Šťára na cyklisty dnes 1.8. 2013 v Bráníku.

421 nepřečtených
  • Njaji

    Zdravím.

    Koho městké „benga“ nachytali s alkoholem v dechu dnes odpoledne v Praze v Bráníku? Já opravdu náhodou profrčel kolem bez kontroly, ale přiznávám měl jsem „bobky“. Jsou to alibisti zasr… nesnáším městké cajty!!!

    0 0
    • jIrI___  

      Že by i měšťáci konečně začali dělat něco užitečného?

      0 0
      • Njaji  

        Myslím, že máme (v Praze) naléhavější problémy nežli aby si měš´táci honili triko na pár lidech po jednom pivku :-(

        0 0
        • MichaelSimek  

          a kdyz prestanes jezdit na kole po jednom pivku, tak budou mit cas je resit :)

          0 0
        • Mig_all  

          Statistiky hovoří jasně, vetšinu nehod kterou zpusobí cyklista je OŽRALY CYKLISTA! Jak se pak na nás mají dívat ostatní učastníci dopravy?

          0 0
          • blaza84  

            Jenže OŽRALÝ si představím týpka co jede jak užovka od pangejtu k pangejtu. Nulová tolerance alkoholu za volantem je OK (v českých zemích určitě), ale kontrolovat normálně jedoucího cyklistu, jestli náhodou neměl jedno nebo dvě piva, je buzerace. A to nemluvím o pokutě, která za to hrozí. Ve srovnání s jinými, mnohem závažnějšími, přestupky je to opravdu nepoměr. Tolernaci 0,5 promile bych bral jako přiměřenou.

            0 0
            • witmar  

              úplně stejně se namátkově hlídá alkohol u řidičů vozidel…takže já jsem pro aby se to kontrolovalo.. je jen každého vůle jestli si to pivko dá nebo ne… pravidla jsou dané…

              0 0
              • blaza84  

                Hitler taky nastavil pravidla – ukrýváš žida, jdeš ke zdi. Také každého vůle … Chci tím říct, že bych některé výplody našich zákonodárců zas tak slepě nehltal, protože ne každý zákon je dobrý, tak o nich pome aspoň diskutovat ;) Řídit auto, tedy 1,5 tuny železa jedoucího rychlostí v řádu desítek km/h je něco jinýho, než kolo. Proto se mi nelíbí stejnej metr i na cyklisty. Ano, i cyklista může někoho zabít. Ale míra ohrožení je trochu jinde. Ožralý cyklista ohrožuje v první řadě sám sebe.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ale ty zákonodárce si tenhle národ svobodně zvolil…to je to plus demokracie ;-) tak se pěkně podřiď diktátu vůle většiny a nereptej – lidi to tak chtěj!

                  0 0
                  • blaza84  

                    Zástupci zvolení většinou nemusí vždycky vymyslet zákon, který se většině líbí :) Od toho máme zase tu svobodu projevu, abysme mohli říct, co se nám nelíbí :) Ale nijak aktivně za toleranci alkoholu na kole bojovat nebudu, mám i lepší věci na práci. Občas to napíšu tady, občas budu ventilovat svoje názory v hospodě no a když to ze švihu náhodou vezmu přes palušu a zmerčím při cestě dom švestky, tak za nejbližším keřem beru roha :)

                    0 0
                    • Mig_all  

                      Tak příšte u voleb preferuj toho kdo ti slíbí že ty podle tebe nesmyslne zakony zrusi nebo predělá, jak prosté…

                      0 0
                      • blaza84  

                        však jo

                        0 0
                      • Sugar67  

                        Vidíš to nějak moc jasně! Jenomže ti pánové nahoře ti slíbí před volbama všechno.

                        Loni jsme byli na kola na slovensku. Zemědělci šli v 7hod ráno! nadělaní na kole z pole a stavili se na 2–3 pivka (které si po poctivé práci zasloužili) a pak zase sedli na kolo a jeli dom. Za rohem na ně čekali policajti. Nezlob se na mě, ale tohle není v pořádku!

                        Jo, a pokud v sobě něco máš, tak nemusíš zdrhat, stačí rychle sesednout z kola a kolo tlačit. To můžeš ;-)

                        0 0
                        • BFG  

                          Nezlob se, ale podle mě to v pořádku je. Nadýchali? Tak jaké pak copak.

                          0 0
                          • Martin  

                            tady je vidět, že nulová tolerance je zlo…

                            0 0
                            • BFG  

                              A jakou chceš nastavit toleranci u alkoholu? 0,5? To jako že v každé hospodě budou mít kalibrovaný měřák, aby si hosté mohli před odjezdem překontrolovat, zda nemají 0,55?

                              V 17 jsem pil. Měl jsem 3×10° pivo. Na policii jsem nadýchal 0,5 promile. Záleží sice na okolnostech, ale já teda po třech pivech už „opilý“ jsem a přesto bych mohl toleranci splňovat. Alkohol ovlivňuje vnímání, postřeh, úsudek… zákaz alkoholu za volantem / řidítky v zákoně je napsán krví mnoha těch, co kvůli tomu zbytečně zhebli, včetně těch nevinných chůdáků, které opilec zabil.

                              0 0
                              • Lišák  

                                Hele-jak u toho tachometru-měřák mít nemusíš, do povolené promile se vlézt musíš ;-)

                                0 0
                              • pepino  

                                Po 3 pivech? To je např. na 80kg málo. Kolik jsi vážil a jak dlouho po konzumaci to bylo?

                                0 0
                                • BFG  

                                  80 jsem rozhodně neměl, spíš tak 65 ;) Bylo to dávno, cca 10 let zpět, takže si to přesně nepamatuji, ale protokol mám ještě schovaný .-) Vypili jsme dvě piva po sobě, pak přijela na kontrolu PČR, několik kamarádů odvedli na služebnu. No tak jsme si dali ještě jedno. Pak se vrátili i pro nás :-)) Takže mezi prvním a třetím mohl být rozestup možná i 3 hodiny. A možná to pivo bylo ředěné vodou.

                                  0 0
                              • newbie  

                                únava ovlivňuje vnímání, postřeh, úsudek… zakážeme jezdit všem nevyspaným! stačí vymyslet jednoduchý test reakční doby. psáno krví všech nevinných chudáků, které zabil unavený řidič v mikrospánku…

                                0 0
                                • BFG  

                                  Nemyslíš vážně, porovnávat únavu a alkohol, že ne? Si tu připadám jak u blbých. Asi by to bylo fajn, kdyby všichni chlastali jak o dušu. To by byla potom pohoda, hlavně na kolách. Třeba tento , kdyby mu to vyšlo, tak podle vaší logiky je to vlastně v pořádku a nezaslouží postih. Jenže… nevyšlo. Ohrozil spoustu nevinných. Zabil sám sebe. Možná si na posilněnou dal jedno pivo. Co dodat, je to hňup, odpočívej v pokoji.

                                  0 0
                                  • newbie  

                                    pro případ jednoho dvou piv to srovnání myslím naprosto vážně. :-) obojí může zabíjet!!! jaký by měl být rozdíl?

                                    pokud jde o odkaz, celkem souhlasím – byl to (s největší pravděpodobností) hňup. což ale bohužel není trestné. ať už to pivo měl nebo ne.

                                    0 0
                                    • BFG  

                                      Otázkou spíš je, zda se stal hňupem až poté, co si dal alkohol. A další otázkou je, zda množství alkoholu bylo v toleranci ;) Ale možná si alkohol nedal a byl to prostě jen hňup a nebo spěchal za rodící manželkou ;)

                                      0 0
                                      • newbie  

                                        alkohol lidi nemění v hňupy (teda samozřejmě pokud se nebavíme o kvalifikovaném dlouhodobém chlastání)… alkohol jen případné hňupství odmaskovává

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          +1

                                          0 0
                                        • BFG  

                                          Alkohol odstraňuje zábrady. Neopitý člověk by na přejezd nikdy nevěl. Tentýž po jednom pivu může váhat, zda to udělat či ne a po dvou ten přejezd už projede. Podle mě alkohol z lidí hňupy dělá ;) Někdy v dobrém, někdy ve zlém.

                                          0 0
                                          • BFG  

                                            nevěl :-D

                                            0 0
                                          • newbie  

                                            ta první věta je správně. když ožralý poprvé zmlátíš partnerku, je to proto, že jsi agresívní hovado. neudělal ho z tebe alkohol, jsi jím i za střízliva, jen to umíš tlumit nebo to vybíjíš jinde/jinak.

                                            kdo po dvou pivech vleze na přejezd pod vlak, neměl by samozřejmě pít vůbec. asi takoví lidi budou existovat. ale budou jich v populaci promile a darwin funguje. a je nesmysl kvůli nim buzerovat těch 99,X% ostatních. i kdyby to mělo zmařit jeden lidský život :-)

                                            0 0
                                          • Lišák  

                                            Nemám srovnání jak je to procentuálně, ale těch řidičů aut, co je shrnul na přejezdu vlak, taky není málo. Normální člověk má přece pud sebezáchovy a nevletí na přejezd, aniž by se přesvdčil, zda se neblíží vlak. To byli všichni nalití?

                                            0 0
                                            • BFG  

                                              Bylo to myšleno jako konkrétní případ konkrétního jedince. Ne globálně.

                                              0 0
                                              • DaSnail  

                                                ten ale nebol nalitý. mal clenbuterol, dával zdv a nechcel aby mu padli tepy bo má nadosah bednu na hnojáku.

                                                0 0
                                    • BFG  

                                      Jinak únavu těžko ovlivníš a neříkej mi, že se stačí lépe vyspat. Ale to, zda si dáš jedno, dvě nebo žádné pivo jde ovlivnit zcela snadno ;)

                                      0 0
                                      • mrozu  

                                        Ano na únavu se stačí vyspat, stejně jako na pivo, nevidím v tom vůbec žádný rozdíl. Ten, kdo řídí vědomě unavený a nevyspalý je ještě nebezpečnější než ten, kdo má pár desetin promile v krvi (při těch rozhodně není opilý, jak stále tvrdí média a některé ovce)

                                        0 0
                                        • BFG  

                                          Únavu z velké části neovlivniš. Zda si dáš pivo ovlivníš zcela. To je ten jeden zásadní rozdíl. Ale šak proč ne, povolme i další lehké drogy, takové jedno sklo trávy přece taky nikomu neublíží ;)

                                          0 0
                                          • mrozu  

                                            Únavu ovlivníš úplně jednoduše, prostě se půjdeš vyspat a nepolezeš za volant! To, že potřebuješ někam jet, ti nedává právo ohrožovat okolí. O povolování alkoholu jsem nic nepsal, bavíme se o absurditě, kdy je alkohol přísně postihován, přičemž minimálně stejně nebezpečné chování je tolerováno.

                                            0 0
                                            • BFG  

                                              :D Buď jsem z jiného světa, nebo máš názory jak z Marsu ty :-) Stavět vedle sebe únavu a pití alkholu? :D Nějak tomu ani nemůžu uvěřit asi. Co třeba zvýšený krevní tlak. Taky by měl být trestný, ne? Vždy je to stejné jako alkohol. Slyšel jsi, teď někdy to bylo, řidič autobusu dostal infarkt (asi). Naštěstí na zastávce. Doslova zemřel za volantem. Co kdyby to bylo za jízdy? Každopádně určitě si za ten tlak mohl sám a mohl to ovlivnit. Kdyby pravidelně sportoval, správně se stravoval… kdyby si před jízdou nedal kafe… Preventivně bych zavřel i jeho doktora, který to taky mohl ovlivnit, kdyby nikomu nevystavil kladný posudek k řízení motorových vozidel. No je vidět, že tato země je opravdu zemí alkoholiků se zamlženým pohledem na svět :-) Ale co, dnes je pátek. Jdeme na pívo, ne? .-)

                                              0 0
                                              • newbie  

                                                ne. zvýšený krevní tlak by neměl být trestný. stejně jako mírná šeroslepost, mírná únava a mírné požití alkoholu. :-) pořád nechápu, v čem by měl být ten rozdíl… proč je jedno pivo zlo a třeba probdělá noc ne.

                                                0 0
                                                • Martin  

                                                  protože to píšou v zákoně. k čertu se zdravým rozumem, zákon je zákon a pořádek musí být, žádnou cochcárnu nebudeme trpět soudruzi.

                                                  0 0
                                                • BFG  

                                                  Ale vždyť se tu nebavíme o probdělé noci. Zase jako vždy to překrucuješ. Probdít noc a pak řídid? Vždyť to snad zakázané je, nebo ne? Já mluvím o únavě, kterou ani nepoznáš. Jedeš 3 hodiny v horku, cítíš se fit, přesto budeš mít „mikrospánek“ a někoho zabiješ. Jak to ovlivníš, nijak? Pokud se cítíš tak unavený, že nemůžeš ani udržet otevřené oči, samozřejmě že jet nesmíš. ALe není únava jako únava. Únava má spoustu podob. Nemusíš ani usnout, stačí se zamyslet. Zamyslíš se, protože máš starosti nebo i proto, že jsi unavený a nejsi schopný se plně soustředit na řízení. Jenže toto prostě ovlivnit nejde, to patří k životu. Mozek je bohužel/bohudík komplikovaný.

                                                  0 0
                                                  • newbie  

                                                    mikrospánek nemůžeš ovlivnit? ten prostě tak zničehonic na lidi přijde, třeba jako kýchnutí? :-) to nemůžeš myslet vážně

                                                    a bavíme se o různých vlivech negativně ovlivňujících schopnosti koncentrace/ú­sudku/reakce ři­diče

                                                    a zatímco na některé z těchto vlivů zákon s**e úplně (únava, agresivita…) a některé řeší jen okrajově (zdravotní stav), na alkohol pohlíží jako na zlo největší a nesmyslně ho zcela zakazuje bez ohledu na konkrétní výši vlivu konkrétního množství alkoholu na konkrétního řidiče

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    Agresivitu zákon řeší snad v každém §? Únavu, tu patrnou, řeší taky. Co neřeší, je únava, kterou nepozná ani řidič a která na tebe může dolehnout např. i během řízení. Mikrospánek ovlivnit můžeš, o tom bez debat. Problém je v tom, že ne vždy rozpoznáš, že máš riziko mikrospánku ovlivňovat. Zkusil jsi jet, byť např. pouze hodinu, v těch 35°C vedrech po městě v autě bez klimatizace? Cítíš se fajn. Pouze je ti horko a pak? Ani nevíš proč jedeš na červenou…

                                                    Jinak podle té tvé první věty je úplně zřejmé, že jsi mikrospánek nezažil.

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    obecně agresivitu neřeší nikde. agresívní hovada by imho neměla vůbec dostat řidičák. zákon řeší pouze konkrétní projevy agresivity, které ho porušují. to je jako by u alkoholu řešil pouze klikatou jízdu a nehody.

                                                    nemůžeš NEPOZNAT únavu… pokud ano, nepatříš za volant. nikdy to není tak, že jedeš naprosto v pohodě a najednou mikrospíš… asi nikdy v životě jsem naštěstí neřídil auto bez klimatizace. mikrospánek jsem zažil jednou v životě asi ve 20 a vím, že už ho nikdy nezažiju… tehdy jsem debil jel fakt hodně přes rozumnou mez únavy

                                                    „cítíš se fajn a pak nevíš proč jedeš na červenou“? :-) už to nehul. anebo fakt vrať řidičák, pokud nepoznáš únavu. a to myslím vážně.

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    Z autoškoly jsi už asi dlouho, že? Tak pro připomenutí: „Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu.“

                                                    To je takový základ, který by měl každý vědět dřív, než vůbec sedne prvně za volant a který zcela vylučuje argesivní chování. Jinak dále pro tvou informaci. Každý člověk je trochu jiný. Ty jsi asi (jak to napsat?) hodně dobrý, že dokážeš perfektně poznat svou únavu. Já samozřejmě také poznám, že jsem celou noc prokalil někde na akci, nespal ani chvíli a tak asi nejsem úplně fit. ALe ty stavy – horko, bez klimatizace, nadměrné psychické vytížení a pak hned řízení, to jsou faktory, které ti dokáží pěkně zavařit mozek, i když si to ani nemusíš připustit. A určitě nejsem sám, který s tím bojuje. No každý si asi nežije tak v bavlnce, jako ty, aby byl stále 100% fit :-)

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    ok, o té agresivitě jsem to napsal trochu nepřesně… zákon ji fakt obecně řeší. :-) obecným blábolem o tom, že na silnice by měli vycházet a vyjíždět jenom sluníčkoví lidičkové

                                                    nepsal jsem nic o tom, že jezdím stále 100% fit. ale vážně si myslím, že faktory, které mi dokážou „pěkně zavařit mozek“ rozeznávám. a vážně si myslím, že ten kdo ne, by měl vrátit řidičák.

                                                    :-) ale to jsme trošku odbočili od ne/bezpečnosti řízení po pivu nebo dvou

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    No vidíš, tak nová informace pro tebe. Ne všichi to dokáží. Opravdu nejsem sebevrah. Už jsem několikrát odmítl řídit, protože jsem se prostě necítil. Nadruhou stranu už se mi několikrát stalo, že jsem řídil a v tom jsem se přistihl, že jsem na „vteřinu“? vypnul. Ani ne tak, že by to byl spánek. Prostě jsi nachvíli jen duchem nepřítomný. Naštěstí to bylo většinou na rovince a nic se nestalo. Jednou jsem teda ale projel frekventovanou (naštěstí nic nejelo) křitovatku načervenou. Uvědomil jsem si to hned pod semaforem, už nešlo nic dělat, leda stát v křižovatce. Nadával jsem si. Snažil se pochopit, proč jsem to udělal. Nebylo to tím, že bych se nevěnoval. Věnoval, já tu červenou viděl. Jen mozek jsem měl „vypnutý“ a tak nedal pokyn zastavit. Kolegům se přihodily také obdobné příhody, naštěstí bez následků. A znovu zdůrazňuji, že nejsme sebevrazi ani nezodpovědní blázni. Když se necítíme, v naší profesi není problém jízdu přeložit na jindy. Problém je v tom, že to poznat nejde a za tím si stojím. Věřím, že takových lidí (snad i zde na foru), je více.

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    proti tomu, co jsi napsal teď, vůbec nic nemám…

                                                    :-) jsem protestoval proti formulacím, které implikovaly, že by příčetný a zdravý řidič moh dostat mikrospánek bez toho, aby předtím vnímal známky únavy… „vypnutí na vteřinu“ není mikrospánek.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    ty seš dobrej teoretik.

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    taky v pohodě odpočatej jedeš a najednou mikrospánek?

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    Ve většině případů samotnému mikrospánku předchází opakované snížení pozornosti, zvýšená únava a ospalost, jež má individuální projevy. Z webu . Myslím, že by to mohly být celkem seriózní informace. Zajímavé je v té větě to slovní spojení „Ve většině“ :-)

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    nějak nerozumím, o co ti jde… si prostě myslím, že mikrospánek je projevem velké únavy popřípadě ještě kombinované s jednotvárnou jízdou. a že je člověk hodně unavenej, by měl tak nějak poznat. a nelézt v tom případě za volant.

                                                    a nejspíš někde existuje někdo, koho přepadl mikrospánek bez únavy a nějakých varovných signálů… ale takový člověk by po téhle příhodě jednoduše neměl jezdit autem. stejně jako někdo, kdo ty varovné signály opakovaně ignoruje a mikrospánek z únavy se mu prostě občas „stává“

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    Už ani nevím, jo… o to, že únavu nezakážeš ani v některých případech nezjistíš a o to, že alkohol za volant / řidítka nepatří v jakékoliv míře. Ale ve skutečnosti jen potřebuju nějak zabít čas.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    řiká se prokrastinovat. nezní to tak blbě. :-)

                                                    0 0
                                                  • BFG  

                                                    Neprokrastinuju. Zabíjím čas. Co jsem chtěl a měl, mám splněno nebo splnit momentálně nemohu :-))

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    jako epileptik mam možná přísnější kriteria než ty, ale žiju reálnej život. ;-)

                                                    0 0
                                      • Ossis  

                                        Podle mě je jedno, jestli někdo někoho sestřelí, protože byl unavený z práce nebo opilý – v obou případech nemá za volantem co dělat.

                                        PS: Změřit reakční dobu není zas takový problém. Vpodstatě na to stačí dioda/sluchátka, tlačítko a pár minut na samotné měření.

                                        0 0
                                      • newbie  

                                        no pokud ti nestačí se lépe vyspat, tak bys asi měl schovat řidičák/kolo do doby, než unavený nebudeš přece? to dá rozum… co kdybys přejel nevinného člověka? pořád nechápu, v čem by měl být rozdíl… kdo jezdí nevyspaný/unavený, je vrah!

                                        0 0
                                        • BFG  

                                          V tom, že únava vznikne (mimo jiné) právě i řízením vozidla ! Kdežto alkohol do krve se ti dostane (mimo jiné) hlavně chlastáním piva, vína, tvrdého apod. ! Co na tom nechápeš? :-)

                                          0 0
                                          • newbie  

                                            nechápu, proč by to mělo být posuzováno jinak, když výsledek je naprosto stejný – snížení schopnosti řízení a zvýšení ohrožení okolí

                                            0 0
                                            • BFG  

                                              Ty jsi asi právník, tak mě teď neber za slovo, ale… když pudu zase do extrému, to je jako by jsi chtěl posuzovat stejně vraždu a neúmyslné zabití (ne z nedbalosti, např. obsluha zmáčkne knoflík a o km dál někoho zabije el. proud. Ten někdo tam samozřejmě být neměl)? Výsledek je přeci stejný.

                                              0 0
                                              • newbie  

                                                nejsem a tomu srovnání nerozumím… sednout si za volant/řídítka po třeba propracované noci je naprosto stejně vědomý úkon jako sednout si za něj po požití jednoho dvou piv… a podle mě mnohem nebezpečnější

                                                0 0
                                                • BFG  

                                                  a podle mě obě nelegální :-)

                                                  0 0
                                                  • newbie  

                                                    u té první si nejsem úplně jistej, jestli v zákoně není obecně jenom „zdravotní stav“ a jak by se na to případně koukal soud

                                                    ta druhá bohužel nelegální je… :-) a o tom se tu právě celou dobu bavíme, Mlho

                                                    0 0
                                                • BFG  

                                                  Jen mi přišlo, že jsi v některém vláknu tak fundovaně právnicky psal… nic víc ;)

                                                  0 0
                                  • Vhalasta  

                                    Především případ v odkazu s alkoholem neměl nic společného (vyšetřoval jsem to).

                                    0 0
                                • Martin  

                                  ano, i kdyby to mělo zachránit jeden lidský život!!!!!

                                  0 0
                              • Martin  

                                vem si jiné státy. taky mají nulovou toleranci?

                                tím samozřejmě vůbec neříkám jezdit ožralý jak dobytek. většina států, které nulovou toleranci nemají, má naopak přísné sankce za překročení tolerované hodnoty.

                                0 0
                                • BFG  

                                  Ano, spousta států má ještě zdravý rozum a nulovou toleranci.

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    a ted si vem, že jsou lidi, kteří i střízliví nadýchají, protože mají z nějakého důvodu fyziologicky danou nízkou hladinu v dechu. co s nimi?

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Ten alkohol pak mají i v krvi?

                                      0 0
                                      • kudlanka32  

                                        no ja nevim co je to za metabolickou uchylku, ale jelikoz plice jsou vymenik hmoty, tak kde jinde by se to vzalo :)

                                        0 0
                                      • Martin  

                                        v krvi nic nemají, jenom v dechu. nejsem doktor, nevím jak se to přesně stane, ale co jsem četl, mívají to třebas cukrovkáři

                                        více viz můj příspěvek níž

                                        0 0
                                        • karliner  

                                          Někde jsem četl, že do hladiny 0,23 promile se alkohol neřeší, respektive řeší tím, že úřad celou věc odloží. Z toho vyvozuji, že ti inteligentnější policajti (jsou-li tací), když tuto (nebo podobnou) hodnotu naměří, tak neprudí s krevní zkouškou.

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            inteligentnější policajti? to je celkem protimluv :D

                                            ACAB :)

                                            0 0
                                        • kudlanka32  

                                          me to zajima jako chemika – proc v krvi nejni a v dechu jo. To je nejaky divny, a pokud to tak je ma to urcite zajimavej mechanismus…

                                          0 0
                                    • BFG  

                                      Pokud je tak vysoká, že ovlivní úsudek, tak je celkem jedno, z čeho to má. Jestli z prášků, cukrovinek, piva nebo nemoci. Kažodpádně v provozu pak nemá jako řidič co dělat ;) A jak psal jIrI, dech není to samé krev. Ale lékař nejsem, tak se do této oblasti už více pouštět nechci :-)

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        ber to z jiné strany. jsi jedním z těch lidí, kteří nadýchají i když nepili. stopnou tě benga, dají ti dräger, nadýcháš třebas těch 0,2 promile. i při opakované zkoušce nadýcháš. co včil? benga tě vezmou k doktoroj na krevní zkoušku, auto musíš nechat někde na silnici, ztratíš hromadu času, vznikne ti problém, jak se k autu vrátit… a ber to i z toho pohledu, že měřáky dräger nemají stoprocentní přesnost a klidně můžou ukazovat blbě i o těch 0,2 promile

                                        0 0
                                        • BFG  

                                          Je to blbé, ale krev?

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            jenomže na tu krev tě musí opicajti odvézt, musíš někde nechat auto, pak se k němu musíš dopravit, ztratíš hromadu času kvůli pitomosti

                                            tím nehájím, když někdo jezdí ožralý jak zákon káže, jenom si pořád myslím, že nulová tolerance je blbost

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              jenže to v tohle státě těžko lze zavést, ano můžeme argumentovat přesností měření, tím, že i abstinent může za určitých okolností „nadýchat“, ale ve chvíli kdy zavedeme nějakou toleranci, tak začne dost velká lidí pít (stačí si projet tuhle diskusi, kolik „borců“ si po obědě, výletě „musí“ dát pivo), je to přece povolený„. Podívej se, jak se statý, které nějakou míru alkoholu mají povolenou, chovají k účastníkům nehody s 0 promile a s "nějakou“ povolenou hodnotou.

                                              0 0
                                              • Martin  

                                                u nás nejsou lidi zvyklí na nějakou míru osobní odpovědnosti. všechno je nařízeno zákonem a lidi neumí myslet

                                                v zemích, kde není nulová tolerance, je obsah alkoholu nad povolenou hodnotu přísně trestán a pokud člověk s alkoholem v krvi bourá, je trestán přísněji.

                                                a prosím, neargumentujte mi tím, že češi najdou metodu, jak to obcházet. i teď, když je nulová tolerance, sedají lidi za volant ožralí jak dogy. uvolnění tolerance v tomhle nic nezmění. kdo se neumí ovládat, tomu je nějaký zákon ukradený.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  počkej, pochopil jsi to uplně jinak. Ty tu píšeš, že je potřeba zavést nějakou toleranci, protože jsou případy, kdy i člověk co nepil může nadýchat. Nebo to tak není? Pak bysme totiž přistoupili na to, že chceme povolit skupině lidí, co bez „piva“ nevydrží, aby si jedno, dvě před jízdou dali.. Pokud platí první důvod, už i dnes je to ošetřené a takový člověk o řidičák nepřijde, pokutu nedostane.. (kolik takových za rok je? 1, možná 2..) pokud druhý, věř tomu, že se rozroste počet lidí, kteří si před jízdou pár piv dají..

                                                  0 0
                                                  • Martin  

                                                    já si prostě myslím, že nulová tolerance je kravina

                                                    0 0
                                              • newbie  

                                                :-) to je neúprosná logika… jsme hovada, tak na sebe musíme být přísný. co by měli dělat Italové, Francouzi a Španělé? povolit autodopravu jen cizincům a abstinentům?

                                                0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              hele, a jak často se ti to stává, že tě cajti vezou na krev? 2× měsíčně?

                                              0 0
                                              • Martin  

                                                mi se to ještě nestalo, opicajti mě už dlouho nestavěli, ale vem si princip…

                                                sranda může nastat v okamžiku, když někdo třebas jede na služebku.

                                                0 0
                                                • newbie  

                                                  aspoň tohle už je (v praxi, ne v zákoně) pořešený… do 0.23 tě nechaj bejt

                                                  0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                přesně tak, kolik lidí ročně je odvezeno na krev po tom, co nadýchali a v krvy nic nemají?? celý se to tu prostě točí o tom, aby se dodolilo chlastání. Je krásný, kolik se dá najít argumentů pro :-.)

                                                0 0
                                              • Peslezedirou  

                                                Ne nadarmo se říká, že mi ti cajti pijou krev, tak třeba proto :-)

                                                0 0
                                            • BFG  

                                              By mě zajímalo, kolik lidí nadýchá, aniž by pili alkohol nebo jedli pralinky. Já už dal dýchat nebo byl přítomný u stovek dechových zkoušek, a ještě ani jednou jsem to nezažil. Ale možná to bude i měřákem, co já vím :-) Spíš ale možná další mediální bublina.

                                              0 0
                                    • JSt  

                                      ti na to urcite maji nejaky oficialni papir a nebo jsou zdravotne nezpusobili ridit. ;-)

                                      0 0
                                • Smazaný účet  

                                  jiné státy nejsou národ alkoholiků

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    co třebas skopčáci? dánové?

                                    http://www.klubgenerali.cz/…skych-zemich

                                    0 0
                                    • BFG  

                                      Na těch článcích je pěkné, že se na věc dívají povětšinou z jedné strany. Nějaké minimální povolená hladina alkoholu v dechu ještě nutně neznamená, že v tom státě je povoleno dát si, byť malé, pivo před jízdou ;)

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        a co emerika? tam si před jízdou autem pivko dát můžeš.

                                        0 0
                                        • BFG  

                                          Amerika je ale svobodnou zemí :-))

                                          0 0
                                        • Donuts  

                                          V Kalifornii si s klidným svědomým můžeš dát lahev červeného. Taxíka si lidi volají až když nemůžou chodit, přesto tam na silnicích nijak nebezpečněji než v Evropě není.

                                          0 0
                                      • newbie  

                                        nějak nechápu logiku konstrukce, která by zakazovala požít alkohol před jízdou, ale povolovala by v dechu/krvi takovou hladinu alkoholu, která nutně musela vzniknout požitím… to jsi ale asi nemyslel vážně? :-)

                                        0 0
                                        • BFG  

                                          Tolerance 0,5 promile, pokud je alkohol v krvi/dechu jiného původu než z alkoholického nápoje. Ale nevím z čeho… z léků těžko, to by v návodu k použití léku určitě byl zákaz řízení vozidel. Tj. teoreticky, když nadýcháš 0.4 promile a přičina nezjištěna, je to ok. Pokud tě policie vidí, jak jsi dopil pivo, sedl za volant a nadýcháš 0.4 promile, jsi jasný ;) V kterých státech to je, nevím, ale někde určo :-) Nemecko, Rakousko určitě ne. Tak bych tipnul spíše ty severní státy. Už si to nepamatuju a blbě se to hledá, právě kvůli těm zkresleným info na internetu ;)

                                          0 0
                                          • Lenka.05  

                                            V USA stačí když uvidí policajt pivo u spolujezdce a už se automaticky předpokládá, že pil i řidič a už musíš jakožto řidič předvádět prostocviky na čáře.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Ty prostocviky nechápu, po 700km v autě se na té čáře neudržím ani střízlivý

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                A ja bych je zase docela bral.

                                                Udelas prostocviky – OK, jedes dal, zadny dychani (kazdej alkohol snasi jinak), neudelas, budes dychat a pokud nadychas, tak pokuta.

                                                0 0
                                                • newbie  

                                                  tak. a ještě bych to rozšířil – neuděláš prostocviky, budeš dýchat, nenadýcháš – odstavení auta a vyspat se :-)

                                                  0 0
                                            • Martin  

                                              záleží v jak kterém státě, ne?

                                              0 0
                                          • newbie  

                                            tak asi nemůžu vyloučit, že to takhle v nějaký tramtárii nemaj, ale logicky by to byla óbrpi*pvina… úsudek a schopnost řízení ti případně ovlivňuje právě ta výše hladiny alkoholu v krvi bez ohledu na to, jak se tam dostal… a 0.5 ani 0.4 z žádných léků rozhodně mít nemůžeš

                                            0 0
                          • blaza84  

                            Společenská nebezpečnost jejich jednání je minimální, resp nulová a pokuta vysoká (pro někoho třeba dva platy). Opravdu je to v pořádku jen proto, že to nějaký tlučhuba z vysoké politiky nechal napsat do zákona, nebo pro to máš i jiný argument?

                            0 0
                            • BFG  

                              A jak víš, že je jejich společenská nebezpečnost minimální (nulová)? Nebo jsi věděl, co měli v úmyslu? Kam chtěli jet, po jaké cestě chtěli jet, jak daleko, jak dlouho a hlavně, kolik lidí tím mohli ohrozit? 2 až 3 piva po probdělé noci a méně či více namáhavé práci? To je jako s těmi krádežemi, co tu někdo popisoval… pokud dítě ukradne v obchodě čokoládovou tyčinku, taky by jsi ho netrestal? Společenská nebezpečnost je přece nulová. A obchod? Co je jedna tyčinak za 4.50,– pro obchod jako je např. TESCO? Takže je to vlastně ok a to, že to nějaký tlučhuba napsal do zákona, na to sere pes ;)

                              0 0
                              • pepino  

                                Nedal bych mu za jednu tyčinku rok natvrdo nebo za jedno pivo 20 litrů.

                                0 0
                              • blaza84  

                                Pokud švestky uvidí cyklistu, kterej se motá, tak ať jdou po něm. Smekl bych před nima, kdyby to vyřešili odběrem ventilků. Ale jestli někdo jede na kole spořádaně a dostane preventivně dýchnout, jestli neměl jedno nebo dvě piva, tak to teda cesta k lepší společnosti není ;) (u motorového vozidla to beru, to JE něco jiného). Pokud borec dělá nějaký kraviny a bude mít 0,3, tak ať je to přitěžující okolnost.

                                0 0
                                • BFG  

                                  Ano, ideální postavit hlídku MP na cyklostezku, nedaleko nějaké občerstvovací stanice, kde čepují výbornou kvasinicovou 13ku. Hlídka bude sledovat, jak se kdo motá, ti co jedou rovně, přestože si dali 4 kousky pustí, ty co jedou křivo, protože sedí na kole prvně zastaví :-) Za cca 100 m ten se 4ma kouskama sejme bruslaře, protože se mu zamotala palica nebo špatně odhadl manévr. Nebo vlétne do křižovatky a způsobí nehodu, protože dle jeho zkresleného úsudku si myslel, že to stihne. A nebo se nic nestane.

                                  0 0
                                  • Sugar67  

                                    Tato debata jako vždycky směřuje u oponentů k extrémům.

                                    Můj názor je takový, že být chodec, cyklista a řidič motorového vozidla je rozdíl. Stejně tak to vidí zákon. Pokud teda zákon mezi nimi rozdíl, musí být rozdíl i v postihnutel­nosti. Řidič motorového vozidla musí k této činnosti získat oprávnění, protože v případě nehody je nebezpečnost (rozuměj průměrná pro daný typ vozidla), daleko vyšší, než u cyklisty či chodce.

                                    Že zákon není dokonalý dokazuje i to, že například telefonování s HF snižuje pozornost a prodlužuje reakční dobu (sám jsem se o tom bohužel přesvědčil). Stejně tak kouření za volantem.

                                    Ano, porušuju zákon stejně tak, jako když stahuju MP3, filmy, nebo dělám daňové přiznání!

                                    0 0
                                    • fousac  

                                      Telefonování, kouření, svačení, ladění rádia a pod. jednoznačně vylučuje §5 b), tedy že řidič je povinnen věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích.

                                      Ta věc s HF už je jenom klasickej českej maglajs v §.

                                      0 0
                                      • Sugar67  

                                        No ale není to tak jednoznačně řečeno, resp není to přímo zakázaný tak jak alkohol, návykové látky či telefonování s telefonem v ruce. Co není zakázaný, je povolený? ;-)

                                        0 0
                                        • fousac  

                                          „Věnovat se plně řízení vozidla“ – kde přesně je v tom to telefonování?

                                          0 0
                                          • BFG  

                                            Telefonování je jinde. Ale když způsobíš nehodu a po nehodě tě najdou nalepeného na volantu a v dršce zapíchnutý řízek, asi to na ten § 5 napasují :-)

                                            0 0
                                    • Martin  

                                      podle AZ MP3 a filmy stahovat můžeš, nesmíš je uploadovat ;)

                                      0 0
                                    • BFG  

                                      Však v pořádku. Postihy se lišit mohou. Nebezpečnost je opravdu rozdílná mezi řidičem automobilem a cyklistou. Ale postihy by se měly lišit ve výši ne v toleranci, protože důvod postihu je pro oba výše uvedené totožný.

                                      0 0
                • witmar  

                  ožralý řidič taky ohrožuje v prvé řadě sebe.. pokud se Ti zákony nelíbí tak s tím něco dělej jdi do politiky atd…

                  Obecně nejčastěji si stěžují lidé, kteří ani k těm volbám nejdou…

                  0 0
                  • Lišák  

                    Tak sebe ohrožuje 100%, ostatní účastníky 50%. Může to naprat do sloupu/stromu… nebo do někoho dalšího.

                    Opilý cyklista je na tom podobně. Jen pokud to napere do někoho dalšího, budou následky většinou poněkud menší.

                    0 0
              • pepino  

                Jako třeba to pravidlo o desetitisícových pokutách při zranění sama sebe. Holt co vrchnost vymyslí je třeba dodržovat a nediskutovat.

                0 0
                • blaza84  

                  Správně, na prostej lid muší bejt přísnost!

                  0 0
                  • Martin  

                    jak to říkal nadporučík Dub – pořádek musí bejt vy kluci pitomí, jinak byste tady lezli po stromech jak opice.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Dub byl pouze poručík; a tu větu říkal někdo jinej. Kdo, už si nepamatuju :-/

                      0 0
            • KubaBajk  

              Dokud není uzákoněna, pácháš přestupek a tudíž není o čem mluvit.

              0 0
              • Petr.T.M  

                Jistě. Jenže přestupky páchají všichni účastníci provozu ač se o to většinou lidi snaží. Je i na úsudku policisty, aby zvážil míru nebezpečnosti daného přestupku v daný okamžik na daném místě. A postih řešil s přihlédnutím k tomuto s rozumem.

                0 0
                • Petr.T.M  

                  To sem zas napsal kravinu. Ač se snaží předpisy dodržovat samozřejmě.

                  0 0
                  • newbie  

                    :-) hele nenapsal… dokonce se k té „míře nebezpečnosti“ přihlíží i oficiálně (i když je teda fakt, že spíš soudama než policistama) a má i svůj název – materiální aspekt přestupku

                    0 0
          • Petr.T.M  

            „…vetšinu nehod kterou zpusobí cyklista je OŽRALY CYKLISTA!…“ – Jo, jenže kolik kolizí s účastí cyklisty způsobil ten cyklista??? Dále porovnání následků střetů cyklista/chodec, cyklista/automobil a podobně. Je nutné vzít v potaz vše.

            0 0
      • Maadaf  

        +1

        0 0
    • LukynZ  

      Jezdi po stezkach a nemusis to resit :)

      0 0
      • Tomas94  

        stezkou je myšlena cyklostezka ? pokud ano tak tam policcie nesmí měřit ?

        0 0
        • LukynZ  

          No ja mel za to, ze tam se to neresi, ale pry podle zakona je to taky verejna komunikace. Nicmene jsem tam v zivote policisty nevidel kontolovat. Stoji vzdy na cestach.

          0 0
      • pepino  

        ?

        0 0
    • Jituschka  

      Mě zastavili v Podolí, ale nedávali dýchnout, ale kontrolovali číslo kola, totožnost a ověřovali, zda není kolo kradené. Během čekání příslušníci kladně ohodnotili mé kolo, že prý je lepší než to, co mají doma. Také se zvídavě ptali na páčku na řidítkách, bylo to ovládání sedlovky. Byli slušní a milí, prý namátková kontrola kradených kol a alkoholu. Říkali, že mají velkou akci, pod Barranďákem jsem pak viděla ještě jedny.

      Ještě že jsem nejela v noci od stánku, to by asi dopadlo trochu jinak :))

      0 0
    • Flegmatik  

      To jseš fakt hrdina. Měli tě vzít taky, ty alibisto… :) Lidi, kteří s k vědomému přestupku nedokážou postavit čelem, jsou u mě srabi. A že jich v republice je.

      0 0
      • Njaji  

        Co to plácáš o hrdinech? OK měl jsem jedno pivko. Na cyklostezkách poctivě troubím a děkuji tedy chovám se velice slušně. Po jednom pivku mi zaručeně nic není a tak mě zbytečně napadáš. V Praze je 1000 jiných problémů které volejí po řešení nežli brzdit dopravu na frekventované ces­tě!

        0 0
        • Mig_all  

          jasně řeště 1000 jinych problemu jenom né ten můj :-D alibisto!

          0 0
          • Njaji  

            Nemám problém. Jen upozorñuji na to, že Prahu ( a ostatní větší města ) trápí palčivější problémy nežli cyklisti po jednom-dvou pivku. Denně vídávám vyjíždět hlítku městké policie po nočním spánku z lesa nedaleko mé práce… a pak ta samá uniforma, kterou si platím ze svých daní mě má kontrolovat? Když se nám perou před barákem ukrajinci… škoda mluvit.

            0 0
            • witmar  

              už píšeš o dvou pivech… myslíš že když pojedeš autem slušně a ohleduplně s pivkem nebo dvěma je to dobře??? nechápu Tě..

              0 0
            • Gabbo  

              Nechci soudit jak dlouho si ta hlidka dava spanek o kterem pises, ale jen bych zduraznil ze i policista je zamestnanec a ma narok na prestavku v pracovni dobe, a pokud se ji rozhodne stravit spankem, nemam nic proti tomu..

              I policiste jsou jen lide a spoustu ten buzeraci si nevymysli straznik ale jeho nadrizeni..

              0 0
        • Flegmatik  

          To je fakt problém – MP si jednou za rok na jedno odpoledne stoupne někam k Braníku a hned je to špatně. Místo abys byl rád, že (snad) kontrolovali hlavně ukradená kola. 1000 jiných problémů – a každý, kdo u jednoho z těchto problémů bude, tak může říct: mě nechte, je tu dalších 1000 problémů vedle mě. A kdo je pak alibista?

          0 0
          • karliner  

            Hledali ukradená kola :-))) S jakou databází nalezená čísla rámů porovnávali? Imho jedině s databází, ve které je ukradené kolo nějakého jejich kolegy…

            0 0
            • KubaBajk  

              Pokud dělá akci MP, sebere osobní údaje osob/uživatelů a k nim přiřazená výrobní čísla rámů kol, na kterých jely/jeli a předá PČR. Ta je schopna celorepublikově ověřit, zda-li je kolo hlášeno jako odcizené.

              0 0
          • pepino  

            Mně spíš přijde trochu moc 10.000–25.000 za jedno pivko, či kolik to je. Všeho s mírou, piv i pokut:)

            0 0
        • HonzaRez  

          Takže pifo a troubí… No to to musí vypadat…

          0 0
        • Lulanecek  

          prosimtě ještě nám napiš, že po jednom jezdíš líp než střízlivej :)

          0 0
          • fousac  

            Po jednom ne, ale po 3–4 už rozhodně.. ;)

            To víš, každej neni jak ty, že ho složí jedna „rychlá voda“..

            0 0
          • oddie  

            No samozřejmě, střízlivej se bojim, kór branická cyklostezka se snad zastřízliva ani nedá projet.

            0 0
          • Lišák  

            Tak já stoprocentně! V terénu se míň bojím, na silnici jsem rychlejší. Vyzkoušeno. Mnohokrát.

            0 0
            • oddie  

              A ještě pomáhá si na té silnici dát nejen ty tři piva, ale ještě sluchátka na uši s nějakým pořádným tuc-tuc, pustit naplno a šlapat do rytmu, to pak jede ještě rychleji.

              0 0
              • Lišák  

                Mně ne. Po jednom pivu řízení kola fakt zvládám, se sluchátky v uších bych mohl být nebezpečný ;-)

                0 0
                • oddie  

                  Vyzkoušej, je to skoro jak čipťůnink u auta. Naleješ 3 piva, dáš karbanátky na uši, ohulíš nějaké ty linkinkpárk nebo co to dneska letí a o zapřaženým Chariotu se dvěma dětma ani nevíš :)

                  0 0
      • KubaBajk  

        To je řeč chlapa.

        0 0
      • karliner  

        Trolling nejvyššího levelu :-))

        0 0
      • Ruda  

        +1

        0 0
    • karliner  

      Jestli se to bude opakovat, je to rána do vazu pravidelným čemba vyjížďkám ke stánku u zbraslavského mostu :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      zrovna tady je to celkem platné, stezka plná chodců, bruslařů, cyklistů.. proč ne, jen by měli „dýchat“ všichni, ne je kolaři

      0 0
      • karliner  

        Chodec, bruslař nebo běžec může mít v žíle kolik snese. Na rozdíl od cyklisty.

        0 0
        • Smazaný účet  

          jj právě, bohužel.

          0 0
        • George.999  

          No střízlivý bruslař mi kolikrát přijde nebezpečnější než ožralý cyklista.

          0 0
          • TeryPV  

            Nelze než souhlasit!! Pokud bruslař má povoleno jezdit po cyklostezkách má mít i povinnost být střízlivý. Po opilém řidiči je opilý bruslař nejnebezpečnější účastník silničního provozu :-/

            0 0
            • borda  

              Prdlajs ma. Dle zakona je to chodec a basta. Muze se tam klatit vylitej jak motyka a nikdo s nim nic nenadela.

              0 0
      • Mig_all  

        Bruslař je chodec, proč by měl dýchat chodec?

        0 0
      • LukynZ  

        Nechci se mylit, ale na stezce to prece neplati

        0 0
        • Smazaný účet  

          stezka je komunikace, platí. Jen mi zrovna tady přijde směšný, že ožralýho cyklistu budou buzerovat a kolem projede x vysmátejch bruslařů. Obě dvě skupiny jsou podle mě stejně nebezpečný, jen jedna je zákonem „hájená“

          0 0
      • Tomínos  

        Jenže na kole jsi řidič, takže na tebe platí zákon, ale chodcům nikdo chlast nezakazuje, teda kromě manželek.

        0 0
    • Tekka78  

      Tak při dnešní cyklovyjíždce mě zastavila u pěší lávky přes D1 na Chodově také hlídka městské policie. Kontrola OP a čísla rámu kola (alkohol nekontrolovali). Za to dávám palec nahoru. Nicméně to, že hlídka čítala !!! 8 !!! kusů orgánů mě totálně rozhodilo. Zvlášť v kontrastu s tím, že když jsem minulý týden volal 158 k vykradeným sklípkům u nás v domě (také šlo o kola) přijel 1ks státního orgána, který pouze událost nafotil a sepsal. Žádné zajišťování stop. Pak se nedivím, že podle www.mapakriminality.cz je objasněnost krádeží na Praze 4 pouze 5% , které ještě padnou na vrub akcím ala „8 MP kontroluje kola“.

      0 0
      • karliner  

        Jaký byl důvod kontroly OP?

        0 0
        • LukynZ  

          Musi byt nejaky duvod?

          0 0
          • jIrI___  

            Musí, jinak to je policejní buzerace jak vyšitá.

            0 0
            • LukynZ  

              No sice je vase povinnost se prokazat OP na vyzvani i kdyby se chteli jen vysmat fotce, nicmene hadam, ze tak mohli i najit par hledanych lidi…treba

              0 0
        • Tekka78  

          Policie snad nepotřebuje důvod. Pokud vím jsi povinen na výzvu prokázat totožnost.

          Pokud budou chtít důvodů si vymyslí desítky.

          A zase se vrátím k té vykrádačce. Ptal jsem se policajta zda chce občanku třeba kůli protokolu když jsem volal 158. A nechtěl :)

          0 0
          • karliner  

            Důvody, při kterých může PČR požadovat prokázání totožnosti jsou striktně dané zákonem. Nemluvě o tom, že k prokázání totožnosti není OP nutný – viz ten samý zákon. Jak je to s MP netuším, ale předpokládám, že důvody jsou minimálně stejné.

            0 0
            • Tekka78  

              Vzhledem k tomu, že mi na kole chybí přední a zadní odrazka (světla je prý nesmí nahradit) tak sem se opravdu hádat nechtěl – protože by šlo minimálně o přestupek. Máš se zákonem sice pravdu nicméně platí jedno univerzální ustanovení „Odpovídáte popisu hledané osoby“ a pak jsi povinnen prokázat totožnost.

              0 0
              • karliner  

                Psal jsi, že benga snad nepotřebují důvod, nakonec jsme se shodli na tom, že potřebují.

                Pokud tě ale zastavili na kole v přilbě a brýlích a tvrdili, že odpovídáš popisu hledané osoby a tudíž ať prokážeš totožnost – byla to buzerace jako vyšitá a je jen tvoje věc, když si takhle necháš ***** na hlavu ;-)

                0 0
                • Tekka78  

                  Tak asi nejen obličej může být popis. Stačí že někdo nahlásí, že od nehody se smrťákem ujel cyklista a zevrubný popis.

                  Každopádně nevím co jiného jsem měl dělat. Ujíždět? Hádat se?

                  Já osobně s tou kontrolou problém nemám – alespoň třeba zjistí kradená kola. Co mi vadilo byl počet potřebných kusů orgánů.

                  A ****** na hlavu? Jsem zaměstnanec v soukromém sektoru. Na hlavu mi obrazně sere denně víc lidí a hůř.

                  0 0
                  • karliner  

                    OK, každý může nakládat se svými právy jak uzná za vhodné.

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      Viz níže, písmeno l.

                      Buď ztotožnit dle OP (a tudíž i obličeje bez brýlí a klidně i helmy) nebo součinností kontrolované osoby.

                      Není-li to možné, osoba se předvede.

                      Odmítneš-li při předloženém OP sundat brýle, osoba se předvede.

                      Při ověření totožnosti za použití osobních údajů a doplňujících dotazů není nutnost brýle sundavat. Příslušník je ovšem oprávněn při nepředloženém OP osobu fotit, a to bez brýlí, šátků apod. V případě odporu se osoba opět předvede.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        brýle mám dioptrické – policie nemá právo nutit tě odložit zdravotní pomucky…to je jako kdyby jednonohýmu říkali, aby sundal protézu…

                        0 0
                        • KubaBajk  

                          Pokud jsi na OP vyfocen bez brýlí, je možno požadovat jejich sundání. To, že se to nedělá ještě neznamená, že to nelze.

                          A srovnávat to s odstraňováním protézy? To je jen takový Tvůj plivanec, jelikož to nemůžeš myslet vážně už jen proto, že foto obličeje v databázi foto protézy nohy jaksi nezahrnuje, tudíž by policista nutil nebožáka sundavat protézu zbytečně.

                          Nezlob se ale tohle je výplod, u kterého bych nemyslel, že jej vybliješ zrovna Ty.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            aneb má-li člověk na fotce v občance na hlavě cedník, musí si jej při prokazování totožnosti taky dát na hlavu…

                            0 0
                            • KubaBajk  

                              Opět to překrucuješ zbytečně, blba ze mě neuděláš.

                              Obličej na foto OP musí splňovat určité náležitosti, cedník bych tudíž v klidu vyloučil.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                věděl jsem, že se chytíš :-)

                                0 0
                                • KubaBajk  

                                  To je bordel :-)

                                  Zřejmě to dle úředníků nenarušuje celistvost obličeje, tudíž neznesnadňuje identifikaci. Já si o tom myslím své.

                                  Každopádně nezasahuje do obličejové, identifikační části, takže ji na hlavě v době kontroly netřeba. Až povolí, že se budeme moct fotit s šátkem přes hubu jak muslimské ženy, tak ty občanky budou zbytečné.

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Ono i dnes jsou ty fotky na občankách v podstatě k ničemu. Já na ní jsem vyfocený oholený a s krátkými vlasy, teď jsem zarostený jak rumcajs a vlasy mám taky o cosi delší… Paní v bance asi 4× přejela pohledem na mě a na občanku :)

                                    0 0
                                    • Lenka.05  

                                      Divíš se, když máš tak velký uši? Mně by jsi byl taky hned podezřelej (viz profil)

                                      0 0
                                    • nitraq  

                                      Já mám zas na občance fotku, kde mám červený vlasy. Holt telecí léta a jeden nepromyšlenej hec, kterej se nakonec udržel přes rok :)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Teď dávaj ČB fotky…

                                        0 0
                                        • nitraq  

                                          Teď jo, ale v roce 2009 ne. Holt to budu muset ještě šest let vydržet, i když za kilo je nová občanka ve formátu kreditky :)

                                          0 0
                                • JakubV  

                                  :DDD

                                  0 0
                                • McBlacky  

                                  tenhle hoax bych sem nepletl…

                                  0 0
                      • karliner  

                        Které písmeno I ve svém „postu“:

                        http://www.bike-forum.cz/…braniku.html#… myslíš?

                        0 0
                        • newbie  

                          b-f nesmyslně přečíslovává opísmenkované odstavce

                          „i)“ je 9

                          0 0
                          • karliner  

                            Aha, já myslel, že to je nějakej kubabajkův policejní newspeak

                            0 0
                            • newbie  

                              ale i tak bych poprosil KubuBajka o vysvětlení – jsem myslel, že policajti obvykle bezdůvodné prudění ztotožňováním házej na bod 5 (odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby), použití 9 při namátkových buzeracích je pro mě novinkou – jak/kam/proč bych „měl být předveden na základě zvláštního právního předpisu“? obecně si umím představit tak předvedení před soud, jinak mě nic nenapadá…

                              0 0
                              • KubaBajk  

                                Nene, l, zde jako písmeno 12.

                                Pokud se vyhlásí nějaká akce, ale i při šetření věcí přímo v terénu, vyhlášení rúzných opatření operačním a s tím souvisejícím, nutným ztotožňováním osob, to vše se pere na písmeno l).

                                0 0
                                • newbie  

                                  ha! Karliner mě zmátl a pak už mi to při koukání se na opísmenkovaný paragraf nedošlo… :-) díky, EL je jasné

                                  0 0
                        • KubaBajk  

                          Netuším, proč B-F vypisuje místo písmen číslice, nevšimnul jsem si, omluva.

                          Písmeno l (EL) je číslo 12.

                          0 0
          • KubaBajk  

            § 63Prokázání totožnosti

            Odst. 1

            Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

            Odst. 2

            Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu

            1. podezřelou ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,
            2. zdržující se v prostoru, o kterém lze důvodně předpokládat, že se

            v něm zdržují cizinci bez povolení opravňujícího k pobytu na území České republiky,

            1. bezdůvodně se zdržující v bezprostřední blízkosti policií

            chráněného prostoru nebo v místě, z něhož lze tento prostor účinně ohrozit,

            1. od níž je požadováno vysvětlení,
            2. odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby,
            3. vstupující do policií chráněného objektu nebo prostoru anebo do

            místa, kam je policistou zakázán vstup, nebo z tohoto objektu, prostoru anebo místa vycházející,

            1. která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné

            podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,

            1. zdržující se v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného

            činu nebo správního deliktu, k požáru anebo jiné mimořádné události,

            1. která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle

            jiného právního předpisu 6),

            1. která je oznamovatelem podezření ze spáchání trestného činu nebo

            správního deliktu,

            1. na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní

            zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala, nebo

            1. při plnění jiného úkolu, je-li to nezbytné k ochraně bezpečnosti

            osob a majetku, veřejného pořádku nebo pro předcházení trestné činnosti.

            Tyto namátkové kontroly spadají pod písmeno l.

            0 0
      • Smazaný účet  

        jako že 4 strážníci? :-)

        0 0
      • treatt  

        Mno jo, klasika, občas jsou docela pěkné příběhy z nemocnic, kdy na ambulanci začne ožralý statný chlap vyvádět a službu má jedna doktorka se sestrou..a po jaké době dojedou uniformovaní chlapci..

        Jen upřesním, nemluvím o Praze, o situaci tady nevím..

        0 0
        • karliner  

          Cos prováděl???

          0 0
          • treatt  

            Já? :) Mno, jednu historku znáš, ale já byl ten případ, kdy vysypaného cyklistu eskortovalo 6 policistů a dva dopraváci, i když jsem prakticky nestál na nohou..takže jsem určitě nebyl ten případ, který by vyváděl a ohrožoval nebohé doktorky :) naopak, byl jsem chirurgovi vděčný, i když se se mnou teda moc nepáral :)

            0 0
    • oddie  

      Hm, zítra tam jedu tak v půl šesté ráno, tak schválně jestli tam budou :)

      0 0
    • dEvilPS3  

      Ve Varech taky organi (tri) staveli, nahore v Doubi smerem na cyklistickej Vaclavak… me dikybohu ne, s pivem problem od vzniku nealko ochuceneho piva nemam, ale nemam odrazky, predni a ve vypletu (vysvetlovat jim ze to kolo pak vypada jak kolo pro babu na nakup a ze v noci nejezdim by asi neproslo) a mlada co jela se mnou tez nema zadnou z nich + nemela ubsebebzrovna OP. Takze kontolam preji (cesou jsem potkal 3 zkarovany UKcka na skladackach), ale zdrahave se jim kvuli nedostatku ve vybave vyhybam…btw mam ram z bazaru, jeste aby mi pak rekli ze jsem ho lohl :D

      0 0
      • Delkim  

        odrazka je myslím povinná jen za zhoršených světelných podmínek, jindy je to výbava doporučená

        za těch zhoršených je povinné snad i zadní červené světlo a přední bílé

        0 0
        • KubaBajk  

          Nehledě nato, že existuje spousta přestupků, které lze řešit domluvou.

          Chtěl bych vidět policajta, který Ti vyflastruje odrazky…když už ne tohle domluvou, pak už asi nic.

          0 0
      • Tekka78  

        Teď to trošku studuju a odrazky lze nahradit reflexními prvky na oblečení/obuvi. Dneska má každý druhý cyklodres nebo cyklobatoh reflexní prvky. Takže by se to dalo asi uhádat.

        0 0
        • Smazaný účet  

          barvy?

          0 0
          • Tekka78  

            To tam podle mne není jednoznačně řečeno. Nicméně prodávají se i reflexní samolepky v různých barvách, které vypadají lépe jak odrazka.

            Citace vyhlášky:

            5. zadní odrazkou červené barvy, tato odrazka může být kombinována se zadní červenou svítilnou nebo nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, odrazka musí být pevně umístěna v podélné střední rovině jízdního kola nebo po levé straně co nejblíže k ní ve výšce 250–900 mm nad rovinou vozovky; činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky v toleranci ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5°; odrazové materiály nahrazující zadní odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty,

            6. přední odrazkou bílé barvy, tato odrazka může být nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; odrazka musí být umístěna v podélné střední rovině nad povrchem pneumatiky předního kola u stojícího kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky s tolerancí ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5; odrazové materiály nahrazující odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty,

            7. odrazkami oranžové barvy (autožluť) na obou stranách šlapátek (pedálů), tyto odrazky mohou být nahrazeny světlo odrážejícími materiály umístěnými na obuvi nebo v jejich blízkosti,

            8. na paprscích předního nebo zadního kola nebo obou kol nejméně jednou boční odrazkou oranžové barvy (autožluť) na každé straně kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 20 mm, tyto odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály na bocích kola nebo na bocích plášťů pneumatik či na koncích blatníků nebo bočních částech oděvu cyklisty.

            0 0
            • KubaBajk  

              Tyjo…tak tohle jsem nečetl ani nepamatuju! :-))

              0 0
            • dEvilPS3  

              Takze nakouoim samolepky a ty scvakovaci obtacecky kolem zapesti a nohou…vyborne :)

              0 0
              • borda  

                Ja to resim, tak, ze mam v miste zasunuti seslovky nalepenou cervnou odrazkovou folii (exu tusim), zaroven jako ochranu proti vnikani bordelu do ramu. Zbytek by se 100% dal ukecat na hadry, boty a batoh. Ono by se to dalo okecat i bez te cervene. A navic to nejsou uplny debilove a takovyhle hovadiny uz davno neresej.

                0 0
      • marco  

        Nealko ochucené pivo co to je za patok pokud vím většina těchto chemických směsek má 2 – 4 volty. Jinak já osobně podporuji akce s kontrolou a dýcháním do balonku u cyklistů kdekoliv semtam mám chuť na některé násosky odjíždějící s Tesco koly od hospody ty benga zavolat.

        0 0
        • KubaBajk  

          Třeba Birrel.

          Reklamu nedělám, nechutná mi to.

          0 0
          • dEvilPS3  

            To jsem prsne myslel, me to prijemne osvezi, nic proti temhle osvezovadlum (i tem se 4% alkoholu) nemam.

            0 0
            • Lišák  

              Já taky ne. Jen bych to nenazýval pivo.

              0 0
              • Mig_all  

                to po tobe nikdo nechce, ja tomu taky nerikam pivo ale sodovka, ono to totiz z velke casti pekně chemická sodovka je…

                0 0
                • Lišák  

                  Tak nějak.

                  0 0
                • pepino  

                  Kde najdu, co za škodlivou chemii to obsahuje?

                  0 0
                  • mrozu  

                    Žádnou škodlivou chemii to neobsahuje, jsou to jen blbé kecy, dokonce i Staropramen, který do těch svých ochucených piv cpal sladidla, už změnil recepturu.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Kdyz uz nic, tak aspon ta vltavska voda, z ktere delaji pivo, to musi byt kvalitka.

                      0 0
                      • mrozu  

                        Na pivo mají jistě vlastní zdroje. Prazdroj taky dělá pivo ze svých studní, přitom celá Plzeň chlastá sračky z řeky. Proto je lepší pít pivo :)

                        0 0
                        • Vilém  

                          Nemaji. Vsechny piva co staropramen vyrabi, i pro jine znacky, se vari z vltavy.

                          Byl jsem pracovne v jejich upravne vody a tuze jsem se divil, nac cerpaji takovy kvanta totalne humusacke vody. Napred jsem myslel, ze pro nejaky chlazeni, umyvani atd. Tamni zamestnanci me vyvedli z omylu.

                          0 0
                          • Martin  

                            mňam

                            ale co, na něco se umřít musí

                            0 0
                          • hawrda  

                            Pracoval jsem 7 let v Braníku než ho zavřely.Skutečně tyhle pivovary berou vodu z řeky, protože z řadu je to drahé.Měli jsme vlastní úpravnu vody a jako lakmusový papírek se používali pstruzi,kteří plavali ve vyčištěné vodě.Samo ,že jako doplněk ke klasickým rozborům.

                            Jinak Vltava na jihu Prahy, kde je Staropramen a býval i Braník je myslím docel čistá.

                            Jestli plzeň při těch výstavech která má používá studny je otázka.Moc nevěřím tomu,že by jim ta voda stačila…

                            0 0
                            • Vilém  

                              No ja z toho byl vcelku vyvalenej, kdyz je clovek masirovan reklamama o nutnosti artezskych studni atd a pak tam maji 100 kubikovej bazen s vodou z vltavy:) Jasne, ze to co z toho leze, splnuje normy atd., ale dojem jsem z toho mel divnej.

                              Museli jsme jim to na par hodin vypnout a moc nadseni z toho, ze musi pouzit vodu z radu, nebyli.

                              0 0
                              • fousac  

                                Staropramen by nezachránila ani svěcená voda, tak co..

                                0 0
                                • hawrda  

                                  To je otázka.Když občas zaběhnu za klukama a zajdem do sklepa na piva která ještě neprošla přes HGB a natočíš si rovnou z tanku,tak je to pořád slušná liga.

                                  0 0
                            • mrozu  

                              Aha, tak proto se to nedá pít :)

                              Prazdroji studny údajně stačí, mají jich dostatek, přímo jsem se na to ptal v pivovaru.

                              0 0
                              • karliner  

                                Se divím, že ti neřekli „nó, milej pane, samozřejmě, že bereme vodu z Radbuzy, ale v reklamách těm hejlům tvrdíme, že máme nějaký studny…“ :-)

                                0 0
                              • McBlacky  

                                Plzen se už ze studní nedělá roky

                                0 0
                                • mrozu  

                                  Jedna paní povídala, že? Je to totiž nesmysl.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    tak jelikož plzeň dělaj snad i v polsku, tak na vodě asi moc nesejde

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      africký pivo a pakistánský drogy…

                                      0 0
                                    • mrozu  

                                      Je vidět, že se vyznáš, v jedné větě „snad“, v druhé „asi“, z toho jistota přímo kape.

                                      Samozřejmě to není pravda.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Pilsner Urquell (international title, Plzeňský Prazdroj in Czech) is a bottom-fermenting beer produced since 1842 in Pilsen, Bohemia (Czech Republic). The beer is today a prominent brand of global brewing empire SABMiller, which has also started brewing Pilsner Urquell in Poland and Russia.

                                        http://beer.wikia.com/…sner_Urquell

                                        0 0
                                        • mrozu  

                                          Na celém území ČR Plzeňský Prazdroj distribuuje a prodává pouze Pilsner Urquell uvařený v Plzni. Licenční výroba v Polsku, která používala české suroviny pod přísným dozorem českých sládků a skončila v březnu 2011, byla určená výhradně pro polský trh a nevyvážela se do ČR a ani do jiných států.

                                          Jiří Mareček

                                          tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje

                                          0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        BTW Tychy u Katowic

                                        0 0
                                      • Vilém  

                                        Tvoje prohlaseni taky nejsou zrovna podlozena. Podkladat neco vyjadrenim tiskoveho mluvciho vyrobce, no ja ti nevim.

                                        To ovsem nemeni nic na tom, ze je to stale nejdrazsi desitka u nas.

                                        0 0
                                        • mrozu  

                                          Výrobce asi ví nejlíp, z čeho to vaří, nemám potřebu to nějak dokazovat, důkaz je snad na těch, co šíří tyhle hoaxy ne? A ty ještě přihodíš další blábol o nějaké desítce, tady fakt nemá smysl diskutovat.

                                          0 0
                                          • Vilém  

                                            Tak obsahem alkoholu to nic jineho neni, o tom netreba diskutovat.

                                            0 0
                                            • BFG  

                                              Myslíš tu plzeň, co chutná jak starobahno ředěné hnusnou vodou a kterou pijí více méně snobové, aby ukázali, že maj na nejdražší pivo, co se čepuje? :-)

                                              0 0
                • borda  

                  Ale kus ty brepto ;-)

                  0 0
          • BFG  

            Aneb pravá chuť chemie ;)

            0 0
          • jIrI___  

            Tyhle sladké pivní limonády taky zbožňuju. Dokonce se dostávám do fázy, kdy si je dám v hospodě raději než klasické pivo :)

            0 0
          • fousac  

            Za 100% přírodní původ ručí Spolchemie Lovosice… ;)

            Fujtajbl humáč chemickej neskutečnej.. Ble..

            0 0
            • lusk  

              technicka: Spolchemie je v UL .)

              0 0
            • mastihuba  

              v lovosicich se děla NPK a jak psal výše kolega když lovosice tak lovochemie :)

              0 0
              • fousac  

                To nic nemění na tom, že to chutná jak mydlinky.. ;)

                0 0
              • Smazaný účet  

                v lovosicích se jeden čas dělal i takovej vitamínovej nápoj v prášku. ale je možný že to bylo jenom namletý NPK s cukrem. :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  ocelový rošty, po kterejch se tam chodí to rozežírá slušně. :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    veselá historka z dětství: kdysi vyměňovali na tom komínu za vrátnicí takovou ocelovou konstrukci – kupoli, co je na vršku. přiletěla na to helikoptéra a montéři až ze slovenska. před chemičkou dav lidí, montéři na komíně uvázali konstrukci, helikoptéra jí zvedla, kousek popoletěla – a milá rezavá konstrukce se rozlomila a žuchla dolů. nikomu se nic nestalo, akorát to zničilo dodávku, se kterou ti montéři přijeli… :-)

                    0 0
        • Flegmatik  

          Nealko pivo nemá rozhodně 2–4 volty. Pro jistotu, kdyby něco, tak uvádí na flaškách 0,5 voltu.

          0 0
        • borda  

          Tak to vis blbe, protoze kdyz mluvi o nealko pivu, tak asi mysli nealko pivo, ktere ma cca tech 0,5 a ne ovocne pivo, nebo radler. Nechapu, co ti na tom neni jasne?

          0 0
    • Dumbíček  

      Jak to tu čtu, tak takovou koncentraci lidí s problémem s autoritou jsem asi ještě neviděl. :-) V čem je problém? Policie je policie, kdo jiný už by měl právo na zjištění totožnosti? Diskuse o jednom, dvou pivech je zcestná, prostě na kole se chlastat nemá a když si dám pivo, musím počítat s následky. A je zbytečné to oecávat.

      0 0
      • Breakpain  

        Dušínovský, ale +1

        Nejvíc mě jebe, že se někdo chce hádat o tom, že nemá právo Tě policie legitimovat … Hovno, mají tak malá práva, že lidi na všechno serou, zpřísnit a obnovit některé věci – jo, plno lidem by se to nelíbilo, ale to, jak to funguje teď je k pláči. Onehdy jsem viděl taxikáře … policie jede za ním 50 kou a on je málem sejme a začne jim nadávat, co za ním jedou … kok*t jeden … přez držku a bylo by … Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá …

        Tohle mi dokáže vehnat krev do žil … boha moj …

        Radši už mlčím nebo bych se tu do krve hádal :-/ …

        0 0
        • KubaBajk  

          Divím se, že jej neudělali na nějaký přestupek v dopravě, určitě nějaký v ten moment spáchal, ne?

          0 0
      • heretik  

        Ano, nemá se pít za volantem, ani za řídítkama. Taky se nemá přecházet na červenou, přecházet mimo přechod, telefonovat za jízdy bez handsfree, nechat pobíhat psa v parku, parkovat proti směru jízdy nebo předjíždět cyklistu bez blikání. Nemá se uplácet ani přijímat úplatek, nemá se lidem nadávat, nemá se překračovat povolená rychlost (a to ani na kole) a tuzemáku se taky nemá říkat rum. Hovno, co vysere váš pes nebo jinej mazlíček, po něm laskavě ukliďte. Možná ještě milion dalších věcí, ale všechny je zpaměti neumím.

        Chci tím říct, že nevěřím, že je tu někdo, kdo něco z toho nikdy neporušil, ale internetových hrdinů, co svou morálku nadřazují něčí jiné, je tu tři řitě a šest půlek…

        0 0
        • Lišák  

          Hezký! :-)

          0 0
        • BFG  

          Třeba porušil. Ale taky nemá potřebu se tu dušovat, jak je to na hovno a jaký je chudák, že zrovna jeho za to porušení trestá policie ;) Mimochodem, už se to tuším někde řešilo… na kole se dá překročit maximální povolená rychlost? Resp. jak to mám jako řidič zjistit?

          0 0
          • fousac  

            Tvůj boj.. Prostě máš tu povinnost a dělej si to jak chceš..

            0 0
            • Smazaný účet  

              v autě taky není povinnost vozit homologovaný ukazatel rychlosti, ale rychlost dodržovat musiš :-)

              0 0
              • BFG  

                A to ten ukazatel, co se do automobilů povinně montuje není homologovaný?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  opět se tu strhne slovíčkaření, paráda, tak jinak, rychlosti které to ukazuje nejsou přesné…

                  0 0
                • Vilém  

                  Mozna si plete pojmy homologovany a kalibrovany.

                  0 0
                  • dEvilPS3  

                    Kalibrace tachacu v aute je hodne blba, protoze jak vseci vime, zavisi to na obvodu kola a nejde to (aspon jednoduchou cestou) nastavit. Takze i kdyz bude od vyrovy zkalibrovanej, tak jakmile nasadite zimni (o kousek mensi) pneumatiky tak je to hned jinde. Nehlede na to, ze se to od vyroby posouva trochu nahoru (aspon driv to tak byvalo) prave kvuli te toleranci pri jine vysce pneumatik. A taky pak proto, kdyz to clovek nevi plati (pry) ta 10%tni tolerance, takze (rikal to kamos s ridicakem, za pravdivost nerucim) kdZ pojedete miszo 90tky, ktera je povolena, ne vic jak 99km*h–1 tak vas prej pokutovat nemuzou…

                    Btw mam za to ze lze vyuzit tech bezplatnych akci servisu/minis­terstva dopravy, kde vam zdarma zmeri jak presne vam ukazuje tachometr v aute. Mozna ze i gps navigace ukazuje tu rychlost presnejs,nez ten tachac v aute.

                    0 0
                    • cabbage  

                      Nesmysl, městapo bralo už od 51lm/h ač radar má toleranci ±3km/h..

                      Takže tolerance je jen ty 3km a to jen v případě, že radar ukazuje pravdu a nic ti nepřidal..

                      0 0
                      • dEvilPS3  

                        Tak to se kamarad posere,az ho zmerej a zastavej :D

                        0 0
                      • oddie  

                        Taky s tím docela rychle přestali, když se někdo nedal. S jejich 53 na 50 bych šel úplně klidně k soudu. Nakonec i s třeba 58 by se dalo v odvolání uspět, kdyby byl člověk jó vychc… Stáťáci to mají pořešené líp, dávají zpravidla +10 a případně ještě ty +3 k tomu, a za 64 už se není o čem dohadovat.

                        0 0
                      • mastihuba  

                        tady je k těm nejistotám měření trošku víc. Kdo si nechá nadělit pokutu za 51km/h je idiot pokud takhle nejede v pěší zoně. :)

                        http://www.cmi.cz/index.php…

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      s gps to jde ověřit docela dobře, akorát to chce jet chvilku ustáleně. já třeba vim že mi ukazuje v obou autech o 2–3 km/h víc v celym rozsahu. a zimní gumy mam stejnej rozměr.

                      0 0
                    • Tomas94  

                      Podle aktuálního zákona je tolerance 5 % – tohle mi řekl komisař při závěrečné jízdě.

                      0 0
                      • newbie  

                        :-) tak kecal… tachometr nesmí ukazovat míň, než je skutečná rychlost, a víc, než rychlost + 10% + 4 km/h

                        0 0
        • jIrI___  

          Sakra, říkám tuzemáku rum, jednu věc z toho výčtu jsem porušil.

          0 0
          • hawrda  

            Pivo se na švihu pít musí,protože to prostě k tomuto druhu sportovní aktivity patří!

            0 0
            • jIrI___  

              Nesmysl.

              0 0
            • heretik  

              Teda já si klidně to pivo dám (a někdy jich během vyjížďky potkám i víc), ale říkat, že to je nutnost, nebo to k nějaké sportovní aktivitě patří?! To jako že kdo nepije pivo, není dost cyklista?

              0 0
              • hawrda  

                Neber to tak vážně.Jen dělám protipol těm abstinentům:).

                0 0
          • karliner  

            Tuzemáku můžeš říkat jak chceš, klidně i single malt whisky. To zákon nezakazuje. Zakazuje však lihovinu, která není vyrobená destilací z melasy nebo šťávy cukrové třtiny jako rum prodávat :-)

            V tom to heretik trochu pomotal.

            0 0
            • heretik  

              Odpusť mi mou „básnickou“ zkratku…

              Sám sis odpověděl, že někdo to říkat může, a někdo ne. A když přijdu do zaplivaný trojky a poručím si rum, tak mi taky donesou tuzemák, a přitom ho jako rum neprodávají a řekl jsem to já, ne oni :-D

              0 0
        • pepino  

          Přesně.

          0 0
        • karliner  

          Co to má společného s tím, že chci vědět důvod, proč mne policajt legitimuje? Když mám dodržovat zákony já, ať je dodržujou i oni, žádnej probém s autoritama v tom nevidím.

          0 0
      • Martin  

        ACAB

        0 0
    • jesperx  

      Tohle jsem ještě nezažil, ale o kousek blíže centru pod Vyšehradskou skálou snad občas kontrolovali cajtíci zda se dodržuje značka „Cyklisto veď kolo“ – což ale upřímně docela kvituju.-)

      0 0
      • nitraq  

        Jedu tam jednou za uherskej rok, ale přijde mi, že z hlediska vyhýbání se je lepší, když na kole pomalu a opatrně jedu. Ten průchod je docela úzkej, takže když tam potkám někoho mohutnějšího a vedu kolo, tak mám co dělat abych se vyhnul. Kolmo se jen opřu o stěnu nebo přidržím zábradlí a chodec snadno projde.

        0 0
        • Smazaný účet  

          takových mirků dušínů jako ty, je tu mraky, tahle „buzerace“ je tam právě kvůli srážce cyklista x chodec

          0 0
        • jesperx  

          Teď si představ, že místo chodce tam pojede cyklista – mám dojem, že toho místa na oboustrané balancování tam jaksi už moc nezbude.-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            navíc se směr do podolí dá krásně jet po kolejích, směr do města je trochu pruda po kolejích, prorože tam není kloudnej nájezd, takže tady prostě slezu z kola a těch pár metrů vedu…

            0 0
          • nitraq  

            Jo, pak nastává výstup z kola a krkolomný vyhejbání, jinak se to nedá.

            A k tomu Mirkovi Dušínovi – uznávám, trochu jako buzeraci to beru, ale jednou o tom úseku a značce někdo rozhodl, takže svůj případnej postih bych respektoval.

            0 0
            • fousac  

              Smutný je, že o tomhle rozhodujou většinou nekompetentní lidi, co ví prd a sázej to rovnou z kanclu.. A tady je to asi nejhorší možný řešení, jinak by tu ceduli rozhodně neignorovalo cca 999 lidí z 1000..

              0 0
              • Smazaný účet  

                hele a to těžký zranění si chodec způsobil asi tak, že narazil do stojícího cyklisty… To, že na ni dost lidí sere, je věc jiná..

                0 0
                • nitraq  

                  A co základní pravidlo jízdy prakticky na/v čemkoliv (bruslema začínaje a autem na dálnici konče), že jedu jen tak rychle, jak daleko vidím? Takže pokud tam zmerčím chodce, jsem schopen včas zastavit.

                  0 0
          • cabbage  

            Naprosto bez problémů, jel jsem jednou tak 25, ten proti mě taky tak a vyhli jsme se bez brždění;)

            Víc sražených pěšáků a budou si dávat víc pozor.

            0 0
      • BFG  

        Tu značku bych vyhlásil za nejdebilnější ze všech ;)

        0 0
      • mrozu  

        Tu značku stačí jednoduše objet po silnici, minimálně ve směru z centra jsou na silnici i piktogramy pro cyklisty.

        0 0
      • karliner  

        Proč bys tam taky na kole jezdil, když to je normální chodník a vedle na ulici máš vyznačené cyklopruhy? Tou škvírou může jezdit na kole jen arogantní trouba.

        0 0
        • cabbage  

          A brzdit auta?

          0 0
          • karliner  

            Tak, je mi jasný, že to je tvůj typický kibicovský trolling, ale schválně, zkus spočítat, o kolik takový běžný cyklista jedoucí rychlostí 25 km/hod (a variantu 2 pro 20 km/hod) zbrzdí na 20 metrech auto jedoucí rychlostí max. 30 km/hod?

            0 0
            • Smazaný účet  

              přesně tak, jediný problém je absence nějakého kloudného nájezdu na směr do centra..

              0 0
            • heretik  

              Když už tady trolujeme, tak průměrná rychlost běžného pražského cyklisty je prý 15 km/h a nepojedou 20 metrů, ale spíš 200, jinak by musel zastavit u kraje a vynést kolo na ten vysokej obrubník.

              Jinak pokud jde o tenhle konkrétní tunel, značku nesnáším, snažím se tamtudy spíš nejezdit, dva lidi se tam snáz vyhnou na kole než vedle kol, a osobně nemám problém jet s autama, a to i ve směru do centra, když se mi během cesty od posledních semaforů podaří vychytat klidný okamžik, kdy můžu vskočit do silnice a přejet ty dva pruhy plus tramvaj.

              0 0
              • karliner  

                Těch 15 to asi může být, ale od bodu A do bodu B. Včetně semaforů apod. Cyklista, který se zachová podle zdravého rozumu a nepojede po chodníku se dozajista do tunelu pokusí zrychlit, věřím, že na tu 20 tu vytáhne i baba s nůší. S těmi 20 metry jsem se sekl, to uznávám, tunel měří 35 metrů, čili včetně nájezdu a výjezdu zdržíš auta cca 50 metrů při jízdě z centra a max 100 metrů při jízdě do centra. Zdržení se bude počítat na zlomky sekund. A když už tu kibic vytáhl zdržování aut, zaměřil bych se spíše na stovky zbytečně puštěných semaforů v noci a o víkendech :-)

                0 0
            • jesperx  

              Samozřejmě, že skoro o nic.Ale divil by jsi se kolika "flegmatickým " řidičům vadí i tohle nepatrné zbrždění – ale to už je na jinou debatu…

              0 0
              • fousac  

                Nedivil, „úžasnej“ je v tohle úsek Mánes-Národní, tam už sem musel v sebeobraně skákat na chodník a zrcátkem už sem tam taky dvakrát dostal.. I když tam jedeš 35+, stejně spousta řidičů potřebuje bejt o kus dál na červený o dvě vteřiny dřív.. :(

                0 0
            • cabbage  

              Pořád mi to vychází líp tím tunelem;)

              0 0
    • HonzaRez  

      Zavírat do ajnclíku a vysvětlovat VUMLem, není nic horšího než nadrátovaný kolista. Až se ten augiášův chlív vyčistí, bude se tu o trochu líp jezdit…

      0 0
      • pepek  

        Co ty víš o VUMLu?

        Jedno pifko značně zlepšuje držení stopy a jistotu ovládání bicyglu.

        0 0
        • fousac  

          TO víš.. Páni moralisti.. Že si někdo dá pivo, to by se potento, ale pak se bojí zastavit policajtům, aby nedostali flastr za výbavu. Odrazkama pohrdaj, blikačky jsou zbytečný, těžký a hyzdí vzhled..

          Tak nevim, co je horší, jedno dvě od cesty nebo temný přízrak plížící se šerem…

          0 0
        • nitraq  

          Souhlasím, jen v mým případě to je pouze malý pivo, velký už příliš uvolňuje.

          0 0
        • Baba-Ji  

          a po trech se clovek muze hlasit na DH svetak :D

          0 0
          • pepek  

            Podle včerejší zkušenosti na schodové jsou dvě piva už moc. Dnes jsem jel kolem a nechápu, kterej blbec by to sjížděl – je tam málo místa mezi zábradlím a tou kolejnicí pro kočárky, nechápu to.

            0 0
    • Martin  

      ACAB

      0 0
    • bagr  

      Nemas na kole chlastat!Je to stejny jako kdyz jedes v aute.Pokud nemuzes bez chlastu bejt tak nejezdi na kole ani autem,blbecku.

      0 0
      • kudlanka32  

        tim ze ti nakakali do hlavy bych se takhle verejne nechlubil :)

        0 0
        • pepino  

          Teď jsem chtěl něco podobnýho napsat, ale nakonec jsem máv rukou, v jeho věku je to stařecká demence.

          0 0
        • Smazaný účet  

          promiň, ale má naprostou pravdu..

          0 0
          • kudlanka32  

            ja bych vsechny zakazy zrusil a zavedl jednoduchy pravidlo – pokud cyklista sejme chodce muze za to cyklista, kdyz sejme cyklistu motorista – muze za to motorista. Pokud se ovsem neprokaze, ze ten slabsi je na mol. Vsechno ostatni je vicemene buzerace. Nejhorsi byli vzdycky ti, co vzdy vi lip, co ostatni potrebujou, nez oni sami. Driv se jim rikalo marxisti, ted jsou to kohorty bezpecaku, policajtu a jinych utahovacu sroubu…

            0 0
            • kudlanka32  

              jak das nekam znacku, muze se hned nejakej takovej aktivista neprimerene realizovat…a proc ji nedat tamhle i tamhle, kdyz to tak vydelava. A navic kona dobro:)

              0 0
              • Smazaný účet  

                co to meleš?

                0 0
                • kudlanka32  

                  o zbytecnosti buzerace cyklistu co si daji pivo a jedou po cyklostezce, pak neslezou pod vysehradem z kola a maj z toho oser az na pudu

                  0 0
                  • Smazaný účet  
                    1. nemáš chlastat, můžeš si dát nealko
                    2. viz nahoře, značka tam má význam, navíc min. v jednom směru vůbec do

                    tunelu s kolem nemusíš..

                    takže mě ani jedno jako buzerace nepřijde a plně s kontrolou souhlasím. Navíc se mi líbí, jak tu všichni píšete jen o jednom pivu

                    0 0
                    • kudlanka32  

                      presne jak rikam – bacha na marxisty co se o tebe postaraji abys zil lepsi zivot

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        tohle mě baví, pár dementů odmítá dodržovat daná pravidla a ještě se tváří, že jsou ti největší Mirkové Dušínové… Já jsem naopak rád, že mě na stezce nebude ohrožovat vylitej cyklista (tady na foru asi žádný není, tady si všichni dávají po jednom pifku) a ve vyšehradským tunelu nemusím mít strach že do mě cyklista najede.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Všichni z B-F si po jednom pifku určitě nedávají.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          špatně zařazeno, patří na kudlanku

                          0 0
                        • nitraq  

                          On asi bude problém v tom, že ty hned v každým vidíš bezohlednýho závodícího opilýho agresivního blbce. Pak to máš holt v životě těžký.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            ne v každým takovým vidím dementa, který si myslí, že dodržovat nějaká pravidla je špatné.. jak se píše nahoře, když bez chlastu nevydržíš, zůstaň doma, případně buď připravený nést následky, to samé o té ceduly..

                            0 0
                            • hawrda  

                              Teda už ve 30ti takhle prudit.Nemáš chuť na jedno orosený?

                              0 0
                              • Vilém  

                                Jestli to nebude tim, ze huleni tady proste nema zatim vybudovanou tradici.

                                0 0
                            • nitraq  

                              Upravuju svůj předchozí příspěvek. Nevidíš v lidech dementy, ale vidíš to neskutečně černobíle. Co když si někdo k obědu na výletě dá malý pivo, který beztak skoro celý vstřebá, než zase sedne na kolo. To je taky člověk, co nevydrží bez chlastu a na kolo by neměl sedat? Ad cedule – přečti si, co jsem psal vÝš.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                hele když někdo nevydrží bez pití alkoholu, tak je mi ho upřímně líto a měl by se jít léčit. nechápu, že se tady pořád řeší taková blbost..

                                0 0
                                • nitraq  

                                  A co když někdo to pivo pije ne proto, že potřebuje alkohol, ale protože mu prostě chutná? Já se třeba přiznám bez mučení, že kdyby vyráběli nealko víno stejně dobrý a ve stejný ceně jako alko, tak bych ho klidně a docela i rád pil. Že takový víno není (buď je ošklivý nebo kyselý nebo obojí), tak pořád piju klasický alkoholický. Tak a teď Nešpora na mě!

                                  0 0
                                • hawrda  

                                  Hele,když někdo vydrží bez pití chutného a kvalitního piva,tak je mi ho také upřímě líto a měl by s tím něco dělat:).

                                  0 0
                                • Vilém  

                                  Tak resis ji predevsim ty, co tak koukam:)

                                  0 0
            • newbie  

              …a na dejme tomu 90–95 % případů to pravidlo bude OK. ale 5–10 % collateral damage je (aspoň na mě) pořád ještě moc…

              0 0
            • Tomas94  

              to je blbost jak poleno

              0 0
        • mrozu  

          To je tady myslím už dostatečně známá věc :)

          0 0
      • hawrda  

        Pivo není chlast,ale lék.To je třeba si uvědomit:).

        0 0
    • Payia  

      Je to uplne v poradku. Byt po mem, tak zakazu alkohol na verejnosti uplne. Chytej te ozralyho (nebo klidne i s tim 0.5 promile) a pujdes na 3 dny do basy s 16h nucenych praci denne.

      0 0
    • Lulanecek  

      na kole se přece alkohol nepije. v čem je problém?

      0 0
      • Jamin  

        v tom, jestli je pivo alkhol.

        0 0
        • oddie  

          Jenom trochu.

          0 0
          • Lišák  

            Pivo není alkohol a rum není kořalka!

            Řikal to výčepní/majitel hospody U komína v Bílovicích. A já mu věřím. Je vod fochu, musí to znat!

            0 0
    • nitraq  

      Mimochodem kvalitně zvolený téma na pátek!:D

      0 0
      • dEvilPS3  

        Konecne se tu aspon diskutuje, uz me ta okurkova sezona aneb jak vyndat hovna ze vzorku, kola do 10k a dalsi podobny pomalu nebavi :D

        0 0
    • Manzak  

      v zivote jsem nevidel delat mestaky neco opravdu uzitecnyho. v pripade, ze neco resit maji, tak se zdekuji (videno na vlastni oci), nebo se rovnou zamknou na sluzebne jako kdyz meli zkrotit tu cikanskou pakaz nekde v budejovicich. cele jejich usili je motivovano vyberem penez. at uz je to okaty, nebo aspon trochu maskovany. taky k nim chodi „pracovat“ ty spravny typy. a kdo rika, ze je spravny, ze se po nem vozi nejakej hloupej nymand s touhou vytahnout z nej penize pro svou vyplatu, pripadne si dokazat, jakou moc mu dava jeho uniforma, tak musi byt cvok. tohle s poradkem v tyhle zemi nema nic spolecnyho.

      0 0
      • oddie  

        Já jsem viděl měšťáky dělat něco opravdu užitečnýho. Když pominu, že když je zavolám ke garážím, že se tu motá typ, co sem přišel krást, tak opravdu přijedou a to celkem rychle (vyzkoušeno několikrát), tak jsem kvitoval i to, když se postavili s kamerou ke světlům a brali debily, co projížděli na červenou, a to tak, že ne těsně na pomezí, ale ještě dlouho po tom, co tam padla a chodci už měli zelenou.

        0 0
    • libertas  

      ze vas to bavi … svojimi odpovedami honit si vlastne ega ;) … idem na pivo :-)

      0 0
    • McBlacky  

      dopadne to počítám jako v Radotíně.

      Jednu dobu chytali hned za Pigim a brali to fakt poctivě, materiálu nepočítaně, pokutičky se hrnuly…

      Jenže pak se stala nehoda na hlavní silnici, auto sundalo zle cyklistu – byl opilej. Začalo se tam víc hlídat na silnici a zjistilo se, že zatímco švestky stojí na stezce, poučení domácí násoskové co jezdí v létě na kole denně na pííívo to místo po stezce začali brát ve velkým po silnici.

      Tichou dohodou se potom represe vytratily.

      Protože jak je známo nápady cirkulují vesmírem a sedají náhodně na lidi :) takže ted aktuálně ho dostal orgán o dvě čtvrti dál – v Komořanech.

      0 0
      • Smazaný účet  

        no zrovna v době kontrol v komořanech auto jednoho cyklistu na komořanský srazilo, ale tady půjde čistě o náhodu. Přijde mi, že buď měli nějakou hurá akci, nebo je tam vyhnali díky množícím se střetům.. přeci jenom u pigiho šlo asi čistě o naplnění pokladny, tady jde spíš díky provozu o prevenci..

        0 0
        • fousac  

          Tohle je imho přávěže hurá akce ohledně hledání kradenejch kol, mě lustrovali v centru předevčírem..

          Nebo že by už dorazilo těch 170 orgánů na posílení kádru a hned je zapřáhli?

          0 0
        • LukynZ  

          a

          0 0
    • LukynZ  

      Dneska jsem dojel na kole na domluvene misto a cekal tam na kamose a meli jsme jit neco robit. Samozrejme zizen, tak jsem se rozhlid, nejaky sportbar, tak zaparkuju kolo venku a vejdu dovnitr. Co pry si dam…ptam se co cepuji…tak mi to rekla. Vaham co chci, rozhlidnu se, dva metry ode me u baru sedi mestak :D S chladnym klidem jsem si objednal Zlateho bazanta :D

      0 0
    • mastihuba  

      Díky za každé nové ráno.:D

      0 0
    • prvniodkonce  

      Dneska (vlastně včera) jsem ve Štrbě viděl týpka na kole, jak přijel do nádražky a dával 2 panáky a pivo za nějakých 10 minut, co jsem seděl vedle. Jak to pokračovalo, nevím :)

      0 0
      • JSt  

        treba nejake mamine jdouci na koupaliste srazil petiletyho synka, ktery dava 50km/odpoledne, tak to jel hned zapit do nejblizsi knajpy. ;-)

        0 0
      • mastihuba  

        Co je na tom divnyho?

        0 0
        • Motyll  

          že jó…

          0 0
        • jIrI___  

          Úplně všechno. Nádražkou počínaje a panákama konče.

          0 0
          • mastihuba  

            ja spiš nechapu potřebu některejch jedinců pernamentně lustrovat to co dělá někdo druhej. Dyby borec na křižovatce stahnul kalhoty a vysral se tam, tak mu do toho nic neni. :)

            0 0
      • mr.antik  

        standardní zoufalec

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.