Profi silnice- Tour de France 2017

1352 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

Bonjour,

Le Tour je skoro tady, a pricel cas vyhlasit tipo.

Pravidla i bodovani stejna jako vloni

Kdo si chce tipnout, necht posle na mail v profilu

Copy&paste friendly formular pro tipy

Jmeno nebo Nick:

Celkove poradi: (5 ruznych jmen, protože 1 rider se nemůže umistit na vic mistech najednou, ze?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 198 jezdcu dokonci:

9 jezdcu na bednu v etapach:

( a opravdu 9 a každý jiny. A prosim u lidi jako Martin i Dan/Tony)

Deadline v sobotu 1.7. v 15.15h, tj. v case startu 1 etapy.

Vyhnaly lektvary jeho kolumbijske babicky z Naira unavu po Giru? Naridi marketingove oddeleni Sky Froomovi letos opet bezeckou vlozku? Je Porterier vytrvale horske plemeno? Patri Contador do stareho karbonu? Proc nejsou casovky co by staly za rec, komu tim prospejou? Staci Saganovi 5 druhych mist na zeleny trikot, a pojede domestika Majkovi v kopcich? A da Stybar opet etapu v mistrovskem dre­su?

• robb  

Super :-)

Info k etapám, startovní listina, odkazy na přenosy, atd. na steephill.tv

http://www.steephill.tv/tour-de-france/

• Hroch obojzhivelnyj  

Up.

..tvl takova prestiz ze si kazdej peclive hlida svoje vlastni informace :-)

• treatt  

To víš, TdF je prostě o největším tlaku ;)

Jinak já možná zkusím u Fortuny dát nějakej kovák na GC, Pinot i Yates (Izaguirre taky) mají na top 5 kurz 12, Dan Martin bohužel klesnul

Paštika na puntíky 6,5. stejně tak má kurz 3 na vyhranou etapu..

• plzakj  

Uz se tesim :-)

Hrochu udelal jsem jeste zmenu na posledni chvili. Muzes prosim potvrdit prijem? ;)

• Neťa  

Čekám to letos hodně zajímavé a první pětka může být všelijaká :-) Stejně tak sprinty, těch kohoutů je tam hafo a nečekám, že bude někdo extra vyčnívat.

• YuraOlomouc  

Kudlanka vs Porte. Na to se tesi asi kazdej nejvic.. Pak samo jeste na Sagana a jeho kousky..

• jonti  

Babicka je potichu, ale asi bude jeste silnejsi nez Porte.

• YuraOlomouc  

No ja su hlavne zvedavej na Románka co ukaze..

• IndyCZ  

Co by ukazoval, to co po něm bude tým chtít.. :-)

• Tencovozikmin  

Jako vzdy,na to tam je a dela to dobre.

• plzakj  

Evidentne pojedou na Simona. Ale tour je dlouha. Treba mu nechaj nejakej unik ke konci.

• YuraOlomouc  

Proc to okecavat. Proste na top 10 uz nema ani nahodu. Etapa na Giru a to jak tahal Contadora byl jeho vrchol a lepsi uz to nebude. ALe u Hirta vidim nadeji, ze muze vyhravat etapy na GT pravidelne. Na celkove netusim jak je na tom s TT, ale potencial na to byt top blecha do tech kralovskych kopcu urcite ma..

• Tencovozikmin  

On tam neni a nikdy nebyl aby si mohl honit triko na nejakou top pozici. Kdyby tehdy netahal Contadora tak kdovijak by to dopadlo ale jeho ukol je jiny.

• YuraOlomouc  

Ja mam teda za to, ze Románek mel vetsi ambice ve sve kariere nez delat domestika a zatim co jsem videl jeho vykony za Oricu tak to vypada, ze uz ani nema na to dela toho „superdomestika“. Protoze pokazde kdyz se zacne jet, tak tam Románek neni. To uz i Cink se lepe ukazal v tehle sezone.

• Tencovozikmin  

Juro klidek,Romanek ma vydelano a ze by to mel za nicnedelani to asi tezko. Jake kdy mel ambice nevim a Cink bude rad kdyz dokonci,to jako nic proti nemu,moc mu fandim.

• MiKED  

Škoda, že nepovolali tebe, co? :-D

• jecnak  

Posetri.

• Neťa  

O těch dvou se, pravda, mluví nejvíc, ale hádám, že tak jednoduché to nebude :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Cannondale jedou Czech made galdy Popiska je „Today’s feature image shows a stack of Mavic wheels and tires from Cannondale-Drapac’s 2017 Tour de France team bus, and was photographed by Gruber Images.“ Ale na obrazku ze zacatku roku jsou bez oznaceni

• Pessinger  

Pfuj Pfuj, tak jsem to tam poslal:-) přeju všem hodně štěstí:-))))

• Delkim  

taky tak, tentokrát jsem risknul nevěřit Cavendishovi díky jeho zdravotním problémům, tak uvidíme

jestli zaválí tak jsem po týdnu OUT jako předloni se Saganem :)))

• treatt  

Taky jsem ho vyloučil a navíc mě prostě prudí Quintana, tak jsem ho statečně nedal a můžu si jet pro červenou lucernu :)

• treatt  

Treattův speciální outsider team:

George Bennett, Calmejane, Latour, Vuiellermoz, Naesen, Groenewegen, Zabel, Benoot :)

• kotew CZE JIHLAVA  

hmm,tak to vypadá jako pěkný překvápko letos:)

letos jsem myslel že se nezůčastním v tipovačce,ale jelikož mi dneska ráno vlítl pod kolo kluk s koloběžkou:D,tak ten čas jsem si ted' udělal a poslal Hroškovi tipy za pět minut dvanáct.

A už mě to zase chytá,TdF horečka je tady,Jupííí :)

• robb  

Na Naesena jsem zapomněl. Snad nebude bodovat :-D

• Pessinger  

Tak Baklažán dobře odhadnutej, musel bejt velkej kurz na etapou:-)

• YuraOlomouc  

Je na eurosportu zase soutez o kolo? NEchapu proc to tak komplikujou a neudelaji to jako na CT, kde posles jednu sms a ses ve hre o to kolo…

• treatt  

Tak dneska pěkně hnusně, je to naslizle a klouzave, tak to bude o win loterie..v cili jen par lidi a už první jezdec na zemi, Chrunevegen se hezky svezl v tocce po zadku..

• plzakj  

To babka chytne hned v prvni etape. Takze sance pro Stybara :-)

• tromboonen  

Kua tak jsem prokoučoval start jako kdysi Wiggo, furt si říkám jestlipak bude tipovačka, kontroluju „Silniční“… a dneska to na mě vykoukne z jiné kategorie :) Tak hezkej závod, já budu asi pobíhat kolem v Boratovejch monokinách…

• Pessinger  

Zkus poslat…Třeba Hrošík přihmouří oko a přijme to

• Hroch obojzhivelnyj  

No comment ;-)

• tromboonen  

No jo ja jsem autista, delal jsem posledni tyden od nevidim do nevidim, kliknu vzdycky na kde diskutuju, pak na novy temata kdyz mam cas, obcas novy reakce… asi se to mezitim posunulo nekam kde jsem si toho nevsim, fakt se mi to ukazalo az dneska :) Pohraval jsem si i s myslenkou, ze bych se nabid, ze to zorganizuju, ale ten Xcel me fakt strasi, nejak jsem se nikdy nenaucil s tim pracovat a jak je to vetsi nez jeden monitor a ma to v sobě nějaký funkce, tak s tim mam problem…

Ale nic se nedeje, od zacatecnickyho lucky strike jsem většinou max na čele grupeta, tak neva…

• Sgt Pepper  

???

• MartinM  

Valverde OUT :( to to zase zacina

• YuraOlomouc  

Zkusenej pardal a leti do te zatacky jak kokot na tom mokru.. Nereknu kdyby se to stalo favoritum u kterych je pochopitelne, ze pojedou na hrane..

• Tencovozikmin  

Na mokru to kazdy neumi no.

• robb  

Tak zrovna před touhle zatáčkou byl ten nájezd dost široký, takže to svádělo k tomu to projet rychle. Ale asi se dalo čekat, že někdo může spadnout.

• YuraOlomouc  

ALe rozhodne ne od asi nejzkusenejsiho borce, kterej spis mel tuhle TT jen prezit a byt ready do kopcu. Skoda no.. Thomas vypada ze ma zlutaka. Preju mu to je to nezmar..

• robb  

Tak nebyl jediný

https://twitter.com/…743720796160

• ˘Ö˘ Krab  

Podle toho, jak se po pádu dlouho a rychle točilo nejen zadní, ale i přední kolo, tak přešli elektronicky dopující cyklisté na pohon obou kol 2×2.

• mr.ricardo  

AWD, v pripade Bouhaniho, jakozto byvalyho boxera, se da mluvit primo o Subaru :D

• ˘Ö˘ Krab  

A další technická novinka, na TT kole, které mu podali z auta, byla vepředu kotoučová brzda, jestli se dobře dívám.

• krabica  

Ona byla i vzadu. :-)

• Delkim  

však my vám je postupně vnutíme všem :)

• Saul G.  

:-)

• krabica  

Kotouče už překonaly ráfkové brzdy i ve sprintu, teď už není vyhnutí… :-D

• madik  

Divné kotouce. Jestli vidím dobre tak ve předu XTR kotouč a v zadu Dura Ace. A přední mi přijde že je 140 místo 160. Nepsany standard v pro pelotonu je 160 ve předu a 140 v zadu, aby mohla fungovat neutrální pomoc.

• robb  

Myslím, že měl defekt, tak mu předek měnili.

• krabica  

Jako že mu vyměnili 160 za 140? :-D Mě přijde, že má oba 160 mm.

• creater  

Nooo, a za jizdy mu tam vyndalii adapter z pod trmenu :-D velikost mu dali stejnou, typ jinej :-)

• johnny_B1  

Tak to odnesl zlomenou čéškou :-(

• krabica  

:-(((

• YuraOlomouc  

Thomas pekny. Preju mu to. Ten to udrzi hodne dlouho..

• t29  

Třeba mu teď bude Chris tahat tempo :)

• YuraOlomouc  

Bude to zajimave. SKY bude muset makat v kazde etape, ale myslim, ze uz ten zlutak nepusti. :))

• DaD  

To by museli kontrolovat celou Tour od prvního dne. Pokud nejsou padlí na hlavu, tak to ještě pustí.

• YuraOlomouc  

Paradni prilezitost, jak demonstrovat absolutni dominanci. :))

• ememem1  

a co ineho by ako mali robit? ak sa nahodou froome volakde nevykybli tak je po prvom dni jasne jak to skonci, este sa ani nezacalo a uz ma na potencionalnych konkurentov cca 40 sec. by som sa bol skoro ochotny stavit o vyplatu ze to uz len porastie.

• DaD  

Tak to máš dobré, když po prvním dnu a navíc časovce, už víš jak to celé skončí. Být tebou, tak bych radši tu výplatu nevsázel:) My ostatní můžeme jen doufat, že letošní Tour bude zajímavá a hodně napínavá.

• ememem1  

vsak mna to bavi, len je jasne od zaciatku ze cely sky je v takej forme ze by bolo ozaj dost divne keby to dopadlo inak.

• Hroch obojzhivelnyj  

4× SKY v top ten. Asi dobry gumy.

(Conti jako snad pulka pelotonu)

• madik  

Ion Izagirre taky odstoupil. Aby nejel nakonec Cink i na celkové pořadí, nebo tam ještě někoho Bahrain má? :)

• hekynen  

Sagan je v dobrém týmu. Teď bude mít pokaždé za svým jménem napsáno, že je BOH.

https://www.youtube.com/watch?…

• l-e-t-o  

dotaz nováčka na Hrocha. Kde najdu tabulku se všemi tipy a vyhodnocením?

Díky

• Vita P.  

Tak nějak bych to viděl, že ještě nejsou zpracované tipy (přepsat to do excelu bude práce tak na 4 hodiny. A třeba já jsem mu to tentokrát zrovna neulehčil). Až to bude, tak to vyvěsí někam na google docs a většinou to i pošle mailem.

• robb  

Kanál Oricy na youtube, pro ty kdo neznají

https://www.youtube.com/watch?…

• YuraOlomouc  

Rozhovor s Lancem http://www.youtube.com/watch?…

• plzakj  

No rozhovor, to je jeho podcast. Uz je nejakou dobu dela. A bude vydavat ke kazdy etape TDF2017

• YuraOlomouc  

Jo je to podcast, ale vidim, ze ten YT kanal to neni jeho. Ma to na YT nekde nebo to je zase nejakej placenej nesmysl?

edit- Tak snad tohle je ono? http://soundcloud.com/…ce-armstrong

Jen teda nevidim dalsi dil o prvni etape, nebo je jeste brzo.. Nevim.

• YuraOlomouc  

Aha uz to vidim super..

http://soundcloud.com/user-411867241

• plzakj  

Jj. Ma to tady http://lancearmstrong.com/podcast imusic, soundcloud, mp3… Ten kanal na YT to asi jen prevzal.

• tromboonen  

Rozbory TdF 17 od Lanceho? To je asi tak relevantní jako poslouchat výblitky Klause a jeho institutu o dnešní politice…

• plzakj  

Nerad bych z tohoto vlakna udelal flame na tema LA. Proste je tomodkaz na zdroj. Tecka.

• Člověk a jeho svět  

No spíš flame na téma politika, co zde snaží rozjet kdosi výše plivnutím na prezidenta Klause.

• tromboonen  

Tak jako flame na Lanceho jsem to nemyslel, jen že má pořád ego jak pátrací balón a jeho povídání je hlavně o něm… Tihle tři kluci dělaj dobrý podcasty, rozumí tomu, pohybují se tam, znají se s jezdci i s organizátory a ještě tam maj vtípky a info o místní kuchyni a vínu :)

A že někomu dneska ještě připadaj relevantní Klausovy názory jsem fakt netušil, použil jsem jej čistě pro příměr :)

• MiKED  

Budiž amnestován za to, že sem taháš politiku (a už dost). :-)

• plzakj  

Tak dneska Styba s Cinkem do uniku a na spurta.

• MartinM  

A už to zase leží.

• Delkim  

Tak lupy nebo kofein ve vlasech mne doufám zachránily od potupného vyřazení po prvních pár dnech :)

btw hezkou blondýnečku má :)

• YuraOlomouc  

Kittel je cyklista na baterky. Prijde prvni mensi brdek a uz se veze v grupetu. Celou dobu si vozit prdel zadarmo a pak jen zaspurtovat.. Neco jako Kevendys. S tim, ze teda Kittel je šamponek skopčáckej, takze je jednodussi ho nesnaset. :)) Oproti tomu Greipel. Toho jsem velkej fanda. Ten i pres svou postavu se dokaze kousnout a vyskrabat i nejakej ten kopec..

• Hroch obojzhivelnyj  

Ole a dik vsem za tipy, tipovaci soubor s vysledky je tady

Prosim o kontrolu, ze jsem vam to prepsal spravne, protoze se mi to uz miha pred ocima a ty jmena jsou porad stejny. Napiste kdyby tam byla chyba nebo jste se nenasli.

Prvni den do toho vlitnul plzakj a udrzel se i dneska- trainman vyhral druhou etapu (nejvyssi rozdil bodu), ale nestacilo to. Peloton je ale porad jeste pohromade.

Po druhe etape:

1 plzakj 13

2 Trainman 13

3 Jonatan 12

4 Amoondre 12

5 Fukin 12

6 Neťa 12

…45 MaTHa 1

• plzakj  

Tradaaaa ;)

• Peslezedirou  

Taková blbá otázka, kde v souboru najdu svoje tipy?

• Vita P.  

pokud se dobře dívám, tak sloupec O

• Peslezedirou  

Děkuji :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

JJ sloupec O. Ve zlute tabulce s cisly je celkove poradi, pod ni jsou pomocne vypocty, pak tipy na trikoty, a pod nimi tipy na etapy- svetle zlute policko ti pocita body ktere zatim ziskal jezdec v etapach.

Uplne dole je tabulka kam se zadavaji vysledky etap a scitaji body pro jezdce.

Asi bych to mel lip popsat.

• krabica  

Valverde mi to celé pokazil, Movis bez něj nebudou top… :-(

• Radek Broz  

Mov dali skoro všichni, no.

• treatt  

Mi to povídej :) Rozhodoval jsem se mezi Movis a Sky na nejlepší tým a dal jsem Movis, do GC, protože nemám rád Quintanu, tak Valveho a na etapy taky Alejandra..takže asi tak :) Ale svoji touhu po outsiderském jezdci na etapy ukojit zrovna Stevem Cummingsem asi nebylo to pravé ořechové.. samozřejmě vím o jeho zranění, ale když tak lítal na mistráku GB, tak jsem se nechal unést, že napálí i úvodní TT a pak ještě někde zobne etapu, ale zatím spolehlivě jistí chvost :) A to jsem vyškrtl takový jména kvůli němu, ach jo..

Nicméně etapa včera..mno, netradiční.. všichni čekali brutální racing minimálně první hodinu a on se přitom únik dne vyloupnul na prvních metrech.. na konci mi bylo Taylora a Yoanna zatraceně líto, větrat se celý den a pak to držet takhle statečně až na flamme rouge, klobouček.. kdyby tam Sky nevyslalo ten zelenej skůtr z Běloruska, mohly to být ještě větší nervy :) Největší faktor zajímavosti tak přineslo spíš počasí, naštěstí to pak na konci bylo suchý, protože ten sprint byl i takhle docela na divoko.. osobně mě teda dost štve, že vůbec nedali záběr shora, moc rád bych viděl, odkud a jak se přesně vyháčkoval Marcel, každopádně finiš to byl hodně mocný. Zvažoval jsem na něj dát nějakou korunu, ale měl jen 2:1 :/ Tak aspoň, že mi vyjel sázku Kiry v úvodní TT – 4,5 na bednu bylo fajn (AKO jsem zazdil tím, že jsem věřil Portemu na Frooma a Cummingsovi, ani radši nebudu říkat proti komu :-D)

Dneska budou všichni skloňovat Sagan (3,25) Sagan Bling (6,5), ale já si chtěl dát Impeyho při 151:1, ale o pár minut jsem to nestihl..tak snad to nevyhraje :)

• IndyCZ  

Přesně tak, ta cílová kamera byla tragická, 50× dokola 2 záběry, z nichž na jednom bylo prd vidět (ten, který zabíral jen pravou část a vůbec se tam nevešel Cavendish aspol. Bych čekal, že záběr shora je standard.

• tromboonen  

Vony ty hubschraubry taky nemůžou lítat v každym počasí, že… sice už bylo sucho, ale kdoví, jak vysoko byly mraky, jak se předtím setmělo tak šly dolů a možná to nestihly, nebo nemohly nad cílové město.

• IndyCZ  

Dron by to zvládl, v Lutychu nebyl žádný silný vítr, nepršelo,..

• tromboonen  

Nejsem si jistej jak to maj jinde, ale tady nesmi drony litat nad lidma, je to celkem pochopitelny, ty s profi kamerama uz jsou dost velky…

• treatt  

Máš pravdu, kdoví, co tam bylo za podmínky, jen si na to člověk prostě už zvyknul no a tady to dost mrzelo..protože by bylo moc zajímavý sledovat pohyb jednotlivých hráčů..

Jo a to jsem zapomněl..Cavovi jsem po tý mononukleóze fakt nevěřil, ale ten střelec se tam stejně zjevil.. sice ho nemám na etapy, ale palce mu teda držet budu, kdyby se mu povedlo vrátit se takhle do formy a vyzobnout někde win, to by byla šlupka..

• tromboonen  

Tak je to i o hlave, zkusenostech a skilu – a to Cavovi vychazi lip, kdyz na sobe nema tihu velkyho ocekavani, kdyby se totalne necitil, tak tam ani nebude, jestli se naskytne nejaka zamotana situace tak to da, mozna i bez ni.

• Neťa  

To já ho tam vrznul, u něj člověk nikdy neví :-). A ve spojení s druhým Markem to vždycky fungovalo, tak uvidíme.

• mastihuba  

si už několikátou tour řikám že něco natipuju a zase hovno :(

• YuraOlomouc  

Parada Sagan a jeste jako paradicku si vyhodi nohu s pedalu pri spurtu hehe. Pan cyklista..

• tromboonen  

By mu mohli pridat na novy kufry konecne… nevi nekdo ze SK kolegu proc mel pri interview na sobe lyzarske brejle (teda jen na krku, ale stejne…)?

• snas89  

Ze zaberu z vrchu bylo videt jak v ten moment kdy se vyzul zacali vsichni za nim makat. A pak jim do toho zase slapl:)

Edit: na dresu ma boh no…:)

• robb  

Asi aby ten náskok nevypadal tak blbě :-D

• hekynen  

Gesto pro dívaky. A aby zdeptal soupeře… :)

• tromboonen  

Si z toho delate srandu, ale stalo se mu to nekolikrat, mnohy z toho teda vyhral, ale nemuzu si pomoct, zas takova masina neni, aby dnesni technika nezvladla udrzet jeho nohy v kontaktu s pedalem, leda ze by to nejak krivil… ale rychlost, s jakou to cvaknul zpatky, nemluve o tom jak to pak rozjel, to je neco jinyho, to zas jo… rek bych, ze u takovejch SKY by tomu dali minimalne rocni vyzkumny program na nejlepsich univerzitach, minimalne od Richmondu, kde mu to taky vyklouzlo, frajer samo, ale neni duvod to sabotovat vic nez nutno :)

• Člověk a jeho svět  

Co vozí Sagan? Dívám se a pedály zřejmě Shimano DA, boty Spešl… Díval jsem se na video a zdá se mi, že při spurtu to rve nějak více do stran, takže proto možná… Každopádně to musí být síla jako prase, když to vyrve :)

• mr.ricardo  

Na jednom opacku na Eurosportu bylo videt, ze si normalne vycvak sam do boku. Jak to do toho kopce rval, tak vybocil nohu. Kazdopadne spurtik to byl solidni :) tyhle dojezdy mu sedi.

• JFtryall  

V nastupu ma kolem 1600W tak, takze nic extra brutalniho, hodne lidi da srovnatelnej power. Spis jak je clovek na hranici, tak neda pozor na techniku a jde vic do stran. Takze to nevyrves, ale normalne vycvaknes bokem si myslim. Muze se to stat. Kdyz by to vytrhnul, tak by asi znicil kufr.

• YuraOlomouc  

Presne tak nic nevyrve, ale normalne vycvakne. Jeste s tema jeho spickama natocenyma do stran.. Kdyz to rve pri spurtu, tak mu jdou paty jeste vic od kola a spicky dovnitr. Meli by pro neho vymyslet nejakej vylepsoval, ze pri spurtu proste ta noha nepujde vycvaknout. :))

• tromboonen  

Dneska jsem se na to schvalne dival, mota nohama i kolem ze strany na stranu… jak rikam, kdyby byl ve SKY, uz by nekde dva roky pracoval tym vedcu a vyrobcu na nejakem reseni…

• bagr84  

A skončilo to páskama jak maj dráhaři :)

• tromboonen  

Nebo prisroubovanyma tretrama jako mel Obree, akorat ty jeho vylety do skarpy na kabel by pak byly komplikovany :)

Ale kluci ze SKY by za par milionu (liber) urcite na neco prisli, dali by mu osobniho fyzioterapeuta, nejaky sondy do svalu aby se na tom tak nekroutil, custom pedaly a kufry a magneticky tretry, minimalne…

• Delkim  

Za tisíc éček mu poradím ať tak nemrská nohama :)))

• Melvin  

Tobe nejak lezi kluci ze SKY v zaludku.

• tromboonen  

Vubec ne, jen komentuju jejich pristup, neni na tom nic spatnyho… naopak je docela punk, ze u Sagice to nikdo neresi, kdyz se mu to stalo nejmene dvakrat v hodne exponovanym okamziku…

• Radek Broz  

Dneska teda pěkná nuda až na poslední 2 minuty. Pustil jsem si to po obědě a usnul u toho (takže jsem zase kvůli Tour udělal hovno:-) ). Do tipovačky to taky nic neřeší, protože Sagana mají všichni. A pořád víc mě štve, že jsem nakonec nedal SKY ale MOV.

• Peslezedirou  

Říkal jsem si, super, Sagiče mám v tipovačce, na et + trikot a pak jsem si uvědomil, že asi nebude nikdo kdo by ho tam neměl :-)

• iron.hide  

nj ale tak to je uz viac rokov. Vyhoda sa ziskava na iných zavodnikoch, ktorých na etapy dali ti najlepsi tiperi spolu s obvyklými spurtermi a s froomom (lebo ten vzdy vyhra minimalne jednu etapu). Su to tzv „marginal gains“, copyright by Sky :)

• Peslezedirou  

jj, mustr : německý špurtéři + Sagič, Froome na celkové a když máš přehled tak dáš nějaké překvapení :-D Loni na tdF mi pomohl Bauke, ale pak šel na konci hrozně dolů, letos jsem ho nedal, tím si to u mě rozházel. Jsem zvědavý jak pojede ten indijánckej zrádce :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

No musis byt extra fanousek jako kotew, ktery dal Sagana i do GC a vcera ziskal etapu (+35b) i zlutaka, o TB.

No ale myslim ze do Parisu mu to nevydrzi.

Kotew 36

Vita P 36

Jonatan 35

Pessinger 33

Kulix 32

lukasd 31

…Josse 11.

cela tabulka

• treatt  

Skouknul jsem ze záznamu posledních 30km a to bylo pěkný.. Calmejane to drtil hodně sympaticky a poziční boje v balíku byla radost sledovat..

Jinak Sagan, to je do tipo prostě povinnost, ale třeba GVÁčko i Dana Martina jsem měl ve finálním výběru a pak jsem dal přednost Cummingsovi :) nicméně to jeho systematický chvostění mi dává naději, že se tímhle způsobem dostává do maximálního race modu po tom zranění, aby pak mohl odervat svoji klasickou etapu :)

• cubista  

Posledních 30 km byly pěkný. Tak říkám, že se pojede hlavně o etapy a puntíky. Žluťák a zelenej budou mít Frommy a Sagi. Ale je to závod, uvidíme.

• IndyCZ  

Jo jo. Stačilo aby Froome spadl trochu nešťastnějc a hned by bylo všechno jinak. Dopředu není nic jisté. :-)

• jecnak  

Souhlas, spi se u toho dobre.

• Amoondre  

Ja zatim skoro pokazde veril Movi, leto Sky, tak snad :-)

• YuraOlomouc  

To si da frajer. 204km sam v uniku. Chvilku i vahal, ale asi mu rekli aby jel. Prece jenom budou na neho x hodin hledet kamery na nejsledovanejsim zavode. To je hodne slusna reklama..

• Krov  

Včera při dojezdu asi neudělali radost místním hobíkům na Stravě . Bude těžké získat KOM zpátky :-)

• YuraOlomouc  

Ja hlavne nechapu jak je mozny, ze na takovem zavode jako je TdF se nikdo nezene do uniku? Minule taky prvni unik ujel a hotovo. Ted ujede jeden typek a hotovo. Clovek by predpokladal, ze jsou vsichni nazhaveni. Minimalne ty mančafty co jsou tam na divokou kartu, ze se budou vrhat do uniku a ono hovno.. Zajimave..

• snas89  

teda 190km unik, fakt respekt.

A takový dotaz: proč vždcky okolo nich ten peloton prolítne jakoby nic a oni „nikdy“ nezachytí ten balík aby se taky svezli?

• IndyCZ  

Protože jsou skapatí.

• tromboonen  

Zkus dát 190 km průměr 40+ a pak se držet balíku co jede 50+… a tenhle zrovna se docela chytil, pustil až v nějakým kopečku těsně před, čekal jsem, že to zabalí okamžitě.

• jecnak  

Tvl Jura v tom ma davno jasno. Proste jsou to trapaci.

• snas89  

Ale jasne ze vim ze podal obrovskej vykon (to jsem zvedavej jak se mu pijede zitra:) ).

A je mi jasny ze ten peloton jede spolu.

Ale i tak nezkousej nekdy ze kdyz uz videj ze je to dojizdi tak posetrej a zkusi se chytit do haku?

• MiKED  

Fuj, snad bude Cavendish ok. Ten pád nevypadal pěkně. Zdálo se mi to, nebo ho sestřelil Sagan?

• ruinin  

Asi horsi z hlediska zraneni bylo ze ho nekdo prejel… I kdyz tezko rict.

• treatt  

Jj, Sagič ho prostě nepustil.. sprinting incident, ale bylo to teda hodně tvrdé, ufff :( Swifty přes něj šel hodně natvrdo, Degen si smůlu viditelně pořád nevybral..

• GrumpySmurf  

Z predniho zaberu je videt Cav hodne naklonenej do Sagana, jeste predtim nez zvedl loket. Ve chvili kdy ma loket nahore uz sagan neni na kole moc rovne.. Ten strom v hornim zaberu ale zase navadi k hodne rychlejm usudkum..

Twitter se muze zblaznit.. :D

• MartinM  

Sagan mu dal pekny loket..

• mastihuba  

maso nepustim…

• Jaroslávek  

Kontakt tam byl …

• snas89  

Hlavne zvrchu bylo videt, ze ho dost sestrelil.

By me zajimalo, co se rozputa za diskuzi ohledne toho…:)

• Orbicek  

Tak ze ho trefil asi bez diskuzi, na druhou tam i bez toho moc mista nebylo a podle me se tama nemohl protahnout – prislo mi to od tak zkuseneho borce jako Cavendish trochu moc optimisticke. Snad budou vsichni tri v poradku, ikdyz to teda nevypadalo moc dobre

• johnny_B1  

Na to jsem taky zvědavý. Nicméně si myslím, že Cav prostě ochutnal svou vlastní medicínu.

• snas89  

Taky jsem si rikal ze tam asi bemusel jet.

• tromboonen  

Může bejt rád, že nedostal kopačku frajersky uvolněnou tretrou…

• mr.ricardo  

To je sice pravda, ale tohle bylo hodne na ferovku, drsny. Prej zlomenina ramene, konecna, letosni sezonu ma fakt smolnou.

• Radek Broz  

Sakra, já ho do tý tipovačky po velkym váhání nakonec dal:)

• CzechJoker  

Po rentgenu to vypadá, že zlomené nic není. Kdysi jsem šel přes řidítka do plotu (ne v šedesátce…) a půl roku jsem nezvedl levou ruku výš než na úroveň ramene…

• johnny_B1  

Robbie McEwen: „Congrats to Demarre & all credit to him but I think Cav would have won had he got thru the gap.“ Joo, kdyby byly v ri** ryby… :-D

• MartinM  

Nebýt to Sagan tak už si balí a jede domů..

• YuraOlomouc  

Johny a ten vedle nej okazkovej parakotoul pres Kevendyše. :) Jinak vymluva Sagana, ze ho nevidel je fakt smesna. Proste ho nechtel pustit a je tam jasne videt, jak mu da ke koncu(to uz ale Kev letel do bariery) loktem..

• MartinM  

Peter Sagan obdržel 30vteřinovou penalizaci a zároveň byl v klasifikaci etapy posunut na poslední místo.

• MartinM  

A Cavendish konec, zlomená klíční kost.

• Sodoma  

Tady je to dobře vidět – Cav měl vycvaknuto ještě než tam byl ten loket

• RomanF  

Docela zakerne mu Sagan ukoncil sezonu. Kazdy musel videt ze to bylo umyslne. Saganovi fandim ale tohle si mohl odpustit a docela u me klesl.

• Janouch  

se divim ze az ted… ten kluk je nevycvalanej dobytek a ted neresim jen tenhle incident… projevem mi pripomina Jozo Raze

• YuraOlomouc  

No me taky nekdy prijde az trapnej tim jak vystupuje, ale jestlize tu je rec ciste o jezdeni na kole, tak bych nerekl, ze je nejak zakernej apod.. To Kevendyš me prijde vic agresivnejsi a poslal na zem urcite vic zavodaku nez Sagan.. Vylouceni Sagana by si meli rozmyslet. Bo by to odnesli hlavne fanousci. Body mu muzou klidne sebrat. Aspon bude ten boj o zelenaka zajimavej..

• RomanF  

Az ted, tato prasarna uz byla hodne za hranou a budu se divit pokud ho nevylouci. Pokud ano, tak to bude skoda ale muze si za to sam blbec.

• Janouch  

dostal 30 vterin penalizaci celkove je 15.

• snas89  

Nekdy je ten sport stejne uchylnej.

Nekomu v podstate zkurvi zivot na pul roku a dostane za to 30 vterin.

Nehlede na to co to pak udela s telem na stari.

• YuraOlomouc  

A co jako. To ma jit Sagan na 10 let do basy nebo co? Je to profi cyklistika. S tim musis pocitat a za to ses placenej. Tak se prober.. Jinak Sagan neudelal zadnou vyraznou prasarnu. Kev se chtel vecpat tam kde proste nebylo misto..

• snas89  

Yuro klid nebo te uz klepne:)

• Mikikuba  

Vyjímečně s tebou souhlasím:) Cavendish se rval někam kam se nevešel. Na penalizaci to asi je ale na vyloučení podle mě ne. Jak bylo výše řečeno podobných prasáren předvedl Cavendish už několik…

• snas89  

Ja ale nekomentuju tenhle karambol ale spis sport obecne. Ja ani nevim ci je to vina.

Jen jsem poukazal na sport obecne. to ze kdybys nekomu na ulici dal napr loktem a on tak blbe spadl ze si neco zlomi tak bude trest asi jinde.

• Mikikuba  

Sranda bude když se Sagan odvolá a vemou to zpět. To bude dobrá šaškárna…

• vsn  

Dle mého názoru tam bylo místa až až … Jel v háku za Démarem.

• gerrard  

Jj presne tak to zacalo Cav v haku za Demarem a za Demara to poslal Sagan, ale tam byl Cav o kterem Sagan nevedel. Na videu zhora je to pekne videt.

• vsn  

jako ono je těžký se při závěru rychle a správně rozhodnout ale myslím, že musel tušit, že za ním někdo jede.

• Karaya  

No a přesně za to dostal DQ. Změnil směr a ohrozil jiného. Dalo se čekat, že to skákání z vlaku do vlaku jednou nevyjde. Jenže když nemá žádného rozjížděče, tak co mu zbývá…

• gerrard  

Jo proste to jen nevyslo. No skoda nebude to tak zajimave, jako obvykle.

• Krov  

Za to se ale nediskvalifikuje z cele Tour. Navic by museli potrestat i Demara, ktery to tam krizoval jak plachetnice proti vetru a malem sundal Bouhaniho.

• Tanabe  

Mam respekt ke vsem cyklistum krome toho boxera ale toto Sagan dost prehnal

• johnny_B1  

Sagan diskvalifikovan z TDF

• Orbicek  

Jury se ukazkove posrala, to nemuzou myslet vazne? Videli vubec zpomalene zabery?

• johnny_B1  

Taky to nechápu. S takovým přístupem by Cav nedokončil snad jedinou TDF.

• Orbicek  

Presne, já mam Cavendishe rád, ale zrovna se s tím taky dvakrát nepář

• MartinM  

Super

• YuraOlomouc  

Hm tak pro me teda tour z 50% skoncila.. :(

• Polka  

Šašci.

• cekanka  

Holt ukázková příležitost jak zajistit, aby zelený dres vyhrál někdo jiný :-(

• Janouch  

kdyz se chova jako prase tak si ten dres nezaslouzi

• Radek Broz  

lol, viděl jsi to vůbec?:)

• Janouch  

jo nekolikrat z vice uhlu jako vsichni… zavrel ho a srazil myslim, ze by ho nevyloucili pokud by ten Cavendis mohl v zavode pokracovat

• robb  

Tak ten loket tam letěl až když už Cav ztratil rovnováhu. Holt se snažil procpat a nevyšlo mu to.

• mr.ricardo  

Tvl, to je hodne prisny, cisty to nebylo, ale tohle je teda ulet. Docela by me zajimalo jaky tlaky a odkud za tim rozhodnutim stojej …

• Člověk a jeho svět  

Jojo, jako vyloučit Sagana, navíc za něco dost diskutabilního, to je docela vysoká hra.

• Janouch  

to je snad uplne jedno jestli Sagana nebo ne Sagana posral to a konci vse ma svoje meze

• ememem1  

clovece, ze ho nemas rad ke jedna vec. nicmenej tu https://streamable.com/j7gqb je dost zrejme ze cav ho nabral hlavou a skydol sa sam. ok mozno daky vplyv tam bol ale o nejakom lakti nemoze byt ani reci. prinajlepsom to bolo tak 50/50. keby cav fungoval dalej to nikto neriesi.

• Mikikuba  

Souhlas.

• YuraOlomouc  

To je zbytecny tem retardum vysvetlovat. Oni nepoberou fakt, ze kdyz na tebe nekdo tlaci, tak ty musis tlacit zpet jinak letis sam na druhou stranu..

• plzakj  

Jo, z toho videa je patrny, ze se tam Cav snazil procpat a oprel se o Sagana. Jeho reakce na ten kontakt je loket do strany.

• Janouch  

zkus to priste cesky nebo spisovne slovensky tohle je jak za Husaka :( ten zaber z odkazu je zavadejici tady uz je Cav zavrenej a snazi se vyrovnat pad… Sagan je sice dobrej cyklista ale spatnej clovek a nedelam si iluze ze jich je tam takovejch namistrovanejch papoušku víc

• Darkson  

Mr. Janouch jako psycholog profipelotonu:D

pořád je na BF trochu legrace:)

• ememem1  

sa jeho jasnosti ospravedlnujem, pisem z mobilu a to mi moc nejde. nicmenej som si nemyslel ze zrovna ty si take jelito.

btw kedze si znalec udajne vraj mohol aj za ten pad 1.5km pred cielom. nehodis daky link z ktoreho je to zrejme?

• Radek Broz  

Mám hrozně rád, když o češtině poučuje někdo, kdo nepoužívá diakritiku, dost plave v interpunkci a vůbec píše jak retard:)

• jecnak  

Hm ,to je docela zajimavy. Z tohle pohledu je to celkem jako chyba Cavendishe. Kdyz se ale podivas shora treba tady, je nacasovani trochu jine https://www.youtube.com/watch?… Prijde mi, ze to video od tebe zkresluje prave tim celnim zaberem.

• YuraOlomouc  

Jasne je tam videt jak Cav jede podel bariery a pak vjede do Sagana. Ten celni pohled to ukazuje jasne. Pohled z vrchu je na hovno, protoze v ten nejdulezitejsi moment tam zavazel strom.

• plzakj  

V nejdulezitejsi 6. vterine je tam strom. Tezko rict, kdo se oprel 1.

• mrofmoha  

jo ten strom je tam v pravou chvili :)

..tesne pred tim nez vjedou pod ten strom je videt, ze Cav se tlaci do Sagana.. jak jsou pod tim stromem tak je stin Sagana videt a zda se, ze jel porad rovne.. a pak uz toho mel asi dost tak to Cavemu vratil loktem…

no, rekl bych, ze ani jeden z nich neni bez viny…

• jecnak  

S tou posledni vetou souhlasim. Ono to fakt bylo hodne vypjaty a byl tam jasne kontakt uz predtim. Na druhou stranu si nemyslim, ze by se Cav protahoval nekam, kam nebylo misto. Tesne pred stromem uz vsichni jeli rovne a prava strana se prestala zavirat.

• ememem1  

trocha to skresluju tie stromy, neni to niekde spomalene?

• jecnak  

Zpomal si to primo na YT. Podle me to casove sedi spis na to, co jsem psal. I to, jak Sag pri vystrceni loktu meni teziste. Jak jsem ale psal. Chapu Sagana, ze to udelal, clovek v tu chvili totiz absolutne nepremysli. Verim i, ze toho behem par vterin uprime litoval.

• ememem1  

neviem, to podstatne zakryva strom. uvidime jal to dopadne, imho sa budu snazit o zmenu rozhodnutia.

• 2. Bóďa  

Podle mě tím loktem vyrovnával ztracenou rovnováhu po kontaktu.

• Pajasob  

Přesně.

• jecnak  

Chvilku jsem studoval zaznamy a fotky z ruznych uhlu a podle me si to zcela jasne zaslouzil.

• Janouch  

diky nacelniku ze jsi se me zastal :)))

• bagr84  

mám stejný názor.

• RomanF  

Naprostý souhlas. Může nadávat jen sám sobě. Nic diskutabilního na tom není. Jasný úmysl sestřelit soupeře a dobře věděl co dělá.

• jecnak  

Ja i docela chapu, ze to Sagan v tu chvili udelal. On totiz v tu chvili clovek racionalne vubec nepremysli. Vedel co dela, ale neuvedomil si dusledky.

• Zbyněk  

Já to samé a dospěl jsem ke stejnému názoru.

• ememem1  

bez rypania- skusis vysvetlit preco? ja si nemozem pomoct ale ziadny laket tam nevidim. https://streamable.com/j7gqb

• jecnak  

Prepni si na full hd a zpomal na minimum a nekolikrat prehraj https://www.youtube.com/watch?…

Nejaky kontakt tam byl myslim i predem, ale pri predjizdeni Sagan jasne vytrcil loket – a je docela dobre videt i jak moc musel presunout teziste, takze to musela byt docela slupka.

• Peslezedirou  

Nic jsem teda nestudoval, ale prasárna to byla, škoda no, Tour teď nebude tak zajímavá. Jsem zvedavy, jak nam to zahybe s tipovackou, hm hm hm ;-)

Cav zas tolik Sagičovi nemůže, sám jde ve špurtu za hrabu docela často.

• JFtryall  

Hodne prisny, bylo to tvrdy a asi nebyt toho Cavova zraneni, tak to bylo maximalne na penalizaci nebo pokutu. Takhle je to exemplarni trest. Spurty jsou bohuzel zlo. A taky to jsou ty dementni dlouhy etapy, kdy jedou pohodu a pak totalni stres. Kdyz by to melo o hodinu min, nic by se nestalo, unik by byl mnohem vetsi a peloton by pak taky tolik neblbnul v zaveru.

• johnny_B1  

Ohledně Cava to není ještě úplně jistý. Zlomeninu nakonec nemá žádnou. Ale jestli bude zítra startovat, to se teprve uvidí.

• johnny_B1  

Tak už to jisté je. Další vyšetření ukázalo zlomeninu v rameni, takže konec.

• LaSouche  

+1

• Tina  

Ale informácia, že Cav je zranený tak, že nemôže nastúpiť prišla predsa až po DSQ.

• plzakj  

Sagan diskvalifikovan z TDF 2017 http://www.cyclingnews.com/…r-de-france/

• Emp14  

No škoda.

Sagan, blbec že tam dal loket :(

Cav, blbec že se pouštěl někam kde nebylo místo :(

Sagan pryč, Cav sezona pryč = TdF2017 bude nuda :(

Nejvíc na tom tratí diváci a tím i sponzoři :(

Škoda

• Janouch  

Sagan ho zavrel koukni na video z vrtulniku …Sagan jede rovne a kdyz se Cav dostane na jeho uroven tak ho zavira

• Emp14  

Já se nebavím vině nebo nevině. Já říkám, že je to škoda pro všechny.

• Janouch  

to jo ale napsal jsi – Cav, blbec že se pouštěl někam kde nebylo místo :(

to si nemyslim jel podle bariery a Sagan ho zavrel tim bych to uzavrel a Sagana zavrel jak radi Yura :)))))

• plzakj  

Tomje ale normal ne?

• Emp14  

Stalo se, teď už s tím nic nenaděláš. Já jen říkám, že je škoda pro všechny že jsou oba pryč. A jelikož je Valverde také pryč, tak nevím o čem TdF bude :(

• Delkim  

Sázkovky slaví. Těch tiketů co je teď v p.deli :)))

• tromboonen  

Copak sazkari, ale na Slovensku je ted pocitam mobilizace a potahne se na Paris (a druha armada do Lausanne)…

• MiKED  

Fico už píše dopis na UCI. Nedávno si stěžoval na fotbalisty, teď tohle. :-D

• ememem1  

sa cudujes?:-)

• tromboonen  

Tak necudujem, protoze Peter, ale sam toho lituje, Cavovi se sel omluvit a v rozhovorech nijak nemachroval, myslim, ze to vezme sportovne, jestli si to UCI jeste nerozmysli na zaklade nejakyho odvolani…

• ememem1  

podla pravidiel odvolanie mozne neni. isiel za nim lebo kontak bol, ale jak som jeho fanda tak som presvedceny, ze o ziadnom lakti nemoze byt ani reci. imho to naozaj bolo prinajlepsom 50/50. ale hej, priznavam, som zaujaty.

• tromboonen  

Taky myslim, ze to neni vubec jednoznacny, ale rek bych, ze Peter to vydejcha lip, nez jeho fanousci a cely Slovensko :)

• Peslezedirou  

:-)

• waters  

Znovu sem vložím zpomalené video.. https://streamable.com/j7gqb

Je tam jasně vidět, že první atak udělal Cavendish hlavou a to měl o situaci přehled, viděl kam se žene a měl předvídat, co z toho může být, když se chce nasrat do takové škvíry mezi závodníka a zábrany. Když byl v úzkých, tak nabral Sagana hlavou a ten byl předním… Chápu, že si chtěl Sagan vytvořit určitý distanc od někoho kdo se do něj sere! To že to byl loket je dle mého názoru druhotné + by Cav. letěl k zemi i bez loktu=jeho jezdecká chyba.

Cavendish takové manévry dělá běžně. Sagana je mi líto.

• YuraOlomouc  

Pockej jecnak ti sem da video, kde ten nejdulezitejsi monent nejde videt diky stromu.. :)) Tady to jde krasne videt. Co ma jako Sagan delat kdyz se na neho takhle sral.. Musi na to sam reagovat aby nesel na zem..

• Peslezedirou  

Ty jo, tady to fakt vypadá, ze se snaží protahnou skulinou, mensi nez je sam…

• jecnak  

No prave ze to vubec jasne z toho celniho pohledu neni. Kontakt urcite byl, ale ten byva prakticky vzdy. Tohle bylo spis takove to: „Bacha jedu“, nic neobvykleho. Cav podle toho leteckeho pohledu v pohode ustal a sejmul ho az ten loket. Mne prave prijde take az ten loket za hranou.

• YuraOlomouc  

Pane boze ty ses jantar. Podivej se kde ma ten loket. Pred jeho beranama a u drzky. Loket tam vubec nehraje zadnou roli. Cav jakmile se do neho zaboril hlavou, tak jeho kolo jde pod Sagana, ztratci rovnovahu a pada.

• jecnak  

Taky si myslim, ze by se Cav mel omluvit, ze narazil Saganovi do loktu.

• vili  

Covece já na to koukám už po desáté a mám pocit ze se ho tím loktem vůbec nedotkl, protože už letěl na zábrany. Ty tam vidíš kontakt? A ta změna stopy jak jsi psal výš je taky vysvetlitelna tou hlavou půl vteřiny před tím- když do tebe někdo zatlaci a pak odletí tak je jasný ze uděláš vlnku.

• jecnak  

Z toho celniho pohledu tam fakt kontakt videt neni. Ale jak si ma z tech peti snimku udelat clovek nazor? Z toho horniho pohledu kontakt vidim. Je jeste otazka, co kdo realne videl z ucastniku.

• gerrard  

Tak on cely ten dojezd byl s nekolika vlnama a presypalo se to cele z leva doprava a to co tam poslal Demare pred Bouhaniho taky mohlo skoncit spatne. Ale jediny Sagan vyhnal Cava az do bariery a tim loktem se podle me jen jistil, aby nesundal Cav jeho po te co doslo ke kontaktu. Nic zakerneho, ale skoncilo to blbe. Myslim, ze stacilo ho potrestat a ne vyloucit.

• Paja  

Presne tak, Demare si vubec nedrzel smer a Bouhanniho v zaveru temer sejmul, vsak ten taky jen kroutil hlavou. Jenze Bouhanni to ustal a prece si nedisknou francouzskyho viteze.

• ladias  

Já Saganovi fandim, ale tady je to jeho vina. Ten loket byl už jen důsledek toho jak Cava křižoval směrem k barieře. Jak ho ucítil na sobě dal tam ten loket, což je ale přirozená reakce pokud se o tebe někdo ze strany opře a potřebuješ si udržet rovnováhu. Takže loket sice vypadal jako prasárna, ale příčina je už v tom zkřížení o vteřinu před tím. Jen můj názor.

• MartinM  

Tak koko ted tipujete na zeleny dres?

• Tanabe  

tak vcil babo rad video

• Tanabe  

takze beru zpet za mne ciste

• cubista  

Byl to souboj tělo na tělo, Cav se tam bezohledně tlačil, jak to vždy dělá, Sagič se odstrčit nenechal a vrátil mu to. Ale na vyloučení ze závodu? K smíchu. Kdyby to bylo obráceně, tak maximálně menší penalizace pro Brita. No jo, pořád jsme ti z východu, co si moc dovolujou. Ani ty běžence nechtějí. Tak exemplárně potrestat, ať ví, kam patří. Tak to chodí i v jiných sportech, to jste ještě nepochopili?

• MiKED  

Hotové spiknutí…

• Haryk  

Včera jsem se nad tím zamýšlel a vidím to podobně jako ty a souhlasím. Cavendish jezdí jako dobytek, (maně vzpomínám jak kurevsky vometl Heinricha Hausslera????? – jestli si to jméno dobře pamatuju) a když to nevyjde, tak se hrozně diví, že ho nikdo nechtěl pustit, když on chtěl tolik vyhrát… Počkám si, až se něco podobnýho „povede“ Demarovi, nebo Bouhannimu, jak je budou vyhazovat.

A pro 123J: Jsem kapku dřívější ročník a pamatuju Slováky na vojně, nakonec máme tam i rodinu a jsou možná oproti nám kapku živočišnější, ale podle mě se s nima dá docela vyjít. Za to tys ukázal, že jseš stoprocentní piča.

• bagr84  

:D

• BB  

Neznám úplně pravidla co se smí a nesmí ve spurtu v silničním závodě, ale z přední kamery jsem viděl, že Cavendish jel zcela rovně a Sagan mu křižoval jeho směr. A předpokládám, že tohle se nesmí, jestli je to na vyloučení nehodnotím.

• Pessinger  

Hoši už to tady neřešte:-/ nebo mě mrd.e, férovej souboj co dopadl tak jak dopadl a kvůli tomu vyloučení z Tour to nee

• YuraOlomouc  

Me udivuje, ze se tady muzeme o tomhle vubec dohadovat. Cav vs Sagan. Sagan nejlepsi technik v pelotonu. Kdyz nekdo zavre Sagana jako jsme to mohli videt minule etapy, tak proste Sagan nedela hovadiny a proste nevyhraje. Cav na druhou stranu proste jede jako idiot bezmyslenkovite jestli se tam vleze nebo ne. Jestli nekoho smete nebo ne. I v tomhle pripade jde zezadu jako prvni do Sagana a nakonec to odnese Sagan. LOL

• jecnak  

Zcela s tebou souhlasim. Cavendish se musi omluvit, ze najel Saganovi do loktu.

• Polka  

S tímhle naprostej souhlas.

• robb  

Cav je tvrdej závoďák. Nemusíš ho mít rád, ale prostě takhle se ty spurty vyhrávají. On prostě viděl, že tam je trocha místa, tak to tam poslal v mžiku sekundy. K jeho smůle ho tam začal Sagan zavírat.

Jeho to potrestalo pádem, Sagana „jen“ druhým místem (toho času)

• Deleony  

Nechutná špinavosť od jury Tdf, toto bolo od Sagana 100% čisté! A to píšem ako nezaujatý fanúšik, pri pohlade na spomalené zábery. Teraz musia zobrať spätne Cavendishovi jeho triumfy získané podstatne horším spôsobom…

• 123J  

Kdyby do něj šel tělem, ale loktem toje atak.

• Deleony  

Kto koho atakoval? https://streamable.com/j7gqb

• 123J  

Můžeš na to koukat od rána do večera, byla to prasečina a rozhodčí to správně ohodnotili. Ještě mu mohli dát pořádnou pokutu.

• Deleony  

Na teba asi zbytočne reagovať. Tvoj príspevok hore: ,,Idiot slovenský´´ hovorí za teba jasne.

• snas89  

peknej rozbor

• YuraOlomouc  

V momente, kdy Sagan jeste nema ten loket vystrcenej ani z 50% Cav ma uz vycvaknutej pedal, protoze moc dobre vi, ze se bude seznamovat s barierou. JEdina Saganova chyba byla, ze ten loket vystrkoval uplne bezduvodne i v momente, kdy Cav lezel. Na prvni pohled to vypada jasne. Proste ukvapene zavery a zase to odnesli jenom fanousci…

• bagr84  

je pravda, že ta vosa něj sedla v ten nejnevhodnější moment!

• Delkim  

jako Slovák prostě z logiky věci nemůžeš být nezaujatý fanúšik :)))

• Deleony  

Dobre tak som zaujatý slovenský fanúšik nenávidiaci špinu kavendiša, je to lepšie? :))

Ale vážne, ukáž mi tam jediný kontakt(dokazujúci Saganove previnenie) okrem tej Cavendishovej hlavičky.

• Jirina  

Sagan konci! tak to je v haji a obzvlast letos, kdy je to sama, v lepsim pripade, zvlnena placka. Pro me je Tour tech par hoskych etap a ten zbytek, jen za predpokladu, ze tam jede nepredvidatelny Petr. Ty nasi domestici me nevytrhnou ze zidle.

No, nejaky trest je opravneny, ale tohle je extrem. Sagan ho sice v prvopocatku vytlacil, ale jsem nazoru, ze ten loket bylo jen balancovani v pretlacovani. Je to skoda a 50% Tour v pr*eli.

• Deleony  

Bez servítky pred ústami. Jury už nemohla mať lepšiu zámienku ako vziať Saganovi zelený dres. Najskôr penalizácia, odrátanie 80bodov…a zrazu…prečo ho rovno nevylúčime??

• cubista  

Řečnická otázka. Kdyby to bylo obráceně, dostal by Cav červenou kartu. Na 100% ani náhodou, protože je Brit a ne Slovák.

• Deleony  

Navyše Cav má s takýmito situáciami bohaté skúsenosti, ale z opačného garde..ibaže Cav to robil úmyselne.

• Pessinger  

Na to se nedá nic říct, snad jen že v tý žiry sedí ale hodně ukvapení šašci :-/

• Darkson  

přesně tak. měli nejdřív v klidu shlédnout všechny dostupné záběry a ne rozhodovat s horkou francouzkou hlavou.

btw, teď jsem se zaměřil, jak se Demare propletl za Kristoffem před Bouhannim a to neskončilo pádem jen s velkým štěstím. za mě horší manévr než Saganův.

jsem zvědav, zda frantíci dnes diskvalifikaci stáhnou:)

• MI.KU  

Ale kdeze nic ukvapeneho ,,jen,, velmi prospecharske rozhodnutí.

• YuraOlomouc  

Lance to vidi stejne. :) http://soundcloud.com/user-411867241 Btw fakt doporucuju ty reporty. Prekvapuje me, jakej ma prehled o dnesni scene..