• Balhy

    Zdravím,

    potřeboval bych poradit s výběrem horského kola pravděpodobně xc protože jezdím silnice/les tak 50/50. Kolům rozumím jen to co jsem si za poslední týden nastudoval a nejvíce se mi zalíbilo https://www.canyon.com/…-6/3269.html?… , chtěl bych se zeptat jestli můj výběr byl dobrý nebo co byste do 30 tisíc doporučili vy?

    0 0
    • Tomas_82  

      Když Grand Canyon tak minimálně 8. Spíš bych vzal tohle: https://www.joybike.cz/…-ram-mkii-1/

      Nebo bych kouknul na Kross Level 6.0

      1 0
    • Gwaihir  

      Můžeš kouknout i sem:

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-331946

      Pokud ti nebude vyhovovat, do 14 dní vrátíš a máš klid.

      0 0
      • Azmir  

        Chtělo by to aspon vzduchovou vidlici.

        0 0
        • Gwaihir  

          Však RockShox Judy Silver. je vzduchová.

          0 0
          • Azmir  

            Tohle je podle mě pružinová verze.

            0 0
            • Tomas_82  

              Judy se 130mm zdvihu se bude kroutit tak, že bude úplně jedno, jestli je vzduchová, nebo pružinová.

              1 0
              • Gwaihir  

                Neznáš váhu jezdce ani styl jízdy – nemusí se kroutit, ale je to základní vidlice taky na kole se základním vybavením.

                Vlastně váha je 62kg – to je prd.

                0 0
              • TK75  

                Stejně to má na silnici :⁠-⁠D

                0 0
                • Tomas_82  

                  Psal z 50% les. A jsou silnice, kde odpružení potřebuješ víc než na těch lesních cestách:-) Každopádně i se 100mm Judy je brzdění na trochu hrbolaté cestě nepěkný zážitek.

                  0 0
                  • TK75  

                    Já bych pošetřil a pořídil něco jako Rockrider xc https://www.decathlon.cz/…_/R-p-300807

                    Jinak s tím rozpočtem co má, bych vůbec nechtěl platit na tohle použití nějaký vidle jako Judy atd…to už bych radši hledal kolo s pevnou vidlicí

                    0 0
                    • roman 3D  

                      super rada:-)

                      0 0
                      • TK75  

                        Dat třicet a nemít dobrý kolo. .tak radši přidám na padesát, to dá rozum :⁠-⁠)

                        0 0
                    • Tomas_82  

                      Tak samozřejmě, že by byli lepší tohle, ale třeba ten Qayron za 28k už je dost slušné kolo – Deore 1×12 včetně brzd, Raidon 34…

                      0 0
            • Gwaihir  

              Podle odpovědí od decathlonu k dané vidlici u daného kola se jedná o vzduchovou vidlici.

              0 0
        • Gwaihir  

          To je míň pohodlné kolo do lesa. Na silnici pojede líp, ale jezdec taky bude nataženější.

          0 0
        • Azmir  

          To vypadá mnohem líp.

          0 0
    • Azmir  

      Kolik měříš?

      0 0
      • Balhy  

        175cm a mam 62 kg

        0 0
        • Azmir  

          Škoda, chytil bys ještě slušný výprodejový model, ale je to Lko. V emku mají toto oproti Qayronu ušetříš 8k a funkčně až o tolik nepřijdeš.

          0 0
    • Smurf.99  

      Ahoj, nechci zbytečně zakládat nové vlákno. Mohl by mi prosím někdo zhodnotit zda li je Qayron Ram MKII 3 za cca 24 tis. Dobrá investice na pravidelné ježdění co se týká výbavy. Chtěl jsem něco s pevnou osou. Na těžšího jezdce cca 110kg. Mix les, cesty, asfalt. Nevíte jaké jsou všeobecně zkušenosti s touto značkou?

      Moc děkuji za radu.

      0 0
    • Latam  

      Ahoj, aktuálně taky vybírám bike mezi 25 a 40 tisíci. Předem moc díky za radu!

      Hledám:

      • kvalitní kolo, které mi vydrží dlouho, případně bude snadno servisovatelné a opravitelné
      • kolo, které nebude náročné na údržbu – nechci po každé vyjížďce strávit stejný čas čištěním
      • pohodlnější geometrii
      • hliníkový rám kvůli upínání sedačky, karbon je většinou přes rozpočet a pro mé potřeby imho zbytečný

      Jezdit budu:

      • lesní cesty, cyklostezky, se šutrama i kořenama, ale nic extrémního, silnice i cyklostezky
      • výlety s rodinou, mám sedačku a ještě táhnu dalšího na laně
      • žádné traily ani jiné divočení, rozhodně ne pravidelně
      • mám 80 kilo a 180cm + závaží v sedačce a na laně :-)

      Otázkou je, zda pro mé účely má vůbec smysl investovat do kola kolem 40 resp. zda parametry kol kolem 40 mají pro mé ježdění smysl ve srovnání s koly za 25 nebo klidně za 15… Líbí se mi vzduchová vidlice skrz pohodlí a pevné osy kvůli namáhání kola a tím i výdrži jednotlivých dílů. Ale třeba je to zbytečné. Po pročtení fora se mi zamlouvají:

      Cube Acid

      Grand Canyon 7

      GT avalanche expert

      Trek Marlin 7

      Qayron RAM MKII 1

      Rockhopper Elite

      rockhopper expert 29 />

      Pells Razzer Evo Elite

      0 0
      • Tomas_82  

        Tak buď ten Qayron, nebo připlatit za Grand Canyon 9.

        0 0
        • G.B.  

          … tak pokud tam chce namontovat sedačku, tak třeba Canyon má v manuálu že: „dětské sedačky jsou všeobecně zakázány“ .. tzn. by měl výběr i u ostatních kol prvně směřovat na konkrétní použití .. ale níže se už rozhoduje asi o Qayronu a tam by asi tento problém být neměl ..

          0 0
      • Azmir  

        něco podobného se řeší i vedle, můžeš kouknout pro inspiraci: https://bike-forum.cz/…grand-canyon

        0 0
      • roman 3D  

        quayron

        0 0
        • Bobbybike  

          MKII 1 je už pryč, bude muset o model níž, i tak více než dobrej kauf.

          0 0
          • roman 3D  

            ano

            0 0
          • roman 3D  

            vona i ta 3 by ti stačila na ten účel co popisuješ

            0 0
          • Latam  

            Ahoj, díky za rady! Tzn. RAM 3? ? Jak si stojí třeba ve srovnání s rockhopperem, který byl můj mírný favorit (záměrně jsem to nepsal). Komponenty jsou z mého laicekého pohledu identické (deore), vidlice má nižší zdvih, což mi pro mé účely nevadí, k Rockshocku mám o něco větší důvěru než Suntour i z hlediska rozšíření a servisovatelnosti. Plusové body bere za barvu a taky že ho můžu vyzkoušet v Brně. Je tam něco, co přehlížím?

            0 0
            • Tomas_82  

              Qayron má pevné osy, trochu lepší brzdy a lepší vidlici.

              1 0
              • Latam  

                Moc díky Qayaron jde do finále. Ale ještě zvazuju, jestli „nevymenit“ vidlicí za lepší prezahozavcku na tomhle Cubu s Shimano XT dvanáctiprevodem.

                0 0
                • Lišák  

                  Jestli teda můžu radit, tak ROZHODNĚ NE!

                  0 0
                  • Latam  

                    Díky, právě kvůli té vidlicí nebo brzdám? Pro mé rekreační ježdění jsem si říkal, že větší rozsah rychlosti mi pomůže vic než větší zdvih.

                    0 0
                    • Cyklofanatic  

                      Pozor ten rozsah je stejný 10–51, a oba mají převodník 32, takže si ničím nepomůžeš, Deore a SLX je v pohodě.

                      0 0
                      • Tomas_82  

                        Na Qayronu je 11–51

                        0 0
                        • Cyklofanatic  

                          Aha, ale v popisu z odkazu je napsáno 10–51, tak teda nevím.

                          Edit – pardon koukal jsem na puvodni odkaz, nevšiml jsem si, že to pak změnil na RAM 3

                          0 0
                    • Lišák  

                      Vidle i brzdy jednoznačně Qayron. Pokud si myslíš, že Ti to vykompenzuje jeden těžší převod, je to na Tobě. Já mám na HT 10 sp. 32 / 11–48 a na FS 11 sp. 30 / 11–50 a nemám pocit, že bych musel mít nějaký těžší převod. Ale já nezávodím.

                      0 0
                    • Lišák  

                      A nejde o zdvih vidlice. Ta Judy je základní model s ocelovýma 30 mm nohama. Raidon má nohy hliník 32 mm. Bude tužší v krutu.

                      0 0
                    • Lišák  

                      Tady máš převodovou tabulku.

                      0 0
                      • Latam  

                        Borci, moc díky za všechny tipy! Cube teda pouštím k vodě. Zítra ráno se jdu podívat na Kellys gate 30 za 23k v Mku. Podle tabulky by to mělo být při mých 180cm vhodnější.

                        0 0
                        • Baf13  

                          To je výborná cena. Jestli to není tajné, kde se dá koupit za ty prachy?

                          0 0
                          • Latam  

                            Ahoj, všem moc díky za rady. Dneska jsem koupil Kellys gate 30 za krásných 23 tisíc. Byl to poslední kus z jedné menší místní prodejny. Bál jsem se té bílé barvy, ale naživo vypadá super. Už se nemůžu dočkat první vyjížďky! Fakt ještě jednou díky, že jste mě pomohli nasměrovat na super kolo.

                            1 0
                            • Lišák  

                              Fajn kolo za super cenu! Budeš spokojený.

                              0 0
                              • Latam  

                                Díky, zůstal jsem věrný značce, presedam z 16 let starého Kellys spider. Je to obrovsky skok.

                                0 0
                                • cyklista86  

                                  Za ty penize to je ultimatni koupe. Ja mam jeste posledni model s dvouprevodnikem a krome spotrebniho materialu a slapaciho stredu vsechno drzi. Doporucuju po kazde jizde kdy se zasere vidle od prachu a pod. otrit hadrou, striknout silikonovym olejem, propruzit a zase utrit do sucha. Udrzi to tak vidlu v dobrem stavu a nebude defakto potreba servis. U tech zakladnich vidlic se ten servis totiz moc nevyplati kdyby to clovek chtel dat do servisu..

                                  1 1
                            • Kmoda  

                              S tvou výškou máš velikost M? Já mám 182 a jezdím na L. Na M jezdí přítelkyně která má 165 cm…

                              1 2
                              • Cyklofanatic  

                                No vzhledem k vytažení sedlovky jak ji má u M, tak u L by ji měl dost zataženou.

                                1 0
                                • Kmoda  

                                  Nepředpokládám že ji má nastavenou na sebe, spíš ještě tak jak to přivezl z obchodu. Podle fotky je zhruba v poloze jak ji má ta moje s výškou 165 cm. Ale je to jedno, ať si na tom jezdí jak chce…

                                  1 0
                              • cyklista86  

                                Asi ma kratke nohy a delsi trup. Jestli tomu tak je, tak by mohl dat trochu delsi predstavec a hlavne urezat krk vidle nebo aspon podlozky nad predstavec. Na tom kole je pak ta sportovni jizda uplne o necem jinem, kdyz na tom dotycny nesedi jak urednik za stolem. :D

                                1 0
                              • bara2  

                                ???

                                0 0
                                • blackseal  

                                  Ak ide o modelovy rok 2021, 2022 je relevantny lavy obrazok.

                                  0 0
                                  • bara2  

                                    To je furt ten stejnej, akorát mi ten 1. nešel smazat, ten je v editoru zdeformovaný.

                                    0 0
                                  • bara2  

                                    To je furt ten stejnej, akorát mi ten 1. nešel smazat, ten je v editoru zdeformovaný.

                                    A myslíš, že radikálně změnili proporce pro S-M-L třeba pro rok 23???

                                    0 0
                                    • blackseal  

                                      Aha, som si neuvedomil. Nemyslim si, ze by pre rok 2023 menili geometriu a teda aj velkostne tabulky. Len ako vidiet, rozsah pre jednotlive velkosti je vcelku velkorysy. Ja mam napr okolo 180 cm, inseam 86 a M je uz pokial ide o vytiahnutie sedlovky skoro na hrane.

                                      0 0
                                    • Latam  

                                      Ten můj kus je 2022, M se mi po prvních kilometrech zda OK

                                      0 0
                              • Bobbybike  

                                Mko od Kellysu jezdí moje dcera s 165 cm, ale dámský model Mystery (dříve Desire), to je kratší geo, posed na babku s nůší.

                                0 0
                                • bara2  

                                  Když je to dámská geometrie, tak ta písmenka se vztahují k ženám. Ženské M není totéž, jak mužské M. Minimálně na dresech je to zřejmé, pokud beru UNI, tak velikost XS, pokud dámský, tak M ;-)

                                  A když se dívám po geometriích, tak tam to taky tak vychází, modely LIV ve velikosti M odpovídají délkou horní trubky Giantům S/XS.

                                  1 0
                              • Latam  

                                Sedlo mám výš, ale je tam ještě pořád slušná rezerva. Po první vyjížďce jsem nadšený, žádny očividný problém jsem nezaznamenal. Jak je na obrázku níž, tenhle model se snad ani v xl nedal a rozsah pro M je tabulové až do 185. Jak jsem psal, jezdím hlavně se sadackou, takže to na moc sportovní jízdu není. Pořád můžu otočit predstavec, takže tam rezerva je. Rozdíl v posezu po prehistorické geometrii na 19,5 rámu na kellys spider si nemůžu vynachvalit

                                0 0
                            • enjoy  

                              Já akorát laboruju, jestli pořídít manželce Gate 30 nebo Mystery 30.

                              Měří 170cm, postava akurátní, ani krátký spodek, ani vršek.(takže podle tabulek celkem jasně Mystery M), ale bojím se toho posledu „bába s nůší“, protože to ona fakt nepotřebuje, jezdí celkem fofrem.

                              Když vezmu současný kolo(Author Vision 19" z roku 2003), tak když jsem změřil všechny míry a porovnal, tak je v tom slušný guláš(protože stará 26" a nová 29"…), když porovnám reach, tak z toho vychází spíš Gate 30 v M.

                              Navíc kliky 170mm u Mystery, když je dosud zvyklá na 175mm..nevím, jeslti je schopná to poznat..

                              No, zřejmě bude dobré to vidět naživo:-)

                              0 0
                              • enjoy  

                                Mimochodem.., zkoumám Gate 30 2022 a 2023. Nevidím žádný rozdíl. Je to dané tím, že je to stejný model 2022/2023 a někteří prodejci to značí 2022 a jiní(aby to nevypadalo jako starý model) 2023?

                                0 0
                                • Kmoda  

                                  V roce 2021 se kvůli nedostupnosti dílů čekalo na řadu Gate až na konec roku, dočkali jsme se v listopadu, další rok byli stejné a asi s tim pokračují. Takže modely Gate 30,50,70 a 90 ročníky 2021,2022,2023 jsou stejné, nejsou tam žádné rozdíly…

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    Super, díky za upřesnění.

                                    Dnesna dopoledne jsme po vyzkoušení Mystery M(i velikost L) objednali GATE 30 velikost M(také vyzkoušeno).

                                    Ty dámské verze Mystery jsou vážně krátké, jsou fakt tak na nějakou cyklostezkovou turistiku atd.. Dokonce od prodejce padl i nápad, že zkusíme Gate ve velikosti L :-D

                                    ps: tímto děkuji Ski&Bike Kunratice za skělý přístup.

                                    0 0
                                    • rimuln  

                                      manzelka ma 165 a jezdi na Desire 90 2019 v Mku (predchudce Mystery, ale mam pocit, ze geo je temer identicka). Zkousela tenkrat Rock Machine damsky (ten by taky sel) i Superior vcetne ruznych predstavcu v pozitiv a negativ a vadil ji prave ten agresivni posed. Kdyz sedla na ten Desire, tak to byl hned super pocit na prvni dobrou. Ale ona je opak tve. Diky padu v detstvi na kole, ma psychicky blok a prave ten cykloturisticky posed ji vyhovuje, ale i tak na rovince nema problem slapat 25–30 okamzitou v zavesu. ⇒ Potvrzuji tak ze damsky Kellys je spis pohodovejsi posed. (Otestovano/ujeto cca 3000km od zari 2019.)

                                      0 0
                • Baf13  

                  Cube nemá vzadu pevnou osu, to bych nebral.

                  Můžeš ještě mrknout na Kellys Gate 30 ten jde teď koupit za 28k, ale proti Qayronu si nějak extra moc nepolepšiš.

                  0 0
                • Azmir  

                  Já bych ještě zvážil carbon za podobné peníze

                  0 0
    • Latam  

      Díky, ale Carbonu jsem se chtěl vyhnout kvůli dětské sedačce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.