• miťo

    Ahoj všem, tuhle zadní blikačku jsem si koupil. Musím varovat uživatele, má jednu mouchu. Provedení je vodotěsné. Spínač je na spodku těla světla a je velmi nízkozdvihový. K jeho aktivaci dochází po zmáčknutí zeslabeného dna blikačky. A to je právě ten problém. Pokaždé, jak s kolem vyjedu ven, to jest z teploty pokoje do teploty venku-kolem či po dnulou, v blikačce se začne ochlazovat vzduch, který tímto ztácí na objemu. Po nějaké době se tlaky vně a uvnitř vyrovnají díky nějaké drobné netěsnosti, ale do té doby je v blikačce podtlak, který deformuje zeslabené dno a tím dochází k sepnutí vypínače a vypnutí světla. Buďte proto opatrní a komtrolujte prvních 10 minut po vyjetí, zda-li svítíte. Problém by mohla vyřešit nějaká malá dírka na ventilaci. Jinak si myslím, že tak výkonná blikačka je velký přínos pro to být viděn v mlze, či na silnici s hustým provozem, kde obyčejné blikačky zanikají v kontrastu výkonných potkávacích světel protijedoucích aut.

    0 0
    • jecnak  

      Muzu se zeptat co stoji, jak se pridelava na ram, jake baterky do ni pasuji a jak douho v ni vydrzi (0.5W je celkem dost)?

      0 0
      • miťo  

        310Kč, 130h blikání a 30h stálého světla-které mi připadá ohleduplnější k řidičům za mnou :) (údaje o výdrži jsou katalogové) inak přikládám foto problémového místa.

        0 0
        • jecnak  

          Pridelava se na ram pres nejakou objimku? Baterky jsou normalni AA nebo AAA?

          0 0
          • miťo  

            Úchyt je klasický Smartovský. Blikna má klip, který se zacvakne do držáku na objímce. Baterie dvě AAA.

            0 0
            • jecnak  

              Diky.

              0 0
            • Vilém  

              Skda ze ze pouzit tento system.Mnohem lepsi je system,ktery pouzivaji u jinych modelu Smart,tj baterie,elektronika a diody v tele blikacky.Takto,kdyz je to soucasti kryciho skla,ma tendenci semtam vypadnout.Mam tento system u myslim 7mi led blikacky a tam uz jsem ji nekolikrat ztratil.Obzvlast nachylne je to na ukopnuti pri nasedani.Navic tento system ovladani mikrospinace,je take trosku nestastny,plast je v miste spinace zeslaben,aby sel promacknout a pak mi tama zatika dovnitr.Pokud by to udelali v klasickem obalu,jako na 3 a 5ti diodovych Smartech,tak bych o ni uvazoval,ale takto ne.

              0 0
              • Rolei  

                S tím souhlasím, taky jsem měl smart blikačku s tímto systémem zapínání a uchycení a bylo to opravdu zoufalé…pořád padala (to jsem vyřešil el.páskou) a neustále se sama zapínala, přepínala, vypínala…jsem rád že nakonec přestala po asi dvou letech fungovat úplně a mohl jsem si koupit jinou ( BLACKBURN MARS 3.0)

                0 0
        • pegas  

          podle toho co popisujes tak to svetlo je snad takovej malej stroboskop:-))..to opravdu je tak oslnujici to svetylko?

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Nech si ji v prodejně vyzkoušet. Zapni ji do blikajícího režimu, tři vteřiny se na ni koukej ze vzdálenosti půl metru a potom sem dej vědět, co se stalo. :-)

            0 0
            • pegas  

              no teda je pravda ze takhle jsem svetla jeste nezkousel:-))),ale takhle verim ze pak asi nic jineho nez mzicky neuvidim..ale spis myslim ze to snad ucel splnuje…jde o pohled(zorny uhel) ze ktereho tu blikacku vidim..z dalky by mela opravdu oslnovat a cim bliz se blizim(treba z pohledu auta) tak se dostavam ke kolu trosku z boku tak to by pak nemuselo bejat tak hrozny…snad chapete jak to myslim..

              0 0
              • Dana  

                Přesně tak! Myslím si totéž. Rozdíl bude i na osvětlené či neosvětlené cestě a také úhel pohledu od řidiče je pak dost ze strany, takže to (snad) nemůže natolik oslňovat ostatní.

                0 0
              • kámen úrazu1  

                Jo, tak by to mohlo být. Na odkaze, co dole nechávala Dana, je Smartka na videu. www.cykl.cz/index.php?…

                0 0
    • sportovni_biker  

      Blikačku jsem si taky koupil, ale připadá mi až moc silná, hlavně při těch záblescích je to až oslepující. Na osvětlené silnici to tak razantní nebude, ale když tady vyjedu z města, tak osvětlení většinou končí a mám trochu strach, aby jsem řidiče na sebe ještě nenasměroval nebo dokonce na chvíli neoslepil. Jak to vidíš?

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Taky ji mám a vrtá mně hlavou to samé, jestli není až příliš silná.

        0 0
        • Dana  

          Tady je recenze na blikačku z cykloservisu www.cykl.cz/index.php?….. Manželovi jsem jí koupila též, její záblesky jsou opravdu výrazné, je krásně vidět. Někdy za tmy otestuji, jak může či nemůže oslňovat.Ale pořád je ta blikačka v trošku jiném zorném úhlu, takže si nemyslím, že by ho až nebezpečně oslňovala.

          0 0
    • jecnak  

      Muzu te poprosit, ze bys to sve povidani hodil do recenzi? Poprosil jsem admina o pridani kategorie osvetleni. Dik

      0 0
      • Dana  

        A jinak já jí koupila za 350Kč v cykloprodejně v Dejvicích.

        0 0
    • SNAIL  

      Blikačka je fakt super, ale problém který popisuješ se mi ještě nestal.

      0 0
      • miťo  

        Možná půjde o kusovou vadu v e vzdálenosti spínač/tělo blikačky.

        0 0
        • SNAIL  

          Jezdím teď večer, ale pod nulovou teplotu jsem se ještě nedostal, tak uvidím

          0 0
          • miťo  

            Teď jsem spínač s trochou mírného násilí ohnul pryč od těla blikačky a ona úspěšně přežila šťastně svítíc 15ti minutový test v mrazáku :)))

            0 0
            • SNAIL  

              :-)

              0 0
            • kámen úrazu1  

              :-)) Cvoku. :-)

              0 0
            • Tomcat_1  

              Kazdy, i sebeslozitejsi nastroj se casem stane kladivem. Mrazaky a blikacky nevyjimaje :-)

              0 0
            • Radek Broz  

              Jsi vážně největší zdejší magor, co se osvětlení týče;-)

              0 0
            • Rolei  

              A dělal si ten test v mrazáku i předtím? Mně se taky přepínala (jiná blikačka, stejná konstrukce – viz. výš), ale bylo to otřesem když jsem třeba přeskočil nějakou díru na silnici…buď upadla nebo se přepla :-o

              0 0
              • Vilém  

                To prepinani v mem pripade zpusobovala vlhkost.Bohuzel to svetlo je konstruovany tak,ze staci velmi velky odpor pro to aby sepla.Je to sice plus v pripade ze je tam nejakej prechodak,ale minus,kdyz to navlhne.Pak diky vlkosti nastal svod na desce a zacala chaoticky blikat,nesla vypnout ap.

                0 0
                • Rolei  

                  Je to možné, já to jen tak odhadoval proč to dělala. V každém případě nikdy více…

                  0 0
              • miťo  

                Předtím byly podobné podmínky, přechod z 23st.C. v pokoji ven na –5st.C. Dvě jízdy do práce a u obou prvních deset minut problémy. Když najednou v mlze zjistíš, že neblikáš… To je myslím závažný. Právě jen „aklimatizační problémy“ mě vedly k myšlence vyrovnání tlaků, viz úvod.

                0 0
    • mosquito  

      sakris podle te recenze bych si ji hned koupil, ale to provedeni je opravdu nestatne a to pominu tvuj popisovany problem

      0 0
    • Radek Broz  

      Pustil jsem si to video… Sice jsem letos blikačku zapnul asi 3× (z toho jednou v lese, kdyby tam byli „ochránci přirody s kulovnicemi“), ale tohle chci;-)

      Dá se to někde objednat příp. někde v Pze na rozumnějším místě než zmíněné Dejvice?

      0 0
    • Gorgov  

      nejlepší zadní světlo na bika, co sem vděl.

      0 0
    • pegas  

      tak ted nevim pro ktere se rozhodnout..zda pro tuto smartku nebo pro BLACKBURN MARS…

      0 0
      • Gorgov  

        prosim? to se vubec nerozmejslej, nebe a dudy..

        0 0
        • pegas  

          svitivosti jasne vitezi msartka..ale funkcnost uz trosku pokulhava…ta marska taky asi neni spatna .. www.bikestore.cz/inshop/shop.asp

          0 0
          • Gorgov  

            ja mam doma obe, jediny v cem je lepsi marska je, ze je lip videt ze strany, ale sigma sviti nesrovnatelne vic. Je to obrovskej rozdil.

            0 0
            • ivaneck  

              sigma? Ještě bych podotknul, že jsem ji koupil ve Velo Plzeň za 329,– A svítí nejen do strany, ale skoro 360 stupňů! Ta velká blikající věc je prostě vidět i za roh. Třeba vyzkoušet.

              0 0
              • Gorgov  

                jo tak to je možný, dal sem ji tatovy, jen nevypadala, ze by mela svitit do strany narozdil od ty marsky, ta ma primo oranz bocnici.

                0 0
            • djano  

              Smartku planujem kupit aj ja, len som chcel napisat poznamku pre vlastnikov Mars 3.0 – vyrobcom deklarovany pocet hodin svietenia je asi az do uplneho zhasnutia, baterky treba menit podstatne skor.

              0 0
    • ivaneck  

      podívej, Miťo a podobní „šílenci“ ;o), tak jsem ji musel taky koupit. Tady o ní tak krásně básníš, že jsem ji musel mít. Tak prosimtě nepiš o ničem moc drahým, protože se asi nedoplatím ;))))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.