• jecnak

    Dovolil bych si zalozit vlakno venujici se nadchazejici cyklokrosove sezone. At uz na zcela amaterske urovni, tak na profi.

    Aktualne vim o techto zavodech ci serialech zavodu:

    1. Toi Toi Cup – je treba licence UCI
    2. UAC bude mít seriál CX – predbezny rozpis pro Beckov
    3. Cyklokros Masters – nad 30 let

    Budu rad, kdyz doplnite dalsi akce, o kterych vite. Vloni se jezdilo jeste neco na jihu Cech a na severu Moravy.

    0 0
    • Staifus  

      Rád bych se mrknul, jestli bude někde něco na západě. Dejte tip, díky moc

      0 0
    • ZbynekN  

      Tady je kalendář VCX cupu.

      0 0
    • Melvin  

      Na severu Moravy se jezdil (a snad ještě jezdí) Oderský pohár.

      0 0
    • oberleutnant Weiss  

      Jižní Čechy = TBC série…

      0 0
    • Polka  

      Brnensky cyklokrosovy pohar letos taky ma byt. Info pak taky u poradetele na http://www.favoritbrno.cz/

      0 0
    • MichaelSimek  

      https://www.youtube.com/watch?… Kača vyhrala prvni zavod svetaku v cx

      0 0
    • jonti  

      Ani jsem netušil, že je toho tolik. Jestli bude nálada, zajedu něco, kde se smí i na MTB.

      0 0
    • karliner  

      Jsem jediný, komu přijde jmenování usvědčeného dopera Dlaska trenérem CX reprezentace ne jako facka, ale jako rána pěstí mezi oči?

      0 0
      • Melvin  

        Nejsi, taky jsem se celkem divil.

        0 0
      • Pebe  

        přece už má odpykáno ne ;-) (doufám je to dostatečně pochopitelný smajlík, taky mě to docela zarazilo)

        0 0
        • standoslav  

          Můj názor je, že pokud mladí uvidí „naživo“ někoho kdo vzal, byl chycen, potrestán, je to výchovnější a oni si uvědomí co vlastně už ví, že jediná cesta je trénink, životospráva, zápal pro věc.

          0 0
          • karliner  

            Nebo si také uvědomí – ber a když tě chytnou, dostaneš od svazu trafiku?

            0 0
            • Tina  

              Presne toto bohužiaľ napadlo aj mňa :( Je to fakt veľmi nešťastné rozhodnutie. To fakt už nie je v ČR nikto vhodnejší?

              0 0
              • USPS  

                Ale je – Ladislav Jakl…

                0 0
      • McBlacky  

        dobrý peklo no. Laťku nastavil Zlámalík, takže se jede dál podle toho. Jak by řekl Robert, pumpičkou přes koule a pevnou osu do oka ;)

        0 0
    • Darius  

      Mel bych lama dotaz ohledne pravidel:

      Plati omezeni pro sirku plastu, riditek i pro serie UAC ci Masters nebo jen pro licencovany Toi Toi Cup?

      0 0
      • jecnak  

        Nevim, ale prislo by mi to logicke. Zkus se poptat na jejich Facebooku.

        0 0
      • Pijer  

        O pláštích jsem věděl, o řidítkách ne – kolik je maximum?

        Edit – Myslím, že šířka řidítek omezená není:

        *§ 05. KOLA A VYBAVENÍ ZÁVODNÍKŮ

        C0501. Kola a sportovní úbor závodníků se řídí podle Všeobecných ustanovení pravidel cyklistiky.

        Kola používaná při závodech v cyklokrosu musí být v souladu s Pravidly ČSC – Všeobecná

        ustanovení, § 15 Závodní kola a sportovní úbor, část Závodní kola.

        C0502. Pro závody v cyklokrosu včetně kategorie mládeže není hodnota převodů omezena.

        Aktualizace 01.07.2014

        11/19

        C0503. Používání rovných řídítek je v cyklokrosu zakázáno. Výjimka je povolena pouze pro

        kategorii starších žáků.

        C0504. Pro cyklokrosová kola nesmí šířka plášťů překročit 33 mm (měřeno mezi nejširšími

        částmi) a tyto nesmí být osazeny hroty ani hřeby. Výjimka omezení šířky plášťů je povolena

        pouze pro kategorii starších žáků.

        C0505. Používání diskových brzd je v cyklokrosových závodech včetně tréninku povoleno. Pro

        závody v cyklokrosu je zakázáno používání pevného pastorku.

        C0506. Pro národní závody v cyklokrosu musí závodníci nebo vedoucí týmů, jejichž závodníci

        chtějí použít při závodě nestandardní materiál podle pravidel ČSC, předat rozhodčím

        nejpozději před startem závodu prohlášení o způsobilosti tohoto materiálu. Formulář

        prohlášení je uveden v příloze 2 těchto pravidel.

        C0507. Při mezinárodních závodech musí být v případě použití nestandardních kol příslušný

        model kola zapsán na listině povolených výjimek UCI.

        C0508. Nošení pevné ochranné přílby je v průběhu závodu a při tréninku – rozjíždění na trati

        závodu povinné.

        C0509. V případě použití pláštěnky je povolena pouze pláštěnka průhledná.*

        "P R A V I D L A Cyklistiky PRO ZÁVODY V CYKLOKROSU ":http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/…-07-2014.pdf

        0 0
      • Pebe  

        na Masters píšou „Je povoleno startovat na horském či trekingovém kole. Je povoleno startovat na jakékoliv šíři pláště či galusky.“

        0 0
    • Smazaný účet  

      1. závod ČP TTC, MZ UCI C1, Slaný

      Koukal jsem do kalendáře, že je tam i Brno 28.11., narozdíl od XC zatím z elity jen ženy…

      0 0
    • gargamel  

      Bude dnes někdo z b-f závodit ve Slaném v těch „hobby“ cx závodech? Asi se pojedu mrknout na trať, jestli to v tom dešti vůbec bude..

      0 0
      • Pijer  

        Proč by to nebylo? Je to cyklokros ;-)

        Mlaďas tam pojede žáky.

        0 0
        • gargamel  

          Spiš bylo myšleno, jestli tam vůbec někdo bude :)

          0 0
    • jecnak  

      Mimochodem dobrý skill vyjizdeni schodu

      0 0
      • tromboonen  

        Meli by zacit rozebirat stredy i v CX, tam je jasnej motorek :)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jsem na tebe onehda koukal v Nymborough, jak to pilujes, a slo ti to docela pekne :-) A rikal jsem si ze si ze si musis verit, delat to na cosmicach.

        0 0
        • jecnak  

          Tam to ale normalne proskacu. Takovy ten figl s houpanim neumim a musim rict ze ani mema koule to zkouset (mozna bych je pak nemel ani v realu :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Trošku nechápu strategii ČT, když z Uničova dají přímý přenos a z ME Huijbergen jsem nezaregistroval ani záznam…

      0 0
    • Pijer  

      To se mi snad zdá........nebo je to nějaká kachna a já jsem kavka a skočil na to?

      Ze stránek Michaela Boroše:

      „Startovní listina pro Světový pohár v Koksijde, bohužel bez českých jmen. Na Českém svazu cyklistiky na nás asi zapomněli :-(“

      Startovní listina Koksijde

      0 0
    • jecnak  

      22.11. se jede open CX ve Kbelich. Mam to za humny, tak se prijedu znicit.

      0 0
      • Pijer  

        A proč vlastně letos nejezdíš TOI TOI CUP?

        0 0
        • jecnak  

          Chtel jsem jezdit UAC kvuli zavodum v blizkem okoli, ale mel jsem nejake zdravotni a jine problemy, ze kterych jsem se vyhrabal aspon castecne nedavno. Ted uz se mi do toho znovu naskakovat nechce.

          0 0
          • Pijer  

            Aha, tak snad už to bude dobrý a uvidíme se buď v neděli, nebo jindy.

            0 0
    • Pijer  

      Petr Polívka nachystal Hostivařský cyklokros – neděle 29.11. , tak kdo máte chuť, tak přijeďte.....

      0 0
    • jecnak  

      Jsou ted pres vikend volne ke cteni cisla CX magazinu http://www.cxmagazine.com/…black-friday

      0 0
    • Smazaný účet  

      Čím menší hala, tím lépe? http://www.youtube.com/watch?… :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      SP Namur

      0 0
    • Polka  

      Pro poradek SP Zolder

      0 0
      • Smazaný účet  

        Boroš jezdí furt vedle Nyse, tak by se mohl lecčemu přiučit :)

        0 0
        • standoslav  

          Ta Belgie mu určitě pomůže, tady by se už nezlepšoval.

          0 0
    • zbartos  

      Cyklokros Anthropos viz https://www.facebook.com/…63224881176/

      První brněnská cyklokrosová taškařice v novém roce 2016.

      Start a prezentace na asfaltové cestě odbočující z ulice Pisárecké

      11:30 start mládeže: chlapci 30 min + 1 kolo / dívky a juniorky 25 min + 1 kolo

      12:30 start žen + juniorů + mužů: muži + junioři 45 min + 1 kolo / ženy 35 min + 1 kolo

      Mládež zdarma / junioři 50 Kč / muži + ženy 100 Kč

      Přihlášení nejpozději 30 min před startem

      Nejdůležitější pravidla:

      1. dovolena cyklokrosová i horská kola
      2. při dojetí o kolo se neodvolává
      3. přilba povinná
      4. otevřené všem – s licencí i bez
      5. na vlastní nebezpečí
      0 0
    • Polka  

      Dneska Simon pekne! Pral jsem mu to a konecne to vyslo, dojemne stupne vitezu.

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Souhlas, zasloužil si to…

        0 0
      • orm  

        Myslim, ze mu to vsichni prali a take si to v dnesnim zavode zaslouzil. Pekny zavod. Nerozhodnuto skoro az do konce.

        0 0
        • jecnak  

          Souhlas. I trat pekna.

          0 0
          • raw 4  

            Jen je škoda, že okruh v Borkach není moc na techniku

            0 0
        • Pijer  

          Pěkná podívaná a konečně to Šimonovi vyšlo, tak snad mu to pomůže ke klidu a nějakému pořádnému výsledku ve světě.

          Docela mě mrzí, že ČT (když už tam má techniku a lidi) nedává závod holek :-( Chápu, že by to neprotlačili live, ale někdy večer, v noci nebo dopoledne by to jít mohlo a člověk by pak na to mohl hodit oko v jejich archivu.

          0 0
          • orm  

            Take to nechapu. Live to muze bezet alespon na webu.

            0 0
            • USPS  

              +1

              Taky jsem to tam marně hledal. Ale co čekat od „firmy“ co má měsíc co měsíc jistých několik set milionů bez ohledu na to co produkuje, že… :-7

              0 0
          • karliner  

            Popravdě – co bys tam chtěl přenášet??? Pachtění asi 20 žen a dívek, které po prvním kole měli mezi sebou rozestupy, že se na trati už neviděly? Tedy kromě prvních tří a pak skupinky dvou až tří holek za nimi? Úplně jsem zíral, jak ta úroveň dámského závodu byla tristní…

            0 0
            • USPS  

              Šak to je ta prdel – ostatně jako celý tzv. ženský sport… :-)

              0 0
          • šimlos  

            Krátký šot byl během závodu mužů,byl to spíš šotík :-).

            0 0
    • Tina  

      Power data Helen Wyman na majstráku sveta. Krásne čísla.

      0 0
      • Tina  

        Oprava, dáta sú zo svetového pohára, ktorý sa šiel na trati nadchádzajúceho majstráku sveta :)

        0 0
      • zdendos-rb  

        vypadá to že jo…

        http://sporza.be/…en/1.2559655

        0 0
        • Tina  

          More details…

          “When the saddle of the tube was removed, there were electrical cables protruding from the tube. When they wanted to remove the crankshaft, something that is normally easy, it was not possible because the crankshaft was stuck. The motor was in there.”

          0 0
          • zdendos-rb  

            její bratr si v současné době odpykává zákaz pro EPO. – to bude asi povedená famílie :-)

            0 0
            • Tina  

              jj, čítala som. Je to fakt smutné, že to niekto naozaj skúsil. Ja som si myslela, že fakt nikto nemôže byť tak blbý. Veď Dnes sa už na detekciu používajú termo skenery. Takže sa rozoberá až v podozrivom prípade.

              Som zvedavá kto v tom všetko bude, pretože ona sama si to tam určite nenamontovala. Otec, tímový mechanik ,,, ?

              0 0
              • Yura  

                Kazdopadne jestli bude zavodit dal, tak ji to budou předhazovat do konce kariery. Heh bych se hanbou propadl. Jako dat si nejakej efedrin, clenbuterol nebo co to beru, ale tohle uz je fakt lol. :D

                0 0
                • Breakpain  

                  V čem je rozdíl, jestli něco spolkneš nebo „vylepšíš“ kolo? … Obojí „pomůže“ ;) …

                  0 0
                  • Yura  

                    Efedrin nebo klenbuterol, kterej te nakopne a trochu stimuluje ti urcite „nepomuze“ tak jako motor v kole lol. Proste urcite v ocich všech je tohle uz hodne trapny a za carou.. Nebo si myslis, ze by třeba fanoušci Contadora prekousli motor v kole stejne lehce jako nejake stopove množství clenbuterolu? Asi ne, by se mu všichni smali do xichtu a mohl by to zabalit..

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Hele, zakázané je obojí, takže z mého pohledu je už jedno, co použil … použil ;).

                      A je mi celkem jedno, že to používají – to jen na úvod – myslím si o tom své.

                      0 0
                      • Yura  

                        Hele nehele sype kde kdo, ale motorek si necha dat do kola jen uplnej magor…

                        0 0
                        • Breakpain  

                          To asi jo, ale když je situace zoufalá … vsadíš vše ;) …

                          Stejně by mě zajímalo, jestli to byl tip nebo to kontrolují všem :)

                          0 0
                        • pepek  

                          Zase je výhoda, že po použití motorku nebudeš impotent, jak po těch sračkách, co zobeš v posilovně.

                          0 0
            • Smazaný účet  

              No, pěkně. Očekávám rychlý návrat cyklistiky na stránky bulváru.

              0 0
              • Yura  

                Ja vždycky tvrdil, ze na tech kolech za 300t nemusi ani slapat. No nemel jsem pravdu? :))

                0 0
                • standoslav  

                  Yuro, to Ti zatím přidá tak max. 5–7%, nepropadej panice.

                  0 0
                • standoslav  

                  Já byl loni v Táboře a něco se nám tam u trati zakutálelo pod nohy. Bylo to na dvě tužkové, tak jsme pojali podezdření, ale nakonec se ukázalo, že to vytrousila nějaká fanynka ten no, no , ............ . :-)

                  0 0
                • Kysky  

                  :D :D :D :D LOL

                  0 0
      • karliner  

        Je to spiknutí. Podle jejího otce to kolo do depa přivezla nějaká osoba, která s nimi občas trínuje a zapomněla ho tam. Tak neplaš, přece by nekecal :-)

        0 0
        • raw 4  

          A čistě náhodou to bylo nastavený na její míry..:-)

          0 0
          • Reggie  

            a mělo její číslo :-)

            0 0
            • raw 4  

              :-)

              0 0
            • karliner  

              Tak historky o kokainu v sušenkách od babičky z Kolumbie, různých druzích dopingových látek podstrčených v pastách na zuby, stejcích, doplňcích nebo nápojích už začínaly být nudné, tak teď nastoupí neznámí mladíci opírající svá kola vybavená motory do dep závodnic. K tomu už chybí jen vyjádření Dlaska, že holka je určitě nevinná a že je třeba jí dát novou šanci, třeba by mohla dělat trenérku nějaké reprezentace..

              0 0
      • Kysky  

        Taky je prča, že kolo před cílem to tlačí po cílový rovince s urvaným řetězem :D

        0 0
    • oberleutnant Weiss  

      U23 nervy až do konce – škoda toho kiksu při průjezdu cílem předposledního kola, možná ty síly Adamovi chyběly při skutečném finiši. Ale na druhou stranu druhé stříbro je po bezmedailovém Táboře super…

      0 0
      • Polka  

        No ty voe…se všem u tv srdce zastavilo, to nechápu co mu ruplo v bedně :-) Ale aspoň že tak, chyba teda brutální.

        0 0
      • Lenka.05  

        Ale radoval se hezky…

        0 0
      • black.horse  

        chyba brutální, ale bojovnost o to větší, že nehodil flintu do žita a urval stříbro a o i zlato se aspoň porval… hromada jinejch by zastavila a šla brečet do depa… za mě palec nahoru!

        0 0
        • Yura  

          Na to si prisel kde, ze by ostatní sli brečet do depa? Zjistil to relativne v cas, kdyby mu to doslo o 20 sekund později, tak by se na to taky vysral..

          0 0
      • scalar  

        Adam si jel svůj závod :-)

        0 0
    • Pijer  

      Příští ročník zase bez sveťáku u nás :-(

      SP 2016 – 2017 – 21. 9.: Las Vegas (USA), 24. 9.: Iowa (USA), 23. 10.: Valkenburg (Niz.), 20. 11.: Koksijde (Belg.), 26. 11.: Zeven (Něm.), 18. 12.: Namur (Belg.), 26. 12.: Zolder (Belg.), 15. 1.: Fiuggi (It.), 22. 1.: Hoogerheide (Niz.).

      Mistrovství Evropy: 29. – 30. 10. 2016 Pontchateau (Fr.).

      Mistrovství světa: 28. – 29. 1. 2017 Bieles (Luc.).

      http://mtbs.cz/…ovstvi-sveta

      0 0
    • RUSH  

      Chtěl bych se pokusit o aktualizaci vlákna na sezónu 2016/17.

      Odjel jsem si svůj první cyklokros u nás na dědině (Suchdolský Citi Cross 2016) a docela mě to chytlo. Hned jsem hledal, kde by se dal jet další závod, ale zatím jsem neobjevil (Středočeský kraj a okolí) cyklokrosový závod, který by bylo možné jet na MTB kole. Zjistil jsem, že pro letošní sezónu se v seriálu Cyklokros Masters smějí používat jen cyklokrosová kola (které bohužel nemám). Nevím jak to je v seriálu UAC. Nemáte nějaký další tip?

      0 0
    • jecnak  

      S dovolenim to tu zamykam. Pokracujte prosim v nasledujicim vlakne – 2016–2017

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce