• Kelib

    Už je nějaký ten pátek na trhu, tak se ptám jaké s ní máte zkušenosti, jak pracuje, a jak dobře funguje výškoměr?

    0 0
    • capo  

      Výškoměr funguje stejně, jako na každém jiném výškoměru založeném na atmosférickém tlaku. Je třeba ho na začátku kalibrovat, ale potom ho rozhodí jen nějaká zásadní změna počasí. V Albánii jsme srovnávali GPS, BC 2006 a Polar S725, a když jsme nastavili na začátku výšku podle GPS, odchylka na konci trasy mezi Sigmou a Polary byla do 2m,od GPS jak kdy :) Rozhodně se toho neboj!

      0 0
      • Kelib  

        Jaká byla približně ta odchylka od GPS? Radove, jestli metry, 10m, 50m, 100m…predpokladam ze GPS je nejpresnejsi, tak by me zajimalo jak moc sou presny ty vyskomery vseobecne

        0 0
        • gargamel  

          Vždyť tam píše, že odchylka tak 2m.

          0 0
          • Kelib  

            Jo, jenze odchyla vyskomeru, pokud ovsem merili oba stejne blbě, tak je to irelevantní

            0 0
            • gargamel  

              Do 2m od GPS

              0 0
              • Kelib  

                „odchylka na konci trasy mezi Sigmou a Polary byla do 2m,od GPS jak kdy :)“

                0 0
                • gargamel  

                  áha. sem to blbě pochopil:-) ale např. podle udávané výšky na rozcestníkách je odchylka většinou minimální, nebo žádná:)

                  0 0
        • gargamel  

          Jo jinak…BC 2006 mám taky a zatím max. spokojenost. Výškoměr celkem přesně měří, tepák nepoužívám, jen sem ho párkrát vyzkoušel a taky bez problémů.

          0 0
    • Liboreau  

      klidně ti ho nechám jestli chceš, já ho nevyužiju, mám ho chvíli, všechno super, ale pro mě to je zbytečný, ani tepovku nevyužívám na něm, mám dva snímače a cenu bych dal na 1500,–

      0 0
    • Šemík1  

      Mám zkušenost, že po zkalibrování na home alt je přesnost během tréninku (2 – 5 hodin) ± 5 m,při srovnání s mapovými údaji. Při prudké změně tlaku to asi bude víc. Jsem s tím celkem spokojenej.

      0 0
      • capo  

        Koukám že ač jsem se snažil nahoře napsat to pochopitelně, stejně se objevily otazníky. Proto se přidávám k Šemíkovi, odchylky byly i od GPS v řádu jednotek m, maximálně třeba 3 desítky, ale to se musel hodně změnit tlak (a převýšení řádově 1,5km).

        Tím srováním s polarem jsem chtěl říct, že většina těchle výškoměrů založených na tlaku měří stejně, a stojí to za to.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.