SR SUNTOUR Axon RLD 2010 vs. Rock Shox Reba SL Disc 2010

55 nepřečtených
  • Jarman

    Kterou z těchto vidlí byste brali??. Rebu jsem měl, ale Axonka je pro mě velká neznámá. Prý je právě s Rebou kvalitativně srovnatelná a hlavně cenově je daleko dostupnější..

    Anketa: Kterou z těchto vidlí byste brali??

    0 0
    • biker90  

      Připojím se k otázce :)

      Jde mi o to, jestli je ten cenový rozdíl někde znát. Kromě nálepky.

      Ještě jinak. Co je lepší? Reba + SLX nebo Axon + XT? A nepište, že Reba + XT :)

      0 0
      • slavekRM  

        Nějak nerozumím otázce… Co je lepší? Reba + SLX nebo Axon + XT.

        Jako Reba a přehazka SLX, nebo nába SLX nebo řazení SLX nebo kliky SLX? Uniká mi smysl…

        0 0
        • biker90  

          Myslel jsem komplet „pohon“. Přehazovačka, přesmyk, kliky, kazeta. Možná tam bude malinko větší cenový rozdíl než ty vidle, ale to je jedno. To už bude obchod od obchodu.

          0 0
          • biker90  

            Zkrátka, jestli stojí za to, investovat to do vidle ((kontrétně té Reby)) nebo raději do ostatních komponent a vzít Axona.

            0 0
            • tommyD  

              já bych bral rebu,z estetického hlediska je hezčí (hlasoval sem pro axona,ale to byl preklik)

              0 0
          • slavekRM  

            Axon ti odvede stejnou službu jako Reba.

            Stejně tak i SLX ti odvede stejnou službu jako XT.

            Ani s jednou variantou velkou chybu neuděláš…

            Osobně bych volil Axon + XT

            0 0
            • biker90  

              Mám podobný názor. Jenom ostatní, zdá se mi, pořád tvrdí něco jiného :)

              0 0
            • kubad  

              stejnou službu ti neodvede, ale hodně podobnou, zase od pasu vystřelit že SLX je stejné jak XT nejde, nějaké rozdíly sou i když ne moc velké,

              0 0
              • biker90  

                Proti té, co mám teď, asi bude luxusní všechno.

                Těmi (ne)velkými rozdíly myslíš pár gramů? nebo že XT možná vydrží o 500km víc? :)

                0 0
        • Hnoj  

          SR Axon + Sram X.9 :-)

          0 0
          • biker90  

            Já jsem zaujatý pro dualy, ale to už jsem se snažil vysvětlit jinde. :)

            0 0
            • Hnoj  

              To je hodně velká chyba :-/

              0 0
              • biker90  

                Každému vyhovuje něco. Jinak by tady ta možnost nebyla.

                0 0
                • Hnoj  

                  Válí se mi tady v dílně dvoje „zahozené“ dualy, jedny na véčka a jedny na DISC. Už to, že je majitelé dali pryč i přes to, že fungovaly svědčí o tom, jak příšernej systém to je :-))))

                  0 0
                  • biker90  

                    Já už najel skoro 10t na LX dualech, a jsem spokojený.

                    Ale to sem neptaří, takže to tu nebudem řešit ;)

                    0 0
                • Milwa  

                  Důležité je pochopit, kdy nabídka vytváří poptávku a že marketink je mocný.

                  0 0
              • Evilcleaner  

                :-D

                0 0
      • Jarman  

        No ta otázka vlastně není tak od věci. Zatím na kolo co si stavím cpu XT komponenty. Takže vlastně výsledek bude Reba+XT a nebo Axon+XT.

        0 0
      • drsnej márvin  

        možná taky + 20 mm zdvihu pro Rebu

        0 0
    • maajkee  

      Já bych šel do Axona, Reba je taková zvláštní meta, magický slovo, jak se objeví slovo REBA, tak se hned najde sto lidí pro který je to vrchol, skoro orgasmus :)

      Já bych šel do Axona a komplet XT. Teď jednoho Axona mám doma, byl jsem ho už párkrát projet a přijde mi, na to že je kosa, že chodí parádně.

      0 0
      • Jarman  

        Celkem jsi to vystihl. Myslím, že Reba je trochu zaklínadlo, ale zase na druhou stranu s ní mám i praktickou zkušenost a chodila fakt spolehlivě..a máš přesně AXON RLD? na jakém kole??

        0 0
    • Evilcleaner  

      bud rebu a nebo axona ale pouze pokud by byl v úpravě od T-T. je to se zárukou, tuning je opravdu znát a cena je pořád lepší než reba.

      0 0
      • Jarman  

        Kolik stojí tuning?

        0 0
        • M13  

          Vidlice T-T i s cenami najdeš tady

          0 0
        • Evilcleaner  

          myslím že axon stojí po úpravě 7200. jinak milan neupravuje vidlice co má v nabídce co prodává. takže dodatečný tuning na axona, epicona a tak není možný. více na www.tuning-test.cz

          mám s tím osobní zkušenost (tuning na rebě a vytuněný epicon) a můžu to opravdu doporučit. obě chodí jako pružinová judy sl z počátku dekády:-) tzn skoro neznatelný odtrh.

          0 0
      • kubad  

        samo i tunig i Axonu pujde poznat, ale ta vidle je už z fabriky mazaná olejem a chodí dost slušně, skoro srovnatelná s Rebou

        0 0
        • kubad  

          srovnání se Sidem :)

          0 0
          • Jarman  

            Zajímavé…proč nemají všichni Axony?:-)). Se Sidem je ten cenový rozdíl už sakra znát..

            0 0
            • biker90  

              To je jasné. Nezní to tak dobře :)

              0 0
            • slavekRM  

              Třeba proto, že Sid je o 200g lehčí…

              0 0
              • Jarman  

                To je pravda…no nicméně když se skoro Axon vyrovnal SIDovi, tak Rebu by v testu asi smetl, tam je již váha stejná…

                0 0
                • kubad  

                  nesmetl, Reba patří spíš do kategorie k Epiconu

                  tady máš testík :-)

                  0 0
                  • zipoman  

                    A čím jsou rozřazeny kategorie? Já myslel že je to dané cenou

                    0 0
                  • Georrge  

                    to jsou asi hodně starý testy co?:) axon váží 1600, 2011 dokonce 1540, a epicon už taky dávno nemá dvě kila…

                    0 0
                    • kubad  

                      Bike 5/2008

                      ale funkčně se nic exra nezměnilo, až modely 2011 budou výrazněji změněné

                      0 0
                      • Georrge  

                        výrazněji změněné? můžeš mi o těch změnách říct něco víc? Protože uvažuju že teď za pěkný peníz koupím axona 2010 RLD a nový (2011) by mě stál o asi 2000 víc, tak jestli se to vyplatí si počkat a připlatit.

                        0 0
                        • milan1  

                          Model 2011 je zatím nejvíc odlehčenou verzí, výrazná váhová úspora především díky tlumiči.

                          Předchozí model vážil reálně 1600g bez ovládání. Nový má uváděno 1540g. Bike magazím zřejmě váží i s ovládáním.

                          Pokud se tohle srovná s hodnotami z Bike magazínu, které sem dal Kubad, tak proti Sidovi může npový Axon ztrácet 125g. Přitom samozřejmě nabízí větší pevnost, viz údaje testu.

                          0 0
                          • fousek  

                            Ta vaha plati pro verzi s karbonovyma nohama? Ty by mohli bejt jeste lehci ne?

                            0 0
                            • Georrge  

                              nn, těch 1540 je pro normální axon (žádná kónická hlava, žádné eld, žádná pevná osa) a ten s karbonovýma nohama má 1500g, šel by i níž ale má zbytečně těžký ELD, bez něho se ale nedělá.

                              0 0
            • tommyD  

              protoze sid je taky aspn trosku hezkej:D

              0 0
        • Jarman  

          Píšeš skoro srovnatelná s Rebou, takže podle tebe Reba chodí lépe??

          0 0
          • kubad  

            Reb je víc modelů, a U-turnova chodí určitě líp, pak nové modely 2011 budou zase jiné takže to nejde takhle zjednodušit

            0 0
            • kubad  

              a zapoměl sem na Dual Air u Reby to muže, byt velke plus, chod se tím dá taky dost ovlivnit, u Axonu musí sedět +/- negativka na vahu jezdce

              0 0
              • biker90  

                Tohle je u mě asi jediné + pro Rebu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak se tím dá dost nastavit.

                0 0
                • biker90  

                  Když jsem u toho nastavování, tak na druhou stranu asi i dost zkazit :))

                  0 0
    • fousek  

      Pokud chces vidli na rychloupinak tak Axona, pokud chces nejakou pevnou osu, tak bych bral Rebu s Maxlite

      0 0
    • Tommy_O2  

      Viete niekto z realnych skusenosti, ktora vidla chodi lepsie – ci Epicon z TT alebo seriovy Axon? Vdaka.

      0 0
      • kubad  

        TT

        0 0
        • Tommy_O2  

          Okey vdaka. Islo mi len o to, ze obe mozem mat presne za rovnaku cenu. Vidlicu z TT je mozne servisovat len tam, cize posielat, avsak vobec neviem, kde by sa dal servisovat na Slovensku napriklad Axon. Ma tu, pripadne v CR SR Suntour nejake servisne strediska?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.