• rukay

    Nazdar,

    mám drobný problém s předním třmenem u duálů XTR m975. Koupil jsem použité. Při montáži zadní brzdy a třmenu vše bez problémů, ale s předním třmenem jsem trošku narazil. Nedařilo se mi to seřídit a po několika marných pokusech jsem zjistil, že šrouby do třmenu lezou křivě. Viz foto 1 a 2.

    Sázel jsem na sprasený závit, ale u obou úchytů? Snažil jsem se to samozřejmě našroubovat rovně, jenže bez úspěchu.

    Každopádně máte nějaké nápady, jak to vyřešit? Chtěl jsem použít takové ty kulovité podložky abych vybalancoval křivě dosedající hlavičku šroubů na úchyt Lefty, jenže ty mají větší vnější průměr, než je vnitřní průměr na vybráních na Lefty (apropo ty křivě dosedající hlavičky mi je pěkně ožvejkaly). Obr 3 a 4.

    Kromě koupě nového třmenu, potažmo vrácení těchto třmenů prodejci – do Německa :-( – mne žádné moc kloudné řešení nenapadá.

    Možná by se dalo zabrousit dosedací plochy na třmenech podle závitů, ale otázka je jestli by to pak šlo seřídit.

    Děkuju všem za náměty.

    Dotaz pod čarou: kde kupujete ty uzounké destičky pod třmeny? Dělají se 0.5, 0.2 i 0.1 mm, ale já jich bohužel nemám dost a všude kde jsem se stavoval, v Praze, tak na mne koukali jak kdybych chtěl funkční světelný meče nebo co…

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.