• speedy gonzales

    takze konecne je mozne se stat clenem CEMBY. elektronicka prihlaska je na www.cemba.cz/prihlaska/ jednodussi uz to byt nemuze

    navic brzkou prihlaskou ziskavate BONUS! za par let muzete vypravet vnoucatum, ze jste byli u zrodu te legendarni cemby.

    co ziskate za 180kc clenskeho prispevku???

    • cemba bude bojovat za bajkery. nikdo jiny se za ne nepostavi. je jedno jestli s byrokracii, ochranari nebo ufounama. bajkeri si musi hajit svuj zivotni prostor, jinak je o nej ostatni zajmove skupiny pripravi. jeji sila zavisi jen na vas.
    • penize pro bajkery. penize ze statniho rozpoctu a EU jdou do fotbalovych stadionu, akvaparku a dalsich silenosti. cemba se popere, aby penize sly konecne taky pro bajkery smysluplnym smerem.
    • vice jezdeni. cemba bude budovat a udrzovat bajkerske cesty a cesticky. ze to dava smysl si prectete treba tady: www.cemba.cz/novinky.shtml?x=39
    • dalsich 115 krasnych duvodu, ktere na pozadani vypisu;-)

    co po vas cemba bude jako clenovi chtit???

    • nic. zalezi jen na vas, zda chcete byt aktivni clen nebo jen svoji prihlaskou posilite mtb u nas. cemba si vazi kazdeho clena, ktery ji podpori.

    pokud mate jakekoliv pripominky nebo dotazy, ze vseho nejradsi na ne odpovime…tady a ted.

    0 0
    • cabbage  

      těma ufounama myslíš ty Pablbkovi?:-D

      0 0
    • cabbage  

      p.s. ta přihláška má bejt někde nahoře mezi „novinky“ a „home“ a ne kdesi schovaná jak demoliční výměr Země ze stopařova průvodce po G…

      0 0
    • BOREK  

      myslis, ze me vezmou?

      0 0
    • Thidney  

      Kua, ja budu jeste nakonec na stary kolena nekde organizovanej

      0 0
    • pos3k  

      a je to!

      0 0
    • jecnak  

      Jen by me tak zajimalo zda je CEMBA registrovana jako nejaky zajmovy spolek, nebo nejak jinak?

      0 0
    • LUKAS  

      muzes specifikovat, jak konkretne bude CEMBA za bikery bojovat?? celkem by me to zajimalo :-) …nebo je to jen spolek na chytry filozofovani u piva??

      0 0
      • speedy gonzales  

        ono to neni, jak bude bojovat, ona uz bojuje.

        o budouci podobe bajkovani se rozhoduje na uradech. cemba se jiz nyni ucastni jednani a planovani cest, pise na ministerstva, ale take jedna treba v pracovni skupine Narodniho lesnickeho programu (les je totiz to misto, kde jezdime nejradsi). pripominkuje budovani cyklostezek atd. pri techto jednani dela jednu paradni vec…pri rozhodovani o bajkerech, byrokratum rika, co vlastne bajkeri chteji a potrebuji. zkratka snazi se prosadit pozadavky bajkeru.

        osobne si myslim, ze toto je ta „nejspinavejsi“ prace (ve smyslu nejmene vdecna) a mozna se to nezda,ale pro budoucnost taky nejdulezitejsi… dopisy na ministerstva, kraje, prosedene hodiny na jednanich a dalsi… to jsou veci za ktere jsem TK, zbartosovi (a dalsim) strasne vdecny. ted jde jen o to, jakou silu budou pri pristim jednani mit (rozumej jak silna bude cemba).

        ale neni to jen o byrokracii. cemba je zalozena sotva par dni, ale uz ukazala, ze ma chut pracovat i v terenu. brnensti cembiste se domluvili a na vlastni naklady opravili znicene lavky na frekventovane bajkerske trase…

        pokud mas jeste dalsi otazky,nebo chces nejake vyjasneni, rad odpovim

        0 0
      • náčelník  

        Neptej se, co může udělat čemba pro tebe, ale co můžeš udělat ty pro čembu.

        0 0
        • LUKAS  

          pokud chcete sehnat (platici) cleny, tak je logicke ptat se, co za svoje penize dostanou…jinak odpovedes speedyho gonzalese je celkem rozumna…nicmene jsem stale skeptikem :-)

          0 0
          • speedy gonzales  

            je mi jasne ze to co jsem popsal je trochu neuchopitelne… jen tezko za mesic pozname ze 10 dopisu na ministerstva a 15 schuzek s krajskymi uredniky melo takovy a takovy efekt.

            co pro tebe muze mit mnohem vetsi vahu je to, ze diky velice intenzivnimu tk a lidi kolem nej, se zacinaji krystalizovat prvni zamery stavby singletracku…kazdy bajker musi zajasat.

            asi nema cenu rozepisovat, ze cemba chce pro bajkery vytahnout statni a evropske penize. je to silene papirovani a byrokracie, ale ty penize tam zkratka lezi. takze dobry projekt, pak milion papirovani a ve vysledku muze u tveho mesta vzniknout misto asfaltove pripojky k domu starosty treba novy trail.

            ja bych to jednoduse shrnul: bajkeri potrebuji svoji organizaci, jinak je ostatni skupiny prevalcuji. turiste budou chtit les pro sebe, bruslari zase asfaltove stezky aby je tam bajkeri neotravovali,…a mohl bych pokracovat:-))

            0 0
          • náčelník  

            Otázku „co za své peníze dostanou“ považuji za důkaz nepochopení smyslu této organizace. Nejedná se přece o supermarket.

            0 0
      • kolombo  

        Třeba už jen tím, že se zapojíme do jednání o cyklozáměrech a doplníme tam svůj pohled na věc. Je celkem důležité zdůraznit, že ne všichni cyklisté chtějí jet po rovné asfaltové cestě a že existují lidé, kteří rádi pojedou přes kopec jen proto, že nahoře se dá rozhlédnout do kraje. Když si projdeš web, tak zjistíš, že tyto aktivity už nějakou dobu provozuji já, Tomáš, Zdeněk Bartoš …

        0 0
        • dav33  

          můžete říct někdo, kolik lidí se jen za dnešek (předpokládám většinu odsud) přihlásilo? díky

          0 0
    • Splinter  

      Hotovec:)

      0 0
    • Jenda  

      tak sem se teda prihlasil:-)

      0 0
    • Manas  

      Jsem tam.

      0 0
    • termit  

      tak jsem vas…btw budou naky srazy, kde se bude pit? :-p

      0 0
    • SELMIRA  

      tak taky přihlášeno, zaplaceno

      0 0
    • blue  

      k čemu je nutný, aby ČEMBA vystavovala na webu jména a bydliště svých členů?

      0 0
      • cabbage  

        dobrá poznámka.

        0 0
      • zbartos  

        Nutné to samozřejmě není, proto je ta část, vyzývající k souhlasu s používáním rodného čísla a se zveřejněním jména a bydliště na webu, prostorově oddělena od přihlášky. Pokud dole nezaškrtneš okénko „Souhlasím s výše uvedeným“, Tvoje údaje se na webu neobjeví..... Zveřejnění vašich jmen je pro Čembu reklamou. Mnoho z vás je ve svém bydlišti známo a váš příklad možná přesvědčí i jiné bikery, aby se také staly členy…

        0 0
        • zbartos  

          Sorry, samozřejmě „stali členy“.

          0 0
        • zbartos  

          Sorry, samozřejmě „stali členy“.

          0 0
        • blue  

          pokud to jde i bez toho souhlasu, tak OK, ja mam jen zafixovano ze spousty jinych webu, ze bez podobnejch souhlasu registrace/prih­laska udelat vubec nejde, takze jsem to ani nezkousel

          0 0
          • cabbage  

            taky mě nenapadlo, že to může bejt takhle, když sem koukal na přihlášku…

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Tak tu nejsem jediná za blba. :-)

              0 0
              • zbartos  

                Toto mi odpovedel webmaster Cemby, kdyz jsem se ho zeptal na ty souhlasy:

                "Seznam clenu na webu je mysleny tak, ze pripadny zajemce/clen si bude moct najit lidi z okoli, tj. nebude tam cela adresa ale jenom jmeno, prijmeni a mesto. To ze to z toho souhlasu vypada jako ze se bude zverejnovat vsechno je kvuli tomu aby ten souhlas byl pravne v poradku.

                Jinak jeste pro jistotu zopakuju ze formular se bude postupne vylepsovat, ted slo o to aby se co nejdriv prihlasilo tolik lidi aby prvni schuze byla platna (coz se zda se zdarilo:-)"

                0 0
                • cabbage  

                  radši počkám na vyšší verzi…

                  0 0
                • blue  

                  moc nechapu, jak si webmaster predstavuje, ze bude nekdo nekoho hledat jen podle jmena a mesta… at zkusi vymyslet nejaky jiny vysvetleni :-)

                  ale vazne, kdyz uz to teda rozebirame… kdyby to melo slouzit k tomuhle ucelu, tak by asi bylo lepsi se souhlasem zverejnovat nejakej kontakt, ne?

                  0 0
                  • kolombo  

                    No zrovna tohle je tak trochu zmatená představa, asi by to chtělo dát do placu regionální kontakt, ale všechny členy s plnou adresou?

                    0 0
                  • -Alan-  

                    No, zrovna já se bojím, že si mě podle toho může kdokoliv najít snadno. Ale budu se v rámci města stěhovat a moje paranoidní hlava mi radí, zamotat profesionálním zlodějům MTB kol našich členů hlavu. Nechám si starou adresu!!! Ale vážně, jestli je tam jen jméno a město, tak o tom budu uvažovat.

                    0 0
      • TinkTink  

        Me by spis zajimalo kde je vystavuje, protoze jsem asi slepej, ale nemuzu je najit…

        0 0
    • cabbage  

      docela mě zaujalo že tuhle radostnou novinu neoznámily tradiční bikesajtny jako mtbs, etbikez spol…

      0 0
      • speedy gonzales  

        vsichni vime ze drby se nejrychlej siri na BF

        0 0
        • cabbage  

          ano, ale ne kažej to tu sleduje… a nejaký urychlení drbu se taky hodí.

          0 0
      • Radek Broz  

        Bo nikdo nic neposlal a zas tak iniciativní, abychom zprávy vyhledávali sami, nikdo nejsme;-)

        0 0
        • speedy gonzales  

          co sem cetl na pandore tak kolombo nebo mbartos rozesilali nejake podklady na nektere servery…k vam nic nedoslo? rozhodne mtbs a etb by to meli mit taky

          0 0
          • Radek Broz  

            Řekl bych, že ne – ale možná to zapadlo, mám teď těch mailů nějak moc a třeba konferenci čtu v poslední době opravdu jen zběžně. (Přiznám se, že co čemba podpořila cyklojízdy, tak můj zájem značně opadl-není to směr, kterým jsem myslel, že půjde.)

            0 0
            • speedy gonzales  

              ja myslim ze je cemba nepodporila. to ze zaradi zpravu o jejim konani na sve stranky do sekce novinek neni podpora:-)

              0 0
              • PepikW  

                Ten článek mě taky zarazil, zvlášť úvod:„Politicky uvědomělí bajkeři a bajkerky se účastní městských cyklojízd“! Beru to tak, že cyklisti všech kategorií maj držet pohromadě, ale nesmí se to přehánět :((

                0 0
                • speedy gonzales  

                  ten clanek byl prevzaty, je to pohled ucastnika. smysl byl informovat, ne propagovat. v celem clanku neni ani naznak souvislosti s cembou. takze za me se vsi rozhodnosti rikam ze pracovnim prostorem cemby je i nadale les, keriky kolem, taky potucky, sem tam sutrik, koren tady i tam, prijemna vune kopulujicich borovic…

                  0 0
                  • PepikW  

                    OK, podle mě by Čemba měla spolupracovat se všemi, kteří se snaží zlepšit podmínky pro cyklistiku – jakoukoli. Ale nepletl bych do toho „ideologii“, boj proti čemukoli (motorizmus), atd…

                    0 0
    • McBlacky  

      tak jsem se taky združil :) Víc singletracků ! a povolení jízdy v Krkonoších :)

      0 0
      • Manas  

        Jo! Postavit DH trat ze Snezky :-)

        0 0
        • -Alan-  

          Když se tam posledně utrhla downhilová zemní lavina, tak byla dole tak rychlá, že sebrala (podrazila) domy a střechy dopadly na původní místo. V Krkonoších se jezdit dá (je to široký pojem), asi jde spíš o zavedení větší logiky do těch regulací.

          0 0
    • TinkTink  

      Ok, jsem tam.

      0 0
    • TinkTink  

      Ok, jsem tam.

      0 0
    • TinkTink  

      Ok, jsem tam.

      0 0
    • karliner  

      Moc bych si přál, aby ČEMBA nebyla jen dalším spolkem pindalů.

      0 0
      • zbartos  

        Zatím jsi ani nenapsal, že do ní vstoupíš. Až to uděláš, zajedeš za 14 dní na cyklokonferenci do V. Karlovic, necháš se tam 18.5.07 zvolit do výkonného výboru či nejlépe rovnou za předsedu, tak budeš mít velkou šanci udělat z Čemby spolek nepinadalů.....

        0 0
        • cabbage  

          skoro bych řek, že zajet do karlovic = byt zvolen – podle toho jak daleko od civilizace to je...........­.............­..//.....:-P

          0 0
          • zbartos  

            Přesně tak. Kdo tam přijede, má velmi velkou šanci být zvolen, resp. alespoň rozhodnout o tom, kdo zvolen bude.

            BTW Podle stanov je ale možné svolat členskou schůzi m.j. i při zájmu 1/3 členů ( viz www.cemba.cz/cemba.shtml ), takže početně silný region si může vyžádat další členské schůze třeba každý týden. Místo schůze ale oznamuje výkonný výbor, takže dokud v něm nebude převaha lidí z jednoho regionu, nebude asi místo konání tak úplně jasné.....

            0 0
    • PepikW  

      Tak, a máte mě tam taky :)))

      0 0
    • HonzaV  

      tak jsem taky vstoupil, a to jsem si myslel, že po vyloučení z pionýra už nijak nevstůpim

      0 0
    • speedy gonzales  

      sice jsem tenhle thread vyprovokoval, ale sam sem vstoupil az ted:-)))

      timto bych chtel podekovat komercni bance ze dusledne a obetave pracuje na tom, aby vzdy plne uspokojila sve zakazniky i navzdory osklivym vyvojarum z microsoftu, kteri schvalne udelali visty tak, aby tam nefungovalo e-banka KB.

      0 0
      • TinkTink  

        Hele mne ted nefungovala KB ani na XPckach, protoze se mi tam bila java… :-/…zlaty CSOB :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          jo, s javou jsem to řešil i s jejich tech. podporou. rada zněla: nainstalovat určitou verzi javy a zrušit její aktualizace. ;o)

          0 0
          • speedy gonzales  

            javu sem na starem kompu vyresil tak na druhy pokus..to byla prochazka ruzovym sadem. ale to s tou tech. podporou KB je dobry napad…zkusim jim tam zavolat a zeptat se, jestli pomuze, kdyz si u nich zrusim ucet.

            0 0
            • Radek Broz  

              Já to teď nedávno dělal. Každopádně to nepomůže hned – oba dva, co jme měli k účtu práva, jsme mus,eli 2× na pobočku + běží tříměsíční výpověď. Čekám, že mezitím budou dál strhávat poplatky a půjdu je teda ještě doplatit.

              Jinak já mám teda lepší zkušenosti s produktry MS než KB, ale to je věc názoru.

              0 0
              • speedy gonzales  

                ja myslim ze cely tento ocasek diskuze je o tom ze mame normalni zkusenost s MS a velice spatnou s KB. nikoho s jinym nazorem tu nevidim:-))

                0 0
    • Smazaný účet  

      přišla vejplata, tak už tam fičí 180 kaček… ;o)

      0 0
    • termit  

      hele…jak casto se koukate na prichozi platby? uz nekomu prislo potvrzeni o clenstvi? mozna je na to jeste brzy, ale ja se ptam radsi zavcasu, jestli jsem prispevek neposlal nahodou na jinou organizaci…aby nebyl v nejakem clenstvi hipiku nebo tak neco :)

      0 0
      • Splinter  

        připojuju se s dotazem..

        0 0
      • Michal.J  

        Ahoj, do včera zaplatilo cca 15 lidí, dneska zase přišlo několik dalších. Funfuje to tak, že jak přijde platbna na účet tak přijde mail s detaily, já porovnám rodný číslo z mailu s rodným číslem s přihlášky a pošlu potvrzení.

        Nejdýl do týdne by mělo každýmu kdo zaplatil přijít potvrzení. Samozřejmě že když se vám bude zdát že se dlouho nic neděje můžete poslat mail na cemba@cemba.cz.

        Berte v úvahu že převod z banky někdy trvá dýl, navíc o víkendech se nic neposílá atd.

        Michal

        0 0
        • pos3k  

          takhle to ale vyzniva, ze budouci clen ma poslat penize a jeste poslat email s indiciemi pro kontrolu.

          Na webu je nastinen postup: budouci clen posle prispevek a cemba da vyrozumeni. Po přijetí platby Vás ČeMBA emailem vyrozumí o tom, že jste se stal(a) plnoprávnými členem / členkou.

          i kdyz je platba do jine banky atd tak penize co jsou poslany 4.5. se netoulaji vice nez tri dny. Pokud vim, tak si ebanking nehraje na pracovni dny, vikendy, svatky (treba se mylim a mel jsem za ta leta stesti).

          0 0
          • pos3k  

            jo tak ted jsem se podival do zakona o platebnim styku..takze pracovni dny se tam vyskytuji :) (+svatky)

            jinak kdo si pocka, ten se docka :)

            0 0
          • Michal.J  

            Nene, ty indicie jsou v ty prihlasce (proto rodny cislo), mail pak posila banka.:

            1. zajemce o clenstvi vyplni formular na webu ⇒ prihlaska se ulozi
            2. vlozi/posle penize na ucet
            3. banka posle mail ze prisla nova platba, v mailu se pise kolik, kdo a variabilni symbol – rodne cislo
            4. podle mailu z banky kde je ten var. symbol/rodne cislo se priradi platba k prihlasce
            5. poslu potvrzujici mail

            K tem prevodum – kdyz je v ramci banky tak je to vetsinou hned nebo skoro hned, kdyz je to z banky do banky je to ruzny. Ze zakona na to maji asi dva dny, vetsinou neprevadi o vikendech a svatcich, ted byl navic svatek i v utery. Vetsinou to trva maximalne tri dny, ale pracovni. Treba moje platba z ebanky sla od toho 4.5 az do dneska.

            Jinak urcite chapete ze neni v mych silach reagovat hned na kazdou doslou platbu, delam to po vecerech-nocich, vzdycky vic prihlasek najednou.

            Michal

            0 0
            • pos3k  

              eeeeeee ........chapeme… :-D

              0 0
              • kolombo  

                Aby bylo jasno, ČeMBA nenajala několik lidí na to, aby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, svátek nesvátek, sledovali stav účtů a přihlášek a rozesílali maily. Systém, bohužel, není automatizován a tak to někdo musí udělat ručně. Z vlastní zkušenosti jinde vím, že kontrola plateb členů a agenda spojená s jejich evidencí, je jedna z nejnáročnějších.

                0 0
                • Polka  

                  Kazdopadne ta hlaska po registraci s cislem uctu apod. by mela dojit registrovanemu i na mail. Mozna jste to jiz zmenili, nevim.

                  0 0
                • tk  

                  tak nejak. tk timto za CeMBu dekuje mihalovi, ze na sebe vzal takovou prcaci praci.

                  0 0
        • Biker jak Pes  

          Mindblow.

          Proč má uživatel Michal.J mladší datum registrace než je tenhle příspěvek ? :-O

          0 0
      • Vilém  

        Potvrzeni o clenstvi mi prislo v pondeli.Platil jsem v patek.

        0 0
    • tumleh  

      můžu se přihlasit i kdyz jsem biker ochranář ?

      0 0
    • tk  

      tk is back on bf virtual singltrek: jen kratce k dotazum

      v tuto chvili vstoupilo cca 80 lidi.

      penize uz zacinaji na ucet cemby chodit. mejte chvilku trpelivost cembawebmaster zacne zahy posilat emaily s infem o prijeti platby a tedy o vasem plnohodnem clenstvi.

      k zverejneni jmen: cemba je zajmova politicka organizace, ne spolek anonymu. chteli bychom, aby si nasi clenove za svym clenstvi stali VEREJNE. nicmene souhlas ke zverejneni Vaseho jmena a obce, nemusite davat. CeMBA toto rozhodnuti bude respektovat.

      sireni zpravy o zalozeni: je to trochu hekticky. pac sem byl nejaky cas offline v UK za Dafyddem Davisem probirat jeho prispevky v karlovicich a pak na Velocampu lobovat za podporu Vela a cyklo byznysu.

      v tomto tydnu na tom zapracujeme. uz ted je ale clanek na cykloserveru a na horydoly.

      karlovice a zvoleni do vykonneho vyboru: ono je to spis tak, ze jestli ma cemba prezit jako funkcni obcanske sdruzeni je potreba, aby se cleny (trojclenneho) vykonneho vyboru stali lide skutecne ochotni neco delat (tedy ti, kteri uz hodne dlouhou dobu neco delaji).

      ti budou nominovani pripravnym vyborem. doufam, ze cembisti vykazou politickou prozretelnost a zvoli ty, kteri maji odhodlani posunout cembu dopredu.

      proc je zakladajici schuze karlovicich?: ja vim, je to pro spoustu lidi daleko. ale ti nejaktivnejsi se tam sejdou, aby delali na konferenci o cyklostrategii zajmovou politiku.

      to, ze CeMBA v Karlovicich porada workshop o terenni cyklistice, je pro budoucnost bajkingu v CR velmi dulezite.

      mohou vstupovat bikeri ochranari?: mohou vstupovat vsichni, kdo se stoznuji s zamery cemby a jsou ochotni prijmout podminky vymezene pro cleny stanovami.

      0 0
      • Habib  

        cemba je zajmova politicka organizace – to zni strasne, kam jsem s to prihlasil :)

        0 0
        • kolombo  

          :-) To je dost zajimavé spojeni slov. Podle stanov je to občanské sdruženi a tyhle vysvětlující textíky to občas dost zatemnují …

          0 0
          • gumid  

            lze to chápat i bez toho pejorativního nádechu „politická“. Třeba v tom duchu, že „politikaření“ je zrovna v kolečkářské branži rozjeté na hodně vysoké úrovni, rovněž tak státní všemožné úřady si doslova libují v neprůchodnosti čehokoliv „jen tak“, bez tlaku „politiky“. Koneckonců, politika je hledáním řešení…

            0 0
        • panaczek  

          cemba musi naprosto nutne byt politicka (ci spise politizujici) organizace, jinak jeji cinnost nema smysl. to, co se, alespon tak jsem to z kratkeho kontaktu s tk pochopil, cemba snazi vybojovat, se nestane u taboraku po skvele vyjizdce v beskydech… do jiste miry nepotrebujeme nadsene bikery, ale dobre uredniky.

          0 0
          • vrazdit  

            jestli je politicka, tak v tom pripade rusim svoje clenstvi… :(

            0 0
            • pos3k  

              jezisku :-O

              0 0
            • kolombo  

              ????? Nerozumim tomu. Co pod tím slovem politická chápeš? ČeMBA rozhodně není politická strana, ale jednat s politiky, hlavně na místní úrovni se bude muset. Takže rozhodně nemůže být zcela nepolitická, nicméně demonstrovat někde na podporu nějakého politika nebo za něco jiného, než za stavbu cyklopruhu a podobně, není v plánu a nevím o nikom, kdo by takové nápady měl.

              0 0
    • Peslezedirou  

      Fandím projektu, ale vstupovat nebudu. Nemám pocit, že by proti mě někdo šel(úřady atd.), nebo mě nějak v bajkování někdo omezoval. Kdybych takový pocit měl, vstoupím :)

      0 0
      • Peslezedirou  

        mně he..

        0 0
      • Andrzej  

        proti mne nikdo nikdy primo nesel a stejne jsem vstoupil, chci proste za sebou nekoho mit

        0 0
      • dav33  

        nemusí jít proti tobě, ale někdo může omezovat nás všechny. a za druhé prachy, které jdou jakoby na rozvoj cyklistiky a cyklodopravy v jakékoliv podobě, by bylo dobré vynákládat účelně…

        0 0
      • Andrzej  

        a jeste dodam, ze uz jsem si v zahranici vyzkousel, jake to je, kdyz maji horsti cylkisti nejakou podporu u instituci a moc by se mi libilo, kdyby to slo podobne i u nas.

        0 0
      • panaczek  

        na tomhle pristupu bikeru muze cemba pohoret. spousta jich je totiz se soucasnou situaci spokojena. souvisi to s pojetim sportu jako takoveho, ktere se v CR omezuje na cykloturistiku a zavodni MTB (maratony). Pro MTB jak ho znam ja jsou tu podminky zalostne. Proto jsem vstoupil.

        0 0
        • speedy gonzales  

          ono by asi bylo dobre odkoupit od csa nejaky starsi airbus. po strechu ho nalozit bajkerama a vzdycky vyletet do nejakych zemi kde maji bajkeri poradne podminky, aby ti nasi poznali o co prichazeji.

          0 0
        • Peslezedirou  

          Mno, co na napsat. Nejsem ani jedna skupina kterou si výše uvedl. Maratony nejezdím a jezdit nebudu, cykloturistiku taky neprovozuju, cyklostezky využívám jen jako rychlostní komunikace díky nim se rychle dostanu do pro mě zajímavých míst. Bajkuju ve středních Čechách, v týdnu vyražím do okolí bydliště kde mám vyjeto plno singlů, o víkendech vyrážím na celý den do „opravdových velkých lesů“, kterých tu mám celkem dost. Baví mě pořád objevovat nové trasy, projíždět singly, pěšinky mezi stromama prošlapané od zvěře kde se vejdu jen já. Jezdím na biku, přesto se za bajkera nepovažuju, nenosím žlutou věc na zápěstí, pro to co dělám nepotřebuju nikoho, organizaci, klub nebo něco podobného. Proti si nemyslím, že by se na mém pojetí bajkingu vstupem do čemby něco změnilo. Vím, že je to zajímavý počin a běh na dlouhou trať a zároveň to bude pro organizátory boj s větrnými mlýny. Jak jsem napsal na začátku, držím palce ale vstupovat nebudu :)Howg

          BTW a to srovnání se spokojeností se š120 raději nekomentuju

          0 0
          • kolombo  

            Když to tak čtu, tak minimálně porušuješ dnešní chápání lesního zákona, tj. cyklista se smí pohybovat po úředně uznané lesní cestě a tou je to, po čem projede normální dvoustopé vozidlo a navíc je zakreslená v lesních plánech jako cesta. Vzhledem k tomu, že takhle málokdy jezdí hodně lidí na jednom místě, necítí to zpravidla vlastníci a správci lesa jako problém. Až Vás tam bude jezdit víc a přidá se k Vám pár motorkářů, tak si toho vlastník lesa všimne a začne problém. A uvědom si jednu věc, dnešní stav vstupu do lesů je hodně nadprůměrné právo. Byla doba, kdy v lese existovalo několik „povolených cest“ a to dokonce i pro pěší.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Ano porušuji a to se mi na tom líbí :) konečně dělám něco proti zákonu :) taková občanská rebélie. Za to nadprůměrné právo jsem rád a taky ho max. využívám. Kdyby se to mělo změnit a být jako v GB,Ir, atd. vstoupím do čemby :) Nepředpokládám, že se to v budoucnu změní, aspoň pozitivní věc na socanech.

              0 0
          • zbartos  

            Nechci vyvozovat z Tvého básnického popisu jasné závěry, ale zdá se mi, že jezdíš mimo lesní cesty (tím míním i cestičky kde se vyklizuje dříví, se šířkou minimálně 1,5 m) tam, kde tato pěšinka od zvěře není značená ani jako turistická trasa KČT či od kohokoliv jiného (např. Maštale, Sudety, Drásal, Merida/GT atd.). Porušuješ tedy lesní zákon, popouzíš tím majitele lesů proti cyklistům a svým nevstoupením co Čemby ještě navíc torpéduješ snahu Čemby lobovat na MZe a v Parlamentu ČR pro přijatelnější text lesního zákona, který by za předpokladu údržby a spravého trasovaní legalizoval jízdu i po těch Tvých zvěřních pěšinkách..... BTW Cykloturistika není jen od hradu k rozhledně, ta je i od jednoho pěkného výhledu k pěknému výjezdu po singlu..... Zkus se nad sebou zamyslet. Minimálně si vzpomeň, kdy jsi naposledy koupil nějakou hovadinu za 180,– Kč, což odpovídá členskému příspěvku do Čemby......

            0 0
            • Krys  

              Mám to chápať tak, že nevstúpiť do Čemby je niečo zlé a zavrhnutia hodné?

              0 0
              • Peslezedirou  

                Chápej to tak, že čembu torpéduješ :o)

                0 0
                • zbartos  

                  Přesně tak. Vlivová organizace bez členů a bez peněz nebude mít žádný vliv a také žádné lidi, kteří by pro tuto organizaci něco (po práci či jako praci) dělali. Jen samotné nadšení pro věc trvá do svatby, příp. do prvního dítěte.....

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    No právě, kolik si myslíš, že je lidí kteří jezdí singly nebo podobně jako jsem psal, zas tolik jich nebude, aby se někdo kompetetní na krajských zastupitelstvích, MZe, MZp, jima zabýval i když budou organizovaný. Obávám se, že politici raději podpoří projekt asfaltový cyklostezky kde se můžou při otevření pěkně vyfotit a napromenádovat, než aby podpořili projekt toho čeho se snaží čemba docílit. V klima které je v čr se mi tohle zdá jako utopie sorry :/

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Právě, že těch lidí je poměrně dost (třeba já znám osobně nejmíň 30 takových lidí, kteří jsou z mojeho bydliště a okolí). Ale pokud nebudou organizovaní např. pod Čembou, tak nemají šanci žádnou. Když ale většina z nich do Čemby vstoupí, tak těch členů tak málo nebude a už bude nějaká vyjednávací pozice.

                      0 0
                      • Peslezedirou  

                        Uvidíme kolik lidí vstoupí. Na otázku vstoupíte a odpověd Ne chtěl speedy slyšet proč. Moje odpověd je výše, prostě si nemyslím, že bych měl pro svoje bajkování špatné podmínky.

                        0 0
                        • speedy gonzales  

                          je mi jasne ze te nepresvedcime, ok. jen vyuziju to co jsi tu nahodil a prilepim to pod tebe, pac to muze byt dulezite pro dalsi lidi kteri se rozhoduji zda vstoupi nebo ne.

                          az zacnou platit zakazy a omezeni pro bikery, vstupovat do cemby uz bude pozde. (ted opet tve oblibene prirovnani) ono totiz kdyz uz ti hori cela strecha nad hlavou, tak se to hasi blbe. proste cim driv se zacne tim lip ( plati pro cembu, ne pro alkohol, koureni, sex).

                          kazdy hlas, ktery cemba bude mit, zvysi jeji silu prosazovat a pracovat, aby se u nas bajkerum jezdilo lip. vstoupit do cemby je tak jednoduche. zadne naroky, zadne povinnosti… vazne nevim proc cekat az se cesty zaasfaltuji, pesinky zarostou, lesy uzavrou.

                          0 0
                        • Drus  

                          Z tvého názoru vidim tak akorát sobectví, odsuzuješ něco co ještě ani nevzniklo – že je to utopie. Nejen, že neděláš nic pro, ale ještě porušovánim zákona nabádáš na přísnější sankce a zákazy. Proč bys něco dělal, když se bude někdo bít i za tebe, že jo? Jseš jinej respektuju, i když mě takovejhle přístup točí.

                          Jirka

                          0 0
                      • Peslezedirou  

                        Tak jak dnes Mloku?

                        0 0
                    • gumid  

                      Tohle je právě místo pro „práci“ třeba zrovna ČEMBY. Jak změnit tenhle „papalášský“ populismus? Třeba tím, že budeme tlačit na „aparátčíka“ v tom smyslu, že určitá část jeho voličů ocení jinou aktivitu, že doba pokročila a přístup z 80tých let minulého století není IN. Je potřeba najít myslí mladé lidi ve veřejné správě, kteří alespoň na chvíli přestanou myslet na svou p..el ve funkci a nebo je zlobovat pro naši věc. stejně tak, jak se to daří jiným účelovým skupením, které pod značně stupidními záminkami ždímají veřejný rozpočet ke svým hodně privátním cílům.

                      0 0
            • rock  

              zdá se mi, že jezdíš mimo lesní cesty (tím míním i cestičky kde se vyklizuje dříví, se šířkou minimálně 1,5 m) tam, kde tato pěšinka od zvěře není značená ani jako turistická trasa KČT či od kohokoliv jiného (např. Maštale, Sudety, Drásal, Merida/GT atd.). Porušuješ tedy lesní zákon

              Protiřečíš si. Googloval jsem trochu a narazil jsem na tuhle (velmi zajímavou mimochodem) diskuzi na Cykloservisu

              www.cykl.cz/index.php?… www.cykl.cz/index.php?… www.cykl.cz/index.php?…

              kde v posledním odstavečku toho druhého odkazu tvrdíš něco velmi odlišného. Něco se od té doby změnilo, nebo snad něco chápu nepřesně ?

              0 0
              • kolombo  

                Záleží na tom, který z výkladů Lesního zákona použiješ. Pokud použiješ tenn volnější, na který i odkazuješ, tak je ježdění legální i po pěšinkách. Pokud použiješ tvrdý výklad, tak jen po lesních cestách příslušné třídy sjízdnosti, tj. 1,5m šířka a podobně. Tedy žádná pěšina, ale regulérní autocesta.

                0 0
                • rock  

                  Já jenom, že oba dva výroky (ten, co ho cituju i ten, na který jsem dal odkaz) jsou od jednoho člověka, tak mi to bylo divný :-) … jinak se mi pochopitelně víc líbí ten volný výklad a dokud se mi to (finančně) nevymstí, nebo dokud nebude někde oficiálně vetován, nemám důvod se ho nedržet …

                  0 0
                  • kolombo  

                    Částečně ta změna postoje souvisí i s tím, že si Tomáš významně doplnil informace a jednal s mnoha lidmi, kteří k tomu mají co říci a také s lidmi, kteří považují za správný ten druhý výklad. Třeba v Českém ráji trvají na tvrdém výkladu a pohyb cyklistů po pěší žnačené cestě se v některých místech snaží pokutovat, třeba i podle značek zákaz vjezdu všech vozidel.

                    0 0
              • zbartos  

                Mea culpa, na tu hypotetickou možnost, že stezička, kde dotyčný jezdí, je účelovou komunikaci pro pěší chůzi lesních dělníků na pracoviště, jsem ve výše uvedené větě zapomněl. Obávám se ale, že na rozdíl od viditelných důkazů (stopy kopyt, stopy vlečených kmenů) o používání nejaké cestičky pro soustřeďování dříví koňmi či lanem navijáku, budeš hypotetický pěší pohyb lesních dělníků po své oblíbené cestičce těžko dokazovat......

                0 0
                • rock  

                  Stopy kopyt budou spíš od agrotůristů, nebo jak si to ta sebranka říká …

                  budeš hypotetický pěší pohyb lesních dělníků po své oblíbené cestičce těžko dokazovat

                  Spíš by bylo nutné se pobavit o pojmu „účelová komunikace“. Ze stránek ombudsmana (www.ochrance.cz):

                  //Pozemek se stává účelovou komunikací přímo ze zákona, pokud je splněna tato zákonná definice: „Je využíván jako dopravní cesta pro silniční či jiné vozidla a chodce a slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků.“

                  Z uvedené definice je zřejmé, že pro posouzení, zda je pozemek účelovou komunikací, je rozhodující faktický stav, tj. jeho využívání neuzavřeným okruhem osob po delší dobu.

                  Účelovými komunikacemi jsou tak typicky dopravně méně významné komunikace v obcích, lesní a polní cesty, komunikace v chatových osadách apod. Účelová komunikace nemusí být nijak zpevněná, postačí, je-li znatelná v terénu.//

                  Z výše uvedeného mi vyplývá, že účelová komunikace je všechno, co

                  • spojuje nějakou nemovitost (nemovitost je i parcela, že ?)s jinou cestou
                  • někdo to využívá
                  • je to znatelné v terénu

                  Právníka by to chtělo :-) …

                  0 0
          • Peslezedirou  

            To si napsal Vojto tenkrát moc hezky :-)

            Když se nad tím zamyslím, tak jsem byl asi fakt jediný, který neskočil na kosmodisk :-)

            0 0
      • speedy gonzales  

        a byl jsi uz nekdy i za hranicema? :-))) je to jako by jsi mel Š120 a protoze ti jeste vpoho jezdi tak nechces nic lepsiho.

        0 0
    • Sobi  

      ČEMBA vypadá celkem zajímavě, ale vstupovat do ní- to ještě nevím. Myslím si že má dobrý úmysl, ale osobně nevím co z toho vzejde, chvilku počkám…Onehdy jsem vstoupil do klubu pražských cyklistů a před týdnem jsem členství ukončil, zpousta keců na stránkách, fotka primátora a dva stupidní příspěvky za rok a jediný co tam bylo je propagace cyklojízdy, která je sice fajn ale problém neřeší. Psal jsem jim že bych jim pomohl a že se živým jako stavbyvedoucí na dopravních stavbách, že se pohybuji v oboru zájmu a znám problematiku věcí…jediný čeho jsem se dočkal byl za půl roku mejl který mě pěkně nas.al, kde mi psali aby člověk sepsal nějaký „motivační dopis“ a že si laskavě vyberou koho si předvolají na nějaký pohovor…a že hledají nějaký vedoucí projektů, jejichž práce bude zajímavě finančně ohodnocena, na takovýhle jednání fakt nejsem zvyklý! No nic uvidíme co z toho bude… jak jsem psal výše rád pomůžu… Držím palce!

      0 0
    • tk  

      pro bf čembisty: info o zakládající schůzi najdete zde: www.cemba.cz/clanek.shtml?…

      nominaci pro volbu výkonného výboru najdete zde: www.cemba.cz/clanek.shtml?…

      bajku zdar tk ČeMBA

      0 0
    • BB  

      Jedna připomínka, existuje nějaké sdružení dovozců, nebo výrobců kol. Předpokládám, že jde o lobystické združení a v mnohém by mohlo mít stejné zájmy jako ČEMBA, ale již pevnější pozici. Možná, že bys tálo za úvahu se s nima setkat a koordinovat aktivity. Když někdo dováží a montuje kola, tak jeho zájem je prodat co nejvíce a čím bude více trailů, tím více prodá. Ale možná je to blbost, take it or leave it.

      0 0
      • náčelník  

        To vůbec není špatný nápad. Pokud se nepletu, předsedou tohoto sdružení je Josef Přib, majitel Komersie.

        0 0
      • blue  

        existuje www.avdk.cz/ – s Pribem uz TK navazal kontakt na velokempu

        pak je www.aspk.cz/ – tam probehl pokus o ziskani podpory, bohuzel zatim neuspesne… ne kazdej prodejce ma takovej zajem na budovani singltreku a neasfaltovani krajiny, jako CeMBA

        0 0
        • BH  

          ASPK tedy asociace specilizovanych prodejcu kol teprve zacina svou cinnost a ma svych problemu az nad hlavu,takze rozhodne v teto chvili neni mozne ocekavat hmatatelnou podporu z teto strany. Nicmene projektu CEMBA presidium ASPK drzi palce a urcite se najdou problemy, ktere bude vhodne ci nutne resit spolecne. Na druhe strane CEMBA zastupuje zajmy pomerne uzke a mozna i vyhranene skupiny vyznavacu kol, zatimco cilem ASPK je hajit zajmy prodejcu vsech typu kol,jejichz uzvatelum mohou byt cile CEMBA az nepratelske a na to je potreba nezapominat.

          0 0
          • tk  

            BH, uživatelům kterého typu kola jsou cíle ČeMBy nepřátelské?

            ČeMBA podproruje rozvoj dopravní cyklistiky

            ČeMBA podporuje rozvoj a údržbu infrastruktury pro poklidnou cykloturistiku: nelíbí se jí, ale drahé a zbytečné provlívání prolívání krajiny asfaltem.

            ČeMBA podporuje singltrek. ne kozí stezky, ale takový singletrek, který lidi pozve do terénu a bude je učit radosti z pestrých a hravých cest.

            zájmy ČeMBy mohou nepřátelské snad jen asfaltovým firmám.

            jakou „poměrně úzkou“ skupinu cyklistů máš na mysli? ty desítky tisíc lidí od hard core bajkerů až po terénní cykloturisty, kteří mají les natolik rádi, že říkají:

            KRAJINNÝ CYKLO ASFALT NENÍ NEJLEPŠÍM ŘEŠENÍM ROZVOJE CYKLISTIKY. JE DRAHÝ, JEHO ÚDRŽBA JE DRAHÁ A JE NEEKOLOGICKÝ

            nebuďte v ASPK srabi a nekupčete s českou krajinou pro pár prodaných trekových kol, které by klidně mohli jezdit po dobře vyvedéném přírodním povrchu.

            kdyby se k tomuhle ASPK postavila odvážně, zjistila by, že žándé konfliktní oblasti s činností ČeMBy nejsou (byť jsou určité oblasti indiferentní).

            bajku zdar dokonce i trekovýmu kolu pokud kvůli němu nevyasfaltují všechny údolí v republice tk

            0 0
            • BH  

              toz neblbni, tak jsem to zase nechtel hrotit.Uz jsme to spolu resili vicekrat,vis preci jak to myslim.Primarne jsou nase zajmy, tady ASPK a CEMBA , tedy rozvoj cyklistiky jako celku shodne. jen jsem upozornil, ze nejake nuance tu ale jsou. Kazdopadne tato forma nasi diskuze neni rozhodne vhodnou platformou pro skutecne odbornou diskuzi na dane tema.

              0 0
    • wendak  

      vždycky když se jedná o vstup do nějaké, byť sebeprospěšnější organizace, vzpomenu si na Hrušínského v prvním díle Básníků, jak v létě maluje obraz zámku v zimě a říká Křížovi "… mladej já nikde nejsem organizovanej, tak si maluju co chci a jak chci… " nebo něco v tom smyslu. já taky nechci bejt nikde organizovanej, klidně budu vyznačovat a udržovat trasy, budu se prát za práva bajkerů jak jen to půjde, ale vstupovat do organizace, která má stanovy, pravidla, je registrovaná u MV ČR a má výkonný výbor a předsedu to nemůžu, přesto organizaci ČEMBA přeji mnoho úspěchů a jejím členům ať mají jen dobrý pocit z členství v organizaci. 2Speedy Gonzales chtěl jsi slyšet důvod tak tady je…

      0 0
      • kolombo  

        No, podle mého není třeba nutit každého, kdo má doma kolo, vstupovat. Ale uvítal bych, pokud přijdeme s jinou formou vyjádření podpory, že nám podporu vyjádří i Ti, kdo se vstupem nechtějí vázat.

        0 0
      • TinkTink  

        Basniky mam celkem rad…ale tady todle prirovnani uz bohuzel neplati – az Ti nejakej oblibenej trail zakazou, tak pochopis…ta doba jde proste kupredu…

        Napr. ja to necitim jako „organizovani se“, ale jako podpora organizace, ktera po me nic nechce a snazi se (i kdyz nektery clanky na cembe mi zvedaj husi kuzi…) – moje pracovni vytizeni je naproste (sem pasivni clen holt…), ale dlouho uz nepujde stat jenom tak opodal…

        0 0
      • panaczek  

        Pro Cembu je dulezity pocet clenu, ktery v podstate urcuje jeji vychozi pozici v jednani s urady. organizace, ktera zastupuju 100 lidi, ma horsi pozici nez organizace, ktera na jednani prinese papir s tisicem jmen (obrazne).

        tim, ze vstoupis, neztaracis ty nic (nikdy po tobe nikdo nebude nic chtit), neztracis zadne svobody. Ale fakt, ze jsi zvysil pocet clenu dava cembe lepsi vyjednavaci pozici. 99 procent clenu budou clenove neaktivni, kteri proste pouze ukazuji silu organizace.

        0 0
        • kolombo  

          On na spoutu věcí stačí ten papír, kde máš podpisy desetitisíců cyklistů, kteří podporují nějakou věc ..... Ale je pravda, že více členů dobře vypadá.

          0 0
      • Radek Broz  

        OS nechápej jako organizování se, ale spíš jako spojení sil osob majících stejný zájem.

        0 0
      • Blade  

        To nebyl první díl, ale třetí ;-)

        0 0
    • kudlanka32  

      no je jasny ze driv nebo pozdeji tam budem cleny vsichni.....akorat ja az po te co prectu to rozhrani.....ja sem jen webovy uzivatel, tak tomu moc nerozum, ale TO TO MATE VSICHI TAK HNUSNY?

      vetsina stranek mi nedela problem…jen u nekteych (treba i B-F) mam textovy pole od vyhledavani sedy s cernym textem.....

      0 0
      • kolombo  

        Obávám se, že v prostředí Linuxu a Opery je na stránkách nějaký problém, na to se musí kouknout webmaster. Vyčkej a nebo se přihlas z nějaké Windowsové mašiny, snad z toho nedostaneš vyrážku.

        0 0
        • kudlanka32  

          no spis je problem v tom ze mi ta stranka nuti cernej font do cernych dialogovych ramecku (normalne je tam bilej text).....coz je dany asi barvama okeniho manazera…staci kdz pouziju jiny barvy, nebo operu se svetlym skinem (bleeeeee)…me seda docela vyhovuje pac nerusi vnimani barev…

          0 0
          • Michal.J  

            Ahoj, V Linuxu to vypadá normálně – sám ho používam tak bych si toho snad všimnul:-)

            Schválně sem si nainstaloval i tu Operu a vyzkoušel to a funguje to normálně.

            Podle screenshotu to vypadá že používáš nějakej zvláštní skin kterej ti mění barvy, zřejmě inverzně. Takže z bílý se ti udělá černá, z tmavě šedivý světle šedivá…

            Na těch stránkách neni nic neobvyklýho, je normálně nastavený pozadí na bílý a text na tmavě šedivý. Jak u tebe vypadá třeba Google?:-)

            Jinak nevim jak si představuješ že by fungovalo to s tím bílym textem, to by zase pak neviděla většina ostatních ne?

            Myslim že Opera umí napevno nastavit barvy textu, pozadí atd, tak si napevno nastav všechny texty na bílo.

            Ale fakt by mně zajímalo jak u tebe vypadají jiný weby:-)

            Michal

            0 0
            • Polka  

              Bily pozadi tam praveze bohuzel nastaveno nemas:

              body, h1, h2, h3, h4 { font-family : Arial, Helvetica, sans-serif; color:#444444; /*text-align: center;*/ /background-color:#E6E7E6;/ }

              Btw. v novinkach je napsano, ze „ČeMBa bude mít již brzy nový, vymazleně bikový web.“ – kdy to bude?

              0 0
              • tk  

                web je rozpracovany, ale na webdesignera spadly studijni povinnosti. ocekavame, ze se k praci cembawebu vrati po zkouskovym obdobi.

                0 0
              • Michal.J  

                Jo, máš pravdu, je tam nastavený pozadí žádný, tj. by se mělo použít výchozí, který bejvá bílý, bohužel u tebe ne. Dal jsem napevno tu bílou, je to lepší?

                Jinak kdy bude nový web netuším, jde to mimo mně, víc informací má asi Tomáš.

                Michal

                0 0
                • Polka  

                  Ja web vidim porad ok, nemam linux :) Jen jsem si vsiml, ze tam nebylo nadefinovany zadny pozadi, tak treba jestli se to kvuli tomu nezobrazovalo Kudlance blbe…

                  0 0
            • kudlanka32  

              v opere ta stranka zlobi, pak jsem v ni natvrdo zapnul ze default background je bila a slo to precist, nejlip dopadl konqueror, ten umi pouzivat do tmavyho textovyho pole svetly text.....jedina vec ktery nerozumim proc jsou v bile strance tmavy textovy pole…

              jinak treba web adobe ze kteryho sem tahal flashplayer ma bile vsechno vcetne textoveho pole hledej, web exu co delal kamos je taky bilej:) ale to je flash a nepocita se.....takze to jde i bez sedyho okenka. Ale co za to muze na to prijdu asi az nekdy a nahodou.....

              jinak vsechny weby vypadaj normalne (teda az na ty dialogovy wokna treba s hledanim) i bez option default bckgroud bila.......

              0 0
        • kudlanka32  

          tak kecam…je to barvama okenniho managera opera je v tom nevinne.....kdyz ji zmenim vzhled na jeji standard tak neprectu menu…proto ho nepuzivam. Problem je s konquerorem…ten ji taky zobrazuje tmavou s cernym fontem.....

          Jinak nektery stranky co timhle trpi aspon maji bily fonty takze to ignoruju i kdyz to neni hezky…

          0 0
          • zbartos  

            Na webu Cemby //www.cemba.cz/pu­blikace.shtml je uz mozne stahnout pdf texty o singletrailech (vystavba, udrzba, typologie, souvislosti) a texty, ktere budou prednesene na cyklokonferenci ve V. Karlovicich.

            Kouknete na to, je to podle mne vyborne udelane.

            DIKY Tome, autori textu a Velo !!!!!!

            0 0
            • Andrzej  

              tak diky autorum ,je to vyborne udelane...... ted uz jenom sehnat lidi se zapalenim jehovistu, kteri by to sirili po celem svete :)

              0 0
            • speedy gonzales  

              ja myslim ze bez ohledu co si o tom myslime to je proste vyborne udelane:-)

              docela si myslim ze si to zaslouzi vlastni thread- asi ho za chvili zalozim. tady se to lehce prehlidne. kdyby vysla nova bible taky sou toho plne noviny:-))) minimalne to bude uzitecnejsi nez 85% threadu co tu sou.

              0 0
            • tk  

              jeste je treba podekovat bf userovi blueovi, ktery udelal dtp sborniku prispevku. tk

              0 0
              • stan.zak  

                z www.cemba Poradna Mýtus bezpečné cyklistické cesty …„Bezpečné cesty by se tedy neměly být příliš široké a měli by se vinout svojí trasou mírnými křivkami. Nejenom, že tím lépe zapadnou do krajiny, ale pomůžou předcházet uživatelskému konfliktu.“ Tomáši, mohl bys s tím …se… a …měli… něco udělat?

                0 0
                • kankrlicek  

                  Tam toho je! :) Předpokládám, že Tomáši to rychle myslí a prsty má pomalejší :), ale smysl je pořád zachován.

                  0 0
                  • tk  

                    tomáš myslí prostředně, ale jeho pravopis stojí za … . Takže je tu výzva: když objevíte hrubky, hlaste je na cemba cemba cz. Ať se to postupne trochu kultivuje.

                    0 0
                  • stan.zak  

                    Zabrousil jsem tam, abych věděl, kam že se to přihlašuju, a všechno jsem samozř nečetl. S Tomášem už jsme si vyměnili e-mail :-)

                    0 0
    • pos3k  
      1. Chci nasivky (min. cca 5 kusu na kus :)
      2. Chci polokosile (minimalne 2 kousky)

      MAME DAT VEDET NEKDE OFICIALNE? JSEM PRO ZAVAZNE OBJEDNAVKY :) UDELA se NEKDE FORMULAR NA OBJEDNAVKY? (nebo to budeme resit v solo topicu na b-f?)

      diky.

      0 0
      • kolombo  

        Dnes jsem dával nášivky a nálepky Tomášovi Mifkovi, aby je odvezl do Prahy. Ještě se musíme domluvit kdo a kde a kdy je bude rozdělovat.

        0 0
      • tk  

        na polokolosile a dresy budou zavazne objednavky a zrejme i platba prevodem na ucet predem.

        ale pac jsem v USA, a nechci agendou s tim zatezovat ostatni, rozjel bych to az se v zari vratim do CR.

        takze prosim vydrz. zatim se holt cemba apparel prsim jen ja, abych delal dojem na IMBu.

        0 0
        • pos3k  

          super, vydrzim..doufam ze tohle neprosvihnu jako trika b-f

          0 0
    • MITY  

      Tak do čemby moc rád půjdu, ale až to bude víc rozjetý… zatim je to taková nejistota O:-(

      0 0
    • Sobi  

      Tak jsem se konečně rozhodl reagovat…

      Předem chci říct, že jsem rád, že je tu konečně organizace tohoto typu…

      Ovšem já do ní za stávající situace nevstoupím, neboť mi zcela zásadně vadí směr organizace k „budování singtreku“. Tento výraz mi hodně leží v žaludku. Četl jsem příručku čemby o singltreku, je to zajimavý počin, ale když jsem četl pasáže o přechodových úhlech, klopeních zatáček , podélném a příčném profilu komunikace, a zajištění průchodnosti a sjízdnosti komunikace jala mě hrůza! Budovat, tvořit a přetvářet! Ne to nechci!!! Tady je takových cest a cestiček po kterých se dá jezdit, tak proč něco budovat, když to je v přírodě hotovo. Chci jezdit v přírodě v takový jaká je, ne na připravených a vybudovaných cestách! Tohle už je jen krůček k tomu co kritizujete. Upravený a nově vymyšlený cesty. Opravdu nechci aby se něco budovalo!

      Jinak jsem rád že bojujete proti asf. dálnicím pro bruslaře a maminky s kočárky, které se nazývají cyklostezkou!

      Moje odbornost jsou dopravní stavby a technologie betonových konstrukcí, pokud bych mohl nějak pomoci budu rád, ale do Čemby z důvodu nesouhlasu s budováním singltreku nevstoupím.

      Sobi

      0 0
      • Andrzej  

        jenze ten „dostatek cest“ o kterem mluvis je taky vicemene singltrek, ktery se behem budovani (provozu) postupne meni (nejdriv se zlepsuje povrch a postupne cim dal vic rozjizdi a nici…), kdezto singltrek z pricucky vydrzi mnohonasobne vic a tezko te z nej nekdo vykaze, kdyz bude legalne postaveny hlavne pro cyklisty jako jses ty. to ze tam jsou presne udaje a parametry jak ho stavet te muze vylekat, ale pokud se na necem takovem projedes tak okamzite zmenis nazor.

        0 0
        • Sobi  

          Souhlas ale tyto singly vznily přirozeným vývojem, tohle mi zavání umělinou. A navíc, když budeš chtít, aby to byla legální cesta, tak bude muset splňovat určité parametry, ohledně průjezdnosti, bezpečnosti atd. Tzn, že přo stavebním řízení budeš muset doložit důkaz splnění oněch parametrů a to už je umělina…

          Zároveň takový parametry by musely být normalizovány a nějak definovány, což určitě bude na dlouhou diskuzi a běh na dlouhou trať To není o tom si říct udělám singl trek a hotovo. Jestli se to chce legálně tak: Stavební povolení a Kolaudační řízení ale podle čeho… podle kterých parametrů…

          Zatím by se dalo považovat budování singltreku za černou stavbu popřípadě i poškozováním cizí věci atd…

          Alespoň rozjedeme diskuzi! :-)

          To není jako hups na krávu a je tele! :-)

          0 0
          • Andrzej  

            ze ti to zavani umelinou chapu, ale to je ten problem, ze vetsina lidi CR nikdy na „umelem“ singltreku nejela, on fakt muze vypadat uplne stejne jako ty soucasne ceske chodicky v lese a pritom splnovat ty parametry, kterych se bojis. a pokud by se podarilo dotahnout neco az ke kolaudacnimu rizeni, tak se snad budou kontrolovat parametry, ktere si zadali sami bikeri (skrz cembu) uz pred stavbou. nejsem stavar, tak budu rad, kdyz se k tomu vyjadri nekdo dasli, ale pokud by to bylo jak pises, tak snad muze stacit projektovat podle nejakych predem danych pravidel a ty jsou napriklad v te prirucce a vychazeji prave z praxe, kvuli bezpecnosti, udrzitelnosti, ekologie atd…

            0 0
            • Sobi  

              Každá stavba musí splňovat příslušné parametry a normy. Pokud to neřeší norma, tak nějaký předpis s právní vazbou. Není to tak, že si bikeři řeknou bude to takhle… to nejde musí vzniknout příslušná norma, musí být vydána věstníkem ČNI a pak je teprve platná a může se podle ní stavět. Nebo se vytvoří právní předpis s např. vzorovými listy, kde budou řešeny detaily a pak se podle ní může stavět.

              Vím že zde nejste z oboru, ale takhle to nejde říct si tady to postavim takhle a je to… mus nejdřív vzniknout buď norma nebo právní předpis. Pak věc druhá každá cesta musí mít správce, který nese zodpovědnost za užívání komunikace a nese za ní právní odpovědnost a to by byl kdo?

              Fakt neprudim, ale takhle to prostě je… berte a pokud se o tom nebude diskutovat tak se to nikdy nepovede.

              Třeba se časem přesvědčim, že umělý singl je fajn, ale zatím (dnes) jsem k tomu skeptický. Mám strach při představě UDSky v lese tvořící přechodové úhly a klopení zatáček… třeba je to přehnaný, ale tak jsem to z toho pochopil…

              0 0
              • goofy  

                Je videt, e jsi to moc nepochoil.

                Jenom si tak rypnu. Podle jake normy se dle tebe stavi asfaltove cyklostezky? Taky se to stavi, jak koho zrovna napadne.

                0 0
                • pos3k  

                  no a zrovna ne :) kazdy prece vi ze se u nas cyklostezky stavi, tak ze se koupi a nainstaluje zluta cedulka :) (jinak nove stavby samo musi byt dle norem, citace tu uz nekde zminena je)

                  0 0
                • Sobi  

                  To záleží na provozním zatížení a účelu. Norma specifikuje souvrství včetně výšek jednotlivých vrstev… musel bych to hledat… Souvrství vychází z chodníků s vyšší zátěží popřípadě z jednoduchých vozovek- tam už se používá vozovkové souvrství Musel bych ty čísla hledat…

                  0 0
                  • goofy  

                    Ja vim ze takova norma existuje. Jenom kde se tak stavi? Co jsem mel zatim cest videt podobne stavby, tak se proste naplacal asfalt a bylo (brat obrazne samozrejme).

                    Ono ta stavba singletracku se nesmi brat jako nejaka slozitost. Vicemene se jedna o stavbu z prirodnich materialu. Tusim ze jako zaklad se pouziva vetsi kameny a na horu se zasypava jenou drti, hlinou, atd. Dle me na tohle delat normu je pomerne zbytecne, a spis by se melo zaskolit prislusne firmy, ktere pak budou toto dilo nekdy mozna provadet a postupne kontrolovat. Vem si takove chodniky ve Vysokych Tatrach. Myslis, ze je tam taky staveli podle nejake normy? Dovolil bych si tvrdit, ze nikoliv.

                    0 0
                    • Sobi  

                      Ta normalizace musí být kvůli stavebnímu řízení ( povolení a kolaudace ) protože musí být jasně a přesně specifikovány parametry stavby, samozřejmě doplněné projektem… Takhle to podle našich právních předpisů má být.A ony cesty… prostě když chtějí být legální tak musí být zkolaudované to je vše…

                      0 0
                      • goofy  

                        Ja si prave nejsem jisty, ze by musely byt zkolaudovane. Dle me by tohle stacilo resit povolenim stavby a dal uz by se o to stavebni urad teoreticky nemusel zajimat. Dle me by se prakticky o to nemusel zajimat vubec a spis by se jednalo hlavne o povoleni vlastniku lesa. Vem si takove lesni cesty. Pochybuju, ze u kazde vzdycky lita stvebni urad na kolaudacku. Sice jeste tak moc s tim urednim simlem nejsem seznameny, ale tohle se mi nezda.

                        0 0
                        • Sobi  

                          Když máš stavební povolení a podle něho stavíš, tak to musíš i zkolaudovat… Jestli tam někdo přijde nebo ne je věc druhá a jestli je to postaveno tak jak má být je věc třetí…

                          Chtěl jsem to rozjet, kvůli tomu že se to hlásí jako legální cesta, a cesta za účelem užitku pro veřejnost…

                          A navíc na stavebních úřadech… jsou jenom schopní a chytří lidé!!! ;-)))

                          0 0
                          • goofy  

                            Predpokladam, ze delas na stavebnim uradu. jak se na tokove tple mistecku jde dostat? Docela by me to zajimalo… ;o)))

                            btw: ja bych tohle proste nepovazoval za stavbu. Nebo pokud se jedna o stavbu, tak by se melo jednat za obdobnych podminek, jak vznika Bike park na Spicaku, nebo ruzne jine veci v republice a tam, pokud se nemylim, se vsechno deje pouze na ohlaseni stavby a zbytek uz stavebni urad nezajima. Maximalne pri dokonceni se asi zasjdou podivat, zdali se jedna o provedeni v povolenem rozsahu, ale kolaudaci za urcitych normativnich podminek, bych to nenazyval. Schvalne az budu mit po zkouskovem napisu na Scinorky, co predchazelo povolenim teto stavby (zatim vim, ze pisemny souhlas vlastniku pozemnku).

                            0 0
                            • Sobi  

                              Ne dík, tam opravdu ne! :-)))

                              Nevím, každý úřad to řeší po svém, stačí narazit na blba a nepostavíš tam ani lavičku…

                              Ale předpokládám že když to začne stavět jako organizace pro veřejnost, tak si myslím že do toho budou šťourat a když ne tak jenom dobře.

                              0 0
                • kudlanka32  

                  podle normy 1 000 000 Kc na 1km.....

                  0 0
          • kolombo  

            Rozdělím odpověď do dvou částí:

            1. přirozený vznik cest. Pokud je podle Tebe přirozený vývoj to, že někudy chodili lidé a postavili tam cestu, tak vznik singlu je prakticky totéž. Jenže singl principem nikdy nebude normální cesta, vede vlastně od nikud nikam, v okruzích, zbytečně se vlní. Je prostě určen především k tomu zajezdit si. Přirozený vývoj není to, že tam cesta je 100 let !!

            2. cest je dost. Cest sice je dost, ale mají dva typy problémů. Některé cesty se nedají, při jakémkoliv typu používání, udržet v použitelném stavu, hlavně pro stékající vodu, vedou totiž velmi strmě. Další chyba je, že při tvrdém výkladu Lesního zákona na většině z nich nemáš na kole vůbec co dělat. Já vím, že to dnes nikdo neřeší, ale už se stalo, že někdo začal vyžadovat dodržování právě tohoto výkladu cyklisty a třeba značka zákaz vjezdu všech vozidel už byla také zneužita proti cyklistům.

            0 0
            • Sobi  

              Ad 1. to máš pravdu, mě šlo o normální „vyježdění“ cesty ane o stavbu…

              Ad 2. to podle mě k bikingu patří, prostě něco je sakra technické a někde to musím poponést…

              Prosím přečti si mojí předchozí reakci nahoře a prsím neber to jako pruzení, ale třeba pokus o radu… :-)

              0 0
              • kolombo  

                Ad. 1. normální vyježdění cesty jen tak v lese je nelegální

                Ad. 2. významná část cyklistů nepovažuje přenášení kola při vyjížďce za normální. Pokud má mít vytváření prostoru pro cyklisty smysl, tak musí oslovit i daleko pohodovější jezdce. A stejně, jako se všechny sjezdovky nestaví v obtížnosti černá, tak ani cesty pro cyklisty nemohou být jiné.

                Pokud položíš na zahrádce u hospody rekreačním cyklistům dotaz: Chcete nosit kolo na rameni a nebo raději asfaltovou cestu, tak hádej co se dozvíš.

                0 0
          • Macik  

            No co bych k tomu napsal. Myslím, že ty všemožný technický parametry co zavání normama jsou doporučení pro stavitele, aby ten singltrek dlouhodobě odolával působení jeho uživatelů i rozmarů počasí. Tzn. aby se netvořily erozní rýhy a současně, aby povrchová voda šla rychle z trailu pryč a netvořila se na něm po dešti bahení lázeň apod. To jsou ale dle mého soudu jen detaily. Dle mého soudu jde teď především ukázat světu, že lidi co rádi jezdí na kole v terénu existují a že jich není zas tak málo. Ve světle navrhovaného zákona o pohybu v lese na Slovenska je zřejmé, že je to potřeba. Protože kdyby ten zákon na Slovensku prošel (pevně věřím, že nemá šanci), tak jistě napadne něco podobnýho nějakýho zapálenýho polovníka i u nás… A pak se budeme setkávat už jen na tuningových párty ;-)

            0 0
            • Sobi  

              Jj samozřejmě máš pravdu, já jen ty detaily tady tahám z toho důvodu, že když potom chceš jít k nějakýmu jednání ohledně cyklostezek a řekneš jim že asfalt a patníky jsou blbost, tak budou chtít slyšet, jak by to teda mělo být. A to už musíme být připravený a vysvětlit jim to včetně detailů abychom je přesvědčili, jinak tě pak budou vnímat za oportunistu bez argumentů a nikdo by nás pak nerespektoval… Jinak máš pravdu! :-) Sobi

              0 0
      • Splinter  

        Takže budeš radši když se bude budovat tvořit a přetvářet formou prolívání asfaltu jo??

        0 0
        • Sobi  

          Umíš číst? Asi si vůbec nepochopil co jsem psal… proti stavbě a budování a prolívání asfaltem je stavební práce čili stavění… Prosím přečti si to znovu… Asfalt v přírodě je snad ten největší humus co znám.

          0 0
          • Splinter  

            Číst umím, to mě kdysi naučili… Jenže ono to je asi trochu o tom, že stávající cesty a cestičky v lese prostě bez zásahů ten „provoz“ nevydrží…

            0 0
            • Sobi  

              Sorry reagoval jsem hnusně…

              To je na delší diskuzi…to je asi případ od případu… Tady je jen o to kde je ta hranice údržby a novostavby… Fakt mě vyděsily ty úhly, stoupání, náklony… víš že by mě to asi nebavilo jezdit po něčem takovým.. mám radši vyježděnou, kamenitou, kroutící se cestu, třeba i slezu a přenesu, ale jsem v přírodě im natura… :-)

              0 0
              • Splinter  

                Jn, jenže ty singly jsou navrhovaný tak aby časem s krajinou splynuly.. Za „pár“ let nebudeš vědět, že to někdo vytvořil uměle.. A já teda budu kur… rád, když místo po dálnici pojedu po novým singlu i když se bude lesknout novotou…

                0 0
                • Sobi  

                  Bylo by asi nejlepší to nějak zdokumentovat třeba v zahraničí jak to vypadá po x-letech… určitě si myslím že je to lepší než jakýkoliv asf či bet kryt. To souhlasim, ale zatim se toho pořád bojim… vem si jak začínaly cyklostezky a jak to dopadlo… proto se toho tolik bojim…

                  0 0
                  • Andrzej  

                    kdybych ted nemel vyhorely pocitac, tak bych vlozil nejake fotky z noveho zelandu, snad se podari behem tydne.....

                    0 0
                    • Sobi  

                      Díky budu rád! :-) Mohlo by to pomoct a přesvědčit asi i víc lidí…

                      0 0
                      • Splinter  

                        Co zkusit třeba guugl, hm? Nehnuls ani prstem a už něco odsuzuješ a přitom o tom ani nic moc nevíš… Lidi čtou nadpisy a pak rozdávaj rozumy jak kdyby přečetli knížku…

                        0 0
                        • Sobi  

                          No nechtěl jsem na to reagovat ale musím… Jestli všichni budou zastávat postoj jako ty, že kdo oponuje nebo má jiný názor tak že o tom nic neví… no tak to teda doufám že to půjde brzo do kopru…

                          Já se snažím, jen rozjet diskuzi… Tímhle oborem se živým už několik let, mám v něm celkem slušnej přehled a reakce vyplívá z nastudování díla propagace singlu od čemby… co je na tom špatně!? A co teda nevím co ty jo?

                          Fakt mě jenom mrzí, že se tahle diskuze zase změnila v něco jinýho, v napadání… no škoda…

                          0 0
                          • Splinter  

                            Ovšem já do ní za stávající situace nevstoupím, neboť mi zcela zásadně vadí směr organizace k „budování singtreku“. Tento výraz mi hodně leží v žaludku. Četl jsem příručku čemby o singltreku, je to zajimavý počin, ale když jsem četl pasáže o přechodových úhlech, klopeních zatáček , podélném a příčném profilu komunikace, a zajištění průchodnosti a sjízdnosti komunikace jala mě hrůza! Budovat, tvořit a přetvářet! Ne to nechci!!! Tady je takových cest a cestiček po kterých se dá jezdit, tak proč něco budovat, když to je v přírodě hotovo. Chci jezdit v přírodě v takový jaká je, ne na připravených a vybudovaných cestách! Tohle už je jen krůček k tomu co kritizujete. Upravený a nově vymyšlený cesty. Opravdu nechci aby se něco budovalo!

                            Tohle na mě zní dojmem: Stačí mi to jak to je, dá se jezdit, dá… Nebudu jezdit po něčem umělým… Jenže ono je to nakonec umělý v tom lese úplně všechno.. Jen jde o to jak dlouho a jak citlivě je to tam zasazený.. To že je to napadání sis obrátil zase proti sobě sám. Jako žádný napadání sem to nemyslel…

                            Hodně lidí a nemysím zrovna tebe působí dojmem.. Tam kde já jezdím je to pěkný, nic neasfaltujou, tak mě to nezajímá. Tečka Ale je to krátkozraký…

                            0 0
                    • Drus  

                      Koukal jsem a žádnou stezku jsem na NZ bohužel nevyfotil, já spíš ty kopce. Ale musim řict, že ty jejich „umělé cesty“ nepůsobí vůbec rušivě,podklad kamení, na vrchu jemější netříděný nevim jak to nazvat, nechci říct štěrk, takovy hodně hrubý písek, společně s listim a vším přírodním bordelem to působilo, jak kdyby tam stezka byla od pradávna,občas cestu křížil potůček,koukal velký kámen,svod vody dostrany z kamení… fakt nic umělého, tak nějak si to představuju že to bude i u nás, nevím jak je to realizovatelné právně a tak, ale když jste zmínili ten Zeland…

                      0 0
                    • Andrzej  

                      tak uz jsem doma u cdcek s fotkama, neco zkusim okopirovat a hodit sem, ale hned to nebude… neco jsem tu uz vkladal, tak muzete ve vsech fotkach vyhledat moje fotky

                      0 0
                      • Andrzej  

                        zatim jedna, neco vic snad stihnu pozdeji. tohle je chodnik postaveny primo pro cyklisty pred nekolika lety, je to soucasti site cca 100km singltreku hned za mestem velkym jako ostrava. po vybudovani a rozsirovani techhle stezek se ve meste vyrazne zvetsil trh s kolama (kola do terenu, cena cca 15000,– kc a vys s velkym podilem fullu), pocet a kvalita obchodu se podoba mnohem vic praze, nez ostrave...... behem 5 mesicu, co jsem tam jezdil tam projely stovky a mozna i tisice kol (nevim presne, nechci kecat) a za tu dobu tam jenom opravili par zatacek a mist s velkym pricnym sklonem a kameny. ostatni casti vypadaji podobne jako tohle, krasne uzka pesinky bez znamek opotrebeni, je sjizdna v obou smerech a pokud se na chvili zastavite, tak pochopite jaky tam je provoz.

                        0 0
              • Smazaný účet  

                Sobi, mě přijde hlavně naivní a krátkozraká tvoje představa toho, že ta příroda in natura tu na tebe bude čekat furt. Nech si od kluků vyprávět jejich rozhovor s ochranářema a policajtama, když dostali v čs švýcarsku pokutku… a to prej s nima byla eště docela domluva. „a kudy jste sem přijeli?“ „po červený z děčína…“ „co tam máte co dělat?“ „jak jako? tam žádnej zákaz přece není, to je normální cesta!“ „tam přece nemáte s kolama co dělat!“ A když to nevemou takhle šmahem „do lesa kolo nepatří a basta“, tak ti to zdůvodněj tak, že ohrožuješ chodce, flóru, faunu, a hlavně eroduješ půdu a ničíš stezku (a ty hlavně! :o)). ty úhly, stoupání a náklony jsou tam mj. i z důvodu toho, aby ta stezka vydržela provoz a neodnesla jí první voda. btw. si nemyslim, že by to s těma předpisama bylo tak horký. turistická stezka se taky nedláždí a neměří se její šířka – nebere se jako chodník. myslim si že jde o právní statut takové stezky, že nemusí být nutně považována za veřejnou komunikaci/dopravní stavbu…

                0 0
                • Sobi  

                  Jasně nežiju v iluzi, ale jak jsem psal nahoře, moc mě to nenadchlo, když jsem četl příručku o siglu a o těch parametrech ( přechodové úhly, klopení, profil atd. ) nedokážu si představit jak by se to bez techniky udělalo. Lopata a krumpáč by to dělaly strašně dlouho a takhle uptavit terén umí nejlíp UDS… už několikrát jsem to tady vysvětloval…

                  Ad s těma předpisama… Čemba prosazuje, aby ten singl byl legální. V ten moment se to budování musí brát jako stavba. A každá stavba musí mít svoje určité parametry kvůli bezpečnosti atd… taky jsem to už tady psal…

                  Mě je jasný kčem ty parametry v příručce jsou, ale fakt mi to zavánělo tou UDSkou když jsem to četl…

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mě připadne že se tady celkem zbytečně hádáte. Pokud někdo vypracuje projekt, tak ten snad posuzuje a schvaluje příslušný stavební úřad.

                    www.cemba.cz/clanek.shtml?…

                    0 0
                    • kudlanka32  

                      ja myslim ze to muze schvalit i jiny urad nez ten „prislusny“ pokud bude ochotny se tim zabyvat…

                      0 0
                  • tk  

                    singltrek lovin' machinery: imba-rich.smugmug.com/Machi­nes

                    0 0
                    • goofy  

                      Ten s tim rypadlo-nakladacem je dobry blazen :-)

                      0 0
                    • Sobi  

                      UDSka my to zvládla všechno sama! :-))) Pro ortodoxní singlisty: To byl vtip!!! :-)))

                      0 0
                    • Sobi  

                      Je zajímavý že když jsem zde zmínil techniku ( moje oblíbená UDSka ) tak mi bylo vysvětleno, že tomu nerozumím a nevím o čem mluvím. A tady ta technika je!… Prostě bez ní to nejde, jen se musí najít a definovat ta „správná“ hranice rozumného užití a výsledného efektu…

                      To TK: pořád šance mě přesvědčit tu je :-)

                      0 0
                      • goofy  

                        Nejaka technika tu musi byt. Rukama by se to delalo holt krapet dele :o)

                        Jedna se o to, ze ta tva oblibena UDS-ka ve vetsine pripadu tam ani nevjede, natoz aby tam neco delala ;-)

                        0 0
                        • Sobi  

                          To by jsi se divil kam se všude vyhrabe! :-) A dokonce jí dělali i pásovou a i vojenskou pancéřovanou…

                          Tu pásovou jsem měl na stavbě a to byl hukot! Zvládlo to všechno! :-) Možná bych i někde našel fotky… :-)

                          A kam nevjede UDS tak tam dostaneš Menzíka ale i toho jsem zmiňoval! :-)

                          0 0
                          • goofy  

                            Ze tam vjede, neni pochyb, akorat singlik je 1,5 metru siroky a je blbost kvuli UDS-ky tam tebrve sadit stromy ;o)

                            0 0
                            • Sobi  

                              Jj tenkrát v tý reakci to byla nadsázka, a teďka vtip…

                              Je spousta malých strojů co to zvládne a znám i lidi co je mají a je to někdy radost vidět to pracovat… touhle „děckou“ technikou b to šlo a nebylo to pak takový zhuntovaná jako po těžký technice. Nejlíp kdo to umí je Tatra 138/148 sice vyjede všude, ale ještě po 3 letech poznáš že tam jednou projela! :-)))

                              0 0
                              • goofy  

                                No jasne, ikdyz uz jsem videl umelce, kteri se dokazali zahrabat i s touto kocabkou v nazahrabatelnym miste :o)

                                0 0
                        • Sobi  

                          Samozřejmě že tyto půlbagříky a půlpásáky jsou šetrnější k přírodě! :-)

                          0 0
    • mastihuba  

      pro ty co stále ještě pochybují o potřebnosti čemby a při tom neustále nadávají na lesáky. Doufám že jsem to dobře pochopil :)

      tam kde jsou lesy staré 0–70let tam prakticky těžbu nepotkáme a můžem v klidu jezdit po nerozbitých cestách. Tam kde je les starý 70–140 let je naplánovaná těžba s výhledem třeba 40let takže nepočítejme s udržovanou cestou. Z tohoto důvodu bych viděl potřebnost čemby a potřebnost singltreku, který danou lokalitu zachová prostupnou aniž by se muselo nadávat na lesáky.

      Mohlo by se stát že majitelé honiteb si za svoje peníze protlačí do zákona jako prioritu ochranu zvěře a skončíme někde na asfaltu. Lovec kerej tvrdě zaplatí odstřel a projede mu pod posedem skupina cyklistů nás nikdy rád mít nebude a bude tlačit na pilu aby tama cyklisti nejezdily.

      Ad singltrek. Lesáci takovejm cestám říkají „loveckej chodník“ stezky vinoucí se ve stráni po vrstevnici široký 1,5m se stavěli už za Habsburka a za 1. republiky takže nic novýho a jen to srozumitelně podat.

      0 0
    • Black knives  

      Já si myslím,že je pohodlně české,vyčkat,co dokáží šílenci,jež chtějí něco více,než jen nadávat v hospodě o neutěšeném stavu MTB možností.Mám kolo od tří let,a do čtyřicítky mi až tak moc nechybí,a myslím,že vídám stav možností cyklistů docela dlouho.I já mám mnohé špatné zkušenosti ve vší škále.Ale.Mám zájem být alespoň málo užitečný,a DĚLAT NĚCO I PRO DRUHÉ LIDI.Je to něco,co se nedá nutit.Mám MTB od roku 91,a něco i najeto.Ale zrovna tak i odmakáno na chodníčcích pro lidi.A jsem člen čemby…

      0 0
      • Sobi  

        No já s Čembou souhlasím až na onen bod ohledně singlu, proto do ní nehodlám vstoupit,ale nabídl jsem pomoc radou, jako člověk který se pohybuje v realizaci dopravních staveb… takhle jim třeba snad pomůžu… :-)

        Jen mě mrzí že je to bráno jako podvratná a protistátní činnost dotknout se singlu…

        0 0
        • Andrzej  

          no jenze ty hlavne rikas, ze to je moc slozite a to beres jako radu. kazdopadne se do toho treba muzes zapojit a napriklad zjistit, jak jsou na tom s tou pravni a normalizovanou slozkou veci napriklad trate na 4×, fr lavky a podobne veci, ktere i u nas v rapublice i v legalnim provedeni stoji. kdyz ne ty, tak alespon na to poukazat a dopisem to sdelit primo vedeni cemby (i kdyz doufam, ze to tu cte…)

          0 0
        • Black knives  

          Naopak,bude potřeba každého,kdo chce pomoci.A pokud to dobře chápu,jednomužné chodníky jsou jednou z více aktivit čemby.Je mnoho stávajících,vy­hovujících.Nic­méně mou matku porazil na městské cyklostezce velmi rychle jedoucí biker.Cesta vyložená zámkovou dlažbou,rovná,jako pravítko.Půl cesty pro pěší,půl cyklo.Konflikt nasnadě.Tak nějak ůřady nedomyslely…Nikde není psáno,že po takové cyklomagistrále nemůže jet dotyčný čtyřicítkou..Na singlu by to prostě technicky nešlo,proto ty mimo jiné,zatáčky.Mě by se velmi líbilo začít příměstskými jednosměrnými okruhy.Je to sice,jako běžec na oválu,a kroužit,jako blb,ale když je okruh dost velký,a pestrý..proč tím nezačít.Staré běžecké chodníky,lovecké chodníky..

          0 0
        • speedy gonzales  

          ja se te zastanu. vazim si toho, ze do debaty vnasis odborne hledisko, o kterem nema vetsina z nas ani potuchy. urcite bude velice uzitecne pokud cembe pomuzes alespon radou, apod.

          to ze se ti bod singlu nelibi neni ani tak tvoje vina jako cemby…zkratka na nas je abysme to vysvetlili a presvedcili ze singl je skutecne spravna alternativa. opravdu to dava smysl a ja jsem presvedceny, ze az se vyjasni, jak to v praxi opravdu muze vypadat, tak zmenis nazor. rozhodne s tebou souhlasim ve veci kritiky singlu a nasledneho ukrizovani – vice vysvetlovat, mene strilet. takovy fotopruvodce „co je singl“ se chysta na novy web cemby.

          a nakonec jeste poznamka. singl je zkratka alternativa. neni to doktrina, ze od pristiho roku chce cemba jen singly a vsechno ostatni se zrusi. nekteri jsou proti singlu protoze jim ty jejich cesty staci.ALE!! singl nikomu jejich cesty nebere!! cesty i pesinky zustanou.bude se jezdit furt stejne.i ten asfalt tu bude. singl jen vyrazne rozsiri moznosti jak si paradne zajezdit

          0 0
          • Sobi  

            Díky to mě potěšilo :-)

            Opravdu pomohu rád, jak budu moct, mým zájmem je ochránit hodnoty přírody, svobodu pohybu v přírodě a všeho co k tomu patří, proto se hold bojím každého budování… Třeba dojdu někdy k názoru že budování singlu je fajn… nechám se zatím přesvědčovat… :-)

            Pokud budete mít zájem o radu, kdykoliv se obraťte na mě. Sice nevím vše, ale vše se dá někde zjistit! :-)

            Biku Zdar! :-)

            0 0
            • goofy  

              Jeste tak: predpokladam, ze se budou delat ruzne urovne obtiznosti techto singlu, takze by si mel uzit kazdy. No a prave porad zustavaji stavajici cesticky. CeMBA tu je taky hlavne proto, aby ukazala uradum, jak uz se tady psalo nekolikrat, ze tu nejsou pouze vikendaci, kteri se boji vyjet na sterk, ale ze zde je i pomerne siroka bikova populace.

              0 0
              • Sobi  

                Jasně. Jak jsem psal někde nahoře… S Čembou souhlasím, jsem rád že tu je, jen nesouhlasím s jedním bodem, který je pro mě celkem zásadní, toď vše…

                0 0
                • Troll  

                  Rozumim tvemu nazoru, byt tedy s budouvanim single tracku souhlasim. Ale souhlasim proto, ze ho neberu jako nejakou „stavbu“, byt bude muset splnovat nejake normy…

                  Podle me je to tak – bud postavis betonove/asfaltove monstrum a to zustane v prirode z naseho pohledu na veky. Nebo udelas malou asfaltku a pokud ji nebudes udrzovat, priroda ji zacne pohlcovat – bohuzel nemuzu majit fotku jedne takove „asfaltky“ z pohranici, po ktere bylo moooc hezke svezeni. Mnoho desitek let se o ni nikdo nestaral a bylo to jako jet tunelem pod vetvemi stromu.

                  No a podobne ja vidim singletrack ala CEMBA. Postavis CITLIVE neco, co prvni rok bude sice vypadat umele, ale po 3 letech uz ani ty nepoznas, ze to neni tvoje „prirodni“ cesta. Krajina se s tim srovna, cesta se stane soucasti. U asfaltu to bude trvat 30 let, u sigletracku 3. A ta pravidla stavby jsou o tom, jak dosahnout maximalniho uzitku pri minimalni udrzbe a cene. A to se mi libi.

                  Podivej se na cesticky, po kterych jezdis. I ty nekdo kdysi „postavil“ – treba jen tim, ze tam zacal chodit. Ze tam svezl par kubiku drivi a pak se na cestu zapomnelo…

                  0 0
                  • Sobi  

                    No vadi mi budování singlu (viz výše) neřešil jsem budování pseudocyklostezek, protože chápu sing jako úplně jiný typ komunikace.Sa­mozřejmě souhlasím s tvrzením že sing je k přírodě daleko šetrnější než pseudocyklostezky.

                    Chápu totiž že singl je z povahy něco úplně jiného než cyklostezka…proto jsem se nezabýval jejich vazbou

                    0 0
                    • kolombo  

                      Tohle: Souhlas ale tyto singly vznily přirozeným vývojem, tohle mi zavání umělinou. A navíc, když budeš chtít, aby to byla legální cesta, tak bude muset splňovat určité parametry, ohledně průjezdnosti, bezpečnosti atd. Tzn, že přo stavebním řízení budeš muset doložit důkaz splnění oněch parametrů a to už je umělina… je Tvoje argumentace ze začátku téhle zmatené diskuse, proč vlastně nechceš cesty, na kterých nebudeme nikomu vadit. Buď jsi šíleně alternativní a nebo chceš hlavně argumentovat proti a je Ti úplně jedno jak. V každém případě je tu dost lidí, kterým se ta myšlenka líbí a mají o singltrek zájem. Nikdo Tě nenutí po něm jezdit. Jen prosímtě, vem si sebou příště na ježdění na kole malou lopatičku a lupu k prozkoumání cesty, po které se chystáš jet. Kdyby náhodou nebyla na 100% přírodní, tak jeď raději jinudy. Hezky si zajezdi …

                      0 0
                      • Sobi  

                        Přečti si to celý…A když to nepochopíš tak to zkus 2× nehodlám se každýmu opakovat…

                        Jakmile řekneš cokoliv jiného než je momentální dogma tak jseš kacíř… Přiznávám se upalte mě, vzal jsem slovo singl do úst a znesvětil!Kdy ve jménu singlu začnete upalovat?

                        Prostě tohle je o ničem, myslel jsem že tu vznikne diskuze, kde je hranice singlu a kde umělé cesty, jak to vše vyřešit aby šichni byli spokojení…jak zabránit asfaltu a betonu v přírodě…ale bohužel řekl jsem slovo proti…

                        S takovýhle přístupem…ale to už je asi jedno…

                        0 0
                        • speedy gonzales  

                          ja s tebou klidne diskutovat budu:-) protoze si myslim ze je to dulezite. ta diskuze je tu uz trochu zmatena, tak snad budu reagovat relevantne. ze sve podstaty je kazda cesta umela. od pesiny po ranvej. ja si myslim, ze nelze brat prirodnost cesty z pohledu pouze cim vznikla (jak rikas „umele“), ale v komplexnim pohledu jak a co vzniklo. tedy jak setrne se pri stavbe postupovalo, jak je dilo zacleneno do prirody, jak narusi ekosystem, atd… tedy neni rozhodujici umelost/neumelost vzniku, ale urcujici je pouze vysledek.

                          0 0
                          • Sobi  

                            Mě jenom mrzelo že se ta diskuze dostala někam jinam…

                            JJ přesně tak, důležitý je ta hranice… z toho důvodu jsem to rozjel…

                            Promiň omlouvám se, ale jsem strašně ospalej…tak budeme pokračovat příště…

                            ale díky a biku zdar! :-)

                            0 0
                      • Sobi  

                        NEŘEKL JSEM ŽE JSEM PROTI CESTÁM NA KTERÝCH BUDEME JEZDIT. JDE O JEJICH REALIZACI!!!

                        0 0
                        • mastihuba  

                          ano přejděme k technologickým postupům :)

                          0 0
                          • goofy  

                            Klidne bychom tady mohli neco sepsat. Kdyz uz tu je tolik stavaru, tak neni mozne, aby se to za chvili nevytvorilo ;o)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              no co se mne týče tak leda lopata a krumpáč, ale tos asi slyšet nechtěl že :)

                              0 0
                              • goofy  

                                No dobrovolnici a delnicka trida jsou taky treba ;o)

                                0 0
                                • tk  

                                  všichni jsme dělníci matky ČeMBy. já bych tak rád, aby tohle heslo IMBy začalo smysluplně platit i v ČR: speak! built! respect! ride!

                                  nemam ještě uplně vyladěnej překlad, ale: promluv! udržuj! respektuj! jezdi!

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    No jo… Vcera jsem se zas byl podivat se psem na veci co mam za barakem a nekdo mi to zase zboril… :-( Pritom to vicemene nebylo ani videt a byly to spis takove sranda skocky pro mladez, ktera tady jezdi…

                                    0 0
    • Sobi  

      Ahoj Speedy, tak jsem o všem hodně uvažoval. Dokážu si předtavit singl jako jedinou alternativu ke kočárkostezkám a bruslestezkám, jakmo plnohodnotnou náhradu asfaltový, betonových nebo jiných monster budovaných v přírodě. Asfaltové kryty na stezkách si dokážu představit jen ve velkých aglomeracích k zajištění bezpečnosti cyklistů při cestách hlavně do práce a z práce, k vymanění ze silnic.A zároveň i zachování přírodní stezky.

      Bylo by fajn vytvořit název, nenázev skupiny/sekce/… např. Stavební-složené z bikerů stavařů, Právní složené z bikerů právníků, Ekologické- složení z ekologů, prostě skupiny složené z odborníků, aby mohli odborníci z jednotlivých oborů spolu společně pracovat ve smyslu bikingu. Ten um í ten to a ten zas tohle…

      Rád bych veděl kde vnímá Čemba hranice mezi asf(nebo alt kryty)/singlem/a původní „přírodní“ stezkou…

      :-) Sobi

      0 0
      • zbartos  

        Neblázni, vždyť mi nejsme většinou stavaři a většinou vůbec netušíme z jakých materiálů se která lesní cesta a cestička postavila. Dnes jsem byl zrovna na semináři o stavbě lesních cest a jen jsem koukal kolik odborných názvů (a různého materiálového složení) má netuhá vozovka, která pro mně vypadá pořád stejně. Jasné je podle mne jen to, že pokud nejde o cestu/stezku s odolným přírodním povrchem (kameny atd.), není „přírodní“ stezka dlouhodobě odolná proti intenzivnímu používání rekreanty (ať už pěšo, kolo nebo koňo). Při stavbě veřejných silnic jsou jistě nějaké standardy a při stavbě lesních cest jsou také nějaké (méně finančně náročné). Stavby singlů musí vycházet z těch lesnických zásad, ale musí být ještě levnější a dimenzované na rychlosti a tlaky způsobované rekreanty a ne odvozními soupravami o hmotnosti třeba 50 tun...... Myslím, že tady máš pole otevřené (např. typologie vozovek pro singly a technologie zpevnění podloží podle únosnoti podložních zemin), pokud se toho nechopí kolegové z kateder lesních staveb na lesnických fakultách (na tom dnešním semináři se mne již jeden z nich, z LDF Brno, ptal, zda se již začalo s tím budováním singlů). BTW ČKAIT www.ckait.cz má v sekci „staveb pro plnění funkcí lesa“ jen 34 členů a 10 dalších bude potvrzeno příští týden. Mám tedy obavu, aby bylo vůbec dost lidí s kulatým razítkem, kteří budou mít právo projekty na singly dělat......

        0 0
      • speedy gonzales  

        „expertni“ skupiny v ramci cemby uz vznikaji. zapojit se do nich urcite muzes i kdyz zatim nejsi clen. kazda pomoc je vitana, zvlast v tak specifickem oboru jako je tvuj. staci se nahlasit na ofic mail cemby

        ta tvoje otazka na konci je tak zajimave postavena za nevim co presne myslis:-)) takze nez abysme tady mleli z vody, zkus rozvest co te presne zajima. hranice ceho myslis? hranice kde vyuzit asfalt a kde uz ne? nebo hranice ve smyslu vymezeni pojmu??

        0 0
        • Sobi  

          Ahoj myslel jsem kde jsou hranice využití asfaltu vs singl vs zachování cest. Otázka by mohla taky znít jako kam až se dá využít asfalt,a kde už nemá smysl dělat singl…

          Celou problematiku singlu vnímám jako plnohodnoutnou náhradu za nynější dogmatickou realizci pseudocyklostezek.

          Pokud tomu bude tak, tak by to bylo fajn. Chtělo by to i vymyslet cílenou infrastrukturu… napojení singlu na ostatní komunikace a jejich vzájemné propojení. Bude to sakra dlouhá cesta a hromada práce! Ale když se to povede…tak všem natrhneme pr..l! :-)

          0 0
          • speedy gonzales  

            na toto ti asi nejlip odpovi „pozadavky trech piliru cylistiky“ www.cemba.cz/publikace.shtml

            s infrastrukturou mas urcite pravdu. dotazeni do konce (nejen stavebne, vybavenim a sluzbami ale taky marketingove)je zcela nutne. tohle dela dobry/spatny singl. a spatny singl je stejne k nicemu jako spatna cyklostezka.

            podle me propojeni se stavajici siti cest a vyreseni kombinace useku s ruznou obtiznosti je jeden z klicovych bodu

            0 0
            • Sobi  

              Jj, jen bych byl fakt nerad kdyby to vypadalo, že chci jenom rýpat a degradovat, nebo snad hanit něčí práci. Vím že to tak může vypadat, ale není tomu tak, chci pomoct.

              Prostě musíme být připraveni na vše.. :-) Doufám a věřím tomu že se podmínky k bikování stále budou zlepšovat. :-)

              0 0
        • Sobi  

          S nabídkou, už se stalo už jsem majloval s TK :-)

          0 0
        • Sobi  

          S nabídkou, už se stalo už jsem majloval s TK :-)

          0 0
    • SELMIRA  

      co reklamni CEMBA dresíky, nebudou? kdybyste tam dali heslo: „Stop asfaltu v lese!“ nebo tak neco, tak bych si ho koupila a delala v nem parádu :o)

      0 0
      • blue  

        co kdyby ses podivala na cemba web?

        0 0
        • SELMIRA  

          ehm… tak jo :o)

          0 0
        • SELMIRA  

          koukám a …myslim, že si raději počkám na ty alternativní zelená dobrá, ale trochu moc bílý no

          0 0
          • speedy gonzales  

            tohle je taky spesl limitovana serie pro predsedu. to my normalni mit nemuzem :-)))

            0 0
            • SELMIRA  

              né jo? tak na příštím sjezdu slíbím tyhle dresy všemu lidu a stanu se novou předsedkyní hoho!

              expředseda mi bude muset osobně odevzdat ten svůj a omluvit se za pokus o diskriminaci řadových členů YO!

              0 0
              • speedy gonzales  

                predat jo..ale vyprany!

                0 0
                • SELMIRA  

                  no, to by se hodilo se v něm asi zapotí, když chodí budovat ty singly … rejč si ale může nechat ;o)

                  0 0
                  • blue  

                    sem ted koukal do bazaru… cos to proboha provedla tomu svymu kolu? to si mu udelala za trest?

                    0 0
    • treatt  

      Mimochodem, je nekde videt, kolik nas uz je?

      0 0
      • Michal.J  

        Ne. teda jo, vidím to v databázi. Momentálně je přesně 360 členů + nějakých 70 co ještě neposlali příspěvek.

        0 0
        • karliner  

          Teď už počet zveřejňovat není třeba, neboť všech deset členů se navzájem dobře zná :-)))

          0 0
    • Michal.J  

      Udělal jsem masívní update přihlášek a rozeslal maily. Jestli jste někdo platil cca do 25.7 a nic vám nepřišlo tak se ozvěte na michal.janda@cemba.cz a nějak se domluvíme:-) Ideálně pokud v mailu bude číslo účtu ze kterého peníze šly, přibližné datum a jméno majitele účtu, rodné číslo atd.

      Přihlášky vyřizuju ručně, takže se může stát že jsem něco přehlédnul, případně že potvrzovací mail nedorazil a tak podobně.

      0 0
    • jecnak  

      Pro osvezeni pameti doporucuju mnohym prolitnout text.

      0 0
      • Sobi  

        Děkuji! :-)

        0 0
      • Polka  

        Hehe, diky za to. Pro me tohle vlakno ve zkratce:

        • Speedy se zastava Sobiho (to je paradox, ze?)
        • Nacelnik „tupa ovce“
        • Kolombo, vecny provokater
        0 0
        • náčelník  

          Ječňáku, nějak se ten tvůj apel na „dobré mravy, poctivost a slušnost“ míjí účinkem.

          0 0
      • karliner  

        Tak jsem si před lety přál, aby Čemba nebyla spolkem pindalů a vyšlo mi to. Jen jsem tedy nepočítal s tím, že préza všechny členy vojebe.

        0 0
      • Peslezedirou  

        Na tohle vlákno si dobře pamatuji, ale nějak jsem ho nemohl najít, díks Tome :-)

        0 0
    • JakubG  

      To je neskutečné, jak si Sobi a Speedy neskutečně notovali. To bývaly časy, konstruktivní debata, společný cíl…

      Holt revoluce žere svoje děti.

      0 0
    • Peslezedirou  

      http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

      Inspirace pro toto sdružení…

      0 0
      • roman 3D  

        toto sdružení je stejně mrtvý jak ty lidi v tom článku

        0 0
      • kolombo  
        1. Nechápu, proč vždycky někdo vytáhne čtyři roky staré vlákno a na

        jeho konec dá jeden příspěvek.

        1. Na dopravní cyklistiku je organizací dost a dokonce na to berou prachy

        z rozpočtu.

        0 0
        • karliner  

          K tvému bodu 1. – přečti si toto (konkrétně odstavec 2. a 3.)

          K tvému bodu 2. – máš pravdu, ale aspoň něco dělají, možná to Pes myslel takto…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.