Shimano XT BR-M 775 - výměna pístků

17 nepřečtených
  • MSB

    Dobrý večer všem,

    dcerka na své 26tce vozí stařičké XT 775, které začaly téct, budu je tudíž muset předěsnit. Koukal jsem se na náhradní sady s pístky, ale jako „nejbližší“ jsem našel maximálně 785tky (https://www.cycli.cz/…himano-.html). Nevíte prosím, zda jsou zaměnitelné s 775tkami? Lze případně pístky ze 775tky zaměnit s tehdejší LX/Deore?

    Moc díky za radu!

    0 0
    • Vilém  

      Nechces tam radsi dat jiny trmen, nez se drbat s timto, s nejistym vysledkem?

      3 0
      • ladys  

        Jsem to měnil na 785 a funguje to bezchybně.

        0 0
      • mr.nikdo  

        Presne.

        Trmen je kolik – 600?

        Pistky 400.

        Vymena trmenu 35 minut.

        Vymena pistku 1 h 35 minut :D

        Se vyplati.

        3 0
        • kubad  

          a to ještě u těch pístků nevíš jak to dopadne :D

          a v třmenu jsou nové desky

          4 0
          • mr.nikdo  

            A to ta hodina je, kdyz vis, jak to delat…

            U jedne vymeny jsem byl. Naprosty nesmysl.

            0 0
            • Mr.Duck  

              Souhlasim s tim, ze se vyplati koupit trmen za par.

              Vymenit pistky ale neni takova veda se spravnym naradim. Kdyz mas po ruce kompresor a parkrat jsi to delal, s trochou zrucnosti to mas za 5–10minut. Jsou to 2 torxy abys mel 2 pulky; das hadr na pistek, na to dlan a fouknes do spravny diry v pulce trmenu kompresorem. To ti vytlaci pistek do ruky, zbytek uz bud je jasnej, nebo na nej prijdes poprve kdyz to delas. Zpatky je natlacit taky neni nic tezkyho kdyz se ujistis ze to delas rovne.

              Nicmene jak psali ostatni, moc se to nevyplati a je mi jasny, ze kazdy neni mechanik a nema po ruce naradi/zkusenosti jak treba tlacit pistek rovne a pak je lidi praskaji atd..

              0 0
              • mr.nikdo  

                Vim.

                Musis mit kompresor. Jde to i bez nej. Ale musis premyslet.

                I tak spis nadelas slusny bordel, az pod tlakem strika olej ven.

                Riziko, ze skripnes tesneni. Fakt ne.

                0 0
    • Tomcat  

      Bojím, že nový samotný Deore třmen bude stát co sada těch pístků a výměna bude jednoduší.

      0 0
    • MSB  

      Pánové, máte pravdu, koukám, že za 700 Kč lze zakoupit třmen i s destičkama…

      https://www.koloshop.cz/…olymer/79403?…

      0 0
    • MSB  

      Ještě jeden dotaz, bude původní připojení pasovat na zmíněné BR-M6100? Co se týče brzdové páky, tak ta by měla být kompatibilní?

      0 0
      • mech1  

        Bude

        0 0
      • Vilém  

        593,–. Pasovat bude, ale chtelo by to novou olivu, trn s trochou sikovnosti pouzijes puvodni.

        0 0
        • Hrabex1  

          Ta sikovnost predstavuje podobny srani jako vymena pistku :-)

          Da se vubec koupit olivka bez trnu?

          1 0
          • romachain  

            Dá se koupit samotná oliva. Nicméně já bych neměnil ani olivu ani trn. Použil bych to tak jak bych to ze straýho třmenu vytáhnul, včetně matice.

            2 0
    • MSB  

      Pánové ještě jednou diky za rady!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.