MARZOCCHI 350 NCR 160MM - doraz při odksoku

10 nepřečtených
  • bipedbones

    Ahoj, vozíte někdo vidlici MARZOCCHI 350 NCR 160MM 2015 ? Problém je v tom, že když se vidle vraci ze zdvihu (a to je odskok nastavený tak na polovic), tak na konci je dost cítit nějaký doraz. Myslím, že by ten doraz určitě neměl být cítět v řidítkách. Podobně se mi kdysi chovala foxka, ve které byly špatné vnitřnosti v pravé noze ale s tím rozdílem, že tam už nastavení odskoku nefungovalo vůbec. U té marzzocchi se to dá stále regulovat. Náraz ale přestane být patrný až když je odskok nastavený na nejpomalejší . Díky za jakékoli rady.

    Jinak je to na tomhle kole http://www.mondraker.com/…kes/dune/449

    0 0
    • goofy  

      Podle mě tam bude málo oleje v tlumiči… Buď dolít olej nebo poslat na reklamačku.

      0 0
      • bipedbones  

        Ještě dodám, že kolo je úplně nové, najeto do 50km. Je možné že by se při výrobě „uleli“??

        0 0
        • madcat  

          Je to celkem běžný, a rozhodně má cenu i novou vidlu ohledně množství oleje zkontrolovat.

          0 0
      • kubad  

        no konec zdvihu by měla udrožavot rovnováha pozitivky , negativky

        ale samo i tlumení do toho kecá

        0 0
        • goofy  

          No je fakt, že nevím proč jsem měl zafixované, že má tahle Maruna obráceně přehozené písty komprese a expanze jak já ve Foxce. Teď po ověření dostala ta moje teorie výrazné trhliny. :-)

          0 0
    • zzd426  

      dorazu při vracení má bránit negativka (respektive měla by být v rovnováze s pozitivkou ještě před dorazem. takže je špatně nastavená, pokud je vidle s vinutou pružinou tak máš buď přefoukanou vidlici nebo slabou pružinu, a nebo málo nafoukanou negativní komoru. s tlumením by to nemělo co dočinění, pokud vidlice očividně nekope do rukou.

      0 0
      • bipedbones  

        Kam až mé zkušenosti se vzduchovými vidlicemi sahají, tak jsem vždy řešil pouze foukání na váhu jezdce respektive nastavení sagu. Jaká komora se tím fouká netuším. Nicméně nevím o tom že by se na vzduchových vidlicích foukala, nebo nějak nastavovala komora druhá, ale možná se pletu :) Pokud ano, tuší někdo kde a jak se to dá nastavit? Nebo je potřeba servis, nebo v tomto případě reklamace?

        0 0
        • Mysee  

          RS Reby a Sid byly jeden čas dual air, takže se foukalo přes dva ventilky.

          Jinak si nemyslím, že by to tahle Maruna měla.

          Zašel bych do servisu radši. ;)

          0 0
    • Jirzofka  

      mam uplně stejné kolo a nic takovýho necítím krásně ta vidle chodí nemužu na ni říct popel zavolej prodejci asi katmar a zeptej se co stím poradili mě skrz sedlovku odmítala fungovat

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce