Prestavba HT na full za +- 23000

18 nepřečtených
  • Jones

    Ahoj vsici,

    momentalne mam HT Treka 6500, 7 let stary kolo. Sice bez upgradu, ale udrzovany (loni jsem kupoval kotoucovky, kazeta, retez…). Jezdim na nem v 90% v okoli Prahy, tyden v roce v Rakousku Alpy, tyden Cesky Raj. Za rok najedu ± 1500 km. Jsem spis na delsi vyjizdky a pripadam si z nich uz docela utahanej, tak bych chtel zkusit fulla. Moje kolo bych prodal tak max. za 7000, ale vzhledem k tomu, kolik jsem do toho nasypal mi prijde lepsi koupit full ram, vidli a prehazet to. Merim 175, vaha 80kg. Napada Vas neco?

    Nasel jsem si par vlaken, ale treba ram Viper jsem tak levne nenasel.

    Diky za rady

    0 0
    • Smazaný účet  

      pokud neprasíš, tak vzhledem k objemům jsou to vyhozený prachy – HT s dobrou vidlí ti udělá super službu

      0 0
    • TREK6700  

      byl jsem přesvědčenej o tom, že full je blbost a teď jsem se vrátil z objíždění republiky na fullech a sednul na staré dobré HT a ono to už není ono :-). Ono se to fakt natřásá jako kostitřas :-). Jinak určitě zdvih 120 až 140mm. Dobrá zadní stavba a tlumič s propedálem se ti na asfaltu nehne a v terénu na kořenech můžeš sedět :-)

      0 0
      • Jones  

        No a nejaky tip bys nemel?

        0 0
      • nox159  

        jen jedno kolo s takovym zdvihem no ja nevim… je to na kazdem jezdci… co preferuje jak jezdi…

        ja tedka uvazoval a na 85% vyjizdek mi bohate staci 100mm (kvuli pohodli ) a na tech zbylych 15% bych vyuzil i cca 160 – 180mm ale kvuli tem 15% nema cenu kupovat neco mezi tzn tech 140 protoze na 75% trasy to bude brzdit a na tech zbylych 15% to stejne bude malo… :D

        jde o to kdo co jezdi a co od toho ceka…

        0 0
        • Jones  

          tak ted mam axel manitou, ktera za ty roky uz moc nevidli, takze pro me bude kazda zmena k lepsimu.

          0 0
      • Smazaný účet  

        to po těch kořenech nemusíš jezdit, ne? kde je smysl? jezdíme v terénu a používáme na to kola, abychom si jeli pohodlně jak po asfaltu…

        0 0
        • Tomínos  

          To není jen o pohodlí.

          0 0
        • nox159  

          nevim kolik mas toho na fulech nalitane ( z fotky vypadas jak velky zavodnik…;-)

          zda se mi ze tady pises trochu zcestne…

          ne kazdy se chce proplitat mezi auty… proste nekdo chce jen vyrazit do prirody nechce jezdit asfalt a chce mit tu jizdu jen trochu vic pohodlnejsi… ( tipuju že pripad zakladatele)

          nebo proste chce vyjet a sjet vice jezdit bezpecneji i pri vyssi rychlosti… :)

          0 0
          • Jones  

            na fullech nemam nalitano vubec nic. S kilometrazi na kole jdu dolu, nedelam tu ze sebe hrdinu. Mas pravdu, chci vyrazet do prirody na celodenni vylety a nechci byt druhej den po 80km rozlamanej, vyklepanej. Nejsem zadnej Alpskej sjezdar, co nahoru vyjede lanovkou a dole je co nejdriv :)

            0 0
            • nox159  

              divej se kdo na koho reaguje… ano ;-)

              jinak nejakeho fula si pujc (klidne vice ruzne typy staveb ruzne zdvihy) neni to problem a vyzkousej aspon trochu si udelas obrazek o tom jaky spiblizne zdvih… vybirat… :)

              0 0
    • jonti  

      Ja bych prodal stavajici a koupil jezdene kolo, za 30 je trochu problem najit opravdu dobry full. Klidne bych zustal v kategorii 100mm nebo rychlejsich kolo, kdyz jezdis v okoli Prahy tak urcite jezdit dost asfaltu a lehkych cest kde se hodi, ze to jede.

      Ja prave ted kupuju Haibike Sleek SL, jinak bych se taky podival na Scott, Giant, Merida (one twenty je dobre kolo).

      0 0
    • K2  

      Na pohodové ježdění je ideál 120/120 (nebo více – podle lokality ježdění)

      100 na 100 je pro chrty

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce