• Bombos3

    Dneska se mi povedlo vlastní vinou zezadu narazit do auta, které zastavilo před přechodem. Na vteřinu jsem se podíval do pravého pruhu, kam jsem chtěl odbočit a v tom to auto patrně začalo poměrně prudce brzdit před přechodem a já už skoro nestihl ani začít brzdit. Rychlost cca 25–30 km/h. Instinktivně jsem se akorát zapřel do řídítek a snažil se narazit co nejvíce kolmo.

    Výsledek:

    zničený rám

    Takže sháním nějaký starší silniční rám na výšku 172 cm, budu rád za případné nabídky.

    Mohu z tohoto kola (bezpečně) použít řídítka, vidlici a přední kolo?

    0 0
    • jIrI___  

      Jsi si jist, že za vidlice není ohnutá?

      0 0
    • Mikikuba  

      Vidlici určitě vyměnit i když není nic vidět!jinak mám doma staršího štěrbu – ocel dám za odvoz

      0 0
      • Bombos3  

        Dobře :-)

        To by bylo super. Odkud jsi?

        0 0
        • Mikikuba  

          Praha

          www.hankaebertova.cz

          mám dva jeden lepsí jeden horší ale oboje je ocel jedno je -+ 56 a jedno -+ 54

          0 0
          • Bombos3  

            Já jsem z Budějovic, takže bych mohl někdy sednout na vlak a dojet pro něj. Ten zničený byl 58 a nebylo to ideální, ale dalo se. Mám 172 cm, takže by mi měla sedět 54 i 56?

            0 0
            • Mikikuba  

              já mám 170.mělo by jít oboje.jen podotýkám, že jsou to rámy v pořádku ale starší a mají něco najeto. jedno je columbus gara-čili základní ocel a druhé columbus thron

              to byla ve své době špičková ocel.58 je podle mě na tebe strašně veliký.

              0 0
              • Bombos3  

                já měl to kolo jen na pojíždění po městě s tím, že jsem se jel o víkendu projet max. 80 km, takže žádná hitparáda. Donedávna jsem na kole navíc prakticky vůbec nejezdil. Opotřebení mi vůbec nevadí, ba naopak – nechci žádný na pohled atraktivní stroj. :-)

                Na kdy bychom se mohli domluvit, že bych si pro něj přijel?

                0 0
              • Vilém  

                Jen k tomu thronu. No spickova, byla myslim hned nad Garou, tzn. zakladni, slusnej, ztencovanej CrMo.

                0 0
    • hovanec  

      Ten rám je trochu ohlý, ale ta vidlice fest! Vyměnit vidlici a pokud rám není prasklý a s novou vidlí to bude ok, tak jezdit. Lehce prohnuté rámovky na oceláči bych se nebál.

      0 0
      • Radunak  

        Když může mít za odvoz rám , který mu bude sedět velikostně. Tak bych nad tím asi vůbec nepřemýšlel a ten velkej a nabořenej asi rovnou zahodil.

        0 0
        • Bombos3  

          Dneska jsem si odvezl toho Thora, za ještě jednou moc děkuji, takže tamten opravdu nebudu řešit. Na tu vidlice mrknu – mám i pár fotek před nehodou, tak zkusím porovnat (dbám vašich rad a používat, natož prodávat ji opravdu nebudu). Spíše mne teď napadlo, že mám přístup ke školnímu lisu na beton. Zkusím zjistit, zda-li funguje nejen na tlak, ale i na tah a možná by se dal udělat nějaký zajímavý pokus… nějaké nápady? :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.