Problémy s brzdami Shimano br-M615

48 nepřečtených
  • kroko

    Zdravím pánové či dámy, potřeboval bych poradit. Vlastním hydraulické brzdy Deore m 615 a nebrzdí mi zadní brzda, když na kole jedu. Přední brzda v pořádku, mám 100 Kg a jakmile jí zmáčknu, vidlice se zanoří a za chvilku stojím. Ale zadní brzda jako by neměla sílu. Když jí zmáčknu, brzda začné pískat, páčka v polovině a víc nejde zmáčknout a přijde mi, že nemá sílu brzdit. Jakmile ale slezu z kola a zkouším brzdit bez zátěže, okamžitě kolo stojí a brzda je ok. Myslel jsem si, že mám zamaštěný kotouč nebo spálené desky, tak jsem kotouč odmastil čističem brzd, destičky jemně přebrousil brusným papírem, dal zpět, vycentroval a říkal si, teď už to musí být ok, nasednu na kolo a dělá to pořád to samé. Jen podotknu, že brzdy mám cca rok, dřívě brzdily v pořádku ta zadní, a asi půl roku mi to dělá tenhle problém. Brzdím vesměs přední, tak jsem to neřešil, ale už mě to docela začíná štvát, protože je zadní brzda nevyužitá. Pístky chodí rovnoměrně, nezasekávají se, tak nevím, kde je problém. Zavzdušněné to asi není, protože by se mi páčka promáčkla až k řidítkům, jak by chytila vzduch. nevíze, čím to může být? Na brzdách mám najeto cca 1000 – 1500 km. A když už jsme u toho, přední destičky mám skoro oholené, jsou tam originály, poradíte mi, jestli jsou nějaké vhodnější poměr cena/výkon? Díky.

    0 0
    • tigermoth  

      Organické desky jak se zamastí a chvilku nechají, natáhnou mastnotu docela hluboko. Dá se šmirglovat a vypalovat, ale není to ono. Zkus vyměnit desky. To, že se kolo bez zátěže zablokuje nic neznamená, to umí i mastné desky.

      Já tam dávám různé desky co zrovna seženu. Teď mám force, jsou docela levné a brzdí hezky. BBB taky v pohodě.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nevzlíná ti tam někde olej na desky?

      0 0
    • kroko  

      No nikde nic mastného nevidím právě, že by mi unikal olej. Ale i tak jsem to odmastil, jak jsem již psal, desky vcelku ošmirgloval, že byly světlé jako na začátku a nic.. Ještě bych mohl zkusit vyměnit přední desky za zadní, co to udělá. Jestli bude přední brzdit špatně, bude to deskama…

      0 0
      • danielh  

        Mastnotu z desek smirglem neodstranis, ja kdyz mam podezreni na mastne desky, nastrikam je shimano degreaserem necham par minut vsaknout do desek a pak dam na kolo a rychlou jizdou z delsiho kopce lehkym brzdenim vypalim ten bordel z desek ven a vetsinou to pomuze.

        0 0
        • DrinkUP  

          Shimano Deagreaser jsem zkousel na par komponent a po aplikaci zustaly mastny, imho je spis na retez apod (na odstraneni zatuhlyho maziva a ne odmasteni). Na desky a kotouce je lepsi pouzivat cistic brzd ve spreji, coz je nejspis isopropyl. Je k dostani v drogeriich, autopotrebach, na benzinkach. Nicmene brdzy mi vetsinou piskaly kdyz spatne sedely desky na kotouc, po serizeni trmenu ok.

          0 0
      • Lada,s  

        ještě je možnost desky vypálit nad ohněm. Pokud to bude lehce kouřit tak je v nich olej. Ale pak brzdí jako nové

        0 0
    • Rubi  

      Mas to bud zavzdusne, nebo prepaleny olej, nebo mastne desky… Odvzdusnit a vymenit desky a bude to vpohode…

      0 0
      • pepek  

        přepálený olej? – myslíš, že tam dal olej ve kterém smažil řízky?

        0 0
        • Lada,s  

          mno taky mě to zaujalo…

          0 0
        • Rubi  

          ne myslim olej, ktery je dost cerny a ma v sobe takove male cerne „drobky“

          0 0
          • pepek  

            Nepleteš si to s olejem z dieselu? Bo já jsem nedávno vypustil desetiletý olej ze Sh brzdy a byl skoro čirý.

            0 0
            • Rubi  

              brzda XTR, 2 roky…

              kamaradova SLX na dh kole byla za rok jeste v horsim stavu

              0 0
              • Vilém  

                Je to hodne zavisly na tom, v cem clovek jezdi. Potkal jsem shimano brzdy po nejakem bahennim maratonu a olej byl v barve hliny.

                0 0
                • Rubi  

                  jezdim na tom hlavne zavody, takze bahno a prach porad dokola…

                  0 0
                • Lada,s  

                  ten bordel se tam natahá přes těsnění?

                  0 0
                  • Vilém  

                    Asi ano, jak brzdis ve srackach tak to vracejici pistky asi tahaji dovnitr. Jinak si to vysvetlit nedokazu. Mozna taky wapka, nebo hadice na umyvani po zavodech.

                    0 0
                  • tomxxx  

                    jo, jo, pres pistky a je jedno jak to myjes, zrovna do brzd nebudes strikat vodu pod tlakem…

                    0 0
              • tomxxx  

                A kdyby v té nádobce nebyl už naředěnej s novym, tak je to ještě tmavší.

                0 0
            • tomxxx  

              To že je čirej znamená, že už tam je voda ;) To červené barvivo je tam schválně a časem to zesvětlá.

              0 0
      • kroko  

        Jak prepaleny olej? No a muzou se brzdy sami od sebe zavzdusnit? To by muselo nekde spatne tesnit.

        0 0
        • Esi  

          no pokud upečeš brzdy natolik že se olej začne vařit tak bublinky ta vzniknout můžou, ale to by se ti propadala páka, budou mastné desky, zkusil bych koupit nové desky, stejně píšeš že přední už jsou skoro holé, tak když to nepomůže tak je použiješ vpředu.

          0 0
    • tomxxx  

      Než začneš cokoliv řešit, zkus nové desky, když nepomůže, tak odvzdušni zadní brzdu.

      Jinak odmašťuju isopropyl alkoholem, různé čističe a odmašťovače se mi silně neosvědčily.

      Destičky klidně zase shimano za 150 nebo force za podobnou cenu. Z lepších beru goldfren nebo koolstop

      0 0
    • Smazaný účet  

      Po roztažení pístků při výměně desek mi to prochcává ve spoji páky a hadice. Hadice jsem si zkracoval sám, asi teda nějak blbě, šroub už mám dotažený na krev, nebo co dělám špatně?

      0 0
      • allrose  

        asi sis prořízl olivou hadici,nebo použil použitou olivu

        novou olivu,odříznout porušené místo a znova,dotáhnout s citem..je předepsán 5–7Nm

        0 0
      • novas752  

        Máš tam správnej trn? Máš hadici zaříznutou rovně a trn naklepanej úplně? Máš tam olivu?Je oliva ve správnym místě resp. zasunul si hadici při prvnim zašroubování správně až do zůžení?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Myslím, že jsem dělal vše správně dle manuálu, líp to neumím. Pod tou gumovou krytkou jsem neměl úplný sucho snad nikdy.

          0 0
          • Vilém  

            Namazal jsi hadicku a olivu vazelinou pred dotazenim?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak to bude asi ono :)

              0 0
              • Vilém  

                Nerikam, ze by to muselo byt ono, ale vliv by to mit mohlo. Po namazani to jde mnohem snadneji dotahnout a ta vazelina taky pomaha tesneni.

                Ale toto v manualu uvadeji, ne?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Asi jsem se díval jen na obrázky :)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  A je na to nějaká spešl, když bude v kontaktu s olejem?

                  0 0
                  • Vilém  

                    Ne, jen to proste maznes nejakou vazelinou. Samozrejme, ze shimano doporucuje tu jejich zelenou. Teda treba grafitovou, nebo medenou bych tam nedaval.

                    0 0
      • mirorek2  

        Zkus novou olivu, snad nebude v řiti závit.

        0 0
      • kyl  

        Taky se mi stalo,oliva se zmáčkla ale nějak nakřivo.Musel jsem to odříznout a znovu.Prohlídl jsem si další olivy co jsem měl a některé byly soustružené jaksi divně,nejspíš ta mosazná trubička z čeho to automat točí,házela.Vybral jsem tu nejlepší a šlo to.Jednou se mi stalo že byl i trn na hovno,měl skoro neprůchozí dírku.

        0 0
    • engineer  

      Chcel by som vás poprosiť o radu. Riešil som slzenie oleja pri vstupe do brzdovej páčky – po odsadení gumovej krytky bol povrch páčky vždy od oleja. Vymenil som teda tŕň aj olivu, ale nepomohlo. Chyba teda môže byť niekde v páčke resp. čo presne by sa mohlo pokaziť? Brzdy sú Shimano BR-M615. Vďaka za rady.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Olivu jsi namazal?

        0 0
      • novas752  

        Musí tam být chyba v instalaci, oliva asi neni dostatečně rozmáčknutá aby zatěsnila spojení páky s hadicí. Takže bych víc dotáhl ten dutý šroub, ale zase neservi závit v páce.

        Jinak jedině že by byla uvnitř páky nějaká rýha, kterou oliva samozřejmě zatěsnit nemůže.

        0 0
      • Hrabex1  

        pred lety jsem resil stejny problem na stejnych brzdach. 2 x jsem menil olivku a porad to teklo, tak jsem rozdelal celou brzdovou paku a bylo tam blbe priskripnuty gumovy tesneni – uz z vyroby. Srovnal jsem to a od te doby drzi. Puvodne jsem byl taky presvedcenej, ze to unika kolem hadicky, ale ten olej se strasne rychle siri, ze misto uniku se prakticky neda s jistotou urcit.

        0 0
    • engineer  

      Nenamazal som olivu…:/ Keď som pozeral postupy, tak nikde to neuvádzali. Pravdepodobne budem musieť ale nabiť nový tŕň aj s olivou však?

      0 0
      • lubosalbi  

        Nikdy jsem olivu nemazal, tam bych asi chybu nehledal.

        Dej nový trn i olivu, vlož do páky, přidrž doražený až dokonce a utáhni

        0 0
        • engineer  

          Presne tak som to robil a bez zmeny. Skúsim namazať šrób a viac dotiahnuť a som zvedavý či to bude v poriadku.

          0 0
      • novas752  

        Mazat olivu neni potřeba. Je potřeba to dostatečně utáhnout.

        0 0
        • kubad  

          +1

          mockrát sem to taky dělal nasucho

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mně teda 615 bez máznutí prolínaly, ať jsem dotahoval sebevíc. Ale než jsem sundal gum. krytku, problém nebyl :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.