• orca

    Kdo to rozebíral – prosím poraďte . Ne téhle stránce techdocs.shima­no.com/media/techdoc­s/content/cycle/EV/ac­tionsports/PD/EV-PD-M520–2235_v1_m5657­7569830608614­.pdf jsem našel jak to má vypadat vevnitř ale jaksi při povolení šroubu č.2 se povolil o cca 5mm a konec dál by šel ale ve to v plastu a začíná se to tlačit a deformovat o tu hlavní osku. Děkuji za info pro amatéra…

    0 0
    • maxtor  

      Tak to máš problém. Musíš si sehnat spešl klíč na ten šroub č. 2. Já jsem to vyřešil tak, že napoprvé jsem to nechal povolit v servisu a doma jsem to dotáhl tak, aby to šlo povolit upevněné ve svěráku a omotané hadrem. Od té doby s tim nemám problém.

      0 0
    • sorak  

      cau, zkus si sehnat Cykloservis 7/2007, je to myslim aktualni cislo, je tam detailne (na 1 stranu A3) popsan postup rozebrani a znovu slozeni presne tehle SPD…

      ale taky tam maj psany, ze na to potrebujes ten specialni klic, ale to by se snad dalo sehnat, kdyz se obejde par obchodu… kazdopadne je mam taky, takze tenhle problem budu za nejakou chvili resit taky ;-)

      0 0
    • orca  

      Má někdo z Plzeňska tu „matku“ k povolení a k půjčení ???

      0 0
      • pepek  

        Matku nepotřebuješ, obal to hadrou, jde to většinou povolit lehce sikovkama. Dvakrát si rozmysli, kam to povolovat, na té palstové matici je napsaný, kam to utahovat. Problém je ten, že já i když to povolím, tak to nejde dál, bo to asi drží to ložisko v tom hliníkovým těle. Asi to zkusím lehce nahřát.

        0 0
        • Daf  

          Matice se zapre o osu a kdyz budes tocit dal, tak to vytlaci to telo pedalu. Jde to samozrejme trochu vic ztuha. Zadny figl v tom neni. Proste to telo pedalu je jakoby lehce nalisovany na tom prstenci s dvema radami kulicek.

          0 0
          • pepek  

            No mě to začalo popraskávat, tak jsem tomu chtěl ulehčit tím nahřátím konce toho hliníku. Když ale myslíš, tak použiju sílu větší, než obvykle. (Případně Ti pak tady vynadám, když ta matice praskne :-)

            0 0
            • Daf  

              No ja tu matici taky uz jednou urval, ale to nesla vubec povolit. Nastesti to nebylo na mem kole ja mam M540 tam je to bez problemu ;)

              0 0
              • pepek  

                :-) (Takže radši napřed trochu nahřeju )

                0 0
                • Daf  

                  Hele jestli ti jde s tou matici tocit, tak nic nenahrivej at ji neznicis. Hele kdyz to prdne, tak to nasroubujes zpatky a casem koupis M540 :)))

                  0 0
                  • pepek  

                    Nahřívat budu na druhým konci a jenom lehce .-)

                    0 0
                  • pepek  

                    Tak jsem uvěřil a proti svému přesvědčení použil hrubou sílu a....... zafungovalo to. (Byl jsem línej sundávat pedál, abych ho zanesl ke šporáku :-)

                    0 0
        • orca  

          to je přesně můj případ, povolit to šlo o cca 3–5mm a pak se to opřelo o osičku a začalo to praskat :-(

          0 0
    • poiko  

      čistě ze zvědavosti také amatéra: proč se maji rozebírat SPDčka?

      0 0
      • pepek  

        Třeba aby se vyčistily, namazaly, seřídila se vůle…

        0 0
        • Polka  

          Tak to cumim. U me maji jedny pres 10litru a druhy 3000 a nikdy sem na to ani nehrabl. Akorat se odira ta cerna barva postupne, ale jinak pedaly drzi a drzi ;-)

          0 0
          • pepek  

            Asi se to trochu povolilo, jeden měl zemědělskou vůli, tak jsem to trochu přitáhl a je to O.K. Byly uvnitř uplně čistý.

            0 0
      • vysmátej bajker  

        Občas je potřeba vymezit vakl a po pár brodech je tam bordel :).

        0 0
    • vlk  

      Je zajímavý, jas se stále lidé ptají na ty samé věci-na obr to máš tady www.bike-forum.cz/…ponenty.html?… je tam vyfocen i ten klíč. Jinak v historii to již několikrát najdeš.

      0 0
    • vinnca  

      muze te mi poradit, ktere ty dva srubky se utahuji proti smerne aby nebyla vule v tom slapatku? techdocs.shima­no.com/media/techdoc­s/content/cycle/EV/ac­tionsports/PD/EV-PD-M520–2235_v1_m5657­7569830608614­.pdf

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.