• ROMAN_BIKE

    ahoj bikeři,

    mám tu info pro všechny příznivce Drtiče, příští Drtič se pojede v sobotu 16.6.2012

    http://www.drticbike.cz/drtic/

    Anketa: přijedete na Drtiče ?

    17x
    32%
    28x
    53%
    2x
    4%
    6x
    11%
    0 0
    • Hynas  

      A kudyma se pojede?

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Podle tradice „dvakrát a dost“ (kterou jsme ale asi 2× porušili :-) , se teď pojede stejná trasa jako ta co se jela minulý rok vůbec poprvé. Drobné úpravy trasy ale nevylučuji, uvidíme ;-)

        http://www.drticbike.cz/…tic_2011.jpg

        Jestli ale bude na K1 pivní stánek, zatím nevíme :-)

        0 0
        • nox159  

          super, pojedu :)

          a slibuju ze budu kritizovat ze to bylo malo technicke jen pokud to cele dojedu a nikde nespadnu ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dej echo co budes mit na sobe a odkud budes startovat. Dame nekde sraz a ja te preventivne sejmu:D;)

            0 0
            • nox159  

              dam vedet :D ale mojeho legendarniho anthema snad pozna kazdy :)

              0 0
          • ROMAN_BIKE  

            na této trase Drtiče je možné si 3× vybrat mezi těžším a lehčím úsekem (jde 1× o výjezd a 2× o sjezd). Předpokládám že si vybereš vždy těžší varianty, že jo ;-)

            0 0
            • nox159  

              to kazdopadne, ten „težky“ sjezd z pusteve jsem jel a tezke to nebylo jen neprijemne… jo a jel jsem to pravym palcem v haji takze jsem moc drzet riditka nemohl a brzdit zadni tez moc ne ( sem myslel ze prst bude ok ale už 10 dni ho mam v dlaze :D )

              ale beru ze po 80 nebo kolika km to muze byt jine… :)

              0 0
        • Pavel  

          Aha, tak jsem to své „určitě ano“ odklepl předčasně… Bez pivního stánku na K1 to bude na velké zvážení… :-))

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            :-)

            myslím si že bude, jen to ještě nemáme od sponzora (uax) potvrzené, tak nerad bych to dopředu sliboval :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ale uvedomujes si, ze pivni stanek je uplne zasadni poradatelska zalezitost? Kdyz budes mit celou trasu, medaile, pronajaty stadion, tak porad je to zbytecna prace pokud nebude pivni stanek!

              0 0
        • tomaschek  

          Trošku jsi mě zmátl, myslíš trasu, co se jela poprvé letos, ne minulý rok. Chápu to správně?

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            jo, překlep… už žiju v roce 2012 :-)

            měl jsem napsat „… jako ta, co se jela letos…“

            0 0
    • Smazaný účet  

      Supeeer, ted aby zdravi vydrzelo!

      0 0
    • hctr  

      sraz tam:d

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        klidně tem ten sraz bikerů z bikefóra vyhlásím přes repráky :-)

        0 0
        • hctr  

          Nemusis, minuly rok se jelo super, takze nesmim chybet :)

          0 0
    • l-e-t-o  

      sice je v to období zkouškového, ale že bych už konečně jel? :)

      0 0
      • jIrI___  

        Tohle si už říkám takové 4 roky :-D

        0 0
        • l-e-t-o  

          tož že bychom jeli spolu a konečně se k tomu dokopali? :-D

          0 0
    • mm  

      Trať 2011 byla výborná, těším se

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj bikeři,

      takže začínáme s ročníkem 2012. A tak jako každý rok, začínám nejdříve anketou, jaký obrázek chcete na Drtičovské trička. Vzadu bude opět logo medaile, letos bude trošku jiná, protože je tak trochu „výroční“ ročník, Drtič se jede po patnácté.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        jo a ještě odkaz, anketa je na stránce Drtiče — http://www.drticbike.cz/drtic

        0 0
      • jIrI___  

        Velorex má v sobě nápad :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          no sám jsem zvědav, co vyhraje…

          letní cyklóna připomíná že Drtiče jede hodně bajkerů

          veget bike zase to, že to není závod, že je to svým způsobem veget :-)

          a velorex, to je jak píšeš, má v sobě nápad :-)

          0 0
    • bosmilan  

      teď se koukám že ve stejném termínu se jede v Rožnově Petyša,což je škoda takové dvě akce kousek od sebe

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak tohle je parádní výkon… podívejte se, jak někteří účastníci Drtiče trénují! Radek od Ostravy najezdil za leden více, než někteří z nás v létě, 121 km do Beskyd, 123 km Visaláje a okolí, 132 km Pustevny, 112 km Opavsko a nakonec Lysá hora v mrazu, 124 km !!!

      http://mtbradek.rajce.idnes.cz/…roku__121___km/

      http://mtbradek.rajce.idnes.cz/…ravy__123___km/

      http://mtbradek.rajce.idnes.cz/…_Ovy__132___km/

      http://mtbradek.rajce.idnes.cz/…rava__112___km/

      http://mtbradek.rajce.idnes.cz/…razu__124___km/

      opravdu klobouk dolů, smekám…

      0 0
      • witmar  

        Pěkně si to dava… jen bych asi jezdil v helmě…

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          třeba nenarve čepici pod přilbu :-)

          na silnici bych si ji ale dal, v přírodě je případný pád často jako do peřiny :-) , pokud nejede člověk extrém

          ale jo, taky si přilbu raději beru

          0 0
      • Pavel  

        Krwa neser! A nesnižuj morálku mužstva… ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        CO TO JE???!!!

        0 0
      • plevka  

        zvrhlost!!

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři,

      můžete se podívat na trička a dresy na letošního Drtiče, vše je tady:

      http://www.drticbike.cz/…-a-dresy.htm

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nevyhrala i loni tahle slecna?:)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          byla těsně druhá,

          mám tady obrázek jak skončilo hlasování minulý rok

          http://www.drticbike.cz/…lasovani.jpg

          no a právě že minulý rok byly ty barvy na 2.místech dlouho nerozhodně, tak jsme letos o barvách nehlasovali a dali je rovnou

          0 0
      • jIrI___  

        Škoda té bílé barvy dresu. Kdyby to bylo inverzně (černý dres, bílý potisk), tak by myslím na MTB byl o poznání praktičtější.

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jo a ještě jedno důležité INFO :-)

      dnes, 22.2.2012 bylo zahájeno přihlašování na Drtiče !

      Veškeré info je tady:

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
      • hctr  

        tak sraz tam:)

        0 0
        • Smazaný účet  

          k memu zjisteni se to kryje s votvirakem…tak mam dilema:(

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            Votvírák je co? ten hudební festival? nebo nějaká MTB akce?

            Jinak každý rek se bohužel stane to, že se Drtič s něčím kryje, snažíme se aspoň, aby se nekryl s akcemi z okolí (Byskyd, Chachar, atd.), ale bohužel minulý a letošní rok se to trefilo do nočního pochodu Lysá-Vel.Javorník, což chodí někteří, co jezdí i Drtiče, přitom jsme měli domlulveno, že to budou mít o týden později, tak jsme to dali o týden dříve a pak to změnili, dozvěděl jsem se to ani ne před měsícem. Takže i když člověk chce, ať se to s ničím nekryje, i když se člověk snaží, tak i přesto se to vždy nepodaří…

            0 0
            • Mig_all  

              nejake festivaly nebo pochodaky jsou fuk, dulezite at se to nekryje s cyklo akcema! Letos pojedeme s kamosem doufam. :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Jasne jasne. Vsem vyhovet nejde.

              Vi se uz jaka bude trasa?:)

              0 0
              • Pavel  

                Jako loni ;-)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  Přesně tak, trasa bude jako vloni.

                  I když uvažuji o změně v jednom místě, ale to ještě uvidím. Pokud jo, tak by to bylo stejně dlouhé, jen by se v jednom místě jelo o kousek vedle.

                  0 0
            • mm  

              Já kombinaci Drtiče s Lysou naopak vítám :-)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                tréninkový masochista? :-)

                0 0
              • Howgh  

                Lysá je potřeba. Ta oddělí ty sprintery od rozvážných jezdců (málem jsem napsal zrno od plev :-)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  Teď zpětně jen nevím jestli šlo o Drtič s Lysou jako Drtič plus noční přechod Lysá-V.Javorník ve stejném termínu

                  a nebo o trasu Drtiče přes Lysou… ?

                  Prvnímu jsme se snažili vyhnout.

                  Druhé pravidelně zařazujeme :-)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Jak znám Howgha (a znám ho myslím celkem dobře), tak se mu jedná o Drtiče s Lysou… ;-)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Stopro.

                      0 0
                      • Howgh  

                        …jsem netušil, že existuje více Drtičů…

                        0 0
                        • Pavel  

                          Nevím, jestli existuje více Drtičů, než je Kopřivnický, ale ten Kopřivnický má více tras; resp. trasa se ob rok mění, jestli se tedy nemýlím…

                          0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            jo jo, přesně tak, snažíme se pro každé dva roky připravit novou trasu. Novou proto, aby byla změna a dva roky ji necháváme stejnou (nebo prakticky stejnou), kdyby někdo někdy nemohl přijet, tak aby o ní nepřišel, aby si ji mohl při Drtiči projet další rok.

                            Jednou se jedna trasa jela 3× po sobě, ale to jenom proto, že byl hrozný déšť a většina účastníků to už zabalila před Lysou, taky většině odešly brzdy a většinu trasy tehdy objel málokdo.

                            0 0
                  • mm  

                    Kombinace Drtiče a následného nočního přechodu je parádní. Dobře, že to tak vychází. Bylo by, prosím, zase možné schovat v Kopřivnici kola?

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      ano, kola půjde schovat, ale raději by jsme byli, aby každý měl svůj zámek, prostě když si někdo přijde pro kolo, nebo pro kola, tak ať se tím prokáže, že si je odemke :-)

                      0 0
                • plevka  

                  co máš proti plevám? :)

                  0 0
                  • Howgh  

                    nic, naopak…vedle nich víc vynikne bourec…

                    0 0
                    • plevka  

                      já to myslel vzhledem k mojí přezdívce :)

                      0 0
                      • Howgh  

                        jasňačka, to chápu…jeden asocijuje, že má ta přezdívka ňáký důvod :-)

                        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, kdyby někoho zajímal DH dres,

      tak dnes jsem přidal na stránku Drtiče fotky

      http://www.drticbike.cz/…-a-dresy.htm

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jen krátké info: kdo má zájem o tričko nebo dres z Drtiče, tak se musí objednat a také zaplatit do 9.4.

      Je to už za týden.

      http://www.drticbike.cz/…-a-dresy.htm

      0 0
    • nox159  

      tak tedka jsem zjistil ze se to kryje s petysou bohuzel :(

      ( nestezuju si jen konstatuju )

      0 0
      • jIrI___  

        Zrovna na Petyšu bych se vyprdl, ten mi bohužel připadá spíš jak silniční závod (aspoň ta dětská třicítka) a přitom se jede v oblasti, kde je spousta pěkných cest mimo asfalt :(

        0 0
        • nox159  

          mas pravdu ale konkurence mala a pri souhře velkych nahod muzu zajet hodně dobře…

          0 0
          • AsiJura  

            Ale to pak neplatí, vyhrát náhodou, musíš vyhrát bo jsi nejlepší:)

            0 0
            • nox159  

              to bylo davno, tedka uz to co bylo psano neplati… :)

              porazit musis sam sebe a to na zavodech typu petysa nejde, tak na to seru :)

              0 0
        • Buf  

          Jenže je problém na nich legálně uspořádat závod horských kol. A jinak je v tom termínu hlavně Malevil, a ten je letos Mistrovstvím Evropy v Bikemarathonu, tak mi přijde dělat v tomto termínu závody MTB trošinku nevlastenecké a vůči Paklíkum nefér. Malevil by měl být svátkem bikerů v ČR, zas tak často tady Evropu nebo Svět nepořádáme…

          0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no je to škoda

        (nestěžuji si, jen konstatuji)

        prostě snažil jsem se najít volný termín, aby v to nic jiného nebylo, aspoň ne MTB akce v Beskydech, kterých zas moc není. No, úplně se to nepovedlo, ale aspoň je to jiný druh akce, závod. A Drtič vyjížďka, tak aspoň to není přímá konkurence. Ale uznávám že se může najít dost bikerů, kteří by si chtěli zajet obojí…

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, teď ve středu 16.5. je poslední den na odeslání levnějšího startovného na Drtiče.

      Stačí tedy ve středu poslat peníze na účet, nebo zaplatit složenku a nebo zaplatit v prodejně.

      Ve středu je to ještě za 200 Kč a od čtvrtka za 300 Kč.

      0 0
      • Honza z H  

        Rozhodl jsem se, že letos přijedu po 5-ti letech na drtiče, nerad bloudím sám:-), kdyby někdo chtěl ten den strávit v mé společnosti a jeho ambice nebyly větší než přežít a stihnout tombolu (10–11 hodin na trase), tak se ozvěte na mail z profilu. Mohl bych zajistit i nocleh v Kopřivnici z pá na so pro sebe a max 1–2 lidi u příbuzných ve spacáku na karimatce … Počasí zajistit musí bikový PB. Jel jsem už 2×, poprvé ideál 20 st jasno, podruhé trocha deště. Masakr z předloni bych zažít rozhodně nechtěl.

        0 0
        • Pavel  

          Předloni byl masakr? Tak trošku bylo vlhko, to jo, a občas i nějaké to bláto, ale nic, co by v Beskydech bylo nějak nečekané a mimořádné… ;-))

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          nemyslel jsi rok 2008 ?

          viz

          http://www.drticbike.cz/…/default.htm

          To bylo to nejhorší počasí na Drtiči, trasa poprvé vedla po Lysé přes celou hřebenovku Bílý Kříž – Polom – Prašivá a většina lidí to zabalila před nebo na Lysé, což jde vidět i ve výsledkové listině, protože více než 3 kontroly (tj. Lysá a dál) mělo pouze 120 lidí z 550 a dalších 12 dojelo na Lysou a jeli zpátky

          a absolutní většina, tj. 418, to zabalili ještě před Lysou horou, resp. před vrcholem. Zima a prudký déšť…

          Také proto jsme udělali vyjímku a tuto trasu zařadili 3× za sebou.

          Naopak předloni, v roce 2010, se startovalo za vlchka a už od stoupání na Lysou jde vidět slunko, viz

          http://www.drticbike.cz/…/default.htm

          0 0
          • Jaroslávek  

            Vzpomínky jsou ještě živé.

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jo, to věřím že kdo to „peklo“ zažil, tak na to do smrti nezapomene… :-)

              stejně tak mechanici z Ostravy a okolních měst si to prý pamatují, jak jim lidi přinášeli kola po Drtiči…

              0 0
          • Honza z H  

            Mám v tom chaos, to znamená, že naposledy jsem jel asi 2007 (10.tý), a teď 15 a když dožiju, tak 20 – tý atd.

            V každém případě jsem to stihl dnes zaplatit a protože bych si pro korunu nechal vrtat i koleno tak to oběhnu s kolem na rameni, i kdyby padaly Valašské trakaře :-)

            Ale na ten ročník, kdy jsem se při obědě na sluníčku posilňoval borůvkovýma knedlíkama na Čartáku tak dlouho, až jsem pak málem zatměl vzpomínám rád …

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jo, jet to v pohodě a užít si pěkných chvil v Beskydech je zábavnější, než se dřít někde na špici ;-)

              0 0
    • hctr  

      Jde ten drtic platit az u prezentace? DIK

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Ano, jde to, při 2 podmínkách:

        1. být přihlášený (toznamená že to člověk má rezervované, mapu,

        cedulku, atd.)

        1. přijít k prezentaci buď v pátek (to je v pohodě) a nebo v sobotu

        ale dříve než v 7,00. Doporučuji přijít do 6,50 hod.

        Po 7,00 hod. totiž dojde k tomu, že mapy od přihlášených (kteří nezaplatili) se začnou prodávat náhradníkům, kteří každý rok jsou.

        Prostě technicky se připravíme na určitý počet lidí, např. 800 (tolik si myslím že celkem nepojede) a každý rok z přihlášených hodně nepřijde, např. 100 lidí, záleží podle podle počasí. No a proto mají náhradníci šanci.

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      POZOR , zbývá posledních pár míst a brzo bude vyhlášen STOP STAV.

      Připravili jsme se na 800 účastníků a letos se hlásí o něco více bajkerů… tak kdo váhá s účastí, pospěšte si :-)

      Jinak další už mají šanci jen jako náhradníci.

      0 0
      • mastihuba  

        ty jo 800 hlav to už je teda dost. To už je lepší jet sudety. :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          zas tak horké to nebude :-) protože každý rok takových 100 až 200 přihlášených nepřijede, tak uvidíme kolik dorazí. Jako vždy nejvíce rozhoduje počasí, že jo.

          Jinak přihlášeno je už 850 účastníků (to je strop) plus pár dalších náhradníků.

          0 0
        • tom xtr  

          Vloni bylo taky hafo lidí a přitom první půlku trasy jsem jel skoro sám a druhou půlku jsme jeli prakticky v pěti lidech a jinak nikde nikdo. Takže s těmi davy na téhle délce to nebude tak strašný. :)

          0 0
          • hctr  

            No to jsme spolu jeli minimalne 60km:D

            0 0
            • tom xtr  

              Tak zhruba, a přespáno tam určitě nebylo :)

              0 0
          • nox159  

            jenze to jste hnali jako prasata ne? to byla na prvni skupinka cca 4rech lidi co dojela jako „druha“ pred vama cca hodku jeden borec na HTcku jinak nikdo ne ?

            0 0
            • tom xtr  

              Tak „hnali“ je asi přehnaný, třeba na Pustevnách jsme u bufetu dost dlouho zevlovali. Závěr od Pusteven přes Ondřejník byl ale hodně svižný.

              0 0
              • hctr  

                No v tom poslednim kopci jsem malem chcipnul to je fakt, sezral jsem v nem snad celej balicek hroznoveho cukru:D jinak se jelo celkem na pohodu ani prumerka nebyla nejak prehnana a na pustevnach jsem si daval aj svacinku:d

                0 0
          • mastihuba  

            dobrej paradox že hospody bez davu lidí si nejvíc užijí chrti na špici. Ale nadruhou stranu klobouk dolu. :D

            0 0
            • Pavel  

              No ale zase ti chrti si nemají s kým pokecat… :-))

              0 0
              • Smazaný účet  

                neuzijou si prirodu a vysbiraji defekty…:)

                0 0
                • hctr  

                  No loni na papirovych rocket ronech ani 1 defekt :d

                  0 0
    • Pavel  

      Tak se přemlouvání podařilo… Kamoš pojede Drtiče na skládačce… :-)

      0 0
      • jIrI___  

        Tak to si ho určitě náramně užije.

        0 0
        • Pavel  

          Co on je na tom schopen vyjet a sjet, je přímo neuvěřitelné…

          0 0
    • Pajas04  

      Jen bych doporučoval – po svých zkušenostech z roku 2010 a dle zkušenosti v minulém vláknu lepší označení „tajných“ kontrol, například nápisy u stromů a podobně, klidně těsně před samotnou kontrolou, ale aby tam byly. Je podle mě zbytečné nějakou přehlédnou, i když člověk jede trasu poctivě a pak mít špatný pocit při pohledu do výsledkové listiny :(, kde se objeví o jednu kontrolu méně a tím je zaznačeno neobjetí celého Drtiče.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, mám tu jednu takovou pozvánku na jednu pohodovou akci z blízké vesnice Závišice, kde si připravili několik pohodových tras většinou po cestách, v délkách 15 až 61 km. Odstartovat jde kdykoliv mezi 8 až 13,30 a pro návrat je limit 16.hod., kdy následuje společenské posezení, losování, domácí koláče, grilem, atd.

      trasy

      http://www.zavisice.cz/…dal_2012.pdf

      0 0
      • AsiJura  

        chystáme se na to, tak snad klapne počasí na večerní grill:)

        0 0
      • Pavel  

        Bohužel nemůžu… :-(

        Ale Beskyd jsem si užil tento prodloužený víkend :-)

        0 0
      • nox159  

        zas kritizuju ja vim ale… :D

        loni jestli se nepletu bylo fakt hnusne, odvazlivci to ale jeli ale poradatele jim stopilu tombolu vyradili hlavni vyhry… podle me celkem podraz… :(

        0 0
      • Howgh  

        žial nemůžu. Koliduje to s www.loudani.cz

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      výškový profil Drtiče 2012

      0 0
      • Pavel  

        hmm, tak ještě vymyslet nějakou doplňkovou trasu na odpoledne…

        .

        .

        .

        .

        Nedělní… :)

        0 0
      • PeSi  

        toz profil na Ondrejniku se s minulym rokem krapet lisi, jsem zvedav. Loni ta asfaltka nahoru pod Skalku byla skoro rana z milosti :)

        0 0
      • Katie  

        Tak jsem se včera chtěla přihlásit a už máte plno :-o To nebude mít Mrazík radost …mno nic, mohli jste mít vzácnou návštěvu až z Ústí nad Labem ;-)

        0 0
        • Paja  

          Mame jedno startovny volny – pepek (nick tady) nejede – prenechame za nizsi startovny – 200 Kc. Kdyztak mi napis na mail v profilu.

          0 0
          • Katie  

            zupa gut

            domluveno, ještě jednou díky :-)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              to co ti tu nabízí Paja je nejlepší,

              ale kdyby chtěl někdo další jet, tak zatím se přihlašují první náhradníci a máme zkušenost, že zatím se vždy na všechny náhradníky dostalo. Na prvních 50 určitě.

              Zapisovat náhradníky jsme začali vlastně jen proto, aby jsme se při zápisu nezdržovali se zapisováním tolik příchozích, vlastně jen dopředu zapíše iniciály a pak v sobotu po 7,00 hodině můžeme náhradníkům rychleji vydávat mapy :-)

              0 0
              • Katie  

                s Pajou jsem se domluvila, bude ti posílat údaje o prohození, díky :-)

                0 0
                • tomaschek  

                  …nabízím svou zaplacenou přihlášku za 200, kvůli nemoci bohužel nejedu. Napište na mail ještě dnes a Roman to určitě nějak zařídí :-)

                  0 0
                  • tomaschek  

                    sorry, špatně zařazeno, ale nabídka platí :-)

                    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, dobrá zpráva, pivo bude :-) Tedy myslím pivo na kontrole K1, bude tam zase pivo Zubr zdarma. A dále si můžete nalít energetický nápoj a nechat si od veselých pořadatelkyň nalepit na kolo malou nálepku UAX-ryby, o které byl minulý rok takový zájem. Jen ta kontrola K1 bude na jiném místě, tak nepřehlédněte značení ve sjezdu ze Svince (kopec u Nového Jičína), ať nepřijdete o cenné razítko :-)

      0 0
    • Pavel  

      Tak za týden! … si budu opět nadávat, jestli to fakt mám na svá stará nemocná kolena (i jiné klouby) zapotřebí… :-))

      Podle stavu na včerejším velmi krátkém silničním švihu, kdy jsem v mírném kopci umíral, bych to viděl na dojezd za (už zase) světla. Svítá docela brzy… A to jsem původně uvažoval, že bych před Drtičem jel na noční výjezd na Lysou…

      0 0
    • petrbw  

      Vím, že na předpovědi počasí je brzo, ale jedna pozitivní předpověď…tak se budu modlit aby to vyšlo…

      0 0
    • PeSi  

      Tak jde videt, ze drtic se blizi. Tolik cyklistu na horakach ve Frydlante nO jsem dlouho nevidel a to v desti s plastenkama i bez nich. Tomu se rika extremni trenink na last minute :).

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        taky se tam mohla jet nějaká jiná akce :-)

        0 0
    • Hynas  

      Přátelé,

      pak mi sem napište, kdo míní sjíždět z Kotlové slabší variantou…to abych věděl, jak velkou bečku a kolik kilo jednohubek mám dělat…

      :o)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Doufám, že přes noc nezaprší a šipky se nerozpijou, tato už docela začínala… :-)

      Jinak pro info, je to ve sjezdu z Pusteven na Bystré (a Kunčice p.O.) a vlevo je drsný sjezd (i když jak pro koho ;-) a vpravo je to po lesní cestě, ale chvíli ještě do kopce a pak až z kopce

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      …už několik dní netrpělivě sleduji všechny ty možné předpovědi a hypnotizuji :-) ty mraky s kapkama, aby ze soboty 16.6. zmizely a… …nechci to zakřiknout, ale VYPADÁ TO, ŽE NÁM TO VÝJDE! :-)

      0 0
      • jIrI___  

        Jojo, sobota má být pěkná, ale vzhledem k předchozímu počasí se bahnu člověk nevyhne :)

        0 0
        • Pavel  

          Teplé bahno bude dobré na mé kripl klouby. Nemusím do Piešťan… :-)

          0 0
          • PeSi  

            a ještě to je lepší když se do něj zavrtáš piruetkou přes řídítka :)

            0 0
            • Pavel  

              jj, Kanál (Channel) č. 5 hadra.. :-D

              0 0
              • Pavel  

                opr. Chanel

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Pozor, ZMĚNA TRASY!

      Dnes (12.6.) jsme se dozvěděli, že na jednom místě trasy probíhá akce, na které budou uzavřeny lesní cesty a Drtič se prostě přes to území nemůže jet. Proto vytyčíme novou trasu a co nejdříve zveřejníme, na stránce Drtiče. Mapy na Drtiče jsou už ale vytisknuté, ale objížďka bude dobře vyznačena. Navícsi ještě můžete vytisknout popis objížďky a pravděpodobně i mapu, kterou připravím. Sledujte web stránku Drtiče, ve středu nebo ve čtvrtek večer to tam dám.

      0 0
      • PeSi  

        toho 16.6 byva vetsinou dost akci, takova zmena kdyz uz jsou vytistene mapy fakt potesi + to misto se bude asi dost spatne objizdet, jsem zvedav kudy ta „objizdka“ povede:)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          tak tady je mapa

          popř. je asi větší na stránce Drtiče

          http://www.drticbike.cz/drtic/

          http://www.drticbike.cz/…ndrejnik.jpg

          Prakticky celý nový úsek vede v terénu. Tedy z Kunčic se jede po žluté značce do Kozlovic, to je myslím moc pěkný úsek, kdy se skoro pořád jede z kopce :-) a pak jsem našel takový přesun do Lhotky, to je po polních cestách a kolem lesa. No a ze Lhotky do Kozlovic je to opět po polní cestě. Mimo obce to nevede po asfaltu, takže to myslím dobře dopadlo.

          0 0
          • Aleon  

            No tak to je v haji, na Ondrejnik jsem se tak tesil. Ted pro me Drtic postrada veskery smysl. Kaslu na to, nejedu ;o)

            0 0
            • Pavel  

              jj, taky to tak vidím. Ten Ondřejník byl prostě supr „překvápko“, ve kterém jsem chtěl Romana zabít. Aha, tak už chápu; on se bojí o život… :)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                :-)

                ne ne, nebojím se, ale kdyby v čase od 14 do 18 hod. jelo po stejné cestě postupně a náhodně 400 motorkářů (navíc závodně) proti 400 bikerům, tak si myslím že by to nedopadlo dobře…

                Takže jo, bojím se, ale ne o sebe :-)

                0 0
            • ROMAN_BIKE  

              no… i taková reakce mohla přijít :-)

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      .

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Je čtvrtek 9,40 hod. a v Kopřivnici mizí mraky a začíná naplno svítit slunko! Mělo by už dnes i zítra být jasno a určitě nebude pršet, takže za ty 2 dny by trasa Drtiče měla co nejvíce vyschnout. Třeba se ještě bude prášit :-)))

      0 0
      • PeSi  

        a ted uplne vazne. Do jezirek mezi kopecky na hrebeni je lepe prezout na gumy s „vetsim“ vzorkem, ktery jen tak neuklouzne:

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          ano :-)

          0 0
        • Pajas04  

          no já naivně doufám ve vyschnutí trati od nejhoršího :)…na zadním kole mám RaceKinga 2.2 což není ideál do bláta :( a měnit nemám za co :/

          0 0
          • LUMO  

            Jsem na tom podobně 2.1 RR nejsou do takovych podmínek

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              na druhou stranu bude jistota, že se nebude prášit :-)

              0 0
          • tom xtr  

            Tenhle plášť na zadním (když se trochu podfoukne) projede skoro všechno, i když na to nevypadá :) Já na něm pojedu taky a navíc je dost jetý.

            0 0
            • PeSi  

              kolik vazis, ze tady hraje nejakou roli podfouknuti ?:))

              0 0
              • tom xtr  

                cca 77 – 78kg a do bláta ho foukám zadní dost pod 2bary

                0 0
            • nox159  

              včera se tady v terenu nechytal ani NN 2,25" znacne podfoukly, HD 2,35" v trail staru na tom byl vyrazne lip… tak nevim kudy a jak pojedete no :D testovani v terenu v okoli koprivnice :)

              0 0
    • hctr  

      Nejede nekdo rano z Ostravy? Je to dost narychlo, ale samotnemu autem se mi jet nechce takze bych se rad s nekym svezl.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Pozor, ZMĚNA, kontrola K7 bude ve Lhotce!

      Tak kontrola K7 přece jenom bude, v hostinci Pod ořechem v obci Lhotka, kde se budete napojovat na původní trať. V mapě to je úplně vpravo nahoře. Tato informace nebude ani v jedné mapě, musíte si to pamatovat a nebo si všimnout té šipky na zemi.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, tak co, přežili jste? :-)

      co nohy, bolí, bolí? :-)

      jinak na stránce Drtiče je první fotka a první info

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
      • eyes  

        Masakr…pred osmou v cili, od 50km zaludek protestoval (ale obsah sel ven az na ceste domu autem :D )…ale jinak dobra zkusenost a klobouk dolu pred tema co to zvladnou zajet treba o 4 hodiny rychleji..necha­pu :D

        0 0
    • jIrI___  

      Cesta autem Kopřivnice – Fren po 21 h byla velice příjemná… Tolik neosvětlených cyklistů na silnici jsem ještě nikdy nepotkal. A všichni měli startovní čísla :). Pro některé lidi je asi velký problém si do batohu přibalit malé blikačky vážící pár gramů.

      0 0
      • witmar  

        Předpokládám, že to byli přesně Ti kteří pak tady píšou jak strašní a bezohlední jsou řidiči vozidel…

        0 0
        • tom xtr  

          Podle mě díky podmínkám (horko, vlhko, dost bláta)o dost těžší než vloni. Ve výjezdech na slunku mi tepák ukazoval cosi přes 30° C.

          V cíli o hoďku později než vloni, zato vyždímaný jak citron:) A na té podmáčené louce kdesi před Kozlovicema jsem klel hodně nespisovně.

          Sakra – blbě zařazeno.

          0 0
          • bochov  

            Ja jsem byl přihlašený.ale schvatila mne prochlazenina,kte­rou jsem si přivezl z Rohaču.Měl jsem číslo 425 tak at si za to pořadatele koupí flašku takových akci je malo a zaslouží si to .Bajku zdar.

            0 0
          • zbartos  

            Díky Tome za zpětnou vazbu, už jsem se lekl, že jsem se oproti loňsku tak zhoršil…

            Přijel jsem totiž letos na Drtiče „zlepšit“ svůj loňský čas, ale když jsem už nad Bystřičkou zjistil, že jsem tak unaven, že se mi i při jízdě zavírají oči, tak jsem na Soláni usoudil, že za světla do cíle po normální trase asi nedojedu a vzal jsem to do Kopřivnice raději po silnici přes Rožnov, Pindulu a Frenštát…

            V neděli jsem po snídani hned zase asi na 3 hodiny usnul a úplně jsem se probral asi až v neděli v 16 hodin…

            P.S. Díky pořadatelům za upořádání a za KRÁSNÉ medaile !!

            Neznámému vodiči děkuji za „prorážení“ vzduchu z Frenštátu do Kopřivnice a Honzovi Vlasákovi za půjčení druhé duše u Rožnova (svoji náhradní duši jsem použil nad Bystřičkou). Díky těmto pomocníkům jsem totiž ještě stihl vlak z Kopřivnice do Brna (kdybych duši lepil – lepení jsem samozřejmě měl, asi bych vlak nestihl) a mohl jsem tak jít již v 0:30 v neděli spát do vlastní postele…

            0 0
          • kolda  

            ta louka byl posledni hrebicek do rakve me podlomene psychiky :))

            0 0
      • nox159  

        gramy navic = minuty navic

        pokud nejsi pseudozavodnik nikdy to nepochopis :D

        0 0
      • Pajas04  

        Jo to je fajn, ale nemusí všichni odhadnout kdy dojedou. Já jsem plánoval být v cíli do 8 max 9 večer, přijel jsem o čtvrt na 11. Prostě bohužel :( osvětlení mě nenapadlo vzít, ale přidal jsem se do skupiny, která jej měla.

        0 0
        • Smazaný účet  

          A vynechani nejakeho useku pro vlastni bezpecnost te nenapadlo, co?:)

          0 0
          • Pajas04  

            Jestli myslíš použití zkracovačky, tak to už mi z Pusteven přišlo zbytečné :) když už jsem přežil těch 90km. Jeden účastník Drtiče za mnou měl červenou blikačku, další Drtič přede mnou měl přední světlo, já na sobě dost reflexních prvků. V dané situaci to bylo podle mě nejbezpečnější řešení. Každopádně pro další roky ponaučení a blikačky si vezmu :o).

            0 0
    • jurano  

      teď už to jde, přece jen jsem jel poprvé, ale akce to byla pěkná, díky. S dovolením bych měl jednu poznámku vycházející z mojí blbosti: při sjezdu ze Soláně do Bečvy jsem narazil na asi staré značení, zelené, tak jsem se ho držel a dostal se až k přehradě:-( což bylo trochu navíc; ale jak říkám, moje blbost. Jinak mezi K3 a K4 to bylo dost p hlavě, protože tělo by se na to vys… už dávno:-)

      0 0
      • eyes  

        Tam nas zabloudilo asi vic :D …zkusil sem tezky sjezd po zelene–masakr–tak sem na prvnim krizovani z cestou pokracoval radsi po ni…mno a pak sem se taky drzel zelenyho znaceni, ale dobloudil jsem..jinak pohoda..do 50tyho kilometru..pak uz jenom premlouvani tela at pokracuje dal..zaludek nastesti vypovedel sluzbu az na ceste autem do Ostravy :DD

        0 0
        • allda  

          Nám se ten „těžký“ sjezd po zelené líbil, asi nej pasáž drtiče ;-)

          0 0
        • Palo TT  

          Na tej lesnej ceste ta narocnejsia cast skoncila :)

          Dalej to bol len nenarocny zjazdik, ktory kazil len stavebny odpad vysypany na lesnej ceste.

          0 0
          • allda  

            jj, ale bylo to záživnější než ten makadam po žluté

            0 0
            • eyes  

              Mate nekdo nahranou kompletni trat na GPS? me pri sjezdu na 25km vypadla baterka a znovu sem to zapnul az asi po hodine..no a pred cilem my pro zmenu chcipnul mobil uplne..viz http://www.sportstracklive.com/…/bananjunior

              ..pise mi to vic nez 3500m prevyseni tak by me zajimalo kolik to namerilo ostatnim..

              0 0
              • PeSi  

                cca 3300m prevyseni, snad ten odkaz bude fungovat

                GPX

                0 0
                • PeSi  

                  ale panbuh vi jesti to je zpravne :)

                  0 0
              • Palo TT  

                3200m – barometricky Garmin Vista HCX (udaj z pristroja, nie z logovanych dat). Tesne pod 3000 bolo na K7.

                0 0
                • PeSi  

                  jinak taky 3300 barometrickych z edge 800.. mno ono asi staci jet v jinem case kdy se meni tlak a rozdil prevyseni je na svete :).

                  0 0
              • George81CZ  

                3140m – Suunto Core

                0 0
      • kolda  

        a tu mapu na startu jsi dostal proc?

        vseobecne me prekvapil pocet dotazu na trase typu „nevis kudy jet, tady neni sipka“.. mapa pritom v kapse a ani pokus se do ni podivat…

        0 0
      • Haruky  

        to je zančení z našeho loňského triatlonu,ups…takže se omlouváme

        0 0
    • kolda  

      pred startem pri pohledu na mapu jsem si rikal, pohoda, letos to je zadarmo.. kruty omyl :)kombinace vedra, vlhka a stavu po nemoci mela za nasledek, ze jsem prijel kolem pul 7, na trati uzeh, z Pusteven jsem jel po ceste, ale mel jsem tak rozostreny videni a motaka, ze jsem si tam v nejakym altanu lehnul a poradne se vyspal :)

      0 0
      • tom xtr  

        Tak přesně stejný pocit jsem měl před loňským startem, že jako Drtič nějak měkne. Opak byl pravdou, a to bylo vloni v porovnání s letoškem ideální počasí.

        Jsem vyloženě severský typ preferující zimu a to vedro a vlhko z vysychajícího bahna mě málem dostalo. Taky jsem to asi rozjel ze začátku trochu rychleji, než bylo k podmínkám zdrávo.

        0 0
        • bosmilan  

          Já teda mám rád když je teplo,ale letos mě to horko pěkně potrápilo a musím říct že ve stoupání na Martiňák jsem myslel že zdechnu jak to pralo.

          A vůbec se mi nezdálo,že by jsi to ze začátku rozjel nějak rychleji :-)

          0 0
          • PeSi  

            do toho kopce na Martinak se slunko pekne opiralo nameril jsem 32 stupnu.. jeste ze tam bylo ta rula s vodou , malem jsem tam vlezl cely :)

            0 0
          • kolda  

            na Martinak se mi jeste jelo dobre, ale muj konec nastal po te vrstevnici na Pustevny, tam jsem zastavoval u kazde strouhy s vodou a chladil.

            0 0
            • tom xtr  

              Modlím se, aby na Salze bude chladněj (ale ne zas sníh), a tím nemyslím jen v pět ráno :) V podobným vedru bych to nejspíš nedal.

              0 0
              • jIrI___  

                Jedeš dvoustovku?

                0 0
                • tom xtr  

                  Tak jsem přihlášenaj a mám zaplaceno. Jestli ji pojedu a dojedu je věc jiná, mimochodem taky o počasí.

                  Ale na B-čko letos určitě kašlu, už jsem to jel vícekrát a není v tom už ta výzva :)

                  0 0
                  • kolda  

                    vloni to s vedrem rozhodne nebylo zdaleka tak hrozny jak na drtici.

                    nejhorsi na psychiku byl prujezd kolem jezera, kde se valely kocky na plazi, lidi se koupali, pili pivo, pohoda. a clovek mel v nohach kolem 140km a blizil se k Salzbergu :))

                    0 0
                • kolda  

                  kdyz clovek jede takovou dalku na zavod, tak at tam umre jako chlap :)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Něco v tom smyslu jsem si pomyslel :))

                    0 0
                    • kolda  

                      ja si vloni po dojeti „A“ rikal, fajn to bylo, ale priste uz radeji „B“. uplyne par dnu, clovek zapomene na nejhorsi a vim, ze by na startu zralo, ze nemam cerveny cislo.

                      0 0
                  • tom xtr  

                    Moje řeč :) Přesto jsem začal hledat nějaké optimistické reporty z Ačka ve smyslu, jak je to celkem jednoduchý a je to jen trochu delší vyjížďka.

                    0 0
                    • kolda  

                      precti si tu v povidkach, co psal Heretik. to je takove pekne cteni, ze hned dostanes chut vyjet :))

                      0 0
                      • tom xtr  

                        Tak jsem to nasel a precet a vybral si pro povzbuzeni jen ten optimisticky zaver :)

                        0 0
                    • PeSi  

                      mno dat si za sebou skoro dva drtice a napsat o tom neco optimistickeho muze jen stvoreni z titanu a oceli a ne clovek :).

                      0 0
                      • kolda  

                        Salzka se nerovna 2 drtice za sebou, to je treba rict. poslednich cca 90–100 km je asfalt/sotolina.

                        0 0
                        • PeSi  

                          a ta 116km verze se da s Drticem v necem srovnat? Celkem o ni uvazuju, pro me v tom vyzva jeste je :)

                          0 0
                          • kolda  

                            to nevim, tu jsem nejel. drtic je delsi, letos bahno, vedro…to se tezko srovnava. za stejnych podminek bych rekl, ze je drtic tezsi. na Salz jsou hodne dlouhe kopce, ale nasadis tempo a jedes. a dolu si vetsinou odpocines.

                            0 0
      • tomaschek  

        tak to jsem rád, že sis to moje startovné takhle užil :-) Ne, respekt, muselo to být v kombinaci bahno/horko šílené…

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, můžete hlasovat v anketách, jak se vám letošní ročník líbil

      http://www.drticbike.cz/…2/ankety.htm

      0 0
      • Howgh  

        jj, už se stalo. Byla to prima sobota. Škoda že jsem musel valit na vlak a tak prošvih tombolu…stejně nikdy nic nevyhrám…

        článeček a pár fotek už visí na cykloserveru.

        http://www.cykloserver.cz/aktuality/…

        Nic moc. Už mám plnou hlavu Kopkového závodu 1000mil

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          pěkný článek :-)

          jinak těch 2900 metrů převýšení při zkrácení trasy ze Soláně do cíle se mi zdá taky nějak moc…

          0 0
          • zbartos  

            Dnes jsem si konečně nahrál svůj GPS záznam na cykloserver.cz a zkratkou ze Soláně (pořád po silnici !) mi cykloserver.cz ukázal cca stoupání 2400 m a 108 km (přímo gpska Garmin e-Trex Legend mi ukazala 109 km a trasa nahrana do mapsource by měla mít 115 km).

            Nechápu ten velký rozdíl (7 km !) mapsource a cykloserver.cz…

            0 0
            • Howgh  

              záleží na tom jak máš pevnou ruku při naklikávání bodů…

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                a co když jeden šel kopce pěkně rovně a druhý jel klikatě? :-)

                a nebo každá gps ukládá jinak často a tím to možná vzniklo…

                nebo nevím…

                0 0
              • zbartos  

                Já jsem nic rukou neklikal, oboje je TENTÝŽ (můj) záznam z gpsky. Jen cykloserver.cz si mozna snizil pocet bodu, kterými trasu vyznačil do mapy…

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, dnes jsem přidal na stránku Drtiče videa, co jsem natočil po trase na Bystřičku a taky odkaz na reportáž z místní kabelovky o Drtiči

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Na vědomost se dává, že ke společnému zdrcení vašich svalů a kostí nejpravděpodobněji dne 15.června L.P. 2013 v Beskydských kopcích dojde ;-)

      0 0
      • Pavel  

        Takže už vím, do kterého data má smysl něco v přístím roce plánovat. Že chci být rozptýlen na Lysé moje vdova ví… :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          otázka je, jestli se pojede Lysá, protože trasa je tajná :-) a navíc ještě nebyla stanovena ;-) i když už něco v hlavě mám ;-)

          0 0
          • Palo TT  

            Este stale mi v okoli chyba hrebenova trasa cez Hustyn,Kratka,Dlou­ha , mal by si s tym nasledujuci rok nieco zrobit :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jo jo, ta se přímo nabízí :-)

              ale nepojede se, protože by to byla moc podobná trasa s letošní a to zas nechci, chci aby se účastníci podívali zase někam úplně jinam

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, v neděli 28.10. pořádáme PODZIMNÍ VĚTRY

      vyjížďku na závěr sezóny

      mrkněte sem

      www.bike-forum.cz/…rivnici.html

      0 0
    • mastihuba  

      chodíte někdo B7? nějaký postřehy? zkušenosti?

      http://www.beskydskasedmicka.cz/…ne/index.php?…

      0 0
      • Paja  

        …to bych do Tebe nerekl;-) vcera jsi vypadal, ze se chystas spis ulehnout a ne na B7.

        0 0
        • pepek  

          Tak ty jezdíš? A nic neřekneš?

          0 0
          • Paja  

            …no, jel bych ve ctvrtek, kdybyste se vy lenosti misto plkani o grafice na necem domluvili.

            Fanous byl tak laskav a se zasilkou superteplych fusek se stavil u me v praci…na zakladne to bohuzel nebylo…

            0 0
        • mastihuba  

          sem si šel lehnout a večer, večer a v noci sem popovážel bráchu… (dybych pařil s nima tak sem moh pepinovi fouknout do okna dlažební kostku) no a tam se řešila turistika :D

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jen pro info,

      diskuse pro letošní ročník Drtiče je tady

      http://www.bike-forum.cz/…-6–2013.html#…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce