Dětský vozík + trasy jihomorava :-)

224 nepřečtených
  • kwaker

    Ahoj:-)

    prosím o jakykoli tip trasy pro kolo s cyklovozíkem pro děti v okolí Brna. Čekame v březnu štěně(lidsky) a chtěl bych si do té doby udělat nějaky seznam + předem si to vše projet. Jediná podmínka je pokud možno žádny silnice pro motorovy vozidla:-)

    0 0
    • kwaker  

      p.s. je v okolí Brna, Kuřimi atd… nějaky spolek vozíčkářů? nějaké společné vyjíždky atd?

      0 0
      • Lišák  

        Nejsme spolek, jsme rodina :-) Letos máme zatím s vozíkem najeto lehce přes 800km. Jezdíme hlavně směr Šmelcovna, Lomnice, Bílovice, Žernovník. Případně (pokud je málo času) tak jen v okolí Kuříma. S prckem jezdíme od 19.2.08. To byly Tomovi necelé 4 měsíce. Pokud má vozík odpružení a dáš do něho dětskou autosedačku (vajíčko), tak není problém. Další důležitá věc je síťka proti prachu. Bez ní by jsme nejezdili.

        0 0
        • stanin  

          Tak nám spolek pomalu vzniká… :-) V sobotu se nám narodila dcerka, takže zjara taky zkusím vozík. Bydlím ještě kousek severněji nad Kuřimí a rád si projedu Lišákovy vozíkový trasy. Vím ještě o jednom krůzristovi z Řečkovic, myslím že se taky přidá.

          0 0
          • Lišák  

            Super, super, super! Co říci více?

            0 0
          • Lišák  

            Jak se malá bajkerka jmenuje?

            0 0
            • stanin  

              Anička… uvidíme jak moc to bude bajkerka, doufám že se jí ve vozíku bude líbit :-)

              0 0
          • kwaker  

            tak moc gratuluju:-) sice je pořád čas do jara, ale předem se hlásím třeba někdy k společnýmu výjezdu, zatím nemám vůbec představu co se s dítětem dělá natož ho vézt ve vozíku :-))) aby to nedopadlo jako ve filmu s tebou mě baví svět – ikdyž tam byli úspěšní,nikoho nezabili. Jaky vozík máš vyhlídlej jestli už nějaky je na obzoru? 

            0 0
            • stanin  

              Dík :-). Každopádně chci odpruženej aby se pokud možno dalo jet i terénem, takže buď Croozer s odpružením od Fialy nebo Chariot. Croozera má Lišák a podle toho co všechno říkal že se s tím dá jet tak mě to celkem nadchlo, navíc je o dost levnější, zatím to je asi favorit.

              0 0
              • kwaker  

                jj Chariot je nesmyslně drahej, taky jsem na 99% rozhodlej pro Croozra. Zkus si vzpomenout až budeš mít první dojmy a zkušennosti s vozikem, tak napiš + třeba i foto :-) 

                0 0
              • vrabcak  

                Tak si vyjedeme a můžeš si zkusit táhnout vozík, myslím , že to Lišákovi ani Tomovi vadit nebude:-)

                Pokud budeš ale chtít vozík i jako kočárek, tak crooser není moc vhodný adept . To bych si raději připlatila a koupila Chariota + set na kočárek. My to řešíme golfkama a nosilkou.

                0 0
                • kwaker  

                  :-) tyyy jo Lišakova žena. Děkuju za pozvání, rád se zůčastním, ale Váš vozík si na svědomí raději nevezmu, Jako kočárek jej používat asi nebudem, takže croozer s odpružením bude asi dobrá volba.

                  0 0
        • kwaker  

          no paráda :-) díky za odpověď. o vozíkách jsem si už něco i našel – různy tipy triky s odpružením a sítkama a rada uchycení atd… je toho docela dost. Nás to čeká až příští rok, tak mam čas si vše připravit, ikdyž našetřit 10 000 na vozík bude pro mě docela velkej problém. Takže říkáš že se dá v okolí Kuřimi dost najezdit? nejsou to vyhozený peníze? Co ti na to říká manželka? :-)

          0 0
          • Lišák  

            Peníze to, aspoň u nás, rozhodně vyhozený nejsou. Co na to říká manželka máš na fotkách ;-)

            0 0
            • kwaker  

              tyy jo…zavidím ti ženu, ta moje je hrozná knedla, ale mam ji rád:-) ja musím bojovat s tím, že ta moje není zrovna pro pořízení vozíku a hlavní boj mam v tom – dostat ji vůbec na kolo, ale to chce pevnou ruku a nevzdávat se :-)))) násilím ji to začne bavit. zkoušeli jste i nějaký delši vylet, třeba víkend???? to vaše dítko je na to asi moc maličky, že

              0 0
              • Lišák  

                Tak té své „knedle“ ukaž fotky na B-F ;-)

                 

                Delší výlet-jarní setkání B-F na Vysočině. Byli tam s náma ještě dva vozíky. Taky jsme byli letos na Šumavě. Na týden, jezdili jsme obden.

                 

                Pokud pojedeme někam s vozíkem, dám Ti vědět a můžete jet se ženou s náma. Průměrku míváme tak 12km/h. Povol si v profilu mail.

                 

                Tak nějak si vzpomínám-nebyl jsi to Ty, co jsi sháněl nějakou zajímavou a hlavně trasu z Kuřasu? Že chceš tu svoji vytáhnout na kolo. Já Ti radil starou vlakovou štreku do V.B.

                0 0
                • Lišák  

                  Se mi ty fotky nějak pomíchaly :-( Tak znova.

                  Jarní setkání B-F na Vysočině.

                  0 0
                • kwaker  

                  jo ty jo ty máš pěknýho pamatováka:-) máš pravdu, bohužel sem tu trasu s přitelkyní neztihl projet – normálně si otěhotněla a na kolo ji tedka nedostanu (raději ani nechci – přece jenom padnout může kdykoli). Tu trasu sem si projel sám, je to opravdu pohodová cesta až do Bitýšky. Ja se blb rozhodl jet „až“ do Lažánek, pro mě docela solidní kopec, ale zpět to byla nádhera:-)

                  Ona ta moje není knedla jako knedla, ale knedla jako knedla líná:-) nikdy nic nedělala, ale slíbila, že to zkusí, tak sem rád. Nám se to má narodit v březnu, takže by to mohlo vyjít s tím vozíkem už na příští sezonu.

                  Moc děkuji za pozvání na vyjiždkuk,ale přitulka tedka na kolo určitě nepujde, ale rád bych na chvilku otravoval sám, chtěl bych si udělat nějakkou představu o vozíčkaření:-)

                  nemam u sebe tedka žadnou fotku :-( snad zítra

                  0 0
                  • Lišák  

                    Hanka taky nejezdila, když byla těhule. Je to jistější.

                    Až někam pojedeme, dám vědět.

                    Když se narodí v březnu, tak v červenci můžete začít jezdit.

                     

                    Normálně si pamatuju prd, ale Tvoje kolo, mně utkvělo v paměti ;-)

                    0 0
                    • kwaker  

                      :-) same dobré zprávy od tebe, díky :-) já si zase pamatuju to tvoje pívo z profilu. za jak dlouho po porodu tvoje Hanka nasedla na kolo?

                      0 0
                      • Lišák  

                        Jak jsme začali jezdit s vozíkem, tzn. po necelých 4 měsících.

                        0 0
                        • kwaker  

                          trošku k těm trasám: od rybníku v Kuřimi vede pěkná cesta směr vápenka jestli víš, je tam cvičák pro pésky, dál sem neměl čas jet, je tam pak už silnice, jezdíš tím směrem? ten vozík zvládne cestu například z Kuřimi po cyklostezce myslím 5271 směr Podlesí, tím lesíčkem do Lelekovic, pak to cestou kolem rybníčků podel želez.trati ? je tam dost kamenů, jak třeba ten vozejk (prcek) zvládá takovy drncani po kamení?

                          0 0
                          • Lišák  

                            Kolem rybníka po staré Tišnovce se dá jet úplně v poho. Po asfaltu se přejede na polňačku a jede se až do Drásova.

                            Cesta přes Podlesí do Lelek a dál do Jehnic kolem rybníků je pro Croozer s odpružením naprosto v pohodě. Vozík se houpe jako Cadillac. Bez odpružení bych jezdil akorát po asfaltu, ale tam zase jezdit nehodlám, protože nechci být terčem pro nějakého ****** v plechovce. Proto jsem s odpružením ani chvíli neváhal.

                            0 0
                            • kwaker  

                              jj tak to jsem rád. o tom odpružení taky nepochybuji – musí byt :-) ja po silnici nechci jezdit vůbec – pokud to nebude opravdu nutný. lidi jsou na silnici fakt prasata.

                              0 0
                        • vrabcak  

                          Ale měsíc jsem chodila na spinning , než jsem sedla na kolo a i tak to bylo ze začátku utrpení :-)

                          0 0
            • Polka  

              Zdar Lisko :) A unese to Vrabcak treba do schodu do busu nebo nekde po meste? Jsme taky rozhodnuti pro croozera (ja jsem rozhodl :-)), akorat na naky tahani jak normalni kocarek to asi nebude co?

              0 0
              • kwaker  

                jo to by mě taky zajimalo, jestli je realny se někam vypravit s vozejkem a dvěma kolama vlakem. to už chci asi moc co :-)

                0 0
                • Polka  

                  Ale tak do vlaku na rodinnej vylet v pohode. Otazka jak si s tim poradi samotna zenska nekde…:-)))

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Ha, eště mi tady chybí Pája do diskuse.-) Karoše neberu, ten to má vyřešený, ten bude kupovat velkoprostorovej auťák.-))

                    0 0
                    • Paja  

                      Paja ma v planu odpruzenej croozer od fialy, ale az na dalsi sezonu:o)

                      0 0
                    • Karaya  

                      Teda jak to tak čtu, tak nevím jestli to ještě s tím vozíkem nepřehodnotit :-)

                      Ale daj se tam někam dát 3 děcka? Anebo alespoň dvě, nakolik je ten Croozer stavěnej?

                      Ono když potáhnu vozik se dvemai detmi a treti budu mit na sedacce, tak uz si muzu rovnocenne zajezdit se zenou .-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Croozer se dela bud pro jedno nebo pro dve decka, s nosnosti asi problem nebude 35 a 40 kg, u verze pro 2 bude vozik asi driv malej.

                        0 0
                      • pepek  

                        Kua jestli mně s tou školkou v závěsu někde předjedeš do kopca, tak to kolo budu muset fakt zahodit. :-(

                        0 0
                • Lišák  

                  Ještě jsme s tím vlakem nejeli, ale myslím, že pokud se vozík „sklapne“ (záležitost pár vteřin) tak se dá nastoupít a vystoupit bez problémů. Je fakt, že pokud by jsme jeli vlakem, tak nás určitě pojede víc a budeme mít pomocníky. Máme fajn kámoše, co s náma jezdí , i když táhnu vozík.

                  0 0
              • Lišák  

                My to jako kočárek nepoužíváme. S odpružením se s tím (v kočárkovém módu) blbě jezdí. Máme normální kočár, golfáč a krosnu na mimina, tak vybíráme prckovi dopravní prostředek podle situace kam máme namířeno. Jako kočárek používá vozík Eva, ale má Chariot.

                0 0
                • Eva  

                  JJ,mame jen Chariota a jsem maximalne spokojena,jako kocarek,jako vozik za kolo,na inliny,na bezky.Je pravda ze odpruzeni je trosku horsi,malej „zdvih“,ale to nas maximalne mistama ohrozi v rychlosti prujezdu terenni nerovnosti :-),ale projede to vsude,navic jsme dokoupili nove plaste 2,5 od Schwalbe a foukame je na ctvrt atmosfery.Jeli jsme s nim dokonce i sestietappovy zavod Sixnumber,proste prcek nas v cyklokonicku moc neomezuje,nao­pak,dava tomu novy rozmer :-).

                  Jo kdyby se vyrobci spojili a vymysleli neco tak maleho,lehkeho jako Chariot,levneho jako Croozer a s od­pruzenim jako od Fialy ,to by byl ideal :-)

                  0 0
                  • Lišák  

                    Jasně, s prckama je cyklistika taky parádní ;-)

                    Běžky bych s Croozerem nedal. Bruslit noc neumím a pokud je stopa, tak nebude široká pro rozchod vozíku. Navíc je Croozer o dost těžší :-(

                    Ty gumy, foukané na malý tlak-nemá to pak o moc větší valivý odpor?

                    0 0
                    • Eva  

                      Je pravda ze bezky s vozikem je daleko vesti drina nez za kolem,a je lepsi brusleni nez klasika,no a na brusleni je treba upravena trat.

                      Valivy odpor se nezvetsil,ono pri vaze voziku s prckem to proste nepoznas,tvrdi manzel :-)

                      0 0
                  • Polka  

                    Toz ted sme zase rozhodnuti pro Chariota :-) Supr fotky. Vypada, ze neni tak zbytecne velikej a sirokej a naky odpruzeni…to neva, aspon se bude mladej pekne natrasat :-D

                    0 0
                    • pepek  

                      Kdybyste ty chudáky děcka nechali radši doma – u tchýně :-)  Takhle jim tu cyklistiku zprotivíte už v útlém věku

                      0 0
                      • Polka  

                        Prosim te, dyt tchyne ma problem se postarat o kocku…natoz o dite :-)))

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          :-)))

                          0 0
                        • Jaroslávek  

                          P.S. Počkej ještě chvilku a budete se starat o díte, kočku i tchýňku .-))) To budou vyjížďky !-))

                          0 0
                          • RomanH  

                            Jako ze udelaji pro tchyni betonove botky a vezmou ji na vylet na Prigl, jo ?

                            0 0
                          • Polka  

                            Kdepak, kocka uz ma na kahanku, nadory se ji zas brutalne zvetsili, takze prijde utratit asi – operovat uz ji nebudou. A pokud „tchyni“ zvysi najemny jak se ocekava a ona se neprestehuje do mensiho statniho, tak skonci pod mostem…jooo tezka to doba :-)

                            0 0
                        • Karaya  

                          :D Presne, ale uz jsme ji vycvicili, kdyz moje mamka drzela Tomaska poprve v ruce, tak moje zena nechtela verit, ze jsme prezili kojenecke obdobi :D

                          0 0
          • MartinS  

            Peníze za vozík nejsou v žádném případě vyhozené. Malou vozíme od 6 měsíců, dnes má 2 roky a 10 měsíců a sama jezdí na kole bez koleček.Díky vozíku považuje kolo za přirozenou věc. Hlavně díky vozíku se rodina nerozděluje a eliminuje se zdroj možných konfliktů. V práci trávím dost času a o weekendech chci být s rodinou. Trochu problém bych videl to, že nelze dopředu odhadnout, zda dítě bude vozík snášet. Máme Chariota, je poměrně drahý, ale lehký, využíváme ho na kolo, jako kočárek, na turistiku, inlajny.

            0 0
            • testarossa  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • kwaker  

              Ahoj :-) díky za reakci…pěkně mě to ujišťuje v tom, že je to dobrý rozhodnutí :-) ten váš vozejk a „vozovej“ park je parádní. Každej říká, že to děti ve vozíku baví… je to i váš případ?

              0 0
              • MartinS  

                Naštěstí je, vozík snáší od mala bez problému, když ho vytáhnem z garáže sama do něho leze. Při delších výletech děláme přestávky, aby se mohla proběhnout, výlety kombinujeme s geocachingem. Maximálně nejedeme 40–50 km, ale trvá nám to pomalu celý den. Na druhou stranu znám případ, že ditě ve vozíku vydrží půl hodinu a pak řve dokud ho rodiče nevyndají, což je celkem stresující. Ideální by bylo si vozík vypůjči na několik dní a vyzkoušet. V Brně mají výběr vozíku u šírera, ale nevím jak je to s půjčením.

                0 0
                • vrabcak  

                  Myslím, že  půjčení vozíku není problém. Stačí se domluvit s tím, kdo jej vlastní.

                  Ale za 1 vyjížďku se to moc nepozná, aspoň u nás to tak bylo. Dokud jezdil ve vozíku v autosedačce, tak byl spokojený. Poté, co jsme ji vyndali, se mu tam nelíbilo.Tímto ještě jednou děkuji Ádě, díky jejím úpravám se tam Tomíkovi zase líbí a my můžeme jezdit, jak dlouho chceme :-)

                  0 0
                  • kwaker  

                    ony jsou i pujčovny na vozíky – takhle člověk aspon nikoho nemusí otravovat. Myslím, že málokdo by chtěl pučovat věci svého dítěte cizým lidem:-) Ja se spíš přikláním k variantě koupit vozík bez zkoušení, člověk když něco zkouší a nejde mu to (z jakehokoli duvodu) tak by to mohl vzdát, ale když už se do toho vrazily peníze tak si to člověk rozmyslí aby mu to leželo ve sklepě:-)

                    0 0
                    • vrabcak  

                      To máš pravdu, ale lidi co už jezdí, mají jisté postřehy a dokonce úpravy vozíků a to stojí aspoň za vydění :-))

                      0 0
        • lucya  

          Ahoj, používáte někdo vozík primárně místo kočárku? Dítě zatím nosíme v šátku, takže kočárek nemá. Chceme pořídit vozík za kolo, pokud by ho šlo využít i úplně místo kočárku bylo by to fajn, ani bychom potom na vozíku nemuseli šetřit. poradíte? Nevím, jak třeba s vozíkem místo kočárku do města, dá se to?

          0 0
          • Eva  

            Ano,mame od narozeni jen Chariot Cougar,bydlim ve meste a pro vyuzivani mhd si ho nemuzu vynachvalit,diky velkym kolum nepotrebuji k nastupovani a vystupovani zadnou asistenci,veskere schody do tramvaji a autobusu vyjedu a sjedu sama.

            0 0
          • kwaker  

            určitě s ním de jezdit jako s normalním kočárkem, viděl sem už mockrat v Brně ženský s Chariotama – ty jsou na to asi udajně nejlepší, ale viděl sem i Croozery v tramvajích:-) ani to nevypada nijak blbě. Někoho sem vyfotil ale nevim koho, jestli to někdo pozná tak se omlouvam za voyarismus, nebo jak se to píše:-)))) Brno – Stará Osada

            0 0
            • Motyll  

              Je to Eva? :)

              0 0
            • cicmunda  

              to jsou moje ženský

              0 0
              • kwaker  

                tak to gratuluju a omlouvám se, jestli tě to naštvalo, nebyl v tom žádnej špatnej umysl,jen sem to chtěl ukazat přítelkyni, že lidi použivaj vozíky i jako kořárky, tak se doufam nezlobíš.

                0 0
          • vrabcak  

            Máme croozer s odpružením, pokud bychom ho chtěli používat i jako kočár, museli bychom demontovat pružení, s ním je vozík jako kočár nevhodný. Jinak si nemůžeme stěžovat. Ale pokud bych chtěla vozík i jako kočár, asi bych uvažovala o Chariotu.

            0 0
          • lucya  

            Díky za odpovědi, ještě bych potřebovala vědět jednu věc, je nějaký podstatný rozdíl, kromě ceny teda mezi Chariot cougar a chariot cheetah?

            0 0
    • Medvjedok  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • drtyc  

      Hlavne na ten vozik antenku a vlajecku. Neni to jen kvuli autum, ale proste nektery lidi nekoukaji pod nohy.

      0 0
      • vrabcak  

        No vlaječka, my jsme dostali modrou :-(, která  nebyla vůbec vidět, tak jsme museli nechat ušít z vesty :-)

        0 0
        • kwaker  

          ještě sem se chtěl zeptat… jak na vás reagujou lidi? nestalo se vám, že by třeba někdo nadával, jak můžete chudinku dítě tahat  ve vozíku na kole… to jste rodičové????

          0 0
          • Lišák  

            V reálu nikdo. Jen občas tady na B-F se nám někdo snaží vysvětlit, že to dítě vlastně týráme… Většina lidí, co potkáme, se na nás usmívá, případně se ptají na zkušenosti.

            0 0
            • pepek  

              Jj týrání je to každopádně, nejen u dítěte, ale i u tažného „masochisty“ :-) (Potkal jsem takového asi 300 metrů nad Brannou, když už tam to tlačil. Cílem měl být vrchol Šeráku po červené :-)

              0 0
              • Lišák  

                Tak to byl fakt masochista. Já vyjel zatím maximálně na Kašperk a protože prd trénuju, tak jsem myslel, že to bude moje poslední :-)

                0 0
                • pepek  

                  Šak to hned otočil, ale to plánování  asi nějak přestřelil.

                  0 0
                  • kwaker  

                    _____________­________________________­________________________­_______________________

                    velká tlustá čára pod tímdle :-) nechcete se podělit o vaše fotky z výletů s vozíkama? a pochlubit se co se vám během užíváni vozíku přihodilo, co vám utkvělo v paměti?

                    0 0
                    • Polka  

                      Jako zakladatel s moznosti blokovani debilu jsi zklamal. Ackoli me taky „problematika“ voziku zajima, hazu do blokovanych pac mor je proste mor a tadyk se siri extra rychle :-/

                      0 0
                      • kwaker  

                        ja vím, ale nechtěl sem nikoho omezovat, pár lidí s tím troubou mělo „rozjednáno“ nějakou debatu. taky mě štve, že je to tu tak zaliskany blbostma :-(

                        0 0
                    • kwaker  

                      :-( nikdo nic…žádny fotky??? Díky Lišakovic rodince za pěkny fotky na začátku threedu, klidně můžeš přidat  :-) a uuplně moc díky za vylet, moc mě to bavilo a je dobrý vědět, že se člověk zas tak moc omezovat ve vyběru trasy nemusí. Napřed sem si myslel, že do lesa už se člověk s prckem nikdy nedostane :-) ale kdepááák ono je to jinak

                      0 0
                      • Eva  

                        Fotky zde

                        Trasy:

                        1.Prigl,Risova studanka,Masarykuv okruh,Zebetin-tu u Richarda vyborny malý pivovarek s psenicnym,vis­novym,medovym pivem,obora-zde prasatka pro prcky,Jundrov

                        2.Prigl,Risovka,po zlute na Nove Dvory,po zelene do Hvozdce,z Hvozdce po silnici cca 500m smer Bytiska a odbocit po lesni asfaltce na Javurek,po cervene na Smelcovnu,po modre do Bytisky,po silnici treti tridy do Hvozdce a stejne zpet,Risovka,Prigl-spousta drevenych atrakci,houpacek pro deti

                        3.Obrany,po cervene podel vody do Bilovic,po zlute do Oresina-zviratka,kone,po modre do Mokre hory-detske hriste.

                        4.Marianske udoli,po cervene k Horakovske myslivne,Mokerske myslivne,az do Hostenic,po zlute na Kalecnik,dal ke Trem javorum a po modre do Olsan-spousta zviratek a hriste pro prcky,zpet na Kalecnik a dal po cervene k Hadku a podel Ricky po zelene a modre do Marianskeho udoli-hriste a restaurace Eldorado pro deti.

                        Je toho hodne,staci vzit mapu a zkoumat,vozik projede 90%tras co projede kolo :-)

                        0 0
                      • Lišák  

                        Fotky z víkendu jsou tady.

                        Sobota-výlet s Croozerem po trase Kuřim, kolem vápenky, Drásov, Předklášteří, po MTZ přes Sokolí do Veverské Bítýšky. Tam občerstvení v Hospůdce u Václava (bývalý kulťas) a po bývalé vlakové trati (se zpestřením kolem Obory, abychom se vyhnuli co nejvíce asfltu) zpět do Kuříma.

                         

                        Neděle-pěší výlet na Veveří. Z Chudčic po Prygltrailu k mostu pod Veveří, pak po lávce. Zpět po ČTZ do Veverské Býtýšky.

                        0 0
                        • Lišák  

                          Neděle se nenahrála, tak oprava.

                          0 0
                          • kwaker  

                            děkuji za fotky, ale jááá BLBEC sem ty fotky s Croozrem otevřel před mladou – zrovna jsi tam při tom ostrym Downhillu s vozíkem, než sem to zavřel, stihl sem vzhlídnout k mé přítelkyni....... její vyvalený oči a otevřená pusa ktera prohlásila: „to kdyby jsi dělal našemu dítěti tak ti ho nepučím“ mě sice neodradila v plánu stati se vozíčkařem, ale bude to opravdu těžký, hodně těžky :-((

                            0 0
                            • Polka  

                              Tak je to snad taky tvoje dite, ne kua? ;-) „Jestli si ten fotbal neprosadis Ludvo…“ :-D

                              0 0
                              • kwaker  

                                :-))) no vidíš… to mě ani nenapadlo, že byl u nás tehdá soused, zeptám se souseda, jestli mě dovolí vozit dítě ve vozejku:-) jo už víme aji, že to bude kluk:-) kluci přece musí jezdit ve vozejku ne?

                                0 0
                                • Polka  

                                  Kluci kazdopadne :) My budem vedet pry az 29.rijna, ale podle toho, co ted dela za psi kusy, tak to bude asi cyklista. Jestli bude pak vyvadet jak tedka v brise, tak z toho vozejku zbyde za chvilu jenom kostra :-)) Chtelo by to nak oplechovat, aby to sneslo aji nesetrne zachazeni :-DDD

                                  0 0
                                  • kwaker  

                                    :-))))))) no aby jste doma nemusely chodit v hokejovych chraničích, třeba při přebalovaní. No a vozej můžeš udělat z těch co vozí za tatrovkama pro zbíječku – ten kompresor nebo co to je

                                    0 0
                            • Lišák  

                              Tak moment! My žádný „ostrý DH“ nejeli! Pokud myslela tu fotku, tak si někdy udělejte procházku a zaveď ji na dotyčné místo. Daleko horší (terénem i sklonem) je ten závěrečný sjezd do V.B. těsně nad barákama ;-)

                              A ukázal jsi jí všechny fotky v galeriích (ne jen ty tři na B-F)? O co jste přišli, když jste nešli na výšlap v neděli? Musíš ji s námi někdy vzít, aby pochopila, že nejsme žádní „likvidátoři dětí“ a vozík že je príma věc ;-)

                              0 0
                              • kwaker  

                                :-)) v očích mé ženské to je ostý DH. Ukazoval sem ji všechny fotky (ja si je i uložil), některy se ji dokonce libily:-) ale ani jedna kde by byl vozík. Ale už je smířena s tím, že to bude muset nějak překousnout, ale nevim jestli už od cca 6ti měsíců prcka…no uvidíme. Ta nová cestička u přehrady k Hitler mostu je povedená + ten dřevěnej mostek – hezky to udělali. No já doufám, že se s Váma někdy projedeme/projdeme :-) P.S. – likvidátoři dětí.....sem se fakt pobavil, ne a ne Tomíka zlikvidovat

                                0 0
              • Motyll  

                Srabak :)

                Kamos s obsazenym 2mistnym Croozrem jel nahoru z Racic po zamecke a jeste mel na gumicku pripnutou 5ti letou dceru :)

                0 0
    • Lišák  

      Tak Croozeristi a Chariotisti kolik jste letos najeli?

      Já se musím pochlubit. 980km. Kdybych si to spočítal dřív, tak jsme tu tisícovku určitě dali! Tom byl vždycky spokojen a s těmi kilometry má za loňsko najeto víc, než mamina ;-)

      0 0
      • Motyll  

        Letos 0 km

        0 0
        • Lišák  

          Při pohledu na Tvůj příspěvek mě napadla replika: „Není to málo, Antone Pavloviči?“ :-)

          0 0
        • Lišák  

          A sakra… Jsem to blbě napsal, tak proč se divím, že…

          Samozřejmě, že jsem myslel kilometry za rok 2008.

          0 0
          • Motyll  

            Však já to bral jako vtip :)

            Každopádně náš mrňous roste řádně – teď má necelé tři měsíce – takže na jaře vyrazíme. Vozík ještě doma nemáme, ale už jsme se rozhodli pro Cougar2. Dostal jsem školení  ve Velo-Fiala :)  Jak mám rád zimu, tak teď už se opravdu těším na teplejší počasí.

            0 0
              • Motyll  

                Áno – přesně tenhle :)

                0 0
                • kwaker  

                  plánujete ještě jeden přírůstek? co tě přesvědčilo pro Cougar oproti Croozeru? Jinak vypadá moc dobře, zajimalo by mě jak funguje to odpružení oproti Croozerovi s tím pružením od Fialy, který funguje naprosto perfektně.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Ano, planujeme ještě jeden přírustek – odstup tak dva, spíše tři roky. Z toho plyne, že po většinu času bude ve vozíku pouze jedno dítě. Na druhou stranu Cougar2 není tak široký jako Croozer. V Cougar lze upnout sedačku doprostřed, takže malej bude mít prostoru kolem sebe dost. Listové pružení docela funguje -dám i na Evu, která tady o tom píše – byť jsem ho zkoušel pouze v interieru. Možná nemá takový zdvih jako to dodělávané od Fialy, ale subjektivně to stačí. Další aspekt proč jsme se rozhodli pro Cougar je manželčino občasné bruslení. To je s Croozrem vzhledem k přesnosti jeho stavby (cituju Fialu) dost problematické. Vozík nejede rovně a brždění je taky potřeba „dobastlit“. Ano, na tohle by bylo lepší CX, ale to jsme zase mimo náš finanční limit. Cougar je navíc proti Croozru lehčí, takže když eventuálně (čistě teoreticky) s ním vyrazí manželka, bude za každé kilo dole vděčná. Nevýhodu Cougar ma jen jednu a to menší zavazadlový prostor. To ale hodláme vyrešit ušitím kapsy na madlo. To nám taky poradili u Fialů.

                    0 0
                    • kwaker  

                      jj to tu kapsu sem viděl, to je fajn věc a s tím bruslením je to jasny:-) tak at vám slouží. Začíná tu být opravdu hodně lidí s vozíkama, časem by mohly být solidní srazy – třeba

                      0 0
      • kwaker  

        fůůj provokace, deme pryč :-)) ne..... těch 20Km je opravdu škoda :-)))) Jezdíš hodně sám s vozíkem bez maminy?

        0 0
        • vrabcak  

          Mamina doma načerpává nové síly :-))

          0 0
          • kwaker  

            jééé :-) ahoj, tak počítáš s tím, že to letos bude vlký jo? kolik tipuješ Km? překonate rok 2008?

            0 0
      • Eva  

        Jeee,ja mam taky s Adamkem 980km :-),ale manzel asi o dost vic :-)

        0 0
        • Lišák  

          Nj, ale bez vozíku máš určo víc, než já ;-)

           

          Já mám na HT bez vozíku 572km a na FS 1 224km. Takže bez vozíku 1 796km.

           

          Celková bilance za rok 2008 je 2776km… To je bída. Letos to musím vylepšit!

          0 0
    • Motyll  

      Můžu poprosit přispívající o svůj tip, kde vozík zakpupili? Při plánované vícejak 20k Kč investici se každá rada hodí…

      0 0
      • stanin  

        Plánuju koupit u Velo Fiala, protože chci Croozer s odpružením a to dělají jen oni. Plus mají další doplňky co mi Lišák doporučoval (vzpomínám si na síť proti prachu, nevím jestli ještě něco).

        0 0
    • Motyll  

      Tak se hlasíme do klubu vozíčkářů!  Teď už jen aby to počasí se trochu vylepšilo… :) Jinak mi ho manželka na kolo nepůjčí…

      0 0
      • kwaker  

        mazec, gratuluju.

        0 0
      • mastihuba  

        už se těšim, konečně mi přestaneš ujíždět :)

        0 0
      • rexa  

        Zdar! Taky se přidáváme k vozíčkářům! : )  Dnes nám došel odpruženej Croozer od Velo Fiala. Tak jsem ho hned smontoval, využili jsme počasí a dali testovací jízdu po cyklostezce 1 Pisárky – Soutok. Z odpružení jsem nadšenej. I na cyklostezce bylo místy dost nerovností na ozkoušení. Paráda! :D Malej si spokojeně spal.  Doufám, že se příští týden vydaří počasí!

         
        0 0
        • kwaker  

          super, závidím. Kolik je malymu-malé? Kolik jste toho na poprvé najely? Ten Croozer je fakt pěknej a vypadáte aji spokojeně.

          0 0
          • rexa  

            Malýmu je pět měsíců. Kdyby bylo počasí, dalo by se určitě jet i dřív : )  Dali jsme kousek asi 16 km. Manželka byla nejdřív trochu nervózní a bála se. Ale jak viděla jak se vozík pěkně houpá a nedrncá tak pohoda a taky si to užila. Aby ne, od otěhotnění neseděla přes rok na kole : )

            0 0
            • kwaker  

              a jak je na tom žena s fyzičkou? v noci určitě moc nespí.....jak to zvládla na tom kole?

              0 0
        • vrabcak  

          Super, vítej. Jenom si vyměň praporek, není vydět.-vlastní zkušenost :-( Dělěla jsem z refleksní vesty.

          0 0
          • rexa  

            To je fakt. Ta modrá moc signální není. Navíc je ten původní ze silnýho materiálu, kterej je pořád zafixovanej ve stočené pozici, v jaké byl delší dobu zabalenej. A vůbec nevlaje! To musí! :D

            Když jsem se někomu zmínil o vozíku pro mimčo tak byla reakce většinou: „jojo, to je takovej ten s tím praporkem,že…“ No prostě vozík musí mít pořádnej praporek ; )

            Vyráběl jsi ho z jedné vrstvy té vesty? Stačí to?

            0 0
            • vrabcak  

              2 díly sešité k sobě a přišité na tyčku.Udělej si ho větší, než je originál. Já ho udělala zbytečně malý, jsem okopírovala ten modrý .:-)

              Jinak nás na praporek upozornil řidič. Když jsme na Šumavě jeli kus po silnici, tak nám na parkovišti  řekl, že vozík super, ale vlaješka vydět není.

               

              Ještě jsem pak podle Ády upravila sedačku a přišila polštářky, dají se oddělat.

              0 0
              • vrabcak  

                …vidět…

                0 0
                • kwaker  

                  to VYDĚT řekl ten pán, takže ty to máš dobře:-) . Jak to doma ted vidím, tak vás začínám silně obdivovat, že máte sílu a chut jet na kolo s prckama, když kojite, v noci nespíte atd.....

                  0 0
                  • Lišák  

                    Tak já třeba už moc nekojím a spím docela dobře :-D

                    Jo-Hanka ještě teda kojí a když malej kňourá, tak vstává. Tom se totiž v noci nechce spokojit s mojí osobou a vyžaduje maminku.

                    0 0
                    • kwaker  

                      no mě se teda taky kozy nalily, ale sádlem, taže nekojím a taky spím:-))) no ja pro jistotu malymu ted říkám : Páťo já sem maminka mě budeš mít raději:-))) tak se semnou pak snad spokojí. Tom už ma víc jak rok že, tak to asi vás budí tak jednou, dvakrat za noc ne? na to kojení. Ty jo za chvilku bude jezdit na svym kole:-)

                      0 0
                      • Lišák  

                        V noci už nekojí, jen ráno a před spaním. Jenže Tom se budí – chce buď čaj, nebo se chvilku chovat, nebo ho bolí bříško, nebo rostou zuby… No a já mu v noci nejsem dost dobrej.

                        Tak to Hance vynahrazuju ráno, když nemám denní směnu a jsem doma, beru si Toma po probuzení do obýváku a necháváme maminu dospat. Pracovat v turnusu má svoje výhody.

                         
                        0 0
      • Motyll  

        Tak zatím jen pěškom, ale spokojenost :)

        0 0
        • rexa  

          To je kára! : )

          0 0
        • CTI  

          Tak to je paráda, pamatuju taky na mladýho před 2. lety. Na ŠUMAVĚ spal i dvě hodiny ve vozíku už 9 měsících.:-)

          Ocením pokud máš již první dojmy i z pružení a podělíš se. Mám Croozer s pružením CV a tak to asi u CX2 bude trochu horší.

          Očekáváme přírůstek a tak o CX2 uvažuji na léto.

          0 0
    • Dalas  

      FANDÍM všem dětským vozíčkářům!! Když jsme dávno malého posadili do vozíku a občas s ním vyjeli,tak se mu tam nelíbilo..vím že by si zvykl,ale bývalá partnerka nebyla moc na kolo,tak z toho vzešlo. Když tak koukám na vaše fotky,nelze nic jiného dodat,než paráda a jen tak dál..

      0 0
    • lucya  

      Díky za odpovědi, ještě bych potřebovala vědět jednu věc, je nějaký podstatný rozdíl, kromě ceny teda mezi Chariot cougar a chariot cheetah?

      0 0
    • stanin  

      Tak hlásím další odpružený Croozer otestován a v provozu. První jízda dopadla výborně, pohon i pasažér spokojeni :-).

      0 0
      • kwaker  

        supeeer, tak to je paráda:-) at vám slouží k vaši a k dceřině spokojennosti. Dneska sem viděl z vlaku na trase Řečkovice – Česká chlapíka s Chariotem a pak v Kuřimi sem zahlídl koutkem oka jak mezi domkama bloudí Lišák s vozíkem.

        0 0
        • vrabcak  

          Tak toho s Chariotem jsem vzhlédla i v Lelekovicích a Lišák opravdu brouzdal po Kuřimě :-)

          0 0
          • kwaker  

            ranní ptáče dál doskáče – fuj v 7:44 v sobotu:-))) ja toho s chariotem viděl jen letmo z vlaku ale byl vypiplanej:-))

            0 0
      • vrabcak  

        Pěkné:-)  Ale tenpraporek vyměnit není vidět :-(  Jinak to odpružení jsi kupoval a nebo nechal udělat ?

        0 0
        • stanin  

          Ahoj, o praporku vím, jen zatím nebyl čas… navíc po silnici neplánuju jezdit a v terénu to nevadí :-). Odpružení je normálně koupené od Fialy, na výrobu prostě není čas. Až se dostanem k trochu delším trasám tak můžeme dát něco společně, zatím jsme byli jen na hodinu. Navíc „tam u vás na jihu“ kolem Kuřimi je víc rovinek, tady je těch kopců na vozík až moc :-).

          0 0
    • milanmatoušk  

      já jsem dost spokojenej s mym xdriverem :-) váha je nejdůležitější, samozřejmě taky bezpečnost dítěte…

      0 0
      • rud1k  

        Jestli tohle neni reklama, tak uz nevim… priste neobzivuj nekolik zapomenutejch temat se stejnym zvastem…

        0 0
    • scret  

      prestoze je na tohle tema tady spoustu vlaken, z nichz jsem se snazil precist skoro vsechno, ozivim tohle vlakno:)

      V dubnu cekame prvniho prirustka a prestoze jsem byl donedavna spis odpurce voziku, zacinam na to postupne menit nazor:)

      Precijen je clovek za A trochu sobec a chce se vyvetrat i s prckem, za B se to deckam udajne libi a castokrat chrnej jak zabity a za C uz existujou ruzny sitky, takze se na decko tolik neprasi (o to mi slo predevsim)…

      Jelikoz se s pritelkyni radi pohybujeme venku, predpokladam vyuziti jak na bruslich, tak za bikem, tak pripadne i pri turistice jako takovy lepsi odpruzeny kocar…

      Rad bych se zeptal na novinky v teto oblasti. Jak je na tom po par letech pravni uprava? nejake zmeny?

      Co je ale pro mne hlavne dulezite, je soucasna nabidka na trhu…

      Urcite uvazuju o odpruzeni, at uz tovarnim nebo „tuningem“ od Fialy… Samodomorobo bych asi nedokazal zbastlit, v podstate nemam ani kde, sikovneho kamose s dilnou taky moc nemam:(

      Koukal jsem na Charioty, ale ta cena:( 16–20tis. je opravdu docela dost…

      Timpadem jsem se zameril na Croozer Kid for 1, ktery se da sehnat cca za 9ku – coz je nutne dokoupit, dodelat odpruzeni… Snad bych se do 12ti tis. mohl vejit… Ikdyz musim zas pocitat jeste sitku – ale to pocitam musim dokoupit i u Chariota…

      Na netu jsem nasel jeste nejake queridoo Cena zajimava, ma to i odpruzeni… Ma s tim nekdo zkusenost? Cena je vyrazne nizsi, odrazi se to i na kvalite a zpracovani? Mozna hloupy dotaz…

      Jsou dneska i jine alternativy?

      Predem velke diky za nazory, zkusenosti a nove info.

      Jirka

      0 0
      • vzduch  

        My začali jezdit s maličkou ve třech měsících a rok 2014 bude asi poslední, v lednu jí budou tři roky. Máme Croozera s odpružením a spokojenost. Kupovali jsme na inzerát a dokoupili pouze odpružení a síťku. Vyšlo to asi na 7.500,– celkem a od té doby bez investic (nepočítám nějakou tu duši). Chariot je vymakanější, ale ta cena! Za bikem Croozer pohoda, ale na bruslích to už byl náklaďák. To jsem rád vzpomínal na lehkost sportovního kočárku. Maličká tam je naprosto spokojená, má to jako svůj pojízdný pokojíček, ale je to individuální.Kluk, od kterého jsem vozík kupoval ho prodával, protože ratolest mu v tom být nechtěla. Taky pozor na uchycení tyče. Já pořídil v létě nové kolo a vzhledem k tvaru zadní stavby a pevné ose už vozík za kolo nepřipojím, tak ho tahá mé lepší já.

        0 0
        • scret  

          diky za postreh… Je pravda, ze croozer bude asi o dost tezsi nez kocar… Nejaky sportovnejsi mame taky v planu… resp. takovou tu 3kombinaci a s vetsima kolama…

          0 0
          • MlokCZ  

            Croozer o dost těžší než kočár ve většině případů nebude. Tedy srovnávám s propracovanějšími kočáry s aspoň 12" kolečky.

            Kočárek máme Hartan Topline X (spokojenost) a je naopak těžší než Croozer.

            On Croozer vůbec tak moc těžký není.

            Spíš než o hmotnost jde ale o velikost, Croozer je proti kočárku už slušné monstrum (mnohem širší s odpružením od Fialy, s 16" kolečkem pro chození i delší než kočárek).

            Na druhou stranu prostupnost terénem (když je dost místa na šířku a projede) je u Croozeru úplně někde jinde než u kočárku. 12" kolečka i když jsou v rámci kočárku poměrně velká mají prostupnost terénem velmi špatnou.

            A pak dobrý kočárek je pro chození mnohem nastavitelnější. Na Hartanu je jak velmi dobře polohovatelná rukojeť, tak rychlé přehození rukojeti pro opačný směr jízdy (to se dost hodí, pokud dítě leží a jdeš nějaký prudší kopec, tak dáš rukojeť tak aby nebylo hlavou dolu, tedy dle toho zda jdeš kopec směrem nahoru nebo dolu).

            K tomu u Hartanu lepší polohování pro dítě a lepší výhled pro dítě než u Croozeru.

            Jinak jsem měl s ježděním s vozíkem dost velké oči. Malá má rok a ještě jsme v Croozeru se zapojením na kole nejeli (už jsem ho testoval na pěší a pak za kolem bez malé a ještě s kamarádem s jeho malou, která je starší).

            Nakonec přes teplou část roku jsme to odkládali dokud nebude pořádně sedět (i když máme vložku pro nejmenší).

            Teď už by to šlo, ale první test (za kolem s malou) bude až bude teplo na jaře.

            Stejně potřebuju dořešit uchycení za kolem.

            0 0
            • MlokCZ  

              U toho uchycení za kolem by mi stejně zajímalo, jak to všichni řeší, že to tu nikdo moc v diskuzích neřeší :-)

              Tím nemyslím pevnou osu, to se tu řešilo. A to už mám vyřešené. Vyrobenou X-12 osu už mám. K tomu mám ještě na míru vyrobenou podložku na celopevňáka (tvarovaná patka, kam úchyt rovnou nešel vůbec).

              U obou řešení ale nemám dořešené otáčení originál úchytu. I když se upne svisle (jak už více let doporučuje Fiala), tak se pořád trochu otáčení (i když je to o hodně lepší než když je namontovaný vodorovně).

              A zřejmě tedy to nikdo moc neřeší a nechává úchyt otáčet, což se mi ale ani trochu nelíbí. U rovných patek to není nic moc, pořád to může slušně ničit rám.

              V mojem případě to ale nemůžu nechat otáčet vůbec. Na celopevňáku i přes podložku by po větším otočení než 10° došlo ke kontaktu s vystouplou částí rámu u patek a to by rám nejspíš dříve nebo později nepřežil.

              Na fullu to zase může otáčet pevnou osou. Tohle lze elimitovat trošku tím, že osa se utáhne hodně a úchyt vozíku v ose se neutáhne tolik a šroub se zajistí pořádně loctitem. A tedy tím by se pak případně otáčel úchyt a osa držela. A v tomto případě by ani to tření při otáčení nevadilo, o osu a úchyt strach nemáme (nestojí tolik a je to oboje pořádný materiál co by něco mohl vydržet narozdíl od hliníkového rámu).

              Minimálně na celopevňáka to ale dořešit musím, budu si nechávat dělat řešení pomocí nějaké fixující objímky (na úchyt Croozeru dovařit spojku, která se přitáhne k objímce na rámu, podobné řešení jaké tu bylo v historii na fotce).

              Bohužel tohle je nutné vyrobit vždy pro každý rám dle tvaru rámu individuálně.

              0 0
              • Petr L.  

                To otaceni na pevne ose jsme uz resili v jinem vlakne a je to vpodstate vyresene, jen je to konstrukcne slozitejsi. Ohledne protaceni uchytu v provedeni na rychloupinak nekdo psal ze mu pomohlo podlozit uchyt kridovym papirem.

                Ja osobne jsem pri uchyceni na rychloupinak zadne protaceni nezaznamenal, kdezto na fulu na pevne ose jsem si toho vsimnul hned.

                0 0
              • MlokCZ  

                Tak já to nakonec s Croozerem vzdávám.

                Dořešení otáčení osy bych nakonec měl jak zařídit (i když komplikovaně přes další známé), kdyby na to došlo.

                Celou situaci vyřešila dcera. Ve vozíku se ji vůbec nelíbí a je to opravdu hodně špatné. Bohužel v tomhle to máme dost obtížné, i přechod u kočárku na sporťák trval cca dva měsíce pravidelného ježdění (tzn. opravdu kolem 60 jízd, protože je venku každý den) než to bylo v pohodě.

                U Croozer na takové dlouhé zvykání nemám nervy a nechci to lámat přes koleno. Jak se mi Croozer bez kompletního složení (nestačí sundat kola) nevejde do výtahu, tak je i problematické ji zvykat ježděním v Croozeru místo kočárku.

                A řešit pak na dovolené, že se ji v tom nelíbí nehodlám. Tak prostě na dovolené bude zase nějaké pěší s kočárem a Croozer nebude.

                Takže kdyby měl někdo zájem, tak budu prodávat. S odpružením od Fialy (to novější provedení s ocelovou pružinou) + síťka od Fialy + miminkovník + Schwalbe Big Aplle + X-12 vyrobená osa.

                A je 3× jetý (vyzkoušený 1× za kolem s kamarádovo dcerou, 2× pěšky s mojí dcerou), tedy stav jako nový.

                Časem to hodím do bazaru jak bych měl, až budu mít fotky (musím nejprve přivést vozík domů, kvůli místu skladuju zatím jinde, když jsme s tím nejezdili).

                0 0
      • Petr L.  

        Me to Qeridoo podle fotek pripada strasne uzke (pisou 64 cm, odpruzeny Croozer ma sirku 83cm)a kufr se mi taky nezda moc velky i kdyz pisou 30L. Spis bych shanel pouzity Croozer nebo Chariot, starsi se daji sehnat za solidni cenu.

        0 0
        • scret  

          Charioty se moc neprodavaj, resp. je tezsi ho sehnat… Croozery docela pohoda, ale jestli mam novy koupit napr. za desitku a jety za 7,5 – to uz pro mne nehraje moc velkou roli…

          U Croozera jsem nasel sirku 74cm… a pokud jsem cetl spravne, tak i Charioty jsou udajne uzsi, ale nevim presne kolik…

          0 0
          • Petr L.  

            Jeste mas dost casu, treba se neco na bazaru naskytne, me se podarilo koupit odpruzeny, temer nejety Croozer pred dvema roky za 4500kc i s protipylovou sitkou.

            0 0
            • scret  

              tak to je velice pekna cena! Za tuhle cenu by me to taky ani nebolelo…

              0 0
          • MlokCZ  

            Ta šířka ale bude bez odpružení. Croozer s odpružením od Fialy je daleko širší (přes 80cm, z hlavy nevím přesně kolik, v každém případě mi neprojde vozík doma přes žádná futra, aniž bych ho složil nebo sundal kola).

            A co se týká Chariota, tak nejen, že je dražší, ale ani se nedá říct, že je obecně lepší.

            Chariot má některé výhody jako lepší odvětrání v základu (u Croozeru nutnost vzít s protipilovou síťkou) a pak je vhodnější na bruslení. A nakonec to není až takové monstrum.

            Croozer s odpružením je opravdu monstrum. Má zato ale i výhody, i uvnitř je větší než Chariot, především věcí pobere o hodně více.

            Odpružení Croozeru (pružinová verze od Fialy) funguje pak rozhodně lépe než odpružení Chariotu.

            Nebruslím a co se týká velikosti, tak do výtahu by mi bez složení neprošel ani Chariot, tedy z mojeho pohledu Chariot za ty peníze navíc v žádném případě nestojí. Jediné co bych ocenil je boční větrání (a naopak o Croozeru oceňuji jak prostornost, tak odpružení).

            0 0
            • scret  

              diky, obsahla odpoved jako vzdy v tvem stylu, skoro na urovni samostatne recenze:) Vidim, ze premyslime podobne… taky jsem pro lepsi odpruzeni u croozeru. S tou sirkou mas pravdu, nepocital jsem s odpruzenim. Absence bocniho vetrani beru ale u croozeru bohuzel jako velkou nevyhodu:( Sitku bych koupil tak jako tak a udajne je potreba i u Chariotu, resp. se hodi…

              O niceni ramu se nebojim, mam pro to spesl kolo, staryho ocelaka, na LV to rozhodne vozit nehodlam… Mozna casem na KHSu…

              Jeste jednou diky… zatim mam teoreticky jeste cas, narodit se ma v dubnu a chceme zacit asi az bude vetsi, timpadem se nam to prehoupne skoro az nakonec sezony – pocitam, ze v rijnu a listopadu ho rozhodne vozit nebudu… Takze nejspis to stejne nakonec dopadne tak, jak pises ty, ze se mi to prekuli az do dalsiho roku…

              0 0
              • honhav  

                mam doma chariot cx 2009(tu nejvybavenejsi verzi) a croozer 2011 s „novejsim“ typem odpruzenim pruzinama, cimz myslim ze srovnani mam celkem solidni…taham za fullama oba, kudykoliv, funguji oba dobre…

                pouzivam pro nejmensi dite chariot v nejvyssi vybave:

                • odpruzeni listama, mensi zdvih, uzky rozvor = musis obcas premyslet kudyvozik jede abys neprevrhnul, ale prekvapive stabilni…
                • relativne uzky – projedes 80 dvermi
                • genialni odvetrani kde nakombinujes pro jakekoliv pocasi
                • kvalitneji vyrobeny
                • vyrazne lehci= pekne se pouziva misto kocarku v terenu
                • ma funkcni rucni brzdy a dobre se s nim brusli
                • spickove ulozeni nejmensich do takove hamaky a dobra fixace i vetsich(overeno trefenim diry asi v 45 kmh a rotaci celehi voziku pres budkuo 450 stupnu – kulovity zaves se proste protocil v ulozeni)

                pro vetsi pak croozer:

                • spickove odpruzeni s velkym zdvihem, stabilni, temer nepreklopitelny –spis jde do smyku = vyborny v terenu, absolutne mu je jedno kudy jede…
                • vyrazne horsi sezeni, fixace ditete taky horsi
                • odvetrani pouze predkem-zadkem, protipylova sitka je nutna
                • vyssi vaha
                • nema brzdy vhodne na inline
                • vetsi vyrobni tolerance
                • obecne horsi na tlaceni misto kocaru
                • sirsi s odpruzenim – neprojede 80 dvermi

                vychazi mi to tak, ze pro male deti je super charriot, ktery

                se o ne pekne stara…

                se starsima se pak muzes poustet temer kamkoliv a jakkoliv rychle s croozerem a jeste te zezadu povzbuzuji… :D

                zalezi kolik chces deti, ja mam od 11 stale vyuziti pro oba voziky porad :D

                0 0
                • MlokCZ  

                  Uložení dítěte v Croozeru se mi také nezdá nijak extra. S vložkou 10–20 měsíců to i pro ty menší ale už vypadá o něco lépe.

                  http://shop.velofiala.cz/…-20mes-2010/

                  Používal jsi někdy tuhle vložku nebo jen bez?

                  0 0
                  • honhav  

                    tak tohle jsem nedaval, snad to ani v 2011 nemeli, jen miminkovnik v chariotu, dcerka uz mela pres dva roky kdyz presedala do croozeru… u croozeru ma ale temer pod zadkem jednu spojovaci trubku voziku, ktera dela hranku… neni to nic co by neprezili ale myslim ze to v tezsim terenu muze trosku vadit…letos chariot da dalsi kolo s malou a syxnek presedne na 12 kolo v kombinaci s croozerem (vzdy kousek jede kde to jde a pak do voziku a kolo gumicukem na vozik, at si tata potrenuje :D )…

                    0 0
                • scret  

                  diky, uplne super, tim, ze mas oboje…

                  Pokud bys hodil par fotek, zlobit se nebudu…:)

                  0 0
                  • honhav  

                    klidne ti cvaknu, jen mi napis co te pripadne zajima…

                    jeste srovnam zaveseni:

                    chariot ma zaves na kouli, coz je vyrazne setrnejsi k zadni stavbe kola. Z hlediska namahani vozik za kolem temer necitim…

                    croozer ma zaveseni v 90 stupnich do strany a jekl do jeklu, sice na pruzine ale ty tlaky jsou tam mnohem citelnejsi a vyraznejsi. Nikdy jsem jeste nedojel aniz by se mi to v zadni stavbe trosku protocilo (vetsinou koncim na 30–45 st. pootoceni po jizde), vyrazneji to take cvici s kolem…

                    0 0
                    • scret  

                      diky za info…

                      Nepotesil jsi mne, i chariot, i croozer maj neco, co se mi libi a neco, co ne… Idealni by bylo to spojit dohromady:)

                      U croozeru se mi libi ta vetsi stabilita a lepsi odpruzeni, u chariotu odvetrani a jak sam pises, vychytanejsi zpracovani atd.

                      0 0
      • blaf  

        resil jsem to samy a nakonec koupil Chariot hlavne kvuli bruslim, croozer ma brzdene predni kolo a to neni idealni, navic Chariot ma lepe vyresene vetrani, daji se oddelat boky a vepredu nechat neprofuk, aby na decko nefoukalo

        osobne to vidim tak, ze kdyz si ja muzu koupit drahy kolo tak proc na decku setrit

        0 0
      • vzduch  

        Ještě doplním, že vozík je po odrostení dítěte dobře prodejný a moc netratíš.Kdybych se měl znovu rozhodovat, tak beru Chariota.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.