• Pan F.

    Ahoj,

    už nějakou chvíli mi lupalo odněkud z hlavového. Teď jsem sundal představec a vypadl mi Hope expander z krku, tak jsem zkoumal proč a po dotažení jsem objevil prasklinu v krku. Stalo se to někdy někomu? Je to dost zvláštní místo.

    Podotýkám, že to není přetaženým expanderem hlávka, bylo utažený rozumně a 3 roky jsem na to nešáhl.

    Půjde s tím jezdit nebo je to o hubu a na výměnu? Předpokládám, že šavle budou stát skoro to, co nová vidle.

    0 0
    • pavlik6022  

      s tím by jezdil jen sebevrah

      0 0
    • kubad  

      a od čeho jiného než od toho adapteru by to asi bylo?

      nejezdit bohužel, šavle tuším 5000kč co je kamoš kupoval a to nevím jestli je to běžná MOC

      0 0
      • Pan F.  

        Od toho expaneru to prave neni, utahoval jsem to před 3 rokama s citem, a ten expander je zhruba ve středu představce, takže proti působí dotažení představce. To by muselo být utažený opravdu brutální silou, aby to rozervalo trubku. To už je stejně jedno, šavle za 5000 se nevyplatí, tak bude asi nová vidle. Jen jsem potřeboval potvrdit, že nebude úplně košer s tím jezdit:)

        0 0
        • bluma  

          Selský rozum, příčina je na první pohled jasná, jak píše Kubad. Každý má prostě jiný „cit“ :-)

          0 0
          • Pan F.  

            Jak píšu, už je to jedno. Já vím, jak to bylo utažený, lupat v tom začlo za jízdy během dovolený, po povolení představce vypadl ten expandér, nebudu nikoho přesvědčovat. Jen mě zajímalo, jestli se s tím někdo setkal, případně bez problémů jezdil..

            0 0
    • nemesishard  

      aku výhodu má mať tam miesto ježka ten bazmek roztahovaci?

      teda pokial nemáš karbonový stlpik príde mi to ako nezmysel, či?

      0 0
      • Pan F.  

        Hope hlávko bylo v ceně rámu, proto tam je. Je to jednodušší instalace, to je vše.

        0 0
    • Kynio  

      Použil bych obyč ježka a dal ho níž a použil o něco delší šroub. Rozumně přitáhnul, trochu víc přitáhnout představec a asi bych se toho moc nebál. Představec krk sevře a nevidím důvod, proč by se prasklina měla šířit dál..

      0 0
      • Pan F.  

        No to sem si taky říkal, odvrtat konec praskliny a dát tam ježka. Jen aby to neprasklo ještě jinde, neuvolnil se představec, pak by to bylo docela nepříjemný. Případně dát nad ježka trubku, se stejným vnějším průměrem, jako má vnitřní průměr krku vidle..

        0 0
        • bucivoj  

          Nebuď blázen!Kup novou vidlici a tuhle si nechej na náhradní díly!!!Proč riskovat,kvůli pár tisícům?Nakonec tě to pak vyjde mnohem dráž :o(

          0 0
      • svářeč  

        +1

        a já bych ho ještě pro sichr zevnitř svařil:-)

        0 0
    • Jakobo  

      Kdesi je tu na foru zminka o vymene cele trubky, dela to nejaky servis v CR, pohledej. Ale jak psali prede mnou, stahnout predstavcem, natlouct klasickeho jezka 1 cm pod prasklinu, vyztuzit vsunutim kousku trubky nad nej a stahnout predstavcem. Uvidis.

      0 0
      • nemesishard  

        stále ste ale nikto nenapísal prečo používať hento miesto ježka. no ták :-)

        0 0
      • pavlik6022  

        a co mu to pomůže když se prasklina rozšíří vodorovně a uletí představec i s řidítkama? Pochybuju že by to udržel šroub z víčka hlavového . Každopádně u toho bych nechtěl být :-D

        0 0
        • JakeF  

          A to já myslím, že ten šroub to ještě chvilku udrží, ale přední kolo se dostane do módu autopilot a to asi skončí zubama v hlíně :).

          0 0
          • jonti  

            stalo se mi to jednou asi pred 14 lety, mensi skok a pristani na zemi, nic prijemne.

            Doporucil bych nalisovat novy krk.

            0 0
            • Jakobo  

              No schvalne, co tomu predchazelo, taky takova podelna prasklina?

              0 0
        • Jakobo  

          Ja si myslim, ze ne. Smer sireni praskliny se jen tak nezmeni o 90 °. Ta prasklina je dusledek pnuti jezka, ta hlinikova trubka ma docela vysokou tuhost, coz je u sloupku vidlice zadouci, ale soucasne s tuhosti roste i krehkost = klesa taznost, deformace. Pak staci i relativne nizke pnuti a trubka praskne v podelnem smeru, protoze tak je pri vyrobe trubky makromolekularni struktura materialu orientovana.

          Karbonovy sloupek muze mit klidne vyssi tuhost a nepraskne, to je ale dane tou kompozitni strukturou.

          0 0
      • Specík  

        Výměnu trubky – přelisování krku dělá bikelive.cz

        Nevím, jak je to spolehlivý ani kolik za to chtěj … :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.