zpět, hlavně kluci z Cofidisu, kteří tam jsou ve třech..

                            Na špici balíku se ale začalo zatraceně jet, Ryder i Vino jsou nebezpeční pro Cervelo, Omegy, kteří ulehčují práci Saxo boys, na čele se střídají ale i Liquigasi..

                            22 sekund ztrácí druhá grupa, kde jsou chlapci jako Casar, kteří dobře stoupají a pokud se docvaknou ke čtveřici vepředu, budou to mít hodně těžké, aby to dovezli k pásce. Poslední kopec bude pěkně výživný, v pelotonu to asi bude na ostří nože.

                            Andy se dal slyšet, že je připraven čelit útoku Alberta, spousta lidí očekává ohňostroj na konci..

                            0 0
      • treatt  

        Treatt byl pozván na oběd na sushi 8-) a teď řeší pracovní věci a spadnutí serveru, takže jsem prozatím mimo :(

        Sorry..

        0 0
    • HarryTP  

      Ahoj ,už říkali, proč se včera nevysílalo v češtině?

      0 0
      • losna  

        Prý nějaká chyba na trase, na příčinu údajně přišli až v devět večer.

        0 0
    • McBlacky  

      tak ted se na to dá koukat ani nedutám. 4ka vpředu točí po 10 vteřinách a jedou neuvěřitelně profi. Za nima skupinka je lehce v chaosu, chtěli by moc, ale nejde jim to, chybí dohoda. Balík je už nervozní na čele Saxo, Cervelo, Liqui. Zalehlí v beranech, dle výrazu jedou fest, ale náskok se krátí jen velmi pomalu. 3 minuty. Ještě chvíli a budeme klesat pod finální kopec

      0 0
      • McBlacky  

        Vino se občerstvuje plechovkovou colou, jede dneska ve velké pohodě, věří si.

        Ryder nevypadá dobře, Andreas i Vasil vypadají v rámci šrotu co jedou ok.

        0 0
        • raceman  

          bude to krasna bitva o etapu… :-) vino x kloden x hesjedal

          0 0
          • Thidney  

            jesjedou :)

            0 0
          • McBlacky  

            peloton zařadil vyšší rychlost a náskok je pod 2 minuty.

            Cav na kameru ukazuje že to je fakt moc dneska. Podle info režie Tyler Farrar opustil závod. Uvidíme co je na tom pravdy. Možná má dost, na zítra si nevěří a do hor se mu jako sprinterovi nechce.

            0 0
            • raceman  

              ale cíl je v kopcu, tam už síla vbalíku nepomůže… jestli nedojedou hoši pod kopec uplně šrot, tak by to vino možna zvladl.. klodi už je fakt šrot .-/

              0 0
              • McBlacky  

                nevypadá to dobře. pod minutu a ještě nejsou pod kopcem. Ty široký cesty a dlouhej sjezd byly pro peloton ideální. škoda

                4ka na čele už jede strašně v křeči. ne ne dneska to nevyjde.

                0 0
            • treatt  

              Když tady na tomhle kopci Jalabert vyhrál, tak na něm ztratil 1´30 – a hned v prvních rampách mezi obrovským davem odpadá Ryder i Andi…Vino vypadá pořád silně, Petacchi rozjíždí kopec pro Cunega

              0 0
              • treatt  

                Páni to je strašná stojka, John Gadret je skvělý vrchař a zkouší odjet, ale bude to mít hrozně těžké, Lance odpadá..obecně to bude těžké pro diesely jako Armstrong, který jede na úrovni Petacchiho..

                0 0
              • McBlacky  

                zkoušel to Gadret ale neuspěl. Peloton se vysiluje nástupy a Vino a Vasil to drží!

                0 0
              • Thidney  

                Vino!!

                0 0
              • McBlacky  

                Andy jede v pohodě za ním láme hrozně Alberto. vedle jede myslím Roman, ted nevím

                0 0
              • McBlacky  

                a nastupuje Alberto strašne, za ním Andy. Vino sám na špici

                0 0
              • McBlacky  

                tak to bylo dost hustý

                Rodriguez, Contador, Vino…

                Andy ? ztráta 10sec

                Roman 10, ztráta 15sec.

                0 0
        • raceman  

          cav je šrot na konci baliku a to se jede z kopce :-)

          0 0
    • Vhalasta  

      Na Iděsu je v diskuzi přetištěná odpověď p. Šímy, vedoucího EUROSPORTU na stížnosti na Bakyho. Resumé: Je výborný a měnit nebudem.

      0 0
    • witmar  

      video na youtube: pokud jsem dobře pochopil tak ti jezdci nic netušili a lidé kolem šíleli…docela zajímavé :-)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • raceman  

      včera se to vinovi konečně povedlo… krasny unik :-)

      a dnešni konec etapy bude taky krása, sem zvědavý jestli se andy udrží ve žluťáku i po dnešku

      0 0
      • Biker jak Pes  

        No, Andy by měl hlavně něco udělat s tím náskokem. Jestli si těch třicet sekund doveze na časovku, tak na vítězství může zapomenou, Contador pojede jak magor a Andy zase bude na časovce 150. jak je zvykem… :-)

        0 0
        • raceman  

          jj dival sem se na vysledky prologu a propastny rozdil :-) synek by na tom mel zapracovat, dyt ma v tymu snad toho nejpovolanejsiho :)

          0 0
        • raceman  

          btw: jaktoze jens uz neni v uniku? ho stahli? byl sem ted hodku mimo na kole… :-)

          0 0
    • xp3  

      Ahojte,

      http://www.cyclingfans.com/node/1087

      zde nejsou funkční odkazy, nevíte kde ještě jinde lze sledovat Tour?

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Kruté to bylo dneska, Menčov pořádně kopal a Roman nám vypadnul z desítky :-(

      0 0
      • raceman  

        jj a contador si udelal ze schlecka dobry den :D

        0 0
        • lidumil  

          No bylo to pěkný, jen si myslím, že si Andy jel, jak potřeboval.

          0 0
        • destr  

          A to jak?

          0 0
        • Biker jak Pes  

          No, spíš bych tipoval, že Contador bude v dalších dnech problémy. Dneska se ho Andy držel jak klíště, nenechal si ho ujet ani o metr. Ještě uvidíme, 17. etapa bude krutá… :-)

          0 0
          • Premik  

            problém je v tom, že Contador mu ujet nepotřebuje, to spíš Andy by si potřeboval zvýšit náskok před časovkou, kterou neumí. Alberto si naprosto s přehledem kontroluje průběh závodu a má to skvěle rozjeté na další vítězství. Víc bych to samozřejmě přál Schleckovi – líbí se mi jeho ofenzívní pojetí, které třeba naprosto kontrastuje s Kreuzigerovým profesorským, pro mě jako pro diváka někdy až nudným stylem závdění.

            0 0
            • lidumil  

              No dneska to od Romana rozhoděn nebylo profesorský, spíš na to fakt neměl. Ale od compu se to dobře hodnotí :-) a ty dna kopce bych teda jet po sobě nechtěl.

              0 0
        • Lister  

          Dneska by ti dva zasloužili aby jim Denis dal dvě minuty a pak jim v časovce oběma naklepal zadek :-(

          0 0
          • Thidney  

            Denis dneska ukázal, že až zas tak jinde nejsou. Andy mi přijde na doraz. Klöden zabloudil před cílem /to musí ******/.

            Chci Vinuv recept na regeneraci.) Pár twitterů –

            Basso – Giornata dura.. Come sempre qui al TDF" – Těžký den..Jako vždy na tdf :)

            Cadel – Frustrating and dissapointing day for me: dropped early to come good again for final-GRRRR…Glad I've got good people around me

            Rogers – I'm cooked.

            Quinziato – Legs hurt on climbs and in the decents I almost can't seat on my sattle! It's frustrating to have just to survive but I wanna get to Paris!

            Spousta už na twitter peče, očividně třetí týden nastupuje v plný parádě :)

            0 0
            • Lister  

              Místo aby se Andy snažil, tak přistoupil na Albertovu hru, možná by ho neurval, možná by mu nakonec dal Alberto pár vteřin, ale takhle naprosto hloupě riskuje, že nakonec nebude ani druhý, ale díky časovce třeba přijde i o bednu – prostě dneska zklamání, Alberto evidentně jede co potřebuje a Andy mu to žere :-(

              Zajímavé výroky – nějak si nepamatuju, že by měl Cadel někdy dobrý den na Tour. Ten závod je nad jeho síly, nechápu, proč je vždy řazen mezi favority?

              0 0
              • raceman  

                vzdyt to rikam, ze si z neho udelal alberto dobry den… presne tohle chtel :-) menchov tho krasne vyuzil

                uz v tom finisi na tom kratkem 3km kopcu, kdy andymu ujel to bylo jasne, ze alberto je nekde jinde nez andy .-)

                0 0
                • treatt  

                  Mno, zase v prvním kopci ujel Andy Albertovi..Con­tadorovi svědčí krátké prudké kopce, tam nemá konkurenci, ale v dlouhých pozvolných se zdá, že Andyho prostě neurve.

                  Jen škoda, že Denis nenastoupil ještě dřív a nezačali hned spolupracovat se Samuelem – ale je jasný, že soupeřili o třetí flek..

                  Nicméně si asi neodpustím, že jsem nevsadil na Denise, že dojede na podiu, jak jsem chtěl :( Psal jsem už v minulým vlákně, že je můj černý kůň..

                  0 0
                  • Darkson  

                    Denis je lehce nevyzpytatelný:-)…doteď ho nebylo vidět a přitom jede minimálně o podium. navíc je dobrý časovkář

                    0 0
              • Biker jak Pes  

                Nezapomeň, že Cadel jede se zlomeným loktem. Navíc, jak se dalo čekat, on a Basso jsou očividně unaveni z Gira (nebo je na TdF konkurence prostě větší). Ale musí se nechat, že to, co předvedl na Giru je opravdu výkon hodný mistra světa. Ačkoliv Cadela nemám rád a nikdy jsem mu nefandil, tak se mu musí nechat, že po dlouhé době je mistr světa, který opravdu závodí, který není pouze vítězem jednoho závodu. Ballan i Bettini byli opravdu závodníci pouze na MS mi přijde … :-P

                0 0
              • Thidney  

                Cadel – 2008 2 místo je málo?

                0 0
                • Thidney  

                  2005 – 8, 2006 – 4, 2007 – 7, 2008 – 2, 2009 – 29 ,)

                  0 0
              • treatt  

                To, že zajel druhý flek v minulosti svědčí o tom, že na to nemá? :)

                0 0
                • Lister  

                  Myslel jsem, že nemá na vítěství – pokud jsem psal, že nepatří mezi favority, tak pro mě nikdy nepatřil mezi favority na první místo, spíš taková jistota do první desítky.

                  0 0
            • jonys  

              A co píše na twitteru Armstrong?Podle výkonů to vypadá,že tam přispívá i během etap…

              0 0
          • daymaker  

            souhlas… včera jsem jim to fakt přál… divadélko pěkné, ale nudné.. Andy na to dojede… škoda, že jim Menčov nedal víc než těch 17s… :-(

            0 0
    • treatt  

      Dřív než cokoliv, chtěl bych vzpomenout, že včera tomu bylo přesně 15 let, co ve sjezdu z Col de Portet-d´Aspet spadl Fabio Casartelli spolu se 4mi dalšími jezdci. Muuseuw se rychle zvedl, Dante Rezze spadl 20 metrů ze srázu, ale začal se škrábat nahoru. Němec Badinger, ošklivě zraněný, na zádech, ale živý.

      Fabiovi zbývalo 5 dní, aby dokončil svou první Tour, když rok předtím vzdal. Na prsou ho mohl hřát jeho olympijský titul z Barcelony. Tragický pád a v televizi běžely záběry s dlouhým potokem krve. Fabio v helikoptéře prodělává 3 zástavy srdce a kolem 14té hodiny Jean-Marie Leblanc do éteru Radio Tour oznamuje, že Fabio svým zraněním přes veškerou pomoc nemocnice v Tarbes podlehl..

      Druhý den dojíždí celý tým Motoroly jako první na pásce, balík jede o něco zpět.

      Potom Lance Armstrong vyhrává svou první etapu na Tour a jeho gesto do nebe pro Fabia oblétá celý svět..

      Je to 15 let a pořád běhá mráz po zádech..

      0 0
      • Lister  

        Mě běhá mráz po zádech jak to čtu – fakt bys nechtěl dělat sportovního reportéra? To, co píšeš, se totiž čte jedním dechem.

        0 0
        • Darkson  

          jo, ať s tím jde treatt do…Eurosportu:-);

          k Romanovi: včera se mu nevedlo, ale krize během následujících pyrenejských etap může přijít na kohokoliv z první desítky. snad už si tu svou Roman vybral.

          na první šestku asi Roman nemá, ale na 7.místo Leipheimra ztrácí něco přes 2 minuty, což se dá v těžkých pyrenejským stoupáních lehce získat i ztratit, navíc Lepiheimer, LL Sanchez nebo Basso na tom nevypadají líp než Roman tak se nechme překvapit a držme palce:-)

          0 0
        • treatt  

          Upřímně řečeno nad tím částečně uvažuju..

          Jen se mi teď bohužel nedostává kvůli práci času na reporty :( Ale tak víš jak, Eursport je s Bakym spokojenej, tak co :)

          0 0
          • Lister  

            Tak, že je spokojenej Eurosport, to by se ještě dalo pochopit, ale že jsou spokojení diváci??

            0 0
            • mitch  

              Počkej někde tu je odkaz na odpověď eurosportu a podle eurosportu jsou spokojení i diváci :)

              0 0
      • daymaker  

        gesto

        0 0
      • McBlacky  

        to už je tak dlouho, no sakra. Ti co přežili měli kliku obrovskou. Co si pamatuju, tak jeli kolem 90km/h a neměl pořádnou helmu…

        0 0
      • treatt  

        Každopádně ještě malý dovětek ke včerejšku. Kdo nás rozhodně překvapil, byl nositel žlutého trikotu, který nám předvedl mladý Schleck.

        Už na začátku předposledního stoupání bylo velice překvapivé, jak vzadu ve skupině favoritů byl, procouval si až na konec a sjel si pro jídlo ke svému týmovému autu, přestože měl ve skupince své domestiky. Jaký hazard s tím, že před sebou najednou měl snad 50 lidí, na začátku jel špic Navarro, úhlavní domestik úhlavního nepřítele, hned za ním nebezpeční lidé jako Gesink, Menchov a všichni ostatní.

        Šlo si klást otázku, zda se jedná o jeho slabost, že si musel odcouvat, ale jakmile si k němu sjeli jeho Saxo boys, postrčením rukou do zad je zase odeslal, že si jede v pohodě svoje..kdoví, co to tedy mělo znamenat, gesto sebejistoty? Divadélko, že by si hrál na unaveného ve stylu Armstronga, kterým kdysi vytřel Tmobile zrak, to být mohlo sotva, když si tak okatě odvolával domestiky ve chvíli, kdy byl v záběru kamer..

        Druhý okamžik nabídl opět nevídané představení, kdy jsme poprvé mohli vidět dráhařské taktizování v kopci se sklonem 10 stupňů. Na špici skupinky, kde už zbyli jen nejlepší, si jedou třetí a čtvrtý v pořadí, nikdo menší než Menchov a Sanchez a pánové Schleck s Contadorem si po nástupu Contadora a jeho neutralizaci Andym absolutně přestávají zajímat o dění vepředu, prakticky zastaví vprostřed silnici a Gesink a další, co si dojížděli v plné kudle zezadu, se jim museli vyhýbat..hra s ohněm, která se nemusela vyplatit, celkem silné gesto sebejistoty dominance těchto dvou jezdců nad ostatními. A musí se přiznat, když se rozhodli jet, náskok, který si vypracovával Denis vepředu, se scvrkl během chvilečky.

        Andy čekal, čekal co předvede Contador, od kterého se čekal útok, pak ale možná Alberto prostě nechal Andyho vycukat, přeci jen ta zodpovědnost leží na muže ve žlutém trikotu, Alberto má navíc výhodu do časovky..a jak bylo vidět, na konci stíhal Andy..malým vítězem této partičky pokru tak asi je Alberto..

        Ale jsou to věci tedy..

        0 0
        • Biker jak Pes  

          To, jak si Andy sám dojel dozadu do auta dneska probírali i Sean Kelly a Dave na Eurosportu, že to od něj byla prostě ptákovina. Tohle si nemůže dovolit, je fakt, že kdyby v tu chvíli Alberto odjel, Andy by ho horko těžko sjížděl…

          0 0
        • Lister  

          celkem silné gesto sebejistoty dominance těchto dvou jezdců nad ostatními.

          V případě Alberta určitě, ale od Andyho spíše chyba. Podle toho jak se včera choval: Alberto si je sám sebou sakra jistý, je mu jedno, jestli na něj Menčom udělá v kopci 2 minuty. On před Tour prohlásil, kde zaútočí a kde všechny odrovná a podle průběhu to tak asi i bude. To Andy by se měl těch dvou vlčáků sakra bát…

          malým vítězem této partičky pokru tak asi je Alberto

          naprostý souhlas.

          PS: a opět hezký kousek fantastického počteníčka :-)

          0 0
          • marios  

            Jo, čte s to jak pohádka.Piš. piš, piš.

            JInak jsou už nazčátku posledního kopce (HC). Jak to dneska dopadne? Dojedou tu grupu s Balamem? Jak to vypadá na špici balíku? (mám špatné připojení, sleduju to jen na gaps)

            0 0
        • treatt  

          Jinak jak jsem uvedl, dneska nemám tolik času, abych dělal opravdový online, v rychlosti tedy k dnešní etapě.

          Dnes to bude o riziku. Všichni chtějí být vepředu, malá chybka může stát hodně, jak jsme teď viděli na konci balíku, kde se opravdu nepříjemně smotal Anthony Geslin a Iban Mayoz, který navíc neměl rukavice a má pěkně sedřané ruce..

          Dnešní etapa je

          Otázka dne je: Schleck – tak co, zaútočí dnes? Hodně prudké pasáže ve stylu silného nástupu, to není zrovna jeho parketa. Dnes to není extra prudké, ale! Od Contadora se čeká útok až na Tourmaletu, Andy prostě potřebuje získávat čas na lepšího časovkáře Contadora. Jenže, dnes hned za největším kopcem dne, Port de Balés, 19,3km s průměrem 6,1% kategorie HC, co začíná stoupat na 146.km z celkových 187,5 a nahoře je to 166km, pak hned čeká těžký a náročný sjezd přímo do cíle…

          A Schleck není nejsilnější sjezdař, Alberto jezdí lépe..tedy nejen co provede Andy, co Contador. Ale také co Sanchez, který patří mezi nejlepší sjezdaře balíku? Menchova ve výjezdu asi těžko odpáře, Denis je spíše lepší vrchař, ve sjezdu ale občas zazmatkuje, dělá chyby, umí jít

          pozdě na brzdy a zadělat si tak na průšvih..

          Každopádně vepředu se dokázala po leteckém dnu zezačátku odtrhnout silná skupinka 10ti lidí, které nechává balík jet, protože nejsou nebezpěční, dokázali se dostat přes 10 minut náskoku. Právě se začínáme dostávat k prvím pasážím stoupání dlouhého, těžkého stoupání, Saxo je tedy na špici, kde už drahnou chvíli dělá peklíčko O´Grady, co si pomalu odstupuje, Jens se svojí sveřepou grimasou a pomalu si taky začne odstupovat..a na balíku je to znát, vzadu se to začíná pěkně prosývat, odpadají jeden jezdec za druhým

          Věci se dnes asi dít budou, nechme se překvapit, divadlo jménem Tour v Pyrenejích spěje do svého vyvrcholení dnešního aktu..

          0 0
          • treatt  

            Tak v úniku jsme měli: Vandborg (DEN/Liquigas), Van Summeren (BEL/Garmin), Ivanov (RUS/Katusha), Mondory (FRA/AG2R), Ballan (ITA/BMC), Reda (ITA/Quick Step), Roberts (AUS/Milram), Voeckler et Turgot (FRA/Bbox Bouygues), Perez Arrieta (ESP/Footon), ale pod tlakem Saxo boys to začalo ryhcle tát, na špici balíku teď maká Sorensen, aktuálně Nicki, Chris přijde na řadu až po něm, každopádně Andy už má jen 3 spolujezdce, Contador stále 5 domestiků..

            Vepředu se muselo zrychlit, odpadli první 4 kusy, mezi kterými je Turgot, který hodně pracoval pro svého chráněnce Voecklera…a ten teď útočí, bere za to v prudší pasáži! Van Summeren je jediný, který jede s ním, Ivanov je kousek za Ballanem, kterému tam cukla díra!

            0 0
          • marios  

            Díky za popis dění. Jsem zvědav, jestli se bude chtít Denis Sama držet v tom sjezdu, jestli se nesmotá.

            0 0
          • marios  

            A kokám, že už se nám ta 10 pěkně rozsypala. Tipuji že max.3 z nich už nikdo ze stávajícího balíku nedojede. Tena se ale asi taky pěkně roztrhá.

            0 0
          • treatt  

            Thomas ve svém dresu mistra světa ví, že to je jediná šance dnes vyhrát, nahoře potřebuje aspoň 20 sekund, protože je dobrý sjezdař..dělá tedy dobře, že útočí..

            Vzadu z mašiny skupiny hlavních favoritů odpadají Brajkovič, Hincapie, Cunego, Nicki Sorensen už přestal pracovat, Le Mevel se tam trápí, Wiggins začíná být na gumě..

            Voeckler neujel příliš mnoho bývalému mistrovi světa Ballanovi, který se zatím velice dobře drží, jede chytře, uvidíme, jestli se dokáže vrátit..Ale teď jde ze sedla a jede skutečně každý za své, Ballan má díru tak sto metrů a pomaloučku ztrácí, zhruba 15´, V. Sum. 23s, teď jedou v pasáži 8%, kopec je ale dost nepravidelný, narovnává se a pak zase přikouří..

            Mezi favority má smůlu Nicolas Roche, který ztratil aspoň 500 metrů, protože píchnul přední kolo, pomohlo neutrální auto, Nicolas to bude mít těžké a v podstatě teď veze Le Mevela, který je na tom zle

            Voeckler na špici závodu ale vypadá skvěle, v těžké pasáži teď jel lehce ze sedla, to je přesně kopec, který mu vyhovzje, změny rytmu jsou pro něj jako dělané, může si točit vsedě a prudší pasáže dávat ze sedla, zatím vypadá skutečně velmi dobře.

            Wiggins ale opět odpadá, už není se skupinou favoritů, Roche má smůlu, trpí, aby se zkusil vrátit a má to těžké..Chris Sorensen je poslední, poslední tmavě modrý dres a už si dává, naproti tomu těsně za nimi je pěkně početná světlounce modrá garda s pěti figurami..

            Kirilienka, Roche kvůli defektu, Wiggins, odpadá to tam jako hrušky na podzim do grupy favoritů, Brad je opravdu tuhý a Roche teď kolem něj doslova profrčel..hlavní postava Sky tedy dnes hodně ztratí..

            Vepředu tradičně Van den Broeck hned za Andym, Contador vypadá ve velké pohodě, je hodně lehký, když si chodí ze sedla, jen si tak zlehka tančí, opravdu rozdíl oproti minulým dnům, dnes by to mohlo být nebezpečné z jeho strany. Sorensen si strašně dává, na narovnanější pasáži se pálí 40kou, Sastre a Evans uzavírají balíček, kde je Roman, kde je Basso, kde je Gesink a všichni favoriti krom Roche, kterému se stále nepovedlo se docvaknout..

            Voeckler jede svkěle, skoro 6 minut náskoku, to by mu mělo stačit, Ballan jede velice pěkně, ale nebude mít nárok se na Francouze docvaknout. Pokud se nestane nic špatného, měl by to zase být francouzský svátek!

            0 0
          • treatt  

            25km do konce etapy, poslední 3km stoupání, ale tady to začne bolet..teď to bude hodně prudké a nebezpečí pro Voecklera je, aby mu neseklo, balík vzadu jede pravidelné, ale strašně vysoké tempo..

            Ballan má díru kolem 45 sekund, na Thomase se těžko dotáhne..

            Aerts odpadá, Tiralongo také nedokáže jet a nebude vystřelovat Contadora, je tam jen Navarro a Vino už a Andy už nemá Sorensena, Andy za to bere, Evans tím odpadá..a je to tu..

            Vandenbroeck, Sanchez je tam, Conta..Menchov dojíždí, ostatní odpadají!

            0 0
          • treatt  

            Sanchez jede, Denis, Alberto, Andy a VdB, nikdo jiný! Ale opět to zpomaluje, vzadu už je odpadlý Lance, který si podle obličeje dává, žádné dobrovolné odstoupění, Rodriguez se snaží dojet a veze další s Vinem, Hornerem, ale už jsem tam neviděl Romana..

            Andy za to bere sám, aby je nedojížděli

            0 0
          • treatt  

            Thomas jede skvěle, pravidelně, dobře rozvhrhl tempo, ani přes akcelerace moc neztrácí na hlavní favority, na Ballana už minutu

            Contador jede ze sedla, zatímco Andy jede kule, Basso odpadá, Evans také, Lovkvist, Moreau maká pro Sancheze, Horner jede s Romanem kousek za Armstrongem

            0 0
          • treatt  

            Všechno se to sjelo a útočí Gadret, jde po něm Vino, Sanchez, VdB, Horner..

            0 0
          • treatt  

            Už zase neutralizace, zase koukání po sobě, jede Vino vláček a teď se čeká, sleduje, nejede se extra kudla, vyčkávání..klid před bouří

            0 0
          • Manas  

            Andymu spadnul retez a ztratil hodne sekund, snazi se dostat dopredu ale neni tam nikdo kdo by mu pomoh. To samy ma ale Contador.

            0 0
          • treatt  

            A je to tady, Andy, Vino si ho sjíždí a Schleckovi selhává šaltr, ta sviňa Contador v tu chvíli nastupuje, i když to vidí!!!

            0 0
            • Manas  

              25s rozdil mezi Andym a Contadorem.

              oprava:

              Tak v tom nejvetsim stoupani to stahnul na 12s.

              0 0
          • treatt  

            To je ******!!!!!!!

            Contador nechytil nástup Andyho a když viděl, že má problém se šaltrem, hned mu nastoupil!!

            NECHUTNY!!!

            Denis, Sanchez, jsou vepředu s Gadretem, ale teď teda Andy prolétl okolo všech včetně Romana jako letadlo! Je neskutečně silný, odjel by, býval by tomu zmetkovi ujel!

            0 0
          • treatt  

            Thomas měl nahoře už toho dost, trochu křižoval, pak si dal dokonce velkou, aby to dodrtil a zatím teď jede parádně sjíždí..

            Contador si odfrkl, Schleck je teď v červeným, je pěkně unavený, dokázal se vrátit a zas?! Zas útočí!!

            0 0
          • treatt  

            Ne, blbě jsem viděl, teď mi to na chvíli seklo..Schleck jel na adrenalin, sjel si to, ale Contador to zase rozjel, aby mu ujel, zůstal s ním Denis a Sanchez..moc asi nebude mít ztrátu, jede s VdB, ale bude to mít strašně těžké do sjezdu!

            0 0
          • treatt  

            Andy je nervozní, je to vidět, nešlo se mu porvat se zipem, když si ho před sjezdem zapínal, potřebuje nabrat 17 sekund, co ztratil cestou nahoru..a…

            Mně se seknul počítač!!! GRRRRRRRRR

            0 0
            • Manas  

              Andy dobre spolupracuje s VdB, sjizdeji Contadora a takrka ho maji na dohled. Stahnuli celych 40s ktere ztratil nahore na nejakych 28s. Contadora tahne vpred Sanchez.

              0 0
          • treatt  

            Thomas jel dnes báječně a jede si pro zasloužené vítězství, ale Mr. Contador dnes předvedl svůj charakter. Tak o tomhle se bude mluvit a dlouho..

            Nejdřív zařízl svého vlastního stájového kolegu, Vina, který měl velkou šanci vyhrát etapu a nastoupil mu, aby Vino chudál dojel 50 metrů za dvojicí Rodriguez – Contador a dnes..útočit na muže ve žlutém, který má technický problém. Takhle se nechová gentleman a opravdový šampion už vůbec!

            Já jsem stále bez přenosu, prostě to vypadlo!!! :(((

            0 0
            • Manas  

              Andy dojel Vina, a nasadil mu ji. VdB uz dost mele z posledniho a Andy to tlaci co to jde. Ztraci ted na Contadora 29s

              0 0
            • Thidney  

              Vino dojel Schlecka, žlutej na AC pomalu ztrácí už 31 sec.

              0 0
            • Thidney  

              Thomas to má doma :) superrrr

              0 0
            • Thidney  

              Dojel do cílekrokem, aby si to užil :)

              0 0
            • Thidney  

              Menchov a sanchez tahaj co to de

              0 0
            • Thidney  

              Schleck 40 vteřin

              0 0
            • Thidney  

              Roman je v cíli 1 20 po AC a 40 vteřin po Andym

              0 0
            • Thidney  

              Basso 1 30 po Romanovi

              0 0
            • orca.1  

              Bučení pro Contadora při oblékání žluťáka, to mu patří!

              0 0
              • destr  

                Je to charakter no :-(

                0 0
                • kloubik  

                  Tak teď při rozhovoru Alberto řekl, že si Andyho tech. problémů nevšiml… chtělo by to ještě asi projet záznam, Vino se po Schlekovi otáčel, ale Alberto nevím… možná poodjel, nevěděl co se děje ale nechtěl čekat…

                  I když to víc přeju Andymu, já bych zas Alberta tak jednoznačně neodsuzoval, je to závod a patří do toho všechno včetně technických problémů… Navíc podle mě si to Andy pokazil už trochu včera…

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    To se dalo čekat, že se bude takto hájit. Na stupních bylo vidět, že z toho moc radost nemá, lidi ho vybučeli. Možná umí jezdit na kole, ale jako člověk je prostě zbabělec…

                    0 0
                  • Jirina  

                    s tim,ze to nevedel nesouhlasim,ale se zbytkem ano.je to i o technice. A vubec,ztrata neni tak hrozna.jestli Shleck na prvenstvi ma, tak nebude zadny problem:)

                    0 0
                  • lidumil  

                    Jsem to neviděl a jsem zbědavej na sestřih, ale pokud to byla jeho chyba… v XC nebo maratonech se Tě taky nikdo neptá…

                    0 0
                  • treatt  

                    Nezaútočit na žlutý trikot, když má problém, je nepsaný svatý zákon. Ví to každý. Tohle je prostě špinavost bez jakékoli diskuze. A mlít si o tom může co chce. Jasně, projížděl 20cm od jeho řidítek a nevšiml si, že musel zastavit..je ubohej

                    0 0
                    • lidumil  

                      Kdyby spadnul, píchnul, někdo ho shodil … ale tohohle si fakt nemusel všimnout.

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Vždyť to viděl i Vino, který jel za ním, jakmile Andymu spadnul řetěz, Vino šel hned zpátky do sedla a okamžitě zpomalil…

                        0 0
                        • lidumil  

                          No to nešel, prolít kolem něj jak Pendolino

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Ale kdeže…

                            0 0
                            • lidumil  

                              Tak jsem na CT 4 asi viděl něco jinýho. :-(

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Contador předjížděl Andyho zleva, Vino jel zprava. Proč jel Contador zleva ? Protože vpravo byl čekající Vino…

                                http://www.youtube.com/watch…

                                0 0
                                • lidumil  

                                  Tak jestli tomuhle říkáš čekající… ale je fakt, že zpomalil a Alberto to pálil dál. Ale zase když neumí řadit… Však se může zítra předvést, když je „jiná liga“ a ve čtvrtek jakbysmet

                                  0 0
                                  • Biker jak Pes  

                                    „Neumí řadit“… vám nikdy nespadnul řetěz ? :-P

                                    0 0
                                    • JSt  

                                      sak prave proto snad vis, ze kdyz ti spadne retez, neni to samo o sobe ;-)

                                      0 0
                                      • raceman  

                                        no to ne, za to muze bud murphy, nebo nejake kurvitko, na ktere pri montazi zapomneli

                                        0 0
                                  • treatt  

                                    Ve chvíli, kdy mu to skočilo, Andy neřadil, byl v plným záběru vsedě, rukama se nedotýkal řazení a najednou mu úplně nadskočilo zadní kolo, jak se mu to zasukovalo..

                                    0 0
                                    • lidumil  

                                      Že by mu spadnul řetěz sám od sebe? To je nějaký divný.

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        Proč by ne, stačí drobná odchylka jednoho článku a při pořádném záběru spadnout může – osobně se mi to taky stalo, po zkrácení řetěz fungoval bezchybně.

                                        0 0
                                      • McBlacky  

                                        při šlapání ohneš /pila/, nebo i zlomíš zub /kazeta/ v záběru. při silách které se tam přenáší se to stát může. Potom zamozřejmě je to při určité situaci náchylné na selhání.

                                        tím netvrdím, že to bylo takhle, ale mohlo být

                                        0 0
                                    • Lister  

                                      Zadní kolo mu nadskočilo, protože mu řetěz úplně spadl z převodníku v plném záběru, ale v podstatě to je úplně jedno.

                                      0 0
                                      • Vhalasta  

                                        Tož to mně vysvětli. Když ti spadne řetěz z převodníků, ty zabereš, tak ti nadskočí zadní kolo ?????

                                        0 0
                                        • Lister  

                                          Ve stoupání, ve stoje s váhou na řidítkách, pak ti zmizí odpor na klikách, setrvačností se celý nahneš dopředu a tím posuneš i rychle těžiště – proč by to němělo jít??

                                          Ten záběr jsem viděl 2×, nemůžu 100% tvrdit, že řetěz spadl úplně dolů, ale tak jsem to v tu chvíli vnímal já.

                                          0 0
                                          • Hroch obojzhivelnyj  

                                            Me prislo ze se mu spis nejdriv kousnul, a az pak spadnul kdyz s nim zacal delat kejkle.

                                            0 0
                                          • treatt  

                                            ve chvíli, kdy se mu to suklo, tak ale seděl..

                                            0 0
                                            • Vhalasta  

                                              Taky si tak myslím. Nšjdříve se mu to vzadu suklo, přehazka šla nahoru a pak celý zadek a pak mu to teprve sletělo vpředu a volně protáčel.

                                              No, nikdo to nemáme natočené rychloběžící kamerou v detailu ale mně to takhle připadalo, i když i tak je třeba divné, co se mu tam mohlo v přehazce suknout a že tu přehazku pak spíš neurval.

                                              0 0
                                        • JSt  

                                          samo. tim, ze slapnes do prazdna, padnes naraz dopredu a nadzvednes zadni kolo.

                                          0 0
                                        • kafac  

                                          Kamos ve stoupani ve stoje pretrhl retez, a udelal s celym kolem salto a zlomil si tri zebra…

                                          0 0
                                    • lidumil  

                                      Jestli neřadil těžko říct, ale ruce měl tak, že by i řadit asi mohl…

                                      0 0
                                    • treatt  

                                      Kecám, špatně jsem si to pamatoval, jel ze sedla..neřadil (podle všeho), ale jel ze sedla..omlouvám se, mea culpa

                                      0 0
                                      • Vhalasta  

                                        Taky jsem si to prohlížel a souhlas. Teda s tím, že jel ze sedla. Ale naopak určitě narazila noha na odpor a neprotočila pedálem dolů naprázdno. S tím řazením nevím, jaké mají ovládání. Pravý ukazováček mu totiž zajížděl „dovnitř“, jak nakláněl kolo. Někde jsem zahlíd, že snad si měl shodit o více pastorku a měl se mu zkřížit řetěz.

                                        No tak, teď už je to asi jedno.

                                        0 0
                                      • lidumil  

                                        Jj, taky jsem to tak viděl, ale podle polohy rukou si myslím, že řadil.

                                        0 0
                                • Jirina  

                                  ja si myslim,ze to vazne v prvni moment nezaregistroval. Shleck nasadil, VC jeste stihl zareagovat,ale AC trochu zaspal,a kdyz se Shleck dostal do tech potizi Contador uz byl rozjety a Andyho zpomaleni bral jako vzdani uniku.. nebo jak to napsat:) no a pozdeji uz to asi neresil.v ten okamzik se to sebehlo rychle.ja bych ho neodsuzoval

                                  0 0
                                  • Jirina  

                                    .

                                    0 0
                                  • teepeex  

                                    ale houby, jsi to nevidel nebo co?

                                    krivak zasranej

                                    0 0
                                    • Jirina  

                                      treba jen myslel,ze mel mensi problem a chtel vyuzit zavahani. jde na nem videt v zatacce,ze je prekvapen kde je az Shleck

                                      0 0
                                  • Ruprt2  

                                    i kdyby si toho nevšiml, i kdyby to nevěděl, tak mu to řekli za pár sekund do vysílačky. Tím si buď jistý.

                                    A mohl prostě zvolnit a nechat se dojet.

                                    0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Zatím tady nikdo neřešil ty druhý dva. Nic není černobílý.

                                      0 0
                                      • treatt  

                                        Mno..ono je to napůl..oni druzí dva nenastoupili žluťákovi, když měl problém. Sjeli si, v té době, druhého v pořadí, který je pro ně úhlavní konkurent. Potud se jim tedy nedá nic vytknout. Na druhou stranu, potom za to vzali pořádně, ve sjezdu Contador odstřídal jen z povinnosti, naopak Sanchez to dával ve sjezdu na podlahu a na rovince Denis se Samuelem jeli kolotoč, aby na Andyho najeli co nejvíc. V tu chvíli již Contador prakticky nestřídal..do jaké míry to bylo jaksi ex-post gesto fair-play, nebo prostě snaha v závěru si vylepšit tvář, nechám na posouzení každého soudruha..

                                        Každopádně jsem byl překvapen z Francouzů. Z Renshawa se mohli podělat a vykřikovali, co je to za nesportovního magora. Když Contador zaútočí na žluťáka, což je nepsané pravidlo, které v podstatě oni sami zavedli, najednou to moc nevadí. Docela by mě zajímalo, jak by se tvářili, kdyby v té době byl ve žlutém nějaký Francouz nebo jejich velký oblíbenec..

                                        O čem se ale na francouzské televizi spekulovalo hodně, byl scénář, jak by etapa asi dopadla, kdyby Andyho nepotkal ten problém s šaltrem. Obecně panoval jednohlasný názor, že v tu chvíli Contadora naprosto odstřelil, ten zůstal vzadu a absolutně by neměl šanci si ho dojet. Bylo to poprvé, co mu dokázal takhle razantně odjet a bylo by strašně zajímavé, co by si býval přivezl na kopec za náskok. Je to veliká škoda pro závod!

                                        0 0
                                        • Hroch obojzhivelnyj  

                                          Imho by Andy mel na kopci naskok tak max 30 s (a zrejme Vina za krkem) ktere by ti tri za nim z kopce v pohode sjeli.

                                          Za me je nejvetsi loser AC. Cas ktery ziskal nic moc neresi, ale jeho zlutak bude mit navzdycky cernou smouhu.

                                          Co me hodne nadzvedlo bylo jeho lhani „ja to nevidel, neslysel, nevedel“ a pak „omluva“ ve stylu vzdyt ja jsem ten hodnej hoch co sam samecek ve 2 etape zastavil peloton aby pockal na Schlecky.

                                          Not class.

                                          0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Nemám rád ani jednoho, ale každopádně ten hubeňour vypadá v kopcích mnohem líp. Bohužel než bude RK hodně vysoko, na to si budu muset ještě počkat.

                                          0 0
                      • treatt  

                        Jak nemusel všimnout..Andy zaútočil, odjel opravdu kus..najednou strašně zpomalil, když jel Contador kolem něj, skoro stál a Contador projel kolem něj zleva naprosto na těsnačku..to ať si vykládá komu chce..a i kdyby, musel to mít během chvíle ve vysílačce a rozhodně neudělal to, co Ullrich, který okamžitě zpomalil..naopak bušil dál

                        0 0
                      • kloubik  

                        Tak teď koukám na záznam a treatt má pravdu. Andy už téměř stál a slézal z kola, když kolem něj Contador projížděl. Navíc i kdyby nevěděl co se děje, tak v radiu to musel mít během chvíle.

                        Jsem zvědavej na zítřek a jak se souboj Andy vs. Alberto bude vyvíjet. Jinak toho co Contador předvedl už je plnej internet a twitter, Contador si rozhodně fanoušků nepřidal :)

                        0 0
                        • lidumil  

                          Tak jsem to taky viděl, a je to fakt tak. Jel těsně kolem něj a určitě to musel zaregistrovat. I v TV bylo vidět, jak se Andymu sekl šaltr.

                          0 0
                        • lidumil  

                          Tak jsem to viděl ještě jednou, ten zleva byl Vino a AC jel za ním. No nevím, jak jsem už psal, kdyby píchnul, spadnul, někdo ho shodil … ale že neumí řadit :-) A na kopci měl –20" tak to dodělal sjezdem. Ale uvidíme zítra. Jestli na to má, udělá ho, páč tam je kopců habakuk.

                          0 0
                          • raceman  

                            pochybuju, ze zitra budou neco zkouset… rozhodne se ve stredu

                            0 0
                          • Darkson  

                            na kopci měl –20, protože si to sám stáhnul. ve sjezdu si to „dodělal“ především tím, že si těch 20 km prakticky odtáhnul sám, jen občas ho střídal VDB. zatímco AC jel v silné skupině, která spolupracovala…

                            0 0
                            • lidumil  

                              To je přece jasný, je jen otázka, jak by to bylo, kdyby se střídali.

                              0 0
                              • McBlacky  

                                tak kdyby mu střídal Vino asi by dostal od šéfa Astany vyhazov. A VdB se tam občas otočil, ale Andy potřeboval jet víc, tak ho si to bral hned zpět a závěr jel radši sám doraz, než orážet v háku a ztrácet.

                                situace skupiny AC byla jiná. ti všichni najížděli na Andyho

                                0 0
                              • Biker jak Pes  

                                No, Vino je jeden z TOP sjezdařů, pro něj samotného by nebylo problém těch 20 vteřin stáhnout. Takhle jenom seděl a čekal no …

                                0 0
                          • treatt  

                            „Dodělal to sjezdem“ :-D teď jsi to dodělal Ty :) By mě celkem zajímalo, jak by sis představoval, že Andy poletí dolů, když nepatří mezi nejlepší sjezdaře a Contadora pilotoval Samuel Sanchez, který je mezi třemi nejlepšími na světě v jízdě dolů. To zaprvé

                            Za druhé, ve sjezdu předvedl Andy na něj dost heroický výkon, hlavní porci sekund ztratil na rovině v dojezdu, kde mu Vino, zcela pochopitelně, nemohl střídat a VdB byl spíš rád, že mu visí, než aby mohl pořádně pomoct. Tam jel Andy časovku proti značné přesile..

                            0 0
                            • lidumil  

                              No a tu taky moc neumí :-) Ale má ještě šanci dnes a ve čtvrtek AC ujet, kopců je dost a když jsou s Albertem tak jiná liga…

                              0 0
                    • JSt  

                      takze navod pro drzitele zluteho trikotu: kdyz citis, ze na to nemas, skopni si retez. odfrknes si, oni na tebe ostatni pockaji. ;-)

                      0 0
                    • Jirina  

                      Jak rekl Kreuziger:

                      „Naprosto Contadora chápu. Když jsme lehli hned v úvodu Tour, čekalo se, než se všichni posbírají. Andy na tom vydělal dobrých šest minut, které by jinak koupil. Když pak v etapě na kostkách lehl jeho brácha Frank, který v podstatě zavřel silnici, na nic nečekal a jel dál, jen aby orval Contadora. Dnes mu to jen vrátil. Správné to sice není, ale za to, co udělal, si to zasloužil,“ řekl Roman Kreuziger.

                      myslim,ze primo zucastneny to vidi lepe,jak zde diskutujici

                      je to fifty fifty a ted at se Andy ukaze

                      0 0
                      • lidumil  

                        Hm, asi to vidí Roman zevnitř a bere to jako nefair boj od začátku :-( Upřímně mi nesedí ani jeden z nich ale Schleck ještě o trochu míň.

                        0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        IMHO pripad s kostkama je nesrovnatelny. Kazdej ti rekne ze na kostkach se rozhoduje PRED kostkama, a bojuje o pozici pri najezdu na dany sektor. Proste proto ze musis byt vepredu, jinak a) nemas sanci zareagovat na utok a b) je velka pravdepodobnost ze nekdo lehne a zdrzi te. A to stoji spoustu sil a letos to pro Andyho perfektne zvladnul Cancelara.

                        RK udelal stejnou chybu jako Contador, proste byl moc vzadu, a proto se citi taky ukrivdenej.

                        Pust si nekde sestrih z lonskeho Roubaix, jak se rozhoduje na kostkach. Jak jede Boonen a postupne za nim padaji jeden za druhym.

                        0 0
              • Blade  

                Já osobně sdílím stejnej názor jako Roman Krouziger:

                "„Naprosto Contadora chápu. Když jsme lehli hned v úvodu Tour, čekalo se, než se všichni posbírají. Andy na tom vydělal dobrých šest minut, které by jinak koupil. Když pak v etapě na kostkách lehl jeho brácha Frank, který v podstatě zavřel silnici, na nic nečekal a jel dál, jen aby orval Contadora. Dnes mu to jen vrátil. Správné to sice není, ale za to, co udělal, si to zasloužil.

                S ohledem pouze na dnešní etapu to od Alberta sviňárna byla, s ohledem na dosavadní průběh celé Tour už nikoliv.

                0 0
                • Hornet  

                  S tymto aj to co pisu nad tebou lidumil a Jirina suhlasim.

                  Férové suboje sa vytratili…Jalabert, Indurain atd…urcite si mnohi pamataju.

                  0 0
                  • lidumil  

                    jj, pozlatit Tvá slova. I Lance a Jan byli jiná liga, i když o dopongu nevěřím ani jednomu. :-(

                    0 0
                    • Hornet  

                      Schleck sa mi znepacil, ked dost arogantne vyhlasil, ze su s Contadorom niekde inde, mohol by byt skromnejsi, len aby mu nieco nenasli :-D

                      0 0
          • treatt  

            Tak nakonec Contador získává o 8 sekund žluťáka..tak to je hodně hořké…

            Thomas Voeckler naproti tomu nádherné vítězství!

            0 0
      • Lenka.05  

        Normálně jsi mně dojal…

        0 0
    • PjSky  

      Ted sem dostal krasny fotky od kamaradky… uzijte si, jsou fakt luxusni

      http://www.boston.com/…_part_i.html

      0 0
      • Manas  

        To je nadhera.

        0 0
        • PjSky  

          no.. rikam si nez se clovek ozeni a tak aspon jednou si to cely projet… klidne i v mensich etapach ;) ona takova 9. stage staci sama o sobe i skvele trenovanym.

          0 0
            • Biker jak Pes  

              No dobře, ale podívej se, jak vypadají, navíc redaktor a architekt/herec… to je prostě vtip tahle reportáž…

              0 0
              • Darkson  

                mě překvapil, že to dal. moc jsem mu nevěřil a těm 10 hodinám už vůbec ne

                0 0
            • PjSky  

              :D rozhodne vykon ale reportaz spatna. 2500km trenink je usmevny.. a jeste ze to Vavra nejel, vypada hrozne pohuble.

              Da se to jet, myslim ze 15 dni bych dal a dal nevim. Je fakt ze mi neni 18 :)

              Kdyby to nejel sam, dal by to lip, i malej balik to pekne rozhybe.

              hlavne jezdit to v takovy kose, to je sileny.

              0 0
      • přišlapávač  

        super fotky!

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Parádní fotky…

        0 0
    • Manas  

      Tyve, ted to sou nervy. Se mi nechce jit ani z prace abych neprisel o nic. Kua!

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Řekl bych, že Contador dneska zažije pořádnou sprchu, žluťák nežluťák, to co udělal je prostě hnus a špína. I Vinokourov, který se jako jediný vydal za Andym okamžitě zpomalil a počkal. Tohle se prostě nedělá!

      0 0
      • McBlacky  

        jen ukázal, že není tak silný jak říkal. Zasloužil by si, aby to na Tourmaletu s Andym prohrál.

        0 0
        • treatt  

          Kdyžtak řeknem Karlinerovi, aby mu strčil klacek do výpletu :)

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Přesně tak, zítřejší etapa je docela blbě postavená, do cíle zase dojede milion lidí pohromadě. Řekl bych, že zítra to bude nuda. Ale na Tourmaletu se bude Andy chtít ukázat…

          0 0
      • treatt  

        Nominace na cenu Anti fair-play! Navíc bylo znát, že ty jeho akcelerace nejsou už tak dominantní, jako byly, Denis se Samuelem si ho docvakli pěkně rychle. Neměl na to, Andyho by nedojel, natož aby mu mohl nastoupit. Podlost, špína chlap! Vrcholné nesportovní gesto!

        0 0
        • Thidney  

          Zajímavý je, že na bikerským foru ho zdrbou. A na žiletkářským se ho spousta zastává :) s odkazem na první etapy – brždění, nebrždění Cancellarou

          Na čem jezdí? Sram? to si do výlohy nedaj :)

          0 0
          • treatt  

            Kde? :)

            0 0
          • Lenka.05  

            Žiletkáři jsou jiný živočišný druh :))) No ale o Contadorovi se to obecně ví, že je to šmejd podlej, takovej chcípáček zákeřnej..no už se na něj někde vaří voda.

            0 0
            • Kubiczech  

              Díky bohu za tyhle typy. Džentlmenského klání se už dnes těžko dočkáme v jakémkoli sportu, „chcípáček zákeřnej“ dělá celou věc zajímavější. Příklad lze najít v téměr jakémkoli sportovním odvětví a co si budeme povídat, ani v tom džentlmenské historii těhle typů nebylo málo.

              Ostatně celá věc je sporná, já bych to viděl podobně jako Roman.

              0 0
      • Thidney  

        Nechová se jako šampion, pokud tvrdí, že on a Andy jsou jiná liga, tak má počkat. Sanchéz, Menchov by čekali, kdyby AC nevystřelil.

        0 0
      • Jirina  

        stejne by to Andymu natrel v casovce,tak co. Ze zacatku jsem to nesledoval.. Jakym zpusobem ziskal Shleck ten minutovy naskok v uvodnich etapach na Contadora?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Na kostkách…

          0 0
          • Jirina  

            nekdo pred Contadorem spadnul a zbrzdil ho?

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Fabian zapnul motorek, Andy hodil gumicuk na jeho sedlo a bylo vymalováno… :-)

              0 0
              • Jirina  

                ok a ted vazne..

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Fabian vjel na špici, Andy v háku za ním a bylo vymalováno. Za něma zůstalo peklo v podobě roztrhaného pelotonu, zlámaných kostí a cvaknutých duší… :-)

                  0 0
                  • Jirina  

                    a pri takove situaci se neceka jo? Andy s Fabianem meli zastavit a pockat a ne ted tu jeho priznivci Contadora kritizovat.no,ted jsou si alespon kvit

                    0 0
                    • lidumil  

                      A proč když AC nebyl ve žlutým ???

                      0 0
                      • Jirina  

                        a kdo byl tehdy ve zlutem? ten se nezucastnil toho karambolu?

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Fabian…

                          Ne, zrovna v ten den byl druhý… ale o to tady vůbec nejde…

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Blbost, Fabian byl žlutý, po téhle etapě se dostal Andy do žlutého…

                            0 0
                          • Jirina  

                            ok,nechejme toho. ja stejne Andymu preji vitezstvi,jen nejsem zastance cekacek pokud se tedy dotycny primo nepodili na problemech toho druheho.

                            0 0
                          • Mug  

                            Ale houby ve žlutém jel Silven Chavanel z Quickstepu. A v té etapě ho o něj připravil právě Fabien. A Chavanel byl taky za tím Frankovým pádem.

                            0 0
                            • Biker jak Pes  

                              Aha, já myslel, že Sylvain se dostal do žlutého další den. A ono to byl den předtím. Já ty první etapy vůbec neviděl, tak trochu ztrácím přehled… :-)

                              0 0
                            • treatt  

                              Mno, on byl Silvain ten den asi ve třech smotkách, tak by o něj přišel tak jako tak..ale zrovna extra čisté od Saxo to nebylo taky, o tom žádná..

                              0 0
                              • Mug  

                                2× měnil kolo. Smůla no. Nikdo to taky neřešil a Cancelarovi nikdo nic nevyčítal. Když padnul Armstrong (i když nejel ve žlutém) tak taky nikdo nečekal. Všechno jsou to jen zbytečný spekulece. Stav je jakej je. Je-li Andy opravdovej šampión, tak se z toho otřepe a pojede super dál až do Paříže. Navíc má v ruce argument, až se něco stane Contadorovi tak může útočit jak chce.

                                A pokud by mu to letos nedopadlo, tak za rok bude zpět, zas silnější.

                                0 0
                    • Biker jak Pes  

                      WTF ?! Že se tady vůbec snažím…

                      0 0
                    • treatt  

                      Za 1. se tím neujíždělo žlutému trikotu, díra nevznikla kvůli pádu, naopak první pětka odjela a až teprve potom bylo pár pádů..to je zcela jiná situace

                      Přestože máš pravdu v tom, že Fabian trochu ztratil na svém kreditu, když jeden den betonoval, druhý den nezvolnil.

                      Ale je to zcela něco jiného, než když je žlutý dres v ataku, má mechanický problém a jeho hlavní sok využije téhle chvíle k tomu, aby mu nastoupil..

                      0 0
                      • JSt  

                        taky mi to nejde moc pod nos. kdyby andymu seklo, tak by mu mohl odjet a kdyz andy neumi zaradit, tak mu odjet nesmi?

                        0 0
                        • destr  

                          Přesně tak, je to začátečník a řadit se ještě nenaučil, měl by se učit od tebe!

                          0 0
                          • jonys  

                            No to ses netrefil,JSt už je na jiném,bezkvaltovém levlu,tam než se tihle břídilové dohrabou…:-)

                            0 0
                        • jonys  

                          Každopádně největším poraženým tohoto momentu jsou ona skvělá kola Spešlajzd s tou úžasnou pojistkou (Bakalář) a zejména dodavatel řazení Saxa (Sram?) :-)

                          0 0
                          • Ruprt2  

                            no podle CT4 večer by měl být Andy v cajku, protože neustále (ne jen jednou) tvrdili, že se to stalo Frankovi.

                            A AC pak mluvil o Andym. AC ani neví koho předjel :-)

                            Andy se asi bude zlobit, že nemá dneska žlutý trikot, když AC předjel vlastně jenom Franka. :-)

                            0 0
                        • treatt  

                          Ještě jednou – Andy v tu chvíli neřadil..

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        A o tom to je. Saxo využilo situace, tak jak se jim to hodilo. Kdyby Fabien jeden den nezabetonoval peleton, tak by Schleckové chytili 5 minut a bylo by po Tour. Druhý den jim to ale vyhovovalo a tak se jelo. Teď se nesmí divit.

                        0 0
                      • Lister  

                        Když ti v motorsportu vybouchne motor nebo máš defekt, tak se taky nikdo neptá (v MTB taky ne, abychom byli blíž), co se ti to stalo, nemám na tebe počkat.

                        Holt máš tam člověka a techniku, selhat může obojí a nevymlouval bych se na to, že jedno je důležitější než druhé – někdo trénuje ve větrném tunelu a získává tak v časovce, jiný ty možnosti nemá a taky to nikdo neřeší. Ve výsledku je to ztráta díky technice třeba 2–3minuty, což je víc než ztratil Andy.

                        Asi nejsem ten správný cyklista, ale Alberto prostě jen využil momentálně slabosti soupeře.

                        0 0
                        • JSt  

                          mame na vec stejny pohled.

                          0 0
                        • lidumil  

                          jj, taky jsem to tu psal. Ještě kdyby ho srazila babka taškou nebo pes bez vodítka, ale když špatně řadí… Při XC nebo bikemaratonech taky nikdo nečeká a v cyklokrosu jakbysmet – a že těch pádů a defektů tam je…

                          0 0
                        • Darkson  

                          AC pravidla rozhodně neporušil, ale neútočit na žlutý dres v případě techn.problémů je nepsané pravidlo a etický kodex vrcholové silniční cyklistiky.

                          jeho útok mi přijde podobný, jako když při zranění protihráče ve fotbale dá tým gól z brejku namísto zakopnutí míře do autu. toť můj pohled:-)

                          btw, ve zpomalených záběrech jsem si nevšimnul, že by AS v inkriminovaném momentu řadil;

                          0 0
                          • JSt  

                            spis bych to prirovnal k hokeju, kdyz bek zlomi hulku a nemuze hrat. a takovych prilezitosti se zcela bezne vyuziva.

                            kdyz se neco stane cloveku, je soucit na miste, ale kdyz selze technika…

                            0 0
                          • Lister  

                            Já tu nezpochybňuju, že jsou nějaká nepsaná etická pravidla, jen z mého pohledu jejich porušení není důvod abych někoho zatracoval – mně asi nepřijdou tak svatá :-)

                            PS: nikde jsem nenapsal, že při útoku řadil, podle mě neřadil a řetěz mu z nějakého důvodu prostě jen spadl pod nejmenší převodník.

                            0 0
                        • Biker jak Pes  

                          No, v silniční cyklistice je ale tohle běžná věc. Každý, kdo závodí, ti řekne, že tohle je prostě nepsané pravidlo, kterých je víc, a která se určitým způsobem dodržují. To máš to stejné, jak kdyby celý peloton zastavil na čurací a jeden by za to vzal a odjel…

                          0 0
                          • JSt  

                            myslim, ze si kazdej spocita, ze zachcavka neni tak dlouha, aby ho po par km balik nesjel, a proto se nikdo nepousti do zadnych vetsich akci. to by musel vyuzit treba spaci pauzy jako ghislain lambert :-)).

                            0 0
                        • Mug  

                          V podstatě je mi jedno kdo z nich vyhraje, ale podle mě jsou si kvit. Andy měl prostě smůlu, blbě zařadil. (Nechtěl bych být v kůži jeho mechanika, když to viděl, i když za to nemohl!) Všichni říkají „špína chlap ten Contador“, ale Menchov i Sanchez jeli dál a rozhodně to viděli taky a měli z toho prospěch taky. Kdyby se čekalo pokaždý když má člověk ve předu nějaký (i nezaviněný v tomhle případě to tak nebylo) problémy, tak se nebude závodit ale čekat. Andy má ještě dvě šance získat zpět čas i drez, takže je to jen na něm (v jeho hlavě a jeho nohách).

                          Mě víc mrzí, že to Romanovi nejede podle jeho představ a ti dva ať si dělaj co chtěj.

                          0 0
                          • daymaker  

                            taky si myslím, že Sanchez a Menchov v tom nejsou nevinně. Contador po nástupu pak zvolnil, jako kdyby si to rozmyslel a chtěl na Schlecka počkat, ale v tu chvíli nastoupili ti dva. A ty nemohl nechat ujet. Pak zase nastoupil on a udával tempo… kdo ví, jak to bylo…

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              to je sice pravda, ale obhajovat Alberta, že to neviděl (nevěděl) je nesmysl. A čekat nemusel hned u Andyho šlo prostě zvolnit.

                              No a co se týká Menchova a Sancheze. Když se chce, tak to jde

                              0 0
                          • treatt  

                            Asi popáté..Andy v té chvíli neřadil, selhala mu technika, není to tak, že by udělal chybu při řazení..

                            0 0
                            • Mug  

                              Podle mě kdyby „jen zabral“ a spadnul mu řetěz, tak si musí ustlat neb šlápne do prázdna. Ale viděl jsem to jen dvakrát na Eurosportu v tom velkém výřezu v kruhu. Pokud to bylo selhání techniky, tak se to dnes může stát i Contadorovi, neb má taky Sram :)

                              0 0
                              • treatt  

                                V tu chvíli byl v plném záběru na hodně těžký převod vsedě. Najednou se to seklo, nakoplo ho to a nadskočilo mu zadní kolo. Neřadil. Ale co se to vlastně stalo, babo raď..

                                0 0
                                • Mug  

                                  Každopádně je nepravděpodobný, že by přesmýkal. Pokud by řadil tak spíš vzadu. Na přehazovačce bylo vidět, že se nejdřív pohnula dopředu (řetěz s eprověsil) a až pak propružila řetěz zpět. Dnes asi bude na co koukat. Alespoň to má další náboj a nebude to nuda. Technika i lidé chybují a díky tomu to není sterilní a nerozhoduje čístě jen výkonnost. To by si pak mohli dojít na testy a kdo by měl nejlepší by pak dostal Mísu. ;)

                                  0 0
                        • treatt  

                          V motorsportu jsou ale poněkud jiná pravidla. A jedno nepsané o neútočení na jezdce ve žlutém, pokud má takový problém prostě je. Pokud je člověk vychcánek, respektovat to nemusí. Když mu to za to stojí, vyhrát takhle..

                          0 0
                      • cekanka  

                        Tour de France je cyklistický závod. Cyklistický závod se jede na kole. A kolo je součástí tohoto závodu. Takže když se kolo posere, patří to k závodu. To není vyjížďka, kdy trpící Tonda počká na trpícího Láďu, protože Láďa píchnul. Vy byste čekali? Jan s Lancem na sebe vždycky počkali. Lance měl na ostatní vždycky komfortní náskok, tak si mohl dovolit počkat a trošku se zdržet. Ulle naopak nikdy neměl šanci Lancův náskok sjet.

                        0 0
      • pepek  

        Armstrong – Ulrich tyto situace uměli jinak :-(

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Jj, s tím nelze jinak než souhlasit…

          0 0
        • jonys  

          Připomeň nějakou situaci kdy Armstrong na někoho čekal,selhává mi paměť.

          0 0
          • pepek  

            Čoveče mně se zdá. . . . . že ty ho nemáš rád?

            0 0
        • jonti  

          Armstrong taky na Ullrich cekal, jen az kdyz se Ullrich vysekal ve sjezdu, mel nekolik minut ztratu a uz vubec na to nemel ho ohrozit.

          0 0
    • mastihuba  

      jsem to řikal už loni že je contador stejnej všivák jak alonso v F1 :)

      0 0
    • Darkson  

      BAN všem 4 fanouškům Contadora z ankety nahoře:-))))))

      0 0
    • Jirina  

      panove,ono vlastne o nic nejde.casy maji podobne a jestli je Shleck lepsi jak Contador,tak tu ztratu snadno smazne v casovce a je vymalovano nebo ne?:) at vyhraje ten lepsi.je to jen mezi nimi a jsou opet na zacatku.bude se alespon na co divat

      0 0
    • dancing dog  

      sem v práci, na netu tu máme spoustu bloků, takže jsem měl smůlu, smím se optat, co se stalo, že se vás tu tolik rozčílilo?

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Přečti si reporty od treatta, má to parádně rozepsané… :-)

        0 0
        • dancing dog  

          jo, jasně, mrknu na to.. díky

          0 0
        • jonti  

          No ale taky musis uznat, ze hodne tendencni.

          0 0
          • treatt  

            Nejsem profík, dělám to jen z toho, že mě to vadí vlastně částečně na úkor mé práce, tak si můžu myslím dovolit tam narvat svůj čistě subjektivní názor :)

            0 0
    • dancing dog  

      No, já nevim proč, ten Schleck mi teda není moc sympatickej,řekl bych,že i o něco míň, než ten Contador, nicméně jestli mu ujel, když mu spadl řetěz a věděl o tom, tak to je celkem prasárna. Moc dobře si vzpomínám, jak Armstronga sundala bába igelitkou a Ullrich zpomalil…

      doufam, že někde bude k vidění na záznamu ta situace, jestli mu takhle zákeřně ujel, tak ať se propadne do Somálska .-)

      0 0
    • kloubik  

      Even Phil Liggett and Paul Sherwen, announcing for Versus, couldn't agree on whether Contador should have slowed up and waited for Schleck, so expect the world's press to be all over the place on this one.

      Schleck himself, just interviewed on Versus, was clearly upset by Contador's move: „I'm full of anger and I will take revenge,“ he said. And he also said it was for others to decide if the jersey was fairly taken from him.

      0 0
    • kloubik  

      Contador:

      „I planned to attack anyway, and when I knew what had happened to him I was already ahead and racing,“ he said. „Of course I know it's a delicate situation and could lead to debate, but I don't believe that to lose or win 30 seconds at this point will make you win or lose the Tour de France.“

      0 0
    • Lance  

      chlapi dva dotazy,

      nevite proc jede jeden borec (nevim jmeno) v tymu saxo bank v cervenem dresu? proc nema stejny jak ostatni? ten schlekuv zluty jsem chapal :-), ale ten cerveny?

      a za dalsi asi tak tricet km pred cilem plus minus byl pad, jak k nemu doslo? sjezd? zavadili o sebe? dik

      0 0
      • Biker jak Pes  

        No, s tím dresem, nevím, jestli si děláš srandu, ale odpovím Ti. :-)

        Je to Dánský šampión. Všimni si, že na zádech má dánský kříž, stejně jako Cadel veze dres mistra světa, Hincapie dres mistra USA, tak Nicki (nebo Chris) Sorensen veze dres dánského mistra

        Nebo to je Nor ? V tom si fakt jisný nejsem…

        K tomu pádu, o žádném nevím :-O

        0 0
        • Lance  

          dik, nedelal sem si srandu, ten dres mistra sveta to sem poznal,ale toho ze saxo bank sem videl jen chvilku zepredu a nevedel sem,ze to jsou narodni sampioni, ten american jede za bmc ne? toho sem videl.

          pad tam byl, teda ja to prepnul a borci se zvedali, dobre pobity byl ze staje co maj takovy hnedo cerny dres, jmeno nevim

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Jj, Hincapie je z BMC. Ten hnědo-černý tým je Footon-Servetto.

            Jsou tam i další národní šampióni:

            Thomas Voeckler – Bbox Bouygues Telecom – Francie

            Aleksandr Kuchynski – Liquigas Doimo – Bělorusko

            Frank Schleck – Saxo Bank – Lucembursko (ten už nejede)

            Niki Terpstra – Milram – Nizozemí

            Thor Hushovd – Cervelo Test Team – Norsko

            Alexandr Kolobnev – Katusha – Rusko

            Jose Ivan Gutierrez – Caisse d'Epargne – Španělsko

            Martin Elmiger – Ag2R La Mondiale – Švýcarsko

            Geraint Thomas – Sky – Velká Británie

            :-)

            0 0
            • HROOLI  

              Pád myslím nebyl. V tom záverečném sjezdu měl ale dost co dělat, jeden ze závodníků,když to málem napálil do zdi,či co to bylo :D

              0 0
              • Thidney  

                to byl Thomas Voeckler ,)

                0 0
              • Biker jak Pes  

                Jj, to byl zrovna Thomas Voeckler, byl trochu dlouhý tam :-)

                0 0
              • Lance  

                to vim to sem videl,ale tohle nemyslim,

                fakt mi prislo, ze byl pad,ale ja ho nevidel, proto se ptam, bo sem to prepnul ve chvili kdy se borci zvedali, dik za sampiony.

                vzhledem k tomu, ze se mi to nechce hledat,tak bratri Schlekove jsou to rodili lucemburcane?

                0 0
                • daymaker  

                  Jj, včera spadl někdo z Footonu a ještě dva myslím… ale spíš někde vzadu a nebylo to myslím ani ve sjezdu.. nějak se tam pomotali u krajnice… máš recht!

                  0 0
                  • Lance  

                    presne tohle myslim,ten z footonu a jeste dva, ten z footaonu byl celkem dobity,ale jel dal myslim, a to zda to bylo na konci pelotonu,to je to co nevim.

                    hele nechces se projet hnojarskym tempem?

                    0 0
                • treatt  

                  Psal jsem o tom tady

                  Lehli celkem tři lidi, nejtvrději Anthony Geslin z FDJ a Iban Mayoz z Footon Servetto. Někdo byl na konci balíku trochu moc na straně, nevešel se tam a v plné rychlosti to napálil do zvednutého kraje, řetězově zcela stejně tvrdě takhle narazili zmínění výše, kteří se zvedali dost těžko..

                  0 0
        • Smazaný účet  

          Nor je Thor Hushovd a je to shodou okolností národní šampion :-)

          0 0
        • treatt  

          V dresu dánského mistra jede Nicki, který je spíš tempař, jeho brácha Chris Anke je naopak zdatnější v kopcích..ale taky si je fůrt pletu :)

          0 0
    • jonti  

      Muj nazor na vcerejsi etapu je mirne odlisny od vetsiny nazoru tady.

      1. zluty trikot bych do toho vubec netahal, AS a AC jsou hlavni rivalove a

      v rozhodujicich momentech maji stejna prava i povinnosti. Kdyby se to stalo opacne a AS ujel AC, bylo by to ok? To urcite ne, ale vic lidi fandi AS.

      1. To neutoceni a podobne veci plati predevsim kdyz jede balik a jede se po

      rovine, kdyz zbyva 5 lidi na spici tak se jede.

      1. Vetsina lidi, ktera tak strasne odsuzuje AC jsou teoretikove

      Proto muj nazor je, ze to od AC nebylo hezke ani gentlemanske, ale je to zavod a nic za co by ho mel nekdo odsuzovat neudelal.

      Kdyby Astana zautocila, kdyz si AS sel dozadu pro vodu, tak by to bylo o neco vic ok, ale yaky by to bylo vyuziti zavahani a prehnaneho sebevedomi Andyho.

      Pred zacatkem tour jsem vic fandil Andymu, ale ted mi to az tak jasny neprijde.

      0 0
      • Vhalasta  

        Souhlas.

        Jen doplním, že už vím, komu fandit. Navarovi. Ten kdyby jel na sebe tak je v první pětce.

        A nejen on, i další 3–6 lidi by byli v první pětce.

        0 0
        • jonti  

          Tech lidi, ktery by meli na to byt v spicce, kdyby nebyli domestiky je vic. Nejvic spominam na Herase, jak potom co vyhral Vueltu sel delat domestika Armstrongovy. Je to ale logicky, jako domestik superhvezdy vygeneruje vic penez nez jako jeho souper.

          Taky by me zaujimalo, kdyby nekdo, nemusi to byt primo AC, udelal gesto a pockal by a nakonec by prohral Tour o 10s, toho potom nelitoval a nebylo mu to vycitano.

          0 0
      • treatt  

        Takhle, kdyby byl Andy vzadu ve skupince, když si pitomě sám jel pro jídlo a Astana zaútočila, tak by to byla čistě blbost Andyho, o tom žádná…

        Nevím, prostě mám pocit, že tohle je skutečně otázka fair play a ctění základních pravidel..na druhou stranu, i útok na kostkách ze strany Saxo nebyl zrovna extra gentlemanský. Na druhou stranu, je otázka, zda máme uznávat princip oko za oko..

        Teoretik jsem v tomto směru čistý, to máš rech, do Pro Tour se už opravdu nikdy neprosadím, tak o tom holt musím jen s radostí kecat :)

        0 0
    • Kubiczech  

      .

      0 0
    • Lance  

      vzpominam na INDURAINA to byl pan cyklista

      0 0
      • Lister  

        To jsou jen slova, když závodil, tak tys ještě tahal kačera a já vlastně taky :-)

        0 0
        • Lance  

          kdyz zavodil,tak kacer uz byl dva roky na pude, takze pamatuju

          0 0
        • Hornet  

          To nie su slová, to je pravda, bol to Pán Cyklista!!! a na rozdiel od vacsiny sucasnych, férový.

          0 0
    • mildante  

      Cau, daji se nekde na netu najit zaznamy, klidne i jen zkracene, treba nejzajimavejsi okamziky z jednotlivych etap? Nejak nemuzu nic najit.

      0 0
    • raceman  

      tady máte contadorovu omluvu-zdůvodnění

      0 0
      • JSt  

        kdyz se sam omlouva, tak asi budou mit pravdu ti, co jej kritizuji ;-)

        0 0
    • zbyslavjak  

      tak Roman to zkusil, drzim palce, kazdopadne minimalne ze stratu trochu zatopi Astane:-)

      0 0
    • Lister  

      Tak dnes se závodí hned od začátku, asi to nevydrží, ale vepředu je silná skupina včetně Romana a Lance, náskok na pole 20–30s

      0 0
      • Lance  

        sedim v kanclu truhliku

        0 0
      • Lister  

        Ve vedoucí skupině je 14 jezdců a samá silná jména:

        Armstrong, Wigging, Kreiziger, Vinukourov, Hesjedal, Casar, Sastre… jsem pod druhým kopcem a náskok hlavní skupiny je 65sekund. Za únikem se osamoceně snaží Van Den Broeck (20s pře polem) – další nebezpečný borec.

        0 0
      • Lister  

        Hlavní pole za to bere a náskok se tenčí opravdu hodně rychle – 45 sekund.

        0 0
        • onik  

          se ti zda,podivej se na profil trasy oni jedou jeste z kopce a ti už šlapou rovinu..myslím že to bude zajímave

          0 0
    • treatt  

      A je to tady!!!

      Peyresourde, Col d´Aspin, Tourmalet, Aubisque!

      A hned od začátku bomby, nastoupila pěkná skupina kdo v ní není! Schmyd, který teď pracuje pro Romana! Každopádně balík je pouze 30s vzadu, Astana je tam skvěle organizovaná, dělí se s ní o práci Rabo a Omega, pro které jsou lidé vepředu nebezpeční, protože vepředu je:

      Armstrong, Horner (RadioShack), Kreuziger, Szmyd (Liquigas), Lloyd (Omega Pharma Lotto), Da Costa (Caisse d'Epargne), Hesjedal (Garmin Transitions), Wiggins (Sky), Charteau (BBox), Vinokourov (Astana), Casar (FDJ), Sastre (Cervelo), Verdugo (Euskaltel), Capecchi (Footon)

      Co je výhodné pro Andyho, že pracuje Astana, co je ale zatraceně nevýhoddné, Andy už je ve druhém stoupání sám! Že je pryč Voight, Fabian nebo Nicki Sorensen a Stuart, to se dalo předpokládat. Ale Matti Breschel, Jakob Fuglsang a Chris Sorensen..to je zklamání a pro Andyho problém.

      Fuglsang se dokázal ve sjezdu docvaknout na konec balíku, Chris Anke Sorensen nikoli, chybělo mu asi 200 metrů, ale nedokázal se vrátit a Andyho nechává bez pomoci..

      0 0
      • Manas  

        Sanchez, Gesink odpadli z peletonu, Basso uz na zacatku.

        0 0
      • treatt  

        Dnešní stoupání:

        Col de Peyresourde 1. kat. 11km 7,4%

        Col d'Aspin 2. kat. 12,3km 6,3%

        Tourmalet HC, 17,1 km 7,3%

        Col d'Aubisque HC, 29,2 km 4,2%

        Jinak hned na začátku prvního stoupání odpadl Petacchi, ale daleko překvapivěji Basso!Nebyl ale jediný z velkých..VdB ta­ky..

        ALE! tak pozor, ve stoupání na Aspin odpadá z grupy favoriů Samuel Sanchez a Gesink jede s ním! jsou odpadlí!!!Rodriguez to samé, Kloden, Roche, Evans, Chavanel, sprinteři..všichni odpadlí!

        Vepředu maká Sastre, Roman už pořádně fouká pusou, na Tourmaletu to bude masakr!

        0 0
      • treatt  

        Vepředu pracuje Roman, jede se tempo, dává si, hned za ním Lance, ale balík je pořád jen 20 sekund..

        0 0
      • ememem  

        nechcem ta rusit v on line prenose ale mal bych na teba ako na znalca (resp. na kohokolvek) malu otazku. nevies nahodou co a kvoli comu ma greg lemond proti LA? cital som dnes jedno jeho vyjadrenie v suvislosti s tym vysetrovanim dopingu ktore udal landis pred tzv. velkou porotou (co pokial viem neni v usa vobec ziadna sranda) a mam z jeho vyjadreni pocit ze urobi vsetko pre to aby dostal LA do basy a navyse bude mat z toho radost. fakt to bolo dost tvrde. neviem ci ma pamat neklame neboli kedysi kamosi? reps. co vobec s tmy GL ma spolocne a preco ma svedcit?

        0 0
        • ememem  

          ja bych si predsaj len dovolil sa znovu opytat o co GL ide resp. co medzi nimi je. po tom pomerne ostrom rozhovore voci LA aj UCI v Süddeutsche Zeitung ktory sa mi nahodou dostal v lietadle do ruk dnes GL vyhlasil v The Denver Post ze je velmi stastny ze sa toho 30.jula bude moct zucastnit a ze veri vsetkym obvineniam voci LA ktoreho navyse obvinil ze niekomu kto je este v profi pelotone aktivny ponukol 300 tis usd ak obvini GL ze aj on dopoval co je uz pomerne dost silna kava. zda sa ze GL ho nenavidi vyrazne viac ako francuzi.

          0 0
          • treatt  

            Sorry, nějak jsem se včera nedostal k odpovědi. Lemond byl zpočátku kamarád a obdivovatel Lance. Taky je pravda, že jeho příběh asi vzal za srdce všechny. Poměrně záhy ale o něm ale Greg začal mít pochybnosti, protože jeho výkony mu přišly mimo jakékoli možnosti čistého sportu. Nejdřív byl uchvácen jeho vysokokadenčním stylem jízdy, po dlouhých konzultacích s biomechaniky se ale utvrdil v tom, že vyšší kadence prostě nemůže přinést tak neuvěřitelný růst výkonu ve wattech, které měl Lance prostě úplně jinde, než kdokoli jiný. Při jeho památném ataku na Alpe d´Huez totiž podával výkon kolem 800 wattů. To pro špičkového cyklistu není problém, ale po dobu několika minut. Lance to podával po dobu kolem 25ti minut. Na základě toho a dalších indícií se Greg naprosto utvrdil v tom, že Lance je podvodník a jeho výkony jsou dané dopingem.

            A to byl počátkem jejich sporu, který měl třeba takové dohry, že Gregova značka kol byla vystrnaděna z koncernu Trek, s nímž je Lance velice silně provázán a nevraživost mezi nimi během let neoslabuje, ale naopak graduje..

            0 0
            • ememem  

              vdaka za odpoved a to byl počátkem jejich sporu, který měl třeba takové dohry, že Gregova značka kol byla vystrnaděna z koncernu Trek, s nímž je Lance velice silně provázán – zacinam chapat

              0 0
            • Jaroslávek  

              Čéče, máš tohle prostředí hodně omrklý. Budu muset častěji číst tvý komentáře, abych byl in.

              0 0
            • destr  

              No ale to samo psali o AC loni, a nic z toho nakonec nebylo.

              0 0
              • treatt  

                Co myslíš?

                0 0
                • destr  

                  No že ty jeho waty nemůže „normální“ člověk tak dlouho vydržet.

                  0 0
                  • treatt  

                    Biomechanické analýzy jsou hodně průkazné, nejsou ale samy o sobě brány jako jakýkoli důkaz případného použití nedovolených prostředků. Jinými slovy můžeš o někom vědět, že jeho výkon je mimo lidské možnosti (jakkoli trénovaného člověka s jakýmikoli vrozenými dispozicemi), ale nemůžeš to nijak prokázat. Tedy to jenom můžeš vědět, to je celé..

                    0 0
                    • destr  

                      Ale zajímalo by mě, na základě čeho ví, co tělo dokáže a co už ne.

                      0 0
                      • treatt  

                        Ono je to v zásadě celkem prosté. I když na výpočet hodně složité..

                        Vezmeš vstupní údaje, které jsou dané. Tady třeba sklon stoupání, který je přesně načtený, údaje o teplotě, větru, rychlosti jezdců, zrychlení v nástupech a pod. To jsou všechno věci, které se dají velice přesně zaznamenat, spočítat a vyhodnotit..

                        Dále znáš parametry jezdce. Krom váhy soustavy kolo-jezdec znáš mraky dalších údajů, ať již prahové výkony nebo VO2max a podobně. Tedy si můžeš dopočítat, kolik je ten který jezdec schopen dávat výkonově. A máš z toho vyloučené záležitosti psychiky, adrenalinu a podobně, protože to je věc, která mu působnost do určité míry, ale třeba Ti nedá dlouhodobě o 40procent vyšší výkon, pokud ho Tvé tělo neumí podat.

                        A pak to máš strašně jednoduché. I kdybys neznal třeba schopnost transportu kyslíku v krvi toho kterého závodníka (jako že ty parametry prostě je možné obstarat), tak můžeš vyjít z předpokladu toho, jakou maximální možnost by teoreticky člověk měl. Plácnu, když bude mít někdo fantastickou hodnotu 85 ml/kg/min a výpočtem zjistíš, že v rozhodujícím stoupání podával výkon, který by znamenal, že při jeho tělesných parametrech mohl podávat výkon (teď fakt plácám jen pro příklad) 350W přesně na hranici ANP po dobu 35minut v kopci, tak když zjistíš, že on ale podával v první půlce ve skupině 350W 15 minut, pak šel do nástupu a dával další čtvr hodinu 550W, tak z logiky věci vyplyne, že to je mimo jeho fyziologické možnosti. A ty byly potom posunuty uměle…

                        Stejně tak můžeš vyjít z obecného předpokladu. Když si vezmeš, že hodnota VO2max je u průměrného jedince 45 ml/kg/min, hodnota přes 75 je už špička a top class přesahuje 85ml, kde odskakuje třeba Bj?rn Daehlie, který měl naměřeno 96ml, je prostě vyloučené, aby měl přirozeně tuhle hodnotu plácnu 150, protože to je hodnota, kterou lidské plíce a srdce prostě nejsou schopny podávat.

                        I když jsi špička, i když jsi vyjímečný, jako je třeba Lance (absolutně nadprůměrná kapacita plic i na špičku a schopnost transportu kyslíku v krvi, stejně jako 4× vyšší schopnost odbourávat laktát ve svalech, než má průměrný člověk), stále narážíš na limity lidského těla. A ty hranice, kolik umí přečerpat srdce (i kdyby nejsilnější z celého lidského druhu), kolik tím přepraví do těla kyslíku a kolik a jak dlouho tedy může teoreticky nejvíc sval podat výkonu po vymezený čas, je prostě možné vypočítat.

                        A pokud je něco hodně výrazně nad tuto hranici, potom je jasné, že to není přirozené..

                        Toliko dnešní biomechanika velice amatérsky přeříkaná mým zcela neodborným pohledem.. :)

                        0 0
                        • raceman  

                          1***

                          0 0
                        • treatt  

                          Mimochodem docela zajímavé bylo si přečíst zážitky Richarda Virenqua, co psal o období, kdy zkoušeli tehdy celkem nové bobule z krve kraviček..

                          Kontrolní skupinka, všechno podobně trénovaní cyklisti – profíci. Půlka s EPO kůrou, půlka bez. Výjezd do nejprudší části jednoho z alpských kopců, úsek asi 5km. To vyjeli společně na kudličku. Tam sesednout, přezout do kecek, kolo na záda a výběh kolmo nahoru pěšinou, místo po silnici na kole..tam ještě tak nějak doběhli všichni společně, ale půlka ve smrti. Tam už jen v keckách na kolo a zase naplno několik serpentýn na kole. Tam zase dolu a výběh. Takhle ještě nekolik úseků. Jedna polovina poslední úsek výběhu dávala prakticky sprintem a následný finální úsek na kole špurt. A pak tam zůstali nějací zevláci, co poslední od druhého úseku výběhu už jen šli a ty v závěru opravdu pomaličku a místy zastavovali..a popadali dech…zatímco druhá skupinka na pohodu dávno nahoře..

                          0 0
                        • Ruprt2  

                          Kdyby to tak bylo, tak to implikuje, že když já jako průměrný člověk si pak něčeho zobnu, tak vyklepnu všechny hobíky na lokálním maratonu v sobotu, čemuž se mi nějak nechce věřit.

                          před nějakým časem vyšel na idnesu článek o chlapíkovi, který se rozhodl vyzkoušet veškerý dostupný doping.

                          V zásadě jsem si z toho článku odnesl, že je možné ohromným způsobem zvednout regenerační schopnosti organismu. A snížit vnímání bolesti a únavy. Což neznamená, že tam není.

                          A tedy zejm. v tréninku to má smysl, ale motor ti to nepřidá.

                          0 0
                          • treatt  

                            No tak on je ale obrovský rozdíl do sebě něco jen tak nasypat a přitom nemít nic moc natrénováno. Nebo být na špičkové úrovni, mít zatraceně dobře vytrénované tělo a někdo hodně zkušený s hlubokými znalostmi Ti dá kůru podpůrných prostředků, kterou jsou přesně pro Tebe a zvednou Ti výkon.

                            Pokud si já teď začnu rvát do svalů 3× denně injekci steroidů a budu doma zvedat činky, asi těžko budu mít za měsíc svaly jako Arnie..

                            Ale ano, pokud bys na základě nějaké správné přípravy prodělal kůru CERA, tak by Tvůj výkon v období, na které by to bylo cílené, vylítl o šílený skok dopředu..ne dlouhodobě a záleží, jak by na to Tvé tělo reagovalo (dneska třeba Zabel tvrdí, že po EPU nic výrazného nepocítil, spíš mu bylo zle, ale jeho slzavému údolí po deseti letech..kdo by tomu věřil)..obecně to tak ale je..

                            A pak je ještě jedna věc. Nejde o to si do těla prásknout koňskou dávku epa. Ale přesně znát procesy v těle, jak na co reaguje, jakou látku potřebuje a kdy. Na to je zapotřebí zatraceně erudovaných lidí a proto taky odhalení jednoho (Fuentes) takového odborníka vedlo k tak velkému průseru, protože tak znalých lidí není zas tolik..ale ono když to potom sečteš, kortikoidy, testosteron, růstové hormony a všechny tyhle dárečky, je potřeba to všechno dávat tělu tak, aby to bylo vyladěné…

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              jo ten můj pohled byl asi hodně naivní.

                              Ale jak to dělají aby je neodhalili?

                              Aby mě to někam dostalo, musím toho do sebe rvát kvanta, ale to si borci nemůžou dovolit ne? musí to do sebe cpát aby byli v limitu nebo těsně za ním s tím, že něco tréninkem a „projímadlama“ ze sebe dostanou.

                              Na výšce kamarád co studoval tělákříkal, že jim v biomechanice říkali, že limitní hodnoty pro měření dopingů jsou strašně přestřelené.

                              Že nějaké látky se běžně v organismu vyskytuje v nějakých jednotkách např. 1–2 ale hranice pro doping je 4.

                              Ve výsledku mají všichni sportovci 3,9 což je jasné, že berou, ale říká se jakože ne.

                              Stejně tak A vzorek 4,1 B vzorek 3,99, takže jakože nebere.

                              Nebo v čem je ta finta, při frekvenci dnešních kontrol?

                              Jak je možné, že to, že všichni berou, je veřejné tajemství, ale přitom jsou všichni negativní?

                              Proč o AS všichni tvrdí, že bere? Když on sám prý schválně trénoval ve Francii, a vůbec vždy v místech, aby si pro něho kontrola kdykoliv přišla, což i dělala a byl vždy čistý?

                              0 0
                              • treatt  

                                Mno, kdyby bylo obecně známo, jak to dokážou zakrýt, tak to dlouho nebudou moct zakrývat :-) Obecně ale platí, že detekční metoda jen reaguje na něco, co už se nějak aplikuje, je tedy vždy o krok zpět, i když se čím dál víc zlepšuje a zdokonaluje. Taky si myslím, že už zdaleka nejde v takové míře dopovat, jako to bylo dřív..

                                A je to taky vidět na případu CERy, kde se hned od začátku podílel výrobce na detekční metodě, takže se několik jezdců nechalo chytit s tím, že to nemělo nějaký čas být možné odhalit..

                                Ono nejen ty hraniční metody, ale taky je mezi vrcholovými cyklisty překvapivě vysoké procento astmatiků, kteří mohou brát určité léky..

                                Na druhou stranu, maj kluci zatraceně tvrdej chlebíček a musí být pěkně na budku hlídat každý druhý výživový prostředek, jestli tam nesypou něco, co je na černé listině, nemůžeš si dát běžné léky, když dostaneš chřipku, atd atd..

                                Jedno je jisté. Dopování bude čím dál těžší dělat tak, aby se na něj nepřišlo, hlavně s bilogickými pasy a je jednoznačné, že v systému kontrol dopingu je cyklistika o několik světelných let před jinými sporty..

                                0 0
                                • Ruprt2  

                                  OK, to všechno co jsi napsal je vlastně známo skoro každému, zároveň je to strašně vágní.

                                  Takže se to obecně neví jak to dělají?

                                  Je jasné, že asi nejrozšířenější finta je, že nějaké novinky jsou určitou dobu nezjistitelné, tak je de-facto může brát kdokoliv bez obav. Pokud neuvažuje, že se vzorky budou testovat zpětně, což je IMHO k neprospěchu všem.

                                  Ale existuje teďka nějaká nezjistitelná látka, která jim přidá 6,59% výkonu? Nebo jak to dělají?

                                  Chápu z toho, co jsi napsal, že asi nevíš. Otevřel jsem to proto, že já to taky nevím a tak snad ty se svými znalostmi bys mohl.

                                  Přijde mi naprosto neuvěřitelné, „že by se to nevědělo“

                                  Jestli to nakonec není tak, že třeba neberou :-)

                                  Protože všichni předpokládají, že jo, jenom se neví kdy to praskne.

                                  0 0
                                  • treatt  

                                    Hele jak jsem psal, kdybych to věděl já, tak by to dávno věděli antidopingoví komisaři a dopeři by byli bez práce :)

                                    Bohužel, nemohu sloužit, tohle opravdu také nevím..

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      to je jasný.

                                      určitá vodítka jsou jak už tady padlo limity. Jejich stanovení vysoko nad násobky normálu je minimálně divné.

                                      V kauze Landis se také probíralo, že polovina látek, které jsou na seznamu neslouží ke zvýšení regenerace nebo výkonu, ale slouží k zakrytí těchto látek.

                                      Takže komplexnost dopingu je obrovská.

                                      0 0
                                  • dafe  

                                    Zkusím ti odpovědět jak by mohli dopovat, ale mé vědomosti jsou jen načtené, hlavně z cyclingnews fora, tak to berte opravdu s rezervou.

                                    • tzv. „microdosing“ EPO(CERA), tj. malá dávka večer a hodně hodněmoc zapít a pak prý téměř jistě nezjistitelné už druhý den ráno
                                    • růstový hormon, prý se v testech velmi špatně indikuje aprokazuje
                                    • infuze kolem 400ml vlastní krve, test na celkový objem krve v těle prýse nedělá(neexistuje? nevím). testy na odhalení infuze vlastní krve jsou,ale prý se dají vhodným skladováním a zacházením se sebranou krvíobejít, respektive udržet hodnoty mrtvých krevních destiček a bůhvíčehov limitech
                                    • použití léků na astma, pro které mají astmatici vyjímky
                                    0 0
                                    • Ruprt2  

                                      jo to dává smysl

                                      0 0
                                    • raceman  

                                      léky na astma mají tu nevýhodu, že po nich vyleze tepovka… :-/

                                      0 0
                                    • destr  

                                      No hlavně už sou takovy léky, že neobsahujou žádny zakázany látky, ale nevim jak se to řeší, když je na výběr jeden bez a druhej s zakázanyma látkama.

                                      0 0
                                      • raceman  

                                        pokud má lékařsky potvrzeno, že je astmatik/alergik, tak dostane výjimku na tento druh léků… nevím jestli existuje nějaký lék na „roztažení plic“ (ventolin) který neobsauhje něco zakázaného..

                                        0 0
                                        • destr  

                                          To není na plíce, ale na průdušky, má to přítelkyně a právě se to řešilo kvůli ČP a sportovní doktor jí předepsal hned takovej, kterej nic „nepovolenyho“ neobsahuje.

                                          0 0
                                          • raceman  

                                            proto sem to dal do uvozovek, uz sem ho par roku nepouzil ;-) a nechtelo se mi hledat terminus technikus :-)

                                            ale pokud ten jeji novy lek funguje na stejnem principu roztazeni, tak je mozne ze zachvili taky bude zakazany :-)

                                            0 0
                        • destr  

                          No já tomu moc nevěřím. Vím, jak uplná maličkost dokáže zásadně ovlivnit výkon, takže si myslim, že člověk při závodě je v takovym „rauchu“, že pod vlivem všech těch hormonu a buh vi čeho to tělo dokáže podat extrémní výkon, kterej může vybočovat z nějakejch výpočtů a předpokladů.

                          0 0
                          • treatt  

                            No jak jsem psal. Jasně, adrenalin, hormony, rauš, to udělá strašně moc. Stejně jako psal o efektu žlutého dresu, který umožnil Sastremu zajet časovku výrazně nejlíp za jeho kariéru. Ale prostě žádný psychický stav Ti nepomůže k tomu, abys poručil fyzice a jel hodinu sólo 70 po rovině, nebo v závěru strašně těžké alpské etapy se prostě zvedl ze sedla a dával výkon, kterého jsou schopni nejlepší dráhaři světa po dobu několika desítek vteřin a bušit tak 10 minut.

                            Jak jsem psal níž, i když se Bolt vyhecuje nejvíc za svůj život a bude utíkat před stádem splašených slonů, stovku stejně za 5 sekund nedá :)

                            0 0
                            • destr  

                              No nemůžeš srovnávat 10s sprint s pulhodinovym výjezdem…a když sou nazobaní, tak to jde, tudíž to v silách lidského těla je. Ale jelikož tomu ani za mák nerozumím, tak to nechám být :-)

                              0 0
                            • PjSky  

                              tohle se mi libi.

                              kdysi sem cetl, ze cyklista po velkem hrnku kavy ujede bud o 30% delsi trat za casovou jednotku, nebo o 30% rychleji urcitou trat, nez vykonostne srovnatelny cyklista. Verim tomu, kafe je svinstvo.

                              Kdyz o tom tak premyslim, kdysi sem cetl uzasny clanek o lidskych rustovych hormonech. Doping jako krava,nejsou nijak toxicke, spatne se hledaji a nedelaji nic vic, nez ze urychli regeneraci a rust. U 30leteho muze az na urovne 5leteho ditete.

                              To bohate staci :) umite si to predstavit?

                              0 0
      • treatt  

        Pro Romana a ostatní je teď dobře, že se už blížíme k vrcholu a bere za to Charteu, který si pojede pro cenné body na prémii. Z balíku útočí Cunego, ale je to celkem pozdě snaha, tak uvidíme, jak se mu bude dařit..

        Anthony si v klidu dojíždí pro své body a upevňuje si svůj puntíkatý dres.

        Odstupy nahoře – špic s Romanem – 25s hlavní favoriti – 20s skupinka Sanchez, Gesink..

        Sjezd je rychlý, ale není moc technický, co je těžké, že hned ze sjezdu se začne stoupat na brutální Tourmalet!

        0 0
        • Medunka  

          Podle Karlinera na Tourmaletu narváno k prasknutí, takže kluky bude mít co hnát dopředu

          0 0
      • treatt  

        Casar si dává kudličku ve sjezdu, dokázal se během pár serpentýnek odpoutat, špic balíku zatím rozjíždí cestou dolů Omega, Andy mezi 3. a 4. flekem

        0 0
      • treatt  

        Sanchez, Gesink a spol si dokázali docvaknout balík žluťáka, který táhne Lloyd..Casar jede vepředu sám, má odcuk od ostatních v úniku a už se pomalu dostáváme na rovinatější pasáž, aby se za chviličku začalo dupat na horu, která by měla přinést hlavní vyvrcholení drama jménem Tour de France..

        0 0
      • treatt  

        Gesink to dnes nemá zadarmo, na krátké rovince pod kopcem bodnul, teď si bude muset sjíždět balík..

        0 0
        • Lance  

          Lance vede, chlapi zavzpominejme na ty krasne pamatne roky

          0 0
          • Vhalasta  

            A Roman s ostatníma propadl k žlutému. Aby za to moc nezaplatil dále.

            0 0
      • treatt  

        Tak chudák Konovalovas ze Cervela je teď už 3km za vedoucí skupinou tak 10 sekund, kde je Lance, kde je Horner (RadioShack), Casar (FDJ), Cunego (Lampre), Barredo a Van de Walle (Quick Step), Moreau a Plaza (Caisse d'Epargne) a Fédrigo (Bbox Bouygues) a mají to dobře rozjeté, mají 3´45 náskok na balík, kde pracují na čele Omega a Astana..

        0 0
      • treatt  

        Andy si musel sjet pro zásoby, velice lehce se pak propracovával dopředu balíkem a kdo mu hned neskočil na zadní kolo..ne, nebyl to Contador, ale Denis Menchov..je tedy nasnadě, kdo si bude chtít dnes Andyho hlídat..

        Andy je dnes ale obecně nervózní, stále se v balíků rozhlíží, prohazuje slovo doprava doleva..

        Konovalovas se konečně docvakl do skupiny Lance na špici..

        Tak a teď speciální prémie, kdo dokáže zahlédnout Karlinera :)

        Vepředu i v balíku se jede pravidelné tempo, je to náročné, sklon stále kolem 9ti procent, ale není to bitva. Thor si zkusil nastoupit a jet do úniku kvůli bonifikačním bodům ve sprintu po Tourmaletu, ale byl sjet a ted prosyt za skupinu žlutého dresu..

        0 0
      • treatt  

        Thor teď jede na úrovni s Carlosem Sastre, který se dostává opět do problémů a propadá se v balíku..

        Špice se zatím dostala už do posledního kilometru stoupání na Tourmaletu

        0 0
      • treatt  

        Tak balík si dává pauzičku, jede se po sjezdu z Tourmaletu opravdu pohodička, září široké úsměvy, Andy si sjel dozatu dát řeč s Riijsem, dokázal se mu vrátit alespoň jeden spolujezdec, Jakob Fuglsang. Barredo teď měl v balíku defekt, ale bez stresu se rozjel naložený taškou na piknik a během chvíle se vrátil zpět

        Tohle hraje do karet úniku, který vypadá velice, velice dobře, už má přes šest minut a jeho složení je stále stejné..

        0 0
        • McBlacky  

          ale z Aubisque to je 60km z kopce, nevím jaké jsou silnice, ale viděl jsi to v pátek, jak balík za chvilku sjel Vinovu skupinku

          0 0
          • HROOLI  

            Jakou ztrátu mají ti 4 odpadlíci prosím Vás ? Němcům nerozumím a na animaci od letour.fr to nepíšou ..

            0 0
          • treatt  

            No, myslel jsem pro tuto chvíli :) uvidíme, kolik jich zbyde na Aubisque, ale třeba Lance je dobrý sjezdař i časovkář, tuhle etapu bude chtít stůj co stůj, tak uvidíme :)

            Ale zásadní bude, jak to bude probíhat mezi favority..a kdo vidí do křišťálové koule, co se dnes stane..?

            0 0
            • marios  

              Já tipuju, že Lance dnes vyhraje. Včera jsem uhádl, že z těch uprchlíků jen 3 nebudou dojeti.

              0 0
              • Ruprt2  

                no a jesli k těm sedmi minutám přidá ještě 33, tak oblíkne žluťák :-)

                0 0
      • treatt  

        Tak a je to tady! Vepředu už byl náskok 7´40 a má opravdů velký náskok, ale spousta lidí už tam nespolupracovalo, Lance to vzal do svých rukou, zaútočil, Horner hdoně pracoval, tak už nemůže jet, odpadá, Konovalovas, Moreau, Casar a další zůstávají vzadu..

        Dnes bude určitě Lance nejútočnějším jezdcem za tuto etapu a dokázal skupinku rozdělit, už tam jede jen 5 lidí. Cunego tam začíná plandat na gumě, drří se Ruben Molina a pozor! útok Barreda, který vypadá skvěle, sjel si ho Fedrigo, Lance už nevypadá tak čerstvý. Fedrigo ale nestřídal, pomalu se to zase sjelo..začíná se ale závodit, teď už si nikdo nebude skládat pozornosti..

        0 0
      • treatt  

        Baredo opět útočí, viditelně mu nedělá problém měnit tempo, ale Lance se nenechává vybláznit, v klidu si to zase sjíždí..Lance možná dle svého dobrého zvyku zase trochu blafuje, tváří se, že už není čerstvý, ale sjíždí si to ve velké pohodě..

        0 0
      • treatt  

        Lance teď dost možná zabraňuje dalším nástupům a jede si svoje vysoké tempo na špici ze sedla, starý dobrý Lance! Cunego se tam drží a znovu útočí Barredo, hned si ho hlídá Fedrigo a tentokrát mu střídá, ale Lance si to v klidu pomalu bez bláznění zase docvakává…mají sice trochu díru, ale nahoře by to nemělo být zásadní, Barredo už vypadá unavenější, Pierrick naopak zanechává velice silný dojem..každopádně je skvělý finišman, jestli dojede takhle skupinka až k cíli, bude s ním mít problémy..Barredo to zkouší ve sjezdu, buší do toho…Lance teď kouká na Cunega a Plazu, jestli se jako pojede nebo co..ale ti dva vepředu mají díru maximálně 50 metrů a nevzdalují se

        0 0
      • treatt  

        Cunego a Fedrigo se vepředu neustále hádají, v podstatě od začátku, co spolu odjeli, Cunego moc nechce střídat, tak je jasné, co je zdrojem..

        Zezadu to ve sjezdu dojelo, vepředu tedy máme 8 jezdců, z původní desítky chybí jen Casar a Konovalovas, kteří ztrácí na čelo dvě minuty

        0 0
        • Manas  

          Heh, ted v klesani hodili zaber na tachometr motorky – ve sjezdu meli 98km/h.

          0 0
        • treatt  

          32 minut byla ztráta grupetta na Aubisque, tak by snad neměli mít problém dojet v časovém limitu..

          Jinak Barredo jede stále svoji soukromou kudličku, 20km do cíle má stále svých 40 sekund náskoku, za ním je několik vlčáků..Cunego jede chytře, nejméně střídá, hodně touží po etapě. Lance, kdo jiný než Lance chce víc dnes vyhrát po tom, co zažil v prvním týdnu kopců…Sandy Casar se dnes opravdu předvedl ve sjezdech, muselo ho to stát obrovskou spoustu sil, tak uvidíme, jestli bude stejně silný ve sprintu, jak to umí. Moreau nemá tak silné finiše, Horner ho podporuje..kaž­dopádně skvělé vypadá Fedrigo, který by teoreticky měl chytit i případné nástupy, které se dají čekat, má i silný sprint, je to tedy horký favorit..

          Co vy, na koho vsadíte?

          0 0
          • treatt  

            Tak pozor, začíná to být zajímavé..vzadu se začínají hlídat a Barredo je pouhých 20 sekund vpředu. Jenže těch 20 sekund bude potřeba sjet a za ním to tak nevypadá. 4km do cíle a Barredo má stále 30 sekund, neklade si otázky, kudlí a podívejme na to!

            Co je zajímavé, vzadu Gesink chytil defekt a nikdo na něj nečeká! Měl by se v pohodě vrátit, ale je to zajímavé, že bude muset jet sám!

            0 0
          • treatt  

            Barredo je stále nějakých 150 metrů před nimi, 13 sekund a tam to muselo bolet, byl tam krátký výjezd…ale teď bude muset někdo vzadu jet, aby ho docvakli..Lance třeba jede zcela poslední a vůbec nestřídá…2km do cíle

            0 0
            • Manas  

              Ty kraso, takhle o to prijit prakticky v cilovy rovince. To nebylo fakt malo.

              0 0
              • McBlacky  

                normálka ho dusili před sebou, mohli ho sjet kdy si vzpoměli. Vykostit ho před posledním km je jistotka, že už nezahákuje a vychcípne

                0 0
                • orca.1  

                  sad but true :-)

                  0 0
                • Manas  

                  Jako v cili nevypadal zrovna stastne :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    s jeho parametry si myslet že dotáhne 45km solo z kopce proti skupince :)

                    to se asi zbláznil, věřit ve vítězství nemohl ani minutku.

                    0 0
          • treatt  

            Barredo tedy předvedl úžasné vystoupení, nebude mu to ale nic platné, během chvilky bude sjet..a teď se tam začíná nastupovat, trhat.. 1 500m

            0 0
          • treatt  

            No to snad ne! Mně se to zase kousíček před cílem seklo, to není pravda tohle!!!

            0 0
            • Manas  

              Fedrigo prvni, Van de Walle druhy, dal sem nepostreh :-(

              0 0
              • Manas  

                Takze pro ty co nekoukaj na letour.fr:

                1.Fedrigo

                2.Casar

                3.PLaza

                4.Cunego

                5.Horner

                6.Armstrong

                0 0
          • treatt  

            Tak již s křížkem po funuse, ale povedlo se mi vrátit do záznamu etapy :)

            Tak poslední dva kiláčky, Barredo bude dojet, to je mi jasné..Lance se pomaličku propracovává dopředu..Cunego na třetím fleku, za ním dobrá pozice pro Fedriga a chudák Barredu bude pohlcen, jen kiláček před cílem, klobouk dolů!

            Jurgen se tam poslal docela na drsňáka do zatáčka, Moreau to rozjíždí pro stájového kolegu, Plaza tam má výhodu, ale Fedrigo je tedy teoreticky nejrychlejší, Lance chce, ale nemá rychlost, Pierrick to rozbombil hodně silně podél bariéry, kde ho nedokázal zavřít Moreau, nádherně se tam protáhl, zezadu ještě letěl Casar, ale byl příliš vzadu, tak stihl jen stříbro, Plaza o galusku za ním. Cunego neměl tak drtivý finiš, Lance se nakonec nepouštěl do finálních metrů naplno, protože viděl, že rychlostí nestačí..

            Tak další francouzská radost..

            0 0
      • treatt  

        Barredo na mětě 42km do cíle zase nastoupil, skupinka Lance ho nechává jet, je to ještě do cíle hodně daleko, má náskok nějakých 25 sekund a dává si to sám..a co je zajímavé, vždy jede naprosto nejkratší stopu, vymetá naprosté okraje silnic, tak uvidíme, jestli tím bude skutečně šetřit čas, nebo si vykoleduje defekt o nějaký bordýlek na krajnici..

        Nicméně jede zatím hodně dobře, najel si 40 sekund..zatímco Barredo si musí dávat hodně

        0 0
        • Pebe  

          napíšu to sem, po 4 dnech na mizerném připojení a sledování zrnitého Eurosportu a večerních sestřihů na ČT4, jsem vyplnil dopoledne v práci mimojiné i čtením tohodle vlákna, a děkuju moc za tvoje příspěvky, i když máš černou silničku bez kazety s bílejma kolama, seš bůh ;-)

          0 0
    • Tommy_Lee  

      Taky se vam ten prenos kousl?

      0 0
    • ALEX007  

      jako totalni laik absolutne nechapu jak je tohle možny… jak mužou kua tolik dnu za sebou tohlencto dělat

      • tu etapu 220km na Avoriaz, v tom horku, tak to bych v ten den mělproblém projet i AUTEM kdyby nemělo klímu :( a voni to vyjedou

      přijde mi to proti zakonum fyziologie a zachování energie co tyhle lidi dělaj…musim se donutit, dnes naložit prdel na kolo alespon neco ujet než na to čumět do konce :)

      0 0
      • PjSky  

        cukaji mi koutky :))) Ono to neni zas tak tezke, pravidelny trenink a dobra technika jizdy a za chvili ti to lita samo.

        200 km po „rovince“ dam a ani to neboli (dokonce ani zadek ne).(ono pokud nejedete do Pardubic tak nikde jinde v CR 200km po rovine nenajdete, at jedu kam jedu skoncim aspon s 1000m kopcu a cca stejne tak sjezdu).

        Zaklad je lehke SILNICNI kolo s kvalitni mechanikou, dobra technika jizdy = dobra znalost fyziky jizdy.

        Silnice je uplne zvracene kolo, kdyz si dobre svihnes tak letis i do kopce kde MTB zurive prohrabuji kazetu.. nekdy si rikam ze to je skoro svindlovani :)))

        Priklad za vsechny: pucim brachovi (netrenovany, liny ;) ) silnici (nerad) a vezmu si bika a jedeme na 60–80km vylet. Na konci mi cukaj nohy jak dotoho porad dupu abych se neloudal a on si celou dobu lehce odslapava a uziva radostne jizdu. Silnicka = proste kralovna kol

        0 0
    • ALEX007  

      taky nechapu tu přehnanou diskusi o nerespektovani nepsaneho pravidla počkat na žluty trikot…zbytečná onánie imho…lidi od televize kritizujou, přitom penzum tour by neujeli ani za rok dva

      0 0
      • Biker jak Pes  

        To je ale stará věc, že na B-F jsou jenom flákači, co teoretizují a ani neví, jak kolo pořádně vypadá… bažante :-))))

        0 0
        • ALEX007  

          já ted nemel na mysli diskusi na bf…tam jsem o tom nic nečetl, spíš tisk i komentátoři TV, třeba na BBC z toho byl moderátor celý poto. co že ten contador nepočkal, asi britové víc dbají na nepsaná pravidla a tradice

          Bakalář na českém Eurosportu vypadá že spíše obhajuje contadora, s tím že se to trochu přehání s gentlemanskými pravidly a že v žádném jiném sportu se na tohle nehraje…naopak, technika závodí spolu s lidmi, jako na formuli apod.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Ah, tak to se omlouvám. :-)

            Dívám se na britský Eurosport a Sean Kelly se tam zastával Andyho, v podstatě říkal to stejně, co lidi tady na fóru, kteří jej obhajují. A Sean je bývalý profík…

            0 0
            • mastihuba  

              padrnos se zas na českym zastával AC :)

              0 0
              • Hornet  

                JJ, tak veru, dalsi profici sa zastavaju Contadora…

                Andy by tiez nepockal, sam to povedal.

                0 0
    • ALEX007  

      nevim proc jedou tolik hodin…kdyz by stacil jeden kilometr sprint:) vezou se sedm hodin a pak se rozhodne na jednom km…

      mohi by ušetřit, strčit na trenažer na osm hodin a pak zavod 3 km

      0 0
    • Jirina  

      To byly zas silacke reci od Andyho.misto aby v etape pred dnem volna zamakal,tak se na to vys*al a prijel v baliku az do cile. Tak kdy si chce udelat ten naskok pred casovkou? uz bude mit snad jen jednu prilezitost a tam si myslim,ze nic nedokaze vyrazneho. Contador to bude mit alespon snadne. Shleck mel makat a makat,dat do toho vsechno.urvat co nejvic.

      Organizatori meli vsadit do Tour nejakou horskou etapu opravdu nadstandartne honorovanou,takovy zavod v zavode s velkou prestizi,aby vsichni zamakali a nehledeli porad na nejakou strategii alespon v jedne etape

      0 0
      • raceman  

        spis by ses mel nad tim zamyslet ty poradne, jaky smysl ma, aby vrchar utocil v etape, kde je cil po 60km jizdy z kopce? hmmm

        0 0
        • Jirina  

          ok,tak nemusi utocit.muze se spokojit s druhym mistem.tim utokem nemel co ztratit,a kdyby to dobre nacasoval,tak by ho uz nesjeli

          0 0
          • Hornet  

            Na poslednom kopci by musel mat sakra velky naskok, aby ho na tych 60km nestiahli :-D

            0 0
          • McBlacky  

            nesmysl. tolik, aby ho peloton nesjel nemohl nikdy najet. Astana měla v balíku dost mužů na to ho sjet, Saxo naopak težce nestíhalo.

            Reálně by potřeboval alespon 10 minut aby ho nedojeli a ani to by nemuselo proti balíku stačit. 60 km je strašně moc. To, že Barredovi stačilo 50 sec téměř do cíle je jen optický klam, kdyby o něco šlo, tak si ho Lancova skupinka dojela během 10 minut. Jen ho nechali se utavit

            0 0
            • treatt  

              Přesně tak! Dopadl by přesně jako Hesjedal a ještě mnohem hůř v té etapě, kde to zkoušel s Vinem..vyšťavil by se a nakonec by nedokázal ani uviset hlavní grupu, ze které by ho odervali. Nevím, jak můžeš říct, že nemá co ztratit, když jede druhý a je v tuto chvíli 8 sekund od žlutého dresu. Bylo by to to nejhloupější, co by mohl udělat a ztratil by jakoukoli naději..

              0 0
        • Jirina  

          jinak vitez Tour de France musi byt trochu vsestrany stejne jako Contador. jestli sazi jen na vrcharinu,tak na prvni pricku nemuze myslet

          0 0
          • McBlacky  

            stačí, aby mu ve čtvrtek dal 2 minuty a vyhraje. letos to je naopak postavený pro vrchaře výborně

            0 0
            • Jirina  

              jenomze on mu to neda.leda ze by mel nejake problemy.

              0 0
            • Jirina  

              v kopcich jsou na tom oba stejne s tim,ze AC ma za sebou schopnejsi tym,takze Shleck nema sanci pokud nebude riskovat

              0 0
            • Premik  

              to je dobrá sci-fi,na to aby Contadora vůbec odpáral zatím Andy ještě nemá. Možná za rok. Letos to podle mě prodrbal a bude hodně rád, když udrží 2. místo,ta časovka je dlouhá jako prase a po rovině, přesně to, co nepotřebuje. Potřebuje si ve čtvrtek ještě něco najet na vlčáky co mu dýchají na záda.

              0 0
              • McBlacky  

                stát se může cokoli. Podle mě šance je, že SAxo rozjede hrozný peklo hned od začátku a prostě bud to vyjde a odpářou dost lidí z Astany než dojedou řekněme do půlky Tourmaletu, kde to pak bude jen o AC a AS.

                S tou časovkou. mám pocit, že v úvodní časovce AS nejel doraz. Nechává si to jako překvapení na konec. Na AC nemá, ale mohl by se přiblížit. Necháme se překvapit.

                po tolika dnech ježdění může seknout každému…

                0 0
                • Premik  

                  samozřejmě, Contador může mít blbý den, defekt, pád, cokoli. A počítám, že Schleck na něho čekat nebude.. -)

                  Ale pokud budeme kalkulovat s normálním průběhem, jsou karty rozdané poměrně jednoznačně ve prospěch AC.

                  Ale máš recht, nechme se překvapit. Škoda, že už nejedou zítra, už se nemůžu dočkat. Bude to zajímavá etapa, doufám

                  0 0
                • treatt  

                  A navíc, nesmí se zapomínat na efekt žlutého dresu. Stačí se podívat třeba na Sastreho, časovkář je to prachbídný, vždycky dostane naložíno, ale když jel ve žlutém a měl šanci ho dovézt do Paříže, najednou měl křídla a zajel prakticky stejně jako Cadel, který je o třídu lepší časovkář. Pokud by tedy Andy urval zpátky žluťáka, bude to hodně zajímavé..

                  0 0
          • Biker jak Pes  

            Contador a všestranný… tsss. Na kostkách trpěl jak kůň, když se jede po rovinách na větru, tak toho taky moc nezajede, na žádné klasice jsem ho pořádně neviděl, sprinter taky žádná sláva. Fakt jenom ty hory a časovka…

            0 0
            • Jirina  

              casovka mluvi za spoustu z toho co jsi tu jmenoval.tam se jede i ve vetru.minule byl suverení,letos myslim,ze nebude,ale pred Shleckem skonci. jinak vsestrannost neznamena,ze musi byt ve vsem top. v prumeru je nejlepsi

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jenomže on je v průměru nic moc. Je mnoho jiných jezdců, kteří jsou, jak ty říkáš v průměru, daleko lepší než on. Takový Cancellara co dokázal loni v kopcích bylo něco šíleného. I Lance bude (v průměru) na tom mnohem líp než Contador. Nepamatuješ si loňskou TdF, když se ve větru roztrhal peloton a kdo byl vepředu ? Lance. A kdo tam chyběl a trápil se ? Contador…

                0 0
                • Jirina  

                  jasne,stat se muze ze AC nebude mit svuj den,ale kdyby byl,jak ty rikas, podprumerny, tak neni tam kde je. Cancellara ma ale nevyrovnane vykony a celkove nema sanci tour vyhrat. Lance je ale skoda. u nej verim, ze na to stale ma

                  0 0
                  • treatt  

                    Nevyrovnané výkony? :)) to je hezký, taky bych chtěl být tak nevyrovnaný, jako Fabian :)

                    0 0
                • daymaker  

                  to je Ti zajímavé… :-) takový podprůměrný jezdec a 2× vítěz Tour a zase ve žlutém… .-)

                  0 0
                  • Mug  

                    Jo já bych chtěl jezdit taky tak průměrně. Mě by to fakt stačilo, jsem skromnej :D

                    0 0
            • Premik  

              no ono skloubit vrchařskou lehkost s tempařskou silou dovede málokdo. Kdo to zvládne na špičkové úrovni, může vyhrát Tour. Andy to ještě neumí, proto bude nejlíp druhý.

              0 0
      • destr  

        Lol.

        0 0
        • Jirina  

          co LOL? ja fandim AC,takze ja muzu byt a budu spokojeny

          0 0
          • raceman  

            to je tvoje vec, ale neplacej blbosti, kdyz tomu nerozumis ;-)

            0 0
            • Jirina  

              za to ty jsi urcite chytry mladeznik s plno zkusenostmi z etapovych zavodu. jako blbost si to dovol otitulovat,az bude Shleck stat v Parizi na nejvyssim stupinku

              0 0
              • destr  

                Bohužel pro tebe má ale pravdu ;-)

                0 0
              • raceman  

                tady nejde o to, kdo bude na nejvyssim stupinku, ale o to co si napsal vyse, proc schleck nezautocil v te etape s cilem 60 km od vrcholu… kdyz nerozumis taktice a tomu kdy ma a nema smysl utocit, tak radsi nepis a divej se ;-)

                peace

                0 0
                • Jirina  

                  kdyby se se Shleckem urvala vhodna skupinka vcetne jeho tymovych kolegu a predpokladejme i vcetne AC s druzinou,tak je,pokud na to bude mit,muze ustvat a v zaveru si najet alespon najeke ty sekundy

                  0 0
                  • destr  

                    Radši už nic nepiš ;-)

                    0 0
                    • treatt  

                      Né, jen ať píše, není nad to se při pracovním dnu od srdce pobavit :-D

                      0 0
                  • Blade  

                    Tady je dneska vážně sranda..

                    0 0
                  • Darkson  

                    taky by moh Shleck Contadorovi nastoupit třeba v neděli na Champs-Elysees, to určitě Alberto nečeká:-)))

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To by byl věru stylovej dojezd, kdyby se konečně rozhodlo o vítězi v opravdovým cíli :)

                      0 0
                    • JSt  

                      tyvoe, to by byl u me nejvetsi hrac. nebo kdyby to tam orval nekdo z hloubi pole a dojel si pro etapu :-DDDD

                      0 0
                      • marios  

                        Tohle ale není sranda: pamatuju jak si tady jednou Bernard H. dojel ve žluťáku pro 1. místo po asi 500m dlouhym špurtu ze špice!

                        0 0
                    • Medunka  

                      doufám, že nás bude Treatt informovat SMSkama na Berouna :-D

                      0 0
                      • treatt  

                        Co si třeba takový servis domluvit a vyžmurkat osobně a né to tady dávat jako veřejnou výzvu, rejpalko? :-P

                        0 0
                        • Medunka  

                          :-) To by asi bylo třeba, mám totiž pro tebe noviny, z 21.8

                          0 0
                  • Hornet  

                    Si celkom mimo obrazu aj zvuku :-D

                    0 0
          • destr  

            A z jakyho duvodu mu fandiš?

            0 0
            • Jirina  

              ani nevim.to tak samo prijde.i pres ty ,jak rikate prasarny co udelal,je mi sympaticky a libili se mi jeho suverenni nastupy pri minulem rocniku

              0 0
              • treatt  

                Které byly mimochodem vyhodnoceny nazávislými biomechaniky jako mimo lidské možnosti..stejně jako blahé paměti sprinty AC a Rasmussena v závěrech alpských výjezdů..

                0 0
                • gazik  

                  Mozna jsem blazen, ale neverim ten propoctum biomechaniku ani trochu. Jsem vylozene technicky zamerenej a verim jen ve zmeritelne :), ale tohle je totalni vareni z vody. Je to patrne treba i v lekarstvi, ze ohledne mechanizmu tela je tolik neznameno. Verim ze nejakou orientacni vypovedni hodnotu propocty maji, ze to ma vyznam individualni (porovnavat vykony v ramci jedince v case treba), ale urcovat lidske schopnosti je mimo. V extremech si myslim ze chyba bude klidne 30% i vic. Je to paveda. Lidska tela jsou tak ruzna (nekdo je klidne imuni vuci HIV…)

                  Tim se ovsem v zadnem pripade nezastavam nejakeho jezdce (myslim ze LA dopoval a o ostatnich si nedelam iluze).

                  0 0
                  • treatt  

                    No já bych zas řekl, že lidské srdce za minutu prostě může přečerpat určitý počet litrů a prostě není možné, aby to 2× víc, než kdokoli jiný z druhu homo sapiens. Nebo ještě jinak jinak – pokud sportovec podává nějaké své standardní výkony, tak je minimálně prazvláštní, když jeho výkon najednou ustřelí o desítky procent výš..

                    Prostě člověk nemůže skočit do dálky 12 metrů, když ti nejlepší na planetě létají něco přes osm a ani Bolt neproletí nikdy stovku za 5 sekund, i když je naprostý fenomén..

                    0 0
                    • gazik  

                      Jak jsem psal – nejvetsi vypovedni hodnotu to ma v ramci jedince. I kdyz tam taky muzes cekat rozdily ve vykonech v ramci 10% – vyladena forma,… Proste se stava ze nekdo vykonostne hodne naroste (i kdyz u nejspickovejsich sportovcu je to asi nepravdepodobne). Behat 100m za 5s je zase jina pohadka. Tady se bavime o mozna „zvlastnich“ vykonech a ne o do soucasnosti nerealnych. Nevim jestli by bylo mozne cloveka necim nadopovat tak aby bezel za 5s, zatimco i kdyz pripustime ze dopuji cyklisti, tak to neni nejaky mega extrem. Takze takova prirovnani nejsou moc logicka.

                      Ti biomechanici tvrdi, ze to neni v silach cloveka – ale ono to ocividne v silach je. At si srdce pumpuje jak chce. Je nadopovanej? Mozna. Je to necim jinym? Mozna. Prd vedi. Zda se jim to divne, protoze se s tim nesetkali a nebo bezne nesetkavaji a to ani nejde kdyz je to vyjmecne.

                      0 0
                      • treatt  

                        No mi logická celkem přijdou. Pokud prostě „bežná cyklistická špička“ dává plácnu 800W po dobu 5ti minut a pak musí výrazně zvolnit, je minimálně zvláštní, že to najednou někdo bude podávat minut dvacet..akorát vzhledem k charakteru silniční cyklistiky to nikdy nemůže být tak viditelné, jako uběhnout stovku pod devět.

                        Nicméně když si vzpomeneš, co dělali Rasmi s Contadorem v posledních km stoupání, ty sprinty chápal málokdo..

                        A to právě nejsou otázky nárůstu výkonnosti o deset procent, ale řádově..

                        Na druhou stranu, nejsem kovaný v biomechanice ani v podobném oboru, tak se do toho nebudu nějak moc pouštět :)

                        0 0
                        • gazik  

                          No co si budeme namlouvat, ja o te biomechanice vim celkem taky prd. Jen si myslim, ze se to tvari jako exaktni veda, ale aspon tak jak se prezentuji vysledky tak neni. Kde kdo si honi triko a rika, ze to neni v lidskych moznostech. Jsem presvedcenej ze pred 5 rokama by valna vetsina z nich rikala, ze casy ktere beha Bolt jsou uz asi za hranici. To ze jim do jejich rovnic nezapada neci vykon neznamena podle me nic. Ten clovek tak proste jede. Verim ze vedi hodne o metabolickych pochodech, ale urcite neznaji spoustu veci ktere teprve cekaji na obeveni. V tech rovnicich musi mit tolik neznamych… Vzdyt treba hladiny vselijakych hormonu a tak dale se muzou u zavodniku tak lisit.

                          Jinak treba ten priklad se 100m za 5s absurdni je. Neni to porovnatelne. A kde je ten radovy narust vykonu? To par mesicu pred tdf slapal AC do kopce max 80W po dobu 20 minut?

                          Vubec se nechci nijak hadat. Tim spis ze o tom vim pramalo. Gro mych prospevku by asi melo byt to, ze vsechny jejich vysledky bych bral s velkou rezervou vzhledem k tomu co vse o zavodnikovi nevedi, vedet nemuzou a taky vzhledem k tomu ze ani nedokazou urcit nakolik ty vysledky jsou presne.

                          0 0
                          • daymaker  

                            taky jsem v tomhle dost opatrný… lidské tělo je z velké části neprobádaná oblast, hlavně mozek a ten je z celého systému nejsilnější… psychika dokáže divy… o lovcích perel taky tvrdili, že je nesmysl vydržet pod vodou 15 minut a pak jim tam nějaký indián šoupl čtvrť hoďku a bylo… a to fakt nedýchal ušima… :-)

                            P.S. – tím nechci říct, že berou, nebo ne… je potřeba důkaz, ne spekulace!

                            0 0
                            • Blade  

                              Pokud mě paměť neklame, tak lovci perel vydrží 5 minut. Pokud se pletu, tak mě pooprav a napiš kdes tu informaci čerpal:)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                WC ve statice s kyslíkovou podporou je přes 17 a půl minuty. Bez lehce přes 10. Takže 15 v dynamice zní nesmyslně

                                0 0
                                • destr  

                                  Co znamená s kyslíkovou podporou?

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    až 30 minut před výkonem máš masku a kyslíkem, abys zásobil krev a vytěsnil Co2

                                    0 0
                                  • McBlacky  

                                    hustý, bral jsem to z hlavy s netušil, že to někdo překoná o tolik.

                                    0 0
                                  • Blade  

                                    To je sice hezký, ale tady se ten člověk půl hodiny předem dopuje čistým kyslíkem a pak v absolutním klidu leží na vodní hladině, zatímco ten lovec perel se bez čistého O2 musí potopit do velké hloubky a tam se pohybovat.

                                    0 0
                                    • daymaker  

                                      přesně tak a to nikdo nechápe… ale dělá to od narození, tak mu to nepřijde divné.. článek o WR tady nebudu házet, zdrojů je několik, pravda je to statické s dopingem(možná) před výkonem… ty perly mám z Chorvatska, kde jsme byli před několika lety s partou potapěčů a ti ukazovali filmy z oceánie, kde nevěřili vlastním očím… přesné časy Ti neřeknu, ale borci určo přes deset minut pod vodou fungovali… :-)

                                      0 0
                                      • destr  

                                        Taky sem o tomi zahlídl někde nějakej dokument a mám pocit že tam mluvili o osmi minutách v poho.

                                        0 0
    • Radek Broz  

      Jak jsem byl na Tour: http://etbikez.com/…r-de-france/

      0 0
    • Thidney  

      Roche to ve francouzkým týmu očividně nemá jednoduchý :)

      http://sport.idnes.cz/…klistika.asp?…

      0 0
    • daymaker  

      dneska se těším jako malé děcko… .-) dokonce jsme se s tatíkem vsadili o flašku. Já tvrdím, že Contador si po dnešku udrží žluťáka, tatík opak… to budou nervy, snad… .-)

      0 0
    • McBlacky  

      Honzo, založ ještě na zbytek nový vlákno. Dík

      0 0
    • destr  

      .

      0 0
    • Lance  

      chlapi v kolik hodin myslite,ze budou pod tourmaletem? nebo ten kopec pred nim? dik

      0 0
    • Pebe  

      tak to vypadá, že na startu v Pau prší

      0 0
      • ememem  

        tak tak, pocasie je sama voda, fuka, hore tak 8 stupnov, dole 18, predpoved to iste na cele poobedie, bych si tipol ze dnes bude sranda…

        0 0
        • Pebe  

          navíc prý mají problémy se spojením, takže říkali že prvních 30km bude asi jenom z helikoptéry a později asi jenom z motorek či co

          0 0
      • treatt  

        Informace z místa činu: „Mlha, chčije, zima. Dojezd bude mordor. Posledni 2–3km před cílem opanovali Baskové a silnice je počmáraná hesly jako Fuck Spain a pod“ :)

        0 0
    • HROOLI  

      Nevíte prosím někdo o nějakém webu,kde mají celou minulou etapu ? Já jsem jí neviděl .Díky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Na torrentech stáhneš v etapy v HD, ale dávají to se zpožděním, na to si pár dní počkáš, jinak nevím. Zatím až po 14. etapu http://thepiratebay.org/…02010/0/99/0

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Loňskou Tour jsem stahoval tuším na mininově a byly to přenosy z Versus, to je nebe a dudy ve srovnání s Eurosportem. Reportáže, komentáře… nádhera… :-)

          0 0
        • PjSky  

          tak uz je to tady cely :)

          Network: Versus HD (Live Coverage)

          Video Codec : 2-pass H.264 (M4V extension)

          Resolution : 710×400p

          Audio Codec : AAC Dolby Logic; Stereo; 160 kbps

          Announcers: Phil Liggett & Paul Sherwen

          je tam i prolog, zaver, souboj a vsechny etapy.

          prave sem chtel delat vlakno kde si to vsecko sosnout, chtel sem neco na koukani kdyz se nudim na valcich, neco motivacniho a plnyho krasnych scenerii :)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Dokonalééééééé, jdu stahovat, díky moc!!

            0 0
          • Lister  

            Jen nechápu, proč tam mají uvedeno „in HD“ – kdyby to bylo aspoň 576p (1024×576), tak to už je takové poloviční HD, ale 400p je obyčejné SD :-(

            0 0
            • PjSky  

              no kdyz se podivas na prvni etapu tak komentator rika „zapnete si HD“ takze original byl asi HD ale z nejakeho duvodu tu takhle osekali :/

              jako muzes si koupit original, napis si email do stanice.. sepis smlouvu o vyuziti zaznamu.. ehm… asi ne :)

              0 0
          • treatt  

            Sakra, doma je net out, v práci tohle nemůžu…nebyl bys té ochoty to vypálit za nějakou bonboniérku dle výběru? :)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Mám stažených prvních 10 etap a plný disk. Tak čekám, až se rozhoupu to vypálit a pak budu pokračovat. :-)

              0 0
    • Biker jak Pes  

      Někomu jsem tady sliboval loňskou TdF na DVD. Myslím, že to byl treatt a HROOLI, ale nejsem si jistý. Pánové, kdyžtak se ozvěte. Konečně jsem se dostal domů a zjistil jsem, že mám jenom prvních 9 etap na 4 DVD. Kdybyste stále měli zájem, tak pište.

      Jinak, zase stahuju letošní TdF, uvidím, jestli všechno, ale nejdřív postahuju horské etapy a potom zbytek. Všechno zase od Versus TV, takže kvalita jak obrazu, tak reportáží apod. by měla být super.

      Dále bych chtěl postahovat další Grand Tours, protože Giro 2011 vypadá hustokrutopřísně a letošní Vueltu jsem nestihnul…

      :-)

      0 0
      • HROOLI  

        Jo , jsem to já :) Pokud už máš stáhlé letošní horské etapy, tak bych je teda chtěl . Akorát přemyšlím, kam to uložíš ? Přes mail to bude asi zdlouhavé..?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Další takový, co by nejradši posílal věci přes mail. :-P

          Můžu to nahrát někde na uloz.to, tam se vejdou velké věci, ale je to fakt obrovské, mnohem jednodušší (a možná i rychlejší) by to bylo nějak předat nebo poslat rovnou na těch DVD.

          Ale nevím, odkud jsi, ten dres v profilu je někde kolem Oder nebo Přerova, ni ? :-)

          0 0
          • HROOLI  

            Tak přes mail to je blbost určitě :-D

            Ulozto mě taky napadlo,ale i tak.. Ale v zipu/raru by to mohlo být možná v klidu.

            Pokud bychom se domluvily na osobním předání, tak ano – ten dres je z Oder :) . Často jezdím směr Vítkov, Kružberk – takže by to neměl být problém.

            Opavu mám teprve v plánu ( vadí mi tam ten provoz,tak hledám vedlejší, méně frekventované cesty ) .

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Ah, no, tak nějak se domluvíme. Já sice bydlím v Opavě, ale jsem na škole v Olomouci a teď jsem si tam našel i práci. Zrovna teďka jsem přijel domů do Opavy po měsíci, takže pokud ti nevadí, že si počkáš, tak no problemo … :-D

              Zkusím nahrát jednu etapu na uloz.to a uvidím jak to poleze. Podle toho se rozhodnu. ;-)

              0 0
              • HROOLI  

                Jasně, vůbec kvůli mě nespěchej. Až to bude, tak to bude :-)

                0 0
          • raceman  

            trochu nechapu proc, kdyz ty to stahujes z torrentu, to pak budes znova nahravat nekam jinam aby si to jiny stahl.. :-) proc delat veci jednoduse, kdyz to jde 100× sloziteji :-P kdyz uz to fakt radsi posli postou … :-)

            btw: asi uz ste to vyresili, ja jen tak rypu, kdyz uz sem se tu vyjmecne objevil a neco precetl, misto toho, abych psal seminarku.. :-/

            0 0
            • Biker jak Pes  

              To víš, nejsem technický typ :-D

              Nevyřešili jsme zatím nic. Taky píšu seminárku .-)

              0 0
              • raceman  

                :D jo? ja ji odevzdavam zitra, a chybi mi asi 2/3obsahu + zformatovani :-)

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Chachá, já už mám většinu hotovou a ještě týden, dva času… :-D Ale furt samé písemky kua…

                  0 0
      • treatt  

        Jasně, že jsem to byl já a samozřejmě mám stále zájem ;)

        Tak mi pls hoď mail :-*

        0 0
        • McBlacky  

          a ty mi to potom pujčíš vid :)

          0 0
        • HROOLI  

          už se to řešilo, byl problém s velikostí souboru.. Jinak našel jsem všechny etapy z českého eurosportu na ulozto.cz – kdyby to BjP neměl ,ale chce si tam zaplatit neomezený limit..

          0 0
      • ememem  

        ja mam lepsi napad ako to pozerat, podme tipovat kto bude vitaz tdf 2010, do zaciatku 2011 to snad bude jasne :-)

        0 0
    • op  

      1:31h video ze zakulisi s docela peknou holkou http://www.cyclingfans.com/node/1423 nekoukal jsem na to, jen jsem dostal odkaz, kdyztak sorry kdyby to nebylo zajimavy

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.