• tomas10

    Zdravím,hledám nějaké full am/enduro/trail bike s cenou kolem 30 000 z bazaru – pochybuji že bych se s cenou vešel do něčeho kvalitního a nového…mám 177 cm – velikost L nebo M,spoustu výrobců ji má jinak.Už jsem projel bazar tady i na dolekopu a většina kol co mě zaujala už je prodaná.Nemáte nějaký tip na dobrou nabídku? Popř. na co si dávat při výběru pozor a jak zkontrolovat,že je vše funkční ?

    Děkuji, Tomáš

    0 0
    • nitraq  

      Asi by si to chtělo vyjasnit, jaký kolo vlastně hledáš, protože minimálně mezi enduro a trail fullem bude dost rozdíl.

      0 0
    • Azmir  

      Jak píšeš na bazaru toho moc není, co jeden z těhdle dvou?

      http://www.cyklobazar.cz/…nduro-expert

      http://www.cyklobazar.cz/…/trek-remedy

      0 0
      • tomas10  

        Ten trek vypadá parádně,dík na tip,zkusím jestli by na tu třičítku neslevil :)

        0 0
        • goofy  

          Raději bych šel do toho Endura od Spešlu.

          0 0
          • tonik666  

            Cekalbych ze to enduro bude odolnejsi a polozenejsi, zase mi ale pripada, ze je to nejaky dost stary rocnik, ne? Takze jestli ma smysl dneska kupovat nejakou 2010 za 30k…

            0 0
      • mirabike  

        ten Spešl je fakt dost vykopávka a v M bude krátkej, a trek je taky staršího data a ten bude v L zase hodně dlouhej a tyhle ročníky Remedy s DRCV tlumičema chodily po dorazech i na obrubníku, takže do parku to bude tragedie.. oba imho drahý..

        0 0
    • smatly3  

      Nebo zkusit tohle http://www.cyklobazar.cz/…reign-2-2011

      0 0
      • Azmir  

        To jsem taky našel ale to je Lko, to se u giantu na 178 cm dost vylučuje, pokud nemá ukrutně dlouhé nohy, já se svými 185 cm vozím Lko a občas si říkám že to je hrozná koza :o))

        0 0
      • Tehu  

        Tohle byvala hodne sympaticka kola… koukam jak je cenove vysoko. V roce 2012 kamos za 33k koupil a za 30 prodal par mesicu nato…

        0 0
    • tomas10  

      A co říkáte na tohle?http://do­lekop.com/bazar/123035-enduro-rb-iq6-prislusenstvi

      Myslím že bych mohl být spokojený,za ty prachy teleskop,bezdu­šovky,skoro novej tlumič,převody 1×11 …moc se v tom nevyznám ale řekl bych že by mi to sedlo.Zvládl bych s tím i bikepark – freeride a zároveň menší výšlapy,single­track,Rychleby…? A co říkáte na kolo samotné a na tu vidlici? Díky

      0 0
      • tonik666  

        Samotný rám je myslím nic moc…

        0 0
        • tomas10  

          Proč myslíš ?

          0 0
          • tonik666  

            Je to zlej jednočep bez přepákování. Jinými slovy základní m.dka :)

            0 0
            • Pedro404  

              S přepákovánim. Nebo ne? Oproti nejjednoduššímu jednočepu je tam minimálně ten jeden čep nad osou, ale vzhledem k tomu, že ty seatstaye sou napojený přímo na tlumič, tak si nedokážu vizualizovat, esli to je nebo neni funkčně to samý.

              0 0
            • 74restart  

              tonik666: Nejdřív se na tom svez a potom piš něco o mr.kách :-)

              0 0
              • tonik666  

                Komentoval jsem typ odpružení. Na kole nic nepoznám, zvlášť když skoro nejezdím :) Určitě to pruží stejně jako pruží i ostatní fully :)

                A psal jsem m.dka, ne mr.dka :D

                0 0
          • scret  

            driv nebo pozdeji urcite prdne:)

            0 0
      • jeniiiik  

        Ani jsem to nerozklikával…IQ6 určitě neee, vlní se to jak užovka jak je to měkké a i zesílená a ještě zesílenější zadní stavba dřív nebo později prdne :-/

        0 0
    • lesnitrpaslikkillbludicky  

      Cau ,kup toho gianta trance co je ted na bazaru .ta cena za karbonove kolo je neuveritelna…a je v emku ..,, vem ho hned ..,,

      0 0
      • alinceb  

        To je taky rada jak noha. Borec výše píše, že spíš než AM chce asi nějaké odolnější endurko a ty bys mu natlačil takový trošku terénnější XC jen proto, že to má karbonovej rám…:D

        0 0
    • eukalipt  

      Specialized Pitch 140/150 v rozumnem stavu

      Pohon 1×10 , prehazovqcka SLX, kliky SLX, pruzinovy RS Pike, tlumic X fusion H3, teleskopicka sedlovka , brzdy Formula RX

      0 0
      • AleZ80  

        Jo, tohle kolo se mi tenkrát hodně líbilo a je to asi jedinný Spermalized v dějinách, který měl slušný poměr cena/výkon. Jen ten starý Pike prý není žádná hitparáda.

        0 0
        • eukalipt  

          Pike ma 20 osu takze se nekrouti. Je oproti serii upravenej l vymenena pruzina a dodelan lockout s gatem. Kdyby byl zajem muzu nafotit a poslat na mail. Velikost ramu L

          0 0
        • scret  

          v jakem slova smyslu?

          Pike nebyla vubec spatna vidle…

          0 0
          • AleZ80  

            Kdysi jsem tu o ní něco pročítal, ale detaily si už nepamatuji. Proto jsem napsal „prý“.

            0 0
            • scret  

              tehdy to byla z nej vidlic… stejne jak dnes…

              Ale mela svy malinky mouchy, ktery sly ale resit…

              0 0
      • goofy  

        To by bylo pro dotyčného hodně fajn kolo, bohužel v L-ku už ho bude mít velké. Tenhle rám byl dost dlouhý.

        0 0
        • eukalipt  

          Je tam 35mm predstavec. Jistejsi rizeni i zkraceni posedu

          0 0
          • goofy  

            No mě na mých 187 cm celkem sedí M-ko s 50 mm představcem. Na 177 cm L-ko bude už dost.

            0 0
            • eukalipt  

              Asi zalezi na konkretni preferenci. Mam 183 a M je na me male a pripadam si skrceny.

              0 0
              • Mr.Duck  

                Pitch? Já mám enduro s úplně stejnou geometrií, 173cm,a řeším, jestli nekoupit L.

                0 0
    • jopny  

      Zkusil bych http://dolekop.com/…top!!!-vel.m

      Na 177 cm velikost M ideální.

      0 0
      • tomas10  

        Ten uz je bohuzel prodanej, ale co rikate na tohle http://www.bike-forum.cz/…sition-160mm

        0 0
        • AleZ80  

          Jestli je fakt v super stavu, tak by to mohla být dobrá volba. Jen by mě asi trochu odrazovala ta dual position verze vidlice a brzdy (ty nejsou tak drahé na výměnu). Zkus si tu o ní něco počíst (se staršími DPA vidlicemi byly prý problémy). A určitě bych se zeptal na vnitřní šířku ráfků.

          0 0
          • tomas10  

            http://dolekop.com/…-v-barve-1.0- a tohle ? ten by seděl perfektně,možná bych časem koupil větší zdvih do předu,akorát nevím jestli hby to zvládalo náročnější vyjížďky

            0 0
            • pavlik6022  

              nechceš to moje ? přemýšlím o prodeji, cena podle setupu EN/FR –

              0 0
              • Carloss  

                Můžu cenu v EN osazeni a v čem je zmena oproti fotce? Třeba do soukromé zprávy ( spíš pro zajímavost, nevim jestli bych si novy kolo zasloužil :) )

                0 0
            • AleZ80  

              Jestli je ten rám fakt nový, tak je to super cena. Ten rám jako takový je celkem bytelný, takže by náročnější vyjížďky zvládl, ale vzhledem ke zdvihům a geometrii by to bylo spíš pro masochistu.

              Se 140 mm vidlicí už to bude lepší, ale na bikeparky bych to neviděl.

              0 0
    • Tehu  

      Hledal bych a prebiral, do jara casu dost. Treba neco doskudlis a koupis daleko lepsi ;) vsak nabidka bude.

      0 0
    • Baba-Ji  

      je to sice FR/EN kolo, ale jde to nastavit/přestavět na prakticky cokoliv a překvapivě rám není ani tak těžký, jak se zdá (3,25kg) – http://dolekop.com/…ikes-soda-fr

      na ceně se klidně můžem nějak domluvit

      0 0
      • tonik666  

        Myslíš kolo, které sám prodáváš a nemáš koule to sem napsat, protože cena je přestřelená?

        Nebo s ohledem na název tématu ho nabízíš za 30k a zapomněl jsi to zmínit? :D

        0 0
        • TJK  

          hlavne je to trefne asi jako ten karbonovej trance kousek vys…

          0 0
        • Pescador  

          Jo, je to moje kolo !

          0 0
          • Azmir  

            To už víme dlouho, ted ještě změn cenu na reálnou.

            0 0
      • pavlik6022  

        49 ??????

        0 0
        • AleZ80  

          Asi k tomu přihodí ještě auto, ve kterém to kupujícímu doveze.

          0 0
      • McBlacky  

        SJ FSR a na to nejlehčí ZTR ráfky co by si kdokoli s váhou nad 70kg nedal ani na XC :)

        Takže se bavíme o kole bez kol (původní jsou jebky s nábojema co se sypou)

        35 za kolo + obě sady kol a budeš rád, že půjde z domu

        0 0
        • tonik666  

          Jako nechci je úplně obhajovat, jsou to lehké ráfky, ale viděl jsem na vlastní oči co na nich odjezdil Bender a ještě pořád mu drží, takže záleží na stylu .)

          0 0
      •  

        30–35 a bude naděje že se to kolo jednou prodá

        0 0
        • Pescador  

          Moje první a poslední rekce. Ano, je to moje kolo, není na něm téměř nic najeto, nebylo moc času, spíš jsem si dělal radost a tunil. Neježděna žádná divočna, přece jenom už mi není dvacet. Jak je psáno v inzerátu, při výměně za původní kola VÝRAZNÁ sleva!!! Nemůžu se donekonečna obhajovat, sami víte že je to marný boj. Nikomu to kolo nenutím, takže jestli to někoho irituje, je mi lito! Kdyby měl někdo nějaký dotaz, může volat, kontakt je v inzerátu. Mějte se Tonda.

          0 0
          • TJK  

            tak i kdybych uplne odlozil tu diskuzi s cenou… problem je stale v tom ze mu nabidzis kolo ktere naprosto neodpovida tomu co shani a co by chtel jezdit…jak rikam.. je to spis jako ten trance vyse… coz je uplne mimo.. dobry na XC.. ale ne jako Enduro/Trail kolo

            0 0
            • scret  

              zas bych to tak nehrotil, ikdyz je to sem samozrejme mimo… Proste to Pescador zkusil no:)

              Sice je to spis takovy trailovy kolo, rafky nesmysl, max. tak na cyklostezku, cena naivni, ale co, treba se mu ozve nekdo jinej…

              0 0
              • TJK  

                ja to nehrotim… kolo mi prijde fajn.. jen komentuju fakt ze je proste mimo to co tazatel hleda … nic vic :-)

                0 0
                • Kubiczech  

                  Přeplést kola a dát třeba teleskop, tak to v pohodě zvládne pětasedmdesát procent toho, čemu tady na fóru říkáme enduro. Pokud není žádný extra střelec, tak dvakrát ročně bikepark přežije taky.

                  0 0
                  • scret  

                    s tim BP bych se trochu uz bal, ale jinak souhlas…

                    0 0
                  • TJK  

                    to samozrejme ze zvladne.. treba moje 601 je vyuzita tak na 20 procent?? uprime… ale zase z pohledu GEO bych na tom jezdit nechtel… proste je to furt z dnesniho pohledu spis XC bike

                    0 0
    • doubleingram  

      Taky bych velmi ocenil rady na nákup bazarového nebo v akci AM na 27,5 do 40k, max 45. 186 cm, 80kg, předem díky.

      0 0
      • TJK  

        predpokladam AM full?

        0 0
      • tonik666  

        co je to AM? Definuj zdvihy, použití (skoky ano/ne, bajkpark ano/ne) etc…

        0 0
        • doubleingram  

          Sorry, AM full, zdvih tak 140, bike park par krat do roka max, skoky prilezitostne jo ale nic velkyho.

          0 0
          • tonik666  

            Aha, bajk park parkrat do roka a obcasne skoky-takze to musi byt docela odolne…a 160/160 iz je moc? Na to co popisujesbymi to sedelo lepe (prece jen vic to odpusti, 140 zdvihu na vetsi veci neni moc)

            0 0
          • mirabike  

            třeba ti sleví :)

            http://dolekop.com/…-remedy-27-5

            0 0
            • doubleingram  

              160 už mi přide moc, „dal“ jsem Špičák i s Duratecem Sendic FX :)

              to mirabike – M asi na 186 těžko ne

              0 0
              • tonik666  

                Podle me je 160 prave akorat, abys mohl ledacos bez obav vyslat a zaroven slo v klidu jezdit. Ale 140mm bude taky ok, sam jezdim 160/140. Jinak davam vetsinu jak na fullu tak na pevnaku. Ale rozdil to dost velky:)

                Mrkni po patriotech, spectralech atd. Tim ze chces 27.5 tak se ti dost zmensuje okruh kandidatu.

                Ted se tu resilo norco range za 48 nove, pekne a odolne a mohlo by jit jeste sehnat v dookie. Viz nase bajky.

                0 0
                • doubleingram  

                  Díky, i 160 by se dalo, pokud byt bylo zajímavý, 26 mi přijde blbost dneska a 29 na tuhle kategorii uz zase moc ale je mi jasna ta limitace pri 27,5.

                  0 0
              • goofy  

                Mrknul bych na Norco Sight. Docela odolný rám na to, že to má 140/140. Ale na bazarech asi jenom v zahraničí (mtb-news.de)

                0 0
                • tonik666  

                  Je tam jen jeden rám range

                  Na druhou stranu za 850EUR včetně hlavového, kdyby to trochu ukecal, to není špatná varianta na 27,5 rám z 2015.

                  0 0
                  • tonik666  

                    Ještě nový Mondraker Dune za 800, jinak v rámech tam nic moc není. Vše za pěknou cenu okamžitě mizí.

                    Ještě pohledat nový kola.

                    0 0
                    • Concorde  

                      To má vážně patky na rychloupínák?

                      0 0
                  • logoman  

                    Tlumič je z roku 2015. Rám je modelový rok 2013 – tedy uvedení na trh 2012 … 2015 rám vypadá jinak.

                    0 0
                    • tonik666  

                      Sakra, pardon za mystifikaci, cetl jsem moc rychle.

                      Tak to je Duna zajímavější, má forward geometry, což by mohlo být fajn

                      0 0
                      • doubleingram  

                        Díky ale kupovat rám z DE nebo AT už mi přijde trochu překombinovaný.

                        0 0
                        • tonik666  

                          Stačí se podívat na počet bajků a rámů na mtb-news.de a pinkbiku a zjistíš, že bazary v čr nejsou všechno. Pinkbike i mtb-news mám dobré zkušenosti (2× nákup oceláku přes pinkbike a 1× nákup a 1× prodej celopéra přes mtb-news.de). Když hledáš/čekáš, najdeš věci i ceny co v ČR nepotkáš.

                          Nutit tě nebudu, jestli si vystačíš s nabídkou na českém bazaru, tak prosím :))

                          0 0
                          • doubleingram  

                            Podívám se na to, díky, nemám s tím žádný zkušenosti, pravda, že v ČR toho moc není.

                            0 0
                  • elox  

                    Není to spíš model 2014? ty 2015 měly jinou výztuhu u sedlový trubky,

                    0 0
    • tomas10  

      http://bikemarkt.mtb-news.de/…-cube-fritzz co říkáte na tohle? Problém s němčinou by nebyl, s dovozem přes poštu nejspíš také ne,osazení vyladá taky dobře,co si myslíte,stojí to za to?

      0 0
      • Acanthophis  

        Měl jsem stereo a upřímně – je to spíš vysokozdvihové xc než am/en kolo… tím rozhodně neříkám, že je špatné, to zase ne, ale v dnešní době bych určitě koukal po něčem jiném…

        Navíc ta cena je trošku nesmysl…

        0 0
        • tomas10  

          http://bikemarkt.mtb-news.de/…pdate-enduro

          http://bikemarkt.mtb-news.de/…some-ex-2014

          a tyhle ? ten bregamont mi přijde dost onlácenej ale zas je d¨celkem dobrá cena,,,

          0 0
          • alinceb  

            Torque bude víc kladivo, Bergamont bude víc jezdivej.

            Osobně bych bral asi spíš Bergamonta. Sice má pár šrámů, ale nekupuješ nové kolo, tak to prostě je. Bergamont je už 650b a bude výrazně lehčí. Vidle i tlumák jsou slušný, teleskop taky (LEV Integra). Ty karbonový kliky půjdou snadno předělat na direct-mount převodník. Obutí je velice slušný. Budeš muset koupit pedály a do budoucna vyměnit brzdy (ty jsou jako jediný fakt *******).

            0 0
            • tomas10  

              Ok,jen pár dotazů – jsem neznalec :D

              direct mount převodník – jak to předělat,co na to budu potřebovat ,v čem je to jiné a lepší ?

              nezdá se vám že je na této fotce – https://bikemarkt-images.mtb-news.de/…75-large.jpg to řerné kolečko;kazeta…ne­vím jak se tomu říká naprasklé ?

              0 0
              • TJK  

                Direct mount – nic jineho nez prevodnik nepotrebujes.. z klik odsroubujes 2 male 25torxy a sundas spider, misto nej nasadis prevonik a nasroubujes zpet ty dva pojistne torxy…

                To cerne napraskle je jen rockring.. tzn naraznik ktery chrani prevodnik kdyz stredem najedes na kamen/strom a pod… nicemu to nevadi ze to je praskle… nema to jinou nez ochranou funkci.. prevodnik je az za tim

                0 0
          • Acanthophis  

            Já si myslím, že rozpočet nemáš špatný, takže bych klidně ještě s nákupem chvilku počkal… blíží se únor, takže pomalu bude inzerátu přibývat a možná bude i větší výběr…

            Na druhou stranu ten bergamont nevypadá špatně a pokud není nikde „prasklý“, tak jako am kolo, proč ne…

            0 0
            • alinceb  

              30k imho na bazarový enduro není žádnej zázrak. Pokud se chceš pohybovat v oblasti moderních endur (650b, 10–11s, teleskop), tak moc výběr nebude.

              0 0
          • wilda81  

            Nebude ti ten Bergamont velký?

            0 0
            • tomas10  

              Heleď,zatím jsem velikosti kol bergamont nenašel- mám 178,u některých výrobců to odpovídá Mku,někde Lku,nevíš náhodou jak to mají tam ?

              0 0
                • tomas10  

                  Díky,ale z tohohle moc nevyčtu – není někde prostě napsaná doporučená výška?

                  0 0
                  • TJK  

                    predpokladam ze na necem ted jezdis… kdybys nebyl tak linej.. dohledas si jak je to velky.. napises jak ti to sedi a pak by ti nekdo i byl schopen rict jakym smere/ velikosti se zabyvat a cim to pripadne doladit… obcanku mas.. tak se trochu snaz

                    0 0
                    • tomas10  

                      No,své staré full kolo jsem prodal,právě proto že mi bylo malé,takže teď jezdím na otcovo HT,které je však o něco větší a momentálně tak 30 km ode mě,jinak bych to porovnal

                      0 0
                      • TJK  

                        znacka? velikost? jde to dohledat

                        0 0
                        • tomas10  

                          No je to merida carbon flx 2008,ale to je asi k nicemu protoze velikost vazne netusim,nebyl jsem u nakupu jen se na ni obcas svezu… :/

                          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce