• mich.sipek

    Doporučte mi nějaký spací pytel v této kategorii na občasné letní víkendové vyjížďky.

    0 0
    • mich.sipek  

      Co říkáte tomuhle http://www.colemanstore.cz/…tlantic-205/ ?

      0 0
      • jIrI___  

        Ten mám, na přespání při letních chlastačkách stačí.

        0 0
      • antt  

        taky mám od Colemanu Bikera, ale asi jeden z prvních modelů, trošku jiný střih, trošku jiné rozmezí teplot, ale váha stejná plus kompresní obal. Na ležato se mi vejde do každého batohu na dno, takže ani moc nezabere. K plné spokojenosti používám už od školy každý rok, přibližně 1o let, jen jsem k němu loni přikoupil tzv. žďárák, což je vlastně jakoby nepromokavý spacák na spacák, po zabalení veliký asi jako větrovka. Spacák skladuju na dnu skříně, rozbalený, načechraný, balím ho pouze na vyjížďky, takže se tváří, že ještě dalších deset let poslouží :)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Jak jsi ve žďáráku pořešil odkapávání na xicht? To mě vždy spolehlivě vzbudí a už nezaberu :-)

          0 0
          • antt  

            neumím spát na zádech, v noci vím o každém otočení, jsem tak naučený, ždárák vždycky v otvoru stáhnu na maximum otvor mám na stranu a spacák podobně a taky stáhnutý na maximum. Ale že by se mi to nějak extra rosilo zevnitř jsem si nevšiml, dýchá se v tom taky v pohodě. Zatím jsem v tom spal 9× jestli dobře počítám.

            Z jakého ho máš materiálu? Já uvažoval o vojenském goretexovém, ale nakonec jsem zvolil nějaký šusťák za poloviční cenu, má to i podlepené švy, vodní sloupec z hlavy nevím a paropropustnost taky né, nemám ho teď u sebe abych mrknul, ale jsem spokojený. Většinou mě teda budila nad ránem kosa, ale od loňska, co ho mám, tak si opravdu spaní pod širákem užívám

            0 0
            • antt  

              už jsem to pohledal, mám Trekmates, vodní sloupec 3ooo a paropropustnost taky 3ooo. Žadná hitparáda, takže ani nic, v čem bych se měl zapařit. Já za něj dal ale necelých 6oo,– což rozhodlo o koupi, ale staší to, hlavní je, že nemusím ráno balit špinavý vlhký spacák

              0 0
              • scret  

                doporucuju od High Pointu, material Bloc Vent – parametry cca 20/20tis.

                0 0
            • Rychlej turista  

              Mám tuten

              Asi to pořeším spacákem, protože ten můj má komfort 23°C a tak mám žďárák úplně zavřený, ať mi není kosa :-)

              0 0
              • antt  

                no já tam zip třeba vůbec nemám, lezu do toho jako do tanku :)

                Když už bylo vedro v noci, tak jsem měl rozeplý spacák uvnitř a bylo to ok. Já mám komfort spacáku někde kolem 12 stupňů, ale jsem docela zimomřivý. V kombinaci s tím žďárským pytlem ale paráda, na takové to letní toulání pro mě ideál

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Ten můj má dva zipy od pasu, takže se dá zapnout kolem dokola nebo nechat díru, kde potřebuješ. A nad zipem je ten větrací pás. Problém bude v tom mém spacáku, při 8°C nad ránem si raději vylezu ven zatopit :-)

                  0 0
                  • antt  

                    tak to já si reguluji průduch jen stáhnutím toho otvoru, který teda stahuji maximálně jak to jde, neprostrčím tím ani ruku, mám totiž strach z vetřelců :)

                    Podobně to řešil i kamarád, měl nějaký ultra light spacák a každé ráno, teda spíš nad ránem běhal po lese a sháněl suché dříví :) Už ho ale nemá a od té doby mě otravuje jeho chrápání

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Pravíš teda, že ten Coleman bude při 8°C v pohodě? Líbí se mi u něj ten nepromok futrál :-)

                      0 0
                      • antt  

                        ten futrál je luxusní, otázkou ale je, zda takto zabalený spacák bude vhodný pro přepravu. Možná to ale bude ještě praktičtější, než klasický „válec“. Líbí se mi! :)

                        Jak už jsem psal výše, jen v samotném mi bylo občas nad ránem trošičku chladněji, ale v kombinaci s tím žďárákem super.

                        Jinak já se naučil podobný lodní vak (2o litrů) používat jako obal na spacák a oblečení zároveň. Mám to i na jedné fotce v profilu a paráda. Letos jsme hned první den na čundru zmokli durch, mé věci byli v pohodě, kamarádi měli zabalené věci v igelitkách, které měli v brašnách a téměř všechno včetně spacáku měli mokré nebo vlhké.

                        Z nabízených spacáků v tomto vlákně se mi ale zamlouvá nejvíce hannah biker, je o 1oog lehčí a má vetší teplotní rozsah použití. Čert ví, jestli se tomu ale v této cenně věřit

                        0 0
                        • Atilla  

                          Pončo v batohu je základ. Když prší tak ho dáš na sebe nebo si z něj uděláš přístřešek a když je pohoda, tak ho dáš pod sebe aby ti do spacáku nevlezl hmyz. Taky prodávají kompresní vaky z nepromoku. Jeden mám a je to super. Spacák stáhneš ještě o kus víc než v klasickém a navíc se nemusíš bát deště.

                          0 0
      • ZuzicK  

        Bikera jenom na teplé letní víkendy, pokud jsi zimomřivý. Já jsem v něm oblečená při 15 °C klepala kosu :-)

        0 0
      • streff  

        Musím souhlasit, moc dobrá volba.

        0 0
    • Kubiczech  

      Seženeš v každém velkém sportovním řetězci. Za tu cenu ale nečekat nic lepšího než drahou deku. Na to léto to ale stačí.

      0 0
    • mich.sipek  

      Hodně se mi zamlouvá http://www.ferrino.cz/…lightec-550/ , potřebuji hlavně skladnost v batohu a co nejnižší váhu. Rozmezí teplot ujde, měl bych to fakticky pouze na letní večery.

      0 0
    • hony007  

      Mám tento tu 195 verzi, protože su trocha delší i s obalem má 1050, bez 950. Komfort 9, limit 5, extrém –9. Plánuju s ním i nějaký přejetí Alp po cestě k moři, tak jsem nechtěl úplně light.

      0 0
      • mich.sipek  

        Ten vypadá dobře za tu cenu.

        0 0
      • scret  

        teplotni rozmezi je potreba brat s rozvahou…

        Ono se toho moc neda vymyslet… Proste syntetika kolem 1kg bude ± vzdy stejna… MLuvim o renomovanych firmach, ne o tesco materialu…

        0 0
        • hony007  

          No já to beru s rezervou, když někde uvidím jinovatku, tak přespím v penzionu.

          0 0
    • MJ24  

      bral bych tenhle: http://www.hudy.cz/…00,bike.html

      0 0
    • Mobidyk1  

      jestli ti můžu doporučit super spacák http://www.intersport.cz/…/detail.html?… tak tenhle. Záruka že se v něm kolem 8 nebudeš někde na horách klepat.

      0 0
      • vinca  

        Ten mám taky . Koupil jsem ho mimo sezónu za dobrou cenu . A spokojenost. Stál teda ne 1500 , ale cca 1800 . Ale poměr kvlita/ cena super !

        0 0
      • Kubiczech  

        To jsem asi extra zimomřivý, ale kolem osmi bych v něm zcela jistě pošel.

        0 0
      • scret  

        ajeeje, zase neco DTest testoval:) kdyz testujou vysavace apod. budiz… ale kdyz testujou nejakej velo nebo outdoor material, meli by tomu rozumet a ne placat nesmysly…

        0 0
        • Atilla  

          No myslím, že měření v Dtestu je o dost přesvědčivější než nápisy na spacákach typu husky atd

          0 0
    • Nikovlas  

      Doporučil bych něco od Pinguina nebo Jurka – za tu cenu podle mě nejlepší kvalita.

      0 0
    • VzB  

      v této cenové a váhové kategorii toto: http://www.bullarmyshop.cz/zbozi.asp…

      je to ještě levnější a lehčí než sháníš a v porovnání s tím, co tu házeli ostatní asi bezkonkurenční.

      Sice tento spacák nemám, ale od SNUGPAKu používám dost věcí a všechno super, maximální spokojenost.

      0 0
      • hony007  

        Rozměr 12*14, to stlačili asi lisem.

        0 0
      • skorpion  

        dekovy spacak nikdy viac. Byva v nich riadna zima. Preto mi ani tie teploty, vzhladom na hrubku spacaku podla foto, nejak nesedia. Okrem toho su dekace zbytocne neskladne.

        Mam dva spacaky:

        Malachowski „trochu“ cenovo mimo, ale pre porovnanie:

        Husky je vyslovene letny. Raz som v nom spal pri teplote 10 stupnov, na sebe teplakova suprava a myslel som, ze umrznem. Vacsinou som v nom spaval pri teplotach okolo 20 stupnov v tricku a sortkach. Na teple letne noci teda OK, len nesmie moc teplota klesnut. Ak uvazim, co clovek asi nesie na letne cyklotury, tak by som ho odporucil tak do +15 stupnov.

        Malachowskeho som otestoval pri teplote –8, teda hranici dolneho komfortu. Na sebe lyziarske podkolienky+dalsi par tenkych ponoziek, teplejsiu moiru komplet a este jednu vrstvu termopradla na „upper body“. Spanie v pohode. Teplota v spacaku cca 23 stupnov. Pri teplotach v stane do –3 mi stacila ta najlahsia Moira a v spacaku krasnych 27 stupnov. Este asi treba dodat, ze som v nom vzdy mal hygienicku vlozku, takze ta trochu posunula teplotnu hranicu k lepsim hodnotam (odhadom tak o 3 stupne).

        0 0
        • Atilla  

          Ještě chce dodat na čem jsi spal, páč karimatka je základ tepelného komfortu.

          0 0
          • skorpion  

            Pravda. Samonafukovacka Husky 3,5cm. Odspodu mi zatial nikdy zima nebola.

            0 0
      • Frostty  

        Hmm, rozměry zajímavé.

        0 0
    • mich.sipek  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Elko  

      Můj tip je Hannah Trek X3: http://www.1obchodak.cz/…nah-trek-x3/, je to mumie se zateplovacím límcem.

      0 0
    • Atilla  

      Obnovím, mám asi tak 15let coleman biker a už je skrz něj vidět. Zimou jsem v něm nijak netrpěl a chtěl bych něco do toho kila a aby se v něm v 10 stupních dalo spát.

      0 0
    • honzzaq  

      Dělal jsem si menší rešerši lehkých spacáků na léto. Pro zájemce kompletní seznam zde: http://docs.google.com/spreadsheet/ccc…

      Chtěl bych poprosit majitele následujích čtyř spacáků o potvrzení skutečných údajů o váze, rozměrech a komfortu.

      Který z nich byste doporučili na víkendové akce duben-září, spaní pod širákem/přístřeškem (ne stan), noční teplota min. 10°C? Má smysl připlácet za ten Warmpeace? Budu ho vozit na zádech, takže každý gram dolů ocením, ale cena je dost vysoká, to už by snad bylo lepší přihodit ještě nějakou zlatku navíc za peří.

      0 0
      • Hodovnik  

        Pěkná tabulka. Díky.

        0 0
      • scret  

        Warmpeace je peri:)

        0 0
        • honzzaq  

          Aha, neumím číst :) A za tu cenu bys ho doporučil, nebo se mám poohlédnout po jiných?

          0 0
          • scret  

            tak warmpeace se zabyva spacaky uz dlouho, je to kvalitni a osvedceny vyrobce, ted si nejsem jisty, ale myslim, ze spacaky jeste sijou tady u nas, ceska firma…

            Sam se rozhodni, jestli peri nebo syntetika…

            Ja jsem toho nazoru, ze peri jen do suchy zimy, tzn. od –10 a niz…

            Ale zalezi na stylu pouzivani atd.

            0 0
            • honzzaq  

              Už jsem byl poučen, že peří absorbuje vlhkost z okolí, takže na moje použití (pozdní jaro až začátek podzimu, občasné přespání za deště pod přístřeškem) se nehodí. Navíc ta cena :)

              0 0
      • davidk1  

        Mám ten Husky a jsem spokojen, váha ± sedí, rozměry bych musel přemeřit. Spal jsem v něm už i při 4°C a byla mi docela kosa, musel jsem se dost obléct. Kolem 10°C naprostá pohoda.

        0 0
      • mich.sipek  

        Asi půjdu do toho Pinguin Micra. Nemá ho tady někdo? Mě se velmi zamlouvá.

        0 0
    • tomxxx  

      Podívej se, jestli by se nedal sehnat Prima Bike XP.

      Jehoučkej a celkem teplej, ačkoliv sem s tim nepočítal.

      Jen ta cena se mi teď nezdá, mám za to, že sem ho kupoval za 1500, max 1700. Nějak je děsně zdražili, ale třeba najdeš dobrou cenu…

      0 0
      • tomxxx  

        Tak jo, jsou ve slevách, bohužel je to dost přebraný, ale zase je to celkem luxusní spacák.

        http://www.spacaky-stany-batohy.cz/cyklo-spacaky/

        0 0
      • scret  

        bohuzel jedina nevyhoda je spatna sbalitelnost – holt polarguard no…

        0 0
      • honzzaq  

        Díky za názor, je bohužel o polovinu dražší, než Pinguin Micra a Hannah Summer, které mají při lehce vyšší hmotnosti o dva stupně lepší komfort. A hlavně už bych ho nejspíš nenapasoval naležato do batohu, jestli těch 34 cm ve sbaleném stavu odpovídá.

        0 0
      • Nimrod  

        trošku s tou váhou kecaj , což může v týhle váhový kategorii vadit

        0 0
    • Cavendish  

      Tož já mám tenhle http://www.huskycz.cz/…da-d105.html Je v pohodě,teplíčko parádní,zásadní nedostatky jsem nenašel :)

      0 0
    • trpaslik72  

      Osobně mám Hannah Biker X1

      Zatim jsem neměl možnost ho vyzkoušet naostro, ale parametry na léto rozhodně postačí a sbalenej je hodně malej (což byl můj požadavek) a lehkej, vklidu do batohu, nebo na lehkej nosič na sedlovku. Zpracování pěkný, materiál příjemnej.

      0 0
    • p.d.o  

      Zdravím, rozhoduju se mezi dvěma spacáky. Který byste vzali? Díky za rady.

      http://www.sportmall.cz/…8407-c-1038/?…

      http://www.oksport.eu/…-zeleny-AKCE

      0 0
    • p.d.o  

      Který z těchto dvou vzít? Díky

      http://www.give.cz/…sky-mini-0-c

      http://www.obchody24.cz/…-micro-mumie

      0 0
      • p.d.o  

        nikdo žádná zkušenost?

        0 0
        • scret  

          myslim, ze je to burt…:)

          0 0
        • Soreno  

          Vzal bych Husky

          • líbí se mi víc
          • je o 5 cm širší (o trochu menšá pocit stísněnosti)
          • je 10 cm kratší (jsem piňda nepotřebuji dlouhej spacák)

          Jinak je to ouplně jedno.

          0 0
    • BeataS  

      Popravdě si myslím, že do spacího pytle se vyplatí investovat. Přeci jenom je to investice na x let dopředu a než si každé stanování nadávat, že jsem koupila špatně, raději si připlatím a jsem v teple. Já mám už přes 8 let spacák za cca 4 tis. od Fjallravenu a neměnila bych.

      0 0
    • šlapatko  

      Péřák bych opravdu nechtěl. Peří a mokro si moc nerozumí.

      Mám od Columbie, pod 1kg komfort 8.

      0 0
      • Erknold  

        zase skladnost péřáku je jinde v porovnání s dutým vláknem a jeho obdobami. při stejné teplotě.

        Prostě ho musíš mít tak, aby nezmokl.

        Jo a teda cena je také úplně jinde :(

        Když si vezmu svého condora a kámošky péřák, tak můj condor je mastodont co do velikosti.

        0 0
    • TerezZav  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.