Brno - vyjížďky, červenec 2017

678 nepřečtených
  • Paja

    …prej už je červenec :-)

    0 0
    • pepek  

      pan účetní zase vyžadoval měsíční uzávěrku?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Su od dukly v totálním útlumu, jen bych spal a konzumoval, teď mám navíc nařízenou celofiremní dovo, ale vůbec netuším co s ní, cycling mě neláká… https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Borci, kde je „nej“ ložiskárna???

      Mohli by mít i takový ty líp zatěsněný. Konečně jsem je vymlátil z kyvky.

      0 0
      • JSt  

        vedle tenisu pod viaduktem jsem vzdycky nakupoval, pac o jine loziskarne v brne nevim. :-)

        0 0
      • Polka  

        Ja nakupuju zde.

        0 0
      • RomanH  

        Ja kupuji vzdy na Skorepce. . Hlavne ale hned opatrne vyndam tesneni a narvu tam kvalitni vazelinu. U zadni stavby se to netoci dokola jak camrda, tak bych rekl, ze to domazani kvuli vode je docela dulezite.

        Pokud chces ale neco echt, tak si to objednej z Enduroforkseals.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jj, to už taky vím od té doby, co mi vydržely keramiky v PF asi měsíc, že nezáleží na ceně ložiska, ale spíš na tom docpání…

          0 0
        • pepek  

          Enduroforkseals mám už víc jak měsíc na cestě, asi smůla.

          0 0
          • RomanH  

            Myslis, ze si u toho AhojBiku pomuzes ? Ten rozmer loziska je danej – konstrukter musel hodne premyslet. Nicmene u me to hlavni (6802–2RS) mi taky neprijde o moc bytelnejsi, byt ho pouziva mraky dalsich vyrobcu.

            0 0
            • pepek  

              Chybí mi dvě kuličky. Potřebuju na spešla ty spešl ložata bez klece – tam to vyjde levněji, než v eurobike, ale ta doprava.

              btw: ten ahojbike je teď nejvíc neprogresivnější cyklofirma, jestli sis nevšiml.

              0 0
            • pepek  

              Až teď jsem si toho všiml: Ten rozmer loziska je danej – konstrukter musel hodne premyslet – to myslíš vážně?

              Už jsem to tady psal, že statickou unosnost těchto ložisek překročíš už pouhým usednutím na kolo.

              0 0
        • Jaroslávek  

          Ty nemáš DÉ ? Tak někdy na Šmelc né ?

          0 0
          • RomanH  

            Nemam, mozna si ji vezmu v patek (ale to ma prset). No ja pojedu z prace pres Smelc asi dneska, ale Po+Ut maji zavreno.

            0 0
            • Paja  

              Po zkusenostech z Dukly predpovidat v pondeli jak bude v patek ;-)

              …treba Nemcouri maji na patek 32 a vymeteno.

              0 0
              • RomanH  

                A tak v podstate jim to vyslo – kazdej server predpovidal v patek destik v jinou dobu a v jinem mnozstvi, takze se to spojilo a lilo furt a hodne.

                0 0
      • Smazaný účet  

        Tak jsem to opět přechválil, ještě jsem neměl vymlácený všechny, do ***** některý jsou zarostlý jak stará *****.

        Já veděl, proč se tomuhle zkurvenýmu úkonu vyhýbám. Tohle tušit, dávno byl na bazaru, takhle ho vzteky rozsekám!

        0 0
        • RomanH  

          Zavitovka, gola orechy, podlozky, trhak, a musi to jit.

          Ale jo, jak jsem vzpominal to svoje hlavni lozisko, tak to je takovy blby rozmer, ze jeden orech z goly byl moc velkej, a druhej moc malej (navic to jde jen vyrazet ven jen z jedne strany). Jedno slo dolu pekne, u druheho mi ten malej orech vymacnul stred loziska a ja pak musel pomoci dremelu dostat ven tu venkovni klec.

          Idealka by bylo, aby ke kolu prodavali za rozumnej peniz komplet nastavce pro vylisovani / nalisovani daneho modelu (podobne jako tusim Trance – akorat tu luxusni krabicku by si mohli odpustit). Ja si pro priste necham stocit na soustruhu ten vetsi orech, ale kazdej tu moznost nema.

          0 0
        • pepek  

          Horkovzduška, nebo fén ti taky pomůže. Hlavní je, aby ložisko zůstalo pohromadě, samostatný vnější kroužek je svízel dostat ven.

          BF je mocné: sotva jsem si postěžoval, že ložiska jedou z ameriky měsíc, tak za 3 hodinky jsem měl lístek ve schránce.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já měl jedno zašplíchaný olejem přes noc a ráno povolilo, to bylo radosti, jenže další u vahadla je srostlý s „půlosou“ takže se na něj ani nedostanu. Při povolování čepu s krytkou se mi ohýbá vzpěra ven, místo aby šel jen ten čep :(

            0 0
            • RomanH  

              Ty to mas v hliniku – jak pise Pepek, horkovzduska

              0 0
              • Smazaný účet  

                Každopádně posl. full :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                2 dny v ******, 4 ložiska z 8 vydolovány, šrámů na rámu přibývá.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Rozborka dokonána (naložení v oleji + fén). Nejradši bych to dal zrovna někam do lakovny, špinavá bílá s odprýskancama moc cenu nezvyšuje…

                0 0
                • RomanH  

                  Postav to Pajovi k popelnici ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Teď po tom všem, jakou péči jsem mu věnoval, co se mnou prožil chudák, Egla dostal… :)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak jsem dojel na zpičefit, absolutně nemožné nalisovat ložiska do hliníkových misek pomocí šroubu rovně :/

                    0 0
                    • babicak  

                      Není nad preventivní kontrolu. Po víkendu bude nový

                      0 0
                      • Paja  

                        Co s tema retezama delate?

                        0 0
                        • RomanH  

                          Drzim vam zitra pesti. A davej na Jaroslavka pozor ;-)

                          0 0
                          • babicak  

                            Přidám se k Romanovi : Hodně štěstí, ať vám to jede, držím palce a hlavně bez deště

                            0 0
                          • Paja  

                            Jaroslavek bude mit nekde nohy nahore.

                            0 0
                      • pepek  

                        na 3×9 se to nestává

                        0 0
                        • RomanH  

                          S BR ano :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            kdybyste curaci mazali volejem jak je to normalni, tak krom toho ze je zvenku trochu zasranej nemusite resit zbytecny defekty. BrR je vychytavka pro lestice. :)

                            0 0
                          • scoty  

                            …taky by mohl sousedovi uhranout dobytek, já bych ho teda zamykal …:-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              :D BR obrana nevylucuje ani woodo

                              0 0
                            • RomanH  

                              :-)

                              Ohne sranda. Mel jsem sice jako zaklad BR, ale resne pred vyjizdkou jsem na nej nanesl Shimano sajrajt. Libochovku (vcetme byvale tovarny) + Bilej potok to dalo bez ztraty kyticky, 90 km,brody, nikdenic neskripe. Jen je proste retez cernej.

                              0 0
            • Excel  

              A co že to rozděláváš? :-)

              0 0
              • pepek  

                vymlácená ložiska v zápěstí a v zádech někdy neumí spravit ani odborný chirurgický servis

                0 0
                • Excel  

                  Tož ja, ale závislost mezi chirurgickým servisem a odpružením tu my dva rozebírat nebudem, to bys neuhrál ani remízu. ;-p

                  0 0
                  • JSt  

                    vyuzils to bezezbytku. ;-)

                    0 0
                  • Paja  

                    :-D

                    0 0
                  • pepek  

                    Tak je určitý rozdíl jít do něčeho vědomě s tím, že se sebepoškozuji a nebo mít nehodu nešťastnou náhodou (jak říkal vždycky Kubica, když zrušil auto 2× nebo 3× za víkend.)

                    A ten pod tebou by měl držet hubu, ten mě poslal zlomit si ruku :-)

                    0 0
              • LM  

                Jak se na tom jezdí bez řetězu? :-)

                0 0
    • mastihuba  

      dneska se jedu dívat ke krbu na dojezd etapy, odlet 14h z krpole :) bílovice adamov…

      0 0
    • brantec  

      Kdy se pojede na Ještěd?

      0 0
      • RomanH  

        Obavam se, ze letos to neklapne. Ted jsme se na Dukle bavili s Pajem, jak je na tom pres prazniny s terminem na ty Pivovary (dam Ti urcite vedet). I tak to vypada spise az na zari (loni jsme je jeli 23.9.).

        0 0
    • mastihuba  

      tady je to samej zkušenej rodič no.1

      přijedu dom vo půlnoci z hokny a v pracovně vod těch malejch kurev takovej bordel, že sem prvně musel vzit vysavač a uklidit si pracovní pozic. První to zchytá ráno bába, že je nechá žrát sušenky u compu,

      Následuje změna hesla a uvažuju o zamknutí pracovny, ale ***** co dál? Dyk ty rodiče je kua nechají dělat cokoli…

      0 0
      • RomanH  

        Nedobre se na to divas, Frantisku, to je nase budoucnost

        Jinak staci pohrozit vypnutim WiFi ;-)

        0 0
        • mastihuba  

          jo ale dyz se ti mali pacienti derou do betle i s cokoladou, tak to bych jim lamal hnaty, no spis rodicum a babicce. asi zacnu u te babicky. :) moje trpelivost dosla kdyz sem jim nabidnul pomoc s uklidem hracek a dozvedel sem se ze su debil…

          0 0
      • JSt  

        na to je asi jediny reseni – poridit si svoje. pak budes i tolerantnejsi k cizim. pred rokem a pul bych si rikal, co je to za curaka rodica, kery necha v trajfu parchanta utrhnout a zahodit vozickarovi dzojstyk z jeho karky…

        0 0
    • Karaya  

      Dneska jsem přivedl všechny holky na Buk, lakadlo= palačinky ☺.

      0 0
      • Motyll  

        Super volba!

        0 0
        • babicak  

          Teď nikde nikdo, kulaťák prázdný

          0 0
          • les  

            Byl jsem. Musím říct, Karaya- všechny ženský krásný. Motýll- jedna ženská krásná+dikec za kontakty. Dřevo je slušnej anaerobik, kór, když rumpluje zoncna :)

            0 0
    • LM  

      Dám to sem. Pozor nahoře na Zoo trailu, jsou tam těšně kolem pěšinky napadaný kusy stromů – hned jak to začíná jít paralelně s lesní cestou vedle. A nějakej tydýt dole odvalil šutr, co se dal použít jako odpal přes ten křivě ležící strom. Tak jsem ho tahal z rokle nahoru zpět na místo ať se tam někdo nepřizabije :-)

      0 0
      • Mysee  

        Diky za info. Jezdim tam dost pravidelne. A ten trail je pokaždé v jiném stavu, že se člověk nestačí divit. A za odvalení šutru dotyčného pokárat.

        0 0
        • LM  

          To bych ho tam musel chytit při činu :-/ Nastěstí jsem jel pomaleji než obvykle, takže jsem stihl zastavit. S mým prasáckým bunnyhopem bych si přes tu šikmou kládu leda rozbil hubu :-)

          Matně vzpomínám že tam kdysi bylo něco jako skoček. Pak to někdo rozjebal a zbyl tam je ten šutr. A teď někomu vadil už i ten…

          0 0
          • scoty  

            Tam to bude chtít nakutat pár kýblů hlíny a do ní zalepit ty šutry.

            0 0
    • pepek  

      Pokud má zde některý soudruh problémy s oteplováním, tak řešením je: Superstar s chladičem. Kotouč modrý a vůbec to nevadlo

      0 0
      • Polka  

        Nevěřím, vypadá to strašně a příště to otoč ;-)

        0 0
        • pepek  

          vypadá to strašně, ale funguje. Když nad to dáš ruku, tak to topí na 4cm

          0 0
        • Motyll  

          Tak jsme dneska všichni čekali, že to dojedeš nahoru oslavit. A Nic…

          0 0
          • Polka  

            Slavil jsem s rodinou, PDV, Boskovické stezky a zítra musím být fit na tu Javořinu ;-) Máš jet do Ostružné.

            0 0
            • Motyll  

              V Boskovicích to otevírají až 16., ne?

              0 0
              • Polka  

                To je ofiko, ale už se tam může.

                0 0
                • Motyll  

                  Dojmy? A žes neřekl, to mám taky v plánu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Dyť máš Matesa na táboře. Jsme se tam jen narychlo stavili po PDV.

                    Je to malý motání na totálním pětníku, po děcka ideální, ale pěkný, ta černá nechápu proc je černá, jen utaženější zatáčky, nic co by nebylo v Jedasu, pumptrack větší a super.

                    0 0
      • mastihuba  

        vypada to strašně… :)

        0 0
    • Jaroslávek  

      Místo abych byl po 5 dnech odpočinutej a hrrr do práce,jsem zničenej jak Rumun, dutiny, krk … V so jsem se ze Štěpánek zastavoval u Romana, doufám, že jsem jsem mu tam nějakýho bacila nenechal.-( Večer teplota, hlasivky neposlouchají, škoda mluvit. Z tohoto pohledu nevidím drtiče dobře, prostě pech.-(

      0 0
    • pavlos12  

      Zdarec,ví někdo o nějakým dobrým servisu na kola v Brně?

      0 0
    • pepek  

      Musím si ulevit: co říkáte na současnou dopravní situaci v Brně, soudruzi? Je to jen náhoda, nebo první část Hollanova plánu?

      0 0
      • RomanH  

        V tom nebude jen Hollan – oni k tomu totalne rozjebali i vlaky. Zcela vazne, na kole jsem v praci drive, nez integrovanou dopravou.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Směr jih letos bez výluky, klimatizovaným řídícím vozem Sysel :)

          0 0
        • babicak  

          Dá se od Brna nějak rozumně dojet hromadnou dopravou, s kolem, do Vlkova, Velké Bitéše ?

          0 0
          • pepek  

            Jasně, můžeš jet hromadně třeba s kamarády: prygltrail, šmelcovna, brody, Bíteš.

            Není zač.

            0 0
          • RomanH  

            Pokud budes nastupovat az v KrPoli, tak ano (v Tisnove vetsinou prestup).

            Sli jsme to ted ve ctvrtek pesky z Bitese i se psem, tak malo vody si tam nepamatuji – synek to dal v sandalech se suchejma ponozkama (nekde sel samo pres lavku, nekde poskoval po sutrech). Ja sel stredem a vody max. po kotniky.

            Usek Vlkov – Velky Zlibek jsem jel naposledy loni na jare – romanticke bazinky, ale podstatne mensiho rozsahu nez u Lupkovskeho tunelu :-) Nicmene jsme tam v ten den potkal i dva kluky na Afrikach (klobouk dolu, obcas je to tam na takovou kravu uzke). A ted to asi taky bude vyschle.

            0 0
            • babicak  

              Ahoj, jako bys mi četl myšlenky. Přes týden bymělo trochu zapršet, snad se hladinka trošku zvedne

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nemáš rád svoje ložiska? ;) Mně už nikdo na žádný brody nedostane :)

                0 0
                • babicak  

                  Lupe mi v hlávku, taky to budu muset rozdělat, v sobotu jsme to na Buku zkoušeli

                  0 0
                  • Polka  

                    Jak ti může po půl roce lupat v hlávku? Já mám na těch dvou spešlech původní hlávka z 2013 a ani ň. Zato mi lupe asi kazeta :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Tsss, mam hlavko z r. 2000 a je v cajku ;-)

                      0 0
                      • Polka  

                        Tak kdybych ještě měl ty starší kola, tak věřím, že hlávka by byly ok. Nějakýho Olprana z 1998 má ještě tatík na chalupě a do hlávka se myslím nevrtalo ;-)

                        0 0
                    • babicak  

                      Kdy budeš hore? Přijedu a můžeme na to mrknout, něco vyladit

                      0 0
                      • mastihuba  

                        nemas dlouhej krk? uz sem videl ze si to u novyho kola sedlo a byla potreba tam vrznout 3mm podlozka nebo rezat. nekdy to maji tiptop.

                        0 0
                    • babicak  

                      Jura to taky říkal, a taky to, že by se taková kola měla používat jen v suchu. Čím víc hejblátek, tím lépe pro mechanika a naopak hůře pro uživatele, jůsra

                      0 0
                      • Polka  

                        Vzdyt tam nemas brain a presmykac, tak co by se melo srat? :-) Hlavko je zaklad, to musi vydrzet.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Na to prý pomáhá ten blatníček (co nesluší žádnýmu biku:)

                    0 0
                  • pepek  

                    Mě taky lupalo-bylo volný v rámu, stačilo to přilepit. Možná to může dělat i vnitřní kroužek na krku.

                    0 0
                  • JSt  

                    kdyz mi na titanu krupala a povolovala se hlava mortop, prodal jsem ji alincebovi (vedel, do ceho jde a stiznost jsem od nej neslysel) a nasadil masivnejsi cane creek, cimz byl problem vyresen pri mem soucasnem najezdu definitivne. :-D

                    jen si nejsem jisty pouzitelnosti tohoto postupu u integrovane tapir hlavy…

                    jinac na paxem zminovane rozebrani a docpani loziska vazelinou bych se asi vysral. kdyz lozisko vemes do ruky, poznas podle chodu, jak na tom je. po vyndani a nandani prachovky uz nikdy nebude tesnit jak z vyroby. takhle se da prodlouzit zivot mrtvymu nebo zkratit zivot zdravymu. a nemyslim, ze u prakticky novyho kola by lozisko odeslo. ;-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Z prsofitové zkušenosti můžu říct, že docpané ložisko vydrží min. desetinásobek neotevřeného. Pokud ložisko nedrhne, dá se vyvařit a docpat. U taper hlav semiintegrů mi připadá, že to spodní ložisko je okamžitě vypláchlý a zabordelovaný, ona tam není myslím ani žádná krytkopodložka co si vybavuji, u Felta mám ložisko přímo navlíklé na kónickém karb. krku.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Presne. Ja u RB kazdej rok pri rozborce vidle domazaval spodni lozisko.

                        0 0
            • Smazaný účet  

              Tak může z Babic přestupovat i v Židenicích ;)

              0 0
          • JSt  

            trafic+deda a prives. ;-P

            0 0
            • Paja  

              ;-)

              0 0
            • RomanH  

              :-D

              0 0
              • babicak  

                Mohl bys mi prosímtě hodit Tvoji trasu červená že Žďáru, kudy jste skutečně jeli, myslím Štarkov, Buchťák, Zubstejn.....

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Červená je červená, nikde se neojebává!

                  0 0
                • RomanH  

                  Jak pise P@x. Zacnes ve Zdaru u nadrazi a valis dal. Ja akorat v 99% ojebavam usek tesne pred Nedvedici – je (byla ?) tam bazina a kvuli par metrum mi to za to nestoji.

                  Cervena bez Malinske skaly, Starkova, Dalecina, Karasina a Zubstejna by nebyla Cervena ;-)

                  Klidne Ti to hodim zitra do mapy.

                  0 0
                • RomanH  

                  Tady to mas, tisice dekovnych dopisu :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    To je program na sobotu?

                    0 0
                    • RomanH  

                      To urcite ne, bo u toho prvniho rozumneho vlaku je az do Vlkova do cca pulky zari nahradni autobusova doprava bez prevozu kol.

                      0 0
                      • babicak  

                        K tisícům děkovných dopisů se přidávám i já, děkuji. Cesta s kolem – snad by teoreticky šla rychlíkem, tam by kola měli brát, údajně je možný i předprodej.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jj, ale oni s tim ted zahybali a o vikendu je tam prvni vlak, ktery bere kola, az v 9:25, a to se casove moc neda.

                          0 0
      • Jaroslávek  

        Já jsem v pohodě, spíše ty bacily mě rozčilujou.

        0 0
      • Paja  

        …specialne z Obran je to apokalypsa, doprava kolabuje pry i o vikendu…

        Jedina moznost je kolo nebo vrtulnik ;-)

        0 0
        • pepek  

          např. od nás do Juliánova to nejde už ani v poledne, kdy to bylo vždy easy. To máš: Koliště, nebo Příkop+Koliště, nebo můžeš: Jugoslávská, nebo tunel + svatoplukova – toje PAST VEDLE PASTI. A nedostaneš se, nedostaneš se tam, ani kdyby ses po*ral.

          Jediná možnost zbývá na druhou stranu: kolem červenýho kostela a Husova, dokud na to nepřijde víc lidí.

          0 0
          • Paja  

            Tak kolem kudykoli samozrejme ;-)

            0 0
          • scoty  

            Do žabin to šlo ještě tak předloni ze skoro celého města do 15ti minut…

            Nyní když spěchám tak Jihlavská, Kohoutovice, Bystrc:))…ne vážně odpojit Lerchovu, Údolní, Zeleného, o Žabovřeské a Úvozu raději nemluvím, + neexistující sjezd ve směru od Svitav který soudruzi tak nějak pozabudli nakreslit, je total likvidační záležitost…

            0 0
            • RomanH  

              Presne. Rano Kninicska, Veslarska, Pisarecka, Jihlavska, a odpoledne vetsinou pres Kamenak bud po stare dalnici, nebo na Bosonohy a Ostrovacice.

              0 0
          • mastihuba  

            rano sem to vzal z ostravske okolo zvonarky na mendlak uvoz a kotlarskou… kua ale kam az to pujde?

            0 0
            • scoty  

              sem

              0 0
              • JSt  

                super clanek. :-)

                kdysi jsem nekde cetl, ze uvoz ma druhy nejhorsi vzduch v republice. prvni je orlova. jinak co je tam psane byly hlouposti i pred peti lety. kilometrapul dlouha ulice s deseti prechody se neda prejit. ale top je svedectvi karla koutneho, ktery prestal kaslat, kdyz se ocitl delsi cas mimo svuj plesnivy byt. :-D

                objektivne samozrejme spatne, kdyz se kolona aut pomalu posunuje do docela prudkeho kopce. nicmene smrad z aut je sranda, parkrat se mi tam do kopca podarilo jet za popelarama a to je mnohem vetsi peklo. :-)

                0 0
                • scoty  

                  Tak na kole po Úvozu jsem se naposledy odvážil jet někdy kolem roku 1978…:-)

                  Už i plynovou komoru na Bystrcké často objíždím po Holedné…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Lepší zaplyněný Úvoz, nežli zprzněná Minská, kde mám na úzkých gumách opravdu dolů strach, podélná stání po celé délce a kolej je přesně v úrovni konce otevřených dveří zaparkovaných aut.

                    0 0
    • pavlos12  

      Ví tu někdo o nějakým dobrým cykloservise v Brně? :

      Díky za návrhy.

      0 0
      • LM  

        Co přesně potřebuješ odservisovat?

        0 0
        • pavlos12  

          No to právě sám nevím,je to trošičku složitější,začalo mě křupat ve středu,nebo aspoň to tak vypadalo,rozdělaly sme to vyčistily a klid,byl tam fakt humus,takže sme si mysleli že je to ono,ujelo se tak 40–50km a zvuk zase ze stejných míst,tak sme zkusily vyměnit střed za nové,a cca 150km klid,a teď sou zvuky zase tady,akorát se mě zdá že horší a horší,a podle mě už to ani nevychazí stoho středu,ale odněkad ze spodku,a mám trošku strach že to bude prasklé rám,takže jestli by se někdo takovej našel kdo by to otestoval a řekl joo ty zvuky nejsou stěch a stěch míst,je to tím a tím.

          0 0
          • Motyll  

            Kola máš pěkný, ale češtinu za 5.

            0 0
          • LM  

            ad prasklý rám:

            Pořádně kolo opláchni a pak podrobně prohlídni celý rám. Pokud tam je někde prasklinka, tak bys ji měl vidět.

            ad vrzání/servis:

            Tohle je tak na postupný rozebrání, vyčištění, namazání a opětovný složení všeho na kole. Může to dělat cokoliv, takže je potřeba metoda pokus/omyl.

            Tady máš pár tipů co to nebylo a nakonec bylo u mne.

            Servisy:

            • můžeš zkusit Kočaře
            • HaPe by taky mělo být v pohodě, ale mají tam často plno a delší čekací lhůty na servis
            • napadá mne ještě Specialized ale tam bych s takto komplexním problémem, kdy bude potřeba více servisních úkonů, fakt nešel (za odvzdušnění 1 brzdy jsem tam nechal skoro 6 stovek…)
            0 0
    • Jaroslávek  

      Nechci si hrát na pamětníka, ale ty vlákna už nejsou, co bývaly …

      0 0
    • Excel  

      Dneska na Šmelc?

      0 0
    • JSt  

      start noveho typu cyklistiky.

      votunil jsem titana vo nosic, brasny s plinkama a jidlem i oblecenim pro dite, kery je v sedacce na ram naroubovany taky. mit vetsi kola nez 26", nevleze se mi to tam vsecko. lze brat jako argument pro 26", pripadne proti detem. ;-)

      0 0
      • mastihuba  

        u vetsich kol muzes mit vetsi tasky a dat dve decka za sebe na vetsi nosic.

        0 0
        • JSt  

          to by uz chtelo kW v elektrice a akecy na nadstavcu pred prednim kolem. ;-)

          0 0
        • pepek  

          V první chvíli jsem si řekl, že Jiřík dává Jedovnicu s děckem, ale naštěstí je to jen turistika: aneb jak se staneš z hipstera angažovaným fotrem. Ještě, že mě tady ten vozejk-sedačkový trend minul.

          0 0
          • RomanH  

            Naopak, na to teprve prijde. Meli a pouzivali jsme oboji, kazde melo sve +/-, ale celkove je vozik lepsi (do terenu). Jiriku, Barnexsport ho i pujcuje – za vyzkouseni to urcite stoji. Pro dite je pohodlnejsi a pruchodnost terenem je celkove taky lepsi.

            0 0
            • JSt  

              o voziku bych mozna uvazoval, kdybych vyjel z baraku rovnou do lesa a z lesa vyjel zas az u baraku. pres statl bych s nim urcite nesaskoval. ad pohodlnost… kdyz porovnam jizdu na triapule v sajde a jako druhej, mam v tom jasno. ;-) pruchodnost terenem me netankuje vubec. naopak si myslim, ze je snadnejsi prenest kolo se sedackou nez kolo s vozikem. ;-)

              0 0
        • les  

          Jediný, na co je 26tka opravdu dobrá, je vození dětí. Proto se tomu říká dětský kolo :-) Taky to tak mám.

          0 0
      • Motyll  

        Jj, tahle cyklistika má úplně jinej rozměr. To už nehledáš hospody podle škopku, ale podle prolízaček…

        0 0
        • Smazaný účet  

          To je nějaká exploze teďka, na fesťáku v Boskovicích to byl samý šklebák, člověk jede na lov a tam samý kočárek, matky s děckama na zádech v kotlu… A to s traktor. sluchátkama i na metal. festech. Pomalu si začínám připadat na akcích jako důchodce v mateřské š.

          0 0
          • Paja  

            Tak Chinaski uz vi davno, ze proste nejlepsi je matka vod deti… ;-)

            Jinak v Beskydech je zatim paradne…

            0 0
            • pepek  

              podívej se do telefénu, teď vám tam jde nějaký deštíček :-)

              0 0
              • Paja  

                Jen par kapek, Karlovice, rozestoupilo se to pred nama, navic jsme sli na pivo ;)

                0 0
                • pepek  

                  fakt jo, ulička tak 3km široká, máte štěstí :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Jednou uz jsme za tu odvahu konecne museli byt odmeneni…

                    130 km/3800 m tak velky prevyseni zadna jina trasa nemela.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Neni to malo, Antone Pavlovici ? :-)

                      Gratulace, jste borci.

                      0 0
                    • JSt  

                      ajo, von byl ten… drtikol.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      driv se rikalo ze blbi maji stesti ;)

                      0 0
                      • babicak  

                        Však jim to příští ukážeš

                        0 0
                        • mastihuba  

                          co jim ukazu. my sme v jesenikach taky nezmokli. skupina A prumer 32 skupina D prumer pohybu 28. popravde sem dneska na nas vykon pysnej. :)

                          0 0
                          • babicak  

                            Dobrý. My včera 130, průměr 15.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              s tim prevysenim klobouk dolu. na tehle akcich sem nikda nemel vic jak 13…

                              0 0
                              • babicak  

                                Já nebyl s Pájou, to jen km vyšli stejně, tu jejich trasu bych tak nedal.....

                                0 0
                              • Paja  

                                Prumer 13,3

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Stejne by me zajimalo, v cem je to tak casove tak jine, oproti treba nasi jizde po cervene z Cantorky na Kysuce.

                                  Vyrazeli jsme v cca 08:00, po cerveny az na Bilej Kriz. Mapa mi ukazuje cca 50km, 2500m. Tam jsme byli v cca 17:00. Rozhodne nemam pocit, ze bychom se flakali. I kdyz bychom jeli dalsi cca 4 hodiny, urcite bychom nedali dalsich 80 km. Beru, ze jsme meli total bahno, tezke batohy, ale i tak. Z toho mi tech 130 na Drtici prijde trosku jako sci-fi (viz. Dukla).

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    jine je to v tom, ze ta trasa je naplanovana se znalosti mistnich aktualnich podminek. takze tem ojebum, na kterych bychom se my, pevne drzice jednu znacku, zajebali tam proste nejsou. ;-)

                                    kamos letos drtice na x-ty pokus objel kompletne na festce a hlasil necelych 3600m nastoupanych. ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Kuřimský Sršňák.

                                      Až jednou pochopím, v čem tkví ten kult železných rámů a jednoho převodu, tak už asi budu spokojený cyglista.

                                      0 0
                                    • babicak  

                                      Mně moc není jasná trasa „divočinou“ v 1.000 mílích, kde to borec ujede pod 8 dní (všechna čest), má představa je taková, že je tam pár těžkých úseků, které se medializují a zbytek trasy je jetelný a dá se vylepšit průměr

                                      0 0
                                    • Paja  

                                      Ty nastoupany metry asi dost zalezi na pouzitym pristroji.

                                      Pouze GPS je naprosto mimo a u tlakovyho vyskomeru krome presnosti zalezi i na tom jakym zpusobem ty kumulativni metry zapisuje.

                                      Ja to meril tlakovym VDO 4.1., ktery mi celkem sedi s Locusem v telefonu (gps+baro) – ale tam taky zalezi, jakej pouzijes filtr, nejaky podrobnejsi vyzkumy jsem nedelal ;)

                                      0 0
                                    • Paja  

                                      Jo a s festkarem jsme se potkali na Kasarnach.

                                      0 0
                                    • Paja  

                                      Kamos nameril 3760m ale je to taky VDO 6.cosi.

                                      0 0
                                  • Paja  

                                    Je to vic faktoru – nikde tam nejedes pres polomy, letos byly dobry podminky – malo blata, louky nebyly podmaceny, batoh mas malej, cast je trasovana tak aby se rychle dojelo k horam, prip. jsou tam useky jako letos asfalt Pustevny (resp. cervena takze zacatek terenem) – Martinak, kterej tam byl proto, aby se to dalo dotahnou az na hreben Bumbalka – Kasarna.

                                    Dukla je daleko min jezdivej teren kor v tech podminkach ktery jsme tam meli my.

                                    0 0
                                  • Excel  

                                    Počítám, že když v to září pojedem 12–16 hodin tak se dá udělat maximálně 10, možná 12 kousků. 13 už vidím jako strašnou hranu.

                                    0 0
                      • Paja  

                        Tak to mame celkem dobry skore, 1× za 3 roky.

                        0 0
    • Motyll  

      Jedovnice se čím dál více otevírají cyklistům. A uzavírají neekologickým au­tům.

      0 0
      • Vilém  

        To mi nepripominej, v nedeli jsem potreboval autem do Podomi. Napred me stary, nesundany, znaceni navedlo na tuto krizovatku, abych zjistil, ze jsou tam dalsi dve objizdky:( No krasna projizdka to nakonec byla.

        0 0
        • Motyll  

          Jako chtěl bych mít flek koordinátora oprav silnic v JMK. To musí být klidná práce.

          0 0
      • Rorejs74  

        Tak ono i pro kolo je to tam teď past vedle pasti. Mezi Jedovnicema a Kotvrdovicema to v neděli bylo vyfrézovaný a ty kočičí hlavy v Jedovnicích u kostela je taky zážitek. A když už se dostaneš na slušnej povrch, tak se tam zmateně motá hromada pitomců v autech :(

        0 0
        • mastihuba  

          jj sem v pátek nějak nevychytali že se dá jet z jedovnic po cyklostezce a nechal jsem tam fungl novej plášť vod tufa – ***** drát

          0 0
          • Rorejs74  

            Tu cyklostezku jsem zahlíd teď u někoho v tracklogu na Stravě co jezdí na gravelu, ale netuším jestli je to použitelný i pro normální silničku. Já jsem to trapně objížděl přes Krasovou.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo zánovní v. 44? Vzdávám to.

      https://www.specialized.com/…shoes/118436

      0 0
      • mastihuba  

        nedivim se boty S uz nikda,.

        0 0
        • Motyll  

          Polka má nový S lakýrky a je spokojenej.

          0 0
          • mastihuba  

            jo ale polka má narozdíl vode mne nohu jak kachna

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já jen dělal mahra no, Compy jsou širší a po 1/2 číslech, ovšem cena zdaleka neodpovídá turist. trerám…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Pacient, odříkanýho nejvíc, nakonec jsem skončil samozřejmě v Bruslárně :D

                Teda v. 45 jsem ještě neměl. Nechtěl jsem brat ty Pájovi, i když měly navíc sjůper anatomy vložky s různýma vkládacíma vycpávkama.

                0 0
                • pepek  

                  Pája by si je stejně nenechal sebrat.

                  0 0
                • Paja  

                  Ja mel ty 2.0 o petikilo levnejsi.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Teď jsou 2.0 za 2250,– říkals, že nevětrají

                    Já dal za 3.0 2390,–

                    0 0
                    • Paja  

                      Jo, vetraji hur nez predchozi Shimana 122 (zase jsou daleko tuzsi a lehci).

                      Jestli tyhle maji celou spicku ze sitoviny, tak budou vetrat lip, co jim proti 2.0 chybi, netusim.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        3.0 má i Jaroslav? Mi to připadá úplně stejný, jen místo oblastí ze síťkama máš dírky v kožence. První dojem, že chodí perfektně přezka (jakási vychytaná „ráčna“, japa je to s ND?), kufr mi připadá míň utopený, oblast kolem přední síťky uvidím, co vydrží.

                        0 0
                        • Paja  

                          Jo, ale samozrejme modry ;-)

                          Predpokladam, ze vyssi model v necem lepsi bude, ale v cem netusim, 1.0 mi rekli, ze ma mj. jinou prezku.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Tak jsou to neskutečný lehoučký papuče, sedly hned na první akci :)

                            0 0
                            • Paja  

                              Tak to jsem rad, snad je brzo vyprodaji, abych tu nebyl jak scoty s bejrejem ;-)

                              0 0
                              • scoty  

                                Ještě jsi zapomněl zmínit můj osm let starý rám LV jako s. depka, když jsem se zde zmínil o p zumkách v Bruslárně za dobrou cenu…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Za tretry se omlouvám, ale dál zůstávám u Motorexu :)

                                  0 0
                                • Paja  

                                  LV ramy se tu diky tobe ale hromadne nekupujou.

                                  0 0
                                  • scoty  

                                    ..jo a taky tady jeden napsal, že NN je dobrá guma a všichni si ho koupili.

                                    Horší by bylo, kdyby to nefungovalo.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Vsak NN je celkem dobra guma.

                                      Ja proti BR nic nemam, taky jsem jim nekolik let mazal, a ta poznamka se vubec netykala toho, jestli funguje nebo ne ;-)

                                      0 0
                                      • scoty  

                                        Aha, tak když ti nevadí NN, BR, + tisíce jiných produktů, které zde lidi chválí a potažmo kupují, tak čeho se ta poznámka vlastně týkala?

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Toho, ze modry PI 3.0 z Lyzarny jsem Maňasovi poradil ja, depka si je imho kupuje taky po okukovani mych a ne z tvyho mesic staryho odkazu na jinej – enduro – model. No a kdyz by si je koupil jeste dusan prip. nekdo dalsi, mohl by si nekdo pomalu myslet, ze jsem dealer PI :)

                                          0 0
                                          • scoty  

                                            No tak si koupil model vedle… to je snad jedno:) Reagoval zbytečně agresivně a sám to pochopil.

                                            Taky samozřejmě nejsem dealer, jen jsem chtěl naznačit, že tu na nějaký produkt upozorní kde kdo a může se stát, že se něco z toho hodí mnoha lidem.

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Nesmis vsechno brat tak vazne ;) hlavne na BF.

                                              Jedno to je, ale spis si je koupil podle tech mejch, bo jsme se o tech tretrach nekolikrat bavili v hospode uz davno pred tvym odkazem, a proto jsem napsal, ze uz bych s tema botama mohl byt za chvili jak ty s belrejem, koupil si je hned po me svara, pak Maňas, ted depka, za chvili mozma dusan ;)

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                Tak to dost riskuješ, scotymu tu jeho s.a.ku aspoň někdo pochválil, tobě hrozí brzo určitě nejméně dvě reklamace :-)

                                                0 0
                    • babicak  

                      Jelikož se moje stávající rozpadají, Tvůj nový objev mě zaujal. Co si ale mám představit po „nový typ cyklistické tretry s flexibilní carbonovou podrážkou po celé délce podrážky“? Budou pro širokou nohu s vysokým nártem?

                      0 0
                • RomanH  

                  Vypadaji dobre. Tem se bude na Dukle libit :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jinak teda před brodama s novými ložisky i v PF jem měl tichý bike, ale co se včera začalo ozývat za zvuky, to je peklo totok. Já už chci zažít aspoň 14 bní abych ani na jednom kole nic nemusel řešit.

                    0 0
                    • RomanH  

                      A odkud Ti to jde ? Na brody bych to nesvadel, vody bylo minimum.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Je fakt, že mi do PF nešly nalisovat rovně (prej to nemusí jít ani s orig. přípravkem) a ty Al misky už budou zřejmě vymačkaný.

                        0 0
                        • Excel  

                          Já včera v knajpě zjistil, že se mi netočí přední nába a taky to, že mám (měl jsem) konusy. Asi zranění z Dukly.

                          0 0
                • Excel  

                  Dotaz. Jakej je rozdíl mezi prodžekt 1,2 a 3 ?

                  Edit: bavím se samo o tvrdosti.

                  Edit dva: ne hůlky, ale podešve

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Imho se to liší jen větracími otvory a trochu přezky, ke dvojkám dávají ty anatomy vložky, jedničky už mají jen malý…

                    0 0
                • Polka  

                  Jezis to jsou kopyta :-)

                  0 0
      • Excel  

        Boty, to bylo dycky dilema.

        0 0
      • Polka  

        Maly a celocerny, ja mam nakonec Specialized PRO XC white/black 45.5, na zavody budou bozi (pevny jak stolverk) a i na normal jezdeni uz si zvykly. Jeseniky uz byly celkem prijemny v nich, na Javorine jsem jeste takovej pocit nemel, ale to byla delsi streka.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Přesto, že jsou o víc jak číslo větší, tak levou musím mít úplně povolenou, při chození sam. úplně volná pata.

          0 0
          • Polka  

            Pata mne tam prave drzi/sedi paradne i kdyz je nemam moc utazeny. Akorat se do nich oproti Sidum hur leze, zas ale pak celkove lip sedi.

            0 0
    • mastihuba  

      co ten dnešek domrdá se tam někdo? :)

      0 0
    • babicak  

      Tématické k Dukle, respektive k úseku Ruské sedlo Laborecký průsmyk, dnes jsem potkal tyto sto let staré vagonky

      0 0
    • mastihuba  

      to mam za to ze sem si nedal jidlo krom polivky

      0 0
    • brantec  

      Hlásím, že ze silnice Blansko- Ráječko zmizely značky zákazu vjezdu cyklistů! :) To je pohoda zas…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Zrovna fčera jsem si na tebe na Buku vzpoměl. Ale není každý den posvicení, že ? :-)

        0 0
      • Polka  

        Jojo, jsem to sem zapomnel vcas napsat, uz v patek jsem je tam nevidel.

        0 0
      • Vilém  

        Kdo z vas to byl? :) Vypada to, na nejakou partyzanstinu.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Konečné řešení návratovek: http://auto.idnes.cz/…o_testy.aspx?…

      0 0
      • Vilém  

        Kdyz koukam jak to hopsa, tak nejaky tlumice by neskodily.

        0 0
    • babicak  

      Který jedenáctkový řetěz vybrat : SRAM PC-X1, KMC X11.93 či SRAM PC-1130 . SH ne. Nové vlákno nezakládám, anketu nedělám, za názory děkuji.

      0 0
      • Motyll  

        Vozím ten nejlevnější SRAM a spokojenost. Cca 230 Kč u Hanáka.

        0 0
      • Polka  

        Ani jeden. Sram PC-1110, nyni u Hanaka 290,–, Pepebike 315,–.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Na so jsem ****zatím**** domluven s Fandou kol 16-té u Žalmana.

          0 0
        • Motyll  

          Ten jsem myslel.

          0 0
        • RebelYell  

          Na Kasa.cz za 269,– ;)

          0 0
          • Polka  

            Tak nechtěl jsem projíždět všechny shopy, ale jen ty, kam by měl Dušan případně cestu. Já osobně ho mám nejlevněji na Koloshopu za těch cca 230,–.

            0 0
            • RebelYell  

              Jasne, ja jsem na nej nahodou narazil, kdyz jsem tam hledal neco jineho, tak jsem chtel podelit o dalsi moznost koupe v Brne :)

              0 0
        • babicak  

          Kolik cirka vydrží? Teď jsem jinde četl, že borec za 3.500 km 4 řetězy. Ten můj má přes 2 a má 13,6 až 13,7, kdyby nepraskl, ještě bych neměnil.

          0 0
          • Polka  

            Uz se to na BF resilo x-krat, Mlho :-) Zalezi dle soudruha a co jezdi a jak se o retez stara. Obvykle 1000–1500km. Motyl muze sdelit svuj najezd pokud ho teda ale neprejizdi.

            0 0
            • ufoncz  

              Vydržel mi přes 3000 km, ale je fakt, že jsem dojížděl už jak převodník, tak kazetu. Po 2000 km byl určitě ve velmi dobrým stavu, starám se o to ale poctivě.

              0 0
              • Polka  

                „ale je fakt, že jsem dojížděl už jak převodník, tak kazetu“, mno to je zrovna ten pripad, kterej asi Babicak nechce mit ;-) Merka na tom byla po 2000 jak? Ja je ted tocim radeji driv, max. do tech 1500, ale jen otiram a mazu a tak 1× za celou dobu vyperu. Na nezavodnim kole to mozna ty 2tis. vlastne asi da.

                0 0
                • ufoncz  

                  Ty 2000 km podle měrky ještě cajk (něco nad už pak přejíždění), ale podíval jsem se do počítadla kilometrů a (pořád „funkční“) jsem ten řetěz společně s převodníkem a kazetou odepsal až po víc než 4000 km.

                  0 0
            • Motyll  

              Cca 1400, ale tahám vozík – to dostává nehezky zabrat. Věřím, že bez vozíku by dal kolem 2k km na třetí zub.

              0 0
    • pepek  

      Dnes středečka a nikdo na Buk?

      0 0
      • babicak  

        Ukážu se tam.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Zhorší se parkování

        Pokud si Brňané a návštěvníci moravské metropole chtějí užít lesního ticha a výhledu na ni, vyrážejí na její severní okraj, kde začíná Moravský kras. Na Velké Klajdovce mají město jako na dlani a za hezkého počasí z ní mohou vidět až na Pavlovské kopce u Mikulova, tedy až k hranicím s Rakouskem. Pak stačí ujít jen pár kroků a jsou v lese.

        Ideálním místem pro zaparkování bylo nedaleké lesní parkoviště určené pro zhruba padesát vozidel.

        To jako bylo kde ?

        0 0
      • Jaroslávek  

        Pochopil jsem, že s Pájem o prázdninách nelze počítati :-(

        0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. úryvek je z článku na Seznamu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jaroslav si to nasměřoval na út přece, dom pojedeš sám tak jako tak ;). Teď už vím, že nahoru je to na silničních gumách z hokny opruz, to je snad o 20 km delší. Dolů zas pronásleduje na asfecu neporazitelný blue full…

        0 0
        • pepek  

          Jaroslav nejprve odmítl můj excelentní plán postupu a potom zákeřně stanovil čas a místo startu tak, aby byl pro mně nesplnitelný.

          0 0
        • JSt  

          ty uzavirky na kole projedes. ;-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Psal, že minule měl na mostku u lomu Ochoz problém :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kudy bych měl jet Ochoz – Březina jako?

              Problém byl pod Březinou, odbočka dole na polňačku je poněkud svažitá a plná ujíždějícího prachu :)

              0 0
      • obda  

        Do dvou tady nikdo o středě nepsal, tak jsem počítal se zítřkem. Přes prázdniny ve středu můžu, pokud jsem náhodou v Brně. No nic :(

        0 0
    • Excel  

      Esi se do toho dnes nepřisere počasí s nějakejma gestama tak jedu navrch, křížek za Račicema když tak rovnou udělat z festky.

      0 0
      • Polka  

        Se asi potkame, jedem silnic, jsme totiz buzeranti.

        0 0
        • mastihuba  

          to teda ste… ***** drát musím v noci do práce

          0 0
          • Motyll  

            Jsi dal Polkovi do vody sedativum, ne? Jako díky kámo, aspoň jsem si nepřipadal tak blbě do kopce.

            0 0
            • Excel  

              :-D

              0 0
            • mastihuba  

              co jste si dávali v té hospodě? na vodu bych to nesváděl, ale je fakt že se v ní jen umejvám… :) mrdají v tom žaby…

              0 0
              • Motyll  

                No mám o Polku trochu strach. Do teď nemá včerejšek na Strave.

                0 0
                • mastihuba  

                  tys ho tam zas nechal samotnýho? :)

                  0 0
                • Polka  

                  To tam nemam kvuli tem zmrdum sikmovokejm, dneska priznali, ze jim nejede synchronizace u delsich tras, curaci, uz jim neprodam ani cihlu. Tak jsem to tam musel narvat rucne a poladit segmenty, aby byly bez KOMu :-)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Tak holt budeš mít 10 krátkých výletů za den.

                    0 0
                    • Polka  

                      To je napiču.

                      0 0
                      • pepek  

                        Tobě už žádnej bonbonek neprozradím, ty bys to dal hned na stravu a jezdili by mi tam lidi.

                        0 0
                        • Polka  

                          Já ti na tvoje bonbónky víš co ;-) Se z té Stravy neposerte.

                          0 0
              • Polka  

                Tak dik! Davali jsme jen fofolu, ale nejak nezabrala. Ta hospoda je total na odpis, chudak baba tam sedi a ceka az nekdo mozna prijde…

                0 0
                • mastihuba  

                  jak se rika kazdej svyho stesti strojvudce. ta pani tam neni jako zamestnanec lidi proste chlastaji jinde nebo doma…

                  0 0
            • Jaroslávek  

              Nikdo ani nezmok ?

              0 0
            • Polka  

              V prudkych kopcach stejne parkuju, takze bez krize by to asi nebylo o moc lepsi O:-) Cumel jsem ale na ty gate a nic sem prosvitavyho nenasel, tak nevim cos videl, kua!

              0 0
              • mastihuba  

                svetlo na konci tunelu? :)

                0 0
                • Motyll  

                  Světlo ne. Jen tunel…

                  0 0
                  • Polka  

                    :-) Tak už jsem to doma skoukl, Atex začal vojebávat matroš, starší gatě jsou ok, mají jinou hustotu látky. Hlavně že jsem to babě říkal, tož uvidíme co reklamace.

                    0 0
                    • Motyll  

                      A to jsem v úterý seděl (na Poličce) s kamošem z Atexu a říklal, že nestíhají hrubě vyrábět. Poptávka převyšuje několikanásobně poptávku. Ale je fakt, že cyklo je u nich hodně okrajový sortiment.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Velice hezké přestávky na vsi, kde se nesvačí, dostaly nový rozměr! :)

      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, jak to, že nikdo nehlásil, že v Ochozu mají Rohozec? Zejména řezáček je tam dost dobrej (pro laika). Pro znalce mají kance.

      0 0
      • Polka  

        Protože Depka teď jezdí zásadně přes Blansko.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Já mám ty dojezdy teď nějaké zakleté. Po Depkovi dnes i Pepek. Přitom celou dobu byl v pohodě, aby se mi u řeky beze slůvka stratil.

          0 0
          • Polka  

            Možná to dělaj schválně…to víš, nejlepší kamarádi.

            0 0
            • Jaroslávek  

              No, jsem zvědav jak zítra:-(

              0 0
            • pepek  

              Je to mnohem prostější: Manas jel jak slepý kůň kolem Páji (který tam ovšem nebyl) a pak přes ten ***** kopec. Přitom kolem řeky, zbrojofky a pak Francouzskou, kopec objedeš na pohodu a ještě se kulturně obohatíš.

              0 0
          • Excel  

            To je to co říkám, cyklistika z nás postupem času dělá mrdlý solitéry.

            0 0
            • LM  

              Jenom jestli nezaměňuješ příčinu a následek :-)

              0 0
        • Smazaný účet  

          Mně Skalák chutnal do té doby než jsem si přečetl složení na lahváču: isoextrakt znamená ošizený chmel a upravená pěna podobně jako Sviňany…

          0 0
      • Jaroslávek  

        A ani se mi nezdál tak hořký jako v tenkrát v Ráji.

        0 0
      • babicak  

        Mohu se zeptat stejně, jak to, že nikdo nehlásil vyjižďku na Rohozec? Sedí tam dva soukromnici a ani nenapíšou, že tam jedou :-)

        0 0
      • Motyll  

        Jsem tam viděl v pátek sedět dva důchodce u benzinky. Čuchali smrad z aut a srkali Rohozec. Jeden byl modrej.

        0 0
        • pepek  

          Jj, zrovna byla řeč o těch, co jedou v pátek tak pozdě z práce a ještě se musí ***** v koloně přes Babice a ani na to pivo nemůžou zastavit. :-)

          0 0
    • scoty  

      Nevíte jestli je to tady už průjezdný?

      https://mapy.cz/s/1RXOZ

      0 0
    • Smazaný účet  

      Chystáte se někdo fandit na MČR XCO od 15:30?

      0 0
      • mastihuba  

        nevim co sem vcera delal ale mam desny krece v nohach… :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Asi málo piješ :)

          0 0
        • Polka  

          Tak to nevím, ale já jsem jel přes Pozořky jak babka s nůší :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Vida, hlavně že živi a zdrávi všichni. Dodatečně se omlouvám za domluvu nedomluvu u Žalmana, ale to si vyřešte s Františkem.Teď ještě co Motýlovic a pan s nadlesní s chotí, přece jen byla vlahá letní noc …Já jel konečně s někým skoro až dom, nikdo nebláznil. Za odměnu jsem jel s Depkou přes Francouzskou, aby nejel sám.

            0 0
            • Motyll  

              Úplně na pohodu…

              0 0
            • brantec  

              Paní nadlesní ze začátku nasadila takový tempo, že jsem litoval, že nejedu sám:D Ale pak to bylo fajn.

              V Jedovnicich se mi vybila baterka, tak jsem hodil do Konvoje jinou a hle, taky vybitá :) Takže jsem dojížděl jen s takovou bludičkou blikačkou..no zajímavé.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Tak dobré to bolo, hen ten ony sjezd si dobře dávali, Nesvadba se vymázl přímo přede mnou. Akorát jelikož jsem tam byl bez hajtry, tak mě srali neustále se někam prodírající kolisti :)

        0 0
    • babicak  

      Pánové, máme navíc trošku vlastního medu, kdyby měl někdo zájem, tak prosim SZ ( pro upřesnění pro některé rýpaly, neživíme se tím, nejsme prodejci)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám nový stroj i s fóglem :)

      0 0
    • Baba-Ji  

      je to takový offtopic, ale třeba budete vědět …

      …potřebuju nechat nabrousit mačetu(na redukci býlí pohltivšího pár trailů), navštívil jsem po Brně několik brusičství/klí­čařství, ale zatím jsem pokaždé odešel s nepořízenou kvůli přilišné velikosti nástroje :/

      Nevíte o něčem/někom, kdo by mně nabrousil přes půl metru dlouhou mačetu?

      (mačeta je origo z Kolumbie, „jungle approved“ :D)

      0 0
      • RomanH  

        Zkus to tady. , ja mam od nich Cold Steel Khukri (zrovna vcera jsem s ni sekal hlavu te slepici)

        Jinak mam u tchana v dilne stojanovou kotoucovou brusku (i s lesticim kotoucem), kuchynske / pracovni noze si brousim u nej. Ale samo od oka, presnej pozadovanej uhel nenastavim.

        0 0
        • Baba-Ji  

          dik za odkaz, to vypada slibne

          0 0
        • obda  

          U te brusky je dulezite, aby byla pomalobezna. Jinak se matros moc zahriva. Uhel se da vyresit vhodnym pripravkem, podlozkou.

          0 0
          • RomanH  

            To bohuzel neni, ale u tech mych obycejnych nozu (teda vcetne i kapesniho Svycaraku) to neresim. Stejne tak jsem si ted preliznul spicku te svoji macety, protoze jsem pri praci v lese chytnul sutr. Slusne noze (kapesni) mam dva a ty si prave nechavam brousit v te prodejne.

            0 0
    • babicak  

      Chystá se někdo zítra, či ve čtvrtek na lehkou, pohodovou vyjížďku?

      0 0
    • Motyll  

      Humorné scénky na cestě do Babic. V hlavní roli KKT TIR z SK.

      0 0
      • Paja  

        No tvl…

        0 0
      • babicak  

        Asi jsi za volantem takové soupravy neseděl. Řekl bych, že KKT byl ten první v osobáku, nebo autobusu, který tomu návěsu necouvl a neumožnil projet. Ostatně soudím, že i tzv. Silniční zákon upravuje kdo a kdy má přednost. V zatáčkách, jaké jsou do Babic návěs velice zkracuje poloměr zatáčení a bez přejetí do protisměru to nejde projet. Jestli chceš, tak Tě tama provezu. No problém.

        0 0
        • Paja  

          Na zaklade ceho si myslis, ze by ten kamion mel mit prednost?

          Zajimavejsi by bylo vedet odkud kam s tim jel, ze musel zrovna pres Babice.

          0 0
          • Excel  

            Ze Slatiny do Babic… Manasovi pro med, voe. ;-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Už jsem ti to říkal xkrát, neber si mě furt do huby.

              0 0
              • Excel  

                Opravdu? Tak to se ti omlouvam, uz se to nebude opakovat.

                0 0
                • kankrlicek  

                  Neber si to osobně, oni starci mají různé vrtochy a jako u dětí, rychle to přejde. Z vlastní zkušenosti. :)

                  0 0
          • JSt  

            treba jen na zaklade toho, ze kdyz ho nepusti, zustanou tam stat nejen oni dva, jak ostatne vidis na obrazku. :-) odkud a kam jede prece neni vubec podstatne. ;-)

            0 0
            • pepek  

              Navíc čobol těžko mohl věřit, co tady zase vymysleli (pokud tam někde není včas upozornění, že truckeři nee)

              0 0
              • ufoncz  

                Když jsem dneska v Blansku viděl značenou objížďku pro náklaďáky na Bílovice směr Jedovnice a Křtiny, tak jsem zrovna přemejšlel, kam ten TIR tranzit asi při zavřené Březině jezdí (pokud zásobuje něco v Bílovicích, Řícmanicích, Kanicích apod.) ;-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Za to může Ťuk.

                0 0
              • RomanH  

                Tak kdyz muzeme mit na Svobodaku autobazar

                0 0
            • Paja  

              Dusam pise o „silnicnim zakone“, to, ze nekam najedes a pokud te ostatni nepusti, tak to cely ucpete, jeste neznamena, ze mas prednost.

              Ze by to bylo podstatne nikdo nepsal ;-)

              0 0
          • babicak  

            Pár. 20 zák. 361/2000 ve znění pozdějších změn.

            Například z Brna do Adamova, kde to opět ožívá, i když tam není normální silniční přístup a železnici nevyužívají , nebo se stavebním materiálem do Křtin, Bukovinky, nebo do Babic? A pak se vracel zpět.

            0 0
            • Paja  

              Tezko z te fotky rict jak dobre do te zatacky videli, jestli se mohli resp. ten kamion vyhnout vpravo, včas a v dostatečné míře tim, ze by do protismeru vubec nenajel.

              0 0
              • Motyll  

                Do té zatáčky vidět není. ******* je, že jede z jedné strany kolona za autobusem a z druhé za TIR. To se pak blbě couvá.

                Minulý týden mě pozitivně překvapil jeden TIR po té, co se vyplazil nahoru od Křtin, uhnul na kraj a nechal projet všechna auta.

                Další pozitivní info je, že v Březině běží vše dle harmonogramu. Takže ještě necelých 5 týdnů…

                0 0
            • Motyll  

              Do Adamova určitě ne, jel od Jedovnic.

              Já si stojím za tím, že to není objízdná trasa vhodná pro kamióny.

              0 0
        • Motyll  

          Neseděl. Couvalo těch 20 – 30 aut od Ochozi včetně busu. Potkali se v blbým místě.

          Mně nejde prostě do hlavy, proč tam kamiony pustí. Drtivá většina co tam potkám jsou SK, Pl, RO a podobně. Takže pár km okolo by je nezabilo a všem by to pomohlo.

          Jinak proti TIR nic nemám ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak to já zase mám, zvykli jsme si mít vše co nejblíž do druhého dne. Přibývá jich a už jsem tady na jihu měl několik krizových situací, silnice jsou zde v obcích úzké a zatáčkovité. Nákladní vlak jsem neviděl ani nepamatuju…

            0 0
            • JSt  

              nakladni vlak dojede do babic, jenze aby se naklad do babic dostal, musi prijit na radu kamion. :-D

              0 0
              • RomanH  

                :-)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Víš moc dobře, že to bylo myšleno globálně :)

                0 0
                • pepek  

                  se mi zdá, žes globálně zezelenal.

                  eště tu pohádku, jak se mají kamiony naložit na vlaky, jo?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tu neznám, možná pod kanálem to tak funguje, mi připadá rozumnější překládat jen kontyše…

                    0 0
                    • babicak  

                      Kombinovaná doprava – ve FIN, NO, S, D, RO a pod. se naloží návěs zbožím, pak se přepraví na vlakový, či lodní terminál a převeze se na terminál určení, např. do Brna. Zde se návěs složí a po silnici se jede vyložit, naložit a zpět na vlakový terminál. Je to dražší způsob dopravy, ale je ekologičtější a tak je i dotován penězy EU a poté se to vyplatí provozovat.

                      0 0
                      • pepek  

                        Nedovedu si představit naložit kamiony na D1 na vlaky. Kolik jich tam současně jede? 1000? Jak by ten vlak musel být dlouhý?

                        0 0
                        • babicak  

                          Můžeš to spočítat, na vlaku se vozí 36 návěsů.

                          Nicméně, pokud by si lidé nekupovali zbytečné s.ačky z dovozu, kupovali potraviny a spotřební věci tuzemské a z tuzemských surovin, tak by kamiony nejezdily v takové míře. Možná by nejezdili skoro vůbec, neb by se všechny ty montovny (hlavně pro automobilový průmysl) zavřely. :-)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Ničeho se ČNB nebojí víc než silnější koruny. Je to pochopitelné: čím silnější koruna, tím méně se vyplatí průmysl s nízkou přidanou hodnotou. A protože ČNB se pod vedením Miroslava Singera transformovala v Centrální úřad pro podporu levných montoven, silnější koruna je vnímána jako nebezpečí téměř existenční.

                            Pavel Kohout

                            0 0
                            • pepek  

                              To je kravina. Každá vývozní ekonomika se bojí silné měny. Němci tak dlouho brečeli nad posilováním marky k dolaru, až vymysleli Euro. Teď tím mají „marku“ trvale devalvovanou. A jak to dopadlo? Ovládli hospodářsky celou Evropu.

                              To stejný Čína a předtím Japonsko: uměle podhodnocovali vlastní měnu, aby mohli dobře vyvážet.

                              0 0
            • Motyll  

              To je síla trhu. Přesvědč 10 MIO obyvatel v ČR, že chce žít jak to vidíš ty a zmizí i kamiony.

              Mně spíš než kamiony vadí podfinancovaná infrastruktura silniční sítě. Ten deficit teda vznikl už za bolševika.

              Další problém je nekoncepce územních plánů obcí v návaznosti na dopravní zatížení. Třeba zmiňovaná Březina teď skuhrá, že přes ní jezdí auta a je tam hluk atd. Jenže kdyby uvažovali, postavili obchvat od čističky kolem Hlubny a měli pokoj. Ten prostor ovšem zastavěli a smůla.

              P.S. nepracuji pro žádnou stavební firmu

              0 0
          • babicak  

            Že by to povolil dopravní úřad ORP Šlapanice?

            Silnice opravdu není vhodná pro 17 metrové soupravy. Stejně bych tudy nepouštěl ani těžaře dřeva s 48 tunovou soupravou, kde přímo vidíš, jak se asflt pod koly rozpadá.

            0 0
            • Polka  

              Né, po kóm déš, voe! ;-)

              0 0
            • les  

              V Olšanech jsem jednou večer u rybníka mluvil s nalitým šofcem, co vozí dřevo do Rakous. Říkal, že naloží 80 tun a půlku složí někde v jézu u Mikulova. Pro druhou fůru pak jede jenom na čáru.

              0 0
            • Motyll  

              Šlapanice nám/vám záviděly klid, tak tam jebly objížďku.

              0 0
    • RomanH  

      Dneska Svata Anna, chladna z rana. Blizi se podzim, uz jen sama pozitiva :-)

      Ja jen aby se nezapomnelo ;-)

      0 0
    • RomanH  

      Mozna budu oznacem za Bleska, ale Cemba a Auto*mat spolecne ?

      0 0
      • pepek  

        Tak určitě, je to obohacení toho darmošlapání. Jedna schůze za týden by vás nezabila, soudruzi.

        0 0
      • Paja  

        …a jeste x dalsich spolku, ktery se motaji kolem jezdeni na kole.

        0 0
    • pepek  

      Soudruzi, právě jsem se vrátil z Tišnovska-brány Vysočiny. 10 let jsem tam nebyl a asi jsem zapomněl, proč tam nejezdit.

      Pokud si naplánujete trasu, tak je třeba mít na mysli, že:

      1– mapy.cz tam nakreslily vrstevnice poněkud hustší než obvykle, čímž pak ty kopce vycházejí prudší, ku*wa prudší.

      2-pokud na mapě je čárkovaná čára, neznačí to vůbec nic. A už vůbec se nedá očekávat používaná lesní cesta, kde jezdí traktory, lakatoše, chataři a zahrádkáři, nebo pejskaři, jak je to obvyklé tady, v civilizaci. Značí to pouze to, že možná někdy před 50 lety tam byla cesta, ale posledních 20 let tam chodí jenom divoká prasata.

      Používat se dají pouze TZ a to ještě po zralé úvaze. (spočítat vrstevnice a tak)

      Taky cykloturisti jsou tam velmi ohroženi, potkal jsem opěšalého žiletku na modré TZ ze Štěpánovic, cesta byla označena jako cyklotrasa (!)

      3-Nelze spoléhat ani na radu domorodců: a) ti vědí to, co babička b) tlačbu 1km do kopca považují za to pravé bikerské flow (ale to už dobře znáte)

      Ale ve Štěpánovicích mají bohovského poutníčka (i když to je asi i tím, že jsem měl jen litr vody)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Origo vyrážeč pressfitu tady asi nikdo nemá, že?

      0 0
      • Polka  

        Ňet.

        0 0
        • Smazaný účet  

          No jak to tak studuju, shimaňáckej by stejně asi nefungoval, jelikož Aerozine má tu přírubu za lož. o větším průměru kvůli jejich snadné výměně.

          0 0
    • Dolejs  

      Není to sice vyjížďka ale včera jsem byl s mladým mrknout pěšky jak to probíhá s výstavbou trailu v mariánským. Tyhle fotky jsou nahoře za hřbitovem, místama z trailu bylo pěkný bahínko. Nevím někdo kdy se má tahle část otevřít?

      0 0
      • Motyll  

        Až příští rok na jaře.

        0 0
        • Polka  

          Mistni si to tam uz otevreli :-) To nemaj sanci udrzet s paskama az do jara, jinak budou mit vicenaklady s upravou povrchu jak v Jedasu…imho to otevrou driv.

          0 0
          • Motyll  

            Administrativně je to problém.

            Jinka Kůlna je otevřená a vypadá to moc hezky.

            0 0
          • Dolejs  

            Viděl jsem tam nějaký stopy pláště tak minion dhf co se dezénu týče, je to škoda když je mokro a někdo poškozuje druhýho práci… pásky byli všechny utrhaný..

            0 0
            • novcze  

              mě to teda nepřekvapuje, vždycky se nějaký idiot najde :))

              0 0
            • Polka  

              Tim prispevkem s fotkama jsi tomu ale bohuzel moc nepomohl. A my s Pepkem to jak blbci resime zbytecne natajnacku pres SZ :-)

              0 0
              • ufoncz  

                Na druhou stranu nejspíš ani nic nezkazil. Lidi se tím chlubí na Stravě a pro jistotu si tam udělali i veřejnej segment s poetickým názvem něco jako Ochutnávka budoucího singletrailu nebo tak nějak. A jestli je na Stravě třeba pětina lidí, co jezdí MTB kolem Brna, z toho si to půlka radši nechá private (nebo to neprojede v celé délce), tak to už klidně mohla dobrá stovka lidí brázdit. Já jsem z toho jel jen kousek, když jsem na to nechtěně narazil při výjezdu od Mušky klasicky nejdřív po žluté a pak okrajem lesa a dál rovně pěšinou k zelené. A vzhledem k tomu, že ta zelená je tam pěkná, žlutá taky plus tam byly i další pěšiny ke kombinování, tak se mi tam budovanej trail zdá prudce nepotřebnej a spíš na škodu teda. Za ty prachy radši předplatit brigádníky s mačetama pro existující pěšiny na dvacet let dopředu.

                0 0
    • Motyll  

      Neválí se někomu doma Véčka Deore a lepší? Stačí čelisti.

      0 0
    • Paja  

      No, zitra je prvniho, zalozim Adarovi novy vlakno ;-)

      0 0
    • scoty  

      Co bude zítra s tím Sokolákem, jak zde některý soudruh navrhoval? Chlazené krýgle s Dudákem 11° fakt luxus…s tím kolem by se to nějak přehánět nemuselo..:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.