• VLAN

    Ahoj, prosím Vás o pomoc se snížením hmotnosti. Koupil jsme nové kolo, ale potřebuji něco udělat s hmotností. Mé oprabdu velmi staré kolo Hardford SX mělo hmotnost okolo 11,3 KG a nová, leč větší Merida má kolem 13.5KG.

    Prosím Vás o radu, jaké konkrétní díly vyměnit za jaké. Vzhledem k tomu, že plánuji kolo použít na maratony, rád bych se dostal s hmotností pod 12 KG, ideálně 11KG. Prosím o rady a názor na pláště Vredestein Tlope Superlite s kombinací duší Maxxis Flyweight? Díky

    0 0
    • BigKarel2  

      Jakej model? 2010?

      0 0
    • Azmir  

      Nechápu proč si člověk koupí 13kg kolo s tím že ho pak chce dostat na nějakých 11kg a vyjde ho to mnohokrát dráž než kdyby si nechal něco složit nebo rovnou koupil nějaké kolo s těmi 11kg…

      0 0
    • Vilém  

      A proc sis rovnou nekoupil lehci? Takto budes zbytecne vyhazovat penize a sundavat dily, ktery budes mit problem udat.

      0 0
      • MlokCZ  

        To je v phodě. Pokud ty díly bude jenom sundavat, tak ho to nic stát nebude.

        0 0
    • šlapatko  

      Kluci mají pravdu.Jako celek je to slušné kolo, ale krapec těžší.Na sundání 2kg budeš muset vyměnit spoustu věcí.Osobně bych vyměnil celé výplety,duše pláště.

      Kola třeba remerx 7325 pro, nebo jiný ruční záplet na nábách novatec light.Jsou to lehké a poměrně levné náby.

      Duše klidně maxxis flyweight, na svých 95g vydrží dost.

      Pláště schwalbe racing ralph, nebo třeba continental race king.

      kazetu XT a třeba lehké upínáky.

      Nevím kolik to dohromady hodí(kylo určitě), ale poznáš to na kole nejvíce.Dále se dají vyměnit třeba řidítka s představcem, sedlovkou a sedlem.

      Komponenty třeba ritchey WCS a sedlo selle italia XP.

      Vidlice je taky těžítko, to už by byl ale větší zásah.Mohla by jí nahradit třeba RS sid.

      Potom by jsi zjistil že rám má 2kg a můžeme pokračovat dále.začni kolama a na zbytek se vybodni.Měň jen to co se posere.

      0 0
      • VLAN  

        Díky moc za rady. kolo jsme koupil s výraznou slevou, je to model 2010 a stálo 9800Kč, jinak bych taky bral lehčí ;) Jinak ohledně sedla, co třeba něco od Fizik? v tomhle ohledu mi nejde tolik o snížení hmotnosti, spíš potřebuji o chlup delší sedlo.

        0 0
        • šlapatko  

          100 lidí 100 prdelí.Chce to kupovat podobné sedlo na které jsi zvyklý.Jde lio fizik, myslím že mají zkušební sedla.

          0 0
      • VLAN  

        Tak mám v plánu vyměnit pláště, postupem času vidlici za RS SID. Jenom momentálně nevím, jestli vzít S. Racing Ralph bezdušové nebo mít pláště s duší. Teď to mám klasiku, s duší, nevím co je lepší, jak z hlediska hmotnosti, tak z hlediska ovladatelnosti.

        0 0
        • Vilém  

          Ty mas copak UST rafky? To nepredpokladam, takze bezdusova verze jde mimo tebe.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Kdybys na začítku přemejšlel a koupil rovnou třeba HFS 2000-D 2010 jako já teď místo tý svojí, kterou jsem odlehčoval úplně stejně za nekřesťasnký peníze, neprodělal bsy na tom tolik…

      • základme jsou pláště a duše, nejlevnější snížení váhy
      • ráfky třeba ty Remerx 7325 za 5500 s 1550g naprosto bezkonkurenčníz bikez.cz – viz BF uživatel Hnoj
      • místo dílů X-Mission dej WCS nebo Easton EC70 se tam dají též sehnat,případně Truvativ Stylo WC a sedlo Selle Italia SLR
      • vidlice, potřebuješ o hodně níž než je ta Suntourka, co tam je,vzduchovku jednoznačně, mám k prodeji 1800g Rock Shox Recon 335 Solo Air,ale to je pořád těžítko, nejlépe SID, R7 či Fox, DT Swiss je jižtrošku jinde…
      • místo sady Deore hoď Sram X9 s X0 Gripama, tím dáš taky hodně dolů,samozřejmě i brzdy Elixir třeba, nebo komplet XT, zvlášť kliky něcodolů dají, podle chuti ;)
      • rám TFS je težkej a to pořádně a nepříliš kvalitní (prasknul mi),taky vyměň za něco lepšího, když hliník, tak Merida HFS či Sintesi, onti tu někdo něco navrhne, můj Scott k prodeji by to možná sice takyzvládl, ale je o něco těžší kvůli tuhosti, zkus cyklobazarpokud car­bon
      • určitě upínáky A2Z a máš 100g dole za 500

      tím budeš za asi 30 tisíc na váze 11kg, stejně jako já asi za 10 :D prodal jsem Meridu z profilu a koupil HFS 2000 za 24 s pár změnama a něco mi dílů zbylo, teď budu spokojenej, doporučuju udělat to samý, ale rychle, HFS 2000 jdou na dračku :P

      0 0
      • VLAN  

        Díky za rady.No, tak to vidím tak, že se spokojím s váhou 12 KG. Investice to bude zatím tak do 5 tis, časem prohodím vidlici a seženu rám TFS.Bohužel vše záleží na financích :(

        0 0
        • Quik  

          Řekni ti to takhle, peč na zbytečný investice, ty peníze dávej stranou, neřeš-jezdi … vim, že se treba s XT sadou jezdí „rychlejc“ nez na Deorku, ale nakonec by jsi stejně zjistil, že jsi nesmyslně naházel neuvěřitelný prachy do kola, který svym způsobem stejně stojí za píču … Pak si uvědomíš, jakej stroj jsi za to mohl mít … hovořím z vlastní zkušenosti ;)

          0 0
    • Chiron  

      Já bych to moc neřešil. Měnit na tom věci aby si dostal víc jak 2kg dolů, tak nakonec zjistíš, že tě to stálo minimálně 3× tolik co původní kolo a z toho původního na tom nemáš skoro nic. Když se ti ty věci podaří slušně prodat, tak by to tak hrozné být nemuselo, ale i tak, bych spíše dával nějaké peníze stranou a pak koupil nějakou raketu.

      Na téhle meridě bych vyhodil hlavně pláště, sou těžké a celkem na nic. Kola by mohly být taky lehčí, ale je to investice.

      Já mám meridu 300-D 2008. Papírově 13,9kg. Za tu dobu se mi nepodařilo našetřit na lepší a některé komponenty začly odcházet. Takže nová vidle okolo –600g. Pláště –200g na jednom a to tam mám teď 600g pláště, takže rezerva tu je ještě slušná. Teď výměna klik Altus(?) za SLX, ještě je nemám, ale úspora slušná. Kazeta taky nějakých –100g. A dál už do toho cpát nebudu, tohle měním protože je potřeba. A můžu konečně zase začít šetřit na nové, i když to bude asi full, takže s váhou si skoro určitě nepolepším :D

      0 0
      • VLAN  

        Já to chápu, teď spíš řeším ty pláště. Jestli bezdušové nebo klasické. Jak to vidím, tak tím to všechno skončí, ohledně úprav a našetřím na něco lepšího.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.