• bone

    Zdravím všechny,

    po úraze, který mi maličko protáhl výběr kola se znovu dívám co je dostupné s tím, že bych rád našel něco** do 100tis**

    primárně do parku, ale chci, aby to bylo schopné absolvovat i nějaké vyjížďky (já zatím úplně nejsem :D)

    varianta č.1 je – https://www.canyon.com/…-7/2986.html?…

    varianta č.2 je aktuálně „zlevněná“ meta sx. Ale tam si říkám, že za tu cenu (jejich rámy mám fakt rád) ta výbava není úplně ideální

    https://www.fdfbikeshop.cz/…e-2022-dirt/

    Jedná se v první řadě o to, že kola jsou skladem. Je ještě někomu známá nějaká další volba v téhle cenovce, skladem?

    add: předpokládám, že u obou zmíněných sem se svými **190cm 91cm rozkrok někde v Lku (80kg)

    **

    Díky!

    0 0
    • Breakpain  

      Mno rozhodoval bych se podle geometrie, co Ti vic sedne. Obe kola se nepatrne lisi, tak zalezi na Tvych preferencich.

      U Mety je to bohuzel o tom, ze asi zahy vymenis razeni a brzdy… minimalne ja bych to udelal. Ale ja treba jezdim Hopy, takze brzdy meni vzdy a “nepocitam to”.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      • bone  

        Brzdy jsou asi to nejmensi, spis sem si říkal, ze půjde tlumič. A teda nevím, jak náboje a ostatní “neviditelný” komponenty. Za ty roky jsem z toho vypadl a vůbec netuším co a jak ????

        Preference jsou bikeparky, primárně. Žádný extra DH tratě, spis skakavejsi věci.

        0 0
        • Breakpain  

          Naboje neres, pokud jezdis, stejne zrusis casem rafek a pripadne vymenis ;)

          Hlavko zadna slava, ale tak to rok dva da ;).

          Ja osobne bych si vybral kvuli Geo Metu a je i levnejsi na pripadne zmeny ;).

          Co by me nejvic palilo jsou Guidy do BP, moc silne brzdy to nejsou. Nekdo to zvlada, ja je menim ;). Shodil jsem je i z dirtu ;), ale to spis ze chci mit stejne paky vsude ;)

          0 0
          • bone  

            Mě se meta líbí taky víc, říkal sem si ale, jestli ten torque nenabízí “víc” … brzdy, hlavko, jsou ty příjemnější upgrade ???? nejvíc se mi nelíbil tlumič ????..

            Ale reálně bych se přikláněl k Metě (vlastně sem to chtěl „požehnat“) a těch ušetřených 20tis pustit do tlumiče/brzd a průběžně to upgradovat někam výš :D

            0 0
            • Breakpain  

              Tak neni to vyhra … ja bych tam foukl stejne pruzinu nebo neco s expanskou aspon.

              0 0
              • bone  

                To bylo rozhodně první co mě napadlo…

                Dotaz k velikosti, ty máš jaký rozměry na to XLko?

                Mě se 190/90rozkrok vychází do parku Lko, ale trochu se bojím, aby to na šlapání nebylo moc malý. Protože tabulkově sem klasicky L/XL

                0 0
                • esmo  

                  Já mám míry jako ty a Spectral od Canyonu jezdím v XL, ale mně vyhovují delší kola v parku. Na šlapání mi to přijde krátký i tak :D

                  0 0
                  • bone  

                    Tak tohle mému rozhodování ale vůbec neprospělo :D

                    0 0
                • Breakpain  

                  187/91

                  Zvladnu oboje, zalezi na jizdnim stylu. 495 reach je na slapani fajn atp, ale problem nastava v zatizeni predniho kola s kratsi trupem. Proporcne mam telo delane na kratsi reach cca 475, ale jsem radsi za vetsi. Takze za zlaty stred hledam 480. Pokud bych na tom nedracil na trailech a v BP, klidne pojedu na 520 a asi to zvladnu ;). Ale kdyz to ma odsejpat, tak do tech 490 a idealne jsem si oblibil mensi kolo vzadu, ktere dost pomaha rychlym zmenam smeru pri proslapnuti (ale zase vnimam mensi stabilitu v tahlych klopkach ve vysoke rychlosti)

                  Ale pozor na me – ja defakto resim geo aby byla optimalni na sjezd, zbytek me nezajima a nejak se s tim poperu. Na enduru nepodnikam vylety. Jen vyslapat kopec a sjet ;). A k lesu obvykle dojedu autem, bo nemam nic v rozumne dojezdove vzdalenosti.

                  0 0
                  • bone  

                    Nastavené to mám podobně.

                    Primárně sjezd, spíš sem chtěl, když už, aby se na tom dalo něco ujet a já nebyl zlomenej jak vzduchovka :D

                    Ten Torque má reach v Lku 490, a v XLku už 515, což mi přijde docela dost, vzhlede k tomu, že na tom radši blbnu, než se dřu

                    0 0
                    • Breakpain  

                      515 je uz moc do BP, minimalne na me. Neumim jet takovou vrazdu, aby to byl prinos.

                      0 0
    • novas752  

      Ta Meta je použitelná až ve výbavě Essential (název je ostatně napovídající…)

      Torque by udělalo lepší službu v modelu AL 6, lepší výbava na hliníkovym rámu.

      Co takhle Propain Spindrift AL nebo YT Capra Core 2?

      0 0
      • esmo  

        On chtěl skladovku, Capra ani Propain skladem nejsou.

        0 0
        • bone  

          Skladovka není úplně nutná. Ale něco dostupného v horizontu týdnů by bylo fajn. Letos bych si rád zajezdil :D

          0 0
          • novas752  

            Co Radon Swoop AL 10?

            0 0
            • bone  

              To byla varianta v „minulém“ threadu co sem dělal koncem roku. Ale já se s tím nemůžu moc popasovat esteticky. I když vybavený je to zásadně líp :/

              0 0
              • novas752  

                No jo, to je těžký. Hezký a pěkně vybavený kola jsou na jaře rozebraný hodně rychle.

                0 0
      • bone  

        AL 6 je zatím nedostupná, stejně Essential :/

        Core 2 byla taky varianta, ale ať MX nebo 29" úplně nedosupný

        A u Propainu je to to samý, jak spindrift, tak tyee

        Varianta by to YT/Propain byla, ale zatím co sem tak slyšel, tak y jejich dodací lhůty jsou katastrofa

        0 0
        • Baba-Ji  

          Ty dodaci lhuty byly katastrofa v covidu, ted se trochu zlepsili (komusi v Propain vlakne tady myslim prisel i driv, nez mel slibeny termin).

          Podle mne by Tyee nebo Spindrift pro tebe nemusely byt spatna volba. Dodaci lhutu so lehce zjistis na jeji webu.

          Edit. – ted u Tyee ve 29 visi datum dodani 6 cervna

          1 0
    • embi  

      Torque je super kolo:) Prijde mi smutny to porovnavat s tim jednocepovym ingotem na shit kolech, shit odpruzeni, shit brzdach, shit pohonu…

      0 0
    • Gwaihir  

      Skladem třeba toto:

      https://eshop.madefortrails.cz/…2-p2035-7138

      Mají test centrum, kde si to prubneš.

      1 0
    • Tofifee  

      Torque mám v mulletu a na nějaky delší vyjížďky to moc není. Do 40 km asi ok, ale dál bych na tom nechtěl.

      0 0
      • embi  

        mam 29 a na enduro kolo to jede pekne

        0 0
        • bone  

          zatím to na něj vypadá, i kdyby tak 40km by bylo nějaký maximum okolo komína :)

          Jediný co je blbý, že AL 6 29 je ve fázi „již brzy“ a těžko říct, co to znamená :)

          CF 7 je teda taky pěkný, ale :D

          0 0
    • jeniiiik  

      Ahoj. Budu skládat Norco Sight C…rám C3, je to velikost L, ale je to dlouhé kolo. Díly víceméně z C2, Lyrik Ultimate, DT 1900 kola, GX sada s ELEKTRICKU přehazovačkou, brzdy SLX čtyřpíst nebo CODE RSC…tak kdyby byl zájem, se ozvi. Všechno už na to mám doma, chybí to jen poskládat. Cenovka cca 110.000,–

      1 0
    • Atilla  

      Skládal jsem několik nukeproof mega Fast tlumič a vždy nové komponenty, zeb ultimate, slx 4pist , DT h1900/e1900, XT kazeta a zbytek slx pohon a dá se to postavit fakt pěkný kolem 105000,– v XL ještě mají gigu a možná i megu rám s tlumičem kolem 54tis. To si myslím, že je úplně jinde než jednocepova praskající meta.

      https://www.wiggle.com/…e-fast-shock?…

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.