• Dalas

    Zdar, potřebuju nové světlo..ted mám Blackburn Quadrant a je to o ničem-nevidím díry v silnici atd..Takže využití světla je na noční silnici, aby to bylo použitelné i trochu při mokru.

    Světla typu Aurora apod..fak ne, chci to na klasika tužkovky a ne časté nabíjení, homologované na silnice a chci to jen na tu silnici-ne terén. Nabíjecích tužkovek AA mám habaďuru a nabíječku k ní taky-takže nechci akumulátor. Moji kandidáti jsou: Sigma powerled black, nebo bude stačit Sigma Pava s 25 luxy, či levnější SIGMA Lightster s 20 luxy. Co mě taky se.e, že u každého světla je jiná jednotka označení-luxy,lumeny,cad… abychom my laici v tom měly co největší guláš a nemohly tak porovnat konkurenci:D

    Díky za rady a pokud má už někdo zkušenosti-porovnání s tou Sigmou Lighster s ostatníma, tak sem s tím..

    0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Pokud to tady nikoho neurazí, tak můžu nabídnout Sigmu Supraled

      Na silnici je úplně v pohodě, i do terénu se dá. Oproti Quadrantu (který taky mám :) je o dost lepší. Mám k tomu nabíjecí AA baterky. Mám Aurory, takže tohle světlo nevyužiju :-)

      Kdyžtak mi napiš.

      0 0
    • JSt  

      habadura a habakuk jsou dve uplne rozdilne veci :-))

      0 0
    • oddie  

      Na tužkovky a méně časté nabíjení to bude vždycky o ničem, fyziku prostě neošidíš. Aby to použitelně svítilo, chce to aspoň 3W, a jak dlouho je tužkovky daj…

      0 0
      • Dalas  

        tak vono ta powerled blecka má myslím 3w a nějakou dobu už vydrží. Jen jestli to není už zbytečné. Ale zase nechci šlápnout z louže do bláta:(

        0 0
        • oddie  

          Na mokru nebude stačit ani to, tam leckdy nestačej pořádně ani světla u auta…

          0 0
          • Dalas  

            jasné že na mokru tak mlhovky na autě..ale s tímto Quadrantem i za sucha spíš vidím jen okraje silnice, takže akorát vím že zatím jedu po silnici:o)

            0 0
            • black.horse  

              Na mokro obecně bývají LEDky horší než halogen… zase na suchu je to imho obráceně, problémem je „barva“ světla.

              0 0
    • ruza  

      Používám Fenix LD20 a max. spokojenost.

      0 0
      • StuntJ  

        Fenix nebrat, zbytečně drahé a za tu cenu toho moc nenabídne …

        0 0
        • DaSnail  

          Rolex nebrat, zbytečně drahé a za tu cenu toho moc nenabídne …

          čínské digitálky sú lacnejšie a často majú aj vyšší výkon a idú rýchlejšie.

          0 0
          • StuntJ  

            Hmm tak tomu moc nerozumím … Pokud máš dvě baterky, obě mají stejný pajšl a jedna stojí 1000 a druhá 2000, tak to bude asi jinak

            0 0
            • DaSnail  

              jj, moc tomu nerozumíš.

              pajšl stejný neni. ;o)

              0 0
              • Loner  

                no, já mám 3 „číňany“ a jednoho fenixa jsem míval na helmě a přepínání výkonu otočením reflektoru není žádná hitparáda, možná žes těch fenixů vystřídal hafo…

                0 0
                • DaSnail  

                  hlavu netočím, furt je turbo a keď nepotrebujem tak vypnem. LD20

                  0 0
        • petrun  

          Nejsem odborník jako pepko ale něco málo doma mám: Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7–3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7–4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7–5 HA-III SSC P7-C 2-Mode.

          Ze začátku jsem byl okouzlen Aurorami ale musel jsem časem uznat, že Fénix dokáže z ledek které používá vyždímat nejvíc. Ostatní takové účinnosti nedosahují. Stejně tak digitální regulace výkonu kterou používá Fénix je bezkonkurenční. Ta cena je vysoká, kvalita tomu ale odpovídá.

          0 0
          • StuntJ  

            hmm, já má takový pocit, že ještě před rokem, mi tu všichni Fénixe rozmlouvali, že jsou akorát předražené a nic víc. Žeby se karta obrátila?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ne, to je ocima;)

              0 0
            • petrun  

              Fénixe jsem kupoval ještě v době kdy jsem neměl PayPal a ani páru o tom že existuje nějaký Dealextreme. Já osobně bych už za něho 1500,– nedal, Aurora za polovinu ceny svítí víc. Nemá ale takovou účinnost a chybí jí digitální regulace. Za svojí dobu provozu má také podstatně víc závad než Fénix (stačí rozebrat, vyčistit, promazat a složit zpět). Chtěl jsem jen říct, že je cena Fénixu podložená kvalitou. Kdo na to má, pro toho je to dobrá volba. Při použití správného držáku na zbraň je navíc dík kompaktním rozměrům, malé hmotnosti a velkého dosvitu dobrý na noční střelby :-)

              0 0
              • StuntJ  

                Mě se hodně líbí LD40, možná až mě rupne ve škebli .. :o)

                0 0
            • jIrI___  

              Fénixe jsem měl dva (L2D a L2T) a jejich výměny za Auroru vůbec nelituju. Ta Aurora svítí o poznání víc a navíc po výměně rezistoru vydrží na nižší řežim, který svítí ± stejně jako Fenix na turbo, svítit zhruba 3 hodiny, takže podstatně dýl než Fénix. Ale je pravda, že Fénix byl zpracováním lepší, neměl jsem obavy ho ponořit do bazénu. U Aurory mi to strach zatím ještě nedovolil :). Ale poměr cena/výkon má Aurora mnohem lepší.

              0 0
    • Vilém  

      Homologovane? To je dobre k cemu?

      Osobne bych vzal neco od cinanu na tuzkovky. Nebo nejakeho Fenixe ap., pokud nechces DX.

      0 0
      • Dalas  

        homologované-když už ne kvůli cajtům, tak co třeba kvůli ostatním protijedoucím řidičům, kteří chtějí taky jezdit bezpečně a když mu někdo pálí nechváleným světlem na silnici, které si svítí jak chce..tak narozdíl od těch Auror a Fenixů jsou tyhle světla dělané tak, aby svítily, ale neoslňovaly. Jako do terénu cokoliv-ale to já nepotřebuju

        0 0
        • Vilém  

          A jak to zjistis, zda je homologovane? Ma na sobe nejakou znacku, jako treba svetla na autech? Nekde v nejake nasi platne vyhlasce je nejaka zminka o tom, ze svetla na kolo maji byt homologovana? Vyrobce homologaci dokladuje? Zatim jsem nic takoveho nepotkal.

          0 0
          • Dalas  

            je fakt že u nás se na to ještě sere, ale když jsem na německém webu četl o těchto světlách,tak tam to zřejmě bude jináč. Ale mám dojem, že světla musí být homologovaná určitě i tady, jen fízlové na to kašlají..

            0 0
            • Smazaný účet  

              v CR je tusim nutne mit svetlo sklonene tak, aby hlavni cast kuzelu svitila max. 20 pred kolo. Tot asi vsechno k homologaci. Takze kdyz proti mne jede auto, zhomologuju si svetlo palcem…

              0 0
              • madcat  

                Tak tak, dělám to úplně stejně.

                0 0
    • pepek  

      Chudák Pepko, toto si fakt nezasloužil.

      0 0
      • pepko  

        a copak copak ?

        mne je to uz jedno, nech si kupi co chce … niektorym ludom jednoducho nie je pomoci … aj priamo v mojom okoli je vela takych blbcov, co si povedali, ze oni nechcu to co radim ja, ale nieco ine … spokojni vsak neboli a tak kupili dalsie a dalsie a az potom si kupili to co radim ja … niekto sa uci na cudzich chybach, iny na vlastnych … s tym sa nic neda robit, je to v povahe kazdeho cloveka …

        0 0
        • JSt  

          takovy joseph de sax v uhlazenejsi forme :-D

          0 0
          • kankrlicek  

            Ještě že tam máš ten smajlík. Pepko radí a dělí se o své zkušenosti, saxík prudí a dělá si reklamu.

            0 0
            • JSt  

              myslim to naprosto vazne, smajlik tam je jen proto, ze me tim rozesmiva ;-).

              toto ti prijde normalni aj priamo v mojom okoli je vela takych blbcov, co si povedali, ze oni nechcu to co radim ja, ale nieco ine … ? jeste mohl dodat, ze je pochcal jejich vlastnima chcankama proti vetru a ted jsou mokri a je jim zima. :-))

              0 0
              • pepko  

                ale no no … co sa v tom zase vrtas … sak pockaj par dni, uvidime co kupi …

                0 0
    • ruza  

      Tak to potom Blackburn Quadrant …to prý neoslňuje vůbec :-)

      Ne vážně, ta LD20 má 4 režimy + blikačku/stroboskop (který je super vidět i za bílého dne, to ale uznávám je v noci brutus, kterej záblesky na silnici oslňuje i cyklistu tzn. nepoužívám a raději volím stálé svícení, nebo starou bliknu)

      Každý světlo, který má opravdu svítit asi trochu řidiče oslní pokud do něj bude čumět.

      Co protijedoucí auta, neoslňují?

      0 0
      • Dalas  

        není oslňování jako oslňování..ale mají určo homologovaná světla:D nevím jak jinde, ale tady jsou řidiči aut super a hned přepínají na tlumená jak mě zaregistrují. Jako jeden z tisíce se najde,který si mě vychutná s dálkovýma..

        0 0
        • pelhrimov  

          Jaké oslňování a jaká homologace, do tohoto okamžiku jsem žil v domění, že trubka řídítek je kulatá a světlo může být libovolně natočené i to homologované. Nebo homologované znaméná, že svítí jen do škarpy?

          0 0
          • Dalas  

            taky jsem koukal když jsem to četl..Až tak jsem se o to teda nezajímal, ale po přečtení toho článku to mělo něco do sebe. Myslím že dlouho to trvat nebude a něco takového bude platit i u nás..jak to tak bývá.

            Ono i v autě to světlo můžeš mít natočené téměř libovolně:)jak to tak někdy na silnici sleduju, ale tady mu to dlouho neprojde..

            0 0
            • Vilém  

              Uz se tesim, az budem s bikama chodit na STK:)

              0 0
            • DaSnail  

              přečteš si nejaký článok a začneš urputne zhánat homosvetlo… dobre 8o)

              0 0
              • pepek  

                A to eště nečetl o homogolaci zvonku v Německu

                0 0
          • RendyD  

            ..vyhláška č.341/2002 Sb., příl.13 – jízdní kola musí být vybavena za sníž. vid. světlometem svítícím dopředu bílým světlem; světlomet musí být seřízen a upraven trvale tak, aby referenční osa světelného toku protínala vozovku ve vzdálenosti nejdále 20m od světlometu a aby se toto seřízení nemohlo samovolně nebo neúmyslným zásahem řidiče měnit, atd…

            0 0
            • v POHODÌ klokan  

              Takže ho musíš mít nastavený tak fest, že i když s sebou někde plácneš, tak se sklon světla nezmění :-) To je fajn :-D

              A jak je vlastně definováno bílé světlo? Kolik kelvinů?

              0 0
              • petrun  

                Definici bílého světla bych neřešil. U ledek nehrozí že by svítily moc do žluta :-)))

                0 0
              • RendyD  

                Já myslím, že o kelviny nejde, prostě by nemělo být vepředu červené.

                0 0
            • oddie  

              Vzhledem k tomu, že mý kolo neodpovídá vyhlášce ani bez světla… :)

              0 0
        • oddie  

          Na řidiče „vychutnávající“ dálkovýma je dobrá odpověď 10W přepnutá na strobo…

          0 0
          • Dalas  

            jo, v tu chvíli jsem chtěl mít Auroru:)

            0 0
          • Vilém  

            … a pak rychle uskakovat do prikopu:)

            0 0
          • JSt  

            podobne kratkozraky napad jako vypustit kola autu, ktery parkne na moje misto. jen s tim detailem, ze nasledek muze byt daleko fatalnejsi…

            0 0
    • black.horse  

      Pokud to chceš na silnici, tak bych volil alepsoň 250–500lm a pod to nešel, minimálně z toho důvodu, že na silničce jezdíš rychleji než na bajku a potřebuješ dobře vidět díry a včas reagovat. Navíc silnička je citlivější na „vjetí do díry“ a cvaknutí. Jezdím hodně po večerech ve tmě a když jedu mimo městské osvětlení, vozím na rovinkách 900lm od Hope na poloviční výkon a z kopce často na plný výkon + doplňuji případně světlem s úzkým kuželem do dálky.

      0 0
      • Dalas  

        jde nějak přepočítat luxy na lumeny?:)

        0 0
        • DaSnail  

          ne

          0 0
        • li-borg  

          lux je lumen na metr čtvereční-pokud to není jinak

          0 0
        • pepko  

          samozrejme ze ano, na nete najdes na to kalkulatory … len tak pre zaujimavost tu mas tabulku kolko lux davaju lampase …

          http://forum.fotonmag.cz/index.php…

          mensie lampase s P7 davaju tak 6000–10.000lux vo vzdialenosti 1m … tie s vacsim reflektorom daju aj viac …

          0 0
          • DaSnail  

            takže svetlo ktoré má 25luxov má viac lumenov jak svetlo ktoré má 20luxov?

            alebo naopak?

            neni možné, že 200lumenová q5 bude mat viac luxov jak 600lumenová p7 a tá bude mať viac lumenov jak 200lm q5ka v inom lampáši?

            kalkulátory existujú, ale nastačí tam zadat luxy a vypluje ti to lumeny…

            0 0
            • pepko  

              samozrejme tam treba este zadat sirku alebo uhol svetelneho kuzela …

              0 0
      • jonti  

        To uz je spis na to zajit si k ocnimu a sehnat silnejsi bryle. Vlastni zkusenost.

        Od doby co vozim na kolo bryle mi staci fenix, jezdim na low, na sjezdy to dam na high.

        0 0
        • JSt  

          konecne rozumne slovo vedle te masturbace nad lumeny ;-)

          0 0
    • Splinter  

      ja uz bych nekoupil zadny pseudosvetlo, pokud bych jezdil za tmy pravidelne tak si poridim neco z dx a homologovat budu modem sviceni…

      0 0
      • Dalas  

        jo, tady jak člověk vyhledá „světlo“, tak ze všad vyleze DX a slavná Aurora nebo Fenix:D a když napíše-NE Aurora apod..tak stejně furt kamasi vylézá. Mi to připomíná iphone..

        0 0
        • DaSnail  

          tak ber hope alebo lupine

          0 0
          • Dalas  

            pokud mi na to dá někdo love, tak si koupím i za těch 19k:)

            0 0
            • DaSnail  

              zamestnavatel, ne?

              0 0
              • Dalas  

                zaměstnavatel je škrt! ale můžu dát návrh aby mi koupil good světlo na kolo-dojedu vpořádku do práce a můžu tak podávat stále dobrý výkon:)

                0 0
        • oddie  

          Já nemám Auroru ani Fenixe, a taky to svítí slušně :)

          Teda vlastně mám i jednu Auroru – takovou malinkou na jednu tužkovku nebo 14500, jako nouzovku do brašničky, když není zbytí a člověk s sebou nemá větší světlo.

          0 0
      • JSt  

        nikdy nevis, kdy nahodou vyrazis na lov klokanu :-))

        0 0
    • RomanH  

      Na silnicce mam pri soucasnem stavu silnic v kombinaci s mokrym asfaltem problem i s Aurorou + TR801 a ty chces jezdit s nejakou bludickou :-(

      0 0
      • JSt  

        prizpusobis rychlost. v tom nevidim problem ;-).

        0 0
        • RomanH  

          NJN, ale hlidej se z kopce, kdyz to tak pekne maze :-)

          0 0
        • pepek  

          Tebe jednou za tyto řeči pánbíček potrestá. . .

          0 0
          • RomanH  

            Vsak jak byl rad, kdyz mu Paja pri ceste z Kerska nechal za Zdarem Auroru

            0 0
            • JSt  

              jsem myslel, ze budem na obed doma, no…

              0 0
    • Dalas  

      takže mimo těch Auror a Fénixů-které jsem nechtěl..nikdo nic?? nemá někdo tu Pavu? ten Lighster bude na tom podobně..

      0 0
      • pepek  

        Pro tebe bude nejlepší toto světlo

        0 0
        • Dalas  

          kolik to koštuje? nezhasne to při 70km/h? není nad starou klasiku..konečně to není Aurora a jí podobné křápy:o)

          0 0
      • Rychlej turista  

        Já vozím Sigmu Mirage EVO 5 W. Ale ta je na B-F taky zakázána :-)

        0 0
    • kankrlicek  

      Zkus toto

      Na silnici (suché) mi stačí 10% výkon, ze sjezdu dám těch 30%. S tím jezdím i v terénu. 100% dávám jen velmi zřídka. S nejslabším dodávaným aku vydrží 10% okolo 20 h, 30% tak 5–6 hodin.

      0 0
      • Shadow.1  

        tvl, co to je za rozhlasový přijímač :-))))

        0 0
      • biker90  

        Vypadá to brutálně. Kam se to prostimtě dává?? :)

        0 0
        • Vilém  

          Zas tak velky to neni, koukni na ty rozmery v technickem popisu. Na riditkach si to dovedu predstavit, treba dole pod predstavcem.

          0 0
          • Shadow.1  

            Ať je to velké jak chce, ten anténí vstup zezadu, ty ovládací prvky a tvar z toho celého dělá docela úsměvnou záležitost…

            0 0
          • JSt  

            pod forbec se to da davat akorat na festku bez brzd. jinak se zblujes ze stinu bowdenu :-))

            0 0
      • madcat  

        No asi to i svítí, ale vypadá to děsně neelegantně – taková škatula na řídítkách :). Dvě Aurory to jistí.

        0 0
        • fousek  

          Oni to vpodstate 2 Aurory jsou

          0 0
      • xshreck  

        co to stojí?

        0 0
        • kankrlicek  

          Dal jsem za to i s dopravou atd. cca 5kKč, ale objednával jsem to přes jejich stránky, tak to tam musí být. Třeba zlevnili :)

          Nejvíc se mi líbí výdrž na baterku a nadbytek světelného toku. V terénu mě bohatě stačí těch 30 % = 400 lm (cca).

          0 0
      • Kupko  

        To mas na kolo ?je to jak na nakladak STRASNE.

        0 0
        • kankrlicek  

          Však ti to nikdo nenutí :) Dotaz zněl: světlo na kolo, ne Aurora. Splňuje to? :)

          0 0
          • Dalas  

            splnuje to jen částečně..takovou hrůzu bych si na kolo fakt nedal:)

            0 0
            • kankrlicek  

              Však to taky mám jen do práce :)

              0 0
              • Dalas  

                taky chci jen něco do práce..ale chci to jen lehce nasadit a pak zas vysadit..a ne ještě vytahovat z někama aku apod. Takže proto jen na AA baterie, kterých mám hafo včetně nabíječky. Aurora svítí sice dobře-pro mě možná až moc, ale zas to moc nevydrží, nemá klasika AA atd atd atd

                0 0
                • kankrlicek  

                  Vždyť to mé řešení takhle pracuje :) Aku mám na rámu přidělané i se světlem 14 dní, pak to nabiju. Vyhovuje mě to.

                  0 0
                • fousek  

                  Ja jezdim s Aurororou do prace, mam 2-modovou a je to jedna z tech co svitej min (mozna uz ji mam kapku vysumelou). Na polovicni rezim se s ni da jezdit cca 10 h. na jednu baterku. Coz je pro me jeden pracovni tyden. Vlastnim do ni 2 aku a ta druha vzdycky slouzi jako rezerva. Na jizdu do a z prace 1/2 mod v pohode staci, precijen uz to mam kapku najety a ucel ty cesty neni jet hranu.

                  Ja bych se na tuzky vyprdnul, pokud je mas starsi a mas jich vic tak uz budou mit malou kapacitu a budou mekky. Teda pokud nemas treba 10 eneloopu a pravidelne je neudrzujes. Ja mam naky levny NiMh asi 12 cca 2–4 roky stary a jsou dobry leda tak do dalkovyho ovladani.

                  0 0
              • zichis  

                smutný. Jezdit do práce jenom proto aby sis vydělal na prostředky pomocí nichž se do tý práce dopravuješ.

                Je lepší se na obojí ******, jak na světlomety, tak i na rachotu a užívat si bikování pěkně za bíleho dne :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Pritom se i hezky opalis a pak dostanes prachy ze bude aji na C9 a XT kazetu…

                  0 0
                • kankrlicek  

                  Proč smutný? Mě baví oboje – práce i kolo :)

                  0 0
      • pepko  

        je to pekny hnus … ale aspon to uz nieco svieti … vyzera to na dve MC-E ledky … sice dnes by to uz mohli predavat radsej s XML …

        0 0
      • Excel  

        to je lucerna

        0 0
      • DaveX  

        Všichni děláte, jak kdyby to bylo ve tmě vidět :) Mi to neva, že to je hnus, ale za ty prachy raději 2 aurory.

        0 0
    • marapara  

      No jestli bys zájem, budu prodávat svoje světla Sigma Evo a EvoX pro. Včetně akumulátoru, držáku na představec a helmu a nabíječky :)

      0 0
      • t29  

        Toto bude nejrozumnější řešení. Než novou Powerled, tak radši jetou Mirážku.

        0 0
      • Dalas  

        akumulátor nechci-jinak dík

        0 0
        • oddie  

          Taky jsem dřív preferoval tužky, ale pak mě začalo štvát, jak rychle jim padá kapacita, jak rychle se samy vybíjej, tak teď se postupně všeho na tužky zase zbavuju. Akorát malé čelovky na občasné a nouzové použití mám na mikrotužkové alkaliny.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ono s prichodem eneloopu se veci na tuzkace pouzivaj docela dobre. Ale vetsi kapacita akumulatoru je proste vyhoda:)

            0 0
        • marapara  

          V pohodě, hodím to na Aukro, až budu mít Auroru :).

          0 0
          • Dalas  

            o těch Aurorách jsem si cosi početl..ne že bych nechtěl dobře svítící světlo ne za moc peněz..má to spoustu „ale“. To že jsou to všichni číňani a i když za nevelkou sumu mi to dojde a něco z toho nepůjde, tak by mě to naštvalo. Dál to objednávání přes Paypal co jsem si o tom přečet, tak taky nic moc..

            Nákup v Číně

            Šel jsem do toho a vyzkoušel jsem si nákup z Číny. Níže k tomu pár základních informací a rad.

            Kde nakupovat?

            Obzvláště mezi čínskými eshopy je spousta podvodníků, kde objednáte a už o nich neuslyšíte. Eshop je otevírán třeba jen na pár měsíců a po jeho provalení a spoustě negativních zmínek na internetu se zavře a otevře jinde.

            Spolehl jsem se na rozsáhlé reference mezi českými zákazníky a vybral Deal Extreme. Budete-li zlákáni cenou jinde, vygooglete si předtím reference zákazníků. Pokud jsou negativní nebo je jich málo, jděte raději jinam.

            Sortiment má různorodý, od elektroniky, přes gadgety až po hračky. Dá se říct, že všechny ty levné pecky z Aukra pocházejí buď odtud nebo z Polska.

            Jaká je doba doručení? Kdy zásilka dorazí?

            DealExtreme nabízí pouze zboží, které má skladem. Doručuje celosvětově a obvykle udáváná doba doručení je 14 dní.

            Kolem vánoc je vše přetíženo: expedice, pošta v Hong Kongu, celnice, Česká pošta. Proto upozorňovali, že doručení může trvat i dvojnásobnou dobu (i to svědčí o solidnosti). Objednával jsem 6.12. a balíček dorazil 28.12., tedy přesně za tři týdny.

            Jak platit?

            Platí se předem, nikdy nikdo nepošle zboží přes půl světa bez peněz v ruce.

            Zásadně nedávejte někomu číslo své karty! Deal Extreme má vše pěkně vyřešeno, platí se přes PayPal.

            Po schválení objednávky jste přesměrováni na PayPal, kde vše dokončíte.

            Vyplatí se to?

            Pokud nenaletí na lep podvodníkovi a zásilka se neztratí, tak ano.

            Uvědomte si základní fakta:

            1. Téměř vše se již vyrábí v Číně, minimálně vše co je

            v nabídce Deal Extreme.

            1. Prodejní cena je v Číně téměř nula (třeba na 20% toho co u nás),

            poštovné vychází často dráže než je hodnota zboží.

            1. Při dovozu distributory se cena mnohonásobí. Co původně stálo dolar se

            na prodejně prodává za deset.

            Na své si musí přijít stát (clo a DPH, daň z příjmu), dovozce, EU administrativa (přebalení do českého obalu, manuál v češtině), velkoobchody, prodejny.

            Možná tentýž šunt mají Vietnamci na stánku za sedm, ale ty tři dolary rozdílu je černota: neplacení daní, cla, bez záruky, bez počeštění =>jejich zisk je vlastně mnohem větší, než má normální maloobchodní prodejce.

            Pokud tyto mezičlánky vynecháte, dostanete normální cenu a poštovné sice vyšší, než jaké má kontejnerový dovoz, přesto je to pořád téměř zadarmo.

            Tipy pro nákup na DealExtreme

            • Nakupujte spíše drobnější věci, kde nebude mít smysl pro vás ani DealExtreme řešit reklamace. Oficiálně musíte při reklamaci poslat zboží zpět, nicméně zkušenosti popisované na internetu jsou takové, že když to nafotíte a pošlete jim dokumentaci, pošlou vám to znovu zadarmo.

            • Pokud by zásilka měla mít hodnotu nad €10 a jde rozdělit, udělejte to. Beztak je poštovné již v ceně a pro vás se tedy nic nemění. Předejdete problémům s celníky.

            • Než si zboží koupíte, přečtěte si čerstvé recenze zákazníků, kteří ho již mají. Spíše tak odhalíte padělky nebo extrémní šmejdy.

            • Přikupte si samolepku GIFT, je téměř zadarmo a čistě teoreticky díky ní celníci zásilku nechají bez povšimnutí. V reálu tomu ale moc nevěřte, nejsou tak blbí, jak se říká ;-)

            • Nakupujte lehčí věci: letecké poštovné je zahrnuto v ceně a ovlivňuje ji zdaleka nejvíce. Těžký kovový přívěšek je násobně dražší než lehká elektronika. Lehké věci mají poštovné z Číny nižší než vnitrostátně!

            • Pokud nakupujete tři a více kusů od téhož zboží, klikněte v košíku na „Enable BULKRATE prices“. Jinak ne! Pro množstevní ceny platí, že jsou nižší, ale platíte zvlášť poštovné. Návrat do normálních cen provedete odmazáním BULKRATE kuponu v části, kde jsou volby PayPalu.

            Nákup z USA

            Nakupovat v USA se může vyplatit z několika příčin:

            • pokles dolaru

            • jednotný trh díky stejnému jazyku a stejným pravidlům umožňuje levnější distribuci

            • menší ochrana zákazníka (kratší záruka, právo zboží vrátit)

            Jaké jsou možné problémy?

            Hodně eshopů nechce zasílat zboží mimo USA. To lze obejít pomocí některých přeposílacích firem, na jejichž stránkách jsou i aktuální informace o podmínkách.

            Nákup z Anglie

            Velká Británie je členem EU, kupující má tedy stejná práva, jako kdyby si zboží koupil v ČR. Jiná věc je, který eshop bude mít náladu studovat českou legislativu.

            Poměrně dobrý souhrn o možnostech nákupu v Anglii naleznete například zde.

            PayPal

            Ať budete kupovat kdekoliv po světě, pravděpodobně narazíte na PayPal.

            PayPal je celosvětově nejrozšířenější platební systém, který umožňuje snadno posílat nebo přijímat peníze. Je hojně používán i v ČR.

            Zjednodušeně si představte účet v bance a k němu elektronický přístup=to je PayPal.

            Pokud ještě nemáte účet, prostě se zaregistrujte. Poté vám buď někdo může poslat peníze na takto získaný účet nebo spíše do účtu zadáte číslo své platební karty.

            Bát se tohoto kroku nemusíte. PayPal má obrat větší než libovolná česká banka, jako instituce je tedy daleko důvěryhodnější.

            PayPal ověří vlastnictví karty tak, že si strhne pár korun a vy z výpisu ze svého účtu opíšete čtyřmístný kód. Tím je karta aktivována. Stržené peníze vám vrátí při první platbě.

            Při platbě u obchodníka zvolíte metodu PayPal (někdy je jediná možná). Ten vás po výzve k platbě nasměruje na rozhraní PayPalu, kde se přihlásíte, odsouhlasíte platbu a kliknete na zaplatit.

            Pokud budete platit kartou PayPal vás přesměruje na 3DSecure, kde platbu autorizujete dle pravidel své banky.

            Není to komplikované?

            Ne, jakmile máte účet u PayPal a v něm aktivní kartu, je to jednoduché.

            Proč platit raději přes PayPal než přímo kartou?

            Protože je to mnohem bezpečnější a pohodlnější!

            1. eshopu nesdělujete číslo své karty, vlastně ani neví, zda jste kartou

            platili

            1. PayPal číslo karty zná, ale funguje jako mezičlánek, stejně jako tolik

            vychvalovaný 3DSecure

            1. Obchodníci se PayPalu bojí, jakékoliv stížnosti zákazníků mohou

            způsobit zablokování jejich účtu nebo stržení peněz zpět a vrácení je zákazníkovi.

            Jaké je clo a DPH pro zásilky z ciziny?

            • do 22 EURO – osvobození od cla a DPH

            • do 150 EURO – osvobození od cla, celníci dopočtou DPH

            • nad 150 EURO – celníci vyměří DPH i clo

            Do hodnoty se může počítat i dopravné!

            Jako soukromá osoba nemá dopředu nic řešit, pokud bude třeba, tak vám zásilku zadrží celníci a vše dopočítají. V nejhorším zpozdí zásilku tak, že se budou písemně ptát na cenu věcí, tak jim pošlete fakturu od dodavatele.

            Jestli celníci budou zrovna vaši zásilku řešit je čistě na jejich blahovůli. Pokud je objemná, pravděpodobně ji jen tak nepustí, ať už má udanou cenu jakoukoliv.

            0 0
            • pepko  

              hehe … mas boja, ze ?

              to chce len vyskusat … to je jak kasino, dlho sa tomu vyhybas a potom ta to celeho pohlti a nie je cesty spat :-))))

              inak ja som si teraz nedavno objednal na ebay maleho fenixa e05 XP-G R4 … malo by to byt najmensie svetielko na 1×AAA … na bike je to asi nepouzitelne (30lumen/2hodiny), ale chcel som to skusit na kluce … stalo to 24$+free shipping … no a teraz to prislo a cinan mi poslal lacnejsiu verziu s XP-E R2 ledkou (27lumen) … tak hned dostal negativne hodnotenie, napisal som staznost na ebay aj dispute na paypal … cinan sa o par hodin ozval, ze sa ospravedlnuje, ze jeho chyba a refunduje mi peniaze a fenixa si mozem nechat a aby som mu zrusil negativne hodnotenie …

              toz nevidim najmensi dovod preco by som nenakupoval u cinanov a cez ebay … ktory lokalny predajca alebo obchod by bol taky ochotny ???

              0 0
              • Dalas  

                když si člověk založí účet na Paypal, kolik si kvůli zkoušce ztrhnou peněz? a jaké jsou poplatky za převody? ono někdy je to psané lišácky a pak ejhle:)

                0 0
                • pepko  

                  nestoji to nic, nieco strhnu ale vratia …

                  0 0
                • oddie  

                  Co proboha řešíš s PayPalem, taková běžná věc…

                  0 0
                  • Dalas  

                    běžná jak u koho..myslím že kdybych v práci nebo v okolí se někoho na to zeptal, tak mi řekne..pay co??:)

                    0 0
                    • pepko  

                      kde to zijes clovece ???

                      u mna v praci minimalne 80% ludi vie, ze take nieco existuje a minimalne 50% ludi ho ma aj aktivovany …

                      (prieskum bol robeny na vzorke asi 100 respondentov v IT firme v bratislave)

                      0 0
                      • StuntJ  

                        vtipné

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        No..ted to vztahni na pocet IT a neIT pracovniku v populaci..prisyp par nerdu…a dostanes zhruba to, ze nikdo nebude vedet o co jde…

                        0 0
                        • pepko  

                          ja asi nezijem v spravnej vzorke populacie … vacsina z znamych je z IT a tusim kazdy z mojich znamych ma doma komp a internet …

                          0 0
                • Mr.Duck  

                  Myslím že je to 1kč, a pak snad 50kč, obojí vrátěj :)

                  0 0
                  • Nainen  

                    Potvrzuji. V pátek jsem registroval novou kartu a strhli mi z ní 50 Kč, které se mi hned druhý den objevili na Paypal účtu. Odečtou ti je z ceny první objednávky.

                    0 0
    • McBlacky  

      AA tužkovky a pořádný světlo to nejde dohromady.

      0 0
      • DaSnail  

        jedine že by to bol ten hnusne predražený Fénix … ;o)

        0 0
        • petrun  

          Nedokážu si představit dobíjení osmi baterek a manipulaci s nimi. To je jak páskovat zásobník do krochny:-)

          0 0
          • DaSnail  

            tak ich nabiješ na dvakrát, ne? napáskuješ a dve hodiny to dokáže konstantne dávat 760lm. to aurora nedá ani náhodou ;o)

            0 0
            • oddie  

              Skoro bych odhadoval, že dva kousky 18650 budou o dost lehčí :)

              0 0
              • v POHODÌ klokan  

                To rozhodně :-)

                8×AA 220g

                2×18650 120g. Zhruba. Vkládat 8×AA je fakt jak ládovat brokovnici :-)

                0 0
                • oddie  

                  Mně to stačí do foťáku, a ten je jen na 4…

                  0 0
            • McBlacky  

              v tý stačí vyměnit jednou baterku a máš taky dvě hodiny solidní světlo. Pokud zastávka na minutu po hodině jízdy je problém, dá se to pomalejším kopci vyměnit i za jízdy.

              0 0
              • DaSnail  

                problém to neni, s aurorami jazdím.

                ale stálych 760 a 2hod proste nedá ani keby som mal lubovolný počet bateriek a menil bleskurýchle za jazdy.

                takže AA tužkovky a pořádný světlo dohromady imho jde. ale zdaleka ne káždý to potrebuje na bicyklovanie 8o)

                0 0
                • McBlacky  

                  a ten Fenix to dá, reálně?

                  0 0
                  • DaSnail  

                    s eneloopom mu namerali 1h41min, s nejakými 2700mah by tie dve hoďky imho dal. cpf

                    osobnú skúsenosť nemám.

                    0 0
                • Ricci  

                  Na cestu mu uplne staci Aurora s upravenym Low modom a povieti 3–4 hodinky…

                  0 0
    • Bulda  

      dřív jsem jezdil s timhle

      http://bike4u.cz/index.php…

      dneska už to výkonem moc neoslní (1W dioda takže cca 50lumen) a já jsem zmlsanej :) P7ičkou, ale má to dobře vyřešený uložení baterek, přendání do nabíječky nebyla pruda jak u jinejch a je dobře utěsněný (narozdíl třeba od Helly :(

      0 0
      • Ricci  

        Hehe, clovek by si podla popisu myslel,ze to ma 109 Wattov :-)))

        0 0
        • Bulda  

          jo :) a u těch hodin svícení zapomněli desetinnou čárku a vynásobit dvěma :) cca

          0 0
    • Rychlej turista  

      Dneska jsem ukrutně zagramařil. Zadní blikna 22 g a tím pádem 29 g dolů. Zítra se asi zastavím i pro přední. Mají tu samou, ale asi vezmu trochu jinou, ale s kšiltem :-)

      0 0
      • jIrI___  

        To ti na cestu ale moc neposvítí :)

        0 0
      • pepko  

        to vyzera ako z dealextremu …

        0 0
        • Rychlej turista  

          Koupil jsem to v Chebu.

          0 0
          • pepko  

            a za kolko ?

            a oni to kupili kde a za kolko ?

            0 0
            • Rychlej turista  

              Já za 390 Kč. Oni asi o něco levněji :-)

              0 0
              • pepko  

                to snad nemyslis vazne … sak taketo blikacky sa predavaju za par $ …

                napriklad ked kupis viac kusov tohoto, tak ta vyjde kus za 2$ …

                http://www.dealextreme.com/…cr2032–48296

                0 0
                • RomanH  

                  No jo, ale tyto vazi 63g :-)

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Mi to přijde stejné, jako to moje. A aspoň vidím, jak se leze dovnitř :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jsem si vzpomnel na F.R:Cecha se Schelingerem :

                      //a co to hrajete pane Kubeš?

                      Na trubku džezovou.

                      Někde jsem čet, Jirko, že natažená trumpeta džezová má přes sedm metrů délky. Půjč nám ji Kubeš.

                      Prosím vás ne…

                      Pomoz mi Jirko, pozor u těch nýtů je to sletovaný…Á vypad nám nátrubek, to nevadí, už ho nebude potžebovat.

                      Má jenom šest metrů padesát.

                      Tak vidíš hochu, že nemá sedm metrů…

                      Můžete si ji zase srolovat pane Kubeš, ošidili vás v krámě o půl metru.//

                      0 0
                • Rychlej turista  

                  Já věděl, že ti udělám radost :-)

                  0 0
      • StuntJ  

        Levné světlo a ne Aurora ? tak snad možná Aurora s jiným jménem :o)

        http://www.ledshop.cz/…0~z4641.html

        0 0
        • pepko  

          Q5 dnes uz naozaj nie …

          0 0
          • StuntJ  

            To je jedno, je to příklad, že se aurory prodávají i u nás za normální ceny, takže jen vybrat … A proč ne tenhle čip ?

            0 0
            • pepko  

              je to zastaraly cip … malo lumen, nizka efektivita …

              0 0
              • StuntJ  

                za ty prachy, možná proto je to tak levné :o) …

                0 0
                • pepko  

                  za ty prachy si kupi aj presne to iste, akurat s XML ledkou …

                  a navyse toto bude max uzky kuzel, takze na bike je to absolutne nevhodne …

                  0 0
                  • StuntJ  

                    hmm práv na to koukám,

                    http://www.youtube.com/watch…

                    U mě je problém s nákupem v zahraničí, protože nemám embos kartu a zakládat další, kvůli jednomu nákupu mi připadne padlé na hlavu … Možná tak se k někomu přifařit s objednávkou :O)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      nepotrebujes embosovanou kartu..staci neco, co umi el. platby…visa elektron…maestro taky verou skoro vsude..

                      0 0
                      • StuntJ  

                        To jo, ale zas ji musím mít otevřenou kartu pro internetové obchody a to je to co nechci. A další podúčet je nesmysl, spíše se optimálně k někomu přifařit …

                        0 0
                        • pepko  

                          ani ja nemam embos … ale mam druhy ucet a kartu v mbank a tu pouzivam iba na internet, mam tam malo penazi a riziko ziadne …

                          0 0
                          • StuntJ  

                            Nad tím jsem taky uvažoval, ale nějak lenost mě brání. Kdosi mi říkal že tam mají free účet, pouze přes internet, k tomu kartu, žádná podpora, nic a údajně je to zdarma. Ale díky mé neskutečné lenosti jsem se tomu ještě nevěnoval :o)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              cece, taky trpim neskutecnou lenosti:)

                              0 0
                            • pepko  

                              takychto blbcov nemam rad … ked nechce tak nechces, ale aspon nezasieraj diskusie …

                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          aha..tak to potom jo…asi nezbude nez se prifarit:)

                          0 0
                          • StuntJ  

                            já právě nějak nemám v plánu nakupovat v zahraničí 3× týdně, proto se mi to nějak nechce řešit do hloubky .. další účet apod ..

                            0 0
                            • pepko  

                              tak sa na to vykasli, vypni komp a neries … zabudni na to …

                              0 0
                              • johan.j  

                                A čo toto www.svietidla-fenix.sk/…enix-pd31-r5 . Mále, a asi to aj svietiť bude..

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  svitit to bude…ale debata je dycky o tom, proc za neco vyhodit 1600Kc, kdyz za ctvrtinovou cenu muzes koupit vyrobek, ktery sice nedosahuje takove kvality, ale urcite neodvede „jenom ctvrtinovy vykon“.

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    …ktery sice nedosahuje takove kvality…

                                    tohle je stezejni bych rekl. k cemu ti je nespolehlivy svetlo? to se ti muze stat, ze neodvede ani desetinovy vykon ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Tak ja mylsimm, ze zakladem je s sebou vozit dve svetla, byt jedno slabsi ciste na dojezd.

                                      0 0
                                    • johan.j  

                                      To som nechcel počuť, nejako si tú kúpu človek zdôvodniť musí?! Daj iný lacný podobný tip, nie dealex.Dík.

                                      0 0
                                    • martin_bakov  

                                      nespolehlivy je dost diskutabilni slovo, i kdyz si koupis nejaky ‚znackove‘ a urcite ‚origo‘ svetlo i tak se ti muze ****** nekde vprostred lesa.

                                      Proto by kazdy mel vozit vzdycky 2 svetla at uz cinsky nebo nee :)

                                      0 0
                                • pepko  

                                  dost vela penazi za nie moc vykonnu ledku R5 … a aj fenix sa vie len tak pokazit a prestat svietit niekde v lese … 2modova aurora je prakticky nepokazitelna vec … nic tam take nie co by sa mohlo pokazit … maximalne tomu skodi nejaky povoleny zavit alebo spina na zavite … je to relativne lahko opravitelna zalezitost aj v strede lesa … akurat treba mat so sebou aj nahradne svetlo a trochu sa v tom povrtat … ked ti prestane svietit fenix tak ho neopravis a musis ho poslat na reklamaciu, inu moznost nemas …

                                  0 0
                                  • johan.j  

                                    Viem, že by mi tá R5 stačila. V lese by bola používaná málo, i keď potme by som v ňom zostať nechcel.Keby si si mal vybrať, bolo by to www.primaceny.sk/…idlo-1–18650 alebo napr. túto auroru www.dealextreme.com/…-18650–15739?…. Podmienka je, aby to bolo mále, ľahké. Inak, nebojíš sa, že to v lese „rozbiješ“? Svetlá s akumul. budú asi ťažšie, že.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      no ja bych si teda nic od „primaceny, tygrieny a pod.“ prekupniku nic nekoupil..zaplatis 2× tolik za stejny balicek z HK…

                                      0 0
                                    • pepko  

                                      primaceny su iba priekupnik z DX … pozor na to … vsetky taketo stranky s podobnym tovarom ako DX, su strasne predrazene, a nie su to ani ceske ani slovenske obchody … je to iba prelozeny lokalizovany DX … ale ceny su aj 3× vyssie …

                                      ak pozeras na Ultrafire 501B, tak su radsej zober toto … ma to najnovsiu a najsilnejsiu ledku … je to taky lacny lampas, ale zopar ludom uz sluzi dost dlho … akurat, ze som ich ukecal, aby do vnutra namotali alobal kvoli lepsiemu chladeniu …

                                      http://www.dealextreme.com/…-18650–55241

                                      0 0
                                      • oddie  

                                        Nemaj tam nějaký renonc v popisu? Píšou u ní jen 510 lm, já mám tu samou odjinud, kde u ní píšou o dost víc, a skutečně taky svítí o něco víc než ta samá lampa s MC-E, u které uvádějí 800.

                                        0 0
                                        • pepko  

                                          tie ich texty si nevsimaj …

                                          0 0
                                          • oddie  

                                            No bývají tam hausnumera, ale nerad bych se dočkal nepříjemného překvápka, když je vezmu odsud a budou svítit naprd :) Na tom DX jsou o dost levnější, než jsem za ně dal, je ale fakt, že když jsem to kupoval, na DX ještě vůbec XML nebyly.

                                            0 0
                                    • pepko  

                                      a co chces na tom rozbit ???

                                      je to male a kovove … nema sa na tom co rozbit … to nie je plastove svetlo na bike ako sa predava v cyklopredajni …

                                      0 0
                                      • johan.j  

                                        To s tými cenami nechápem, majú snáď na tie svetlá monopol? Inak ak budeš odtiaľ niečo objednávať, v blave mám rodinu, a kvôli jednej obj. sa mi nechce zakladať účet na paypali. I tak dík. Ahoj.

                                        0 0
                                    • StuntJ  

                                      A nebudete někdo objednávat z DX ? že bych se k němu přifařil, nenápadně … :o) samo náhrady s přeposílkou manipulací apod hradím

                                      0 0
                                      • oddie  

                                        Jo, časem budu něco objednávat, klidně ti tam něco přihodím, když řekneš co.

                                        0 0
                                        • StuntJ  

                                          paráda, pár auror, baterky nabíječka, prostě klasika co frčí … :o) byl bych moc vděčný ..

                                          0 0
                                          • jIrI___  

                                            Nezapomeňte na datum 1.4.2011 ;-)

                                            0 0
                                            • StuntJ  

                                              Už jsem zapomněl, to je co ?

                                              0 0
                                              • jIrI___  

                                                Začátek platnosti nového zákonu, nad 22€ by se mělo platit 20% DPH.

                                                0 0
                                              • oddie  

                                                Apríl :) To neřeš…

                                                0 0
                                                • oddie  

                                                  Každopádně ale jestli něco chceš, napiš do mailu co, takhle z diskuze „pár auror“ neberu…

                                                  0 0
        • Dalas  

          tak když přikoupím k tomu potřebné věci, tak ta částka je už celkem mimo-to už radši Sigmu powerled

          0 0
          • StuntJ  

            Sigmu poer LED ? to jako seženeš levněji s akupackem a nabíječkou, než tohle a s aku + nabíječka ? to těžko :o)

            0 0
      • Rychlej turista  

        Tak jsem ukrutně zagramařil i dneska, přední blikna 30 g, takže 103 g dolů.

        A co na to pepko? :-D

        0 0
    • weekend warrior  

      mám volný nipack k sigmě mirage evo x. Ta je určitě „homologovaná“, takže kdyby jsi chtěl takovéto světlo, je za pár stovek včetně nabíječky atd tvoje.. celej pack seženeš třeba tu, ale myslím, že to jde sehnat i levněji: http://www.mojekolo.cz/…0w-pro-nipac

      0 0
    • Dalas  

      když jsem začal pídit po lepším světle, prva mě do oka bodla powerledka..pak se začaly objevovat ty Aurory a jiné hračky..pak nějaké jiné levnější, které by „jakoby“ třebas i stačily..no a skončil jsem tam, kde jsem začal a nakonec objednal tu Sigmu powerled black za 1590kč. Na silnici to posvítí slušně a to mi stačí..i když je mi jasné že tím „neoslním“ hračkáře Auroráře;)

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Tolik lidí mu radí a nakonec stejně koupí tohle…

        0 0
        • pepek  

          Je to marný, je to marný, je to. . . .

          0 0
        • Dalas  

          Aurora atd svítí pěkně..je tam bohužel spousta toho " ALE ":(

          0 0
          • zdenek  

            Zajímavý, že ty ALE nejvíc vadí těm, co Auroru znají jen z doslechu…

            0 0
          • oddie  

            Jaká že mají být ta „ALE“?

            0 0
            • Lišák  

              ALE je příliš levná

              ALE je příliš výkonná

              ALE není značková

              ALE když je dvoumódová, tak se tam nemůže podělat žádná elektronika

              0 0
      • Lišák  

        Sis měl tu Auroru napřed od někoho půjčit a zkusit. Teď už to ovšem nedělej.

        0 0
      • pepko  

        akoze kupit v roku 2011 nieco so starou ledku ssc p4 z roku 2006, tak to je fakt ulet …

        a navyse kupit tak obrosky a tazky kram a za tie peniaze … ale kaslat na to … sak ty sa poucis … na vlastnych chybach …

        0 0
        • Dalas  

          sory, ale nebudu si kupovat Auroru za stejné prachy, když to svítí jen hodinu-i když víc světla-ale pro mě zbytečně už hodně zbytečné.. nebo teda levnějc, ale zakládat a platit si další účet jen kvůli objednání Aurory a ještě doufat že to půjde jak má. Ty powerledky se stále kupují docela dost a nějaký důvod to má. a že by je někdo prodával na inzerátech, že jsou k ničemu-to už vůbec. Tak něco na tom bude co myslíš?:)

          0 0
          • martin_bakov  

            sice jen hodinu ale je to echt svetlo, rikala to ruzena z prasecaku !

            0 0
          • pepko  

            sigma powerled je zastarale svetlo na bike … ma staru ledku, malo svieti a ma malu vydrz … kvoli pouzitiu 4×AA akumulatorov je to tazke a obrovske a pritom to ma kapacitu iba ako jeden 18650 akumulator (panasonic 2900 vs eneloop 2000) … aurora v low rezime bude sice svietit menej ako toto v najvyssom rezime (ale aj dlhsie – asi 14hodin), a keby si vymenil rezistor za 2ohm, tak sa dostanes na rovnaky vykon, ale vydrz by si mal aj 6hodin … toto si myslim ja, je to k nicom … keby to stalo 500kc nepoviem ani slovo, ale za 1500kc je to hroooooza …

            0 0
            • pepko  

              som sice offtopic, tieto moje texty do tohoto vlakna nepatria, ale napisem aj tak … radsej si mal vyskusat nieco nove s XML ledkou na 18650 akumulator, kludne aj 5mode verziu … este som na to necital negativnu reakciu, vsetci len chvalia … mal by si aj dobry vykon aj dobru vydrz aj rozmery aj cenu …

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jenze ono je to marny, marny, marny…;)

                0 0
              • Dalas  

                ano, ono jsou ted novší světla, jenže ta cena je celkem mimo a pokud je to silnější, tak je to na aku což já nechci. Powerledka je sice světlo zastaralé, ale stále dost dobré a myslím že s tou váhou to zas tak kruté nebude-todle co mám váží zřejmě taky dost, ale to mi nijak nevadí, jde mi spíš o vyšší výkon světla, jinak bych u něj zůstal. Ale mám dojem že byly dvě verze powerledky..tahle je ta novější. Jak dojde, tak dám vědět, jak mi sedí a vůbec pocit z další jízdy-objektivně:) Jak jsem psal-Aurora je silnější světlo, stím žádný problém, jen mi prostě na ní nesedí spousta věcí. Chci jet i na delší cestu a potřebuju světlo na klasika AA, kterých mám doma hafo a které si můžu po cestě případně přikoupit kdekoliv. Já jen vybíral podle toho, co pasuje mě a pokud mě nemate mysl, předem jsem vyloučil tyhle rádoby Aurorářské hračky apod :) Jenže si někdo nepřečetl pořádně nadpis a první co jsem tu objevil, byla Aurora :D

                0 0
                • McBlacky  

                  výkon toho powerled bude mít i TR801 za 12 dolarů. Světlo o málo větší než 18650 aku, výdrž 3h na jeden aku.

                  0 0
                • oddie  

                  Já mám na tužkovky tohle:

                  http://www.dealextreme.com/…-14500–47966

                  Akorát je to jen na jednu, takže se musej měnit docela často :D

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Já má na tužkovku, resp. 14500, tuhle baterku a nemůžu si ji vynachválit http://www.dealextreme.com/…-14500–30986 . Používám ji častěji než Auroru.

                    0 0
                    • oddie  

                      Já to mám jako nouzovku, ještě si pořídím něco s AAA na klíče…

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Na AAA mám Fenixe E01 a už ani nevím kde je, protože jsem ho strašně dlouho nepoužil. Na klíče je na můj vkus ale pořád moc velký.

                        0 0
                        • oddie  

                          Já to vidím asi na tohle – až budu zase něco objednávat…

                          0 0
                          • pepko  

                            doporucujem fenix e05 … na ebay sa da kupit okolo 20$ … vykon nic moc, ale vydrz dobra … je tam dobra ledka … a rozmerovo je to vraj to najmensie na AAA na kluce …

                            0 0
            • Milwa  

              Neodhadl by jsi, na kolik přijde nabití AA akumulátoru v domácí nabíječce? Jenom hrubě. Absolutně nemám žádnou představu, jestli dva halíře, nebo pět korun, fakt nevim.

              0 0
              • pepko  

                AA nimh 2700mAh moze mat kapacitu energie 1.2V*2.7Ah=3.24Wh … ktovie aku ucinnost ma nabijanie a nabijacka na 230V … viac ako 50% to nebude mat, takze odhadujem, ze zo siete si zoberie tak 6.5W … pri cene 5kc/kW to vychadza na 0.0325kc …

                0 0
                • Hada  

                  No dnes jsem viděl klasickou 2W něco jak Sigma za 630,– Kč

                  0 0
                • djano  

                  Tak a mam ta – nie 5kc/kW ale ked uz tak 5kc/kWh :-)

                  Inak neviem o co sa vsetci snazite – asi si z vas niekto opat robi prdel. Nechce svetlo na akumulatory – ale tie AA asi nebude pouzivat alkalicke alebo nedajboze zinkovochloridove clanky.

                  Jednoducho komu niet rady…

                  P.S.: Aj z AA sa daju poskladat packy pre silne svetla. Osobne mam 10W HID s packom 10*AA (predpokladam), ale momentalne nefunguje – neviem ci mam na prd nabijacku alebo akumulatory, tak zatial vozim bikacku, 5W Sigmu a Auroru.

                  0 0
                  • pepko  

                    samozrejme mas pravdu … pisem moc rychlo … kWh je spravne …

                    a tie AA (ne)akumulatory neries … on zjavne nevie co pise a vlastne ani nevie co chce … nema zmysel riesit detailiky :-)))

                    0 0
    • oddie  

      Ještě to Pepko:

      neměl bys tip na dvoumódový spínač vestavitelný do 501B? Chytá mě nějaká kutivá, zkusil bych předělat třeba tohle na 2-mód (pouze s odporama)

      0 0
    • m4rkus  

      Nebyl by tip na levne XM-L světlo na 1×18650?

      Rezimy 2 ci 3. nechci zadne sos a podobne blbosti..

      dik

      0 0
      • pepko  

        kupit asi tazko … zatial som take nevidel …

        ale ono jedna moznost by sa nasla, ked si kupis nejake svetlo s XML, tak mozes vymenit driver za tento

        http://budgetlightforum.cz.cc/node/985

        je mozne ho nastavit aj na rezim low-high aj low-mid-high …

        0 0
        • m4rkus  

          tak asi koupim 1-mode WF-501

          jaka by mohla byt realna vydrz a pocet lm?

          0 0
          • pepko  

            toz to neviem … videl som v akcii 501 s MC-E a to svietilo paradne, ale aj sa to slusne zahrievalo … prud tam siel cez 3A, cize to mohlo mat viac ako 800lm a vydrz asi 45minut … podotykam, ze to bolo upravena verzia s natlacenym alobalom do vnutra pre lepsie chladenie … ale aj tak sa to nevedelo uchladit same a velmi sa to rozpalovalo … to telo je jednoducho prilis male, nema ziadne rebrovanie … ale na biku za jazdy sa to asi uchladi …

            0 0
            • Loner  

              reflektorový válec je zakončený kuželem, který zapadne do těla a přenese teplo srovnatelně jak alobal – vyzkoušeno. Možná problém s tímto světlem bude jiný – občas mi v terénu přeblikávají módy.

              0 0
              • pepko  

                to co som ja videl to az tak dobre nechladilo … medzi tym valcom a telom lampasa bola medzera 0.5–1mm a to ma na chladenie velky vplyv …

                0 0
    • gazman  

      Přilepím se k tomuhle vláknu, používáte někdo toto? Jak to fachčí,nechce se mi furt měnit baterky v aroře a uvažuji že bych tohle vzal.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pouzivam starsi verzi ( svetluska) spokojenost. Ta novejsi ma udajne o dost vetsi akumulator, ale zase bude lepe odolavat vode. Zatim mne ceka doma nerozbalena.

        Fachci hezky, pepko doporucoval optiku, hodi se pridelat „ksiltik“ z pivni plechovky, ktery odrazi horni cast kuzelu pod kolo. Pak je to parada:)

        Tri hodiny na max, vykon vydrzi s prehledem, na low okolo peti.

        0 0
        • pepko  

          na low iba 5 hodin ???

          0 0
        • gazman  

          Jak je to s dobíjením a vybíjením baterek, vůbec se v tomhle nevyznám. Je tam jakýsi display na kterém se zobrazuje kolik je ještě v těch baterkách štrumu, je třeba se podle toho nějak řídit a dále už nevybíjet, nesvítit? Při nabíjení se to doufám vypne samo. Píšeš tu o optice, co máš na mysli, jakousi jinou bparabolu, nebo jde o čočku místo plochého skla? Dík.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nabijeni je jednoduche, pichnes to do proudu a kdyz uz maji baterky plny batoh, nabijecka je prestane nabijet(v idelanim pripade) a pusti do baterek udrzovaci proud. Jenomze je to cina a podle toho jak se sejdou soucastky, tak se muze stat, ze nabijecka po nabiti baterek do plne kapacity nabiji este dal a baterky prebiji-pak je zadelano na pruser, protoze pri vybijeni muzou chytnout/bouchnout. Pri napeti 8–8.1V se akumulator da povazovat za plne nabity.

            Nejlepsi je po ukonceni nabijeni ukumulator odpojit od nabijecky-na nabijecce bude nejaka trojbarevna dioda a kdyz zasviti zelene, ze baterka je nabita, tak to odstavis. Neni az tak od veci polozit nabijeny aku na neco nehorlaveho.

            Vypinacek na svetle ne podsviceny, kdyz je v baterce dost stavy, sviti modre, jak uz ji klesne napeti(neco ve smyslu prepni na low a sypej rychle dom) tak se rozsviti cervene. Pri napeti 6.2–6.1V uz jsou aku vybite a dalsi vybijeni by je znicilo.

            S origo parabolou to sviti hezky, tkaze zadne moc obavy, ale da se to jeste vylepsit. Optika se da misto paraboly a dopredu nejaky rozptylovy filtr, fotonmag.cz

            0 0
            • gazman  

              Děkuji za velmi užitečné info, světlo mám objednané. No tak jak sleduji odkaz cos poslal, tak si bude s čím hrát.Psals že to svítí v low modu okolo 5ti hodin, tak to je pohoda, myslím že mi ten low mod bude stačit, do teď jsem jezdil jen s čelovkou a už mě to docela sralo, s kopce jsem musel fest pomalu, tohle bude jiné kafe.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Neni zac.

                Urcite se bude libit. Kdyz jsme jeli loni v noci na Lysou, tak kamarad meli takove ty klasicke svetylka na kolo-ja taky jedno. Pockal jsem az vyjedem z mesta mezi pole a pustil to naplno, kamosi jenom cumeli jestli za nama nejede auto a kde se vzalo tolik svetla.

                Az zjistis jak se s tim da z kopce, objednas druhe na helmu;)

                0 0
                • gazman  

                  Jak dlouho se ti ta baterie nabíjí?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nepamatuju. Ja to mam dycky polozene v praci na stole a cas od casu kouknu jestli je uz nabita…

                    0 0
            • StuntJ  

              Pokud má baterie ochrannou elektroniku, ( bavíme se i LI-ION,POL) tak ji není možné přebít, ta hlídá podbití, přebití a i bonusově max. proud z baterie … Navíc tyto baterie nevyžadují udržovací proud, protože se nevybíjí jako Ni-MH, Ni-CD .To jen tak pro upřesnění :o)

              Jinak já nabíjím baterky Li baterky home made nabíječem a zatím žádný stres, výbuch apod… :o)

              0 0
              • pepko  

                co mam skusenosti tak tie ochranne obvody moc nefunguju … hlavne nereaguju pri prude mensom ako 100mA … napriklad ziadne trustfire sa pri vybijani v aurore nevypne … kludne sa vybije aj na nejake 2.1V … ledka uz skoro nesvieti, ale akumulator sa dalej vybija a nici …

                0 0
                • StuntJ  

                  Mno pokud jsou to nějaké levné akumulátory, tak jsou tam ty ochranné elektroniky spíše na parádu, u značkových jsem se ještě nesetkal, aby to nefungovalo …

                  0 0
                  • pepko  

                    no tak si ich naozaj vyskusaj ci ti odpoja auroru pri 2.75V … co som cital tak to neodpaja skoro ziadna ochrana …

                    0 0
            • pepko  

              Nabijeni je jednoduche, pichnes to do proudu a kdyz uz maji baterky plny batoh, nabijecka je prestane nabijet(v idelanim pripade) a pusti do baterek udrzovaci proud

              to je ta zakladna chyba cinskych nabijaciek … maju prevzatu logiku z nicd a nimh … liion ma takmer nulove samovybijanie a akykolvek udrzovaci prud po skonceni nabijania je velmi negativny efekt a je to velmi nebezpecne … rozhodne nedoporucujem nechavat akykolvek liion akumulator v nabijacke dlhsie ako je nutne … mozno jedna noc sa da este prezit ale uz ziadnu minutu navyse …

              0 0
              • StuntJ  

                Tak tak, základem dobré nabíječky je zdroj konstantního proudu, typicky 0,5A-1A a s napěťovým omezením v hranici 4,15V, ikdyž je Unab 4,2V, bez udržovacího nabíjení. Pak se akumulátor nemůže poškodit …

                0 0
              • pegas  

                už jsem se ptal v jednom příspěvku-

                Jaká je tedy správná udržba, nabíjení (čas) těchto akumulátorů abych nekrátil životnost akumulátoru, případně to bylo bezpečné v nabíječce?

                Da se nekde o tom něco přečíst?

                Doposud mě AA řídila intelig. nabíječka, u těchle čínskej věciček si nevím rady…

                0 0
                • pepko  

                  niektori predajcovia pouzivaju uplne zle texty k liionu, vacsinou skopirovane z nimh …

                  ale bol som prekvapeny, tento tyzden mi prisla nova neznackova bateria do notebooku a bol tam uvedeny celkom spravny text …

                  http://www.upnito.sk/imggal.php…

                  0 0
                  • pegas  

                    Baterii Li-ion dobíjejte vždy jak to bude možné…

                    Čím více nabití se realizuje, tím víc se články opotřebí a životnost se zkracuje…

                    Neodporuje si tyhle dvě tvrzení v textu?

                    Co sem správně pochopil z textu-

                    navybíjet baterii úplně do mrtě..

                    nic víc tam není (čas nabíjení,atd…)

                    Znamená to že když se vrátím ze švihu kde jsem třeba hoďku svítil s Aurorou, tak je dobrý dát baterky na chvílu do nabíječky? Kdyz poznám že je baterka nabitá?

                    0 0
                    • StuntJ  

                      Nejvíce dokáže poškodit Li baterie jejich vybití, to dokáže dost vzít z jejich kapacity a celkového výkonu. Proto je lepší baterie dobíjet klidně i v 50% kapacity, baterii to neuškodí a pokud se bude nabíjet v oblasti kde není totálně mrtvá, tak ji to ani moc nekrátí životnost.

                      Další věc co Li baterie nemají rády je jejich přebíjení, tedy jde spíše o teplo generované přebitým článkem, které spolehlivě odrovná baterii stejně jako úplné vybití. Mezní teplota, kdy se článek začne degradovat je okolo 60°C. NiCd, NiMH, když se přebíjí, tak se začali zahřívat a nepotřebnou energii spálili v teplo, to Li baterie neumí.

                      Takže to chce jen dobře nastavenou nabíječku na maximální mezní napětí článku, já to mám nastavené okolo 4,15V a nevbíjet články do mrtva, pak vydrží celkem dlouho …

                      0 0
                      • pegas  

                        fajn, diky za konkrétní info..

                        Jak se dá nastavit to napětí u té nabíječky, případně existuje lepší (která to umí) nabíječka než jsem vzal z dealu viz. foto výše?

                        Dá se nějak odhadnout čas, po který se se třeba hodina provozu v auroře, musí baterie nabít na plnou kapacitu?

                        0 0
                        • StuntJ  

                          Není nic jednoduššího než si to výstupní napětí změřit a popřípadě upravit :o) Odhad času je velice nepřesný,musíš znát dobu svitu, kolik si to světlo vezme energie a počáteční stav baterky …

                          A jinak všeobecně levné čínské nabíječky si většinou moc hlavu nelámou s přesností a udržování nabíjení v nějakých rozumných parametrech …

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Napeti se nastavit neda. Budes si muset zmerit na jake napeti ti nabijecka nabiji a pokud prebiji, tak hned po nabyti aku vypathout.

                          Napeti clanku by nemelo klesnout pod 3.1V…podle toho-merenim, zjistit jak dlouho na jaky aku svitit:)

                          0 0
                          • pegas  

                            pánové díky:-)…ale vždy mě šlo líp kreslení a zpívání ve škole, než elektro bastlení:-D…takže zkuste na mě to trocha polopaticky…prostě pro blba:-D

                            0 0
                      • pepino  

                        „jde spíše o teplo generované přebitým článkem, které spolehlivě odrovná baterii“

                        „NiCd, NiMH, když se přebíjí, tak se začali zahřívat a nepotřebnou energii spálili v teplo, to Li baterie neumí“

                        Tak generuje teplo, nebo ne?

                        0 0
                    • pepko  

                      viackrat som uz cital, ze li-ion akumulatoru sa nepocita cyklus ak nebol vybity pod 50% …

                      dobre informacie su napriklad tu:

                      http://batteryuniversity.com/…ed_batteries

                      0 0
                      • zdenek  

                        Osobní zkušenosti mám trochu jiné. U NB, mobilů, modelů, světel atd. se mi osvědčilo maximálně využívat kapacitu. Pokud to hlídá elektronika, tak dokud to nevypne sama. U Aurory do nějakých 3,7 V. Pak už stejně pořádně nesvítí.

                        S tímhle zacházením mi akumulátory vydrží roky bez ztráty kapacity.

                        Naproti tomu NB, který je trvale na síťovém napájení a elektronika udržuje akumulátor mezi 90 a 100%, má aku do dvou let na vyhození. Takže se mi nezdá, že by se cykly nad 50% nepočítaly…

                        0 0
                        • pepko  

                          u mojich firemnych notebookov je jednoznacne vidiet, ze elektroniky maju presne nastaveny pocet cyklov a elektronika presne nastavenym sposobom znizuje kapacitu … 200cyklo a akumulator je na odpis … vo firme nam akumulatory vydrzia tak 3/4 az rok … dost ich pouzivame mimo siete a je vidiet, ze to nezvladaju dlhodobo … napriklad manzelka ho pouziva iba v praci v docking stanici a alebo doma na kabli a tri roky vydrzi bez problemov … aj domaci notebook nam drzi len preto, ze je stale na kabli …

                          takze ja to jasne vidim, ze cyklovanie li-ion moc neprospieva … aj ked notebook nie je uplne korektne porovnavanie, lebo sa mi zda, ze vyrobca chce predat co najviac baterii a tak umelo znizuje kapacitu … v mojich rozobranych starych bateriach som napriklad nenasiel ani jeden zly clanok a napriek tomu mi ta bateria v notebooku vydrzala iba 5minut … takze samostatnych li-ion clankoch problem nie je … to si iba namysla elektronika …

                          0 0
                        • JSt  

                          taky mam tu zkusenost, ze pro dlouhou zivotnost je dobre dotahovat cykly.

                          0 0
      • Smazaný účet  

        Tak uz jsem ho rozbalil, akupack je fakt macaty a tezky, kovovy obal a plastove zatky. Vypada docela bytelne, zitra se pustim na blizsi zkoumani a demontaz:)

        0 0
        • gazman  

          Jak dlouho to doručení trvalo? Už mě to motání se s čelovkou štve!!

          0 0
          • jIrI___  

            Mně minulý týden přišel balíček, který byl objednaný 14. prosince :-))

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jeden balicek mi tam visel skoro mesic, nez ho dnes vyexpedovali…asi toho maji nejak moc.

            Jinak pokud nebudes extra zvidavej, neotvirej ten box s akumulatorama-desne blbe se zadelava:DD

            Vpodstate je vevnitr vlozena starsi verze akupacku a akorat je to ustavene v nejake gume a cele zadelane a utesnene proti vode-jak moc ukaze cas. Cidlo na ukazani stavu akumulatoru je bezdotykove-fajn vychytavka:)

            0 0
      • pepko  

        radsej skus toto … konecne sa objavila XML verzia …

        http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

        0 0
        • gazman  

          Sakra, pozdě, už mám objednáno, ale uvidím třeba ještě přikoupím.XML o co jde? Kromě toho že valí o 100 lumenů více, jak jsem si přečet v popisu.

          0 0
          • pepko  

            novsia ledka, viac lumen … ale je to neotestovana novinka …

            0 0
            • gazman  

              Už jsem to koupil, stejně chtěl po mě pořádné světlo bratranec, tak mu jednu z nich potlačím:-)

              0 0
          • DaSnail  

            za 100lumenov to imho nestojí..

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce