• bikerkolin

    Zdravím – potřebuju radu zkušených

    Mám kola Roval SL 29 náboj DT 142+ na 12mm pevnou osu

    Chci to napasovat na rám X12 142/12 Problém je v tom, že v rámu je v místě kde prochází pevná osa z vnitřní strany vybrání cca 3mm když vložím kolo do rámu a dotáhnu pevnou osu tak 11kový pastorek je blízko rámu, tak, že nejde zařadit na tento pastorek, řetaz by dřel rám.Když dám kolo s nábojem klasika 142/12 vše ok.

    Co dělat – drahá výměna náboje klasika 142/12…anebo..?

    Momentálně na chvíli vyřešeno podložkou ze strany kazety,funguje, ale není to ideální stav a kolo není 100% vystředěno v rámu.

    Děkuji všem za případné nápady.

    0 0
    • Milvus888  

      jaky bike ?

      0 0
    • kubad  

      142mm je furt 142mm nastuduj si jaký je mezi tím rozdíl ale to zahloubeni je u tohoto systému všude

      0 0
      • bikerkolin  

        to zahloubení u s-works epic nebylo a teď to chci dát na rám Grand Canyon cf slx 29

        0 0
        • kubad  

          Zahloubeni je součástí standardu 142/12 mám ho taky, proč máš problém netuším mělo by to pasovat

          0 0
          • bikerkolin  

            problém bude v náboji 142+ mají to některé Rovaly. Na spešlu to bylo OK, tam nebylo to zahloubení.

            0 0
            • bikerkolin  

              ještě mě napadá http://stopbike.cz/…/produkt.php?…

              0 0
            • pocestny  

              Kubad „142mm je furt 142mm“ – sám víš, že není.

              To posunutí u 142+ právě způsobuje ten problém, že nejmenší pastorek u 142+ na normálním rámu bude moc blízko zadní stavby. Zatímco naopak to kompatibilní je (na Spešlí rám jde nasadit klasický 142 náboj).

              A pokud nejde u 142mm posunout tělo náboje doleva vůči jeho ose a tímpádem posunout i prase od brzdy doleva, tak asi smůla. Nakonec asi nebude moct používat nejmenší pastorek a našteluje si minimum na přehazce, aby na něj omylem neřadil.

              0 0
              • pocestny  

                Oprava: „u 142+ posunout tělo náboje doleva…“ (chybělo mi tam plus)

                0 0
                • kubad  

                  Tělo je furt stejně je posunuty ořech.

                  0 0
                  • bikerkolin  

                    co se stane, když dám na stranu kazety 2mm podložku na osu, bude to mít nějaký zásadní vliv na jízdní vlastnosti?Kolo asi tak nebude úplně ve středu rámu, už to tak nějak mám, ale zatím jen provizorně.

                    0 0
                    • kubad  

                      Nic roztahne se trochu stavba, kolo se lehce soupne mimo osu ale asi to fungovat bude.

                      0 0
                      • bikerkolin  

                        a kdybych z druhé strany ty 2mm ubral, tak se to asi teoreticky srovná :) ???

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Srovná se to na dvoustopé vozidlo.

                          0 0
                          • bikerkolin  

                            takže raději vyměnit celý náboj?Co bys v takovém případě radil?

                            0 0
                          • bikerkolin  

                            takže raději vyměnit celý náboj?Co bys v takovém případě radil?

                            0 0
                            • Milvus888  

                              Hodit ty kola do škarpy a pak napsat kde ta škarpa je.

                              0 0
                            • MlokCZ  

                              Blbá situace. Kdyby to byla nějaká hodně levná kola, tak bych je vyhodil, ale takhle to také nebude zrovna dobré řešení.

                              Pokud bych byl s tím rámem na který to dáváš hodně spokojený a chtěl u něj déle zůstat, tak bych to asi nechal přeplést na jiný náboj.

                              0 0
                              • bikerkolin  

                                asi přepletu a DT si nechám, kdybych někdy měnil rám za spešla :)

                                Budou potřeba asi i jiné špice, neví někdo jak dlouhé u naby HOPE kola jsou 29er?

                                0 0
                    • Jetson  

                      Ale tu podložku bys použil u klasické 142. Tím by se měla dostat kazeta na pozici u 142+.

                      edit: Jo aha, tak nic.:-)

                      0 0
                  • pocestny  

                    Hele, určitě víš, jaký rozdíl tam je, je to na obrázku v návodu. Ten ořech je posunutej vpravo. Takže když posuneš to tělo náboje (pro pomalejší = VČETNĚ ořechu) doleva, tak máš vyřešený malý pastorek.

                    Jak ale vyřešíš ten posun na kotouči, to nevim. Takže proto píšu, že takové řešení je nic moc.

                    Níže BIKERHOLIN píše, že uvažuje o těch podložkách: Když vlevo ubere a vpravo přidá – tím se stane to samý. Bude mít kotouč o 2mm vlevo a muset řešit brzdu. Stačilo by z toho udělat 144+ (přidat podložku jen vpravo), a je to. Já bych to udělal buď takhle, nebo (jak jsem výše napsal) nepoužíval malý pastorek. Škoda peněz za nové zadní kolo…

                    0 0
                    • pocestny  

                      Za předpokladu, že do kol Roval použili nábu od DT Swiss, KUP SI TUHLE KONCOVKU, CO PATŘÍ KE KLASICKÉ 142MM NÁBĚ a vyrob si z toho výše zmíněné 144+. Rám se kvůli tomu nezblázní, a pozice kotouče se nepohne ani o milimetr.

                      0 0
                      • pocestny  

                        Jo a pánové, dvoustopé vozidlo z toho v tomto případě nebude, ta zadní stavba se roztáhne o ty 2mm pravděpodobně symetricky.

                        0 0
                      • bikerkolin  

                        jj je mi to jasný, vlastně podobně to mam už ted, mam tam tu podlozku jen je to provizorka a ubírat na leve strane by byla vlastne jak pises blbost, posunul by se kotouc.necham asi vyrobyt podlozku z kvalitniho materialu, ted je tam hlinik ten nic nevydrží, anebo koupit origo na 142, ale kde?2mm komplikací :(

                        0 0
                      • bikerkolin  

                        to by mohlo byt ono? www.stopbike.cz/…/produkt.php?…

                        0 0
                        • kubad  

                          Pravou koncovku o 2mm delší, z levé 1mm ubrat pokudumozni brzda posunutí a celé kolo docentrovat

                          O ten 1mm aby bylo kolo v ose rámu

                          koncovky vyrobit jde vcelku lehce nejsou složité

                          0 0
                          • bikerkolin  

                            Tak jsem to dnes proměřil a kolo je i tak v ose s rámem, jelikož levá strana náboje je stejná jako u 142/12 pravá strana díky podložkám je nedotažena o cca ty 2mm, problém nastává, že i pevná osa 12mm není dotažena na celý zavit, ale tak na 50%.

                            Nechám to přeplést!

                            Pokud koupím http://stopbike.cz/…/produkt.php?… , jak dlouhé dráty budu potřebovat?

                            Původní asi sedět nebudou. Niple by měli být asi ok?

                            0 0
                            • pocestny  

                              Ani jsem nevěděl že ta koncovka stojí 940 Kč. Se asi zcvokli. No tak si tam nech tu podložku a nech si vyrobit 12mm osu o 2mm delší na soustruhu.

                              Tady na bikeforu si někdo již 12mm osu vyráběl s sháněl další zájemce (důvod byl myslím ten, že chtěl osu z oceli), jen bysis ji nechal udělat o ty 2mm delší a ne kupovat novou nábu a přeplétat – příliš práce, příliš drahé.

                              0 0
                        • Georrge  

                          ty píčo, litra za dva kousky kulatiny s dírou :D

                          0 0
    • bikerkolin  

      Tak je rozhodnuto nejjistější bude vymena naboje, takze bude volny Dt 240 142×12 + draty dt na 29 je novy najeto cca 50km na ramu S-works dam potom do bazaru

      0 0
    • daymaker  

      zdar.. budu za vola, ale mám nový bike, kola 142/12 DT a může mi někdo napsat, jak se ta zadní osa povoluje…? surfuju po netu a obrázků a katalog§ plná prdel, ale návod nikde… :-) tipuju, že to červené kolečko se nějak povytáhne, nebo pootočí a tím se bude dát točit s upínkem, nebo nějak podobně.. díky moc

      tsdy odkaz http://www.dtswiss.com/…RWS-for-X-12

      0 0
      • scret  

        jestli to funguje jako klasickej RWS, tak uplne jednoduse… Jen sroubujes:)

        Kdyz vytahnes packu k sobe, jen si tim nastavis, v jaky pozici ji chces mit…

        0 0
        • daymaker  

          on se nedá odklopit jako klasický RU… je jakokdyby dotažený k rámu na pevno.. šroubuju myslíš celou páčkou?nechtěl bych to ****** hned ze startu, i když to bude asi blbůmvzdorné

          0 0
          • kubad  

            jo točíš celou páčkou tím se to povoluje a utahuje, odsunutím páčky od rámu se pak dá daprázdno pootočit do libovolné polohy

            0 0
          • scret  

            nepsal jsem nic o odklapeni:) jen povytahnout k sobe:)

            Takze je to klasickej rws:)

            0 0
    • Mug  

      Zeptám se tady odborníků. Mám osu z původního rámu s tím kónickým zakončením (ten kroužek se dá sundat pod ním je ještě podložka. A do nového rámu bych potřeboval ploché zakončení jako má tato osa dá se to někde sehnat ta X12 se zakončením jako hlavička upínáku?

      0 0
    • Dakar  

      Prosim vas, pochopil jsem tedy spravne, ze kdyz dam do meho stampa, ktery ma zadni stavbu na osu 142 + , neplusovy kolo, tak budu maximalne resit problem s posunutim retezove linky o 2 mm ?

      0 0
    • Dakar  

      Prosim vas, pochopil jsem tedy spravne, ze kdyz dam do meho stampa, ktery ma zadni stavbu na osu 142 + , neplusovy kolo, tak budu maximalne resit problem s posunutim retezove linky o 2 mm ?

      0 0
      • RUSH  

        Tohle by mě taky zajímalo – vypadá to, že to tak opravdu je.

        Mám ještě jinou otázku. Mám zadní nábu 142+ s klasickým 5mm RU (Spešl STJ 2013). Existuje nába 142+ na pevnou osou, která tam půjde bez úprav rámu – např. s 9 mm RWS? Něco takového jako je HOPE EVO II (na 135 mm klasika) na 9 mm osu.

        0 0
        • mastihuba  

          co udělat koncovky na míru? Soustružník ti vytočí rozměr koncovek podle rámu.

          0 0
    • JMT  

      Prosim prosim, stejny dotaz jako kolega výše. Půjde dát na epica (142+) klasický mavic zapletený kolo 142 a bude to fungovat, nebo bude problém ? Díky :-)

      0 0
      • kubad  

        Pude, bude akorát musíš přeštelovat dorazy hazky

        0 0
      • jonti  

        Mam Stumpjumper HT a funguje to, normalni naba DT 350 na 142mm.

        0 0
      • žvejk  

        Na epika to jde v poho, ani jsem nešteloval dorazy… půjčoval jsem si ho letos na sudetech a dával si tam svoje kola, náboj DT 350 12×142

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.