• Hnoj

    Ahoj,

    narazil jsem v garáží na krabici s obřím množstvím Lego součástek. Většina kompletů je rozebrána a nemám k nim návody. Asi by nebylo od věci dát to do kupy, ale dokud nebudu znát čísla stavebnic, nemůžu na stránkách lego získat návody…

    Prosím tedy dobtré duše, které by mohli mít doma katalogy, podle kterých bych mohl poznat katalogová čísla o jejich naskenování, nebo zaslání fotokopií.

    Díky moc všem, kdo pomůžou !

    Sám mohu poskytnout scanny některých staších návodů na stavbu cca rok 92–95…

    Anketa: Hráli jste si s legen, když jste byli malí?

    0 0
    • Hnoj  

      Sakra, podělal jsem anketu :-(

      0 0
    • Marccoo  

      Já jsem si hrál,byla to moje oblíbená stavebnice.

      0 0
      • XC-biker1  

        Hehe, moje taky, lega mam doma plno, ale návody taky žádné :/ … navic nektere věci bych už stejně neposkladal protože spousta kostek se za ty roky ztratila…

        0 0
        • Marccoo  

          Měl jsem dvě vlakový soupravy,dokonce jedna byla na baterie,ale to jenom kvůli příbuzným ze západního německa:) Návody žádný taky nemám,ani lega,postoupil jsem je synovcům.

          0 0
    • Smazaný účet  

      jo tak neco bych urcite nasel. Mam to vsechno poctive zarazeny v archivu, dřív jsem je sbíral :))) ale dneska to nebude, snad v utery nebo ve stredu.

      Jinak Lego je super, hned bych si s ním pohrál, ale přijde mi to blbý… snad jak někdo nebude doma :))

      0 0
      • Hnoj  

        Já ti nevím… Koneckoců, co by na tom mělo být blbý, když tě to baví ? Imho na to neni nic špatnýho, někdo si celej den honí péro, někdo leští bika a někdo staví lego…

        Každopádně za ty katalogy ti budu vděčný :-)

        0 0
        • M_ishak  

          S Legem si kluci hrají, dokud nezjistili, že šulínek není jen na čurání

          0 0
    • l-e-t-o  

      tak staré katalogy ani návody doma nemám. Ale čirou náhodou jsem včera v hračkárně objevil katalog LEGA na letošní rok, tak jsem si ho vzal :) Jinak kostek LEGA mám doma dost, dokonce na poličce mám vystavené dva modely z LEGA (Ponorku ze Star Wars Episode I a terení buginu z lego technic) a nechám si je tam a bude se na ně prášit :D

      PS: pro vysvětlení:) Do hračkárny se chodím dívat na jedno mé vysněné LEGO. je to LEGO číslo 8145

      0 0
    • Hnoj  

      Tak jsem právě procházel tady mám a podle netu jsem rozeznal nejstarší lego co mám :-)

      Tenhle kráčející stroj (ze star wars?), rok výroby 1988…

      0 0
    • rozum  

      lega mam doma furu, navodu taky, mrknu se ti. chces technic nebo klasiku? Prip. jake temata? divoky zapad, vesmir, atd :)

      0 0
      • Hnoj  

        Já mám od všeho něco – Vesmír, piráty, auta, letadla…

        Zkus napsat čísla toho co máš, třeba máme něco stejnýho :-)

        0 0
    • Lukecz  

      Ty jo donutils mě zamáčkout slzu :)) Po ruce teď mám jenom katalog 1998 a 1999,ale ostatní najdu :)

       

      Když sme u toho nemá někdo nějaké materiály k Chevě?

      0 0
    • Kubiczech  

      Ted jsem si vzpomnel na to zdeseni, kdyz jsem vkrocil do detskeho pokojicku a mel vsechny lega sesypany do jedne velke bedny a krabice s navodama vyhozeny. Vubec me nemeli radi… (:

       

      Co jste sbirali? Ja byl ortodoxni „mestar“, nejake potvory ze Star Wars, divokeho zapadu a podobny nesmysly mi nesmely do pokojiku.

       

      P.S.: Az bude vic svetla, tak se vypravim na pudu, snad tam nejake katalogy taky mam.

      0 0
      • Lukecz  

        Hlavně Technic, něco málo města a vesmír.

        0 0
      • Hnoj  

        Nebyl jsem vyhraněnej, měl jsem od všeho něco :-)

        0 0
      • Blind  

        čistě jen Technic, Lego System bylo pro majinký dětičky :-)

        0 0
    • rozum  

      nasel sem katalogy: 86, 88, 89, 90, 91, 2× 93 (kazdy jiny) , 94.

      navodu mam taky furu, staci napsat cislo a nafotim.

      0 0
    • Thidney  

      90–96 nemam

      s Legem jsem si nehral, pac nebylo .-/ Vynahrazuju si to ted, s detma. Byt pouzivame Duplo kostky z nichz se daji rychle postavit a pak velmi odusevnelym zpusobem zborit, vselijake budovy pro vsemozne panenky a zvirata.

      poptam se u mladsich bratru.

       
      0 0
      • lodyh  

        Ha! Wulffmorgenthaler, navic jeden z mych oblinenych:-) Mas bod!

        0 0
    • misho  

      :D

      0 0
    • M_ishak  

      Nevím jestli je to to, co hledáš, jelikož sem nikdy Lego nedostal

      0 0
    • hýbňoš  

      katalogy a mraky návodů jsou tady http://www.hccamsterdam.nl/brickfactory/

      0 0
    • hýbňoš  

      katalogy a mraky návodů jsou tady http://www.hccamsterdam.nl/brickfactory/

      0 0
    • prvniodkonce  

      Doporučuju vykašlat se na návody a postavit z toho xicht Mohameda :)

      0 0
    • dieegoo  

      Aaa, miloval jsem technic řadu :) Při prohlížení katalogů na netu si přesně vybavuju, jak jsem z toho byl tehdá paf. Přál stavebnice 8868, 8862. Někde ve sklepě určitě ještě najdu stavebnici 8462 a 8459

      0 0
    • ravag3r  

      Lego byla moje nejoblíbenější a jediná hračka tak od tří do třinácti:) Sbíral sem hlavně Star Wars a město, ale pamatuju si, že oblíbený byli taky rytíři:)) Návody sem prodal společně s Legem za 15ooo. Byly to dvě obrovský Ikea bedny a dva vlaky. A trošku toho lituju, nedávno sem totiž na netu našel nějaký stránky pro lego fajnšmejkry a čuměl sem jak puk, to co z toho byli schopný sestavit bylo neuvěřitelný. Podle toho co sem tam vyčet, tak profíci si nejdřív udělaj stavební plán a pak si kostky koupěj klidně po jedný na ebay:D To mě něco připomíná;) Zkusim ty stránky najít…

      0 0
    • Evilcleaner  

      lego mi udělalo krásné mládí… všichni už měli počítače a hráli nfs high stakes nebo age of empires I ale mi to nijak nevadilo… sbíral jsem hlavně město dokud za něco stálo (tj do 99/00), včetně nákladního vlaku který mám dodnes na poliččce:) a potom jsem začal zbožnovat technik

      0 0
    • bagr84  

      Jsem zaslouzilej chevar.

       

      Logo jsem nemel moc rad, mel jsem pocit ze s nim neni tolik moznosti… Navic bylo drahy, tak jsem vzdy radsi dalsi Chevu :)

      Nejlepsi bylo stavet kamiony :)

      0 0
    • Krocan  

      tak sem se odhodlal a vytáhl návody co sem doma našel a nafotil ti je:-)

      sem to dávat nebudu protože bych ti zahltil dred tak sem to upnul na rajče)

      0 0
      • Hnoj  

        DĚKUJU !

        0 0
        • Krocan  

          není zač…akorát škoda že už nemáme to samotný LEGO…sem jednou něco stavěl a zjistil sem asi 5 dílků před dokončením že mi tam jeden chybí a neudělám to:-(

          0 0
          • sfinga  

            ahoj, já mám doma katalogy od roku 1989 až 2003, až se dostanu domů, takbych to zkusil taky nějak nafotit, mám toho mraky, včetně stavebních návodů na letiště, policii, různý auta, kamiony, letadla a tak. Lego je krásný a nesmrtelný .-)

            0 0
          • Hnoj  

            Na www.lego.com se dají objednat náhradní díly :-)

            0 0
    • Veeteck  

      Tohle vlakno, to je nostalgie :) Me se vzdycky strasne libil Model Team, tohle byl muj sen: http://www.brickset.com/detail/?…

      A tohle bylo snad moje treti Lego: http://www.brickset.com/detail/?…, tehdy masakr :)

       
      0 0
      • Kubiczech  

        Tenhle tahac jsem taky moc chtel, klidne bych si to koupil i dneska… (:

        0 0
      • Maadaf  

        Jooo ten tahac, to jsou vzpominky na mladi. Teda ne ze bych ho mel, ale moc sem si ho pral. Nakonec ten zlutej Jeep dostal bracha a ja dostal:http://www.brickset.com/detail/?…

        Vydrzel sem si s tim hrat v tahu asi mesic, nejdriv sem to postavil podle navodu, pak tomu dokutil zataceni i zadnich kol, pak sem pridal jednu napravu, pak jeste jednu a nakonec z toho vzniklo neco uplne jinyho.

        0 0
        • Jogador  

          Tebe měli v mládí naučit vkládat odkazy, až poté kupovat lego…:)

          0 0
          • Maadaf  

            Nj, nejak se nadari. Jak zpiva Kabat: Chtel by slozit basen, ale sotva slozi lego.

            0 0
        • Pi†el  

          Jaj tudle karku sem vzdycky chtel..   vubec model team bylo sqele :-)

          0 0
    • mar_tin1  

      katalógy aj návody nájdeš na peeron.com

      0 0
    • ziki007  

      Lego byla moje nejoblíbenější hračka,hlavně stavebnice Technic .-) Ale podle návodu jsem stavěl vždycky jen pod vánočním stromkem… Co mě fakt dostalo,je tahle sada,kámoška výtvarnice to dotáhla v nějakym katalogu z výstavy modern artu… http://www.raster.art.pl/…era_lego.htm

      0 0
    • pegas  

      kdyz vydrzis tak po stehovani najdu nekde svuj poklad 10 kg poklad:)…nejakej ten katalog se taky urcite najde…

      0 0
      • pegas  

        jinak jeden ze starsich kousku co mam:-)…lego

        0 0
        • Lance  

          supr, to mam taky, si pamatuju jak sem ho nasel pod stromkem.

          a pak toho lunochoda, co ma borec nahore, ten je bomba, pak police station, dva fizly na motorkach, jeden fizl v helikoptre, piratsky ostrov a to je asi vsechno, sen bylo mesto a rytiri

          0 0
          • Horyna  

            Jé tak to jsem měl taky. Měl jsem ještě jedno ve stejným duchu. Nějaká budova, jestli garáže nebo hasiči, já už nevím. Myslím že to bylo maximálně univerzální. Byla to supr variabilní stavebnice. Později to lego už nebylo ono. Součástky který byly použitelný téměř jen na to co bylo v návodu a nebyla možnost moc se realizovat. Dostal jsem to jako fagan k vánocům. Naši sháněli bony jak mohli:-) Jen jsem to měl dostat v 18 to bych se k tomu líp choval a vydrželo by to pro další generace. Teď je z toho jenom torzo kdesi na chalupě ukryté.

            0 0
    • HockeyBiker  

      Tak tohle byla zas moje oblíbená stavebnice:-D hraju si sní dodnes:-D i se zato stydim, ale je to dobrý na nervy…

      0 0
      • Kubiczech  

        To neni spatny napad, asi si taky budu stavet k zajisteni nervove stability. (: Vcera si nasi psi vzali do parady muj antistresovy balonek a od te doby to se mnou jde z kopce. (:

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Tak tohle jsem chtěl jak blázen. Pak ještě samozřejmě rytíře a ninja. :D

        Tohle jsi neměl vytahovat, asi skočím na půdu a vytáhnu bednu s legem. :D S bráchou jsme snad ani takové sety, jak jsou tady neměli. Vždycky jsme dostali na Vánoce nebo narozeniny obrovské kýble kostek a dalších blbostí a s tím jsme si vyhráli … :)

        0 0
        • HockeyBiker  

          No já byl uplnej legovej blázen…ja si pamatuju že když sem tu stavebnici  dostal tak sem celou noc nespal a když rodiče přišli do pokoje tak sem to měl dostavěný a spal sem u toho na koberci:-D

          0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Taky jsme doma mívali lego (táta tehdy dovezl z Anglie) a hráli jsme si s ním dost. většina ještě zbyla, ale návod uplaval při velké vodě :(

      0 0
    • baboon  

      Zkusím se ti po něčem kouknout..:) Jako malej sem lego fakt miloval, těch prošoupanejch kolen u tepláků co musela máma látat..:) Nicméně časem se to uklidilo a zapomnělo..Až poslední ročník na gymplu kámoš přitáhl do školy plnej kufr technika..A ta­kovejch součástek, po kterých jsem jako malej toužil.. Peklo.. Češtinářka ze mě kvetla, když jsem si místo realismu hrabal v legu.:D A ty výtvory co jsem v 19cti stvořil!:) Nicméně to mě donutilo kouknout se na net jestli jsem jen já takovej magor..:) To co jsem našel mi vyrazilo dech..To co z toho jsou lidé schopní sestavit! S absolutním smyslem pro detail a funkčnost – pro názornost obrázek a video nádhernýho pneumatickýho osmiválce. Našel jsem dokonce i návod na sestavení a klobouk dolu..Tak rafinovaný vymyšlení ventilů, vaček a rozvodů..Opravdu žasnu.. : obrazek, video

      0 0
    • jecnak  

      Nj, mel jsem takovy tahac s navesem myslim, ze Team se to jmenovalo a pak Technik s ovladanim po drate a moturkama. Z toho se dalo postavi desnejch veci. Vetsinou jsem ale podle navodu nic nestavel a vymyslel vlastni „kostrukce“, hlavne pak v tom Techniku.

      0 0
    • Darius  

      tak tenhle thread me donutil zavzpominat na prodrene taplaky a soupana kolena a mraky casu straveneho nad kostickami… na prelomu 80. a 90. let jsem „jel“ ve vesmiru… tehdy to pro me byli cerni, bili a policie, az ted jsem na webu zjistil, ze se jedna o Blacktrony, Futurony a Space Police I, v 90. pak prisli M-troni s magnety, 2. generace blacktronu (bilocerna, malo strasidelna) a mym poslednim ulovkem je iceplanet

      uplne zive si pamatuju, jak jsem touzil po urcitych stavebnicich, znal jejich cisla, psal o ne dusledne jeziskovi a ono se urodilo jen obcas neco… az po 89. se to trochu zlepsilo

      asi nejcennejsi a nejoblibenejsi kus

      dokonce me ted prepadla myslenka splasit nejakeho starsiho technika z te doby… v katalogu jsem je totiz tehdy preskakoval, prisly mi nehezke…

      0 0
    • los_tomanos  

      Tak tohle bych tu necekal… Tohle forum mi pripomelo stravena detska leta na koberci u vysypaneho sudu lega a taky to jak to mamcu privadlo k silenstvi :) Mel jsem toho s brachou hodne, ruzny kovboje, mesto a pod. nej ale byl technik. Poslednich par dni projizdim youtube a bricks a nestacim zirat. Dochazi to pomalu tak daleko ze sem zavolal nasim jestli jeste je ve sklepe ten starej sud s legem :)

      0 0
    • l-e-t-o  

      To tak vypadá, že kdyby jsme dali všeci dohromady všechny svoje kostky lega, tak by jsme postavili snad mrakodrap :-D

      0 0
    • Jogador  

      Todle mám rád

      0 0
    • pegas  

      nevite co je to za serku:-)…patri to k duplu nebo technicu?:-D

      0 0
    • kejmi  

      trošku opráším témátko:) včera jsem se hrabal ve starejch krámech a objevil jsem tohodle krásnýho tahače tak jsem šmejdil po netu a ty „model team“ me fakt zajimaj:) nemá někdo na prodej nejaky modely? treba tohohle krasavce?

      0 0
      • Pi†el  

        ten je luxusni

        0 0
      • TJK  

        Toho bilyho ma kamarad doma… dloooouho jsem nad nim slintal :-D ale na 100% ho neda pryc ani za milion :-) … kdyz si vzpomenu co jsem s e s legem nablbnul… to byly paradni casy… jeste mam par kramu ve postavenych skrince… vecer to odfotim nahodim sem (ale je to vesmes Lego Technic) :-)

        0 0
      • Kubiczech  

        No ne, to byl můj sen. Slintal jsem nad katalogy a nikdo mi ho nikdy nekoupil. (:

        Teď mám místo Lega kolo a povětšinou slintám stejně. (:

        0 0
    • Skicross  

      U našich v krabicích se určitě válí restaurace, benzínka Shell , pohotovost, letadlo, Stardefender 200, nějakej hrad, loď a další :)

      Mám dceru a ta s tím tak nevyhrála.

      0 0
    • pustipav  

      http://www.lugnet.com/ zkus hledat zde. Jinak katalogy a navody mam, ale ne zrovna u sebe, nejdrive v rijnu bych se tomu mohl venovat:)

      0 0
    • coolboy  

      Katalogy, návody:

      http://www.worldbricks.com/…by-year.html

      0 0
    • kejmi  

      prosim o radu, jak jsem psal, zajima me serie model team. Toto ale neznam, je to ofiko model? jakej? (5580 mam doma a je uplne jinej) zde

      0 0
      • Smazaný účet  

        vypada to dobre, ale neni to urcite original Lego model, Model team se delal v nejakym roce 95 a to ty dily z techniku ktery jsou na tom podvozku na drzeni tech klad jsou z daleko novejsiho techniku.

        Leda ze by to byla nejaka specialni US verze.

        0 0
        • kejmi  

          ja jsem googlil ale o tomhle modelu ani vidu ani slechu:) btw uz ladim ebay.. rad bych celou serii model team. Tento model je ale asi opravdu nekoho z hlavy.

          0 0
        • kejmi  

          toto je luxusní

          0 0
    • Cipísek  

      Ahoj,

      využiji tématu a zeptám se jestli někdo nemá návody v PDF na tyto nebo podobné lega: 1 2 3

      To víte, blíží se zima a se synátorem nebume mít co dělat. Máme nějaký ty kostky, tak by jsme zkusili něco složit.

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.