• Voita

    Ahoj, jaký máte názor na tohle kolo a jeho geo, pripadně má-li někdo doma. Jako alternativa/druhé kolo k endurku mi to přijde povedené (gravel vyloučen). Takových kol zatím na trhu moc není, myšleno HT, lehce vetší zdvih, max. 120–13mm, teleskop. Případně, pokud má někdo tip na podobné kolo do 50k. (Merida, Canyon vím), sem s nimi :)

    https://www.focus-bikes.com/…rdtail/raven

    0 0
    • ceo  

      Vidím to stejně jako ty.

      Alternativou je tahle Merida https://www.merida-bikes.com/…nine-tr-5000

      Focus ale vychází líp. rám Merida se mi líbí víc, ale celý zbytek je spíš pro Focus

      Vidím to v příštích 5 letech tak, že pořídím takový karbonový HT na tour a xc a k tomu eMTB enduro

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Azmir  

      Alternativa k enduru… a nebyly by lepší druhá kola? Já si nedokážu skoro představit z fulla sednout na pevňáka, co by to muselo být za vyjíždku? To bych se radši víc trápil na fullu, než se drncat na HT. Aby nakonec to HT jenom nestálo v rohu.

      Mi teda ten focus přijde jako trochu přizvednuté XC, nic revolučního. Ta merida od ceo už vypadá zajímavěji (za mě poslední dobou merida celkově plodí moc pěkná kola).

      0 0
      • ceo  

        Já střídám Xc HT a enduro. Na každým jezdím něco jiného. Na xc nášlapy, na EN platformy…

        Na xc jezdím spíš výkonnost, na EN zábavu

        0 0
      • Voita  

        :)

        0 0
      • squalo  

        Chce 120–130 vidli a ty postneš čistokrevný XC, v případě Supa s konzervativ­ní geo.

        0 0
    • TK75  

      Karbon..

      Ibis DV9 (2023) 120

      Focus Raven (2024) 120

      Merida Big Nine TR (2023) na 120

      Cannondale Scalpel verze na 110 lefty

      Yeti Arc 120–130

      Voodoo Bizango Carbon 120 (2023)

      Norco Revolver ht 120

      Víc z karbonu asi v tyhle skupine neni,Transition dělal Vanquish 2018..což by do tehle skupiny zapadlo, ale už se na to vybodl a pro hardtail používá ocel :)

      0 0
      • Voita  

        Když pominu Ibis a další prémiovky s prémiovou cenovkou, tak Norco HT bude skvělej. Bohužel použitelné to je pouze ve verzi HT 2, ale i ta stojí 60K. Co se geo týče, ta mi přijde skvělá…Nicméně, kvůli ceně a asi i horší dostupnosti si moc naději nedělám.

        0 0
    • adam1  

      Celé to překopali oproti předešlém ročníku ,velikosti jakoby posunuli a spíš to vidím do treilova a váha šla taky hore :)

      0 0
    • ceo  

      Už nějakou dobu přemýšlím, zda a o kolik by na stejných pláštích bylo klasické XC s kratším reach a strmější HA (68+) bylo rychlejší než do trailova posazené XC – delších reach a položenější HA (cca 67)?

      Máte nějaké zkušenosti?

      Osobně nevidím moc důvod, proč by kratší reach a strmější hlava měli znamenat vyšší rychlost.

      0 0
      • Chlebovnik  

        Protože kolo, které má kratší reach, má i kratší rám, a tudíž je lehčí.

        =)

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.