• AlfaCentaur

    Zajímalo by mě, kdo z vás si dočasně upravil svýho bika na silniční verzi (opačně to snad ani nejde :-), jaký komponenty, váhová úspora, pocit z jízdy atd..

    0 0
    • kubad  

      po silnici to jede super, ale to je vše. Varianta 1. 26×1,0"

      0 0
    • McBlacky  

      pevná vidle a úzký slicky úspora malá pocit oproti silnici nic moc

      0 0
    • Nehas  

      jj také jsem dočasně obul Ritchey Tom Slick 26×1,0". Nafoukal na 100PSI a jelo to. Ale silnice to furt nebyla.

      0 0
      • AlfaCentaur  

        Jako kompromis pro ty co nechtějí, nebo nemůžou mít dvě kola to je dobrá volba. Hybrid nehybrid..

        0 0
        • Nehas  

          Jo to je přesně můj případ. U přítelky mi neprošla ani druhá kola (jen druhé pláště), musím jí zvykat pomalu. Na silničku bych to viděl tak na jaře :-) a další podzim fulla :-) Myslím, že tři kola na osobu je pro začátek tak akorát.

          0 0
          • Karlos009  

            To si děláš prdel, ne? Ty sis jí ještě ani nevzal a ona už ti schvaluje (spíš teda neschvaluje) nákupy na kolo? To sem snad radši ani nepiš. :-)

            0 0
            • Nehas  

              No doslova mi to nezakázala. Říkala, že když koupím větší byt tak proč ne. Ale to se pak to kolo prodraží :-)

              0 0
    • Vevoda  

      Jde všechno, fantazii se meze nekladou, zaleží co ti dovolí rám a vidla. Ze silničního crosa sem udělal 29".

      0 0
      • Martin  

        tak nějak. kdybych měl na svojí 29" pořádnou vidlici, tak se tomu nebojím říkat bajk…

        0 0
      • pajasimi  

        nemáš foto?

        0 0
      • Vevoda  

        fotečka

        0 0
        • gobike  

          Kolo z Arga? :) Nejhosri shop s nejhorsim mechanikem v Pv:(

          0 0
          • Vevoda  

            gobike: naprostej souhlas s tím mechanikem a od těch dob si kolo servisuju sám, pořizovací cena nářadí mi vyšla mín než cena za opravu. Mcblaky: jo vidli by to sneslo určitě!! Ale je to zavitovej system, ne 1 1/8 Ahed, tudiž mám smůlu.

            0 0
      • McBlacky  

        ještě tomu chybí vidle. Z krosa udělal 29" celkem luxusně třeba Twister

        0 0
    • Krys  

      Už som to skúšal. Keď bola kosa a blato a ja som mal narazený palec na ruke, nahodil som 1.5 plášte. A keďže nemám zimné tretry, vymenil som aj pedále. Nebolo to špatné. Na také vozenie sa medzi dedinami po asfalte ideálne. Fotku mám v profile bajku – „Turisticka verzia“. A hlavne nezabudnúť na nastavenie obvodu kolesa v tacháči.

      0 0
    • pajasimi  

      pro tyhle účely jsem si postavil druhý kolo ze starých součástek..koupil jsem na to pevnou ocelovou vidli sundanou z nějakýho dirta, takže by i měla vydržet, a ještě hlavový složení da bomb da rector..rám leader fox catania, řazení a smyk noname asi tourney:D šaltr xt, kola noname, pláště zatim se vzorkem (maxxis larsen tt kevlar 1,95 a karma kevlar 2,00") budu muset pořídit foto

      0 0
      • prvniodkonce  

        Plánuju postavit z www.kupkolo.cz/…rske_64/Akce a na to co dum dal (vybaveni starší alivio/deore)k vy­užití hybrid/zimák. Vyplatí se na to pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=14398 či ne?

        0 0
        • pajasimi  

          vyplatí

          0 0
        • McBlacky  

          třeba ji přijdeš na chut a budeš na ni i závodit :)

          0 0
          • pajasimi  

            to potom připlatit za karbonovou aspoň:(

            0 0
            • McBlacky  

              jasně, já myslel že to je nějaká low end karbonka. dát trojku za hlínu, to je dost… Zvlášt když podobnou váhu dosáhne i u ocele za méně kč

              0 0
          • prvniodkonce  

            Na zimáku s alivkem fakt závodit nehodlám :-). Ona by se za ty prachy dala sehnat taky noname carbon vidla, ale kdoví jaká kvalita…

            0 0
            • pajasimi  

              pells alu to jistí..no já koupil tu ocelovou právě aby vydržela ale bude i pohodlnější si myslim..za 1000kč

              0 0
              • prvniodkonce  

                karbon něco pobere, hliník a ocel nic. Nechci taky aby ten hybridozimák vážil 3 tuny :-). Asi kompromis bude ta hliníková pells.

                0 0
                • pajasimi  

                  jistě karbon víc než hliník i ocel, ale ocel zase víc než hliník:)

                  0 0
                • JSt  

                  hloupost. u pevne vidle ti nejvic pobere krk. jel jsem chvilu na pells karbon+hlina krk a horsi nez celoocel. nebylo to teda se stejnyma plastema, ale stejne. celohlina bude uplny kopyto. opravdu je ten rozdil citit.

                  0 0
                • Vilém  

                  Ta hlinikova pellska musi byt peklo,tam se nema co hnout a pohlcovat vibrace.

                  0 0
    • gobike  

      Ja mam takovyho hybrida, slicky 1.15, pevna vidla a spd… Docela to jede a zatim to jako docasny reseni misto silnicky staci, ovsem ma to malo zubu na prevodnikach- nejvetsi jen 42 coz je nekdy i malo..

      0 0
    • prodi  

      Já měním pouze kola. Na diskových nábách zapletený silniční ráfky, siln.pláště 23mm, siln.kazeta 11–23. Podmínkou jsou kotouče. (viz profil)

      0 0
      • pajasimi  

        to se tam vleze?:)mazec

        0 0
        • prodi  

          ono rozdíl na obvodu pláště třeba mezi Stelvio Plus a RR je pouze 3 cm :)

          0 0
          • pajasimi  

            tohle se mi začíná líbit to bych si je dal klidně natrvalo na moje druhý kolo když se to tam vejde!!to by mě nenapadlo..ale je tam pevná vidle a korunka je dost nízko a nejsem si jistej jestli by se to tam vešlo

            0 0
    • hribik A1  

      jeden hybrid medzi cestakom, MTB, kamionom a monstertruckom mam v profile :D

      0 0
    • Bully  

      Mrkni se mi na bika v profilu. Sice uz je to minulost, protoze uz mam silnicku, ale nechal jsem tam tu fotku. Kazdopadne davat uzky plaste na 26" rafky jde, ale vypada to vselijak, tak proto jsem mel zapleteny kola s MTB nabama, 28" rafky a silnicnimi plasti. + 9-kovou kazetu Ultegra 11–23.

      0 0
      • djano  

        V konecnom dosledku myslim ze to moze vypadat ako chce, podstatny je ucel. Ja uz roky nemam ziletku, nahradil som ju tym na obrazku – stacia uzke plaste, pevna vidla a hodil som tam cestny 3-prevodnik.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.