Brno, vyjížďky - prosinec 2016

750 nepřečtených
  • Paja

    At ty fotokvizy muze ufon sypat do spravnyho vlakna…

    0 0
    • Jaroslávek  

      :-))

      0 0
    • babicak  

      Vzpomínka

      0 0
    • Paja  

      Tento tyden muzu v utery nebo ve ctvrtek.

      0 0
      • RomanH  

        Hadam, ze ve ctvrtek to jeste na brusle asi nebude, ze ?

        0 0
        • Paja  

          Mozna na nejakym malym rybnicku.

          0 0
          • babicak  

            Špatně zařazeno

            0 0
          • RomanH  

            V Kurimi se uz bruslilo

            0 0
            • Paja  

              Tam to bude asi celkem melky.

              0 0
            • Jaroslávek  

              Zatím bych to nezkoušel. http://www.yr.no/…by_hour.html

              0 0
              • RomanH  

                Ja vim :-( Vcera byl posledni den, kdy se dalo zkusit (alespon nekde). Dalsi pokus teoreticky za tejden a pul.

                0 0
                • Paja  

                  Dnes asi jeste jo, pokud se tam dalo bruslit vcera.

                  0 0
                  • pepek  

                    rybníčky za mokecem jsou bruslitelný, viděl jsem tam nějaké stopy (na tom posledním)

                    0 0
                • Jaroslávek  

                  Tak předběžně v úterý 20. by mohla klapnout poslední lehká vyjížďka před Vánoci. Cílofka nějak rozumně pro tebe.

                  0 0
                  • RomanH  

                    No ja budu mit dovcu uz od pondeli 19.12. Predbezne jsem pocital, bych 21.12. nejak zkombinoval traily a obed na Buku, a pak za svetla domu, ale jeste uvidim dle pocasi. Pres den nebudes moci ?

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Poslední zbytek dovolené mám mezi svátky. 22. máme kapříka. Po až st budu ještě chodit do práce, maximálně bych se urval dříve. St Pája nemůže.

                      0 0
                  • obda  

                    Utery nic, uz tak se mi tam tlucou dve akce. St zatim ok.

                    0 0
      • pepek  

        Tento tyden muzu v utery, čtvrtek, pátek, sobotu a v neděli.

        0 0
      • Motyll  

        Tento týden negativ. Rýmečka a kašílek.

        0 0
        • Jaroslávek  

          To jsou ty Polkovy louže.

          0 0
          • babicak  

            Offtopic, ale s Polkou to taky souvisí, kde v Brně čepují Bernarda?

            0 0
            • Polka  

              Proc se mnou? Ja Bernarda nemusim :-)

              0 0
              • babicak  

                Ale jsi znalec zlatavého moku.

                0 0
                • Polka  

                  Jaaaa? To asi tezko, ja chlascu vsechno co tece.

                  0 0
                • Motyll  

                  To směřuj na Depku, jestli už vidí :)

                  S Polkou jsme pili Bernarda tady , jestli to není z ruky.

                  0 0
                  • babicak  

                    Trošku z ruky to je. Tchán chce jít v Brně na točeného Bernarda, tak jsem to hodil sem, jestli má někdo pozitivní zkušenost. Na netu jsem našel přes dva tucty brněnských Bernard náleven, ale v žádné z nich jsem nebyl. Prostě venkovan.

                    0 0
                  • Polka  

                    Ano, tak tam byl Bernard urcite lepsi jak ten hnusnej Gambac.

                    0 0
    • ufoncz  

      Dik :). Tuhle lesackou „frajerinku“ mam od brachy a neuhodl sem, kde je.

      0 0
      • RomanH  

        Zkusim placnout prvni, co me napadne, Marsovsky potok. Hony tam ted byly, duby / buky tam rostou taky, a je tam i podobna krizovatka.

        0 0
        • ufoncz  

          Tohle se zadarilo nad Dolni lhotou u Blanska.

          0 0
          • Vilém  

            Ajo, to je nad lomem, kousek od te chaticky.

            0 0
            • ufoncz  

              Radši se vrátíme k něčemu pěknýmu. Taky by to mělo jít líp poznat (jestli lidská mysl opravdu funguje tak, že vytěsňuje vošklivý vzpomínky nebo aspoň detaily), ale co fotka, to jiný místo.

              0 0
              • Polka  

                Vsechno to bude nekde kolem Hadu/Mariansky bych tipl.

                1. nekde nad Obranskym Hradem?
                2. na prvni pohled to vypada jak letos prosekana trat Muldy :-), ale je to myslim nekde u Hrusek, jak se jede ke Spalenisku
                3. nad Marianskym, doleva to pak vede nahoru na Horakovskou myslivnu? Nebo ze by jeste ten singl nad Tesnohlidkovym udolim/Svitavou…
                0 0
              • pepek  
                1. můj trailík u velké ceny, nebo Holedná nad Jundrovem
                2. jak Polka – Mulda

                3.nevim, ale ten singl to není

                0 0
                • ufoncz  

                  Vsecko mimo. A rekl bych, ze prvni dve veci jsou dost znamy (u druhe jsem musel vybrat fotku aspon trochu tak, aby to nebylo hned jasny), ta posledni trochu min. I kdyz lidi v tomto vlakne to maj taky asi projety. Pockam na dalsi tipery, pak dam kdyztak napovedy.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Neni c.2 XC trat za Anthroposem?

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Ano, je to myslim ten mirny vyjezd nasledujici po nedavno pridanem rock gardenu.

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak ta jednička musí být nějaká nelegální kopie toho mojeho trailu :-)

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Je to tam jednodušší – trošku širší a trošku míň drncavý. Nápověda 1: kdybych to zabral malinko víc doprava, bylo by to o hodně jasnější. Nápověda 2: Polka byl v tom svém tipu na jedničku jistým způsobem docela blízko.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Napoveda 3: Vede tam TZ (je to teda legalni ;)) a poznat by to meli hlavne vychodni domorodci.

                            0 0
                            • Karaya  

                              Já si celou dobu říkám, jestli to není Vildenberk, ale kdyby to bylo tak jednoduchý, tak to už by někdo dal přede mnou :-).

                              0 0
                              • ufoncz  

                                Jj, je to Vildenberk (oder Wildenberg).

                                0 0
                                • Polka  

                                  To je ale po tym malym hrebinku co vede dokola kolem zriceniny ne?

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Jo a po něm (myslím, snad, doufám, co si tak pamatuju…) vede modrá značka se symbolem hradu.

                                    Mapy.cz to maj IMHO blbě: https://mapy.cz/turisticka?…

                                    Na OSM například s vrstvou MTBmap je to asi dobře: http://mtbmap.cz/#…

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Jo, to je vlastne pravda, neco takovyho si matne vybavuju, meli jsme tam predloni orientak.

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        A letos byl zase Bukorient přes dvojče Vildenberku – Černov. To je sice keltský hradiště, ale dávno zapadanej a porostlej zbytek mi připadá hrozně podobnej. I z pohledu MTB.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Jj, ten byl za hodne bodu, s Motylem jsme tam vyjizdeli hned ze startu po zelene z Rakoveckyho. Tys to jel taky?

                                          0 0
                                          • ufoncz  

                                            Jel, ale vzhledem k dost zmastěné orientační části s nevalným výsledkem. Objeli jsme sice 3/4 mapy (všecko kromě kouta nad Macochou), ale poslední hodinu a něco už jen jak trotlové trtali bez braní kontrol co nejrychleji zpátky a stejně si „užili“ masivní odpočet za pozdní dojezd. Zkoušet pobrat všecko byla volovina a několikrát jsme navíc citelně kufrovali. První zkušenost s MTBO.

                                            0 0
                                            • ufoncz  

                                              A na ten Černov to byla zrovna hodně slušná zajížďka. Rozhodně se ale vyplatilo víc pořešit všechno na sever od Buku – to objetí kontrol kolem údolí Říčky vzalo moře času a sil (hlavně vzhledem k přesunu pak na sever).

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                „A na ten Černov to byla zrovna hodně slušná zajížďka“ – zalezi praveze odkud :-) My jsme to tam napalili hned po startu a sli jsme po tech vzdalenejsich lepe klasifikovanych kontrolach, vyplatilo se. Dolu k ricce se nam totiz ani trochu nechtelo a clovek tama jezdi vlastne furt.

                                                0 0
                                    • Karaya  

                                      jj, značka tam vede. Já tam byl poprvé až teď na podzim, tak možná proto jsem si to zapamatoval. Tohle vlákno si musím někam dobře uložit, protože to se mi často nestává :D

                                      0 0
                              • RomanH  

                                Ja tam nikdy nebyl – asi je to ostuda

                                0 0
                                • ufoncz  

                                  Já zas nebyl na tom, co dával pepek. Ale trochu mi to připomnělo plavební kanál Suchý-Boskovice.

                                  0 0
                                • obda  

                                  Taky ne. Pro mne je dost neolgicky se v techle mistech vyskytnout.

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Měl jsem zato, že lidi tuhle pěknou a skoro-vrstevnicovou trasu https://mapy.cz/s/1g9Hj blízko Říček i Kalečníku jedním či druhým směrem na kolech využívají dost. Když člověk bydlí někde Brno-západ nebo na Tišnovsku, tak je to samozřejmě už hodně z ruky.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      Jezdíme tu vrstevnici často, ale na Vildenberk jsem nikdy nezajížděl, protože tam v zásadě nic není. Nebo jezdíme spodem Raikovím, což naprvní pohled z té fotky není poznat. Na sjezd do šumic využíváme lajnu co vede rovnou na nohecový hřiště v šumicích. Pustí se to vod žalmana až dolů do šumic. Tu stráň co je z raikoví nahoru jsem jel s bobem snad jen jednou. Občas se tam motá nějaká omladina a pokouší se něco skákat.

                                      0 0
              • RomanH  

                Neni ta trojka z Holedne ?

                0 0
                • RomanH  

                  No, kdyz se na divam znovu, tak bych tu trojku jeste tipoval na trail po Utechovem, jak se k nemu stoupalo pres Mysi diru a pak se prejizdel ten potok. Uz jsem tam dlouho nebyl.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Jestli myslíš Kaštánek (na kterej se dá teda ještě najet odshora od zelené šotoliny), tak ten to není. Jestli opačnej směr (od Myší díry k LDN), tak ten to taky není.

                    Dám teda fotku z místa o kousek níž, ale to už uhodnete hned.

                    Spíš se divím, že tu jedničku nikdo dávno neřekl. Je pravdou, že je asi nejdál od Brna (ale pořád ne tak daleko jako třeba Trmačov, co tu byl hned rozpoznán).

                    0 0
              • Rorejs74  

                Obrázek 3 bych tipnul na zelenou TZ mezi Novym hradem a Blanskem ( cca jak je Výří skála ).

                0 0
                • Vilém  

                  To se mi zda, ze na fotu je maly sklon svahu.

                  0 0
                  • Rorejs74  

                    No je fakt, že je to tam asi ostřejší. První mě napadl Prygltrail, ale k tomu zase nesedí ta nápověda.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Trochu mi to pripomina jedno misto kousek od hradskyho tunelu, sjezd z Olesne k zeleznici, ale tezko rict.

                      0 0
                    • ufoncz  

                      Ta zelena neni vzdusnou carou daleko. Tohle na fotce je zrovna jedna z nejmirnejsich casti toho trailu. Hlavne primo v nekterych tockach ma prudkej sklon.

                      0 0
              • obda  

                Mne ta trojka pripomina zlutou z Adamova do Vranova.

                0 0
                • ufoncz  

                  To by se dalo asi i uznat :-). Stejnej svah, jiná trasa. Je to ta poněkud víc enduro spojnice žluté od Hemzalova mostu a té vrstevnicové cesty vedoucí jen kousek nad Svitavou – pro ilustraci například: https://www.strava.com/…nts/13413306

                  0 0
                  • pepek  

                    Pěkně, ale takový věci by se snad neměly zveřejňovat.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Tak evidentně zveřejněný už jsou (a ne mnou na tý Stravě). Ale zrovna nedávno jsem si tu četl nějakou dva roky starou výměnu názorů ohledně jinýho trailu ve stejné přírodní rezervaci a asi jediný, co se pro zabránění přesunu davů z Jedovnic na tento pěknej kus přírody dá udělat, je napsat na support Stravy, ať ten veřejnej segment smažou (což by při uvedení klíčových slov „dangerous“ a „nature reserve“ udělali.

                      0 0
                    • RomanH  

                      Souhlas. Mame tu Mozzka a jemu podobne.

                      To UfonCZ : tak to jsem nepoznal. Nekdy pro porovnani nafotim to misto na Holedne a trail k Ronovu.

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Ad Mozzek: nechytam se, nevim, o cem je presne rec. Nejakej motorkar? Editovat posty tu stejne nejde :( (tak leda napsat na tu Stravu a ****** zakladatele toho segmentu)

                        Ad jiny traily: myslim, ze na miste si uvedomis, ze je to proste jiny a dycky bude neco jinak (kopec v pozadi, charakter vegetace, klesti) – u obou mist tusim, co myslis.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ad Mozzek : Kdeze motorkar, zelenej praskac, naprasil nas v Podyji na cajty (viz dred Kde jezdit Vranov nad Dyji). Klucina bez kouli, normalni chlap by si to s Tebou prisel vyrikat do hospody / na vyjizdku – nikdy jsme tu nevystupovali inkognito.

                          Ad misto : Jasne, verim.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Kdyz ta zluta z Vranova je tak blbe znacena, ze v ty treti zatacce casto clovek omylem sjede a nez si to uvedomi… samozrejme se pritom stydi, protoze svou erozivni cinnosti je mnohem vetsi ranou pro prirodu, nez hnusna fabrika, kterou ted od listopadu vidno uz skoro od toho Hemzalova mostu ;)

                            0 0
                            • pepek  

                              Hnusná fabrika už moc nepremáva, dokud jela, tak tam uměli dobře kalit, teď je problém najít kalírnu, kde nic nepos***u.

                              Dole žije poustevník-sběratel, tak ho moc neruš, má tam pséka.

                              0 0
                              • Paja  

                                Dobre kalit umi dneska kde kdo :-D

                                0 0
                                • pepek  

                                  No někteří kaliči jezdí na kole a po cestě ještě popouštějí. :-(

                                  0 0
    • RomanH  

      50 km/h od Bastru az po Nove Dvory :-(

      Tak pristi rok opet omezeni na silnici kolem Priglu, tentokrat az po Nove Dvory. No parada. Argumentuji bezpecnosti kvuli cyklistum (pry snad zacnou i stavet i tu cyklostezku), ale tech 50 km/h to stejne nevyresi – silnice je uzka, neprehledna, a je tam docela provoz. Akorat to bude k nasrani lidi, co se vraci z prace domu, a mestapo bude mit dalsi misto, ze ktereho bude dotovat mestskou kasu.

      0 0
      • Motyll  

        Už aby byly autonomní auta a bude klid.

        0 0
        • pepek  

          Tady to fungovat nebude, ani pořádný čáry tady nejsou.

          (Až s tím budete jezdit v tom pomalým vláčku, tak doufám, že to bude nechávat mezery na předjetí :-)

          0 0
          • Motyll  

            Jezdím do Brna od nás v podstatě ve špičce. Jiná (časová) volba zatím není, škola prostě začíná v 8. Cestou zdržujou dva typy řidičů. První, co jedou 50–70 obec neobec. Kolikrát už okusuju volant. A pak střelci, co se je snaží za každou cenu předjet a pak zběsile brzdí a rozsekávají plynulost ješte víc. Kdyby jeli všichni kontinuálně 80+, tak ušetříme všichni. Čas i nervy.

            P.S. letos začali solit až do Bkv, ještě před pár lety by mi to vadlilo, ale dědkovatím a vítám to

            0 0
            • RomanH  

              +1, vcetne te soli

              0 0
            • Paja  

              Ti prvni se asi vic nez 70 na te klikate ceste boji nebo vozi spolujezdce, kteri se jim v tech 80+ poblijou ;-)

              0 0
              • mastihuba  

                Potrefena…

                0 0
                • Paja  

                  Co se tyka te druhe vety, tak urcite jo :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Za dva prasky by se mela udelovat Nobelovka : za Brufen a za Kinedryl.

                    No, jeste me napadl i Postinor, ale to uz je z jineho soudku :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Jako, ze bych mel deti ladovat kinedrylem pred cestou na chalupu, abych tam byl o 10 minut rychleji? ;-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        No ne, ja to myslel vazne. Treba nase deti to maji po me, ja taky v mladi nedaval Brno – Letovice bez Kinedrylu. Tomasek (11) uz je ted OK (i kdyz naposledy z Jeseniku to domu taky nedal – pak se ale ukazalo, ze mel nejakou chripajznu, tak tezko soudit), ale Marketka (13 let) to nad 50 kilaku neda doted.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Ja bych je dal na prevychovu k Pepkovi. :) jeho decka i vnoučata 80+ určitě davaji s prstem v nose. Pokud teda ty nevolnosti neprameni z cilove stanice. :)

                          0 0
                          • pepek  

                            Moje děti přestaly blít, když jsme jim nedali ráno čaj. Škoda 120M ovšem blití nevyvolávala snad u nikoho, při jakémkoliv nasazení.

                            0 0
                        • Paja  

                          Jo, jasne, kazdy dite „vydrzi“ jinak, ale to jak s nima jedes ma taky dost velkej vliv.

                          0 0
                  • pepek  

                    U frantíků to prý není chyba, ale vlastnost. S rychlostí to skoro nesouvisí.

                    0 0
                    • Paja  

                      Driv to urcite platilo, ted uz tak uplne ne, i kdyz je to rodinny auto ne sportovni.

                      S tchanem je mi mdlo i v Porsche a tam to souvisi vyhradne s rychlosti O:-)

                      0 0
                    • Karaya  

                      Jel jsi vůbec někdy ve francouzským autě? Jsem tě měl svézt, dokud to ještě šlo :-). Třeba dneska jsme spěchali na Skalák do jeskyní a od Jedovnic už jsem musel jet veelmi opatrně, abychom neplánovaně nestavěli.

                      0 0
            • pepek  

              Otázka ale zněla na to tvoje budoucí autonomní vozidlo. Pochybuju, že ten robot pojede někde v lese 80+, když tam nemá ani čáru. Dojede poslední biomatku a pojede za ní 40–50kmh furt.

              0 0
              • Polka  

                Biomatka, ochozdedek, brezibabka… :-)

                0 0
              • Motyll  

                Bylo myšleno tak, že u baráku sedneš do plechovky, OK Google, „do práce“ a Big Brother tě zařadí do plynule jedoucí kolony, která to má nastaveno stejně. Zatím sci-fi. Takže žádná bio ani old provoz nebrzdí.

                To, co teď má „eSko“ nebo Tesla je fajn tak na dálnici.

                Expertky z M$ ale věští optimistický.

                http://m.zive.cz/…eco/a-185193

                0 0
      • JSt  

        padesat tam prekrocim maximalne na 2–3 sjezdech, kdyz se snazim. jako omezeni to rozhodne nevnimam. :-)

        0 0
        • pepek  

          Minimalistická kola radar ani nevezme.

          0 0
        • RomanH  

          Kdyz neni pred Tebou auto, da se jet plynule tech cca 80 az do te tocky u Veveri. Jezdim tama nekolikrat tydne a jako vyrazne omezeni to teda vnimam. A hlavne, jet tama na kole za plneho provozu mi prijde hodne nebezpecne, ta 50tka to nezachrani.

          0 0
          • Excel  

            Na kole, předsedo! Na kole myslel. :-)

            0 0
          • Paja  

            Uz davno mel byt obchvat Kurimi. Takhle se neni co divit, kdyz se dojizdeci z Ususi ;-) dopravujou do Brna po uzke tocite silnicce misto aby jeli pres Tisnau a Kuras. Ja si zas dovedu predstavit, ze kdybych bydlel v Bitysce, klidne bych tech 20 kilaku do Brna jezdil na kole a jestli by kolem me jezdily auta 50 nebo 80 by mi uplne jedno nebylo.

            0 0
            • obda  

              Co obchvat Kurimi, ale dalnica do Bastru ;)

              0 0
              • Paja  

                Jasne a jednoproud mezi Zabinama a Pisoarkama.

                0 0
              • scoty  

                S překrásnou mimoúrovňovou křižovatkou nad přístavištěm?…

                http://www.brno.cz/…94647009.jpg

                http://www.brno.cz/…94638766.jpg

                Má to tedy pár nevýhod:

                • Z poloviny Brna by se tam stahovala doprava na dálnici.
                • Bystrcká by byla přivaděčem.
                • Rekreační fce přehrady by šla do kytek.
                • Musel bych po třetí předělávat hrázotrail…

                atd.

                0 0
                • obda  

                  Rekreační funkce přehrady by ± zůstala, je to až pod hrází. A že by přestaly jezdit hromady aut od Kuřimi po přivaděči by mi maximálně vyhovovalo ;) O cestování z Brna na sever ani nemluvím.

                  0 0
            • scoty  

              klidne bych tech 20 kilaku do Brna jezdil na kole a jestli by kolem me jezdily auta 50 nebo 80 by mi uplne jedno nebylo.

              To ale znamená dát autařům bianko šek na vlastní život…

              0 0
              • Paja  

                Vsak za soucasnyho stavu bych si to mozna rozmyslel.

                0 0
          • Rorejs74  

            Tak ono to fakticky na silničce moc není kudy objet když chceš z Brna směrem na západ ( zvlášť když teď kolem Ríšovky řádí lesáci a je tam hromada bordelu ).

            A dokud tu vetsina ridicu bude jezdit jako bezohledny prasata, tak je restrikce asi jediný řešení.

            0 0
            • pepek  

              Bezohledny prasata budou dál jezdit jako bezohledny prasata, jenom ještě o trochu pomaleji, než jezdí teď. A pak tě přejedou i v rychlosti 40, neboť při takové rychlosti se nesoustředí na jízdu.

              0 0
              • Rorejs74  

                Tak většinou ta bezohlednost spočívá v nedodržení minimálního odstupu a tam je určitě příjemnější když Tě skoro lízne ve 40 nebo v 80.

                Zajímavý, že stačí popojet kousek na jih a dá se jet v pohodě i po silnicích kde auta jezdí 100 a nepřipadáš si v ohrožení.

                0 0
        • Paja  

          Toz po startu Starobrna se tam jelo pade i do tech kopecku ;-)

          0 0
      • Paja  

        Pisou sezonni a pokud by to bylo jeste treba jeste casove omezeny tak, aby to neomezilo ty, co tudy jedou rano do prace a s letnima vyletnikama se nepotkaji, je to podle me v ramci moznosti v cajku. Pres leto se tam cyklistu a nejen jich mota hodne, ta silnice je uzka a z prace uz se muze jet vic na pohodu nez tam ;-) stejne se to tyka prevazne jen lidi z V. Bitysky a nejbilzsiho okoli.

        0 0
        • RomanH  

          Ta sezona tam byvala prave 5–6 mesicu. Ze je ta silnice uzka souhlas, ale to ta 50tka nespasi.

          0 0
          • Paja  

            No vidis, vetsinu roku tam muzes jezdit tech 80 :-D

            0 0
          • JSt  

            je to usek cca 10km. tzn. kdybys jel prumerne 80kph, cemuz neverim ;-), bude ti trvat 7,5min. kdyz pojedes 50kph, protahne se ti jedna cesta na 12min – tedy rozdil 4,5 minuty. me by to nasralo, pac prodlouzeni cesty do prace o 4,5min by pro me znamenalo narust dojizdeciho casu o 100%, ty tech ani ne 10min denne nemas realne sanci poznat. ;-)

            0 0
            • RomanH  

              Cekal jsem, ze to spocitas ;-)

              Ze usetrim minimum casu mi jasne. Jde o to, ze ta silnice je pro cyklisty nebezpecna i tak (ze byli v pravu jim zivot nevrati), tak mi ten argument prijde jako zasterka pro Mestaky. A taky neverim, ze radsi pojedes 10 kilaku padesatkou, nez dle aktualniho provozu a stavu silnice.

              Pro silnicare je spatne, ze je odpoledne o hubu i ta druha strana (Jinacovice). Ostrovacice taky nejsou zadna vyhra. Paradoxne nejlepsi mi v tom smeru na silnicce prijde jet Recky – Ceska – Kurim (ten kousek na horizont je spatnej), a pak Chudcice.

              0 0
              • obda  

                Mezi Jinačovicema a Kuřasem je to o držku solidně. Některým řidičům tam vůbec nevadí, že nevidí do zatáček a přes horizonty a jedou jak prasata. A ten kousek na horizont za Českou (+ připojovák z přivaděče) je taky o hubu, dvakrát jsem tam uhýbal do škarpy a bylo to o fous. Z téhle části Brna je to na silničce na pytel.

                0 0
              • JSt  

                ;-) jako mezi nama… pokud jede clovek sam, tak neni problem jet kdekoliv, pac si to ohlidas. ve skupine je to vosajstlich vsude.

                ono by nebyl problem na ten usek nainstalovat pricne prahy, aby te aktualni stav silnice donutil zpomalit. :-) urcite nejezdis vsude hranu, co provoz a silnice dovoli. jako je mi jasne, ze tebe se tohle omezeni primo tyka, ale omezeni rychlosti na takovem useku osobne nevnimam jako nejake zasadnejsi zlo v kontextu jinych opatreni proti autum. ;-)

                0 0
        • Excel  

          Přitom stačí za cenu minimálních nákladů (dvě cedule) udělat z toho rovnou cyklostezku a stihl by se snad i ten termín otevření.

          0 0
    • sumoc  

      Zdar,

      snad se to tu už neřešilo, ale nevíte někdo, co znamenají takové ty drobné čtvercové terčíky na stromech různě v lese? Vždycky mě to v noci zaujme. Velikost je cca 2cmx2cm. Zkoušel jsem po nich jet dolů z Kohoutek jakoby směrem k prasatům, ale po chvíli jsem vzdal, protože to vedlo přes klády a půl metrem listí. Napadlo mě snad jen eši to nemá něco společného s hrou – tmou nebo něco tak.

      Dík…

      0 0
    • ufoncz  

      Jedna dnesni, nejspis rychle uhadnuta…

      0 0
      • obda  

        Naučná?

        0 0
        • ufoncz  

          To ne, tam to vypadá úplně jinak (po celé délce). Na tvou obranu musím dodat, že na té pěkné cestě jsem udělal dvě fotky a kdybych dal tu o chvíli dřív pořízenou, věděli by to všichni hned.

          0 0
          • Polka  

            Vsichni asi ne :-) Mne to neco pripomina, ale nevim co.

            0 0
          • Macik  

            Fotky hezký, ale nějak mě napadá, že určitá část populace si prostě jezdí na kole a ta druhá (hloupější) holt chodí do práce ;-)

            0 0
      • RomanH  

        Neni to u tech zahradek u Kanic pod Ochozi ?

        0 0
        • ufoncz  

          Dobre, tak o kousek vedle to tam vypada takto:

          0 0
          • RomanH  

            .

            0 0
          • JSt  

            kazda tady z tech fotek, kde je videt jen cesta mezi stromama muze byt prakticky kdekoliv. kolikrat se ti stane, ze si nekudy projizdis a reknes si: „jee, tady to vypada jako …“ ;-)

            tohle bych treba typoval na meridu.

            0 0
      • Loner  

        no já se po 10 letech přidám: pod studánou Zdrávas Maria pod Vranovem, ale takových čistých pěšinek je hafo, ale hluboký údolí by mohlo být nad Svitavou směrem k LDNce

        0 0
    • Polka  

      Tady jedna starsi pro ufona, at ma o vikendu co delat :-)

      0 0
      • ufoncz  

        Jakože bych si vytiskl tuhle fotku, dal na řídítka a obkroužil Brno? :-)

        Zkusím radši hádat – takovejhle tip lesů je právě tady na severovýchod (bráno od centra Brna). Podobný úzký průjezdy kolem stromů jsou na Naučný, ale tam je to snad vždycky v kombinaci s větším sklonem svahu pod cestou. Nebejt kopce v pozadí, tak bych si tipl singlík (R.I.P.) kolem vojclů na Staré hoře nad Mariánským. Když to tak vylučuju, tak mě začíná napadat, že tu cestičku možná ani neznám.

        0 0
        • ufoncz  

          tvl, tip -》 typ :(

          0 0
        • ufoncz  

          A jeste u Myslivny jsou podobny lesy a krovi. Mozna by tam sel nastrazit i kopec v pozadi.

          0 0
          • ufoncz  

            Než sem Polka napíše všecko blbě, tak jsem taky po něčem podobným jel pod Palačákem. Kdybych se ohlídl, tak to tak nějak za mnou i s tím kopcem mohlo teoreticky vypadat. Blízkost Brna, plotů apod. fotka ukryje.

            0 0
          • bagr84  

            j, taky bych rekl nekde pod myslivnou.

            0 0
        • Polka  

          Proč RIP? To rozjebali lesáci?

          0 0
          • ufoncz  

            Pred par tydnama uz tam zacal kdosi prorezavat, odtahl teda ten padlej strom a cast cesty byla rozjezdena od tahani dreva traktorem. Ted je to prej jeste horsi. Kdosi mi zas rikal, ze to snad ma bejt zacatek budovani trailu. Je fakt, ze tam z haluzi delali na kraji lesa takovej prirodni plot jakoby. Fakt nevim.

            0 0
      • obda  

        Cestička nad Lelkama, směrem na Ořešín?

        0 0
      • Motyll  

        Obchvat ND?

        0 0
      • Polka  

        Zatím všecko blbě :-) Sedí ten severo-východ, je to blízko Brna resp. na kraji jedné z městských částí. Nevím jestli to všichni znáte, už jsme tama dlouho nejeli.

        0 0
        • pepek  

          stromy, stromy, volej . . . to nemá cenu, dávejte sem něco více typičeskoje

          0 0
          • Polka  

            Jsem nic lepšího v rychlosti nenašel O:-) Ty šutry jsou typičeskoje, někde u toho ruského kříže nebo u Babic pod zelenou.

            0 0
          • ufoncz  

            sjezdik mezi dvema modrymi TZ nad Josefovskym? (nad Kamennym kolem)

            0 0
          • mastihuba  

            bych řekl že to je ten výmrd u babic :)

            0 0
        • ufoncz  

          Lisen, u lomu?

          0 0
          • Polka  

            Lom u toho není, teda je až za tím kopcem :-)

            0 0
            • gerrard  

              To je takova ta cesticka jak vyjedes u konce nadrazi?

              0 0
              • Polka  

                Koleje jsou až někde níž v údolí, tady se dá taky vyjet u konce, ale něčeho jiného.

                0 0
                • ufoncz  

                  Není to teda nakonec pod Obřanským hradiskem? (nebo jsi potvrdil tu Líšeň a jen vyvrátil lom?)

                  0 0
                  • RomanH  

                    To jsem si rikal hned ze zacatku, ten Pepkuv neviditelny trailik kolem zahradek v Obranech, kde to pak koncilo sjezdem u hriste v Bilovicich.

                    0 0
                  • Polka  

                    Bingo! ;-) Foto je ale smerem do Obran, vedlo to pak kolem tech zahradek a napojovalo se na prudkej sjezdik ke hristi v Bilovicich u reky.

                    0 0
                • gerrard  

                  Takova ta cesticka co vyjde u konce Sumbery? Tady nekde https://mapy.cz/s/1gKwj.

                  0 0
                  • Polka  

                    Na druhe strane udoli pod Obranskym hradiskem, da se tam dostat od reky kolem tunelu zprava…dale jak pise Roman.

                    0 0
          • nomecz  

            Sjezdik k muchove boude v Marianskym ?

            0 0
    • pepek  

      Dnes, jsa na zdravotní procházce, jsem podnikl průzkum – a objevil jsem nový, další bezbolestný výjezd z Řicmanic na modrou. Je rozhodně jetelnější, jak ten „hřbitovní“, neboť jsem ho i v nynějším bídném stavu dal (skoro) celý až nahoru. Vyzkoušet do jara, je to tam uzké, těsně kolem plotů, tak aby chatozahrádkáři neprudili.

      0 0
    • Paja  

      Do Vanoc uz muzu jen PO/UT, tak kdyby jel nekdo i v tyto netradicni dny…

      0 0
    • mastihuba  

      Do vanoc uz asi nic bo sem nejak neudejchal minuly utery a nejaka angina ci co.

      0 0
      • Motyll  

        To máš za tu jedovatou poznámku ;-)

        Já už středu opatrně zkusím. Snad bude bílo.

        0 0
        • Motyll  

          Tož zítra v 6 u krbu.

          0 0
          • mastihuba  

            Trpis samomluvou? :)

            0 0
            • Motyll  

              Jj, budu tam.

              P.S. dneska mě „pobavil“ Laďa Větvička:

              :

              Multikulturni hovado neni schopno vymyslet ani ten zakon tak, aby se mu dalo rozumět a aby se v něm člověk vyznal a neživilo se na něm zase stado advokatu a jinych hyjen.

              Copak je kura komplikovane napsat zakon: §1: Huleni se zakazuje ve všech hospodach od 1.6.2017.

              Kolik na to potřebujete? Deset slov? Ne. Multykulturni hovado vymyslelo zakon, kery ma 288 stran A4 a obsahuje sedumdesat tisic! Tuž je to normalni? A to tam su take perly, jako: Když vpustí hospodský do hospody osobu zjevně podnapilou,může mu být udělen zákaz činnosti až na dva roky.

              Nebo toto: § 11: Zakazuje se prodávat nebo podávat alkoholický nápoj osobě, o níž lze důvodně předpokládat, že alkoholický nápoj vzápětí požije a následně bude vykonávat činnost, při níž by vzhledem k předchozímu požití alkoholického nápoje mohla ohrozit zdraví lidí nebo poškodit majetek.

              Tuž to je teda sila. Hostinsky ma byt zodpovědny za to, co host za tři hodiny provede? Takže možete kohokoliv zlikvidovat během jedineho dňa.

              Kdyby měl normalni člověk čas a začetl by se do tych nesmyslu, určitě by objevil dalši perly tohoto totalitniho zakona. Jenže normalni člověk nema čas čist sedumdesat tisic slov. A o to jim ide.

              0 0
          • Polka  

            Pocasi jsi tipl dobre ;-)

            0 0
            • Motyll  

              Budou bílé SMK. Víc zatím nechci fyzicky riskovat.

              0 0
              • Polka  

                Super, ale to ja casove nestiham absolutne, kdyz vyjedu, tak naprimo.

                0 0
              • Polka  

                Dobro došli. Politickou situaci a silniční Kekeš jsme ještě probrali s druhým Bobem a pali dom, letos podruhé na sněhu, krásně se jelo.

                A něco pro zasmání… :-)

                0 0
                • les  

                  Dobré to bylo.

                  0 0
                • Motyll  

                  Moc obrázků už mi nezbývá.

                  0 0
                • Motyll  

                  Ještě dodatek k té politice:

                  Na základě rostoucí kritiky platících diváků ČT o neobjektivnosti hlavně zahraničního zpravodajství ČT jednala o této kritice Rada ČT. Do jednání vnesl jasno radní Michal Janovič. Prohlásil:

                  „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení ;. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie.“

                  0 0
                  • Polka  

                    Nevidim v tom problem, co je spatnyho na evropskem humanismu a kritickem mysleni? To je jasny, ze se na vse bude divat z pozice evropske „instituce“. Naopak divat se na to pokrivenou putinovskou propagandou by bylo uplne zkreslujici.

                    0 0
      • Polka  

        A co sobota voe? St jedu.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Hoši, na příští čt potřebuju buďto baretku, jakou měl Fanda Koudelka v Jáchymovi, nebo „zmijovku“ co nosili „jézédáci“ za starých časů.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Se zastav na Botance ;)

            0 0
          • Polka  

            Sezenes urcite v C@A.

            0 0
          • mastihuba  

            tos mi připomenul že mám hledat svatební dar keramickej jelen v říji. :D

            0 0
          • Motyll  

            Vaťák a zmijovka byly in prvák a druhák na průmce. A samozřejmě důchodky.

            0 0
          • babicak  

            Prosímtě, jaké máš převody, respektive, jaký by byl rozdíl mezi tvými převody a převody vpředu 30 a vzadu 11 rychlosti 10–42? Kola 29.

            0 0
            • Motyll  

              Probereme v pátek u krbu.

              0 0
            • Polka  

              To nedelas dobre pokud se ptas Manasa :-)

              0 0
              • babicak  

                Myslel jsem konkrétně jeho kolo. Tak se teď ptám Tebe na názor, či přepočet. V pátek asi večer stíhat nebudu, snad neděle.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Stará pravda říká, neřešit a jezdit. Buď se pro něco rozhodni a stůj si za tím, nebo dopadneš jako Depka.

                  0 0
                • Polka  

                  Nevim presne co ma Manas, ale za me nej varianta je ted cca tato, hodil jsem tam i ten sram pro porovnani. Min jak 32 zubu bych u neSramu nevolil, at se netrapis na rovinkach a z kopce.

                  0 0
                  • Polka  

                    Teda takhle spis http://gears.mtbcrosscountry.com/#…, byl tam blbe ten sram, ale naklikej si tam co chces dle libosti.

                    0 0
                    • babicak  

                      Mě se tedy týká 1 a 3. sloupec, čili jestli to dobře čtu, tak oproti mé 26 by jednoplacka s 11 převody byla o něco málo pomalejší a do kopce na 30 : 42 je to taky podobné? Nebo jsem si to vyložil špatně?

                      0 0
                      • Polka  

                        Pokud chces jednoplacku, tak se te tyka logicky sloupec 2 a 3. Psal jsi o sramu 30 × 10–42 a ja tam dal jeste imho lepsi variantu do lehka 32 × 11–46 se Sunrace kazetou. Zalezi samozrejme zda budes kupovat cely kolo nebo mas moznost ovlivnit slozeni komponent ci ne. Z toho porovnani plyne, ze varianta se Sunrace by byla do lehka skoro jak Manasuv nejlehci prevod, ale prijdes samozrejme o rychlosti do tezka, coz te zas tak mrzet nemusi bo nezavodis, jezdit se s tim v pohode da viz. muj pripad nyni. Sram by mel oproti tomuto o neco tezsi prevody, ale nic dramatickyho + je tam nutnost XD orechu, coz u novyho kola asi nebude problem.

                        Edit: ted se divam, ze jsi zmenil vychozi placky na 38/24, tak pak samozrejme u druhe varianty dat treba 30z placku, abys zachoval nejlehci prevod (byl by dokonce jeste lehci). U Sramu i na 30z by ti chybeli prevody do lehka. Idealni se na tom zkusit projet nekde, tezko soudit jak jses na tom v kopcich.

                        0 0
                      • mastihuba  

                        na LV mám 30/42 a na 29 bych to teda neutahl.

                        0 0
                • Motyll  

                  Netuším, zda v neděli bude vůbec otevřeno.

                  0 0
            • Paja  

              Proc si to neprepocitas podle prevodu, ktery mas ted a vis jak ti to vyhovuje? Jsou na to i kalkulatory – edit – koukam, ze uz tam Polka odkaz ma…

              0 0
              • JSt  

                jakoze je kalkulator, kde zadas „manas“ a ono ti to spocita rozdil vzhledem 30z vepredu a 10–42z vzadu? :-D

                0 0
                • babicak  

                  Jo, zkusím přepočítat, místo Maňas dám 38/24 a něco z toho vyleze

                  0 0
                  • Paja  

                    A proc to furt vztahujes k Manasovi? To je nejaka nova jednotka neco jak kdysi 1 Ma (Martula), jednotka obtiznosti sjezdu? :-)

                    0 0
                • Paja  

                  Ja mu nic o Manasovi nepisu, ja se ho ptam, proc si to radsi neprepocita z prevodu, ktery ma na kole ted…

                  0 0
                  • JSt  

                    no prave. ty mu nic o manasovi nepises, ale on se na nej pta. proto je tva odpoved podle me zcela irelevantni. :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      No ale jakou odpověď by dostal?

                      B: Prosímtě, jaké máš převody, respektive, jaký by byl rozdíl mezi tvými převody a převody vpředu 30 a vzadu 11 rychlosti 10–42? Kola 29.

                      M: Nevím, šlapej.

                      0 0
                    • Paja  

                      Juro, bez radsi prudit Karkuli :-P

                      0 0
                      • RomanH  

                        :-D

                        0 0
                      • JSt  

                        to je uz dohrany. ;-)

                        babicak se z nejakeho duvodu ptal konkretne na manasovy kvalty. a ty mu odpovis at si to spocita podle svych prevodu. :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          :-D no, na to jsem se ho taky ptal… a nic jsem se nedozvedel :-(

                          0 0
                          • babicak  

                            Prostě chtěl jsem znát jeho zkušenost s novým modrým bleskem, aby řekl mám to tak a tak, ale po zkušenosti bych to postavil jinak (nebo taky ne) . Cosik mám vyhlidlého s 30 plackou a 11 kazetou 10–42.

                            0 0
                            • Polka  

                              Hoď sem odkaz na to kolo. Musíme ti to přece odsouhlasit ;-)

                              0 0
                              • babicak  

                                Původně jsem s Jurou Ch. přemýšlel nad tímto ,ale asi už jste mě přesvědčili, že je to blbost. Tam si nepůjde dvojtalíř dodělat.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Tam by se jen vyměnil spider za jinej s dvouplackou, kliky by zustaly ;-)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Kdybys to sem dal hned, mohls mít klid, východní klika Ti to bude cpat, západní bych řek, že ani ne :)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    V tomto pripade paradox, zapad zaostava za vychodem :-D

                                    0 0
                            • pepek  

                              Tak srozumitelně: Měl bys starou jawku-sadílka, ubral bys ji 2 kvalty a ona by pak jela jak nová KTM?

                              0 0
                              • babicak  

                                Dlouze jsem zapřemýšlel nad tvým jinotajem, v podstatě máš pravdu, jsem skoro tak starý jak saďoch, v tom případě by mi ani přidat 2 kvalty nepomohlo ( nicméně Tatran měl 8)

                                0 0
                                • pepek  

                                  No právě-čím slabší motor, tím víc kvaltů. Takže Polku neposlouchej

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Pokud nemáš fóbii z přesmykače, nejsi závodník, gramař, chceš mít plný rozsah převodů bez velkých skoků na kazetě, nechceš utrácet za Sram Eagle, … pak imho není důvod pro jednopřevodník.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Původně jsem si chtěl udělat radost, teď se tedy porozhlédnu po něčem jiné, nebo taky vše nechám při starém.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Neposlouchej ty zaostalce! Dyť jsi viděl, že do lehka bys skoro o nic nepřišel. A v případě toho Spešla zkusíš a přinejhorším dáš tu dvouplacku 38/24.

                                      0 0
                                  • Polka  

                                    Lepší je si to jednou projet než milion keců bez zkušenosti ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Já už 1×11 měl, dokonce bez šaltru a řetězu ;)

                                      Každopádně i u 2×10 SLX bych uvítal klidně lehčí i těžší převod.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Tady ale neřešíme převody v náboji. A zrovna ty bys 1×11 utahl úplně ok, motor na to máš, hlavu asi ne :-)

                                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Ještě jednou se o mě otřeš tak si mě nepřej !

                          0 0
                      • Jaroslávek  

                        Děkuji za zastání, náčelníku.

                        0 0
    • ufoncz  

      Aktuální hádanky už asi došly, takže sem dám jednu listopadovou. A už to není jen generická cestička a nějakej les kolem.

      0 0
      • Karaya  

        Zase Klajda – nejetelny sjezd směr Obřany?

        0 0
      • Polka  

        Zase kras…Lysa hora u Ochoza?

        0 0
        • ufoncz  

          Karaya, Polka: Ne a ne (tohle je komplet jetelný).

          0 0
          • JSt  

            podle cervenych sutru bych to videl nekde na babi lom. ale misto nepoznavam. :-)

            0 0
          • RomanH  

            Sjezd k Muchove boude ?

            0 0
            • ufoncz  

              JSt, RomanH: Taky ne. Místo jste velmi pravděpodobně hodněkrát viděli.

              Nápověda 1: Takovej charakter má až úplnej spodek toho sjezdíku.

              0 0
              • Polka  

                Tak pak ten sjezd k hospode na Hadku smerem od koni u Ochoza?

                0 0
                • babicak  

                  Také mě to napadlo.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    No ten jsem tou nápovědou chtěl právě vyloučit (protože tam je to v jednom kousku podobný).

                    Nápověda 2: Je to foceno z turistické značky.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Romane, Pepku, Viléme, Jarmilo… nic?

                      Ať můžu dát nějakou tu prosincovou…

                      0 0
                      • pepek  

                        Máš to moc zblízka, takto to může být kdekoliv

                        Ideální záběr-viz přiložené foto

                        0 0
                        • Polka  

                          Marihuanský, nad Pekárnou…

                          0 0
                          • pepek  

                            sem chtěl napsat, abys zrovna ty nic nepsal :-)

                            a to druhý je co?

                            0 0
                            • Polka  

                              Kua na mapach mi zrovna nejde sdilet odkaz, takze viz. foto.

                              0 0
                        • ufoncz  

                          Bylo potřeba použít vylučovací metodu. Ale širší záběr už by nebyl hádankou ani pro ty, co pod tím z Babic jezdí do Adamova na nákupy https://mapy.cz/s/1h8Fk

                          Na tvé fotce vpravo mi to připomíná lesní cestu těsně předtím, než se to zlomí v prudký sjezd s kořenama nad Těsnohlídkovým údolím.

                          0 0
                          • pepek  
                            1. tam to důkladně zná jenom Manas
                            2. pokud myslíš cestu od policajtů po hřebenu ke žluté, tak jo
                            0 0
                            • ufoncz  

                              ad 2. ke žluté jo, ale myslel jsem trochu vedle a „trochu“ těžší sjezd než je ten ze Spáleniska https://mapy.cz/s/1ha90 (takže jsem to neuhodl)

                              Tož dovolím si vykopnout další a dám tady schválně fotku víc „doširoka“ než do detailu, protože je to podle mě pro změnu na ní těžší. Je ale z prosince tohoto roku.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Pochybuji, ze mi jezdis v reviru, ale silne mi to pripomina sjezd po cervene od zriceniny Lucka smerem do Dolnich Loucek, dokonce i ty kopce + udoli by sedelo. To je pak ale dole nejetelne.

                                A nebo jeste zluta nad Oslavkou.

                                0 0
                              • pepek  

                                nad bityškou vyhlídka?

                                0 0
                              • Svart  

                                Na Hádech, směr na západ od Šumbery (a po prudké pravé se připojí na modrou k obřanskýmu hradu) :)

                                0 0
                            • Jaroslávek  

                              Nevím, neznám nic ani Ufona. Howgh.

                              0 0
                      • Excel  

                        To može bejt klidně i Křížovka.

                        0 0
                      • Vilém  

                        Tak teda tip, cervena znacka tesne u silnice Katerina – Blansko? I kdyz tam se mi zda, ze ty sutraky jsou jiny.

                        0 0
      • scoty  

        Taky jsem tuhle nemohl poznat kua…:-(

        Soudruh s pilou tvrdil, že prachy na paseky dostali prostě až koncem října…

        původne:

        https://mapy.cz/fotografie?…

        0 0
        • Motyll  

          Já nevím, proč se tímhle rozčilovat. Prostě les je takový pole se stromama a holt na podzim je sklizeň.

          Ale neboj LČR se snaží páteřní cesty opravovat a afaltovat.

          0 0
          • Paja  

            Jenze sklizet je nejlepsi v zime, ne na podzim, ale to uz by panovi s pilou byla mozna zimenka ;-)

            0 0
            • Motyll  

              Sezona zacina 1.11…

              0 0
              • Paja  

                Vsak jo, listopad az leden je pro strom vrcholna zima.

                Koukam, ze jsem si to spatne precetl, scoty pise, ze povoleni dostali na konci rijna, tak to je ideal, akorat tady bohuzel jeste v listopadu obvykle nemrzne, takty cesty vypadaji jak vypadaji.

                0 0
            • RomanH  

              To mas tezky. Nedavno se zase v Jizerkach resilo, ze lesaci tezi a lidi chteji na bezky. Nakonec kompromis, tezba jen mimo vikendy a jen do urciteho data.

              Ja jsem taky nastvanej, kdyz mi lesaci rozjebou cesty (a ted se to hodne deje v lesich okolo myho baraku), ale uvedomuji si, ze krome te rekreacni funkce lesa ma les i tu ekonomickou stranku. Ze se to ted plundruje ve velkem je bohuzel vec druha :-(

              0 0
              • Paja  

                V Jizerkach bejva mraz minimalne pres noc i v tom rijnu/listopadu, navic tam maji vsude ty panelky, takze ty cesty tolik nedostanou zabrat.

                0 0
                • RomanH  

                  To jo. Ja reagoval na to, ze jsi psal, ze maji sklizet v zime (coz je samo pravda… i kdyz, zima zacina az 21.12. a to uz se tam taky nemusi dostat), ale to se zase v tomto pripade nelibilo bezkarum, protoze tam uz v listopadu meli par centimetru snehu. I ty tezebni firmy ale maji v podminkach, ze to po skonceni tezby musi po sobe uklidit. Priroda si to casem vezme zpet, pokud to ovsem nevyasfaltuji.

                  0 0
                  • Paja  

                    Astronomicka jo, ale ja zimu povazuju spis tu meteorologickou prosinec-unor, zima pro me proste nezacina o Vanocich a nekonci na konci brezna, kdy je uz vsude jaro, a to i na horach.

                    0 0
                  • obda  

                    Jak píše Paja, brát zimu astronomicky je krávovina. Zima je prosinec-únor. Děckám to taky vtloukali ve škole do hlavy blbě, musel jsem zakročit ;)

                    0 0
              • scoty  

                Funkce lesa to sice jako jo, ale tohle je v CHKO v pískovcovém kaňonu že…

                Fšak jsi tam na horním kraji Čertoryje generálkoval ty brzdy..:) Mohli bychom zas někdy udělat akcičku, je spousta nových trailů co jste tam nebyli..;-)

                0 0
      • Splinter  

        Tady?

        Jednou se tam vysypal Polka, ale to uz je let :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kua tak mě čeká i nákup hader, což nenávidím. Zimní set Kalaš či Sýkora? Jasně Jarda v tom má jasno. Dá se obejít bez windstopu v čapákách?

      0 0
      • RomanH  

        Na zimnich capacich je pro me WS na predni casti fajn. Kalas je dobrej, stav se i do Atexu (ja si tam ted nechavam delat jarni / podzimi capaky na miru )

        0 0
      • Polka  

        Bez windstoperu ani mrd! Vis aky je vitr svina?

        0 0
      • Paja  

        Da, ja jsem si nikdy na tu membranu nezvykl, vadi mi to na kolena jak se to hur ohyba, radsi si misto membrany beru dospodu roubaix 3/4, resp. pod nulou bych ty 3/4 musel mit i s membranou, stejne mi byla zima na kolena a na zadni cast stehen+zadek pres to jedno roubaix.

        0 0
        • bagr84  

          Mam to podobne, vlastnim kalhoty s WS od Kalase a posledni rok dva vozim jen zatepleny 3/4 od Kalase bez WS, k tomu navleky (takže přes kolena mám dvě vrstvy).

          Ta neohebnost v kolenou u capaku s WS mi proste vadi.

          0 0
          • Polka  

            To ti v tom neni kosa? Obzvlaste na silnici (teda pokud v zime jezdis)? Ja mam teda WS jen zepredu a ohebnost je uplne ok, naopak kdyz si dam jen kratasy s navlekama na kolena a na to treba jen nejaky roubaix capaky, tak mne to tu hybnost kolen omezuje a ruzne stlacuje zezadu apod.

            0 0
            • bagr84  

              Když vylezu před barák, první pocit je nepříjemnej. Jakmile se začnu hejbat, je to v klidu. Silnice i bajk. Nějaký celodenní šontačky v zimě téměř neprovozuju, prostě sednu na kolo a za 2 – 3 hodiny jsem zpět, prostoje téměř žádný.

              Jak je míň než –5, moc nejezdím, leda že bych neměl na vybranou (potřebuješ vypadnout z domu, několikadenní rodinný návštěvy atd :)). Pokud bych vyjel, už bych si ten WS vzal, teplejší prostě je, o tom žádná.

              0 0
      • Motyll  

        Kalaš teď má slevy.

        0 0
      • les  

        Určitě WS. Minimálně na kolena a vercajk. Kolikrát člověk během vyjížďky zmokne a pak se ve větru membrána hodí. O pádech nemluvě, tam to platí dvojnásob :) Hlavně je prubni v čupa s předpaženýma rukama.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak nevím, zatím mám v předvýběru Elawarm od Sýkory nebo Windster + SuperRoubaix od Force (bunda bogužel celočerná)…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Chjó, zlatej Šírer, hader haldy, velký výběr helem, treter, f klidu si čowek mohl všechno vyzkoušet :'(

            https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
            • RomanH  

              Dlouho jsem nebyl v Hobby sportu. A i pres to, ze jsem k nim mel docela averzi, musim uznat, ze tam meli na prodejne dost veci skladem. Jak to tam ale vypada ted, to netusim.

              Dalsi moznost mas po ceste do rachoty – zminovanej Sykora, a nebo i Cyklopoint – mrkni, co maji skladem primo v Avion centru.

              0 0
              • mastihuba  

                Hoby ma komplet nabidku progresu, ale co skladem netusim. Ja mam cca 10 let sykory s WS vepredu a posilhavam po GORE ale kdyz cumim do tabulky velikosti tak asi nemam cyklopostavu.

                0 0
    • les  

      Poradí někdo prosím, kde nejlépe koupit ALAVIS ?

      0 0
    • ufoncz  

      Jeden prosincovej (možná) chyták:

      0 0
    • ufoncz  

      A když už jsem po delší době na počítaču se Zonerem, tak ještě jiný místo na tipovačku:

      0 0
    • ufoncz  

      A do Vánoc už asi nic dalšího mít nebudu – pro některý nejspíš otázka sekund, tak odpočítávám…

      0 0
    • mastihuba  

      Asi si budeme muset davat majzla toto je uz v nasem reviru. :(

      0 0
      • Jaroslávek  

        Přesněji, ve tvým.

        0 0
      • Polka  

        Tož já jsem minulou středu míjel švestky schovaný za kostelem v Podolí a asi pokud nejedeš jak total Depka Držka Vo Zem, tak v poho.

        0 0
      • obda  

        Prostredkem silnice obvykle nejezdime :) Ja tedy urcite ne.

        0 0
    • pepek  

      Tak tento ******* by Ťoka už mohl konečně připravit o koryto, což?

      Ale asi zase ne, že :-(

      0 0
      • Polka  

        Ty vole Ťokův *******? Dyť se ta dálnica řeší desítky let a když to chce někdo (kdo k tomu přijde jak slepej k houslím) dokončit, tak je to najednou jeho *******? Co si myslíš jako že má dělat? Zbourat to a posunout o kilometr dopiče z tama? :-D

        0 0
        • pepek  

          Tak já vím, že to není přímo jeho vina, ale je to jeho zodpovědnost a mohl by to být důvod, aby ho sobota vyhodil, když už ho nevyhodil za ty jeho vlastní opravdové zločiny.

          Nechápu, že ho furt obhajuješ, dyť je to kozel zahradníkem a ještě asociál k tomu.

          0 0
          • Polka  

            Ja zas nechapu proc se porad vozis po nem a spol, kdyz jsou tady daleko horsi dobytci, na ktery se uz davno mela uvarit voda.

            0 0
        • pepek  

          No vidíš ho? Nejen že krade, ale i lže. A Polek ti řekne, jaký je to dobrák.

          0 0
          • Polka  

            Nic takovyho jsem nikde nenapsal ;-) A zes takto nepsal o tech skutecnejch porevolucnich zlodejich…

            0 0
            • pepek  

              Ti mě nechtěli mě dávat dva body za jízdu v levým pruhu. Místo, aby se zamyslel, proč tam lidi jezdí (protože v pravým jim padají plomby ze zubů) a rozhodl se to z titulu své funkce spravit, tak zase opět jednoduše: pokuta a dva body k tomu.

              0 0
              • Polka  

                A copak D1 se neopravuje? ;-)

                0 0
              • Excel  

                Z těch tvejch závěrů, ruku na srdce, by měli pozavírat všechny ministry dopravy od roku 1918. Ťok není někdo kdo by vyčníval a to, že je na tom D1 tak jak teď je, je jeho zásluha tak z 0,0001%. Imho na úseku, kde je jízda v levým pruhu nutná z důvodu ochrany obratlů a plomb to půjde zdůvodnit. Neobhajuju D8, to honění termínu otevření úsměvný je,vzhledem k tomu co se tam děje.

                0 0
                • pepek  

                  Ale dyť píšu, že za to tak moc nemůže, ale je to dobrý důvod aby ho odstřelili. Zvyšuje neustále buzeraci řádných občanů za to, že chtějí jezdit zodpovědně. A za šábovačku s Kapschem taky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Se jim posledni dobou s tema dalnicama nedari. Jeste se nezapomnělo na ostravu a uz se jim sype d8 aniz by tam nekdo projel. … Ale cemu ja se divim, kdyz normalni stavby navrhuji lidi s talentem pro novinarinu a kontroluji to lidi spis se zamerenim na zemědělství… :)

                    0 0
                  • Polka  

                    A jak bys ten Kapsch chtel resit tak aby se dal vybiralo bez prodlevy mytny? Jo, budeme kazdej rok odstrelovat kazdyho ministra, to tem resortum jiste pomuze…co ti v te nemocnici dali proboha ;-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Ťok měl připravit otevřené a technologicky neutrální výběrové řízení tak, aby se stihlo do vypršení smlouvy s firmou Kapsch

                      0 0
                      • Polka  

                        „Navíc mohl stát celý systém mýta od firmy Kapsch po ukončení smlouvy převzít a provozovat jej sám.“ – ehm, to bych chtel videt, jak by toto dopadlo, zprovoznili by prd a vybrali hovno :-) Mne se Kapsch nelibi od zacatku, ale v takovym stavu jakym to prebirali, kdy nachazeli novy a novy kostlivce a omezeni ve smlouvach apod. …jo, predchudci Prachar a ten Zak asi mohli postupovat daleko rychleji a driv na to prijit, i Tok treba. Si zajed do Praglu a dej mu do rypaku, at se ti ulevi :-D

                        0 0
                        • pepek  

                          Tak jo, přesvědčils mě, určitě to nebyla žádná šábovačka a všechno bylo tak křišťálově čistý, že prostě ani křišťál křišťálověji čistší být nemůže a to myslím upřímně

                          0 0
              • RomanH  

                S nazorem na Toka s Tebou uplne souhlasim, ale zrovna s jizdou v pravem pruhu ma pravdu. Uz ted se ozyvaji v diskuzich hlasy, ktere na to nadavaji, a stejne tak povazuji za spravne predjizdet kamion, ktery jede 110, rychlosti 130.

                0 0
                • pepek  

                  Jízda v levém pruhu má četné bezpečnostní fičury:

                  1-vlevo máš vetšinou víc místa, než ti co jedou vpravo 10 metrů za sebou – menší stres, riziko havárie rozhodně menší.

                  2-rozdělí se počet aut rovnoměrněji , takže hustota provozu poklesne

                  3-jedeš rychleji, takže ty kkty, kteří vybočují až tehdy, kdy skoro narazí zezadu do nákladáku, s blinkrem až na čáře a s rychlostí 90kmh, předjedeš včas

                  4-když tě někdo dojíždí, tak hbitě uhneš, pokud nejseš vůl

                  5-nevyleze ti plotýnka a nepadají plomby ze zubů

                  6. neměníš tak často rychlost-menší spotřeba paliva(-pomalejší globální oteplení), destiček, kotoučů a nervů

                  Tak nechápu, kde je to nebezpečí, já naopak vidím samá positiva.

                  0 0
                  • scoty  

                    :)) znovu 100 bodov

                    0 0
                  • Excel  

                    Demagogie

                    Ad 1 Vlevo by bylo vic mista, pokud by tam nejel vlacek kokotu, nalepenych na sebe s odstupem do deseti metru s rychlosti kolem 150 a vic. Cekajic az to prvni kkt neunese a nekam se nacpe.

                    2 Naopak jezdi se pak min plynule pac kkti v levym jedou hrube nad 130 ve vlacku a ostatni se tam nacpavaj dost tezko takze se musej veset za kamion. Krasnej pripad jsou napojeni v Brne na dalnici, kdyby tam pice v levym jeli co maj, tedy 100, s dostatecnym odstupem bylo by pripojeni plynule bez krizovych situaci tvorici kolony. V levym ale jede vlacek chytraku a ty z prvniho k nim nepustej.

                    0 0
                    • pepek  

                      1-první kkt v levém pruhu nejede 150 ale 90, je to vlastně kkt z pravého pruhu, který je ještě více nečitelný a liknavý, než ostatní kkti, jedoucí v pravém a zapomněl se vrátit. Kkty jedoucí za ním samozřejmě nevidí, bo se stejně jako ostatní z pravého pruhu zásadně nedívá do zrcátka. Rychlost nemůže zvýšit, bo přece sleduje a zapisuje spotřebu.

                      2-při napojování na dálnici se doporučuje nebát se a šlápnout přece jenom trochu na pravý pedál a srovnat rychlost s pravým pruhem. Krátký připojovací pruh na rousínovsku? Volat Ťokovi, ať to dá opravit, ale ne že tam strčí tabulku 80kmh.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        No nekteri kokoti v tom pripojovaku dokonce zastaví, to bysme se pak mohli toho medvediho cesneku uzrat a tlak bude furt vysokej. :)

                        0 0
                        • pepek  

                          Nemáš to tam jednoduchý :-) Já tady zase při každém výjezdu skončím na konci kolony, kde vpředu vždy stojí vůl a odbočuje doleva z prostředka. Někdy najedu vedle něho, ale někteří jsou agresivní a začnou gestikulovat a blokovat.

                          0 0
                        • Splinter  

                          ono to mas stejne jedno, kkt pripadne vjede do pravyho 60kou i kdyz mu zbyva 200m pripojovaku… Dalsi moje oblibeny misto je vyjezd ze slovnaftu ve slatine smer vyskov… Tam je to krasny :)

                          0 0
                        • scoty  

                          no nejhorší je, že kkt nejdřív změní směr, pak zapne blikač…a až nakonec přemýšlí, co vlastně chtěl a jak z toho ven…

                          0 0
                          • babicak  

                            Ještě bych to rozšířil : napřed dupne na brzdu, hodně zpomalí a po chvíli dá blikač. To by mě potom šlak trafil.

                            0 0
                          • obda  

                            „Řidič dává znamení, že odbočil.“ (M. Horníček)

                            0 0
                  • Excel  

                    3,4,6 cha cha kontrolni otazka kolik procent soferu jede v levem 130?

                    5 mas pravdu

                    0 0
                  • RomanH  

                    Pruser je, ze v tom levym vetsinou narazis na kkt, kteri se ani zdaleka neblizi te maximalni stotricitce. Slibuji si od toho, ze se budou drzet v pravem pruhu.

                    0 0
                  • JSt  

                    7. kdyz jedes celou dobu v levym pruhu, vsichni ostatni si o tobe, nutno dodat, ze pravem, mysli, ze jsi pekna pica. ;-)

                    0 0
                    • Polka  

                      Ale to tomu, kdo takhle jede, obzvláště pokud jede o dost rychleji, může být úplně uprdele ;-)

                      0 0
                    • Paja  

                      To se ale pepeho netyka, ten jede TAK rychle, ze vlastne neustale nekoho predjizdi, i kdyby byla dalnice prazdna, protoze pepek uhyba jen Chuckovi (a mozna nekdy Ogierovi, ale to jen nekdy) :-D

                      0 0
                    • mastihuba  

                      Predevsim ti co jedou pomaleji. :) no a vlastne i ti co by chteli jet rychleji. :) se tady rozmaha nesvar ze si kazdej mysli ze ta jeho rychlost je ta spravna. :)

                      0 0
                      • JSt  

                        to je snad jedno jestli jedes rychlej nebo pomalej nebo vlastne vubec jak jedes rychle. na dalnici muzes pokud tvuj vehikl udrzi alespon osum petek a maximalne muzes jet 130. ;-) do levyho pruhu jen pokud predjizdis.

                        v zime, kdyz napadne hodne snehu a jedes v kolejich se ten nesvar trvale jizdy v levem pruhu da tolerovat, pac prejizdeni z koleje do koleje je o hodiny. ale to vlastne stejne trvale predjizdis, pac pravy pruhe je zamachlovany kamecama, takze vsecko cajk. ;-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          obavam se že rychlost jizdy v levým pruhu ať už povolená nebo nepovolená nemá vliv na frustraci těch kteří jsou předjížděni nebo chtějí předjet. dycky ten co jede rychleji nebo pomaleji než ty je ***** a to bez ohledu na pruh ve kterým jedeš. :)

                          0 0
          • Polka  

            Btw. to Tok tam nechal udelat ten zarez bez opory? ;-) Mrkni do minulosti laskave.

            0 0
    • mastihuba  

      Co poridit dvoum sestiletejm prvnakum pod stromek kdyz defakto vsecko maji? Nejakej hlavolam skladacku merkur? Nepodezrivejte me ze bych blbnul z vanoc, jen se snazim pomoct silene bábě. :)

      0 0
      • Polka  

        Xyloba?

        0 0
      • Motyll  

        Píšťalku a bubínek.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Konečně změna v tomto zasviněným vlákně.

        0 0
        • RomanH  

          Vcera super, trenere ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Škoda, chtěl jsem se rozhýbat. Nebo myslíš princeznu s nalepenýma řasama a cikánskýma náuškama?

            0 0
            • RomanH  

              Jasne ze princeznu. Co se tyce kola, tak pocitam se stredou, akorat puvodni plan jet na traily a kolem 12:30 obed na Buku uz tak ruzove nevidim. Asi se budu muset stavit i v Atexu. Uvidim zitra, i dle pocasi.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Já jsem se snažil vázat na s.Páju, ale ten se nehlásí …

                0 0
                • Paja  

                  s. Paja ma rymecku :-(

                  0 0
                • RomanH  

                  Toz treba v tu stredu. Zitra to zkusim upresnit.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Viděl bych to asi, že se potkáme někde na jedno i se „stínovým poradcem ministra dopravy“.

                    0 0
                    • Polka  

                      Zitra bych chtel standardne vyjet, pripadne o neco driv, ale vy asi pojedete o dost driv a pripadne jinam, ze?

                      0 0
                      • les  

                        Přemýšlím, jestli jet hore dnes, nebo zítra. Dnes je to přimrzlý, zítra už to bude tát. Je to hore na hroty ?

                        0 0
                        • Motyll  

                          Les OK, některý cesty blbý. Ráno mrholilo.

                          Od Brna asfalt – solí se.

                          Jinak včera proběhla instalace nové TV. Teda není to ještě 100℅, ale už visí.

                          0 0
                          • Rorejs74  

                            Netušíš pls jak to aktuálně vypadá na te cyklostezce mezi Obřanama a Bílovicema … dalo by se to projet na silničce aniž bych si rozbil držku na ledu ?

                            0 0
                        • Polka  

                          +/- primrzly by to mohlo bejt az do soboty. Ja az zitra a mozna i patek, at dam do konce roku tech 8tis. :-)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Zítra dojedu až ke krbu. Musím u důchodců nainstalovat certifikáty do písí.

                            0 0
                          • Jaroslávek  

                            Jsem rád, že dám 8 a půl. To víš poměřit se se závoďákem, to má svou váhu :-)

                            0 0
                      • Jaroslávek  

                        Asi ano. Základnu v těchto podmínkách nedám, ty doby kdy jsem sebou tloukl na ledu o zem už bych v mým věku taky nemusel rozchodit.

                        0 0
                    • RomanH  

                      V kolik muzes byt v Bityne (pokud to teda neni pro Tebe z ruky) ? Za me cim drive, tim lepe ;-) Jel bych se v poledne lesama projel tim smerem, stinovy ministr ma taky volno, tak by tam mohl dorazil na inspekci.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já to vzdávám, když jsem dnes viděl ty ledový plotny na chodnících, nemám na to zatím mentálně.

                        0 0
                      • Jaroslávek  

                        Všichni hlásí kosu. Ono se to v těchto podmínkách nedá ani moc napálit. S vypětím všech sil 16–16:3o. Ale ráno modřejší večera.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Kosa nevadi, horsi by bylo naledi. Ja se ted vratil z Bityny (autem), silnice dobry, ale cestou mlha jako prase.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Toz jak to vidis dnes „rano“, plati tech cca 16 hod ?

                          0 0
                        • Motyll  

                          Cesty jsou fajn, drží to pěkně. Domotám se na půl sedmou ke krbu.

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Dnes Bityna bude pro mě heroický výkon. Dom snad s nejkamarádem.

                            0 0
                            • pepek  

                              Není to příliš vysoké rizoto, soudruhu? Vždyť zasněžený, místy zledovatělý prygltrail je potmě zcela bezpečný.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Dobro dosli, vcetne nytovani retezu v Marsove.

                                Jinak musim rici, ze by mela byt v ramci bezpecnosti povolena mirna hladina alkoholu v krvi – mista, co jsem za strizliva nedal, ted sla uplne v pohode – clovek neni tak drevenej.

                                Nize prikladam provozni dobu Smelcu.

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  My též oukej. Nejkamarád má poměrně jedovatý brzdy, které neváhá nekompromisně využívat :-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Copak, taky te nekde vybrzdoval do pangejtu? :-D

                                    0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      To né, ale jako taxikáře si ho moc nedovedu představit:-)

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Jo taaak, tys jel z Bityny FoFem :-)

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          degenerace BF sekce pokračuje, když už i s. M. jezdí na kolo autem, tak to je konec :-)

                                          0 0
                          • pepek  

                            Nevím jak u vás, ale já jsem se dnes bál přejet i parkoviště na klajdě :-( kam jsem se musel dopravit autem)

                            0 0
                            • Paja  

                              Nj, ted jsou nejlepsi podminky na tech posolenych vetsich ulicich, kde uz to vyschlo/vyjezdila auta, nejrizikovejsi cast dnesni trasy byla u sousedu v autosalonu na zamkovce – cistej led.

                              0 0
                              • JSt  

                                nejrizikovejsi jsou ted cyklopruhy. auta tama nejezdi, tak jsou tam zmrazky. nastesti v zime jezdi na kole po meste jeste min lidi nez v lete, tak snad pod auto nikdo nesklouzne. ;-)

                                0 0
                                • scoty  

                                  Tak zase cykloweg Žabiny – Bystrc máš sám pro sebe. Krásně propluhováno, max sem tam trochu ledu. Fčera jsem zájížděl new zimáka s pythonama na trase Žabiny, Bystrc, prasátka, Bohunice, Kameňák, Myslivna, Anthropos(svařák) a krásně to drželo.

                                  0 0
                            • Polka  

                              Kdes na tom byl? Údolí a nad ním, kolem Hostěnic a Kalec…vše ok, krása, nádhera. Super je sledovat ty stopy zvěře jak taky choděj po vrstevnicovejch trailech :-)

                              0 0
                            • Karaya  

                              Včera v pohodě, ale dneska to byl challenge. Od Hádku na Kalečník to bylo pěkný zrcadlo místy.

                              0 0
              • Motyll  

                Traily stojí momentálně za houby. Škoda cesty jestli chceš jet kvůli tomu.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Ona se nějak stylizuje celá :) https://youtu.be/YBNDRWsL09k?…

                0 0
    • babicak  

      Luk a šípy? Kluci si pak pěkně zahrají na Indiány. Z toho mívají „radost“ hlavně rodiče (vlastní zkusenost).

      0 0
    • mastihuba  

      Tak mame inspiraci na odjezdy z Buku. Vcera bylo krasny vystoupení. :)

      https://youtu.be/Y1uEZMZszUo

      0 0
    • Motyll  

      A je pěkně bílo a krásně to drží. Ráno jsem neodolal a aspoň 5 km s pesem po lese.

      0 0
    • Polka  

      Tak bobovka v marianskym uz fici :-)

      0 0
      • mastihuba  

        Uz se tesim az se svezu :)

        0 0
      • obda  

        No to je kktina. Takovyhle kramy v lese fakt neocenim :(

        0 0
        • Motyll  

          To není v lese. To je v parku pod Líšní. Tam jsou stejně dva brňáci na metr když je hezky.

          0 0
          • les  

            Dneska to vypadá dobře. V kolik budete hore ?

            0 0
            • Polka  

              Ja zase asi kol seste.

              0 0
              • babicak  

                Za mne viróza

                0 0
                • Polka  

                  Tak to je v pořádku, ústupový si můžeš dát u krbu ;-)

                  0 0
                • Polka  

                  Doufam, ze jsi koupil ty Nobby Nic, do toho snehu se budou hodit. Ja vcera trpel ve vyjezdech na Fast Traku od Speslu, je to nebe a dudy.

                  0 0
                  • babicak  

                    Mám je, u nás moc toho měkkého sněhu není, spíš ledová krusta na sněhu, tam by se hodily Václavovi hřebíky. . Bohužel kvůli nachlazení minimálně do neděle nevyjedu, mám na paměti Jaroslavův zápal plic.

                    0 0
                    • Polka  

                      Ještě včera se i v tom hlubokým dalo jet ok, tož se brzo uzdrav.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte někdo Rock & Road na Palackého už asi nepremává?

      0 0
      • Rorejs74  

        Byl jsem tam na jaře a má to teď někdo jinej : 1BB

        Ale aspoň tenkrát to bylo orientovaný spíš na servis a na objednávkovej prodej. Takovej výběr skladem co tam míval Rosťa už nebyl :(

        0 0
    • mastihuba  

      U nás krasna sklinka. Asi vobuju na hřebíky. Mohlo by to vydrzet pres vánoce. :)

      0 0
    • babicak  

      Dnes ráno pohled z okna, vánoční atmosféra.

      0 0
      • Polka  

        Mate tam ledovku?

        0 0
        • babicak  

          Trošku ledovka ráno byla. Teď jsem v Brně,.

          0 0
          • Polka  

            Tož na Račické to na běžkách celkem šlo, místy i zoncna rumplovala :-)

            0 0
            • Motyll  

              Jako na běžky je toho málo, pokud nemáš ty s kolečkama. Kdyby ještě 10 připadlo, beru je taky. A všema deseti. Předpověď je ale tragická.

              0 0
              • Polka  

                Šlo to i bez koleček, samozřejmě kamenačky. Jesenická magistrála to když tak jistí.

                0 0
      • RomanH  

        Jj, je to nadhera. Akorat zitra ma zacit prset :-(

        0 0
      • Paja  

        Vypada to pekne, ale chudak strom.

        0 0
      • Motyll  

        Ráno jen 10 se pesem. Ale paráda.

        0 0
        • Paja  

          Tak to je ten „hledac penezenkovy“ :-)

          0 0
        • pepek  

          Nevím, co je paráda, já vidím jen bílý hnus :-(

          0 0
          • RomanH  

            Ale houby

            0 0
            • Motyll  

              Máš silnější motor koukám.

              0 0
              • RomanH  

                Az moc, na kole jen na volno. Na kolobce se to da, ale i tak je to obcas o hubu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ten vyrost, krásnej čoklik.

                  0 0
                • scoty  

                  Je to pašák:)

                  Doporučuji místo obojku postroj. Za pár stovek to psovi zachrání krční páteř a předejde se problémům v druhé půli života. Třeba tento už u nás funguje víc než 10 let.

                  http://www.spokojenypes.cz/…oje-pro-psy/?…

                  výrobce: https://www.manmat.cz/

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jj, mam vyhlidnutej, cetl jsem ty tipy od Vilema v jinem dredu. Ona zatim jeste moc tahat nemohla, ma 9 mesicu, zkousel jsem to jen parkrat kratce se starym postrojem po psovi od nasich.

                    0 0
                  • Vilém  

                    Na tech odkazovanych se nasi pri pri poradnem zaberu pridusovali, sviralo jim to moc hrudnik. Takze ten pouzivame na chozeni v zaprahu.

                    Do tahu pouzivame prevazne sanovy, tam je treba pohlidat si delku, aby koncilo to ocko pro zaprazeni az za korenem ocasu a pak mame takovyto, ten na zaprah tak dobrej neni.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Na ten Half Lash jsem se prave dival, akorat cekam, jestli ji do jara nezesili krk. Chci to jen na obcasne pouziti s kolobkou. Na kole si na to netroufam, mam ji u nas v lesich na volno a beha za kolem.

                      0 0
                    • scoty  

                      :)no my to dáváme našim gaučákům hlavně proto, aby byl při chůzi na vodítku hlavní tah směrován za kohoutek a ne na krční páteř.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Tak na voditku nesmi tahat. Ja ji ale mam tak v 90% na volno, jen za sebou taha stopovacku. Privolani mam docela dobre (ano, pokud si vyhrabe neco ke zradlu nebo uvidi kocku, tak darmo pokus), ale od srny ji odvolam(tuk tuk) – i ted na posledni nahance. Vyuzivam toho, ze je u nas minimalni pohyb lidi, ale samo jsem porad ve strehu.

                        0 0
                        • scoty  

                          ..zvířata se v lese srovnají, problém by mohl nastat max s myslifcem…

                          0 0
                          • RomanH  

                            Tak to je taky o vzajemne toleranci. Ja uz si ji letos bral na hon i nahanku, ale nechodim s ni do lesa po tme kdyz vim, ze kluci sedi na posedech – to se motam na louce za barakem.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              To je ČV? Prej je to docela „tvrdy“ na nejakou poslušnost. To ze to odvolas od srny neni spatnej vysledek. Klobouk dolu.. :)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Nene, Zapadosibirska lajka. Taky sveraz a kupa jehlicek :-)

                                0 0
    • Smazaný účet  

      Tak to vypadá, že definitivně padne https://www.youtube.com/watch?…

      http://www.tisnov.cz/…v-ul-mlynska

      0 0
      • RomanH  

        Jestli myslis Palce, tak by mel zustat provoz zachovan, alespon co jsem mel info z konce leta. Zkusim zitra zjistit aktualni info, budu to mit z prvni ruky.

        0 0
    • Excel  

      Tak hezký svátky kucí a v příštím roce se doufám uvidíme na akci z Buzuluku na Duklu.

      0 0
      • RomanH  

        Uraaa !

        0 0
      • pepek  

        Tady asi všichni padli už teď – a to k Dukle ještě ani nepřijeli.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Nesnáším bláto a černý borčus.

          0 0
          • pepek  

            Musíš jezdit „na Maňase“. Já jsem dnes tak jezdil a pěkných 50km to dalo.

            0 0
            • babicak  

              Ležím „na Maňase“ zatím naštěstí ne v nemocnici, 3 den s horečkami atakujicimi 39, letos si už nezajezdím

              0 0
              • pepek  

                Zkus obklady z bílých kozích kůží. Ale musí být prý mladé, ty kozičky.

                0 0
              • Polka  

                Na co tam máš ten med? :-) A nebo kozí mléko se sifonem samozřejmě!

                0 0
          • Smazaný účet  

            Jsem sám doma, delší dobu skoro na dně, pro mě jednoznačně nejhorší období v roce, teď ještě ten zkur. Silvestr.

            0 0
          • Polka  

            Dneska ideální podmínky pro řezníky a starý satany (Excel bude vědět) :-) Když se člověk vyhne polňačkám tak pohoda. A tady…tady budu dneska spát :-)

            0 0
            • RomanH  

              No pekne ;-)

              0 0
            • Motyll  

              V noci už to přimrzne a bude klid.

              0 0
            • JSt  

              mrtvola byla? http://www.ceskatelevize.cz/…36100132011/ :-)

              ja si dal zas tradicni bunkr na hrebinku. luxusni pocasi. do cca 750mnm brodeni blatem a potokama vody na lede. zbylych vyskovych 550m uz slo na lyzach. mzilo ale porad. pres noc prituhlo, rano snezeni, krusta a spatna viditelnost. protoze mam rozum, vzal jsem to vzhledem k podminkam nejkratsi cestou do dolni moravy. kvuli zminovane mlze jsem u slamenky ztratil znacku. hledat se mi ji nechtelo tak jsem se na to vysral, ze to dule sesoupu po sjezdovce. ta byla samozrejme tez pekne vypreparovana vcerejsi zmrzlou mlhou.

              hosi, kdyz sebou na zmrzle piste mrdnete na bezkach, nenadelate nic. podklihla mi spodni lyza, horni samo zachytnu leda **** a uz se klouzu dule. ze se hrany, ktere na bezkach nejsou, nechytaji jsem odhalil zahy. zaseknout pasticku zanovniho vazani nordic 75 se ukazalo taky jako neucinne. ryti hulkama melo pozitivni efekt, ze jsem prestal zrychlovat nebo alespon ne tak moc, nicmene jsem porad se slovy *****, do pice, darmo pokus toto apod. vesele klouzal dal. v tom pode mnou zabrzdil borec, cimz jsem o nej zastavil. podekoval jsem mu se slovy, at se dalsi jizdu dobre diva, jestli zas nebudu potrebovat zabrzdit.

              to jsem lehl na relativne placatym kousku. prudsi usek jsem uz mel uspesne ztraverzovany stylem „padajici list“ za sebou. znova se mi klouzat po prdeli uz nechtelo, tak jsem radej prudsi kus zesunul bokem sjezdovky v naskrabanym a nafoukanym snehu. na zaverecne rovince jsem pak pred sroplplacem vystrihl par ukazkovych telemarkovych oblouku, pri cemz me jedna holcicka na bobech malem srazila. to jsem si uvedomil, ze kdyby mne ten borec nepomohl, dam tu sjezdovku natuti jen s jednim padem. takhle jsem mohl lehnout klidne jeste nekolikrat, hajzl.

              kazdopadne to byl zas super vanocni vylet. ;-) tutaj zepar obrazku.

              0 0
              • mastihuba  

                Dyz na tym neumis jezdit, tak na to voe nelez. :)

                0 0
              • Polka  

                Mrtvola nebyla, tohle je jeskyne Nad Svycarnou (netusim zda se ji rika Supi). Navic jsem jen jel kolem, prece bych tam nespal, nejsu pica :-D

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Škoda.

                  0 0
                • babicak  

                  Čas od času tam Michalovi zapálím svíčku a vzpomenu si na něj.

                  0 0
                  • pepek  

                    Zrovna jsem si vzpomněl na tu tvoji story: jak to, že když byl jak dlouho nezvěstný, tak policajti hledali někoho přes TV? To by snad napřed prověřili kdo chybí, kor když to bylo hned vedle? Jestli tys nám něco nezatajil :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      Taky jsem nepochopil, proč to policajtům trvalo tak dlouho. Michal doma rozstříhal OP, napsal nehledejte mě, stejně mě nenajdete, vzal legálně drženou loveckou pušku a zmizel. Byl z Brna. Když mi těsně před odvysíláním starosta vyprávěl, co a jak se v Partizanské našlo, říkali jsme si, kurwa, aby to nebyl Michal…

                      0 0
              • Jaroslávek  

                Sokole, teď je to trochu jiný, mysli na rodinu.

                0 0
              • bagr84  

                Pekne. A chapu ty zajeci umysly :))

                0 0
      • Paja  

        No, jeste, ze nemusime az do Praglu ;-) toz at to vyjde a nejen to…

        0 0
    • Smazaný účet  

      To by jeden neřek, že i v centru se najdou solidní podniky…

      0 0
    • Excel  

      Tento dárek mi udělal asi největší radost. :-)

      0 0
    • Motyll  

      Za mne poslední letošní vyjížďka proběhne ve čtvrtek. Cíl tradiční, čas rovněž.

      0 0
      • Hammond  

        Šlapu pomalinku ke krbu.

        0 0
      • les  

        Bacha, v lese je celkem sklinka.

        0 0
        • mastihuba  

          talze sem neprezul zbytečně? :)

          0 0
          • les  

            Ve stínu je to jak na Rondu, na slunku bahenní lázně. Pro každýho něco :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Běžte do piche s těma sklinkama, takhle se nevyhrabu wubec. Nedávno jsem prohlásil v hokně, když mě začly tlačit rifle, že do konce roku udělám metrák, no a už mi k tomu zas tak moc nechybí.

              0 0
            • mastihuba  

              ja vcil hodlam enem asfaltovat. mozna se zkusim zitra probehnout na zarovku.

              0 0
              • pepek  

                Na asfaltu v lese je led taky, ovšem sporadicky. Třeba od Žalmana ke 3 studýnkám. Potmě bych to asi nezkoušel. A v terénu třeba na vrstevnici od modré nad Jelenicí smerem ke Kalečníku. Ale nic, co by ti zkazilo celý den :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  od zalmana ke trem studynkam zadnej asfalt neni. :)

                  0 0
                  • pepek  

                    no dobře, tak ke kalečníku. Člověk ti chce poradit a ty eště prudíš. Za to ti neřeknu ty další místa, kde je taky led :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      jak rikam o ledu je lepsi nevedet, pak z nej nemas strach a nespadnes. :)

                      0 0
                      • pepek  

                        Já mám teď opravdu panickej strach, že spadnu. Takže jsem třeba po té vrstevnici šel raději kus pěšky. Pan dochtor mi totiž povolil jen lehce rotoped a bez zátěže. Ovšem rehabilitace a rekonvalescence na biku probíhá rozhodně rychleji, než v nemocnici.

                        0 0
                    • Polka  

                      Kde ses? Už jsi tady měl bejt, jsme mysleli že pojedeš FoFo, když ses ptal na čas.

                      0 0
                      • pepek  

                        Jaký FoFo? Mám už 500km najetých v rehabilitaci :-) Nemožu tam na vás čekat do tmy. Potmě se bojím a je mi zimenka. Když si nedokážete doma prosadit bikování na sluníšku, relativně v teple a musíte jezdít v zimě a potmě, tak je to už fakt špatný.

                        0 0
                        • les  

                          Přesně tak. :)

                          0 0
                        • Polka  

                          My makáme ty…lazare :-) Navíc jsme motylovi montovali ježuchu. Jsem myslel, žes lásku ke tmě nepotratil ;-)

                          0 0
              • Polka  

                Včil enem kolo nebo běžky, ale je kosa.

                0 0
              • Motyll  

                Jj, trenuj chůzi.

                0 0
              • les  

                Na Žárovce končí s ČéHáčkem, nahradila ho Polica.

                0 0
            • Motyll  

              Ale kdeže, tak hrozný to není…

              0 0
        • Motyll  

          Jj, jsem dneska venčil juniora a nad Křtinama na něj řvu: „Bacha, led!“ A leželi jsme ve vteřině oba :) Kdybych sebou nepraštil tak brečel, takhle se mi smál…

          0 0
      • Polka  

        Dneska toho musime natocit co nejvic, abych toho dojizdel v patek co nejmin :-)

        0 0
    • mastihuba  

      netusite nekdo co se muze ****** na obycejne termohlavici? topeni zavreny na nule a radiator rozhavenej. :( zkusil jsem prohodit hlavice z druhyho radiatoru tak uvidim. muze byt nejak posranej ventil?

      0 0
      • Vilém  

        Pro zacatek zkus, jestli ten ventil chodi, tzn, jestli jde zamacknout ten kolicek co z nej kouka.

        0 0
      • Polka  

        Hlavica se posere klidně, mám jich na baráku asi 5 pojebanejch, tam kde potřebuju valit plnej kotel tzn. v patře atp.

        0 0
      • RomanH  

        Koukam, ze je ted v mode topeni : Polka tricestny ventil, u me cetpadlo (6 litru), ted Ty… O Vanocich potesi.

        0 0
        • Polka  

          Motýl měl(má) taky incident :-)

          0 0
        • pepek  

          Ja jsem tady měl taky dva opraváře na kotel, když jsem byl internovaný. Opravil jsem to pak sám :-)

          0 0
          • Polka  

            Hele to českýmu tchánovi ojebali sadrokartonari půdu, tak to opravil sám po nich, včera jsem tam byl a musím říct, že si asi od něj nechám udělat půdu :-) Klidně pošlu foto, fakt detailista a super práce.

            0 0
          • RomanH  

            No prestoze je to nakonec ofiko, tak za to cerpadlo (Vaillant) mam na fakture stejnou cenu, za jakou se da sehnat na e-bay. Takze jedinej rozdil je cca 1litr, ktery je za praci. Druha vec je, ze by se mohlo podarit to stare cerpadlo opravit – uvidime, kazdopadne v zime kvuli detem nebyl cas laborovat.

            0 0
            • Motyll  

              Nejlepší je jurta a otevřený ohniště uprostřed. Čím víc vychytávek, tím víc se to se**.

              0 0
    • Krutor  

      Dotaz na pravidelné „Bukaře“ – jak je tam otevřeno 30 / 31 / 1 ?

      Dík

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.