• jecnak

    Už se to pomalu blíží. Z amatérských lig se opět jede UAC a Masters

    Pokud někdo něco máte, prosím přidejte sem odkaz.

    S dovolením od Pijera přebírá z minulého vlákna seznam závodů SP:

    21. 9.: Las Vegas (USA)

    24. 9.: Iowa (USA)

    23. 10.: Valkenburg (Niz.)

    20. 11.: Koksijde (Belg.)

    26. 11.: Zeven (Něm.)

    18. 12.: Namur (Belg.)

    26. 12.: Zolder (Belg.)

    15. 1.: Fiuggi (It.)

    22. 1.: Hoogerheide (Niz.).

    Mistrovství Evropy: 29. – 30. 10. 2016 Pontchateau (Fr.).

    Mistrovství světa: 28. – 29. 1. 2017 Bieles (Luc.).

    Toi Toi CUP:

    ST 28.09.2016 C1 Tábor X X –

    NE 02.10.2016 Jičín – X X

    SO 08.10.2016 C2 Mladá Boleslav X X –

    SO 15.10.2016 Louny – X X

    SO 05.11.2016 C2 Holé Vrchy X X –

    NE 06.11.2016 Mi­lovice – X X

    SO 12.11.2016 C2 Kolín X X –

    ČT 17.11.2016 C1 Slaný X X –

    NE 27.11.2016 Čáslav – X X

    SO 03.12.2016 C2 Jabkenice X X –

    SO 10.12.2016 C1 Uničov X MČR –

    SO 07.01.2017 Hlinsko MČR – –

    0 0
      • standoslav  

        Svolam našu partyju a do Uničova přijedeme.

        0 0
      • Prazak0  

        Tak to kolo má s favoritem jen společnou značku, přijde mi, že to poslední T se psalo dřív trošku jinak, ale celkově to Favorit je podobné tomu, co bývalo. Jinak to kolo s dřívějšími favority nemá společného zhola nic. Kolo na míru, se slopingem, z karbonu, jako CX kolo to moc nevypadá, tam sloping typický není.

        Ale co jí zbývá, chce závodit, sponzora potřebuje, tak prostě má na svém kole tu značku.

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Možná se to při přenosu řešilo a já nedával pozor nebo jsem si byl zrovna zalít kafe – co ten bidon na kole Jakuba Skály?

        0 0
        • jecnak  

          Pokud se nenapil, tak asi v pohode (v prenosu to nikdo nekomentoval, ale take jsem si toho vsiml). Jinak je to takto:

          OBČERSTVENÍ

          C0710. Přijímání občerstvení závodníky v průběhu závodu (jak v mechanických depech, tak na

          trati mimo depa) je zakázáno.

          V případě vyšší teploty než 20°C může sbor rozhodčích rozhodnout o povolení občer-

          stvení v prostoru materiálového depa. Za těchto podmínek není ale občerstvení povole-

          no v prvních dvou a posledních dvou okruzích závodu.

          0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Právě že jsem měl zafixováno, že lze za vymezených podmínek povolit občerstvení v depu, ale Kuba pil při průjezdu cílovou rovinkou při nájezdu do posledního kola (na záznamu ČT čas cca 62:20) a vlastně až díky tomu jsem zaregistroval, že veze bidon…

            0 0
            • jecnak  

              Vytahl jsem nejaky pravidla od svazu, ale asi starsi, jak naznacuje Pijer nize. Pri tak teplem podzimu je to asi rozumne. Vcetne toho zakazu pevne opory – ne ze by dik ni nevznikaly docela komicke situace.

              0 0
              • oberleutnant Weiss  

                Že je to rozumné nezpochybňuju – jen mě to udivilo, protože jak píšu výše, měl jsem to zafixováno postaru…

                0 0
          • Pijer  

            Bylo tam 22 stupňů a bidon vezlo daleko víc lidí. Hlasatel v jednu chvíli něco říkal o pití, bidonech a změně pravidel, ale nechytil jsem celou tu myšlenku, tak si chci někde najít, jestli není letos nějaká změna pravidel.....­.....stejně jako třeba zákaz pevné opory v zatáčce okolo které se dá obtočit.

            0 0
            • Raf  

              Tady je změna s tou pevnou oporou – http://www.cyklokros.cz/…s-k-7-6-2016

              a v jednom z těch pdf dole je i info k občerstvení

              C0710. Závodníci mohou vozit lahve s nápoji na svých kolech a umístit je na svoje náhradní kola v

              materiálových depech. Používání systému „camel-back“ výhradně upevněném na zádech je

              povoleno. Závodníci mají také povoleno vozit lahve v kapsách svých trikotů. Nicméně je

              zakázáno od kohokoliv přijímat občerstvení během závodu, jak v mechanických depech, tak na

              trati mimo depa. Závodník může obdržet další nápoje jen tehdy, když převezme v materiálovém

              depu náhradní kolo, které tam bylo lahví vybaveno.

              Závodníci nesmí lahev v průběhu závodu nebezpečným způsobem odhazovat a ohrožoval tak

              soupeře nebo diváky.

              0 0
    • jecnak  

      Tak jsem vcera vytahl na UAC CX zavod v Praze v Hostivari poprve galusky (FMB Slalom) a byl jsem velmi mile prekvapen.

      Jel jsem nekde pod 30psi a nejen, ze jsou pohodlnejsi nez plaste, ale hlavne diky poddajnemu kordu lip drzi i pres relativne neagresivni vzorek. Na rafek jsem sel dik jezdecke chybe asi trikrat. Bez defektu. Je potreba si akorat zvyknout na to, ze se galda zvejka z rafku – prislo mi to citelne hlavne na zadnim pri slapani v zatackach. No a samozrejme cena.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Skončí zdejší prosazování CX tubeless? ;)

        0 0
        • jecnak  

          Tak ty popsane tlaky a galusky jsou vhodne akorat tak na zavodni okruh, ktery dobre znam a mam ho nekolikrat projety, o cenovce, neopravitelnosti a mizive zivotnosti mekke smesi ani nemluve. Jinak vyplati se dobre nalepit. Jeden borec zul galusku hned v prvnim kole asi ve 4 zatacce – ten bezec na videu.

          0 0
    • Pijer  

      Přehled toho, co uvidíme, tedy spíš moc neuvidíme v bedně:

      Původně měla závod SP ve Valkenburgu vysílat ČT Sport. Došlo ale k programové změně. Jediným přímým přenosem tak bude jen závod v Heusden-Zolderu.

      Plán vysílání SP v cyklokrosu

      20.11.2016 / Cyklokros: SP 2016/2017 Belgie – Koksijde / NEVYSÍLÁME

      26.11.2016 / Cyklokros: SP 2016/2017 Německo – Zeven / ZÁVOD MUŽŮ – ZÁZNAM

      18.12.2016 / Cyklokros: SP 2016/2017 Belgie – Namur / NEVYSÍLÁME

      26.12.2016 / Cyklokros: SP 2016/2017 Belgie – Heusden-Zolder / PŘÍMÝ PŘENOS – MUŽI, ŽENY

      15.01.2017 / Cyklokros: SP 2016/2017 Itálie – Fiuggi / ZPOŽDĚNÝ PŘENOS – MUŽI

      22.01.2017 / Cyklokros: SP 2016/2017 Nizozemsko – Hoogerheide / NEVYSÍLÁME

      Fanoušci cyklokrosu mohou sledovat přím přenos závodů žen a mužů Elite na stránkách UCI.

      0 0
    • standoslav  

      I tak dobry, Havlíková 14.

      0 0
      • Pijer  

        Mně spíš potěšil Ťoupalík 4. místem ve 23 a pak junioři – 1. Y. Bekaert (Bel), 2. A. Benoist (Fra), 3. A. Goeman (Bel),…8. Jan Gavenda +34, 12. Hynek Palička +49, 19. Tomáš Kopecký +1:25, 29. Šimon Vaníček +2:18.........

        0 0
    • jecnak  

      Pijer to tu uz postoval do stareho vlakna, tak at to nezapadne:

      Youtube kanal UAC – videa z nekolika zavodu

      Pijeruv kanal na Youtube – videa zavodu zaku

      0 0
    • Pijer  

      Jestli se někdo chystáte na cyklokros v Hostivaři, tak na stránkách UAC je ještě původní termín 4.12., ale bude to přesunuté na neděli 11.12.

      0 0
      • Pijer  

        Tak nakonec je to ještě jinak – sobota 17.12.2016

        0 0
        • Medunka  

          Si dělají prdel, ne? Neúcta k času lidí, nebo fakt nevím. Rozhodně se neuvidíme.

          0 0
          • Pijer  

            Neuvidíme, tenhle termín jedeme lyžovat......­......a to se děti na místní Koksijde tak těšily :-(

            0 0
            • Medunka  

              Já se taky těšila. Po první změně termínu jsem si prohazovala směny v práci, abych mohla otestovat praktické rady na jízdu v písku. Ale 17. si už v kalendáři udělám místo, leda že by bylo echt hnusně a rušily by plány ostatní.

              0 0
              • Pijer  

                Jízdu v písku můžeš pilovat třeba podle tohohle videa a až to zvládneš, tak by ten tvůj průlet pískem mohl vypadat třeba takhle :-)

                0 0
                • jecnak  

                  Ona si to muze pilovat i na Lhote, jezdivame tam docela casto.

                  0 0
              • Pijer  

                Takže teď koukám, že je všechno ještě úplně jinak......UAC se jede příští víkend, ale tuhle neděli se jede také http://omexym.cz/cx-mspraha/....... akorát o tom dohromady nikdo neví :-(

                0 0
                • Martin_S1  

                  Všechny tyhle cyklokrosy na mě podle dohledatelných (teda spíš težko dohledatelných) informací a rozpisů působí tak, že jsou určeny pro uzavřenou skupinu lidí a snaží se zájemce ze strany veřejnosti jedině odradit.

                  Zvažoval jsem, že bych si cyklokros zkusil, ale z dostupných informací jsem nepochopil, jestli je neregistrovaná veřejnost vítaná (někde se píše o kontrole licencí), jestli si to mohou zkusit příchozí na bajku atd., a pak ještě ty zmatky s termíny…

                  Na dnešní závod jsem se chtěl podívat aspoň na procházce s kočárkem, ale když jsem se dostal před 13 h k pláži z druhé strany přehrady na dohled, tak už byla trať prázdná a na pláži snad i koridory sundané… a to se dle rozpisu mělo startovat do 13h, při malém množství lidí do 12.30. A protože začínalo pršet, šli jsme zas domů…

                  0 0
                  • Pijer  

                    Je fakt, že asi nejspíš díky dohadům mezi funkcionáři o vybrání termínu, co by nekolidoval třeba s dráhou nebo jinými závody, se termín několikrát měnil a nebylo lehké se ho dopátrat. Včera to tam vypadalo jak v „Hospodě na mýtince“ a je to velká škoda, protože ta trať je sice poměrně těžká, ale vážně moc hezká.

                    0 0
        • ubo  

          Cyklokros jsem nikdy nejel, ale jen tak bych to chtel zkusit, da se jet na bajku? Měl bych neco speciálního trénovat? Třeba běh přes překážky s kolem?

          0 0
    • peky  

      Rad bych se zeptal na galusky v Masters. Kamarad letos zacal jezdit a ve dvou zavodech defekt. Jezdi plaste/duse. Kdyz sem mu radil bezduse, tvrdil, ze vsichni jezdi Dugastky. Je to tak nebo se jezdi i bezduse?

      … nic duleziteho jen by me to zajimalo :-)

      0 0
      • jecnak  

        Jezdi se vsechno mozny, ale pokud chces byt vepredu v zatackach konkurenceschopny, tak te galusky neminou. Presne z tech duvodu defektu pri nizkem tlaku a u galusek je ten pouzitelny tlak opravdu hodne nizky. Ne ze by galuska nesla zdefektit – prorazit, ale da to mnohem vic prace. Bezduse jsem jezdil predloni a proti plastum s dusi je to samozrejme posun, ale pokud to s CX myslis vazne, nakonec stejne skoncis u galusek. Cimz nepisu, ze nasadis galusky a muzes jezdit jako prase, ale muzes jezdit jeste o neco nizsi tlaky a nemusis se bat, ze v zatackach svliknes plast a nebo ti bezdus ufoukne. Pro zajimavost – kdyz je opravdu blato a okruh bez vetsich korenu a kamenu, tak jsem se dostal na cca 25psi vpredu a 30 vzadu.

        0 0
    • Pijer  

      V nominaci na Koksijde už byl, ale nejelo se. Jsem zvědavý, jak se s tím v Zevenu „Emílio“ jako skoro čtyřicetiletý navrátilec do repre popasuje.

      0 0
      • Pijer  

        Je to zajímavé, Emílio ve Slaném o dost porazil Šimona a tady Šimon dostal pět minut a on tři rundy…

        0 0
      • jecnak  

        Dik. Bohuzel UCI channel na Youtube byl asi kvuli Ceske Televizi a pravum blokly. Udelali by nejlip, kdyby to nevysilali vubec – na UCI kanalu lepsi a hlavne zasveceny komentar a i vyhlaseni vitezek.

        0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Holky na UCI kanále na Youtube normálně šly, Katka se blýskla, kluci už byli bloklí, čili jsem koukal na http://www.sebn.sc/sebn-5.php. Van Aert po těch třech držkopádech zabojoval parádně, i když to stačilo „jen“ na druhé místo…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tos tam toho moc neviděl při tom rozlišení :)

            0 0
          • jecnak  

            Kazdopadne dobra bitka az do posledni chvile. Stejne jako v zenskych. Katka to ale mela dik defektu souperky trochu snazsi. (to byl i duvod proc Katka menila v predposlenim kole kolo – pry na nekterych mistech byly v blate ostre sutry)

            0 0
            • favorit.  

              no ale ona ten defekt měla už když jí Nash v technice o pár metrů odskočila

              0 0
              • jecnak  

                Jak jsi videl o kolo nebo dve predtim nejakych par metru se da ztratit jednim blbym naskocenim na kolo. A netykalo se to jen holek.

                0 0
                • favorit.  

                  to je pravda :-) ale s pár metrama jsem jí v druhý půlce okruhu věřil. Celej závod měla navrch hlavně v druhý ůlce

                  0 0
                  • jecnak  

                    Technicky na tom byla lip, rekl bych, fyzicky si nejsme uplne jisty. Skoda tech chyb, co dela pod tlakem.

                    0 0
                    • favorit.  

                      jo, to bylo vidět. I ty chyby :-D

                      0 0
                      • jecnak  

                        To ano. A mozna i proto je uzasne se na ni na kole divat. I kdyz se rozseka sebevic, nikdy to nevzda, zvednese a bojuje. Do posledni zatacky.

                        0 0
        • Paja  

          No to je fakt, ten CT komentator, kouzelny je, jak mu tam jede Lechnerova, De Boerova, Van Loyova, ale Nash @:-)

          0 0
          • tromboonen  

            Copak jednoduchy jmena, ale takova Ferrandová-Prevótová pokaždý když je v záběru.. celý to přechylování je na ho.no pokud ten co jej pouziva nema rozum

            0 0
          • Pán z Dubu  

            Komentátor biatlonu Rejman také perlí. Např. jeho „Višněvskajaová“ – to rvalo uši.

            0 0
          • orm  

            Mozna komentator zna pravidla. Cesky, a Katerina Nash je ceska, se vyslovuji tak jak to maji v „obcance“ a vsechny ostatni se prechyluji s vyjimkou tech, ktere jsou zname, je to jednoznacne, a u kterych tedy nehrozi zamnena.

            0 0
            • Paja  

              No to jsem netusil, ze je takovy nesmysl v pravidlech, logiku to nema…

              ty ostatni maji asi smulu, ze nemaji obcanku @:-)

              0 0
              • orm  

                Ja tam logiku vidim. Jen se ted rozmohla moda u cesek mit prijmeni bez ova. Kazdopadne jsou asi dulezitejsi problemy k reseni nez koncovky zenskych prijmeni :-).

                0 0
                • Paja  

                  Docela by me ta uvaha zajimala…

                  Dulezite to urcite neni, nicmene jak dusledne vsechna jmena prechyluje a jedine Katcino ne, zni dost divne.

                  0 0
                  • favorit.  

                    protože Nash se proti tomu v minulosti docela důsledně vymezovala a furt žádala ať se nepřechyluje :)

                    0 0
                • tromboonen  

                  Jenze pak to obcas nekdo aplikuje prilis horlive, kdyz je na obrazovce banda zenskejch na kolech, asi nikoho by nenapadlo, ze komentator mluvi o chlapovi kdyby pouzival jejich skutecna jmena.. stejne tak v clancich, bud je to znama osoba, nebo stejne vyplyne z koncovek okolo, ze je to zenska.. myslim, ze to pravidlo je uz trochu prestarle, v dobe, kdy bylo formulovano tady zadne velke styky s cizinci nebyly, dneska je to uz IMHO trochu zbytecne, nechal bych „to co ma v obcance“ pro vsechny a kdyz hrozi nejasnost, soupne se pred jmeno neco, z ceho je jasne, ze jde o zenskou

                  0 0
                  • jecnak  

                    Hlavne je to cele takove podivne, kdyz vlastne cizinkam menime jmeno. Taky nam anglosasove jmena zen nezkracuji. O kvalite prechylovani zvlast u vyslovene exotickych nebo orientalnich jmen nemluve.

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Je to kravina, v 99,9% pripadu to vyplyne z kontextu, ted jsem treba koukal na dokument o nejake stavbe a byl tam titulek autorka: Zaha Hadid… a vyreseno, nekdo kdo jen tupe aplikuje pravidla by napsal autor: Zaha Hadidova.

                      Prej ted bude neco stavet v Praze a Bratislave, tak to tech Hadidovejch bude urcite dost :)

                      0 0
                    • orm  

                      Jasne, vykasleme se na vsechna gramaticka a jazykova pravidla, protoze jsou uplne na nic! y/i nakaslat, budeme psat jen jedno i. Sklonovani jmen proste patri k cestine. Anglictinu bych do toho netahal. Jazyk, ale neni staticky, je tu urcity vyvoj, tak mozna za par let budou pravidla jina. Budte v nadeji :-)! Kazdopadne, podivovat se nad tim, ze moderator verejnopravni televize dodrzuje pravidla jazyka je zvlastni.

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Tak ja nebrojim za zruseni i/y, ale tady tohle je trochu kontroverzní, není to ani tak jazykové/gramatické pravidlo, jako spíš aplikace úředního postupu/zvyklosti tvoření ženského příjmení na chudáky cizinky, asi kdysi motivované touhou po jednotnosti a jasnosti (ať se pozná, že je to ženská), dneska to IMHO už tak nutné není, i sami lidi z ÚJČ říkají, že se to nemá brát dogmaticky, u známých lidí to není nutné a ani když je z kontextu jasné, že jde o ženu…

                        To mi připominá, jak Zemanovi „odborníci“ vymysleli Czechia a cpou to anglickým rodilým mluvčím a vysvětlujou jim, jak je to správně vytvořené anglické slovo, trochu máme s tou normativní tvorbou jazyka občas problém, no..

                        0 0
                        • Vita P.  

                          Tady jde o to, že čeština je flektivní jazyk a abys mohl cizí ženské jméno použít v české větě v jiném než v prvním pádě, tak ho musíš přechýlit. Že se to občas bere moc dogmaticky je asi pravda, čtení startovní listiny ženského závodu se bez -ová v pohodě obejde. Na druhou stranu z věty: „V závěru závodu předjela De Boer Lechner“ prostě nevím, kdo byl lepší. Jestli De Boerová mocně finišovala a předjela i Lechnerovou nebo nebo to bylo na opak. Jistě to jde vyjádřit opisem, ale proč? Při doplnění -ová je to normální krátká, stručná a výstižná česká věta a třeba v případě komentování hektického závěru závodu nemusí být vhodné to vyjadřovat opisem nebo tam vkládat různá pomocná slova.

                          0 0
                          • tomxxx  

                            Jenže pak máš ruská jména a to je teprve paskvil. Chlap je Šarapov, manželka Šarapova a českej komentator z toho udělá Šarapovová. Přitom tohle vysklonovat jde. Povídáme si o Šarapové, hrajeme s Šarapovou. Zni to blbe, ale furt lepe než dvojite prechylovani s Šarapovovou. Navic všem zastáncům nevadí řikat Angelina Joli, nikdo neříka Joliová, nebo Jennifer Lawrence a ne Lawrencová. Přechylovani se uziva dost nekonzistentne.

                            0 0
                            • Vita P.  

                              Tak to už je spíš o tom, jak jsou nastavená konkrétní pravidla pro tvorbu přechýlených jmen. Co jsem našel, tak koncovka -ovová je z hlediska pravidel správně (zde ). Jestli je to pravidlo nastaveno dobře nedovedu posoudit.

                              0 0
                              • tomxxx  

                                Spis to potvrzuje, ze je to pravidlo debilni a zaslouzilo by aktualizaci. Ja moc nechapu, proc se z ustavu jazyka ceskeho tak vehementne branej zmen. Na prechylovani jsou hrozne haklivy, pritom je to evidentne nedoreseny.

                                0 0
                                • plzakj  

                                  Dobrovský by to viděl jinak ;-)

                                  0 0
                                  • tomxxx  

                                    No a nebo Jan Hus, kterej nam pekelne zavaril s hackama, pritom v polsku to jde bez nich… Ted je otazka, jestli zruseni hacku by byl navrat ke korenum nebo przneni ceskeho jazyka. :-D

                                    0 0
        • Pebe  

          já používám Unblockyoutube­.co.uk dolů do řádku vložím odkaz na video z Youtube a koukám v pohodě.

          Namur super, co van Aert s van der Poelem předvádějí je až neskutečné, krásný souboj

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mě to právě v FF nechce jet přes žádný proxyfree…

            0 0
          • Polka  

            Dik, fachci, jdu to skouknout.

            0 0
          • Polka  

            Jsem se k celymu prenosu dostal nakonec az vcera a je na to radost pohledet, i ten Diegem. Ja teda v presile belgicanu fandim Poelovi. Ac se to kolikrat nezda, tak Pauwels fakt dobre, ty ztraty nejsou zas tak velky.

            0 0
    • jecnak  

      Komu to uniklo, tak doporucuju se mrknout na nocni Superprestige Diegemu Co ti dva borci predvadeji, je uzasny.

      Jinak gratulace Katce Nash k peknemu tretimu mistu na poslednim svetaku. Opet ukazala, ze ma smysl bojovat az do konce. Jinak Vos je zpet v plne parade.

      0 0
      • plzakj  

        To co bylo za vyskok pred tou cilovkou :-D

        Skoda, ze uz se v Plzni nejezdi :-(

        0 0
      • Smazaný účet  

        Dík, škoda že to HD není ani omylem. Jinak jakožto starší a čím dál víc zapšklý jedinec, fandím jednomu z posledních ze staré gardy a to muži s kamenou tváří :)

        0 0
        • standoslav  

          To já zas Tomovi M., ten ten cross fakt prožívá, ten se trápí, trpí, ale jede a dobře. Jen skoda, že ti dva mladí jsou fakt jinde. Super zajel včera i Boom.

          0 0
        • orm  

          Jsem na tom stejne. Behem dvou let total zmena a v muzim nemam komu fandit. Ty mladi jsou fajn, ale … .

          0 0
      • Pijer  

        Pecka, třeba se jednou dožijeme něčeho nočního i u nás ;-)

        .........hozená rukavice pro Petra Polívku :-D :-D :-D

        0 0
    • jecnak  

      29.12. Se jede dalsi dil Verzekeringen Trofee – Azencross. Jede Nash, Havlikova, Bajgerova, Stybar, Boros. Urcite to zas bude nekde na Youtube.

      0 0
    • plzakj  

      Auuu. Je po zavode :-/

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mathieu nevypadal vůbec dobře :(

        Štyby 18.

        30.12.: Brico Cross CX at Bredene, Belgium

        1.1.: DVV Trophy CX/GP Sven Nys at Baal, Belgium

        0 0
        • plzakj  

          Tjn. Prekvapilo mi, ze se ani nehnul. Ale bylo videt, ze dycha. Snad bude ok. Byla to asi poradna pecka rovnou na rameno / hlavu.

          Styby dobrej trenink :-)

          0 0
          • Pijer  

            VDP píše na svém FB: „Jsem v pořádku, byl to ošklivý pád, moje vina, ale měl jsem štěstí.“ – takže asi bude cajk

            0 0
          • Pijer  

            Tady je ten jeho pád https://youtu.be/Ved7dauxuUU

            0 0
            • orm  

              Fuj. Tohle znam. Stalo se mne totez a skoncilo to zlomenou lopatkou a par mesici rehabilitace. Snad bude ok.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Stejně by mě zajímalo, co by se muselo stát, aby byl ukončen závod? Závodníci se doslova prodírali přes shluk záchranářů, ti potom posléze i nesli nosítka kus po trati.

              0 0
              • plzakj  

                Tak celni pozice to neovlivnilo. To by bylo skoda to kvuli tomu zabalit. Spis mi prekvapilo, jak dlouho trvalo, nez se k nemu nekdo dostal.

                0 0
                • 01carbon  

                  Chapu ze se jelo o zachranu zemekoule ale docela sok jak ho ta skupinka objizdela i kdyz lezel jako evidentni mrtvola

                  0 0
                  • jecnak  

                    To mi prislo hodne smutny. U prvnich to pochopim, nevideli ani co se delo a ze se nezved, ale ty co kolem nej projizdeli pak?

                    0 0
                    • plzakj  

                      Tjn. Staci par minut zapadlej jazyk a mozek je nasuchu…

                      0 0
                    • Pijer  

                      Já ty závoďáky spíš chápu, od toho tam jsou pořadatelé...­...tohle přece nebyl žádný hnoják :-(

                      0 0
                  •  

                    ja si to vykladam tak ze je to pre ty chlapi proste prace lebo je oni su placeny za to ze se nekde ukazu a jedu zachranari su placeny za to ze poskytuju lekarsku pomoc su rychle u nehod a tak dalej to zna kazdy z nas a oraganizator musi zastitovat kazdy jediny problem a to aj rozmistenie zachranarov a zaisteni pohybu kolem trati

                    preto je to jeho vina

                    cyklokross je trat na louke s kopcom kde su dany zatarasy a blatistvy zjazd kde se honi banda chlapov na cx bicyglov a ako celek zarabaju prachy a preto se zavod nebude v poli zavirat lebo ludi prisli na sou takovy zavod je drsna vec a niekdo si neda nic zadarmo a je to bud ty alebo ja a preto niekdo zo zavodnikov nebude kvoli nemu zastavovat a ztracat poradi

                    Edit, ted som si vsimol pijerova priespevku. Suhlasim Pijere

                    0 0
                    • 01carbon  

                      „Spirála sichemické smrti neuronů: 8 s – žádný kyslík; 10 – 12 s – bezvědomí; 30 – 40 s – ztráćí se odezva na EEG; 3 – 4 min – glukóza spotřebována, nekróza; 8 – 9 min – pokud jde o rozsáhlé postižení, následuje smrt (vyjma při hypotermii).“

                      Asi to máme každý nastavený nějak jinak. Ten poslední ve skupině jel okolo něj když ležel bez hnutí 5–7sec. Nedej bože aby se mu něco stalo a moc by mě zajímalo, jestli si každý uvědomí, že se to může příště stát i jemu.

                      No hlavně když tu zeměkouli zachránili.

                      0 0
                      •  

                        chapem tvoj postoj take se na veci divam z ludskeho hlediska ale totok je vrcholovy sport proste spica kazdy z nich ho videl a mohol vytusit ze stalo nieco vaznejsiho nez biezny pad ale kazdy z nich se rozhodol ze mu nepomuze

                        pripomina mi to nazor jednech zenskych ktory mi vasnivo vraveli ze by nejradsej nechaly zrusit taxisov prikop na velke pardubckej rozesmalo ma to

                        sport je krasny a zaroven aj velmi drsny

                        0 0
    • Copernicus  

      Silvestr v Terezíně

      0 0
    • Šakul  

      Ahojky, v kolik se jede dneska závod? Díky

      0 0
    • Kire  

      Záznam dnešní GP Svena Nyse na kanálu https://www.youtube.com/…VnGxEYYP3qGw.

      0 0
    • Tencovozikmin  

      Polovina zavodu v Hlinsku a protrepavaji fest,ty prsty bych po zavode nechtel videt.

      0 0
      • IndyCZ  

        Moje mrznou jen ze sledování. Borci…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jednoznačný geroj závodu (můj ročník) Emil, přestože asi 2× brousil asfalt nevzdal to. Teda ale neodpustím si ten plembák, to je designérova pomsta :)

          0 0
          • jecnak  

            Tak sel tomu celkem s tema vckama naproti. Podminky jsem jim fakt nezavidel, ale podivana krasna. Gratulace vitezi, opravdu si to zaslouzil. Doufam, ze mu to v kariere pomuze.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Souboj fakt parádní. I bez mrazu a sněhu byla podle me trať docela tezka, krasne se na to koukalo…

              0 0
            • DaD  

              Přesně na to sem myslel, když jsem ho tam viděl s těmi brzdami. To musel být zážitek. Když to konečně rozbrzdil, tak byl dole kopcom. Pak mu to tam opět přimrzlo a z kopce zase nic. Se nedivím, že šel na hubu. Ale divím, že neměl kotouče. Ten rozdíl v ovládání velocipédu proti klukům vpředu byl znatelný. Každopádně je to borec a velká škoda, že to na tu bednu nedal.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jestli to spíš právě nebylo o tom ty brzdy dole včas pustit. I když Šimon měl taky kantíky, nevím jestli je preferuje nebo nemá diskový Prďoli k dispozici…

                0 0
                • DaD  

                  Možné to je, ale když dolů přilítneš nesmyslnou rychlostí, tak už toho s tím moc neuděláš. Zrovna na tento závod musely být ty kotouče velkou výhodou. A naopak takový závod svěťáku ve Vegas bych klidně na kantíkách jel.

                  0 0
          • Polka  

            Fandili jsme mu s mladým, zalíbilo se mu strašně jeho jméno :-) A ten Šimon… já teda nevím, to už prostě smůla není, je to ňák moc často, ale tak hlavně ať je ready.

            0 0
    • Pijer  

      Koukal jsem na záznam holek a docela smutná podávaná.

      Během chvíle propastně odjetá dvojička Kooperativy – Pavla s Nikolou, v cíli třetí Adéla Šafářová jako multi cyklistka (ale hlavně bikerka), a jen o pár vteřin za čtvrtou zklamanou Mikuláškovou šestnáctiletá Tereza Vaníčková (klobouček dolů).......star­tovalo jen 18 holek a minimálně rundu od Pavly nedostalo jen 12 :-( Už aby dorostly ty mladé holky z Ivaru a Veltěže.

      0 0
    • milan.v  

      Mínus 15st., to byla tedy síla …

      Už jsem v životě viděl hodně cyklokrosů, ale že by se takto pravidelně protřepávalo prstama, rukama, to ještě ne …

      Jinak závod naprosto super, doufám, že se brzy zase dočkáme někoho, kdo bude dávat i závody s Belgičany a Holanďany a nebude tam jen do počtu …

      0 0
      • standoslav  

        Tenkrát na Ms v Popradu byla větší kosa, k tomu na té pláni silný vítr a pár lidí jelo dole „krátké“. Nutno ještě dodat, že v Be,Nl, takové mrazy neznají a stejně jim to jelo.

        0 0
        • Tina  

          Presne. Vtedy v Poprade som bola. To boli neskutočné mrazivé podmienky.

          0 0
    • Kire  

      Čekají nás tři lednové, cyklokrosem nabité víkendy, nejdříve 2× SP a poté MS.

      Ze SP ve Fiugi dává ČT přímé přenody Elite M i Ž, z Hoogerheide záznamy Elite M a Ž, no a z MS celkem 4 přímé přenosy.

      Více info: http://www.ceskatelevize.cz/…ram/hledani/?…[nadtitul]=Cy­klokros.

      0 0
    • snas89  

      Koukal jsem i ja:)

      Velka gratulace vitezi. Jsem ras ze to ustal a tesi me ze se ty lokty kolinksky nezurocili ve vitezstvi.

      Obcas to bylo na presdrzku.

      0 0
    • Pijer  

      V sestřihu ČT mi to tak extrémní nepřišlo, ale takhle sestříhaný poslední svěťák ve Fiuggi je fakt mazec.

      0 0
      • Rorejs74  

        Chudák Aerts, psali že to odnesla klíční kost a lopatka … ten strom sviňa neuhnul :(

        http://www.tyden.cz/…_413885.html

        0 0
        • Polka  

          To bylo hned jasny, slupka jak prase a jak si pak drzel ruku, hlavne ze cesti komentatori si delali nadeje na pohmozdene rameno :-)

          0 0
          • Rorejs74  

            JJ, ta klíční kost byla zichr, úplně jsem si vzpomněl na sebe a trochu mě v tom srůstu i zatrnulo. Musel jsem si jít dát hned panáka ;-)

            0 0
      • gerrard  

        Prvni kolo zen byl opravdu mazec, to byly jatka v primem prenosu. Od najezdu do terenu porad nejaky karambol.

        0 0
    • Pijer  

      Škoda, že dneska štěstíčko Katce nepřálo a druhé místo v celkovém svěťáku jí uteklo o chloupek :-(

      Snad si to vybrala dnes a příští víkend se bude smát.

      Jinak zbytek holek trápení, mladá Tereza Vaníčková se rozkoukává a mohla by jít nahoru.

      V chlapech Bory dobře, příští víkend by to v redukované startovce mohlo být do deseti ;)

      Tady jsou výsledky

      0 0
      • standoslav  

        !!! A o víkendu nás čeká vrchol sezony – MS !!!

        0 0
        • DaD  

          Mým favoritem je Lars van der Haar. Aert i Poel už toho letos vyzobali dost a tak bych mu to hodně přál. Tihle tři se, podle mého, mohou sejít na bedně, ale jaké bude pořadí???

          0 0
          • Melvin  

            Jsem prave zvedav jestli jestli to nebude zase jenom souboj Aert a Poel. Aert mel snad nejake problemy s kolenem a Poelovi to posledni zavod nesedlo, ale jel to s plneho treninku. Jinak Haar jel posledni dobre, ale taky mu to tam dost casto kotvil vzadu Meusen. Skoda je, ze o vikendu uz nema mrznout, co by bylo jinak dobre pro nase.

            0 0
        • Pijer  

          Tady je článek o trati a je tam i docela pěkné video. V čase 2:00 jsem koukal na tu skloněnou mez a když to bude klouzat, tak tam bude asi pěkně veselo :-)

          0 0
          • Polka  

            Ten Wellens teda pekne pribral, bych ho ani nepoznal :-)

            0 0
            • orm  

              Jak se na zacatku strojil. Uz ma skoro vetsi bricho nez ja :-).

              0 0
          • plzakj  

            Peknej svah. Maj tam teda skoro vic snehu, nez v dolomitech mimo sjezdovky :-)

            0 0
          • Pijer  

            Tak veselo tam asi moc nebude, Martin Bali-Jenčík píše:

            "Trať mistrovství světa v cyklokrosu byla dnes odpoledne trochu upravena. Za vše může sníh. Na jednom z jinak atraktivních šikmých úseků si řada trénujících nabila ústa. Trať tam byla rozšířena směrem dolů, aby se dalo jezdil víc po rovné zemi.

            Toho lituje Adrie van der Poel, který se na stavbě podílí. Dle jeho názoru se mělo počkat do soboty, čekají se vyšší teploty."

            0 0
        • plzakj  

          Mno pekna klouzacka ta trat. Vubec to tem juniorum nezavidim. Skoda nasi spadli vsichni hned na 1. Ledu :-( Maji moznost si tu trat projet pred startem?

          0 0
    • standoslav  

      Mají, jenže když po startu nespadne prvních 10, je to pro ostatní moc těžké.

      0 0
    • snas89  

      no vida..a favorit má hned reklamu.

      ještě že dali taky jedno kolo vepřový hlavě.

      0 0
      • Johnnyxjr  

        +1

        0 0
      • beranek666  

        Asi kvalitní kolo, když ho dokáže zlomit padesatikilova holka v nulove rychlosti do kopce.

        0 0
        • Pijer  

          Nejhorší je, že ten prasklý rám byl příčinou pádu a ne důsledkem. Úplně to její kritizované zahození chápu :-( – „Hromadný pád jsem zavinila já. Prasknul mi totiž rám a já se poroučela k zemi. Ještě štestí, že se mi to nestalo v některém prudkém sjezdu. To bych asi dopadla daleko hůř,“ řekla Pavla

          0 0
          • Namtos  

            A ani moc reklama pro favorit, režisér dal opakovačku včetně toho jak ho nese a jak s ním naštvaně sekla za „mlíko“. A teď ten záběr dostal výpovědí od Pavly i příběh , který rozeberou i jiná média…

            0 0
            • TJK  

              a to si vzal kde prosimte tenhůle nesmysl… kolo donesla ke hrazeni, dala ho na hrazeni a pustila ho, takze jen spadlo za hrazeni.. zadny hazeni za mliko tam nikde neni…

              0 0
              • Namtos  

                Může to být i tak jak píšeš, koukal jsem se zpětně na záznam, to co jsem psal bylo z pocitu během přenosu, to jsem byl nejspíš nas.aný i za ní..

                Tohle jsou jen dohady, třeba se k tomu vyjádří sama závodnice…

                0 0
          • Pijer  

            Tady o tom řekla o něco víc a evidentně už s vychladlou hlavou. https://www.damynakole.cz/…ch-zavodnic/ .....takže to vypadá, že bude dál pokusným králíkem a testovat na svém těle rámy :-)

            0 0
            • Pijer  

              Až teď se ukázalo, že ten rám vydrží zhruba stejně málo, jako její žebro a tak končí sezónu :-(

              0 0
    • snas89  

      katka jede úplně parádně

      0 0
    • Johnnyxjr  

      Paráda bedna je doma

      0 0
      • MD1972  

        +1

        a „trsátka favorit“ v přímém přenosu

        dobře mu tak -slovačisko-

        favorit skončil v 90tých letech výrobu na železe

        a tak to mělo a má i zůstat …

        0 0
      • jecnak  

        Krasny zavod. Napinavy do posledni zatacky.

        0 0
        • 01carbon  

          poslední kolo = několik infarktů. Nádherný závod, nádherný konec.

          0 0
          • plzakj  

            Jo, krasne to tam poslala ta belgicanka pod Vosovou v tom poslednim sjezdu. Katka super.

            0 0
        • gerrard  

          Paradni zavod. Zase sem si doma u sportu poradne zarval. :)

          0 0
    • rc fox  

      Katka super.

      Závod moc pěkný.

      Jenom jsem trochu nepochopil, ten flusanec Katce na záda od té čtvrté mrchy po projetí cílem.

      0 0
    • DaD  

      Bohužel nějaký velký problém potkal i Katku. Bylo na jednom záběru vidět, jak má bovden nahoře na rámovce úplně vytažený nahoru. Odpovídalo by to tomu, že jí to zřejmě neřadilo, začala parkovat v těžkých výjezdech a procedila se zpět. Pak si to ovšem krásně sjela a pro Katku velký klobouček! Je to šikulka :)

      0 0
    • Pijer  

      Cyklokrosový svěťák by se v sezóně 2017/18 měl jet podle těchto notiček:

      Iowa City

      Waterloo

      Koksijde

      Bogense

      Zeven

      Namur

      Zolder

      Nommay

      Hoogerheide

      ........... v Čechách si evidentně ještě pěkně dlouho počkáme :-(

      0 0
      • Pijer  

        Už je to známo i s termíny:

        Iowa City (USA) – 16. 9. 2017

        Waterloo (USA) – 24. 9. 2017

        Koksijde (BEL) – 22. 10. 2017

        Bogense (DEN) – 19. 11. 2017

        Zeven (GER) – 25. 11. 2017

        Namur (BEL) – 17. 12. 2017

        Heusden-Zolder (BEL) – 26. 12. 2017

        Nommay (FRA) – 21. 1. 2018

        Hoogerheide (NED) – 28. 1. 2018

        0 0
    • snas89  

      tvl, to ivysilani na český televizi je úplně tristní.

      0 0
    • robb  

      Super závod třiadvacítek, rvali se až do konci. Belgie bez medaile.

      0 0
      • Pijer  

        Od začátku jsem si přál bednu bez Belgánů ;-)

        A podle toho vývoje jsem chtěl aby bronzovou placku měl Orts Lloret a Bertolini stříbro. Sice to úplně neklaplo, ale i tak spokojenost a moc pěkné pokoukáni.

        0 0
    • DaD  

      Ital se mi moc líbil v technicky nejtěžších pasážích, ale nějak mu to už nešlo na ostatních místech.

      0 0
    • plzakj  

      3× defekt, to je sen.

      0 0
      • Pijer  

        zrovna jsem chtěl napsat, že bych to zahodil.

        Ještě 20 minut, tak to třeba ještě dojede ;-) ........nebo ještě 2× píchne :-D

        0 0
        • jecnak  

          Blato plus zmrzly hrbolaty defekt, to je proste vrazedna kombinace.

          0 0
        • plzakj  

          :-) Stat se muze cokoliv. I van art muze defektit. Ne, ze bych mu to pral, ale takhle snadny to mit nemuze :-)

          0 0
      • Pijer  

        Vypadá to, že už to své druhé místo zaviněné hlavně defekty bere Mathieu van der Poel s nadhledem :-)

        0 0
    • TJK  

      me prijde ze texh defektu tam bylo od oka tak 30 :) namotanej saltr… 2× kolobezka do cile :) no byl to hezky svetovy sampionat… libily se mi vsechny zavody… zensky… juniori i elitaci… paradni pokoukani a zavody az do konce

      0 0
    • grafik  

      Pardání podívaná, všechny závody.

      0 0
    • Pijer  

      Celý závod jsem si říkal, jaké to zelené potvory veze jako jediný Van Aert, že se mu ty defekty vyhýbají?

      No a tady je vysvětlení...­.....prostě zkušenosti bývalých závoďáků jsou nezaplatitelné ;-) :

      "Tady je vysvětlení, díky komu a čemu se Wout van Aert stal mistrem světa. Díky Nielsi Albertovi. Vytáhl totiž ze svých zásob zelené Michelinky*, na kterých se už šest let nejezdí. Wout van Aert měl jediný defekt, Mathieu van der Poel čtyři.

      Niels Albert to okomentoval: „Trať byla postavena na starém lomu. Myslel jsem si, že když ten sníh roztaje, obnaží se kameny pod ledem. Byl to risk, ale vyplatil se.“

      *Tedy přesně to byly galdy Dugast s nalepeným běhounem od Michelinu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Musím být rychlejší než Pijer :)

      Pěkné shrnutí MS + další drby

      0 0
      • Pijer  

        :-)

        Osm defektů v jednou závodě je vážně strašidelné..­.............­......a pro mě noční můra – už abych si začal dávat stranou balík peněz na náhradní kola, jestli s tímhle někdy přijde mlaďas :-D

        0 0
        • DaD  

          Tak jestli nebude jezdit ve starém lomu, jako se jel tento mistrák, tak to tak hrozné zase nebude:)

          0 0
      • Pijer  

        Zpětně ještě nevěřícně kroutím hlavou nad výkonem Lars van der Haara a Gianni Vermeershe, kteří přes 7 respektive 8 defektů dokončili na 4. a 8. místě!!!

        0 0
        • DaD  

          Lars mě nasral:) Pro mě to byl černý kůň závodu.

          0 0
      • snas89  

        Mě dostal s tím, ja kpíchl i s autem po závodě :)))

        0 0
        • Pebe  

          tohle nám píše Oktávka po přezutí na zimáky a zpět celkem pravidelně. Akorát v češtině napíše „Zkontrolujte tlak v pneumatikách“

          ale vtipný to je, to určitě, navíc píchnul 4× a na autě taky

          0 0
        • plzakj  

          Je to vtipny, ale neverim mu :-) Spis mu v chladu klesnul tlak a eurobavorak odmital jet na podhustenych gumach kvuli vyssim emisim.

          0 0
    • Kire  

      Na Youtube kanálech CyclingVids a cyclocrossable jsou videa z víkendových závodů DVV a Superprestige.

      0 0
    • Pijer  

      Zatím neoficiální kalendář závodů Toi Toi Cupu 2017/18

      28.9. C1 Slaný

      1.10. Veselí nad Lužnicí (m Toi Toi Cup)

      7.10. C2 Jabkenice

      14.10. C2 Hlinsko

      15.10. Jičín (m Toi Toi Cup)

      28.10. C2 Holé Vrchy

      4.-5.11 ME Tábor

      11.11. C1 Uničov – o termínu se rozhodne v dubnu kvůli možné kolizi s případnou účastí našich tenistek ve finále tenisového Fed Cupu – nemohla by být přítomná televize, tenis by měl přednost

      12.11. severní Morava (m Toi Toi Cup)

      26.11. Čáslav (m Toi Toi Cup)

      2.12. C2 Milovice

      9.12. C1 Kolín (MČR mládeže)

      13.1. C2 Mladá Boleslav (MČR muži a ženy)

      0 0
    • Kire  

      Hezkej pohled do historie: https://www.cxmagazine.com/…-really-hard

      0 0
    • florisg  

      Hezkej pohled do historie: http://livestreamsport.co.uk/…-live-stream

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.