• McBlacky

    a mám tu dotaz,

    1. Xevo na 5w režim vydrží svítit stejně dlouho jako evo5w?
    2. Xevo na 5w svítí stejně jako evo5w ? kužel, barva, intenzita…
    3. Xevo na režim 10w svítí stejně jako evo10w ? …
    • má někdo odhad jak dlouho vydrží Xevo na 10w režim s nipackem?

    prosím než se to zvrhne v offtopic, alespoň pár rad k věci, dík…

    0 0
    • heretik  

      Mám Evo 5W + EvoX 10 W, zatím jsem moc podrobných testů nedělal (ale někdy můžu zkusit). K tvým dotazům:

      1. řekl bych že ne, na Brdech mi EvoX5W vybilo baterku dost rychle, ještě ověřím
      2. tohle určitě ne, Evo má úplně jiný tvar světla, nedá se tomu říct kužel, je to takový „motýl“ a ještě mírně zkosený na pravou stranu, asi abys líp viděl na krajnici. Rozhodně mi přijde, že Evo svítí víc než EvoX5W
      3. Nemám Evo10W, takže nevim.

      Co jsem zatím změřil, tak Evo5+EvoX10 vydrží tak hodinu, ale když se baterka skoro vybije (červená ledka na obou světlech), vydrží ještě tak 3/4h až hodinu svítit na jedno z malých (Evo/EvoX5W). Na poslední noční vyjížďce jsem měl samotný Evo5W, občas jsem ho vypínal na asfaltu, ale rozhodně vydrželo 2h svítit a baterka se nevybila ani zdaleka…

      0 0
    • jecnak  

      Jeste bych popremyslel o kombinace nejlevnejsi Sigma + Hella. Tak je to myslim uplne nejuniverzalnejsi.

      0 0
      • Bulda  

        shimano inter-L + halogen!!!! (pripadne + Hella) dokud muzu slapat ja, tak to sviti jak das, kdyz uz nemuzu, tak to sviti trochu min a kdyz stojim, jeste chvili (cca 5minut)sviti mala dioda …zadny nabijecky, zadny hlidani casu, zadny baterky …jezdi to na rohliky, banany atd :)))

        0 0
        • Bulda  

          dela to myslim i novatec a dalsi jinak dost zalezi na kuzelu, mam D-light s 1W diodou a je to znat, hella sviti pekne i pred kolo, D-light ma klasickej kruhovej kuzel ten reflektor k inter-L ma podobnou kresbu jak ta hella a prislo mi, ze i kdyz ma oproti sigme 5W polovicni vykon, tak je to lepsi (no, mozna je sigma trochu podzhavena kvuli zivotnosti zarovky, ktera je nahradni docela draha a nevim, jak jde sehnat, klasickou halohenku 6V/2,4W koupis kdekoli)

          0 0
          • pepek  

            Kde?? !! Kde ju koupíš? Už ju zháním 3 měsíce (tedy vlastně 6V 5W)

            0 0
    • Lister  

      nebyl by odkaz o čem se tu mluví ??????

      Jinak Nipack můžu vřele doporučit…ale to ty víš, když s ním dokonce i závodíš…tahle baterka byl ten důvod proč jsem do toho šel.....mám klasiku 5+10W

      0 0
      • Lister  

        jsem si tak lehce prolezl stránky Sigmy a narazil jsem na novou připravovanou řadu světel. Základem je Liont baterka 140gr !!!! a k tomu různě výkonná LED světla, to vypadá hodně zajímavě :)

        le kdo ví jaká bude cena, ale tohle by mě lákalo. jediné co mě štvě je že ta Liotn baterka podle všeho nebude kopatibilní s klasickýma Evo světlama a napokak Nipack asi nepůjde připojit na ty nový.........škoda, ta baterka by mě lákala.......

        0 0
        • jecnak  

          To je skoda. Ono totiz ne vzdy je bily LED svetlo dobry.

          0 0
          • Lister  

            no právě proto by mě zajímala nejvíce ta baterka jako doplněk k mojemu Nipacku..........

            0 0
            • martt  

              LiIon ma trochu ine napatie ako NiMH, preto to nepojde.

              Pat clankov NiMH (Nipack) plne nabitych ma kratku dobu napatie okolo 6,5V. 90 percent vybijacej krivky ma patclankova NiMH bateria medzi 5,5 a 6,0 V.

              Dva clanky LiIon maju plne nabite 8,2 V, potom to skoro linearne klesa asi na 7,2 V kedy je uz 90% energie LiIon clanku spotrebovanej. Potom je ostre koleno nadol a LiIon baterka bude znicena. Normalne je v nej elektronika, ktora tomu zabrani a vypne ju.

              Pre tych, ktori by o tom pochybovali a vybijacej charakteristike v prilohe neverili, tak prave v praci meriam (pracovne) taky clanok, lebo nas dodavatel LiIon bateriek nam dodal nejaky sunt (tristo kusov hotovych baterii, ktore su podozrivo rychlo prazdne).

              Takze pokracujem. Halogenove ziarovky v Sigme maju menovite napatie 6V a su velmi citlive na prepatie. Prepatie 10% znizi zivotnost snad na polovicu. Takze ak by si ich prevadzkoval s dvojicou LiIon clankov, dlho by si nepozili. Jedine ak by ta baterka mala v sebe menic resp. stabilizator.

              0 0
              • RomanH  

                Prosim Te, podle Tvych prispevku soudim, ze elektrice docela rozumis. Mne to skoro nic nerika, ale kdyz budu mit presny navod, jsem docela zrucnej. Premyslim o dalsi NiMH baterii k Sigme Mirage Evo X Pro. Myslis si, ze se vyplati vyrobit napajeni doma, nebo koupit cely NiPack za cca 1600 Kc ? Takova castka mi uprimne vzhledem k cene celeho setu neprijde adekvatni.

                0 0
                • Lister  

                  tak si za tu stejnou cenu kup aspoň set s 5 watovým světlem :)

                  Budeš mít záložní lampu a dokonce i další nabíječku.......

                  0 0
                  • RomanH  

                    To jo, o tom jsem uvazoval, ale mne zatim docela staci ty dve svetla, jen jsem chtel jedno umistit na helmu a nebyt cely omotany dratem (to by byla ta nejlevnejsi varianta – prodlouzit kabel a jednu rozbocku vest k helme a druhou k riditkum).

                    0 0
                    • Lister  

                      fuj teda to bys vypadal :)

                      No mě tohle láká v tom ohledu, že bych si dal pak jednu 5W na rodla a druhou 5W na přiblu a to by se pak jezdilo asi nejlíp. Navíc když chceš dát světlo na helmu, tak se musí odšroubovat s té objímky a našroubovat na ten speciální držák na helmu. Pokud bych měl ty dvě 5W, tak bych měl tu druhou vždy připravenou k „hlavovému použití“ a nemusel bych nic šroubovat. 10w bych nechal na rodlech, ale při téhle kombinaci bych ho používal asi pak už míň........

                      0 0
                    • martt  

                      ja mam akumulator k svetlu na helme v zadnej kapse dresu a drat ide po chrbte. Pokial mam aj bundu (v tejto zime uz ju nosim), tak drat ide vnutrajskom bundy.

                      0 0
                • martt  

                  kup si 5 NiMH bateriek rozmer C, kapacita okolo 4000mAh (napr. teraz ich mali v Hoferovi za ca 1,50,–EUR kus) zletuj to do serie alebo si kup nejaky KVALITNY drziak bateriek a nemusis letovat. Vysledok zabal do igelitu, omotaj lepiacou paskou a mas to hotove. Konektor sa da kupit v GME, maju dva druhy, jeden ma trochu hrubsi stredovy kolik a do sigmy nepasuje. Cely takyto nipack vyjde do 10,–EUR.

                  Ak to chces mat este lacnejsie a lahsie, urob to s AA NiMH baterkami. Potom nos so sebou dve sady (dva nipacky). Patwattova sigma vydrzi s 2500mAh AA NiMH asi dve hodiny.

                  0 0
                  • Lister  

                    tohle by mohlo být ideální řešení do toho batohu.

                    Nebyl by přímo nějaká odkaz třeba na domácí shop :)

                    Doplnující dotaz – dal by se takto napojený akumulátor nabíjet tou standartní nabíječkou??? Pokud by se použil ten držák tak můžou se nabíjet takhle v serii nebo se to musí vždy vyndat a nabíjet každou zvlášť ?????

                    0 0
                    • Lister  

                      ještě dovětek k tomu druhému řešení – 5 tužkovek se většinou blbě nabíjí :o)

                      0 0
                  • RomanH  

                    Diky, ja myslel, ze tam musi bzt i nejaka elektronika :))

                    Ta cena 1.50 EUR za kus je super, ale takhle to uz moc velky rozdil oproti originalu neni : pc.itek.cz/pris­lusenstvi-akumulatory-nabijecky/508595-GP-C-4000-mAh

                    0 0
              • Karaya  

                Kurnik ja jsem dneska po hodine provozu EVO Pro nameril u Nipacku 8,17V. To je teda spatne?

                0 0
                • Karaya  

                  Aha, tak u 1,2V AA jsem nameril 1,65V takze ten symbol slabe baterky u voltmetru bych asi nemel ignorovat…:-)

                  0 0
        • Lister  

          www.sigmasport.com/…s/karma_pro/?…

          ještě odkázeček :)

          0 0
        • Sinty  

          Tady je podrobnější popis těch svítilen: www.sigma-black-edition.com/en/ cena za model powerled black je tušim 3500 Kč.

          0 0
          • jecnak  

            To je hodne zajimavy.

            0 0
            • Sinty  

              Bohužel neuvádí o jaký typ led se jedná.

              0 0
              • jecnak  

                Poprav je mi to celkem fuk, ale ta velka bude asi 3W luxeon. Jde mi spis o cele provedeni – nechci nic bastlit doma.

                0 0
                • jecnak  

                  Popravde…

                  Poprava bude nasledovat ;-)

                  0 0
                • Sinty  

                  Mezi led nabízenými na trhu jsou totiž podstatné rozdíly, např nové led Cree mají až čtyřikrát větší účinnost než Luxeon III. Tady najdeš mnoho homemade svítilen: forums.mtbr.com/

                  0 0
                • Jirik123  

                  Jedno by ti to byt nemelo:-) Jak pise Sinty, neni LED jako LED:-)

                  0 0
                • pepko  

                  pochybujem ze to bude rozmna led na sucasnu dobu … a ten 3W stary luxeon je dost bieda … ked nepisu watty ani lumenu znamenato, ze to ma dost slaby vykon …

                  0 0
          • McBlacky  

            škoda že Blackburn uvádí lumeny a ne luxy pak to nejde srovnat

            0 0
            • Jirik123  

              spis naopak, skoda ze sigma neuvadi lumeny:-) pokud nenapisou za jakych podminek je ten osvit zmereny, tak je to udaj na dve veci..

              0 0
              • martt  

                existuje nemecka norma pre bicyklove svetlomety a podla nej sa tie luxy meraju. Je to meranie asi v piatich presne definovanych bodoch.

                Uz som to nasiel, je to tu www.enhydralutris.de/…node292.html

                a tu je meraci pristroj www.enhydralutris.de/…r/index.html

                v prilohe mas obrazok komercnej lampy optimalizovanej tak, aby mala co najviac luxov

                0 0
                • Jirik123  

                  díky za info! škoda, že takhle měřené luxy udává snad jen sigma, ostatní výrobci pokud už něco uvedou tak to jsou lumeny, případně osvit v centru kuželu ze vzdálenosti 1 m, což jsou úplně jiná čísla.

                  bohužel ani jedno z těch čísel ti přesně neřekne jak to svítí, to se dá pořádně posoudit jen na vlastní oči:-/

                  0 0
                • pepko  

                  no este keby si nam napisal ako si mam preratat svoje lumeny na ich luxy … respektive 160lm u mna pri priestorovom uhle 30stupnov …

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to záleží jakou vzdálennost vezmeš pro výpočet. to je právě ten problém

                    0 0
                  • Jirik123  

                    myslim ze to prepocitat nejde, musis to zmerit jedine tim jejich pristrojem..

                    0 0
                  • martt  

                    pokial nevies vzdialenost, tak sa to preratat neda.

                    Inac lux je lumen na meter stvorcovy a kandela je lumen do steradianu.

                    Takze pri priestorovom uhle 30 stupnov osvetlujes na desat metrov kruh s polomerom 2,7 metra, plochu bude mat 23m2 a intenzita osvetlenia so 160 lm bude 7 luxov.

                    Zaroven 160 lm do 30 stupnov by malo davat asi 650 candel (30 stupnov je ca polovica radianu a treba spravit kvadrat).

                    Mozno mam niekde chybu, pisem to z hlavy.

                    0 0
            • pepko  

              kolko lumen ma blackburn ?

              0 0
              • McBlacky  

                85 píšou

                0 0
                • pepko  

                  no neni to malo, aj ked za tu cenu .........

                  ako som uz pisal, s 20W halogenom a 300lm sa jazdi super … s 3ledkami a vykonom 160lm sa da prezit … cokolvek mensie je na zabitie …

                  0 0
                  • ememem  

                    nie ze by som sa to chystal kupit(vid. vyssie)ale len tak mimochodom co za 20W halogen to mas?

                    0 0
                    • pepko  

                      no kupit sa to moc neda :-)))

                      zase sa budem opakovat, niektorym tom uz asi zacne liezt na nervy … sorry chlapi, ale ked sa ma na to pyta …

                      pozri mmm.ic.cz/svetlo/

                      postupne som vyhodil jeden aj druhy halogen a presiel na led verzie … takisto som zrusil velky oloveny akumulator a presiel na 10×AA batery pack …

                      vyhodou je, ze na to nepotrebujes zlate ceske rucicky, vystacis si aj so slovenskymi a stacia uplne zakladne vedomosti o elektrine … nie je tam ziadna elektronika …

                      0 0
                      • martt  

                        Ahoj pepko! Vyzera to, ze dnes prsat nebude. Mozem Ti vecer zavolat a porovname tie lampy?

                        0 0
                        • pepko  

                          kludne zavolaj … dnes som este v BA …

                          0 0
                        • pepko  

                          no jasne … ze nebude prsat … presne ako minuly tyzden … 6 a pol dna krasne pocasie a v piatok vecer dazd …

                          dnes sa zase ziadne testovanie nekona :-DDDD

                          0 0
    • Daf  

      Co je to Xevo? Vubec netusim o cem je rec :) Dik.

      0 0
    • Polka  

      Blacky, mas tam trochu zmatek v oznaceni tech svetel viz. sigmasport.de/de/pro­dukte/beleuchtun­g/

      • 5W svetlo nazyvaji jako Evo
      • 10W svetlo nazyvaji jako EvoX
      • Evo + EvoX Pro = Evo + EvoX s Nipackem

      A tim padem jsou vsechny 3 otazky uplne zbytecny :-)) Ale mam doma casy vydrzi, kdyz jsem to minulou zimu meril, tak to sem muzu hodit.

      0 0
      • Daf  

        No pokud je to tak, tak 10W je samo o sobe dost spatne pouzitelny kvuli malemu kuzelu. 5W je na to mnohem lepsi. Taky si nejsem jisty jestli lze u 10W Sigmy prepinat vykon svetla.

        0 0
        • Lister  

          10W sigma má dvě intenzity – zmáčkneš vypínač jednou a je tam plná palba, zmáčkneš podruhé a je tam redukovaný provoz, zmáčkneš potřetí vypne se. Ale kdo ví kolik je ta menší intenzita W a jak dlouho to vydrží. V každém případě na jízdu je to nepoužitelný, protože to svítí míň než 5W sigma.....jedině že by to žralo děsně málo, tak by se s tím dalo dojed domů, místo světla typu „abych byl vidět“. Budu to muset ozkoušet.

          0 0
        • Polka  

          U EvoX jsou 2 rezimy sviceni, ten druhej mene svitivej rezim ale stoji za hovno, takze bych ho vubec neresil ;-) Jinak je to svetlo vhodne do dalky na rovinky apod.

          0 0
          • McBlacky  

            u Xevo ale píšou 5w a 10w proto se ptám… že jo

            0 0
            • Polka  

              E e, furt to nechapes…to jsou 2 ruzny svetla. 5W = Evo, 10W = EvoX (dle tvyho Xevo)

              0 0
        • RomanH  

          ad oznaceni : je to presne tak, jak pise Polka

          Jinak nesuhlasim s Dafem ohledne toho 10W svetla.

          Na silnici je vetsinou pouzitelnejsi 5W, ale na opravdovou jizdu po lese to nestaci. Tam jsem drive jezdival se zapnutymi obema svetly (5W + 10W), ted ale vetsinou jezdim jen s 10W. Chybi mi druha baterka, abych si tu 5W dal na helmu a svitil si s ni pod kolo, ale davat 1600 za samostatny NIPACK se mi nechce :( To uz bych dal radeji o dalsich 1000 Kc navic za poradnou celovku.

          0 0
    • ememem  

      caf. co sa tyka tvojej otazky pozri odpoved od „polka“ co sa tyka svietivosti tak – 5W cca 3h. 5w+10W – cca 1h

      ak to chces kupit mam ponuku. mam model sigmasport.de/de/pro­dukte/beleuchtun­g/powerlights/e­vo_evox/?punkt=fe­atures model z roku 2005.

      realne som ho pouzil max 5×. o dobijanie akumulatora som sa staral aj pocas roka tak aby sa nevybil je to fakt jak nove. chcem to predat. cena dohodou, napamatam ani kolko to stalo, ked sa budem snazit blok najdem. ponuka samozrejme plati vseobecne pre hockoho.

      dovody: jednak pri mojom obcasnom jazdeni cca do 3tis. rocne je mi jednoduchsie obcas odist na obed z roboty aby bolo este svetlo a budem uprimny podla mna seriozne po terene sa s tym jazdit neda. je to tak na dojazd alebo na cestu ale nie do terenu nieto este neznameho. teda aj hej ale iba ak je zapnuty aj halogen akurat ze to vydrzi tak hodinu. som asi slepy ale fakt nechapem jak moze niekto jazdit po terene s tymi krpatymi svetielkami na baterky. tato sigma je z cenovo dostupnejsich asi jedina pouzitelna ale pre mna je aj tak nanic, ja s tym proste jadit neviem. takze ak ma niekto zaujem.......

      0 0
      • Honza z H  

        Zas bych tu Sigmu nezatracoval, to 5W světlo je docela praktické. Ale chce to k tomu mít ten Nipack. Klidně bych to od tebe koupil, ale max. za 700,–. Ten akec by se hodil, pokud je jak říkáš dobrý a zkusil bych jezdit na 2 × 5W napájených samostatně. Jestli chceš, mohli bychom to za něco směnit (řazení, představec apod.)

        0 0
      • McBlacky  

        já bych ji koupil, ale nemůžu ti poslat mail na mail v profilu – nelze doručit kdyžtak se ozvi na můj. dík

        0 0
    • Jirik123  

      Nechtel by se nekdo, kdo ma tyhle svetla od Sigmy sejit vecer v Praze? Docela by me zajimalo, jak to sviti a jak na tom bude v porovnani s led svetlama o kterych jsme tu nedavno diskutovali.

      0 0
      • ememem  

        v porovani s led svetlami to svieti naprosto genialne,v po­rovnani s tymi vselijakymi super focusovanymi extra svietivymi IC controled LED-kami fakt nie je co porovnavat. akurat na seriozne jazdenie po terene ak nezapnes halogen ktory to zozere za hodinu je to furt malo. na cestu a na dojazd to staci v pohode. je to sice smiesne tvrdit ak to chces predat ale co uz.

        0 0
        • Jirik123  

          nevim s kterymi led svetly mas zkusenosti. ja s nekolika ano a sviti docela slusne, ale porad mi chybi porovnani s lepsimi halogeny jako je tady probirana sigma.

          0 0
          • ememem  

            vec nazoru. ja v terene jazdit s akymikolvek ledkami neviem. myslim normalne jazdenie nie dojazd. a nepovazuejm sigmu za lepsi halogen ale len z cenovo dostupnych za najlepsi. lepsi halogen je napr. toto www.bumm.de/index.html?… akurat ta cena. nie ze by ma nejak tisicka hore dole trapila ale 700EUR za svetlo na bike sa mi uz zda dost. ale svieti pekne :-)

            0 0
            • Jirik123  

              ja za normalni halogen povazuju to co mam doma a to je Author Xenon:-) S cerstvejma baterkama ma asi 3W.. Takze pro me je sigma ten lepsi:-)

              jinak to co linkujes zrejme podle ceny a barvy svetla nebude halogen ale HID;-)

              Ale nechci tady rozvadet naky offtopicy, takze pokud nekdo tu sigmu ma a chtel by se v praglu setkat, at se prosim ozve. dekuji.

              btw. porovnani s tim authorem uz mam… (linky bude potreba zkopirovat..) stoupa.sh.cvut­.cz/ stoupa.sh.cvut­.cz/

              0 0
              • ememem  

                jasne ved ani ja. chcel som tym len povedat ze pre mna je to bohuzial na normalne jazdenie po tme v terene pokial nie je zapnuty zravy halogen nepouzitelne.

                0 0
              • jecnak  

                Muzem nekdy vyrazit vecer na bika. Mam Sigmu Mirage X a Hellu.

                0 0
                • Jirik123  

                  Vyrazil bych rad, ale nemam v Praze bike. Neslo by to i bez nej? :-) Hellu uz jsem videl a je slabsi, nez to co jsem linkoval. (ale nemam ji vyfocenou)

                  0 0
                  • pepko  

                    dufam ze urobite zopar foto … akekolvek realne porovnania svetiel su tu vitane …

                    0 0
    • SNAIL  

      A co tu čelovku Night Pro – halogenka 12W (dělají i další světla i s držáky na řidítka). Já ji nejdříve odsuzoval, protože na silnici nesvítila moc daleko. Ale od nočních WTB na ní nedám dopustit. Byla úplně suprová a mohl bych jet jenom s ní. Můžeš jí někdy vyzkoušet.

      0 0
      • mr.antik  

        Budu tady asi vypadat směšně, ale co je lepší? Xenon nebo diodovka? Použití jsou asfaltky a zpevněné cesty po jizerkách:

        www.rebelbike.com/…erlight.html?…

        www.rebelbike.com/…ghtbeam.html?…

        Plus samozřejmě čelovka a nějaká levná diodová blikačka, která mi bude svítit těsně před kolo

        0 0
        • mr.antik  

          já vim, to pro vás není světlo…

          0 0
          • McBlacky  

            hele v rychlosti nad 20km/h ti tyhle světla nepomůžou, moc toho vidět není. mám 5led a 3led na kolech jen na návrat po stezce nebo z hopsy, po cestách kde to znám a je to bída

            0 0
            • mr.antik  

              ani ten xenon?

              0 0
              • pepko  

                ako som uz pisal … pozri mmm.ic.cz/sve­tlo_testy/

                z bezne dostupnych svetiel je za mnou povazovane minimum sigma elipsoid … ale aj to je pomerne slabe …

                na tych fotkach je vlavo a vpravo homemade svetlo s led ziarovkami (vlavo za 800sk, vpravo za 500sk) …

                0 0
                • mr.antik  

                  jenže já nemám zlatý český ručičky, takže si světlo musim kupovat :-( Jdu shánět toho elipsoida… dík

                  0 0
                • mr.antik  

                  A co toto? www.kupkolo.cz/…00_1809.html Má docela pěkný kužel: www.mtb-extreme.de/…ere_be_light

                  Máte s tím někdo zkušenost?

                  0 0
                  • Polka  

                    To je imho k nicemu.

                    0 0
                  • pepko  

                    no ked ti staci male 2.4W svetielko, tak si ho kup … ale ako pisem, je to na zabitie …

                    0 0
                    • mr.antik  

                      už jsem jednou v noci po jizerkách jel, bylo to sice na sněhu, ale s obyčejnou levnou pětidiodovkou plus čelovkou. Světlo stačilo, ale kužel měl hrozně blbej tvar a oslňoval. Radši zainvestuju víc do čelovky.

                      0 0
                      • pepko  

                        jazdit sa s tym da … ale je to na zabitie … uz som siel aj uplne po tme, ale opakovat to nebudem …

                        0 0
                        • mr.antik  

                          příští týden zkusím a uvidím (snad). Když se tu dlouho neobjevím, tak jsi měl pravdu.

                          0 0
    • martt  

      btw: nevola sa to Xevo, ale Evo X

      A teraz k veci:

      1. daval som sem mnou namerane hodnoty spotreby Evo aj Evo X v oboch rezimoch, trochu pohladaj
      2. Evo X na 5W ma kuzel ako Evo X, teda uzky. Intenzita je taka mala, ze tento rezim nema ziaden zmysel. Je mnohokrat mensia nez Evo, povedal by som, ze aj mensia ako dynamova svetluska.
      3. to je uplne popletena otazka
      4. kukni si mnou nameranu spotrebu. Nipack ma 4 Ah, tak si to spocitaj sam.

      Ak nahodou existuje nejaka Sigma Xevo, tak sa ospravedlnujem za matenie a cela tato odpoved je irelevantna.

      0 0
    • Paja  

      Se prizivim…:-) Narazil jsem na tuhle LED zarovku www.bel-shop.eu/detail50.html dovede nektery z elektroodborniku prepocitat tu „svítivost 30 000 mcd, vyzařovací úhel 15 st.“ na svetelny tok – lumeny? Mne amaterskym vypoctem vyslo 6,6lm. Hlavne – sice je to „bludicka“, ale jak to muze svitit oproti napr. krypton zarovce 2,5V/0,5A, pri pohonu obojiho na 2×AA aku?

      0 0
      • Jirik123  

        milicandela → lumen kalkulator led.linear1.or­g/lumen.wiz

        halogeny maji az 20lm/W.

        0 0
        • Paja  

          hmm, tak nevim, kde jsem udelal chybu, ale podle tohoto 1,6lm:-/

          0 0
          • ivaneck  

            pocitals uhel v radianech?

            0 0
            • Paja  

              jo, ve steradianech a castecne logickou uvahou, uz jsem ale odhalil chybu ve vypoctu a na podruhe mi vyslo taky cca 1,5lm, krom toho jsem nekde vystrachal vzorecek na prepocet uhlu kuzele na steradiany a podle toho taky 1,6lm. Jinac ta led zarovka podle prodejce sviti asi jako normalni zarovka, ale samozrejme s nizsim odberem, oproti nejake zrave halogence bude svitit min.

              0 0
        • Paja  

          Je nekde napr. porovnani svitivosti krypton/xenon/ha­logen zarovek stejnych parametru?

          0 0
      • pepko  

        mam 12V ziarovku so 48ks led diodami … vraj maju 15.000mcd a uhol 15st … takze mi vysiel celkovy vysledok asi 40lm …

        a je to dost malo …

        0 0
    • maxtor  

      Projel jsem tento thread, a rád bych se zeptal na jednu věc: Jaký je rozdíl mezi Pb akulmulátorem a Nipackem? Myslím z hlediska výdrže, životnosti, doby nabíjení, hmostnosti a montáže… Díky!

      0 0
      • pepko  

        obrovsky…

        0 0
      • Polka  

        Co se tyce vydrze to tady psal martt – pb aku kdyz prebijis, tak odejde pry daleko driv. U Nipacku tohle neni. Jinak vazi jen 350g a je mensi a skladnejsi, umisteni napr. na predstavci, kdezto pb aku musis narvat do kosiku. Doba nabijeni je cca stejna asi 6–7 hod. Dobu sviceni na Nipack uz jsme sem taky davali, ale nevim, zda se nejak vyrazne lisi od pb aku.

        0 0
        • maxtor  

          Díky. Půjdu do toho Nipacku. Jen ještě dumám, jestli se prásknout přes kapsu a koupit to dohromady i s tím EvoX10 nebo stačí základ – podle fotek to svítí samotné hodně slušně…

          0 0
          • Polka  

            Imho taky staci 5W viz www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

            0 0
            • maxtor  

              Právě na tuhle fotku jsem se díval. Luxus…

              0 0
              • Jirik123  

                podle jedny fotky se to moc soudit neda, kdyz to nemuzes porovnat treba s necim co znas. hodne zalezi na tom, s jakym nastavenim se to vyfoti.

                0 0
              • Lister  

                no ta je hodně optimistická :o)

                samotná 5 je dobrá na silnici a do lehčího terénu, pokud se nechceš moc omezovat a jezdit přobližně to samé co přes den tak 5+10 je tak rozumný základ.......­...jinak do té verze s Pb bych nikdy nešel, doporučuju jednoznačně Nipack, pokud je o výdrž tak výrobce u dává u nipacku asi 20% nárůst v porovnání s PB.

                0 0
                • Lister  

                  PS: ještě jak to vozím na kole, akumulátor je zavěšený zespoda na představci – pro mě ideální řešení :)

                  www.bike-forum.cz/…m/493062.jpg

                  0 0
                  • pepko  

                    dobry sposob … na predstavec by som aj ja mohol nieco vymysliet … zatial mam baterie iba v bocnej tasticke od fotaku … mmm.ic.cz/sve­tlo/P1040345.JPG

                    0 0
                  • maxtor  

                    Hmmm, budu o tom uvažovat. Díval jsem se na tu fotku, ale překvapilo mě, že ty kabely jsou celkem dlouhé… To moc esteticky nevypadá.

                    0 0
                    • Polka  

                      Kabely omotas kolem krku vidle pod predstavcem ;-)

                      0 0
                    • Rychlej turista  

                      Jedna 5 W stačí v pohodě, vydrží něco přes 4 hodiny a pokud s ní svítíš jen když je opravdu potřeba, tak pohodlně vydrží i dlouhou noc :-)

                      0 0
                      • stenli  

                        To je pravda, smaotné Evo na řídítkách ti dovolí hodně. Bez problémů i 30 km/h v lehčím terénu. Ale s EvoX na přilbě jsou to teprve ty pravé zážitky, můžeš si posvítit kdekoliv – třeba komu patří ty oči ve tmě nalevo ?

                        0 0
                        • Motyll  

                          Presne tak. Vozim Evo a Evo X na riditkach a Evo PRO na helme. Myslim, ze dokazu jet lesem stejne rychle jako ve dne…

                          0 0
                          • Pekáček  

                            No, jednou jsem si dal klasickou 5W Sigmu na přilbu jako čelovku a vyjel s tím do lesa. Komfort je super, kam jsem se podíval bylo světlo, odpadl blbý pocit ze tmy za sebou a bokem. Ale co mi vadilo: byly blbě vidět kořeny a díry v zemi, čelovka neudělá stíny za překážkama jako světlo na řidítkách.

                            0 0
                          • McBlacky  

                            tak to nevím, já i tam kde to znám jedu pomaleji s 5+10. ve sjezdu před 40 už to ne docela maso, v terénu. ve dne tam lítám 50 a bojím se mín :)

                            0 0
                            • Polka  

                              Jj, ja taky. Osolit jak ve dne si to dovolim jen tam kde to moc dobre znam.

                              0 0
                      • pavelr  

                        Mohl bys prosím porovnat světla co máš na fotce: evo a x-guard? Díky.

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Na silnici mi blahobytně stačí jedna blikačka, ve známém terénu při pomalé jízdě dvě a ze sjezdů nebo na rychlé rovině si přidám sigmu. Za chvíli se ale ozvou lidé, pro které je i 5 W na silnici málo, tak si vyber.

                          0 0
            • pepko  

              no jedna fotka nic nepovie … takuto fotku ti odfotim aj so sigmou elipsoid … ak ti to bude stacit, usetrim ti peniaze :-))))

              0 0
              • Polka  

                :) Na BF je fotek dostatek. Elipsoid je proti tomu taku bludicka.

                0 0
                • pepko  

                  co je to bludicka ?

                  0 0
                • Jirik123  

                  fotky od ruznych lidi jsou vyfocene v ruznych situaci a s ruznou expozici. proto se nedaji porovnavat.

                  0 0
                  • Polka  

                    To sice ano, ale urcity obrazek si prece clovek udela i tak. Kdybych mel k dispozici tolik svetel, tak to klidne nafotim, zel nemam.

                    0 0
            • Pekáček  

              Neříkám, že moje fotka není optimistická :o) Asi je, ale na druhou stranu s normálním režimem focení by na fotce nebylo vůbec nic i kdybych měl deset Miráží :o) Mám jen kompakt foťák. Musím vyfotit porovnání s Popovou LED 1W čelovkou, až si koupí nové baterky :o) Popravdě nejvíc spokojený jsem když je absolutní tma. To je opravdu luxus. Ale jak je šero, člověk vidí prd. Jinak světlo vozím namířené hodně do výšky, tak abych osvítil celého člověka kdyby šel po cestě. Když svítím třebas 10m před sebe, akorát se oslním a do dálky vidím prd.

              0 0
    • SugaRace  

      Pánové, můžu se zeptat, jestli se dá sehnat samostatně to plastové ramínko SIGMA na umístění přes představec? Případně kde…děkuji za info :o)

      0 0
      • maxtor  

        Třeba na Bikestore – nejde dát přímý odkaz, takže to najdeš v „osvětlení“ a podkategorií „příslušenství“ Je tam všechno.

        0 0
        • SugaRace  

          Díky, jsi machr, Maxtore :o)

          0 0
          • maxtor  

            EE, to bude tím, že už jsem kvůli té Sigmě prošmejdil celý net, abych zjistil, kde ji mají nejlevnější:-)

            0 0
            • SugaRace  

              Nojo, a dovolíš mi pár dotazů poskládaných do pár odrážek?

              0 0
              • maxtor  

                No, zkusit to můžeš:-)

                0 0
                • SugaRace  
                  • Vzít spíš sadu s PB nebo s Nipackem?
                  • Jsem šeroslepý a při odpoledních vyjížďkách spíš na silničce potřebuju více světla než diodovku…jezdím kolem Ostravy, semtam neosvětlené cesty + Ostrava…stačí mi na tohle 5W (a časem když tak na 24hodinovky dokoupím 10W)?
                  • Z výše uvedeného se chci dostat max na 15 stovek. :o)
                  0 0
                  • maxtor  

                    No, co mi tady odpověděli, tak Nipack se vyplatí. Vydrží o něco déle a hlavně ty rozměry jsou o hodně menší. Pb akumulátor dáš jedině do košíku. Je to sice o pár stovek dražší, než olovo, ale já půjdu do Nipacku. Nejlevnější nabídku jsem našel tady:

                    www.kupkolo.cz/…5W_2299.html

                    ..sice o něco přetáhneš rozpočet, ale myslím, že to za to stojí.

                    0 0
                    • pepko  

                      hmmm … 1550kc … dost vela penazi za iba 5W halogen … no ale jazdit sa s nim bude dat … a ked mas tie prachy :-)))

                      0 0
                      • Polka  

                        Tip na jinej 5W (a vice) halogen za lepsi cenu by nebyl?

                        0 0
                        • pepko  

                          s halogenmi sa pracuje lahko, reflektorove halogenove ziarovky stoja par desiatok korun, 20W su najlacnejsie, 10W treba hladat a bude stat tak stovku … Nipack si vyrobis … netreba ziadnu elektroniku, da sa vyrobit doma na kolene …

                          ja viem, nepotesil som ta … ale vzdy sa zhrozim ked niekto pyta za obycajne halogenove svetlo vyse tisicky …

                          5W halogen prebije silnejsia ledka … asi aj 10W halogen sa da prebit ledkou … cim sa konstrukcia vyrazne predrazi, ale clovek ziska dlhu vydrz a nizku spotrebu …

                          aj ked to EVO by som mal s marttom este parkrat porovnat, lebo z 10minutoveho porovnania moze mat clovek skreslene dojmy :-)))))

                          0 0
                        • SNAIL  

                          A co třeba NigtPro. Ten 12W halogen – dole druhý zleva (na přilbu)mě vyšel s NiMh baterií na 1500 Kč i s poštovným. Více na www.marwi.cz (ten ceník je rok starý)

                          0 0
                          • SNAIL  

                            Jo a v terénu se teda super. Svítí hodně doširoka a v lese jezdím klidně i tímhle samotným halogenem. Já jsem tedy k tomu koupil ještě 7 Ah baterii aby to trochu vydrželo, ale stojí to za to.

                            0 0
                          • gargamel  

                            Po těch sem taky koukal. 12w by se mi za tu cenu zamluvalo, ale nevim , jestli je k tomu nabíječka ,nebo se musí za cca 1000 Kč dokoupit?

                            0 0
                            • SNAIL  

                              Za těch 1500 to bylo včetně nabíječky

                              0 0
                              • gargamel  

                                Jak dlouho to vydrží svítit? Na stránkách píšou cca 2h. Ten akumulátor co si ki tomu dokoupil je taky origo od marwi (nikde sem ji na stránkách neviděl)? Díkes

                                0 0
                                • SNAIL  

                                  Koupil jsem tu čelovku NightPro Elite (objednával jsem to u uvedené firmy Marwi) a za cca 1500 Kč (vč. poštovného) tam byl 12W halogen s držákem na přilbu, NimH baterie 4 Ah a nabíječka. Asi za necelých 150 Kč jsem k tomu dokoupil držák na řidítka. Na tuhle orig. baterii to vydrží svítit asi ty 2 hodiny. Proto jsem k tomu koupil baterii 7 Ah, kterou dám do batohu a pak je to super. Zpočátku jsem z téhle halogenky nebyl moc nadšený, protože nesvítí moc do dálky, ale spíš do šířky a na silničce mě moc nepomohla. V terénu je to ale skvělé světlo a ačkoliv večer špatně vidím, tak jezdím občas v lese i jen s tímhle halogenem. Na přilbě je tohle světlo skvělé, na řidítkách už to není ono.

                                  0 0
                                  • Forester  

                                    mohu potvrdit, že Nightpro jsou docela dobrý :-) mám přes rok Nightpro Expert a jen si chválím. Akorát to 15hod. nabíjení není nic moc. Bude muset koupit ten rapidcharger nebo větší baterii

                                    0 0
                          • Polka  

                            Myslis asi tohle ze? www.rebelbike.com/…-prilbu.html?…

                            Spatny to neni, ale ma to hlavni hacek, ze musis koupit tu nabijecku jeste…www.rebelbike.com/…hargegr.html?…

                            Na Sigme se me libilo, ze za ty prachy bylo vsecko v baleni. A co se tyce velikosti akumulatoru je se Sigmou spis srovnatelny www.rebelbike.com/…-predni.html?… ale to je cenove uplne jinde :( Nejlepsi je asi neco zbastlit, ale jako elektrikar amater to nebudu mit moc lehky :D

                            0 0
                            • SNAIL  

                              Jak píšu nad tebou, za těch 1500 to bylo včetně nabíječky

                              0 0
                          • Polka  

                            Tak jsem se v oblasti svetel dneska celej den „vzdelaval“ a vypada to, ze se tem LEDkam driv nebo pozdeji nevyhnu :) Snad ty ceny ale pujdou rychle dolu. V priloze napr. Lupine Betty 6 na 22W…

                            0 0
                            • pepko  

                              hehe … pekny obrazok … take si mozno raz postavim :-)))

                              0 0
                            • Pebe  

                              cena lidová :-D www.bicy.cz/katalog/?…

                              0 0
                              • kubad  

                                www.bicy.cz/…e-detail.php?…

                                a testík :-)

                                0 0
                                • Polka  

                                  Proste parada ;-) Jen nasetrit.

                                  0 0
                                  • pepko  

                                    uz ma hnevate … este chvilu tu ospevujte taketo nechutne predrazene svetla a postavim si podobne za desatinovu cenu :-)))

                                    0 0
                                    • Jirik123  

                                      za kvalitu se plati:-)

                                      0 0
                                    • kubad  

                                      no za 1700 ho opravdu nepostavíš, ale s tou cenou máš pravdu brrr :-)

                                      0 0
                                      • pepko  

                                        4× CREE Q5 = 40$ 2× elektronika = 7$ 4× optika = 10$ 2 vypinace = 5$

                                        = 1426Sk

                                        Akupack uz mam a vysiel ma asi 350sk

                                        nieco ma bude stat hlinik … ale rezervu tam mam, este mozem zarat kurzovy rozdiel … takze by som mal byt asi na 1500kc … aj ked neviem ci 200kc bude dost na hlinikovy profil …

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          ok, až začneš stavět tak můžeš i jedno pro mě :-) za tu cenu

                                          0 0
                                        • McBlacky  

                                          jako KubaD, vážně, pokud sestrojíš světlo a bude funkční, rozhodně bych si od tebe nechal postavit také, samozřejmě počítám i určitou částkou za tvoji práci.

                                          0 0
                                          • pepko  

                                            :-)))

                                            0 0
                                          • martt  

                                            Problem je, ze ked sa nieco rozbehne tak napolo komercne, tak cena stupne do neskutocnych vysok. A sme hned na cene Lupine :-(

                                            Ako sukromna osoba Ti mozem poradit ako nieco spravit.

                                            Myslim, ze dokonca Ti mozem predat nejaky svoj bastel.

                                            Ked je ten bastel dobry, tak ho za chvilu budu chciet viaceri a naklady by neskutocne narastli: oficialny dovoz, clo, dan, pravdepodobne nejaka certifikacia (osvetlenie vozidla), zaruka, pravdepodobne za chvilu aj nejaka buzeracia od uradov.

                                            Pricom na tu certifikaciu na osvetlenie vozidla mozes rovno zabudnut. Svieti to sice dobre ale oslnuje este lepsie. Ak s tym sposobis nehodu a je to Tvoj bastel, tak si zodpovedas sam. Ak Ti to ale niekto preda ako „osvetlenie bicykla“, tak skoro iste bude mat pruser aj on.

                                            Takze najlepsie je si nezistne radit :-)

                                            Snad by sa dal vyrobit nejaky navod na to osvetlenie. Tych navodov tu ale bola uz kopa a na sieti je dalsia kopa.

                                            Moj najnovsi hit je kupit tuto lampu

                                            https://www.kaidomain.com/…tDetail.aspx?…

                                            skratit ju (myslim, ze ani netreba rezat, ma to zavity) a napajat ju externou 12V bateriou. Videl som fotky od chlapika co to ma na biku a vraj to svieti viac ako prezhavena 20W IRC ziarovka. Pritom to zerie menej ako 10W sigma.

                                            Kukni sem www.candlepowerforums.com/…owthread.php?… .

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              mě je tohle jasný, ale já bohužel nemám čas nic bastlit a ani neznám nikoho kdo umí /dobře/.

                                              0 0
                                            • pepko  

                                              pozeral som na nu uz davnejsie … dalo by sa z toho urobit velmi pekne riesenie … ta cena ma odradzovala, ale ked vidim kolko penazi su ludia ochotni dat za nesvietiace svetla, mozno do toho pojdem …

                                              0 0
                                            • Jirik123  

                                              jen pro info tato svitilna pouziva ten step-down menic diskutovany jiz v jinem tematu.

                                              0 0
                                            • pepko  

                                              inak zase mam pocit, ze 12V zdroj nebude to prave pre toto svetlo … ze by to chcelo aspon 13V …

                                              0 0
                                            • pepko  

                                              neviem ci budu linky fungovat ..

                                              www.dealextreme.com/…2b9d75e0.jpg

                                              www.dealextreme.com/….dx/sku.5971

                                              ked nie tak toto pojde urcite, a je tam fotka, kde su detailne vidiet ledky

                                              www.dealextreme.com/….dx/sku.5971

                                              podla toho sa zda, ze v buducnosti by malo by mozne ledky v podobnom svetle vymenit za vykonnejsie typy … nie vykonnejsie z pohladu vyssieho prudu, ale z pohladu ucinnosti pri 700mAh …

                                              0 0
                                            • VanVren  

                                              To mě fakt zaujalo. Mám pár pár dotazů: 1.nevíte ještě jak je to s vypínačem? Nějakej klikací na kabel ke zdroji? 2. Jak dloho by to vydrželo svítit třeba na 10 tužkovejch v sérii – 12V 2800 mAh. 3. Je možný, že to fakt dá 400 lumenů? 4. Kolik to má režimů? Dík za odpovědi.

                                              0 0
                                              • pepko  

                                                mozno by si sa mal skor pozriet na tento odkaz … www.kaidomain.com/…tDetail.aspx?…

                                                ak uz nemas nakupene akumulatory, mozno by stalo za to kupit rovno aj univerzalnu nabijacku na lion a lion akumulatory … maju ich tam tiez za prijemne ceny …

                                                0 0
                                                • VanVren  

                                                  To je úplně jiná svítilna. Jiný napájení, jiný diody, jiná elektronika. Na moje dotazy jsem zde odpovědi nenalezl…

                                                  0 0
                                              • Jirik123  
                                                1. svitilna ma vypinac na konci, jestli to budes pouzivat s nejakyma externima bateriema, tak si musis neco vyrobit
                                                0 0
                                                • Jirik123  

                                                  kurna jsem se uklik, takze zbytek

                                                  1. idealne tak 3 hodky, mozna min
                                                  2. ano
                                                  3. jeden on/off
                                                  0 0
                                                  • VanVren  

                                                    Sqělý, díky! Připadá mi to jako dobrej nápad, než něco soustružit a skládat – tohle je slušněj polotovar. Stačí víčko od kefíru, objímka, zdroj + drobnosti a hotovo. Nebo to co odkazoval Pepko. Tam je sice jiný napájení, ale s nějakým externím zdrojem s vyšší kapacitou (RC packem co používaj modeláři (7,2 V, obvykle tak 4 Ah), nebo 7× malej NiMh buřtík by to fungovat mohlo. Akorát nevím, jakej je rozdíl v napájejí mezi NiMh a Li-ion. Jestli to nebude vadit elektronice nebo diodám. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Svítit to bude asi podobně – ty Q2 mi připadaj taky docela dobrý. A ještě to má 3 módy. Elektronika je předpokládám v hlavě pod diodama, ne ve vypínači.

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    je jedno, kterym typem aku to budes napajet, zalezi jen na spravnem napeti. to svetlo co linkoval pepko bude asi svitit podobne. ty 3 rezimy jsou vyhoda, kdyz budes chtit setrit baterky. jen bych si pockal na zkusenosti jestli to svetlo bude spolehlivy, jiny 3×cree svetlo s podobnou elektronikou zatim vsem shorelo:-)

                                                    0 0
                                                  • VanVren  

                                                    :-)) Jako plamenem, jo?

                                                    Si dělám prdel.

                                                    Předpokládám, že se to teda přehřívá – nestíhá se odvádět teplo od diod.To je blbá zpráva. Jen člověk najde něco, co hodně svítí za rozumný peníze, tak má zkaženou radost. Ta s SSC je vyprodaná.

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    diody jsou snad v pohode, ale prehriva se elektronika. ta KD SSC pry bude, ale predpokladam, ze az po novym roce.

                                                    0 0
                                                  • pepko  

                                                    tak snad za jazdy na biku by sa to mohlo uchladit, ne ?

                                                    alebo ta elektronika nie je spojena s chladicom/obalom ? ale minimalne sa budu led lepsie chladit, tak celkovo vo vnutri bude menej tepla, tak by to mohlo vydrzat …

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    hlavne na cpf psali, ze aby ta elektronika pustila 8W do 3 led tak si cucne 17W z baterii.. (zbylych 9W protopi a proto se brzo spali) vozit neco tak strasne „efektivniho“ vcelku postrada smysl. mluvim teda o UltraFire WF-500 3-Cree, treba ta prepinaci z KD bude v poradku, ale radsi bych pockal az ji nekdo vyzkousi.

                                                    0 0
                                                  • pepko  

                                                    dufam ze taky problem nebude s tou elektronikou co si mi poradil z KD … snad ked budem napajat 2 led, tak sa neuvari …

                                                    inak teraz su pri nej komentare, ze sa da lahko upravit aj na vyssi prud ako 700mA … co si o tom myslis, je to bezpecne ?

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    na tuhle jsem zatim zadnou stiznost nezachytil, spis naopak. jak je to s tou upravou opravdu netusim:-)

                                                    0 0
                                                  • VanVren  

                                                    Takže bys raději doporučoval počkat na tu s SCC, než pokoušet tu s Cree o který nikdo nic neví?

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    spis bych pockal na zkusenosti s tou 4-mode 3×Cree a kdyz bude ok, tak bych vzal ji. kdyz ok nebude, tak si pockat na kd 3×SSC.

                                                    0 0
                                                  • VanVren  

                                                    Bůh ví, v jakým časovým horizontu to ale někdo ohodnotí? Nechceš jí otestovat :-))

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    kdyz mi ji koupis, tak no problem:-D

                                                    0 0
                                                  • pepko  

                                                    KD este funguje ?

                                                    vsetok tovar co som objednal maju pisany in stock – ship in 1–2 days … a pritom uz 2 tyzdne maju objednavku v stave collecting from suppliers … z DX uz mam tovar v lietadle a tito nejako nereaguju …

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    to netusim, z KD jsem zatim nic nebral.

                                                    0 0
                            • pegas  

                              to vpravo dole je pes???

                              0 0
                            • Motyll  

                              Otazka je, jak to vypada treba na mokrem listi & koreny. Tam je IMHO ten posun v teplote svetla na skodu. myslim posun proti teplote svetla halogenek. Aspon ja mam takovou zkusenost s HID vs halogen.

                              0 0
                              • Polka  

                                To mas recht, ale ty halogeny proste moc zerou. Ale zas lip sviti, tak to si covek nevybere.

                                0 0
                            • trew.x  

                              OT: Co to tam na pravo sedí v té trávě? :)

                              0 0
                    • gargamel  

                      Dá se ktomuto setu připojit tahle 10w www.kupkolo.cz/…met-Mirage-X Protože jestli jo, tak do toho za tu cenu asi pujdu. Vyšlo by to levněji, než celý set www.kupkolo.cz/…O-/-EVO-X-5W

                      0 0
                  • SugaRace  

                    Kurnik, tak jsem to příslušenství pro sigmy na bikestoru nenašel…

                    0 0
                    • SugaRace  

                      Tak to jo, cena je v pohodě…já světlo seženu ještě za míň, mám známého, co mi prodává věci na kolo za nákupku od dodavatele…:o) Doufám, že ta 5 Wattowka bude pro mé potřeby stačit…tedy zatím :o)

                      0 0
                    • maxtor  

                      Hledej:-)

                      0 0
                    • Polka  

                      www.bikestore.cz/…/katalog.asp?… – na prvni strance dole

                      0 0
                      • SugaRace  

                        Ještě dotaz…má ta 5W s nipackem v balení nějaké uchycovadlo nipacku…nějakou objímku nebo tak něco?

                        0 0
                        • maxtor  

                          Jo, je to klasický plastový úchyt jako třeba na tachák.

                          0 0
                          • SugaRace  

                            Aha…místo, abych se zeptal jednou a pořádně, tak to natahuju…na oficiálních stránkách sigmasport jsem našel informaci, že 5W obsahuje i T-bone na představec…proto se ptám…Maxtore, speciálně Tebe…co všecko balení obsahuje?

                            0 0
                            • SugaRace  

                              Kurnik…nevýhoda 5W je to, že když si budu chtít dokoupit dodatečně 10W, tak si musím ještě koupit i rozdvojovací káblík…kua! :o(

                              0 0
                              • maxtor  

                                Fotka celého setu:

                                0 0
                              • mosquito  

                                uz mam na ceste 5W .. ted sem nasel akci na samotnej 10W .. kua ta rozdvojka me nenapadla :( neni taky nekde levne k mani teda pokud je to nejaky nestandard konektor ?

                                0 0
                                • SugaRace  

                                  Nojo, je to ten samý problém, co řeším já…koupíš 5W a pokud budeš chtít upgrade na +10W, tak ti bude chybět káblík…který nenabízí ani bikestore. Určitě se najdou tací, co ho dokážou vyrobit svépomocí, já však tak manuálně zručný nejsem…chybí mi technologie. Jsem na vážkách…komplet 5W + 10W mě přímo přitahuje :o(

                                  0 0
                                  • pepko  

                                    rozdvojit kablik predsa nemoze byt problem … aj ked je tam nahodou neznamy konektor … niekto v tvojom okoli musi mat pajku a vie spojit 4 kabliky …

                                    0 0
                                    • martt  

                                      Nie je tam neznamy konektor. Normalne sa da kupit v GME. Aj samec aj samica. Kus stoji okolo desat Sk, takze cely kablik vyjde urcite pod 50 skk a desat minut letovania. Kukni thread o sigme pre socky.

                                      0 0
                                  • mosquito  

                                    uz to mam doma, tak konektory jsou standartni napajeci jacky, vyrobit kablik pak neni problem rovnou i s dvojitym malym vypinacem .. jen teda netusim co je vsechno za elektroniku v tom puvodnim kabelu (musi tam byt asi neco pro tu diodu co indikuje stav.. a jestli neco k tomu nabijeni? cert vi)

                                    0 0
                            • maxtor  

                              Info z oficiálních stránek… Balení s Nipackem Evo 5W: MIRAGE EVO (světlo) NIPACK (akumulátor) Charger (nabíječka) T-Bone (držák na řidítka)

                              Balení s Nipackem Evo 5W + EvoX 10W má navíc rozdvojku, úchyt na helmu a prodlužku.

                              0 0
    • stenli  

      Rád bych přidal ještě svůj postřeh se Sigmou Evo + EvoX. Koupil jsem nejprve celou sadu Evo + EvoX pro. Při zapnutí Evo + EvoX se hned rozsvítí zelená kontrolka signalizující polovinu kapacity Nipacku. Odběr je dost velký, výdrž cca hodinu a půl, z toho necelá půlhodina na červenou ledku, kdy by měl být již Nipack skoro vybit. Kupodivu po zakoupení druhého Nipacku z Bikestore za 1300 a po napojení jen EvoX se mi ani po hodině a půl zelená kontrolka nerozsvítila. Výdrž proto odhaduji na cca 3 hodiny, což o dost předčilo mé očekávání. Pro mne je tedy ideál Evo na T-bone na řídítkách (osvětluje cca 20 m před kolem), Evo X na přilbě (Nipack v kapsičce bundy) šmejdí dopředu (když na mne hledí v dálce svítící oči) , do stran (když tam něco šustně) nebo dozadu (když se nemohu zbavit dojmu, že mne chce někdo zezadu doběhnout). Super kombinace, i když celková cena je již 4000 Kč.

      0 0
      • maxtor  

        Nebude ta tvá zkušenost souviset taky s tím, že NiMh baterka se musí několikrát pořádně nabýt a vybýt, aby využila celou kapacitu?

        0 0
        • stenli  

          To nevím, ale na set Evo + EvoX s jedním Nipackem jsem jel cca 4×. Že by nějak významně narostla kapacita, jsem si nevšiml. S tím EvoX na samotný Nipack jsem jel poprvé minulý týden. Každopádně byl také nový, ještě s počáteční kapacitou. Na půli cesty (3/4 hod.) jsem byl připraven vyměnit oba Nipacky ale nebylo toho vůbec třeba až domů. To mne opravdu hodně potěšilo, neboť jsem čekal, že samotné EvoX bude Nipack vybíjet mnohem rychleji – max. výdrž cca 2 hod. Takže pro mne je závěr jasný – 2 Nipacky + Evo + EvoX na přilbě.

          0 0
    • maxtor  

      Kdyby někoho zajímalo, co obsahuje balení EVO + EVOX s Nipackem, tak mrkněte na fotky. Mimochodem jsem byl překvapený, jak jsou ty svítilny malé a že ten Nipack je naopak nějaký velký:-)

      0 0
      • gargamel  

        Dneska sem je objednal, takže sem v očekávání:-)

        0 0
        • maxtor  

          U mě ještě neopadlo nadšení. Naprosto supr!! Doufám, že zítra po cestě do práce ty světla budu moci otestovat v terénu!!

          0 0
          • SugaRace  

            Odkud a za kolik? Pěkně mě sereš, byl jsem rozhodnutý pro 5Wattovku a ty mi tady naserviseruješ tohle…vypadá to hoooodně vymazleně, živě si dokážu představit, jak mi to „hyzdí“ silničku :o) King of the Road :o)))

            0 0
            • SugaRace  

              Doufám, že můžu očekávat test…fotky s instalací na bajku případně silničce, dosvit, rozptyl, sílu a tak podobně…slint :o)

              0 0
              • Pekáček  

                Hodím sem trochu hnusu z recese :o) Repasoval jsem starou Sigmu Mirage silným Pg akumulátorem a napadlo mě dát je na bike obě, starou i novou, takže 5+5W a dvojitá dávka olova k tomu. Jinak si vyrobím rozdvojku, abych na jeden aku mohl napojit oba reflektory a tak jezdit, tedy pokud to druhé nebude zrovna mít na biku Martinkaa ;o)

                0 0
                • maxtor  

                  Bacha, ať ti to někde neprobíjí – takové napětí by tě mohlo zabít:-)

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Až ti dojde po hodině šťáva z provozu na 15W režim tak mi zavolej, přijedu ti posvítit tímhle těžkým a úsporným (sporným) řešením :o)

                    0 0
                    • maxtor  

                      OK, domluveno!!! Ještě bych pro jistotu v nářadí v lahvičce vozil skleničku kyseliny, kdyby ti to náhodou po cestě z toho akumulátoru vyteklo:-)

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Dobrý nápad! To by se dalo v nouzi použít na sebeobranu, třeba v dětské stříkací pistolce na vodu :oDDD

                        0 0
            • maxtor  

              Tak to mě mrzí, že jsem tě nasral, ale přežiju to:-)

              Bral jsem to na Kupkolu. Objednávka v neděli večer, včera potvrzení o odeslání a číslo obchodního balíku a dnes to mám doma. Stejná cena je i na Kolokrámu (ty obchody jsou zřejmě nějak provázané – stejná nabícka i ceny), Kupkolo má ale levnější poštovné a balné (50 proti 100 Kč za zásilku v ceně tohoto světla.

              Vřele doporučuji. Silničku ti to jistě hyzdit nebude – ty světla jsou fakt designově vydařené a jsou fakt malé. To mě překvapilo nejvíc – ani jsem nepoužil ten nástavec – vlezl se mi na řidítka, kde mám i tachák. Zítra sem hodím fotky.

              Ještě odkaz:

              www.kupkolo.cz/…O-/-EVO-X-5W

              0 0
          • gargamel  

            Už nabíjim:-)

            0 0
            • SugaRace  

              Táááák, dvojí nasrání během dvou dnů…fakt mě serete…další ******, co mě sere…:o))) Nabíjíš…a svítit budeš taky? :o)))

              0 0
    • marapara  

      Máte někdo srovnání se světlem HuntLight a Mirage Evo a Evo X ? Já totiž velmi uvažuju na Huntlightem.

      0 0
      • SNAIL  

        Mám obě, Mirage i Huntlight a navíc NightPro a strašně těžko se to posuzuje. Nějak si nemůžu zvyknout na to bílé LED světlo, ta halogenka mě přijde co se barvy světla týká lepší. Ale společně se v terénu dobře doplňují. Teď vozím 12W halogenku NightPro Elite na přilbě a Huntlight-ft01×se na řidíkách a je to super. Ta Huntlight je ale výborná na silničku, krásně a dlouho svítí a nepotřebuješ k tomu žádný externí zdroj. Navíc je jen o málo větší a o málo težší než obyčejná blikačka (1W blikačka Author váží cca 105 gr a Huntlight 150 gr – vč. baterií)

        0 0
        • Jirik123  

          ty jo ty jsi teda vybaveny:-)

          0 0
          • SNAIL  

            Večer špatně vidím, tak mi nic jiného nezbývá :-)

            0 0
        • vysmátej bajker  

          Jel jsem teď v pondělí s Snailem Kačák,on jel za mnou svítil s Huntlight a já s Mirage(tu mi půjčil Dík) no a já bych světlo mít nemusel ten huntlight.tu sigmu přesvítil.

          0 0
          • SNAIL  

            No nebyl to jen Huntlight, svítil jsem k tomu i tou 12W halogenkou :-)

            0 0
            • SNAIL  

              Ale určitě svítí ten Huntlight lépe než ta 5W Sigma. Pokud bych ale nezapoměl redukci a svítil bys i tou 10W Sigmou, kdoví jak by to srovnání dopadlo :-)

              0 0
        • marapara  

          Díky. Docela by mě zajímalo, jak svítí v terénu. Kdybych chtěl dát nějaký večerní trailík v létě po lese. Jestli bude lepší Sigma Evo a místy přisvícení do sjezdu Evo X nebo Huntlight – myslím ten model ft01×se. Ono to stejně dopadne tak, že časem pokud se mi to bude líbit, pořídím ještě něco. Buďto nějakou 1W ledku na čelovku a Hunta nechám na řídítkách nebo Sigmu na řídítka a Hunta na přilbu. Mohl bys prosím udělat foto Sigma Evo x Huntlight a Sigma Evo a EvoX x Huntlight a dár to třeba do sekce komponenty nebo sem? Docela by mi to pomohlo. Díky moc

          0 0
          • Polka  

            Jestli jeste mozu ovlivnovat :-) tak na klikatejsi traily pripada varianta Sigma 5W na rodlach a Huntlight ci Sigma 10W na prilbe. Jakykoli svetlo do dalky ti bude na rodlach k nicemu, takze viditelnost na koreny pomoci male Sigmy + Hunt na helme do zatacek a do dalky = fajn kombinace ;-)

            0 0
          • SNAIL  

            Fotku udělat mohu, ale mám jen malý kompakt u kterého nejde ručně nastavit ani čas, ani clona, takže nevím co z toho vyleze, ale v porovnání Sigma Evo x Huntlight XSE ta Sigma jistě prohraje. Porovnání Sigma Evo+EvoX x Huntlight XSE jsem ještě nezkoušel, ale zde bych si i asi vsadil na Sigmu. Přece jen obě dvě ty světla dohromady svítí pěkně – jen ty baterky k tomu :-) Zkoušel jsem ještě NihgtPro Elite (12W halogen)x Huntlight XSE a tam bych byl na vážkách. Huntligt dokáže svítit hezky do dálky a celkem i do šířky, ale v krajích už je světlo slabší. NightPro svítí hezky doširoka s hezkým osvětlením i v krajích. V lese bych si asi vybral NighPro, ale zase je to zkreslené tím, že jí mám na přilbě, což je v terénu neocenitelné. Musel bych ještě zkusit přidělat Huntlight na přilbu a pak to porovnat. Pro mne je ideální kombinace v lese Huntlight XSE na řidítkách + NightPro Elite na přilbě. Pokud bych měl ale jet svižnou jízdu po lese, pověsil bych na kolo všechno, vč. Sigmy :-D

            0 0
            • marapara  

              Máš prosím odkaz na to NightPro 12 W? Popř. eshop, kde se dá sehnat? U mně je zatím favorit Huntlight, ale pokdu se osvědčí, tak stejně koupím ještě jedno světlo a jedno bude na řídítkách a jedno na helmě.

              0 0
              • Jirik123  

                ty myslim dovazi marwi.cz nekde tu uz valel i jejich cenik

                0 0
              • SNAIL  

                Je to na www.marwi.cz (ceník z loňského roku přikládám). E-shop neměli, ale stačí tam napsat e-mailem a oni ti to pošlou, jsou velice vstřícní. Jinak jak píše Polka, dá se to koupit na rebelbike, ale je to tam o dost dražší

                0 0
                • marapara  

                  No jo, ale na tom ceníku co jsi poslal, jsou velkoobchodní ceny. Jasně 1150 a 1890 je rozdíl. Ale když si vemu MOC, tak bude určitě jiná. Nebo ne?

                  0 0
                  • SNAIL  

                    Jsou to velkoobchodní ceny bez DPH, ale za ty ceny mě to prodávali

                    0 0
            • marapara  

              Ještě dotaz … jaká by byla kombinace NightPro 12W na řídítka a Huntlight nebo Fenix L2D 100 na helmu? Myslíš, že to bude na dobré posvícení stačit?

              0 0
              • SNAIL  

                Dobré to asi bude, ale já to nezkoušel. Jednak nemám držák na helmu pro Huntlight a navíc halogen si mohu na helmě naklopit podle potřeby, což mi u Huntlightu nepůjde. A i kdybych ten Huntlight nějak na helmu přidělal nechtělo by se mi laborovat s ideálním sklonem a podle toho to předělávat. Ale dá se jezdit i jen se samotným z těchto světel zvlášť, jen to pro mě není na nějakou svižnou jízdu. Každopádně to chce ale světlo na helmu, protože jinak není vidět pořádně do zatáček.

                0 0
              • SNAIL  

                Tak vyfotit se mi ty světla nepodařilo, protože tím kompaktem je to nepoužitelné. Jak svítí ale NightPro Elite je vidět např. na těchto stránkách www.mtbr.com/…ghtshootout/

                0 0
                • marapara  

                  Tak nakonec jsem objednal Sigmu Evo a Evo X Pro. Uvidím příští rok bych objednal ještě nějakou Fenix nebo Huntlight na přilbu.

                  0 0
                  • stenli  

                    Myslím si, že jsi udělal dobře. Na stánku Sigmy jsem se v sobotu bavil se zástupcem o LED světle Powerled black. Potvrdil mi, že LED světlo je sice rovnoměrněji rozložené a barevně blíž dennímu světlu, ale jeho bílá barva se tak nějak víc pohlcuje v prostoru a není dvakrát příjemná pro oči. Což už tady potvrdil také Snail. Starý dobrý halogen…

                    0 0
                    • marapara  

                      Já doufám také …

                      0 0
                      • stenli  

                        A co takhle zorganizovat noční (pod)zimní Chřiby ?

                        0 0
                        • marapara  

                          To by bylo super. Ale mám obavu, že letos to už nepůjde :) … příští rok.

                          0 0
                          • stenli  

                            O.K. takže jarní noční Chřiby 2008. Už se těším, zatím budu přes zimu pilně trénovat. Světýlka dostanou zabrat.

                            0 0
                    • Jirik123  

                      Tady bych ti trochu oponoval, delaji se ruzne LED s ruznou teplotou bile barvy. Vyrobci je podle odstinu a teploty i tridi. Nekteri vyrobci svetel pouzivaji jen nektere odstiny (samozrejme ty teplejsi), nekteri pouzivaji vsechny odstiny, tedy i ty studene.

                      Co jsem zatim testoval, tak v prirode si nejlepe vedou Rebely – maji prijemnou lehce teplejsi bilou, zadny naznak do modra. Taky Cree XR-E Q5 WC-tint v Tiablu mel podobnou barvu.

                      A pro ty kteri opravdu chteji oranzove zarovkove svetlo se delaji i LED s teplotou barev kolem 3000K (warm white) a od zarovky je opravdu barevne nerozeznate.

                      Na fotce vlevo 3w halogen, vpravo 5W warm white LED z midladerova svetla.

                      0 0
                  • SNAIL  

                    Určitě litovat nebudeš, jsou to velmi dobrá světla, jen by to chtělo ještě navíc nějakou baterii. Já jsem si pořídil na každé světlo baterii zvlášť – viz obr. (ale všechna ta světla dohromady nevozím) :-D

                    0 0
                    • marapara  

                      Ty wole, to bys potřeboval nějaké lešení … to dostat všechno dopředu :D. No ta Sigma pro mě bude asi začátek. Časem bych to viděl ještě na jeden nipack. Ale to už bude výhodnější, koupit Evo s nipackem a nabíječkou, bude to o 200 dražší, než samostatný nipack. Možná pak dám na řídítka 2 Eva a Evo X na helmu nebo vemu nějakého Luxeona na helmu.

                      0 0
                      • SNAIL  

                        Já jsem si udělal pro Sigmu baterii z tužkových nabíjecích NiMh baterek. Mám tam 10 AA baterií s teoretickou kapacitou 5Ah, takže i slušná kapacita. Pro NightPro jsem koupil baterku 7Ah aby to chvíli vydrželo.

                        0 0
                    • Bajker16  

                      To zkus všechno hodit na řídítka a rozsvítit :-D:

                      0 0
                    • Twister  

                      To je dobrá sbírka. Vidim tam dobře Authora Xenon + 2 led? Myslíš, že by s tim šlo udělat něco jako výměna žárovky za halogen 4,8V 2,4W co má Author v nabídce? Válí se mi to doma…

                      0 0
                      • Jirik123  

                        a co myslis, ze v tom ted mas? :-)

                        0 0
                        • Twister  

                          No to nevim, ale myslel jsem podle katalogu Xenon 4,7V 1,9W. Popravdě vlastně ani nevim, jak to svítí. Kdysi jsem to našel a od té doby je to v šuplíku. Ani nejsem doma abych to vyzkoušel.

                          0 0
                          • SNAIL  

                            Tak tohle světlo už jsem nepoužil hodně dlouho, ale vím že to moc nesvítilo. Má to v sobě ještě 2 diody, takže já to používal jako blikačku.

                            0 0
                          • Jirik123  

                            Kdyz jsem ji nedavno fotil, tak mi v ni zarovka praskla. A mel jsem pocit, ze tam byla prave ta 2,4W. Ale mas pravdu, v katalogu maji opravdu 1,9W…

                            Stejne je to jedno, s 2,4W zarovkou bude sice o neco lepsi, ale porad nic moc.

                            0 0
                            • pepko  

                              tak som to kvoli vam rozobral … je to teda asi najhorsi patent ako som mal moznost rozoberat …

                              je tam philips ziarovka 4.8V 0.69A

                              0 0
                              • Jirik123  

                                az tak? ja jsem si docela jisty ze jsem tam mel 4,8V 0,5A. asi to je kus od kusu jiny:-)

                                0 0
                                • pepko  

                                  no ved to … takze na mojich fotkach je 3.3W halogen/xenon … alebo skor je to nejaka obycajna ziarovka, lebo to nevydava skoro ziadnu svetelnu energiu :-))))

                                  0 0
                                  • Jirik123  

                                    kdyz do ty svitilny pak das cerstvy 1,5V baterie, tak to bude spis nekde k 5W.. Ty prezhaveny zarovce docela stoupne svetelny tok, ale zase vyrazne klesne zivotnost.

                                    Nekteri borci na CPF pak vyrabeji tkzv, hotwire mody. To vezmou treba 100W zarovku a pustej do ni 150W :-) a jeste nejlip to daji do nejake male svitilny s nejekym RC battery packem a sice to pak vydrzi svitit treba 10min a zarovka po hodine praskne, ale daji se s tim delat veci:-)

                                    youtube.com/wat­ch?v=dMdWQnJak­qY

                                    0 0
                                    • pepko  

                                      no daval som do toho vzdy iba akumulatory …

                                      ved ono to nesvieti malo, ale svieti to na tak malu plochu ze je to uplne nepouzitelne …

                                      0 0
                    • scret  

                      koukam ze tam mas snad ty dve napravo stribrny,ty authoracky svetylka…rad bych se te zeptal,jak to sviti? zvazuju koupit dva kousky,tak myslis ze by se s tim dalo nejak jezdit po terenu?

                      0 0
                      • SNAIL  

                        Ta jedna je starší 5ledková X-ray a ta druhá je novější Vision, který svítí o něco lépe, ale ani s jednou se v trénu určitě jezdit nedá.

                        0 0
                        • pepko  

                          ja som sa strasne bal, ze napises, ze obe svietia dobre … nastastie si napisal pravdu :-)))

                          0 0
                          • SNAIL  

                            Kdyby se s tím dalo jezdit, tak nebudu mít tolik světel. Stále jsem dokupoval něco, s čím by se dalo jezdit. Doufám že u Huntlight jsem už skončil, ale kdo ví :-))) Stále bych si ještě dokázal představit aby to svítilo lépe (výdrž a váha už mi vyhovuje). Ale ani se samotným Huntlight to není ono. Používám k tomu ještě min. jednu halogenku na helmu.

                            0 0
                        • scret  

                          diky,porad se snazim koukat po necem „levnym“ cca do 600Kc/ks a koupit dve… ale jak to vypada,tak si „obejdnam“ k jezisku Sigmu 5 plus 1O s nipackem…

                          0 0
          • Jirik123  

            byt tebou, tak jeste bych mrknul na Fenix L2D. vykon ±stejny jako huntlight, ale za lepsi cenu. Resp za jeden huntlight si muzes koupit dva fenixy a zase to bude o necem jinym:-)

            www.ruscelli.com/…ng_fenix.htm

            0 0
            • marapara  

              Vypadá to dobře. Na té helmě, to je jako vetřelec :). Dováží to někdo k nám do čr?

              0 0
              • Jirik123  

                jo, kronium.cz

                udajne by brzo meli bejt modely s Cree XR-E Q5 a drzaky na kolo primo od fenixu.

                0 0
                • McBlacky  

                  https://www.kronium.cz/index.php?…

                  13/11 jenaskladní píšou

                  0 0
                  • Jirik123  

                    kdyztak brat tuhle (je na 2×AA) https://www.kronium.cz/index.php?…

                    az prijde tak ji budu mit na test:-)

                    0 0
                    • pavelr  

                      Jak ji chceš přidělat na řidítka?

                      0 0
                      • Jirik123  

                        moznosti je spousta ledmania.cesky­blog.cz/svitil­ny/jak-pridelat-rucni-svitilnu-na-kolo/ ledmania.cesky­blog.cz/svitil­ny/jak-pridelat-rucni-svitilnu-na-kolo-ii/

                        ty twofish lockblocks se uz prodavaji treba na bikestore.

                        takovy ten jednoduchy drzak se da koupit u cinanu za 1,9$ takhle to ma treba pepko www.bike-forum.cz/…m/713238.jpg

                        fenix pry do konce roku bude vyrabet i nejaky vlastni drzak.

                        0 0
                      • Jirik123  

                        ja mam zatim jen takovy zbastleny drzacky, ale drzi dobre

                        0 0
                        • pavelr  

                          Díky. Koukám, že mi od posledního nákupu světla někdy před 3 roky kapánek ujel vlak.

                          0 0
                        • marapara  

                          Můžeš udělat fotku, jak svítí třeba po tmě v lese? Díky

                          0 0
                        • marapara  

                          Díval jsem se na fotky na tvém webu. Nevím proč, pořád mě ty Fenixy L2D 100 nedokážou přesvědčit. I kdybych vzal 2, měl je tak ty na řídítkách, tak nejsem přesvědšen, že bude svítit líp, jak 1 Huntlight ft01×se. Navíc Huntlight má docela dobře osvícený celý kužel stejnoměrně. Je kapku víc zaměřený na střed, ale svítí i dobře do stran. Myslím, že by to mohlo i stačit. Navíc na Fenixy bude podle všeho pořadník a delší čekací doba, řekněme měsíc, 2, než na Huntlight. Je fakt, že mě bude stát 3500 se vším všudy, ale bude podle mě rychle k dostání a bude svítit fakt dobře. Osobně, pokud mě večerní ježdění osloví, věřím že jo, protože jezdím tak do nuly stupňů i po večerech, ale jen tak do 20ti km po silnici, protože nemám řádné osvětlení do lesa, tak dám nějaké večerní vyjížďky do lesa třeba i v létě. To bych určitě takové osvětlení využil. A navíc bych vzal třeba i sigmu evo nebo lightpro a huntlighta dal třeba na helmu. Často přijdu z práce až po páté odpoledne a mohl bych vyjet tak kolem půl šesté. I když je světlo, tak po sedmé hodině už je v lese mírné šero a kolem osmé už to chce fakt osvětlení. Zatím jsem přesvědšen o Huntlightu a časem Sigma Evo nebo Nightpro.

                          0 0
                          • pepko  

                            hehe … no tipujem ze huntlight vie zo svetla vytlacit tak 180lumen … otazkou ci poznas rozdiel oproti fenixu ktoru da 170lumen …

                            a ci poznas rozdiel oproti mojim ultrafire, ktore mozu dat tak 150lumen … ale som si isty, ze 2 moje budu urcite svietit viac ako 1 huntlight …

                            moje 2 stali 45$ … 1070Sk aj drziakmi na riadidla … kolko stoji jeden huntlight ? … a kolko vydrzi svietit na jedny baterie ?

                            0 0
                            • Jirik123  

                              huntlight udava 148lm, fenix l2d premium 100 ma 175lm, Premium Q5 ma mit 180lm. ultrafire wf-606a ma odhadem kolem 90lm.

                              0 0
                              • pepko  

                                neprestrelil si ? tu 606 si musel podcenit … uz si zabudol na moje merania ?

                                pri prude 720mAh nemozes z P4 vyrobit iba 90lm ???

                                ja viem ze naozaj nema 3W … 0.72mA * 3.5V = 2.5W … ale to musi urobit aspon 130lm …

                                0 0
                                • Jirik123  

                                  A kde jsi prosimte nameril tech 0,72A ? nebylo to nahodou na baterkach? ;-)

                                  0 0
                                  • pepko  

                                    aaaaaano

                                    0 0
                                    • Jirik123  

                                      takze uz vis, kde udelali soudruzi ve vypoctu chybu? :-)

                                      0 0
                                      • pepko  

                                        ucinnost menica 60% … 2.5W*0.6=1.5W ? tak potom 120lumen :-)

                                        0 0
                                        • Jirik123  

                                          porad spatne, nebo ti snad dve AA baterie davaji 3,5V ?

                                          0 0
                                          • pepko  

                                            :-(((( jaaaaaaaaaaaaaaaj

                                            2.4V*0.72A=1.7W … *0.6 = 1.03W

                                            no tak dobre no … 90lumen a mas niekde prudy z huntlight ?

                                            0 0
                                            • Jirik123  

                                              nemam.

                                              0 0
                                              • pepko  

                                                tak som si pohladal sam …

                                                huntlight som asi precenil, vraj dava max 140lm

                                                v najvacsom vykone odobera z baterie 3.4W … respektive 0.83mA pri napati 4.1V … ak ma kvalitnu elektroniku, tak pri ucinnosti 80% moze byt z toho 2.7W … slusny vysledok :-)))

                                                www.tigerhawkt3.com/ft01xsep4.htm

                                                0 0
                          • Jirik123  

                            Zrovna dneska jsem byl v bikestore a ptal jsem se jestli je mozne si Huntlight pujcit na vyzkouseni. pry po domluve s p. Tureckem(dnes tam nebyl) a zaloze by to nemel byt problem. Takze ho nejspis budu mit brzo na otesteni.

                            Jinak jsme ho aspon na par vterin porovnali primo u nich, vytahl jsem svou MTE Rebel za ctyri kilca od cinana a neveril bys tomu, ale rozdil byl opravdu maly:-)

                            Takze byt tebou, tak bych zkusil vydrzet cca 14 dni a pak se uvidi:-)

                            0 0
                            • marapara  

                              To by bylo super srovnání. Sice Fenixy uvádí větší svítivost než Huntlight, ale op dobu max. 10 minut. Pak může dojít k poškození lampy v důsledku přehřátí. Jinak se s tím dá svítit na 2/3 max. výkonu a to bude podle mě ten háček.

                              0 0
                              • Jirik123  

                                „Při vysokých teplotách okolí nepoužívejte Turbo režim po více jak 10 minut, může dojít k přehřátí a ke snížení životnosti LED.“

                                Maji to formulovane trochu vagne, ale na kole se toho nemusis bat ani kdyby bylo v noci +40°C, proud vzduchu ti to svetlo ochladi vic nez dostatecne.

                                Takze pokud to nebudes pouzivat na sviceni nekde v ocelarne nebo rovnikovy africe, tak klidne muzes pouzivat turbo porad:-) (taky jsem se na to prodejce ptal)

                                0 0
                                • Jirik123  

                                  A jeste me vlastne napada, ze to tam mozna zustalo kvuli copy&paste toho textu od verze s Rebelem, starsi Cree verze toto varovani nemeli. Rebel je totiz oficialne urceny jen pro proudy do 700mA (pri tom dava prave tech cca 175lm), Cree jsou staveny odolneji a oficialne urceny do 1000mA, takze v tomhle svetle jeste maji rezervu..

                                  Neoficialne a s velmi dobrym chlazenim jsem videl testy Rebelu i Cree az do 2A :-)

                                  0 0
                                  • Pebe  

                                    tady píšou max.kontinuální proud 1A www.luxeonstar.com/item.php?…

                                    0 0
                                    • Jirik123  

                                      kouknul jsem do datasheetu a mas pravdu.

                                      Ale taky je tam videt, ze Cree je mozne provozovat na stejnem proudu pri vyssi teplote okoli (to je dane hlavne pouzdry tech ledek, rebel je delany tak aby mel co nejmensi rozmery)

                                      www.lumileds.com/pdfs/DS56.pdf (strana 18,19)

                                      cree.com/produc­ts/pdf/XLamp7090XR-E.pdf (strana 6)

                                      0 0
                                      • martt  

                                        To zalezi cisto od chladica. Ked ich pustis bez chladica, upecies ich oba. Povolena teplota chipu by som povedal, ze bude priblizne rovnaka, pre kremik nejak 140 stupnov, pre GaAs alebo co je v tych diodach asi trocha menej.

                                        0 0
                                        • Jirik123  

                                          max teplota chipu bude u obou podobna, ale pouzdro rebelu ma mensi tepelnou vodivost nez cree, proto bude mit pri pouziti stejneho chladice a stejne okolni teploty vyssi teplotu nez Cree xr-e.

                                          nicmene lumileds uz chystaji inovovane K2 se stejnym chipem jako ma rebel, K2 maji byt robustnejsi s lepsi tepelnou vodivosti a mely by udajne byt certifikovane do 1,5A.

                                          test predprodukcniho vzorku inovovaneho K2 je tu candlepowerfo­rums.com/vb/show­thread.php?t=171365

                                          0 0
                                          • martt  

                                            Z dokumentacie co si sem dal je vidiet, ze

                                            Teplotny odpor medzi junction a chladicom

                                            • cree ma 8 stupnov na watt
                                            • rebel ma 10 stupnov na watt

                                            rebel aj cree ma max teplotu chipu 150 stupnov

                                            Takze za rovnakych podmienok s rovnakym chladicom bude junction v cree pri jednom watte o DVA stupne studensi nez v rebelovi (148 vs.150). To je skutocne zanedbatelne.

                                            Co mi je nejaske, pre cree pisu Thermal Resistance, junction to solder point

                                            snad by to malo byt k chladicu a nie k solder point

                                            Pre rebel pisu Thermal Resistance, junction to Thermal Pad

                                            co je zrozumitelne

                                            0 0
                                            • martt  

                                              nic to ale nemeni na tom, co som napisal hore, ze najdolezitejsi je chladic (externy chladic). Odpor prestupu tepla z chladica do prostredia byva daleko vacsi ak to nie je chladic velky ako plechovka piva.

                                              0 0
                                            • Jirik123  

                                              thermal pad Rebelu je mnohonasobne mensi nez u Cree nebo K2, proto bude i vetsi tepelny odpor mezi ledkou a chladicem.

                                              zleva: K2, Rebel, Cree. myweb.cableone­.net/evan9162/cre­eXRE_Q4/xre_q4–3.jpg

                                              tady je aspon hezky videt, jak neuveritelne maly rebel je. pritom chip maji vsechny ledky stejne velky 1 mm2.

                                              ostatnim se omlouvam, myslim ze tohle uz je v tomhle tematu i na foru docela slusny OT:-)

                                              0 0
                                              • pepko  

                                                no patri to sice do vedlasieho dredu ale informacia to je poucna … minimalne mna zaujala …

                                                0 0
                                              • martt  

                                                mozno by sme sa mali presunut do nasho konstrukcneho threadu.

                                                Ale v skratke.

                                                Problemom je prenos tepla z cipu na puzdro a potom az z chladica do vzduchu.

                                                Plocha spoja „puzdro – chladic“ prenos tepla nejak zasadne neovplyvnuje pokial sa to da kvalitne spojit, teda vylestit, napatlit teplotne vodivou pastou a poriadne pritlacit ci prisroubovat. Typicky ma takyto spoj desatiny max. jednotky stupna na watt.

                                                Skutocne je to tak, ver mi.

                                                Teraz vecer sa mi nechce hladat, ale vygooglil som toto. Pozri si to, ak v tom najdes nieco co zasadne odporuje tomu co tvrdim, pozyvam Ta na par piv ak prides do BA alebo do Mödlingu. OK?

                                                www.lumileds.com/…/thermal.cfm www.lumileds.com/pdfs/AB05.pdf www.netl.doe.gov/…_Feb07_2.pdf

                                                0 0
                                                • pepko  

                                                  osobne si myslim, ze pri chladici ala procesor intel, amd nemoze byt problem prevadzkovat tieto led aj na 3A … je to predsa len 10W, cize asi desatina toho co produkuje kus kremika v procesore mozno rovnakych rozmerov ako puzdro led … to puzdro by samozrejme mohlo byt z medi, urcite je tam vela priestoru na zlepsenie tepelnej vodivosti …

                                                  kus hlinika v tychto svietidlach je pomerne maly oproti kusu hlinika a medi na CPU chladici a navyse svietidla nemaju aktivne chladenie a heatpipe atd …

                                                  ale fakt by som rad vedel aky prud by zniesli tieto led (a ktora viac) seriozne pripevnene na seriozne velky aktivny chladic :-))))

                                                  0 0
                                                  • pepko  

                                                    vlastne som nepovedal to podstatne co som chcel … zdroj tepla v pripade led je iba plocha 1mm2, v pripade cpu to je 1cm2 … na druhu stranu ale led je predsa o tom, ze produkuje svetelnu energiu a tepelnej energie tam vznika radovo mensie percento … takze si myslim, ze 10W u led nemoze byt problem a mozno aj 100W … len treba kvalitne urobit prestup tepla na puzdro, z puzdra dalej to uz nebude problem …

                                                    0 0
                                                  • martt  

                                                    ta ucinnost lediek nie je bohvieaka. Z hlavy to neviem ale nebolo to ani 20%. Teoreticky mozes z 1W dostat nejak okolo 600 lumenov svetla pri 100% ucinnosti.

                                                    0 0
                                                  • Jirik123  

                                                    k tem ucinnostem mrkni na nedavne informace z laboratore firmy Nichia jjap.ipap.jp/lin­k?JJAP/46/L963/

                                                    Z 1W muzes dostat 683lm ZELENEHO svetla – na to je oko nejcitlivejsi. Pokud by se jednalo o idealni bile svetlo, je to jen kolem 330lm z 1W.

                                                    ucinnost soucasnych nejlepsich bilych high power led je lehce pres 30%. (pri prikonu 1W).

                                                    0 0
                                                  • martt  

                                                    vdaka za informacie. Ja som sa o to tak detailnejsie zaujimal pred troma rokmi ked som robil ten prvy luxeon. Vidim, ze to pokrocilo dalej.

                                                    0 0
                                                • Jirik123  

                                                  mam pocit, ze se lisime jen v tom, ze ja rikam, ze ten rozdil v tepelne vodivosti je a je nezanedbatelny a ty rikas ze zanedbatelny je.

                                                  konkretni cisla pro vsechny ty tepelne prechody pro rebel/k2/cree nemam, takze do krve se kvuli tomu prit nehodlam:-)

                                                  0 0
                                                  • pepko  

                                                    rozdiel je … ale podla mna pri 1A je zanedbatelny a pri 3A sa uz bude prejavovat …

                                                    0 0
                                                  • martt  

                                                    ked jeden ma 8 K/W a druhy 10K/W, tak pri 4V/1A su to styri watty a luxeon bude na junction o 8 stupnov teplejsi ako cree. Za predpokladu idealneho chladenia puzdra ledky na 20 stupnov bude mat cree teplotu 52 stupnov a luxeon 60.

                                                    0 0
                                                  • martt  

                                                    ja sa v ziadnom pripade nechcem do krve hadat. Iba si myslim, ze k tejto tematike sa mozem vyjadrit celkom k veci :-)

                                                    Kedysi sme mali tusim cely semester o chladeni polovodicov a to sa za tych 25 rokov nezmenilo :-)

                                                    0 0
                                • marapara  

                                  No jsem zvědavý na to srovnání Huntlight x Fenix, popř. 2 Fenixy. Zatím nebudu dělat ukvapené závěry a nákupy :) a budu takticky vyčkávat. Pak se pochlub v fotama i na BF.

                                  0 0
                                  • Jirik123  

                                    huntlight zatim nemam a jeste neni jiste jestli mi ho pujci, pripadne se treba nekdy sejdem se SNAILem a mrknem na to.

                                    takze zatim jen Fenix L2D Premium 100 vs Premium Q5

                                    prvni fotka referencni bez svetel.

                                    0 0
                                  • Jirik123  

                                    Fenix L2D Premium 100 (175lm)

                                    ten batoh je 25m daleko. svitilnu jsem drzel zhruba u pasu a miril nekam k tomu batohu.

                                    0 0
                                  • Jirik123  

                                    Fenix L2D Premium Q5 (180lm)

                                    0 0
                                  • Jirik123  

                                    takhle sviti oba dohromady.

                                    0 0
                                  • Jirik123  

                                    a takhle kdyz jeden namirim vlevo dopredu do zatacky, cca 50m. (ten mirici na batoh mi trochu ujel..)

                                    0 0
                                  • Jirik123  

                                    zaver: Q5 i Rebel 0100 sviti zhruba stejne. Dohromady uz to takovy rozdil neni, protoze uz jeden osviti prostor dostatecne.

                                    Smysl pouziti dvou vidim v tom, ze je namirim trochu od sebe aby osvitili jeste sirsi plochu, nebo jeden dam na helmu.

                                    0 0
                                    • F.i.l.a.s  

                                      a co Fenix P3D Premium Cree Q5?tu si nezkousel?ma tok az 215 lumenu na vydrz 1,8 hodiny,je tahle doba realna?jaky baterie je nejlepsi puzivat?ale zase sada s huntlightem stoji 3700 se vsim vsudy a u fenixeje v cene jenom svitilna ne?pak se to asi uz taky priblizi k huntlight,takze nevim:-(

                                      0 0
                                      • Jirik123  

                                        p3D Q5 mam pujcene taky, ale baterie mam doma (pres tyden jsem v praze), takze ji vyzkousim az o vikendu.

                                        ja prefuruju prave modely na AA baterie, na ty ma nabijecku asi vic lidi. Rozdil mezi 180 a 215lm je maly.

                                        0 0
                                        • F.i.l.a.s  

                                          ja prave v tech bateriich mam strasnej zmatek,ani nevim v cem je poradne rozdil mezi baterii a akumulatorem na ktery bezi huntlight ne?jsou to mysli naky lion akumulatory a jsou pekne drahy,ja je to potom s uchycenim na riditka u toho fenixe?

                                          0 0
                                          • Jirik123  

                                            drzak si muzes koupit ten ktery se prodava k huntlightum, nebo si nejaky zbastlit, myslim ze tu uz odkazy na moje bastly jsou.

                                            CR123 – jednorazova li-ion baterie, napeti ma 3V, kapacitu 1000 – 1600mAh, podle vyrobce.

                                            RCR123 (nebo taky 16340) – 3,7V nabijeci akumulator. kapacitu ma asi polovicni nez jednorazove baterie. tady pozor zvlaste na neznackove akumulatory, ktere casto uvadeji kapacitu az 850mAh, ale ve skutecnosti maji sotva 500…

                                            • delaji se i nabijeci RCR123, ktere maji 3V

                                            18650 – 3,7V li-ion akumulator, ma prumer 18mm a delku 65mm, takze je dlouhy jako dve ®CR123 baterie v serii. kapacity maji 1500 az 2400mAh. Tady opet pozor na neznackove aku, ktere treba uvadeji kapacitu 2400, 2600, ale ve skutecnosti maji 1500 – 1700mAh.

                                            Vsechny se jeste delaji ve dvou verzich – protected a unprotected. Protected maji navic zabudovany ochrany obvod, ktery akumulator „vypne“ pokud by melo dojit k prebiti/pri­lisnemu vybiti nebo pokud aku zacne prochazet prilis vysoky proud. V takovych pripadech totiz hrozi pozar nebo dokonce vybuch akumulatoru.

                                            0 0
                                            • martt  

                                              delaji se i nabijeci RCR123, ktere maji 3V

                                              Tak to teda nie je mozne. Jedine ak by v tom uz bola nejaka elektronika so stabilizatorom/me­nicom.

                                              0 0
                                              • Jirik123  

                                                Ano delaji se budto bezne 3,7V s elektronikou, ktera upravuje napeti na 3V.

                                                Ale delaji se i li-ion baterie s trochu jinym chemickym slozenim, ktere maji nativne napeti 3V. Oznacuji se LiFePo4 en.wikipedia.or­g/wiki/Lithium_i­ron_phosphate_bat­tery

                                                Jejich vyhoda je , ze u nich nehrozi nebezpeci vybuchu pri spatnem pouziti, ale zatim maji nizkou kapacitu.

                                                0 0
                                                • martt  

                                                  Vdaka za info, normalne zasnem co vsetko vies. Nechcem byt indiskretny, ale ake mas povolanie?

                                                  Inac aj nove LiPo akumulatory uz vraj vydrzia aj prepichnutie klincom.

                                                  0 0
                                          • Jirik123  

                                            Fenix P3D je urceny jen na provoz z 2×CR123, nebo 2×RCR123 baterii/aku.

                                            Huntlight FT-01XSE Cree funguje s 2×CR123, 2×RCR123 i 1×18650 bateriema/aku. Ale pri pouziti 18650 je svit neregulovany, tzn. ze svitilna postupne slabne, ale vydrzi svitit docela dlouho.

                                            vydrz huntlightu na ruzne baterie/aku mas v tehle recenzi www.flashlightreviews.com/…_ft01xse.htm

                                            vydrz P3D CE (starsi verze s Cree XR-E P4) je tady candlepowerfo­rums.com/vb/show­thread.php?t=165971

                                            0 0
                              • Karaya  

                                Pri venkovni teplote 0°C to i 3/4 hodine na Turbo nebylo ani teple…Spis hodne studene..

                                0 0
                            • pepko  

                              no super, cakame na vysledky !!!

                              0 0
                          • Karaya  

                            Z www.fenix-store.com mi to slo 10 dni, z toho 5 dni to bylo na celni sprave v Praze :-( Na obrazku je zaroven pustena Sigma Evo Pro a L2D na turbo mod – tedy tech 180lm..

                            0 0
                            • martt  

                              odfot prosim presne toto iste ale opacne, teda to namier na stenu a odfot tu stenu. Davaj si pritom pozor aby obrazok nebol prepaleny…

                              0 0
                              • Karaya  

                                jsem to sem nedal? Je to ovsem oboji zaraz..Zkusim najit cistou bilou stenu a udelat porovnani..

                                0 0
                              • Karaya  

                                Tak jeste raz: 1: L2D na High 2: L2D na Turbo 3: Evo Pro 4: Evo X 5: Evo Pro + L2D na Turbo 6: Evo X + L2D na Turbo

                                Můj dojem je, že Evo X přesvítí všechno, ale L2D má nejširší pole vyzařovaného světla, to co je v záběru je samotný střed, mírným světlem to osvítí celou stěnu.

                                0 0
                                • Jirik123  

                                  Kkdyby si jeste mohl udelat nejake venkovni fotky, bylo by to uplne super:-) Na venkovnich fotkach ty rozdily budou videt lip.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Tak ve stredu to zkusim, ale ted je stejne vsude snih, tak to bude zkreslovat..

                                    0 0
                                    • Jirik123  

                                      kdyz vyfotis vsechny za stejnych podminek tak to pro porovnani zas tak nevadi.

                                      0 0
                                • martt  

                                  dakujem, super porovnania

                                  Takze na dialku vedie 10W sigma, zase ale zerie trikrat viac ako L2D

                                  Tu 5W sigmu si urcite necham, kvoli oslnovaniu na cyklocestach.

                                  Na prilbu je ta L2D vyborna.

                                  0 0
                          • Karaya  

                            L2D Premium Q5 uz je davno doma, takze s tou cekaci dobou to nebude tak strasne.. a sviti vyborne..Se Sigmou Evo to dohromady nema chybu..

                            0 0
                        • Shooter1  

                          Taky jsem si vyrobil držáček, jedna část je z blikačky druhá ze odrazky.

                          0 0
                    • Karaya  

                      Uz ji mam doma, sviti dobre, ale samotny je to malo..S kombinaci Evo Pro do dalky a L2D na blizko jsem vcelku spokojen..Akorat teda nevim co na to protijedouci ridici..

                      0 0
                      • Polka  

                        Oznaceni Pro u Sigmy je pro verzi s Nipackem. Takze me nejde nak do hlavy jak ti muze stacit Evo tzn. 5W do dalky.

                        0 0
                        • Karaya  

                          Mam pusteny obe, na blizko L2D sigmu presviti, ovsem do dalky uz ne. Vsak ti to muzu predvest…

                          0 0
                          • Polka  

                            No klidne, ale 5W Sigma neni prece vubec do dalky ;-)

                            0 0
      • Polka  

        Zalezi taky kterej Huntlight, ale predpokladam, ze XSE…do dalky urcite parada a lepsi nez Sigma.

        0 0
      • pepko  

        je medzi huntlight a svetlami z DX nejaky rozdiel ?

        napriklad medzi modelmi ktore mam a poznam, teda ultrafire c3 alebo 606 …

        0 0
    • maxtor  

      Dovolím si takovou minirecenzi setu Evo + EvoX s Nipackem:

      1. vzhled

      Světla i Nipack mají takovou tu „pogumovanou“ úpravu, tak působí velice hezkým dojmem, aspoň podle mého názoru. Světla jsou lehké jak pírko – je to jen kousek plastu a žárovka. Proti tomu Nipack je kus železa – výrobce uvádí váhu 350g. To zhruba odpovídá.

      2. instalace

      Celý set se dá naprosto v pohodě bez nářadí během chvíle nainstalovat a kromě držáku na Nipack se dá kdykoliv přemontovat na jiné kolo. Držák nipacku je celkem robusní a na rámu se ani nehne. Světla taky ne. Trochu problém je rozpojit kábel Nipacku od káblu k světlům (je to nutné při každém nabíjení. to chce fakt hrubou sílu (třeba se to časem ochodí). Na druhou stranu pořád lepší, než kdyby se to rozpojovalo samovolně.

      3. jak to funguje

      Myslím, že 5W Evo je pro svícení z řidítek před sebe naprosto dostačující. Výkon je fakt slušný. Pochopitelně, když se k tomu zapne ještě EvoX, je to paráda. Má to ale tu nevýhodu, že EvoX je natolik silné, že člověk pak vidí jen ostře vysvícenou výseč před sebou a jakákoliv zatáčka je v podstatě „cesta do tmy.“ Proto si myslím, že ideál je Evo na řidítka před sebe a EvoX na přilbu, aby si mohl člověk posvítit kamkoliv zrovna potřebuje.

      4. výdrž

      K tomuto se nemůžu zatím fundovaně vyjádřit. Výrobce píše, že Nipack se dostane do své kapacity až po pátém nabití. Já jsem zatím nabíjel jednou a po zhruba hodině a půl provozu už při současném svícení hlásí prázdnou baterku (červená kontrolka) a při svícení jen Evem poloprázdnou. Vliv na intenzitu světla jsem ale nepozoroval. Informace doplním časem. Nabíječka má ochranu proti přebíjení, takže není potřeba hlídat dobu nabíjení jako u Pb baterie. Nabití Nipacku trvá podle výrobce zhruba 6 hodin.

      0 0
      • SugaRace  

        Neser…maxtore…neser mě, nesééér. :o))) Pěkně jsi to napsal…a kdy budou fotky? :oP

        0 0
        • maxtor  

          Fotky nejdřív zítra – vrátil jsem se za šera, čekal až se setmí a vyrazil na večerní švih, abych to pořádně testl. Je to supr. Na cyklostezce jsem za téměř hodinu potkal jediného člověka a světla bylo jak za dne:-) Fakt luxus!!!

          0 0
      • martt  

        vdaka za recenziu

        Trochu problém je rozpojit kábel Nipacku od káblu k světlům (je to nutné při každém nabíjení. to chce fakt hrubou sílu (třeba se to časem ochodí).

        takze nie som jediny co si toto vsimol. Najhorsie je to potme, ked nevidis ktora cast je vlastne kam zasunuta. Hmatom (a uz vobec nie v rukaviciach) sa neda ucitit spoj tych dvoch konektorov. A tahat za kable je mi blbe.

        0 0
        • maxtor  

          Už jsem to vykoumal:-) Prostě ty kabely nepropojovat úplně nadoraz. Kontakt to má drží to taky slušně.

          0 0
    • Bully  

      Sigma Mirage Evo + Evo X Pro ve verzi s NiPackem mam uz skoro rok a pul, neco o ni jsem psal tady: kolostranky.blog­.cz/0611/nocni-jizda

      0 0
    • Pekáček  

      Zkusil jsem 2×5W Mirage a jsem velice spokojený s rozložením světla, podle mě lepší jak kombinace 5+10W. Foto mobilem zde: www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

      0 0
      • maxtor  

        Mám v plánu někdy na jaře koupit ještě jeden Nipack. Než ale vypláznot prachy za samotný Nipack, raději trochu připlatím, koupím sadu s Evem 5w a udělám to stejně, jak ty, a Evo 10w půjde na přilbu.

        0 0
        • SugaRace  

          Stejný plán na příští rok.

          0 0
        • marapara  

          Taky to tak udělám, viz naše kecání přes icq :).

          Ty wole Marťo, v Chřibech budce sněhu jako prase. Ve středu jsem tam byl na bajku a bylo tam tak 10 cm, teď tam ještě tak 15–20 cm připadlo. V nedělu jdu na běžky. Ale v sobotu beru fulla a vyrážím do sněhu :)

          0 0
          • maxtor  

            Já jedu dnes na víkend do Jeseníků doladit formu na běžkách a rozhodně bych něco v Chřibech dal. Myslím, že i dnes tam už bude jetelný terén. Z naší strany už je tam týden bílo, takže bude slušný základ a dnes tam pěkně sněhu přibyde. Takže příští týden nevidím problém!

            Na kole by se mi do toho asi moc nechtělo…

            0 0
      • Francy  

        To 10W světýlko pracuje i v režimu 5 W, takže máš jak 5W+5W tak i 5W+10W. A někdy se těch 10W hodí. Akorát to přepínání by mohlo být inteligentnější.

        0 0
        • maxtor  

          To si nemyslím, To 10W má druhý režim, který mi ale připadá méně výkonný jak 5W. Nikde jsem to nevyčetl, ale soudím podle toho, že jednak to svítí míň v porovnání s 5W Evem a jednak i když mi zapnuté 5W Evo hlásí prázdnou baterku, tak 10W EvoX na ten druhý režim hlásí ještě dlouho poloprázdnou. Používám tenhle mód na dojetí, pokud mi ledka na 5W Evo svítí červeně. Rozhodně se výkonem nerovná 5W Evu.

          0 0
          • martt  

            polovicny vykon 10W je uplny nezmysel. Zerie vela a svieti malo. V nasom threade s pepkom som to odfotil, kukni tam.

            0 0
            • maxtor  

              Jak jsem psal, tohle jsem zjistil vlastním pozorováním. Při vybitém Nipacku, kdy ledka na 5W svítí červeně, tak na 10W v tom druhém módu svítí ještě nějakou dobu zeleně. Jasně, že to svítí méně než 5W a navíc ten kužel světla je hodně bodový.

              0 0
              • martt  

                prave na dojazd so skoro prazdnym nipackom ale aj na setrenie za sera by nebolo zle mat este aj nejaku lampu s velmi malou spotrebou, napr. luxeon beziaci na 100mA.

                0 0
                • maxtor  

                  Takže, když to shrnu, to EvoX na poloviční výkon pořád žere víc jak Evo na 5W?? Jinýmí slovy, nic to nečetří a nemá cenu jej používat jako úsporný režim?

                  0 0
                  • martt  

                    presne tak

                    0 0
                    • maxtor  

                      OK. Díky.

                      0 0
                    • maxtor  

                      Martte, mě se to pořád nezdá… Při zapnutém 5W, jdyž už svítí červená (prázdná baterka), jej vypnu a zapnu EvoX na druhý mód a svítí ještě nějakou dobu zelená (poloprázdná baterka). Z toho jako laik dovozuji, že EvoX na menší výkon žere méně než Evo na 5W. Fakt jsem vedle??

                      0 0
                      • martt  

                        Tu som to meral bike-forum.cz/forum/247949/7­01870/forum.html#un­read1

                        • pri 5,7V zerie 5W sigma 0,92A a skutocne dobre svieti
                        • pri 5,7V zerie 10W sigma na pol vykonu 0,78A, teda skutocne trochu menej, ale zaroven svieti velmi zle.

                        Pre zaujimavost cervena ledka sa na mojej 5W sigme rozsvieti pri 5,6V ale na mojej 10W uz pri 6,1V. Takze ta indikacia je skutocne nepresna.

                        0 0
          • martt  

            tie indikatory na sigme funguju plus minus autobus.

            Kukni moj thread kde som to zmeral www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

            0 0
            • maxtor  

              Díky, přečtu si to.

              0 0
            • maxtor  

              Ještě se zeptám na jednu věc: Je pravda, že nabíječka Nipacku nepřebíjí?? V návodu píšou, že ano. Dnes jsem ale zjistil poté, co už nabíječka svítila zeleně (nabito), že je Nipack celkem teplý a nabíječka taky celkem sálala. Tak nevím… Nevíš něco bližšího?

              0 0
              • stenli  

                Asi to bylo brzy po ukončení nabíjecího cyklu, kdy ještě Nipack nestačil vychladnout. Nabíjím většinou přes noc, nabíječku mám ráno teplou stále, Nipack na teplotě okolí.

                0 0
        • SNAIL  

          Nevím jestli je to zrovna 5W, ale svítivost se na ten úsporný mód s 5W Sigma Evo nedá srovnat. Typnul bych si, že to bude o dost méně než 5W

          0 0
        • maxtor  

          Jinak s tím přepínáním naprostý souhlas. Bohužel za výkonné světla s dálkovým ovládáním, které máš vždycky při ruce si musí člověk hooodně připlatit a to mi za to nestojí.

          0 0
        • Pekáček  

          Mě více vyhovuje kužel 5W světla než toho 10W, ten je poněkud uzoučký (snad vhodný na silnici). A dva 5W se docela dobře překrývají, odpadá takové to „W“ na cestě ;o)

          0 0
          • Pekáček  

            Ještě jedna fotka mobilfounem jen tak pro legraci: při focení doporučuji zatajit dech, jinak (viz foto) :o)

            0 0
    • SugaRace  

      Tak, a už mám doma sadu 5W a 10W s nipackem taky. A za 15 stovek…je to taková ťuťuňuňu nádobíčko…už nabíjím a už se těším, až si to připnu na řidítka. :o))) Díky všem az rady! :o)))

      0 0
      • scret  

        za 15stovek???

        0 0
        • SugaRace  

          A je to v prdeli, počáteční nadšení je v prdeli. Což o to, 5W svítí pěkně, doma na stěnu i z prvního patra směrem na zahradu, ale po připojení i 10W, tak to svítilo asi deset sekund, pak jsem to cvičně přepnul na poloviční chod, čímž světlo zhaslo…a už rozsvítit nejde. Různě jsem popřehazoval připojovací káblík…a stále nesvítí, přitom 5W v pohodě a pěkně. Divné na tom je to, že když 10W nesvítí (resp. není ani zapnutá), tak přesto jí svítí diodka na vrchu (když je i jen připojený káblík od nipacku), ale červeně a o polovinu slaběji, než červené světlo u vybité 5W. :o( Tak v pondělí to půjdu reklamovat, ještěže štěstí, že jsem to koupil v kamenném obchodě a nee někde na webu, což by mě asi urvalo. :o( Asi tak, jdu chlastat…na žal!

          0 0
          • stenli  

            Měl jsem před časem podobný problém. Zcela nová souprava Evo+EvoX. Evo svítilo o.k. U EvoX chvíli po rozsvíceni přest fungovat přepínač – nešel vypnout, pak se ze světla začalo lehce kouřit… Dál už jsem to dojít nenechal. Reklamoval jsem ho, přišlo nové, funguje vše skvěle. Nenechej se otrávit a reklamuj ho.

            0 0
            • SugaRace  

              Díky za útěchu, byť chabou…vzrušený už jen samotnou instalací T-bone na představec a teď tohle…, nejspíš to bude v tom vypínači, s vnitřnostmi si člověk moc neporadí, je to zaletované do sebe. Popravdě jsem byl venku, takže jsem i možný kouř neregistroval, v pondělí tam hnedka zajdu, jsem zvědavý, jestli mi vymění celou sadu, nebo jen zmetkové Evo X. :o(

              0 0
              • martt  

                o tejto poruche som viackrat cital. Asi ten elektronicky spinac v 10W sigme je uz na hranici schopnosti. A obcas aj za nou. :-(

                0 0
    • pepaol  

      Co tak opustit tuto zastaralou technologii s malou účinností a koupit si tuhle tužku? https://www.kronium.cz/index.php?…

      215 lumenů to je fakt mazec. Zatím jsem neporovnával v praxi se Sigmou (v katalogu pro Evo/X se udává svítivost 20–60 luxů). S FenixP3D Premium mám dojem, že přesvítím i reflektor ze staršího auta. S tímhle světlem se dá již po lese v pohodě jezdit. Až na ty baterky jsem z Fenixu nadšenej. Však akumulátory CR123 jsou již na cestě :-)

      0 0
      • Jirik123  

        :-) libi se mi tvoje nadseni, ale dovol abych opravil par nepresnosti.

        1. neplest luxy a lumeny, kazda jednotka udava neco zcela jineho
        2. P3D premium sviti vyborne, ale na reflektor z auta to stale nema (dalkovy v aute maji zhruba 1700lm), ale chapu ze na cloveka, ktery se s takovym svetlem setka poprve to muze delat takovy dojem:-)
        3. na kolo doporucuju spis L2D premium, s nabijecima AA bateriema vydrzi na turbo svitit dyl nez P3D s nabijecima na turbo. L2D vydrzi na turbo i pres 2 hodiny, P3D s akumulatory vydrzi na turbo maximalne 1:20. to je dane tim, ze nabijeci RCR123 akumulatory maji zhruba jen polovicni kapacitu nez jednorazove CR123.
        0 0
        • pepaol  

          Dálkové jsem nemyslel. Potkávací. Pravda, dobíječky Cr123 mají 600mAh oproti lithiovým 1450 mAh. Do L2D AA dobíjecí baterky jsou s vyšší kapacitou=déle vydrží. Že bych ji koupil jako druhé světlo? To by bylo optimální. 2 tužky od Fenix. Z principu jsem příznivce LED světel kvůli účinnosti. lux=lumen/m2 Než se zabývat, jak Sigma měří to množství světla na m2, je rychlejší porovnat P3D s kamarádem, co má na řídítkách Evo 5W a EvoX 10W.

          0 0
          • Jirik123  

            az si to porovnas, tak dej vedet. docela by me to zajimalo.

            jinak ty luxy u sigmy se meri podle nejake nemecke normy (ve vice bodech s ruznou vzdalenosti, takze to jednoduse prepocitat na lumeny nejde), martt tady na to jednou daval odkaz.

            0 0
      • pepko  

        ja rozhodne doporucujem radsej 2 tuzky z hongkongu :-D

        0 0
        • vitulaaak  

          tak se tady na to divam a co si myslite v porovnani se sigmou o:

          blackburn x6

          nightpro pro elite

          cateye el700RC tripple

          0 0
          • F.i.l.a.s  

            Hlavne to,ze jsou cenove uplne nekde jinde,proto je prave ta sigma tak oblibena,ze ma hodne dobrej pomer cena/vykon.Jinak kamosi objednavaj Blackburn X3 a i to bude asi vykonejsi nez sigma a hlavne ma psanou vydrz 4 hodiny,coz je asi nejvetsi plus naproti sigme,ktera se zaplym evo+evoX konci nekde na 1,5 hodine max dvema.Cena Blackburunu X3 je 4000.

            0 0
            • Jirik123  

              blackburn X3 pouziva jeste staryho luxeona na 3W, takze ma 85 lumenu. Za ty prachy dekuji nechci:-D

              0 0
            • McBlacky  

              X3 neznám, ale papírově je o neco slabší než X6. s X6 jsem jel 4hod švih -výkon o něco větší než evoX 5w, ale menší než 10w. Osobně nevidím důvod jít od X3, kromě toho že je to lépe udělané než sigma

              0 0
              • Jirik123  

                x6 by meli byt dve x3 dohromady, jen jedna lampa ma mit kuzel do sirky, druha do dalky.

                0 0
              • Pebe  

                ty jsi jel s novym X4, X6 jsou dvě X3…

                0 0
                • McBlacky  

                  myslíš to na TB night? já měl pocit že Michal říkal nový X6, každopádně to bylo jedno světlo a svítilo dobře i dlouho :)

                  0 0
    • BigDog  

      Chlapi, poraďte pls. Pořídil jsem na zimáka 5W Evo, ale nevím kde má mít přívodní konektor plus a mínus. Ptám se tedy – je plus od baterky na středu nebo na „obalu“ toho konektoru?

      0 0
      • marapara  

        Většinou bývá + ve středu kolíku a na vnější straně „obalu“ bývá – . Zkus si změřit napětí na konektoru baterky a budeš mít jasno.

        0 0
      • martt  

        v strede

        0 0
    • pepaol  

      Ještě jsem neporovnával Fenix P3D se Sigmou Evo/X. Foto zatím jen s LED světlama od Smartu. Foceno na stejné parametry nastavení foťáku.

      0 0
      • Jirik123  

        dobry, ale chtelo by to nekde bez verejnyho osvetleni. pak by byly rozdily videt jeste lip.

        0 0
      • marapara  

        To srovnání by mě taky zajímalo … ta P3D svítí celkem hrubě. Ale pokud nemá napájení AA články, bude asi pro mě použitelnější L2D.

        0 0
        • vojta  

          To mne taky. Nejak mne ty diskuze o svetlech navnadily, ze bych zkusil vecerni vyjizdky – po znamych lesnich asfaltkach a sotolinach. Ale vzhledem k tomu, ze nevim, jestli prvni vyjizdka nebude treba taky posledni, nechce se mi do svetel vrazet zbytecne moc penez – max tak 1500. Uvazoval jsem o Sigme Evo/X s Pb akumulatorem, ale vic mne laka ten Fenix L2D Docela by mne zajimalo, jestli je pouzitelna i jako jedinne svetlo.

          0 0
          • McBlacky  

            kup si sigmu evox 5w s nipackem, budeš spokojenej. jezdil jsem s ní i závody v noci a pohoda. časme si k tomu dokup něco na helmu neho čelovku alespon 1W do technických pasáží kde je třeba svítit pod kolo

            0 0
            • RomanH  

              Souhlas s tou Sigmou, ale pokud k tomu nejakou celovku, tak alespon 3W. Mam tu 1W a ta se v tom svetle Sigmy ztraci – tim nemyslim koukani jen pod sebe, ale hlavne okolo sebe – les v noci predsi jen zije a je neprijemne koukat se po zvuku do tmy.

              0 0
          • Jirik123  

            tento tyden snad se SNAILem udelame nejake porovnani, tak pak to sem soupnu.

            s jedinym se samozrejme jezdit da a to velmi dobre, staci se podivat na fotky od pepaol. kdyz jsou lidi schopny jezdit s tema 0,5w a 1w smartama, tak jak by se nemohlo jezdit s tim fenixem? :-)

            0 0
            • vojta  

              Nekteri tvrdaci dokazi jezdit i uplne bez svetel… Mel jsem na mysli, jestli paprsek neni prilis uzky a tedy sice vidim, co je kus prede mnou, ale co je pred kolem netusim.

              0 0
              • vitulaaak  

                tak ja doufam,ze se tady brzy objevi to srovnani sigmy (pokud mozno 5+10W) a tech fenixu :o) abych se konecne mohl rozhoupat :o) a mohli byste nekde splasit jeste nen nighpro 35W :o)

                0 0
              • vitulaaak  

                tak ja doufam,ze se tady brzy objevi to srovnani sigmy (pokud mozno 5+10W) a tech fenixu :o) abych se konecne mohl rozhoupat :o) a mohli byste nekde splasit jeste nen nighpro 35W :o)

                0 0
                • Jirik123  

                  slibovane srovnani jsem dal sem www.bike-forum.cz/…8/forum.html#…

                  0 0
                  • vojta  

                    Diky panove za testik. I pouze samostatny Fenix se mi jevi jako dobre pouzitelny a tak i kdyz mne nocni vyjizdky nechytnou, bude se svetlo dat vyuzit i jinak. A pokud chytne, prijde mozna na riditka 5W Sigma a Fenix na blembak.

                    0 0
                    • vojta  

                      Tak uz mi Fenix dorazil. Sviti to opravdu slusne. Jen mne prekvapil relativne maly rozdil mezi rezimem High a Turbo.

                      0 0
                      • Jirik123  

                        kdyz to svetlo prepinas postupne low-medium-high-turbo, tak ti ta zmena vzdycky prijde relativne mala, ale kdyz pak das low-turbo, tak je to jina kava:-) to je tim, ze oko si postupne privyka, na lepsi posouzeni rozdilu bys potreboval dve svetla vedle sebe jedno na high a jedno na turbo abys videl ty rozdily. ale je pravda, ze i high uz je dost silne a nekomu klidne muze stacit. taky si to vyzkousej za jizdy, pri pohybu jas taky vnimas jinak. pokud bys opravdu nemel mezi high a turbo rozdil, tak mas slabe baterie a na turbo uz nestihaji.

                        0 0
                        • vojta  

                          Jasne, low a turbo je jak nebe a dudy. Rozdil mezi high a turbo je, ale ocekaval jsem jej vyraznejsi. Baterky jsem pro prvotni test dal nove alkalicke GP. Akumulatory musim nejdriv nejake slusne koupit, neb mam jen nejake archaicke GP.

                          0 0
                      • marapara  

                        Jakého Fenixe jsi vzal? Já bych chtěl L2D Q5 (na tužkovky) Vemu jednoho, držák si zbastlím sám. Mám 2 držáky na světla, tak si s tím nějak poradím.

                        0 0
    • maxtor  

      Potřebuji poradit: Dnes mi spadla na zem svítilna Evo a aby to nebylo málo, praskl mi drátek v žárovce. Otázka zní: pasuje do Eva nějaká normální běžně dostupná žárovka? Má označení Philips F 5W 6V. Snad by to neměl být probném, nebo jo??

      0 0
      • Polka  

        Philips tezko sezenes. Zkus tohle – http://shop.narva.cz/detailPage.asp?…

        0 0
        • maxtor  

          Takhle má sice o jeden W navíc, ale nevadí. Děkuji moc za odkaz. Vezmu žárovku a vyrazím do elektra. Jen jsem chtěl vědět, jestli to má cenu nebo jestli je  v těch světlech nějaký atypický druh žárovky.

          0 0
      • maxtor  

        Může mi někdo napsat přesnou specifikazi žárovky, která se dává do Eva? Zjistil jsem, že by měla mít tyto parametry: 5V, 6W, nic bližšího bohužel nevím:-( Na netu jsem jich našel celkem hodně, ale liší se třeba proudem atd. Já se v tom ani trochu nevyznám:-( Stačí s původní dojít do prodejny a dá se podle ní seznat nová? Děkuji!!

        0 0
    • Zerocool  

      zdravím vespolek, vzhledem k tomu, že den je krátký a hodiny ježdění se musí zvyšovat zvažuju koupi nového světla, ale nemám v tom vůbec žádné zkušenosti, zamlouvá se mi toto http://www.kupkolo.cz/…5W_2299.html nebo toto http://www.kupkolo.cz/…5W_1839.html co by jste doporučili?? doba svícení tak 4 hod. Díky.

      0 0
      • mastihuba  

        dobrá provokace :)

        0 0
      • Zerocool  

        ještě by mě zajímalo, jestli se výrazně snižuje kapacita baterky, když ji třeba oblepím kolem rámu nebo je lepší opravdu dát do kapsy-do tepla?

        0 0
        • Hynas  

          Nazdar pane, na bajku vozím (včera, kdykoliv) Sigmu Mirage EVO 5W+EVO X 10W. Jestli chceš vědět, jak to svítí…tak někdy dáme scuka, řekněme v Běláku po 18,00, ať to stojí za to…příští středu každopádně má vortex vyjížďku, tak se můžeš stavit. Přivez si nějaké vlastní světlo, ať můžeš s čím srovnávat. Nicméně, během 14 dnůbudu mít fenixe L2D Q5 umístěného na přilbě, takže pak už to bude eňo ňuňo. :o)

          0 0
          • Zerocool  

            objednal jsem Evo 5 Pro, příští středu asi nebudu moct, ale tu přespříští bych se stavil, pořád vyjíždíte v 16:00?? a snižuje ta baterka na rámu v mrazu svojí kapacitu??

            0 0
            • Hynas  

              Hele, pokud ti můžu radit…tak v současné době výkonných LEDek halogenové světla jsou na naprostém ústupu…objednávku zruš. Kukni na www.ledmania.cz (sekce Bike) a tam uvidíš srovnání ledek a zmíněné 5W a 10W sigmy…a rozdíl je „propastný“. Jeden dobrý fenix ti nahradí sigmu a v mnohém bude lepší, věř mi. Já sigmu mám, páč ji mám, ale za pár stovek navíc si radši koupím dva fenixe nebo výše zmíněné aurory.

              0 0
              • kubad  

                přesně tak, ale komu není rady tomu není pomoci :-(

                0 0
              • Zerocool  

                žádnou konkrétní nabídku s cenou a možností objednání jsem tam bohužel nenašel. Naví ty asi máš světla pro trochu jiné použití než já, 24-hodinovky apod. navíc se mi nechce vláčet batoh s baterkama, mi slouží světlo víceméně k dojezdu ve tmě, a aby mě bylo vidět- to asi hlavně…

                0 0
              • Zerocool  

                ale jak vidím, tak mi asi neodpovíš na to, na co se ptám, že?:)

                0 0
                • Hynas  

                  Odpovím… http://www.cyklosvet.cz/…-/46539.html

                  Eshop opavského ZAMO…tady budu příští týden kupovat své světlo. Opravdu…tou sigmou v současné době děláš velkou chybu…představ si srovnání, že jedeš na čundr a vezmeš si (komfortně teplotou srovnatelný) tří­kilový dekový spacák, který ti může navlhnout a pak musíš sušit 2 dny…nebo si vezmeš mumii s dutým vláknem, který schne hned = velká těžká sigma s omezenou dobou svícení a nutností dobíjet ve 220V nebo lehká přítulná apartní vrhačka na dvě tužkovky (a náhradních baterií můžeš vézt X) při stejném ne-li větším výkonu?

                  Víťo neblázni, věř uživatelům a mají pravdu :o) Objednávku zruš.

                  0 0
                  • Zerocool  

                    a jak to jako přidělám na kolo???

                    0 0
                    • Hynas  

                      Buď si na to samém webu koupíš origo držák na řidítka, nebo origo držák na přilbu…případně po vzoru mnoha uživatelů B-F vyrobíš vlastní držák…ale není nic jednoduššího než trošku mirelonu na představec (vypodložit pro chtěný směr), a vrhačku na představec elektrikářskou izolačkou pevně naistalovat (a doma případně odlepit). Jednoduché a účelné. Mirelon za dvě koruny, izolačka za 14. :o)

                      0 0
                    • kubad  

                      když pominu možnost koupit za pár šupů držák, tak třeba starou duší, nebo lepící páskou, ale kup si co chceš pokud je ti za těžko prolézt pár vláken o aurore kde je vsechno popsané, tak je veskerá snaha zbytecná.

                      0 0
                  • Zerocool  

                    Tak pro všechny, kteří se projevili, že mají radost z cizího neštěstí:), Fenix už je doma, svítí pěkně, držák na kolo (plastový) dost drncá v tom kloubu pro otáčení, takže se musí vypodložit gumou…

                    0 0
                    • mastihuba  

                      mě spíš přišlo divný že za ten rok a možná i víc jsi nezaznamenal, ty bouřlivý diskuse o led diodách. Toho tu je napsanýho fakt mraky. Nediv se že si jiní přihřáli polívčičku :)

                      0 0
                    • Hynas  

                      Paráda Zerocoole, omluva, včera jsem se do centra už nedostal a dneska to nezvládám taky, každopádně bych tě rád poprosil, jestli jsi schopen mi fenixe někdy půjčit…že jo, že půjčíš? Neboj, finanční vratná záloha bude :o)

                      0 0
                      • Zerocool  

                        v neděli asi pojedeme na biky, potom když tak příští týden se můžeme domluvit na někdy večer v běláku a můžeš si tam hodit pár koleček…:)

                        0 0
                        • Hynas  

                          Nicméně, mám dnes půl dne dovolené a od cca 12,00 do cca 14,30 budu doma v Hrabové, takže jestli se pro to světlo chceš stavit tam, není problém. Půjčím komplet výbavičku…nipack, 5W, 10W, rozpojovací káblík, držák na řidítka, nabíječku a můžeš si to projet o víkendu, na středu to nicméně budu jistojistě potřebovat ;o)

                          0 0
                          • Zerocool  

                            už nebudu zkoušet:) nicméně ve středu si můžeme dát scuka já ti půjčím moje, ty mi půjčíš svoje, půl hoďky to testnem, co ty na to?

                            0 0
                            • Hynas  

                              Souhlas, nejspíš budeme od DC-3 vyjíždět v 15,00, tak vezmi ženu a můžete jet s náma. Jen tak kolem Ostravy…středeční vyjížďka viz http://vortex-bike.cz/…dka-1412009/ …na pohodu. A uděláme test, protože Řepa má megaupgradovanou čelovku s novou LED diodkou a ostatní mají rozmanitou sbírku všech možných čelovek a blikaček. Takže se ukažte, budeme rádi :o)

                              0 0
                              • Pebe  

                                předem varuju před půjčováním si výkonějších světel, může se to prodražit ;-)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  To jo :)  Dnes jsem po dlouhem vahani objednal Auroru

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    :) musim říct že mi dá hodně práce si zdůvodnit že ji nepotřebuju.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Ja ten boj dneska prohral. Porad jsem si rikal, ze mi ty 2 ultrafiry staci, v nejhorsim si jeste muzu vzit tu sigmu… Jenze pak jedes s nekym, kdo si tu auroru rozne, za dalsi mesic se prida nekdo dalsi a nakonec Te to zlomi… Jen jsem vahal, kolik baterek, zatim jsem vzal 2 baleni (cca 4 kusy = min. 4 hodiny max. vykonu).

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        hehe, jak to tak čtu, jsem rád, že v mym okolí maj noční ptáci jenom Mirage :-) – asi by mě z toho jeblo :-D

                                        0 0
                                      • mastihuba  

                                        já včil vozim romiseny a přijde mi že svítí +/- jak aurora na úspornej režim a když jedu z kopce tak je pustím oba zaráz. Dybych objednával o dva měsíce později, tak už to byly aurory, ale takhle jsem aspoň něco ušetřil :)

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Zase bych to tak neprehanel. 1 aurora na riditka bohate staci, jen k tomu jeste navic neco rozumneho na hlavu (co sviti jako ten ultrafire). Jen by bylo asi dobre, kdyby vsechno pouzivalo jeden typ baterii, ale dalsi svetlo uz kupovat nehodlam…

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            známej má kombinaci aurora na rodla a romisen na přilbu. To bych řek že už stačí víc než dost. Co mám ty dva romiseny tak mám včil každej na jednym kole. Jak řikáš neni třeba to přehánět.

                                            0 0
                              • Zerocool  

                                ona asi nepojede, navíc máme zatím světlo jenom jedno, pokud se osvědčí koupíme druhé…na 15:00 asi nebudu stíhat, když tak nejdříve 15:30–16:00, jinak ti můžu napsat na mail, kde bydlím, můžeš si to kdykoliv večer na hoďku půjčit a pak mi dovezeš…

                                0 0
                                • Hynas  

                                  OK, domluva příští týden, nicméně si to dovolím půjčit na celý den, páč to budu muset zkusit přidělat na přilbu, páč na řidítkách mám sigmu. Přesto díky ;o)

                                  0 0
                                  • Zerocool  

                                    pak mi napiš ten mail, jinak má to teda cenu tam v tu středu jezdit později, nebo prostě v 15:00 vyjíždíte?

                                    0 0
                                    • Hynas  

                                      Cenu to určitě má, stejně budeme čekat na Řepu do 15,15 a pak se někam pojede. Posléze vyměníme telčísla a udáme ti koordináty na hodinu 16ou a pozdější :o) Ale bacha, bude to náročné ;o)

                                      0 0
                                      • Zerocool  

                                        technicky nerozumím tomu, jak si se mnou chceš vyměnit číslo, když tam nebudu a budu vyjíždět třeba až v 16:00:), kdy vy už budete dávno pryč…

                                        0 0
                • Hynas  

                  A abys věděl, jaký já jsem machr (potažmo jako člen VORTEXu), tak ti své sigmy můžu půjčit a uvidíš sám. Jestli tady budeš do 16,00, tak dej vědět…mám pojížďky po Ostravě a někam ti to můžu hodit. :o) Jsi rád, že?

                  0 0
            • pepko  

              blahozelam k nakupu !!!

              urobil si skvely obchod, dal si 1500kc cize asi 70 dolacov za velke a tazke svetlo so ziarovkou a externym batery packom … to je iba 5W verzia ? … to kolko da lumenov ? … tipujem tak 60 … cize ako jedna aurora na low rezim … len s tym rozdielom, ze ta aurora je vyrazne mensia, lahsia a vydrzi svietit 14hodin … a vo vysledku je aj lacnejsia a hlavne je to univerzalne riesenie pouzitelne aj mimo biku :-))))

              ludia, nemate niekto porovnanie aurora vs 5W halogen ?

              0 0
              • kubad  

                :-)

                0 0
              • Martin  

                :-D

                0 0
                • mastihuba  

                  ale todle od vás neni hezký…

                  0 0
                  • Martin  

                    já vím a hned jakmile mi skončí pracovní doba, půjdu se stydět do kouta

                    mě jenom strašně baví Pepkovy evangelisační snahy :-)

                    raději sem ani nebudu psát, že jsem od Blackyho koupil jeho Mirážku, vyměnil si akumulátor, od Snaila koupil nabíječku a jsem s tím naprosto spokojený, protože mi to stačí, byl bych za d€bila :-D

                    0 0
                    • pepko  

                      :-))))

                      ved pockajme o rok ako budem evanielizovat vsetkych co maju auroru a horsie vyrobky, aby to zahodili a kupili novy lampasik s uzasnou 64cipovou 3000lumenovou ledkou :-))))

                      0 0
                      • Lister  

                        myslím že ne Time :-)

                        …určitá intenzita osvícení už musí být dostatečná a za ní už je zbytečné jít. Přece si doma nikdo nedá do lampičky 400 žárovku jen proto, že existuje :-)

                        0 0
                    • SNAIL  

                      A já si říkal, komu jí Blacky prodal, už je to jasné :-)))

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.