Jaký přední a zadní adaptér PM-PM na 180mm

111 nepřečtených
  • Replayman

    Řeším jaké adaptéry nakoupit. Na vidlici a vzadu je Post Mount a teď tam mám kotouče 160mm bez adapérů. Jaké adaptéry Pm-Pm použít, když tam budu chtít dát 180mm kotouče (dopředu i dozadu)? Brzdy mám Avid Elixir 3.

    Nejradši bych to koupil na Kupkolo.cz , chci tam vzít kotouče Formula Oro.

    Díky za rady!

    0 0
    • KubaBajk  

      Vzadu máš PM? Určitě?

      0 0
    • pendergast  

      Obnovím túto tému s prosbou o odpoveď na moju otázku.

      Mením brzdy Avid Elixír 5 za Shimano XT vrátane kotúčov a s pôvodným adaptérom na 180mm kotúč mi kotúč dosadá medzi brzdové dosky šikmo.

      originálny Simano adaptér iný úkos do strany, alebo mám vyvložkovať kotúč?

      0 0
      • pendergast  

        Že ja blbec radšej najskôr nepoužijem hlavu, než sa niečo spýtam :(

        0 0
    • JannyCZE  

      Poradí mi někdo prosím, jaký koupit zadní adaptér na 180mm kotouč? Objednávat budu na kupkolo.cz

      Brzda tam je Tektro HDC 330 160 mm.

      0 0
    • AleZ80  

      Ahoj, radši se ještě přeptám než objednám něco blbě. Když mám na zadní stavbě PM uchycení, tak můžu objednat klidně přední adaptér, nebo je tam pořád nějaký rozdíl jako to bylo u IS standardu ? Díky.

      0 0
      • TJK  

        neni.. muzes objednat predni.. PM-PM sedi

        jediny rozdil je v pripade za mas kotouce 180/183 nebo 200/203.. to se ale da doladit jeste podlozkou

        0 0
      • kubad  

        záleží na jaký rozměr ten PM-PM na rámu je a pak jsou PM+20 a PM+40 adaptery, nerozlišuje se na přední a zadní už

        ( na rámech se dělá 140,160,a 180mm )

        0 0
        • AleZ80  

          Jasně. Je tam PM na 160 mm kotouč a chci dát 180 mm, takže bych si měl vystačit s tímto adaptérem.

          0 0
          • lidumil  

            No tenhle je přední 180 = zadní 160. Ty potřebuješ přední 200 = zadní 180 tenhle. Pokud se pletu, opravte mě

            0 0
            • kubad  

              pleteš se :D

              u PM se neřeší přední zadní, ale je to dané rozměrem takže pokud má vzadu PM 160 je to stejné jak ve předu a adapter mu bude pasovat

              0 0
              • lidumil  

                Aha, díky. Já žil v tom, že je to jako IS-PM, kde to je jak píšu. Tak sorry, jsem opět chytřejší.

                0 0
                • kubad  

                  pokud by měl na rámu PM 140mm tak bys měl pravdu

                  ale ono je to dnes složitější no

                  0 0
                  • lidumil  

                    Jj, to víš Klein dělal na rámech IS a tam jsem se zastavil :-)

                    0 0
            • TJK  

              to si pletes IS to PM.. tam je to jak pises.. u PM-PM je to jen o vypodlozeni trmenu.. tam je predek i zadek stejny..

              0 0
    • Lord_de_Wolf  

      Zdravím,

      obnovím toto téma… S maličko jiným problémem…

      Přikůpil jsme nový bike… „Stock“ brzdy Tektro Auriga (180/160) jsem vyměnil za SLX, ale… přední adaptér na 180mm a kotouče 160/180mm jsem nechal původní, tedy Tektro…

      Zadní brzda OK… Ale z přední mám rozporuplné pocity. Na to že mám pevnou osu, tak trvalo mega dlouho než jsem to vyladil. Brzdný účinek … jako brzdí to, ale… ale hlavně:

      Přední kotouč se nesjíždí celý. Z plochy cca 14mm jsou skoro 3mm nevyužité – viz foto.

      Čím to je? Je možné, že adaptér na 180mm od Tektra není kompatibilní s třmenem od Shimana?

      Díky za názory.

      0 0
      • Vilém  

        Podle fota nemas sjety vnitrek kotouce, ne?

        Tektra maji pravdepodobne sirsi brzdnou plochu.

        0 0
        • TJK  

          pak jeste varianta (i kdyz nepravdepodobna) ze Tektro trmen s tektro adapterem je jinak vysoky… tzn neni plne kompatibilni s jinou brzdou a ma treba ten shimano trmen moc vysoko…

          BTW podivej se shora na trmen (tou servisni dirou kudy je videt na desky) jak vysoko mas kotouc oproti brzdne plose desky… pokud je to skoro nastejno… mas kotouc s hodne sirokou brzdnou plochou… pokud je tam velky rozdil.. pak je blbe kombinace adapteru / trmenu… ale nymslim si

          0 0
        • TJK  

          vypada to ze mas pravdo.. tektro bude mit sirsi plochu…

          0 0
          • AleZ80  

            No vypadá to, že se do Aurig budou dát použít dva typy destiček. Asi dle kotouče.

            0 0
            • TJK  

              ta sirka je dost podezrela… az je mi divne ze by to bylo pro dve stejne brzdy…

              0 0
      • AleZ80  

        To je divné. Tektro Auriga jsou okopírované Deore, adaptér by tedy měl sedět (sám jsem stejný o víkendu použil se zadní brzdou SLX a sedí) a i destičky jsou stejné jako u Shiman.

        0 0
        • TJK  

          nejsis jo.. viz fotka.. vypada to na sirsi kotouc u tektra

          0 0
      • Ice601  

        Uplne stejnej problem mam taky na svem kole, prechazel jsem z Tektro na SLX a pri chystani biku pred sezonou jsem si vsiml taky cca 3mm neobrzedeho vnitrku kotouce.....chtelo by to aby nam nekdo zmeril jak je siroka ta brzdna plocha u shimano kotoucu…uz jsem se pomalu chystal brousit adapter trmenu pilnikem…:-)

        0 0
        • nitraq  

          Odpoledne si zrovna jdu na poštu pro shimano kotouč, tak jestli si vzpomenu, změřím ti:)

          0 0
      • tonik666  
        1. podivej se, jak se ti sjizdeji desticky- zda brzi celou plochou ci ne

        Pokud ano, nemas co resit

        Pokud ne, tak ma tektro jine trmeby nebo kotouce a mel by jit trmen prisadit blize kotouci pouzitim jineho trmenu.

        Ale podle toho co psali ostatni to vypada ze nemas co resit

        0 0
        • Ice601  

          to je napad......:-) mrknem na desky…a mame poreseny......ale pokud budou brzdit celou plochou, znamena to, ze je tektro kotouc zbytecne sirokej – a bude potreba ho vymenit.....us­porily by se tim nejjake gramy v celkove hmotnosti :-D

          0 0
        • Ice601  

          to je napad......:-) mrknem na desky…a mame poreseny......ale pokud budou brzdit celou plochou, znamena to, ze je tektro kotouc zbytecne sirokej – a bude potreba ho vymenit.....us­porily by se tim nejjake gramy v celkove hmotnosti :-D

          0 0
      • Lord_de_Wolf  

        Kotouče jsou to tyhle…

        Takže je možný, že mají jen šiřší brzdnou plochu…

        Každopádně destičky taky zkontroluji…

        Uvidíme…

        Moc díky za rady!

        0 0
      • allrose  

        řešil jsem výšku brzdné plochy kotoučů 180 shi +destičky do deore…snad ti to pomůže

        u kotoučů slx mi brzdí i paprsky-použití dvojích zápletů

        0 0
    • AleZ80  

      Když už se toto téma vytáhlo… …nevíte někdo, jestli je tento adaptér k použití na PM160 nebo PM180 ? Vypadá celkem malý na to, aby se s ním dal použít o 43 mm větší kotouč.

      0 0
      • kubad  

        On je posunuty, takže to může být

        0 0
      • Concorde  

        Je to ze 160 na 203, třmen se posune a udělá to mega rozdíl

        0 0
      • tonik666  

        Našel jsem že ze 160mm na 203mm.

        BTW, ona se dělá nějaká vidlice která má PM 180mm v základu? Jezdím vidle do 160mm zdvihu, kde je PM160mm, takže nevím co mají vidle na sjezďáka.

        0 0
        • Concorde  

          Třeba 36 nebo mattoc mají 180PM

          0 0
        • kubad  

          Od 180mm je to standard, občas i nizsi zdvihy

          0 0
        • AleZ80  

          Říkal jsem si že určení 203 mm kotouče je od EN výše a tak by adekvátní vidlice mohly mít už PM180, ale je pravda, že třeba Maruna 350 má jen PM160 což mě (nemile) překvapilo a moc to nechápu. Pochybuji, že někdo na EN kole vozí 160 mm kotouče.

          Každopádně díky všem za info.

          0 0
    • danis7  

      Obnovím vlákno. Na kole mám brzdy Avid Juicy s kotouči Avid G2 185. Kotouče už mám probržděné a chci je vyměnit za Shimana s alu unašečem, 180-ky. Co jsem tady pročítal fórum, tak jsem z toho celkem zmatený v tom, jaké adaptéry použít. Když jsem porovnával adaptér originál Avid 185, který mám na kole už od výroby s adaptérem na 180, tak rozdíl ve velikosti byl na jedné straně 3,3 mm a 5 mm na druhé straně, viz foto (bližší je 180 a druhý Avid 185). Z toho jsem zmatený, čekal jsem, že rozdíl bude 2,5 mm na obou stranách.

      Na vidlici mám PM úchyt a na rámu IS, oba kotouče chci opět 180-ky. Když koupím adaptéry 180 přední a zadní jak to ještě budu muset vypodložit, aby to pasovalo?

      Dík za odpovědi

      0 0
      • danis7  

        Žádný tip, nikdo to tak nevozí?

        0 0
        • PENE  

          Pokud vezmeš kotouče 180 mm, tak adaptér pro 180 mm bude sedět. Avid Juicy mají pod třmenem podložky na nastavení v různých směrech, takže tyhle podložky tam necháš a mělo by to fungovat. Ten přední co jsi odkazoval vozím na vidlici se 180 mm kotoučem a pasuje. Ten zadní nevozím, ale měl by taky.

          EDIT: https://www.sram.com/sram/search?… tady když si stáhneš dokumen 3 nebo 4 je to tam popsáno.

          0 0
          • Vilém  

            Bud pouzit odkazovane adaptery a nechat podlozky u trmene jak je ma ted, nebo snizit dosedaci plochu stavajicich adapteru o 2,5mm, nebo si pohrat s tloustkou tech pulkulatych podlozek pod trmenem.

            0 0
          • danis7  

            No, mě hlavně zarazil rozdíl mezi originál Avid adaptérem 185, který je na kole od vyroby a Ashima adaptérem 180, který mám doma. Na jedné straně je rozdíl 3,3 mm a na druhé 5mm, čekal bych, že to bude na obou stranách stejné.

            0 0
            • Vilém  

              Jsou zrejme ruzne posunuty vyskove, to by bylo zretelny kdybys je dal dirou na diru. Tim myslim diry pro IS uchyceni.

              0 0
              • danis7  

                Sedí to dírou na díru, našrouboval jsem šroub přes oba adaptéry.

                0 0
            • kubad  

              A čemu to vadí?

              Brzdič je trochu jinak natočený to je vše

              0 0
              • danis7  

                Proto se ptám, jestli bude sedět Avid brzda + Shimano adaptér 180 + kotouč 180 nebo to budu muset ještě nějak navíc vypodložit.

                Původní kotouče mám 185 a potřebuji nové 180, 185 už moc sehnat nejdou.

                0 0
    • Wojtkingson  

      Zdravím, včera jsem si instaloval 180mm kotouč, dával jsem tam adaptér viz obrázek, ale musel jsem dát dvojici půlkulatých podložek mezi adaptér a třmen, protože se mi obvod kotouče v nějakých místech dotýkal těla brzdy. Je to ok, nebo bych to mě udělat nějakým jiným způsobem?

      Druhá otázka, na co slouží ta „sponka“ na hlavu šroubu, jak u ní mám otazník? Je to na zajištění šroubu proti pootočení nebo k čemu to slouží?

      0 0
      • Vilém  

        Na jake brzdy jsi to instaloval? To s otaznikem je pojistka zamezujici povoleni sroubu.

        0 0
        • Wojtkingson  

          BR-M355, kotouč mám SM-RT70 180mm, vzdau mám 160mm a tam bez adaptéru vpohodě.

          0 0
          • Vilém  

            Tak potom je to zvlastni, to by melo sedet bez jakychkoli podlozek. Na brzdu jsem se ptal z duvodu, jestli jsi to nekombinoval s nejakym Avidem, ten podlozky mit musi. Ty pulkulate dej pod hlavu, pokud je to nutne, tak mezi adapter a trmen dej klasicke podlozky.

            0 0
            • Wojtkingson  

              Dobře, díky :) Ještě si s tím večer pohraju, třeba se mi to jen zdálo a drhlo to o destičku.

              0 0
          • G.B.  

            Shimano nedoporučuje kombinaci některých kotoučů vyšších řad se třmeny brzd řad 3×x,4×x,5×x a trekingové T6×x …

            http://productinfo.shimano.com/#…

            0 0
            • Wojtkingson  

              Tak snad si někde nerozbiju hubu… :D Varianta by byla koupit lepší brzdy, ale to by mě už vyhodili z domu :D

              0 0
              • Vilém  

                Ono tam jde o to, ze desky maji sirsi brzdnou plochu a desky pak zasahuji do paprsku kotouce, coz se muze projevovat jednak zvukove, ale hlavne to muze cukat vidlici.

                0 0
            • Wojtkingson  

              Tak snad si někde nerozbiju hubu… :D Varianta by byla koupit lepší brzdy, ale to by mě už vyhodili z domu :D

              0 0
    • Forester  

      Zkusil jsem si přečíst diskusi k adaptérům, ale nějak jsme se v tom ztratil.

      Jedná se o zadní brzdu. Na rámu PM, brzdy PM, aktuálně kotouč 160. Chci 180. Zkoušel jsem hledat adaptér SM-MA-R180P/P. Zatím bez úspěchu. V diskusi se píše, že jdou zaměnit přední/zadní, takže bych mohl použít tento SM-MA-F180P/P?

      0 0
    • Edwin  

      Chci si dát na zadní kolo, kde je teď PM 160mm bez adaptéru, kotouč 180 mm. Stačí mi tento adaptér? Díky.

      https://www.kupkolo.cz/…0p-p2_z5914/

      0 0
      • kubad  

        jo

        0 0
        • Edwin  

          Asi jsem uplne blbej, ale jak to tam prijde?

          1. takhle mi drhne kotouc o trmen na strane hadice
          2. kratky srouby jsou moc kratky, dlouhy zase moc dlouhy a je tam komin jak v pivovaru.
          0 0
          • Milan  

            Adaptér máš obráceně.

            0 0
            • Edwin  

              To jsem taky zkousel a to je moc nizky. Tam bych musel dat jeste nejaky podlozky.

              0 0
          • Joe_Pike  

            Je tam sipka „UP“? Tak to musíš dát tak, aby šipka byla shora viditelná a směřovala dolů a dozadu…

            Pokud dobře koukám, tak to máš stejně, jako jsem to měl na kole já…

            0 0
            • Edwin  

              JJ, šipka UP tam je. Upřímně teď nevím, kam směřuje na tom obrázku, točil jsem s tím všemožně. Ale v žádné pozici to nefungovalo na první dobrou. Ale to se asi nějak doladí podložkama.

              K tomu ještě musím teda nějak ty šrouby, pač to jsem myslel, že mi trefí šlak.

              0 0
              • Joe_Pike  

                Já jsem se s tím při konverzi taky trochu navztekal… Třeba Ti ten obrázek pomůže…

                Přecijen to mám trochu jinak.

                0 0
    • Ondra 575  

      Obnovím vlákno – koupil jsem adaptér A2Z , nicméně mám pocit že mi to nějak nesedí… černé podložky/nástavce mají přesně 10mm , když použiju pouze podložky z adaptéru, tak se kotouč nevejde do třmenu. Kdyz přidám původní podložku ze 160 (jako vzadu), tak je to celkem OK, ale zase černá podložka je na jedné straně rovná a na druhé konvexní, tím pádem k přidané původní podložce nedosedá plochou ale pouze bodově…

      Má někdo zkušenost nebo foto „jak to má být“ ? :-)

      0 0
    • Kouba_2005  

      Mám tu takovou zajímavost. Jedná se o rám Author Ultrasonic, výrobce tam dává 160mm kotouče. Na rámu je IS, kotouče jsou na centerlock. S adaptérem jsem tam tedy dal kotouč 160mm, kola jsou Fulcrum Red Metal 1, na nábojích je vše co má být. U zadní stavby kotouč vychází ale fakt fousově, je tam mezera tak 1mm. Kolo je všude krásně uprostřed stavby, na kotouči je stopa od destiček přesně kde má být, nikde nic neškrtá, prostě všechno funguje. Asi s tím nebude problém, když se kotouč neohne – a proč by se ohýbal, ale kdybych se rozhodl tam přece jen dát 140mm kotouč, půjde to s tímhle adaptérem? Nebo je rám na 160mm a finíto? Díky za nápady.

      0 0
    • Libas  

      Ahoj,

      koupil jsem tento adaptér a mám problém s tím, že když ho přišroubuji na vidlici a pak na něj chci přišroubovat brzdový třmen, tak u spodního šroubu zavazí vysoká hlava šroubu. Řešení je podložit spodní spoj adaptéru a třmenu ale je to normální??? Díky

      0 0
      • Vilém  

        Treba shimano ma jako soucast adapteru srouby s nizkou hlavou.

        Podkladat je blbost, pujdou ti desky mimo kotouc.

        0 0
    • unitak  

      Opět to tu obnovím…mám zadní pm / pm úchyt / brzdu…Dříve jsem měl elixír 5, teď slx 7120, kotouč 180cl. Vše se tvářilo, že bude ok, ale po projížďce to není ono…

      1.) Ten Avid má asi trošku jiné dosedací plochy a nedaří se mi to seřídit, aby kotouč neškrtal.

      2.) Je tam asi 1mm destičky bez využití…

      Jaký koupit zadní pm / pm adaptér??? Podařilo se mi všude najít jen přední pm pm…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.