• Lemy12

    Zdravím !

    Letos si chci udělat radost a koupit si k vánocům nové kolo a už sem začal s výběrem :) – Specialized Enduro expert 29

    – Specialized Stumpjumper fsr expert 29

    – Cannondale trigger 2 (všechny 2016)

    Mohl bych tedy poprosit o váš názor na tyto kola, v nejlepším případě jestli s nimi máte nějakou zkušenost ?

    Popřípadě jestli vás napadají jiné stroje v této kategorii ?

    Jezdím z velké části v těžkém terénu a chtěl bych aby to kolo bylo více méňe umiverzální.

    Předem děkuji za rady :)

    0 0
    • novas752  

      Co Strive ?

      0 0
    • wilda81  

      Specialized + Cannondale = předražené

      Ale jsou to tvoje prachy…

      0 0
      • MI.KU  

        Uveď nepředrazenou značku ;)

        0 0
        • Baba-Ji  

          Propain, YT, Rose,…

          …Canyon bych tam taky jeste dal a na nejake dalsi bych si sichr jeste vzpomnel

          0 0
          • MI.KU  

            V tom není zas tak extrémní rozdíl a kupovat si Canyon, Rose, Propain a jiné za 150 mi prijde dost mimo. Né vše je o poměru cena sada, jde taky o rám, technologie, kvalitu a v této ceně o renomé… Za 20–30 bych jednoznačně volil levné značky od 50 se otevírá prostor i na ty dražší a od 100 bych o nápise Canyon na rámu neuvažoval ani s 30% slevou ;)

            0 0
            • mr.ricardo  

              no jasne, v Movistaru a Katuse by mohli vypravet, jak ty kola stoji za hovno, kdo by kupoval Canyon za ty penize

              0 0
            •  

              PROČ?

              0 0
            • mr.antik  

              canyon mi teda přijde o dost vyspělejší než právě rose a podobný levný značky, ale v principu souhlas, rozhodně nejsou všecky rámy stejný a za 150 je už dost v čem vybírat

              0 0
        • wilda81  

          Potrefená husa? ;)

          0 0
    • tomas.nov8  

      Mě letos nadchnul celkem Lapierre XR 729 s tím E:I Shockem, když jsem ho měl na týden a 2017 už bude mít SRAM Eagle 1×12. Ale zas nějak extra zkušeností s celoodpruženými koly nemám.

      0 0
      • Spider_29  

        Ale to je cisty XCcko…

        0 0
      • Lemy12  

        určitě je to dobré kolo, ale ja bzch potřeboval něco laděnýho spíš do endura, aby to hodně vydrželo :)

        ale jinak děkuju za tip.

        0 0
        • scret  

          tak chces AM nebo EN?

          Ach ty skatulky co?:)

          Jinak co treba takovy Norco Sight carbon…? uz zminovany Rocky Mountain… apod.

          S timhle budgetem se da uz leccos vymyslet…

          0 0
          • Spider_29  

            …a nemusi to bejt ta nejmaistreamovejsi konfekce.

            0 0
          • Lemy12  

            Přesně :)

            Chci AM :) ale když bude přesahovat do endura nevadí, například to Enduro od spešlu mi připadá geometrií laděné spíše do AM

            0 0
            • novas752  

              Ty kategorie. :) Jeden výrobce to označuje allmountain, druhý trailbike a třetí enduro a pak definuj co je co…

              0 0
              • Spider_29  

                Myslim, ze se to da celkem dobre odhadnout z geometrie (uhel hlavovky), zdvihu, osazeni…

                0 0
                • novas752  

                  No a právě odkud pokud je to co a co když jsou ty úhly a jiný rozměry namíchaný. :)

                  0 0
      • Kamilac  

        Nebo koukni na santa cruzky ty jenom tak nepotkas http://www.santacruzbicycles.com/en/us

        0 0
    • Spider_29  

      Zkoukni i znacky YT, Intense, Ibis, Rocky Mountain, Ellsworth, Niner, Pivot…

      0 0
      • Lemy12  

        určitě se podívám , děkuji :)

        0 0
      • Lemy12  

        určitě se podívám , děkuji :)

        0 0
      • wilda81  

        Turner…

        0 0
      • Pedro404  

        +1, kupovat při rozpočtu 150 spešla, to by mě hamba fackovala.

        Eště třeba Nukeproof Mega, i když to už je možná moc do závodního endura.

        0 0
        • Spider_29  

          Tak hanba snad ne, ty bajky fungujou vyborne, ale jsou jich tady mracna…

          0 0
        • ceo  

          většinou tady jen čtu, ale tohle mě přijde jako strašně hloupý názor (a to mám sám garážovku).

          Snad jde o to, aby si tazatel vybral co nejlepší kolo. Pokud pojem nejlepší pro něj znamená i ojedinělé, má to uvést do kritérií. Pokud si ojedinělost nevymínil, není důvod se stavět proti „masovkám“, nebo low-cost. Jde o to vybrat kolo, které bude tazateli co nejlépe vyhovavat, nejlépe fungovat. Jestli takové kolo najde u Specialized nebo u Authora… taky se může stát. Dokonce mu může nejlépe vyhovovat kolo výrazně pod jeho rozpočtem… A proč ne? Má si snad kupovat (pro něj) horší za víc? Jen proto, že někteří mají osypky z Ska?

          BIke and ride včera vydal hodně nadšený článek z nových giantů. Není nereálné, že by Trance mohl fungovat a plnit požadavek tazatele líp než Trigger za mín peněz…

          0 0
        • Mr.Duck  

          Jojo holt u tehle levnejch kol to neni ono, na S to chce pritlacit jeste zejo.

          0 0
        • jeniiiik  

          Hele, u S mas jistotu, že když se něco posere, tak fungují výborně na rozdíl od jiných kteří dávají od reklamaci ruce pryč a nebo ti řeší reklamaci půl sezóny.

          Navíc enduro 29, i stump jak 2016 tak 2015 jsou super bajky a tam nesáhne vedle.

          0 0
          • wilda81  

            Můžeš jmenovat které značky konkrétně myslíš?

            0 0
            • jeniiiik  

              Norco, kámošova prasklá zadní stavba, dohadování se o novou, zavaření staré a čekání na novou, celé to trvalo skoro sezónu. Canyon a jejich problémy s reklamacema tu jsou…

              A tak mimochodem, santa cruz, ta super gárážovka, tak u nich měl u Bronsona kámoš z party problémy s novým rámem s ložiskem v hlavku, nějak se to nepovedlo a byla tam vůle jako prase. Zalepil a je to ok.

              0 0
              • wilda81  

                Norco kupoval v ČR? Pak by nebylo za 30 dnů co řešit…

                Canyon tu má především problematické BF uživatele. Taky jsem během ježdění svých čtyř Canyonu musel řešit pár věcí s CR zastoupením, ale každá reklamace byla cca do týdne vyřešená. To samé kamarádův Radon a YT – v obou případech prasklý rám a cca za týden byl doma nový.

                Takže za mě zatím jen dobré zkušenosti i s přímým prodejem a nemám důvod priplacet na kramech. Uznávám ale, že jsem schopný bajk do sroubku rozebrat, takže nepůjdu reklamovat, ze mi skrta kotouč apod. ;)

                0 0
              • scret  

                jako konkretne myslis reklamaci u Canyonu? ten hate, kterej tady rozjel MirosPikos? tim myslis to, ze chtel vic nez si na zacatku ujednali ve smluv.podminkach??

                0 0
                • gargamel  

                  Rekl bych, ze ma na mysli slavny shape shifter a pul rocni cekani.

                  0 0
                  • scret  

                    klasicka porodni bolest novyho bazmeku, u kteryho se to dalo hodne ocekavat.. Ale jinak souhlas, tohle se jim moc nepovedlo…

                    0 0
                  • jeniiiik  

                    Přesně, já třeba mám kolo tak na sezónu, pak jde pryč. Takže čekat skoro celou sezónu na nové kurvítko by se mi nechtělo. O Pikosovi jsem něco četl, jen jsem pochytil, že mu dali jinou barvu z. stavby, což bych taky nechtěl, viz zase můj prodej kola po sezóně a tím pádem nižší cena. U S. jsem taky řešil nějakou reklamace a vše hodně rychle a k plné spokojenosti. Ale v Concept storu,s jedním obchodníkem prodávajícím Spešly měl kamarád celkem trable.

                    0 0
                • ceo  

                  Taky jsem praskl Canyona v hlavovce. Zjistil půl roku po záruce a byl od nich fuck off. Byl bych s tím ok, pokud to byla náhodná individuální vada. Jenže tím trpěla celá řada toho ročníku. Na prasáka tam lisovali hlavka bez vyfrézování před nalisováním (zřejmě spoléhali na kvalitu od dodavatele rámů).

                  U systémové chyby mohli aspoň nabídnou nějakou kulanci…

                  Argument – co chceš, je to levné, mě nezajímá a je mimo. Já nekupoval kolo 2. kvalitativní katergorie, aspoň to nikde neuváděli. Jejich cenová politika je jejich věc.

                  0 0
                  • wilda81  

                    Zjistil půl roku po záruce…

                    0 0
                    • ceo  

                      Já vím. Jen konstatuju, že když VW praskaly řetězy (taky systémová chyba), tak i po záruce opravovali na kulanci nebo částečnou kulanci…

                      Neměli povinnost mi vyhovět, ale pokud věděli, že mají problém v celé sérii (a to vědět museli), mohli si budovat lepší renomé a ne ušetřit pár chechtáků.

                      0 0
                      • snas89  

                        To ale ne všem majitelům a taky se z toho snažili vykroutit co šlo. Kulance naběhla až když už nešlo zatloukat, zatloukat a znovu zatloukat:)

                        Zrovna VW je protoyp hujerů, jak co nejlevněji ošulit předpisy a zákazníky.

                        Když se kouknu na pár let starou ojetinu (3–6), tak máš v podstatě na výběr jen mezi benzínem s rizikem totálního podělu, nebo cinknutýho dieslu.

                        A jejich postavení se k „dieselgate“ v USA a v Evropě mluví za vše.

                        0 0
                        • ceo  

                          Jde o princip. Nechci Canyon plísnit, že se jim to stalo. Stane se to každému výrobci. Otázkou za 150t. (z pohledu zakladatele vlákna) pak je, jak se k tomu postaví. Canyon plní své zákonné povinnosti, ale nic víc. Za 150t. už bych čekal lepší servis, takže je otázka jestli lze v podobné situaci očekávat lepší zacházení v takových případech u provařených tuctových značek (S, Trek, Cannon), nebo u „exotičtějších“?

                          Z pohledu zakladatele vlákna jsem zaznamenal, že S má aktuálně problémy s brainem. Ví někdo jak se k tomu staví po záruce?

                          0 0
                  • scret  

                    „Zjistil půl roku po záruce a byl od nich fuck off.“

                    kde je ta chyba ze strany canyonu???

                    0 0
                    • ceo  

                      Chyba je vyrobit vadný ročník, mít přímý kontakt na majitele (z titulu prodejního kanálu) a vykašlat se na ně. A když se na ně někdo obrátí, ani se nesnažit si zákazníka udržet.

                      Právně je jejich postup zcela v pořádku. Ale o výrobci něco říká, jak se staví k vadnému kusu a k vadné sérii… Je snad rozdíl, když někdo zlomí rám a když zjistíš, že rám praská na stejném místě všem, s tím, že kdo má štěstí, praskne to v záruce a méně šťastný po záruce.

                      taková toyota a další značky teď svolává i auta po záruce k výměně airbagu… Vadný rám je taky dost nebezpečná věc…

                      0 0
                  • Barak  

                    Jak jsi přišel na to, že tím trpěla celá řada toho ročníku? To jsi vyčetl někde na zahr. fórech nebo ti to mimo ofic. komunikaci přiznal někdo v českém zastoupení?

                    0 0
                    • ceo  

                      Ono to vyplave na povrch. Dost se to probíralo i tady na BF. V momentu, kdy se začnou hromadit stejné praskliny na stejných místech u modelu z konkrétního ročníku, tak je jasné, že nejde o náhodu. U Giantů se to stalo pokud vím Anthemům a sedlové trubce… Patrioty (jistý ročník) měly slabé místo na řetězové vzpěře hned u převodníku…

                      0 0
                      • Barak  

                        Jo, to si pamatuju. Ale pokud vím, jednalo se o jednotky kusů. Pokud by se to stalo mě, asi bych se taky snažil nalézt nějakou cestu, jak od Canyonu dostat alespoň slevu na nový rám. Holá huba, holé neštěstí a někdy výrobci vyjdou vstříc. Úplně bych z toho ale nevyvozoval, že se jednalo v širším měřítku o nějaký špatný ročník.

                        0 0
                      • scret  

                        nj, tak to je pak tezky, Treky Fuely praskly snad vsechny a presto to lidi kupujou dal… RB IQ taky praskaly, ReignXum praskalo spodni vahadlo, Anthemum horni ramovka u sedlovy atd.

                        0 0
                        • ceo  

                          Ono to potká každého výrobce. Pak je to (podle mě) právě o tom, jak se tím výrobce vypořádá. Ideálně přizná vlastní konstrukční/výrobní problém bude měnit rám i po záruce. U „celoživotních“ nebude prudit, že jde po 5 letech o „obvyklé opotřebení“.

                          U Canyonu jsem měl tehdy představu, že by to řešili alá crash-replacement. Prostě říct, jste po záruce, takže vám nemusíme dát nic, ale nabízíme vám nový rám za podmínek crash-replacement.

                          Zajímalo by mě, jak se k tomu který dovozce/výrobce staví… Nerve bylo levný kolo, takže se stalo, ale představa koupě kola za 150t., mít smůlu na sérii a být vyfuckován výrobcem, to už by člověka fest nakrklo.

                          0 0
                          • scret  

                            kde mas tyhle podminky?

                            0 0
                          • kubad  

                            nechápu, proč s nešel cestou crash replacementu teda? proč ses po záruce snažil reklamovat

                            kdo je tady ten vychcaný?

                            0 0
              • Baba-Ji  

                Kamosovi pred nejakym tim rokem prasklo Norco Aurum, dostal novou verzi ramu. Ted zpocatku sezony mu praskl i ten ram z reklamace a dostal fungl novy, ale protoze to bylo na 650B kolech, dostal k tomu i novou vidlu(Boxxera).

                Zazraky se asi deji.

                0 0
    • pumpy  

      zkus mrknout na Ibis Mojo 3 …krasne kolo

      0 0
    • Spider_29  

      Jinak vseobecne bys mel podle me koukat po 27.5 se zdvihama kolem 150 mm.

      I kdyz hodne zalezi, co myslis tezkym terenem.

      0 0
      • Lemy12  

        Tak převážně kořeny a kameny někdy i polní cesty a často po hřebenech, rád a často si i zaskáču.

        0 0
    • hctr  

      Enduro aj stump jsou bozi kola :)

      Neudelas chybu ani jednim zalezi pak co te nejvic bavi jezdit a cemu davas prednost, jestli spis hrebenovky a vylety vem stumpa jestli spis bikeparky, rad zaskaces apod tak vem enduro, ikdyz ja litam aj na stumpu a problem nikdy nebyl :)

      0 0
      • Lemy12  

        Naprosto s tebou souhlasím :)

        Teď momentálně jezdím Stumpa s-works fsr 2011 a je to vynikající stroj, ale řešil sem proraženou vidlici, prasklý rám + 100 různých zvuků které mi lezli na nervy a proto přemýšlím i o odolném enduru..

        Jezdím jak hřebenovky tak i bikeparky :)

        Smím se zeptat jaký máš konkrétně model ?

        0 0
        • hctr  

          Ja ted mam expert 2016.

          0 0
          • Lemy12  

            Abych pravdu řekl tak pro Stumpa expert 2016 sem na 90% royhodnutý :)

            Předpokládám že s nim si spokojený ?

            0 0
            • hctr  

              Jsem, je to bozi kolo, ale ted pujde do sveta, chci enduro 2017 :) ted jsem jezdil stumpa 2 roky predtim endurom asi mezi temi koly nejak budu pendlovat dokud to pujde. :)

              0 0
    • scret  

      jen takovej postreh, chces si udelat radost za 150 koliku a chces mit takovou masovku? osobne bych koukal po necem, co tady clovek tolik nepotkava…

      0 0
      • Lemy12  

        například ? :D

        0 0
        • Spider_29  

          Viz vyse, mas tu min 5 hodne nevsednich znacek (v CR).

          Spesl ma nic moc pomer cena/vybava.

          0 0
          • Lemy12  

            a na ten Trigger říkáš co ?

            0 0
            • Spider_29  

              Chybi mu pulka vidlice, takze pro me 0 bodu ;-).

              0 0
            • Stingray  

              Je to předražený obyč kolo, na to bych se fakt vybodnul…

              0 0
            • gargamel  

              Ohledně triggera… Když jsem hledal kandidáta na AM 29 fulla, tak jsem na triggeru toho najezdil za víkend celkem dost a v porovnání s např Stumpem29 se to chovalo jako autobus, neohrabaný, takový těžkopádný ( je to ale už 2roky, tak třeba změnili geo, nevím). Stump a enduro29 byly mnohem hravější a obratnější biky.

              0 0
        • scret  

          myslim, ze jich tu padlo docela dost…

          0 0
        • embi  

          Intense 275C, Evil bikes insurgent, Focus Sam, … Zajímavejch kol je spousta, nevýhoda je, že se na nich asi nikde před koupí nesvezeš.

          0 0
      • ceo  

        Je lepší kolo to, co líp funguje, nebo to co míň potkává?

        Trochu logika – je to delší, za to horší cesta = je to dražší a míň funkční (třeba), zato to není tak často vidět

        0 0
        • scret  

          a co mit oboje?:) Spesla bych si treba nekoupil uz jen kvuli povestne mensi tuhosti… Takze ta tva logika spis postrada smysl, prtze zrovna Spesl dle myho nenabizi zadnou extra kvalitu a uz vubec nic vyjimecneho, za ty prachy… Maj urcite dobrou geo, relativne velmi slusny system odpruzeni, to je ale asi tak vse…

          0 0
          • ceo  

            Fajn, to je argument proti Sku.

            Podstata otázky ale je v důvěře v to, že garážovky dělají lepší rámy? U garážovek je často velmi omezená možnost je vyzkoušet. Omezený dosah zkušeností. Člověk je kupuje spíše s VÍROU, že kupuje něco lepšího, než že by to VĚDĚL.

            samozřejmě, pokud garážovka vyjde jako skutečně lepší kolo, nemám vůbec nic proti tomu. Ohrazuji se proti tomu, nad 100t. bych nešel do mainstreamu. Nevidím důvod mainstream z výběru vyřazovat.

            0 0
            • scret  

              garazovku si vetsinou vybira clovek, ktery vi, co chce… Ten mainstream clovek, ktery chce rekneme dobry kolo, ale jinak je mu to celkem sumak…

              Otazka je, co myslis tema garazovkama? treba takovej Santa neni garazovka a presto dela na beton lepsi ramy nez spesl… Je to vyzkouseny, v testech dostatecne ohodnoceny… geometrii si taky muzes najit, takze jediny minus je v tom, ze si to v kazdy druhy prdeli nemuzes vyzkouset…

              Zas pokud clovek kupuje jenom treba ram za 90 koliku, urcite neni problem si udelat nekam vylet a zkusit to v Praglu apod.

              0 0
              • Mr.Duck  

                Tohle je blabol. Zaprve je SC stejna tuctovka jak S, a treba nove ramy jim praskaji fest. Mam tu znacku rad, asi radsi nez S, ale o „lepsi“ by se dalo dost diskutovat. Nemluvim ted o tom jak se na tom jezdi, to je subjektivni..

                0 0
    • straka  

      Co takhle španělský mondraker

      jsou to experti na enduro a am

      http://www.katmar.cz/…c-45_72.html

      0 0
      • Lemy12  

        Už sem na něj taky koukal a líbí se mi , ale kolo bych si před nákupem rád vyzkoušel a myslím že tady moc možností neni ?

        0 0
        • embi  

          Byli na enduroserii na Jestedu ;)

          0 0
        • straka  

          Tak dovozce Katmar jsou v Praze koukám,že jsi s Olomouce tak jsi můžeš udělat výlet to máš 2 hoďky vlakem.Předem se můžeš telefonicky s nimi domluvit źe by jsi chtěl kolo vyzkoušet a co a jak.Jednání s nimi je dobré úrovni.

          0 0
    • jerrry  

      u toho soucasnyho Stumpa me zarazilo, ze zmizel Brain .. tusi nekdo proc a pripadne jak moc to „vadi“ ?

      0 0
      • novas752  

        Proč by to vadilo? Už to nebude ani na Camberu, je to výmysl pro XC.

        0 0
        • jerrry  

          Brain mi prave prisel jako ideal pro AM .. myslenka ze zadni stavba bude reagovat/menit svoji charakteristiku podle terenu mi prisla zajimava … mam staryho Stumpa FSR s Brainem a pokud jsem schopen posoudit, tak je to vcelku funkcni vec .. proto me zajimalo, ze to takhle odhodili ..

          0 0
      • scret  

        jestli to nebude tim, ze rok od roku ten slavnej zfetovanej brain zjemnovali, aby co nejmin fungoval… az po letech dosli k tomu ho tam vubec nedat… a prd se stalo:))

        0 0
        • jerrry  

          … tak to jsem asi jedinej, kdo se divi kam zmizel a proc :-)

          0 0
          • scret  

            asi:)

            Na epicu ok, ale u vyssich zdvihu jsem z ty neustaly promeny chovani byl dost nas…

            0 0
    • snas89  

      Jakou potřebuješ velikost?

      Bral bych asi tohle jestli se na to vejdeš:

      http://www.peksport.cz/…bon-29-2015/

      http://www.peksport.cz/…bon-29-2016/

      ten expert by šel pole mě uhádat ještě malinko níž.

      0 0
    • Gustaf 81  

      co ghost pathriot?

      http://www.ghost-bikes.com/…ie/pathriot/

      0 0
    • DrinkUP  

      K vánocům? Neni lepší počkat pár měsíců na jaro a zajet do zahraničí na nějakou větší akci a ty kola si osobně otestovat?

      0 0
    • kubad  

      Liteville

      určitě zajímává a velice dobrá volba

      0 0
      • Pedro404  

        To už je tady větší tuctovka než spešl:)

        0 0
        • kubad  

          ale běž, že je jich na BF pár kousků nevypovídá o počtu v Republice,

          ročně se jich prodá v CZ pár desitek

          0 0
        • Spider_29  

          Jeste ze mas na konci toho smajla ;-).

          0 0
      • scret  

        je zajimavy, jak je to stale lehci, nez kdejakej karbon:)

        0 0
        • Spider_29  

          Nejsem si jistej, jestli bys našel karbonovýho fulla stejnýho stylu (zdvihy, výbava) a stejný cenovky, kterej by byl težší…

          0 0
          • scret  

            urcite… staci se jen podivat do nabidky…

            Tohle se da postavit na 160/160mm a vaze ±13kg…

            0 0
            • Spider_29  

              To nic neříká o tom, že srovantelný karbon bude lehčí.

              0 0
              • kubad  

                To nic nemění na tom že na trhu není karbon který by byl srovnatelné tuhý.

                A na těch 300g rozdílu kašlat.

                0 0
                • Pedro404  

                  Jako že ten Liteville je tužší než karbonový rámy o stejný váze? Sem myslel, že karbon má mít lepší poměr tuhost/váha?

                  0 0
                  • scret  

                    napsal bych to salamounsky, neresil bych material jako vlastnosti ramu… Karbon neni zaruka toho, ze to bude tuhy…

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Tos napsal tak šalamounsky, až to neodpovídá na mojí otázku:)

                      0 0
                      • scret  

                        nekde tu kdysi litaly nejaky grafy, mozna kubad bude mit… A LV bylo minimalne srovnatelny…

                        0 0
                    • Spider_29  

                      Samá vágní dojmologie.

                      Píšeš, že „určitě“ existuje karbonovej full stejnýho stylu (zdvihy, výbava) a stejný cenovky, kterej je těžší než tehle Liteville. Jakej konkrétně model jaký značky to je?

                      A z jakých konkrétních faktů (měření) vycházíš ve svých myšlenkách o rozdílech v tuhosti?

                      0 0
                      • scret  

                        ty se chces hadat, to ja poznam:))

                        Jak jsem psal niz, nekde tu byly grafy… Tusim, ze zrovna Ibis byl tezsi…

                        0 0
                        • Spider_29  

                          Nechci :-).

                          Jen mám rád fakta. Když jsem na jaře vybíral bike (a nakonec koupil Intense), nenarazil jsem na žádnej hliník, kterej by byl lehčí než srovnatelnej karbon. Ale samozřejmě jsem neporovnával všechny značky a modely na světě.

                          Ty říkáš, že určitě jsou těžší karbony než srovnatelný hliníky, proto se ptám jakých modelů se to týká. Píšeš to s jistotou, takže asi víš, o jakých modelech píšeš.

                          Stejně s tou tuhostí.

                          Peace.

                          0 0
                          • scret  

                            ty testy tuhosti jsou, tzn. fakta… Staci jen dohledat..

                            Bylo by ode mne fer je sem hodit, bohuzel je nemuzu ted najit… tak treba Kubad bude mit…

                            0 0
                            • Spider_29  

                              OK, chápu.

                              A ten těžší karbonovej model?

                              0 0
                              • scret  

                                treba prave zminovanej Ibis HD… a bude jich urcite vic…

                                0 0
                                • Spider_29  

                                  Pořád je to jen tvrzení…

                                  Ale nechci se přít, beru, že to tak možná může bejt. Jen jsem z jistoty, s jakou jsi to tvrdil, měl za to, že to máš nějak jasně podložený – třeba zvážený kola na stejný váze atp.

                                  0 0
                                  • scret  

                                    mam to jasne podlozeny vahama, ktery jsou na netu bezne k dohledani… Jakou vetsi jistotu chces mit? Jakoze by se mi doma seslo rekneme 10 top ramu v celkove cene skoro 0,5–3/4 mega a ja bych je povazil stejnou vahou? alenotaak:)))

                                    trosku alibismus ne?

                                    Jinak staci najit na netu vahy celych kol s tim, ze porovnas vybavu a uvidis to sam…

                                    Kazdopadne ver si cemu chces…

                                    0 0
                                    • Spider_29  

                                      Nech to být ;-).

                                      Ptal jsem se na fakta a konkrétní čísla, ne na „je to někde na netu“ nebo „někde to v diskusi někdy bylo“ :-).

                                      Tzn. třeba odkaz na Liteville s tou a tou výbavou = x kg, Ibis se srovnatelnou výbavou = y kg

                                      0 0
                                      • goofy  

                                        Ibisy tu na bf jeden nebo dva jsou. Liteville je tu hafo. stačí si je porovnat.

                                        0 0
                                        • logoman  

                                          Jako stejne osazeny na sroubek jo? :-D

                                          HD3 (inline) je lehci nez mk12 (monarch) ;-)

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            Tak jasně že ne. Snad není nesvéprávný… I když kdo ví. Hmotnosti mi jsou v tomhle případě celkem jedno a netuším, kdo má pravdu, jen by se mohl chlapec taky trochu snažit.

                                            0 0
                                          • scret  

                                            nemas nekde ty grafy tuhosti?

                                            0 0
                                            • logoman  

                                              Jednou si najdi naboje sam … Tak slozity to neni.

                                              0 0
                                              • scret  

                                                potreba naboju k pomerovani pindiku na BF je mi celkem volna…:) Ted jsem to nemyslel kvuli tomu, abych nekoho stiral nebo podobne… A hledal jsem, bohuzel nenasel… ale to je fuk…

                                                0 0
                                      • scret  

                                        ok, vecer si s tim dam tu praci ju?:)

                                        Jinak nevim, jestli jsi to pochopil, ale ja netvrdim, ze neexistuje tuzsi karbon.ram nebo lehci… jen to, ze nelze rict pausalne, ze karbon je lepsi… A tak je potreba vybirat podle parametru a ne podle materialu, z ceho to je…

                                        0 0
                                        • Spider_29  

                                          Nemusíš, ale jestli chceš :-).

                                          Hele zbytečně to rozvádíme. Já jsem při svým poměrně důkladnym výběru prošel dost biků a rámů a nenarazil jsem na karbon těžší než srovnatelnej hliník.

                                          Tys psal, že takový jsou, tak jsem se zeptal. A stačilo dát dva odkazy na srovnatelný kola s jejich hmotnostma a bylo by ;-).

                                          0 0
                                        • herrman  

                                          Srovnání těchto:

                                          Cube Stereo C:68 Action Team

                                          Focus Sam C Team

                                          Liteville 301 MK13

                                          Mondraker Dune Carbon RR

                                          Propain TYEE CF Light

                                          Rocky Mountain Altitude MSL Rally

                                          Scott Genius LT700 Tuned Plus

                                          Specialized Enduro Expert Carbon 29

                                          0 0
                                          • MlokCZ  

                                            Hm, zajímavá čísla tuhosti, tristní výsledky snahy dostat hmotnost co nejníže.

                                            Ještě před pár lety, co bylo pod 60, tak byl hodně měkký rám a ty tuhé vycházely kolem 80 a v tomhle testu je skoro všechno pod 50 a pouze 301 má slušnou tuhost.

                                            0 0
                                            • ceo  

                                              Co se myslí tuhostí? Je to tuhost celého rámu, tedy v podstatě Z stavby vůči P trojúhelníku?

                                              Zhruba před 2 lety jsem zaznamenal, že nějaká značka (už si nepamatuju která, něco mi říká, že Ghost nebo Lapierre) v rámci revize rámů (fully) vedla, že snížila tuhost zadní stavby, protože kolo je pak komfortnější a agilnější. Nedělají to třeba schválně aby vyšli vstříc pocitům BFU (a ještě u toho ušetří)? Nebyla by přilišná tuhost na škodu?

                                              0 0
                                              • scret  

                                                temhle marketing.kecum prece nikdo nemuze uverit ne?:)

                                                To je jako u vidlice, vyrobce by napsal, ze min tuha vidlice je vlastne lepsi…:) Citis tu blbost?:)

                                                0 0
                                                • logoman  

                                                  A co reknes na toto? FOX 40

                                                  „Taking an outside-in approach, and starting from up top, Fox decided to take rider feedback and tune out some of the chatter that was felt from the overly-stiff older 40, and tweak the design to add a bit of flex to take the edge off of some impacts.“

                                                  http://www.singletracks.com/…wnhill-fork/

                                                  Libi se mi ta tva prohlaseni „i povestne mensi tuhosti“ ktery teda vetsinou nicim nepodlozis :-DD

                                                  0 0
                                                  • kubad  

                                                    Scretak nemá bkbe keci, jen ty testy musel nevěřícím tomasum někdo vložit. Já byl bohužel týden pracovně mimo.

                                                    Jinak moje představa kola na AM je co nejtužší u hlavy i zadní stavba, s dobře fungující pružením.

                                                    Co je tvoje, je tvoje věc

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    odpovez laskave k tematu, opravdu si myslis, ze min tuhy je lepsi??

                                                    A celkem me nezajimaj kecy vyrobcu, prtze jeden rok tvrdej, ze musi to mit nejvetsi tuhost a druhej, ze vlastne jezdcum vyhovuje to min tuhy, tak to udelali min tuhy:)))

                                                    Uved mi priklad, co jsem pronesl konkretne o mensi tuhosti a nebyla to pravda… Diky.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Ctes vubec co sem posilal? :-D

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    zacinas JakeFovatet… ale budiz… znova se te tedy zeptam, opravdu si myslis, ze min tuhy je lepsi??

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    blbe kecy,

                                                    USD-DH vidlici nepustili do serie po dvou letech testování protože byly málo tuhá :D

                                                    a včil mudruj kde je pravda

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Asi je rozdil v omezene tuhosti z konstrukcnich duvodu naproti uprave tuhosti pro pozadovanou vlastnost … ;-)

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Jsou to slinty a ne úprava tuhosti pro požadovanou vlastnost. Když něco nejsou schopni dosáhnout, tak to označí za future a dobře to okecají… Tuhost celku taky považuji za jednu z důležitých vlastností. Aneb nač pak mít tuhé vidle a kola, když mi zadek na traverzu plave jak by byl z bambusu. :-)

                                                    0 0
                                                  • Sindy  

                                                    *feature :D

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    „naproti uprave tuhosti pro pozadovanou vlastnost … “

                                                    a tim jsii myslel prosimte co? diky

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    „Fox had ten years to find ways to improve its flagship DH fork, but beyond the slenderized magnesium lowers and a couple of air-relief buttons, the Air 40 appears at first glance to be nearly the same as its predecessor. However subtle, every component of the new chassis is essentially a new part. Fox says it took something from almost every component of the fork to achieve its remarkable 512-gram weight reduction. Many changes in the chassis, however, were instigated to create some flex in the 40, which has been criticized for its rigid ride over chatter sections.

                                                    http://www.pinkbike.com/…-Reveal.html

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    co v tom ctu ja? Snizili hmotnost, snizila se tuhost a fox rekl, ze je to tak vlastne dobre, prtze si lidi stezovali na prilisnou tuhost…:)) Stale nechapu, v cem to odporuje moji otazce, na kterou mi zrejme nikdy neodpovis…

                                                    To zrejme budes verit i kecum od RS, ze vlastne kvuli lidem udelali SA misto DA a ze je to tak vlastne lepsi…:)

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Nejhorší na tom je, že i kdyby měl člověk peněz neomezené množství, tak opravdovou kvalitu si nekoupí, protože prostě neexistuje. :-(

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    tak dneska musime zapomenout na nejakou extra kvalitu… Kola byznysu se musi tocit porad dal a dal… a co by ty vyrobci zrali, kdyz by nam to vydrzelo veky, ze?:)

                                                    Vybornej odrb je napr. ted novej Pike… Oprava vule/vaklu jen vymenou celych spodnich savli… Wtf? Samozrejme pocitam, ze to nebude za litr a ani za dva…

                                                    Pak jako duvod napisou, ze by nedosahli takove souosovitosti nebo co…

                                                    Dalsi slusnej ojeb jsou novy rozmery tlumicu… PR zvasty, ze prej ty puvodni byly vlastne spatne…:))))

                                                    A dalsi a dalsi…

                                                    Drive jsem techniku miloval a s kazdou novinkou hltal podrobnosti… dneska z toho zacinam mit nevolnost, prtze cekm, co si na nas vyrobci zas vymyslej, jen abychom stary veci zahodili a koupili novy… neustale dokola… hnus…

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Proste chteli at to min drnca, co na tom nechapes? Precti si tu diskuzi pod clankem.

                                                    Tohle tma pise jeden k motorkam:

                                                    „Moto forks stopped chasing stiffness in the early 2000s. Even among the top pro's only 1 or 2 guys liked the stiffest designs.“

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    ja to chapu, ale rekneme, ze 40ka je trochu extrem uz…

                                                    Nicmene, odpovis mi teda na mou otazku??:)

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    A o cem mluvis? Specifikuj o tuhost ceho ti jde. Tuhy gumy, vidle, kola, ram, gripy, co? Rozhodne je rozmezi ve kterym je treba se drzet, jinak to bude negativne ovlivnovat jizdni vlastnosti.

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Ta otázka mě napadla, resp. jsem si vzpomněl na ono prohlášení, v souvislosti s tímto tématem a mým nejoblíbenějším bike videem https://www.youtube.com/watch?…

                                                    Koukněte v čase 1:40, co mu udělá zadek v reakci na boční dopad. Stejně tak ve zpomalených záběrech z UCI downhillu je vidět, že bočně se sjezďáky vzadu hodně kroutí… Nejsou to výrobci schopni odstranit? Nebo to praktici po nich ani nežádají?

                                                    Trošku mi to přijde podobné, jako u aut. Tam taky tužší podvozek=lepší, ale jen v teorii a na okruhu. Na rozbité okresce už přehnaná tuhost nic nepřenáší a jízdu komplikuje odskakováním.

                                                    A Allutech je zrovna hodně neznámá značka. Tento model by mohl tazateli hodně vyhovovat https://alutech-cycles.com/navi.php?… Dá se mu doporučit? Evidentně se na něm dá zajezdit stejně hezky jako na ibisu…

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    jak uz tu daval odkaz Mlok na grafy, tak spis sla tuhost trochu dolu za honbou po vaze… Takze u ramu si myslim, ze je tam prostoru relativne jeste dost…

                                                    Ad videa… ber to tak, ze pri zavodnim EN nebo DH jsou ty kola extremne namahany, tak co beznej smrtelnik zatizi maximalne tak 50% a to to bude hodne dobrej biker… bezna populace mozna jeste min…

                                                    Takze nelze koukat na tohle…

                                                    Nicmene nemyslim si, ze je zamer vyrobcu udelat ram mekci… spis je to orisek udelat to lehky a zaroven tuhy…

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    ok, pojdme to specifikovat, mas pocit, ze dnesni ramy jsou dostatecne tuhy, resp. jsou min tuhy kvuli tomu, aby to lip jezdilo?:)

                                                    Pokud je nejaka hranice tuhosti, kdyz uz to zacne byt mozna neprijemny, tak si osobne myslim, ze tam rozhodne jeste zdaleka nejsme… Ale to si rekneme treba za 10–15let a uvidime, kam to az pujde..

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Nemyslim, ze existuje nejaky trend zvysovani tuhosti do budoucna. Rekl bych ze vetsina ramu je tak tuha jak ma byt. Trendem do budoucna bude vymysleni novych dementnich standardu.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    nemyslím si, každý dementní nový standard omlouvají nárůstem tuhosti :D

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Ja to vztahoval k ramum viz. druha veta.

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    A co jsou pevny osy, sirsi stredovy trubky s vetsim prumerem, konycky hlavy.....?

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    nekecej že to zvyšuje tuhost rámu ?

                                                    :D

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Vsak prave:)

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Tak co z toho je ted naplanovany do budoucna? Jsem zvedavej jak se jim to bude darit prosazovat, giant by mohl povykladat s overdrivem a timhle failem :-) … Nebo budou sirsi nez 35mm riditka?

                                                    Boost taky pusobi jen jako inovace pro poblbly +gumy.

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Teď se zase měnily osy a rozměry tlumičů, tak doufám, že dají na chvilku pokoj… :-)

                                                    0 0
                                                  • Sindy  

                                                    Konický :D

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    zacalo to tim, ze jsi reagoval na moji reakci na tohle:

                                                    "Co se myslí tuhostí? Je to tuhost celého rámu, tedy v podstatě Z stavby vůči P trojúhelníku?

                                                    Zhruba před 2 lety jsem zaznamenal, že nějaká značka (už si nepamatuju která, něco mi říká, že Ghost nebo Lapierre) v rámci revize rámů (fully) vedla, že snížila tuhost zadní stavby, protože kolo je pak komfortnější a agilnější. Nedělají to třeba schválně aby vyšli vstříc pocitům BFU (a ještě u toho ušetří)? Nebyla by přilišná tuhost na škodu?"

                                                    Takze rec byla puvodne o ramu.. u vidlice je to ale dle myho to same.. Pokud se nebavime o extremu jako je zrejme 40ka… Tu neznam, nejel jsem ji… Takze opravdu nemuzu soudit, jestli je to uz prilis… Kazdopadne i u tak tuhych vidli jako je Pike atd.

                                                    0 0
                                              • herrman  

                                                U měření tuhosti, co tu dávám (čas. Bike), to je takto: upnou hlavovou trubku a zadní osu do pevného přípravku, pak tlačí zboku do místa středového složení. Ale každý to měří trochu jinak, takže výsledky z různých zdrojů jsou neporovnatelné – stačí už vzít německý Bike vs. Mountainbike a tuhosti vychází cca 20–40N/mm jinak, v Bike to vychází právě nižší. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem před nedávnem četl něco o snaze vytvořit jednotnou normu pro měření těchto hodnot.

                                                0 0
                                          • MlokCZ  

                                            Pro zajímavost test z roku 2006. Nejhorší výsledk Cube Stereo (starší provedení staršího typu rámu Sterea s tlumičem mezi sedlovou trubkou a zadním kolem). Tenhle rám jsem nějaký čas jezdil a i já jsem u něho pozoroval, že na tom s tuhostí není nic moc. A to pro svoje ježdění žádný supertuhý rám nepotřebuju.

                                            A ono teď tolik drahých carbon rámů má ještě horší výsledek…

                                            0 0
                                            • MlokCZ  

                                              A i třeba levný Radon Slide 29 co jezdím má naměřených 70,7. Samozřejmě je to díky tomu, že je to pěkně těžítko (celé 3kg bez tlumiče v L).

                                              Ale i tak to hezky ukazuje, že to honění nízkých hmotností není úplně nejlepší nápad a zvlášť když se připočte i cena.

                                              0 0
                                              • logoman  

                                                Co to je za zdroj?

                                                Na http://www.mountainbike-magazin.de/ vychazi tuhosti ramu vyrazne lip.

                                                0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  Co vkládal herrman netuším co je za zdroj. Mohl by to být http://www.bike-magazin.de/

                                                  To co jsem vkládal já je test 2006 z http://www.bike-magazin.de/

                                                  A přidám pro svůj Radon i s hmotností a srovnání další 2 rámy co byly v testu. To je také http://www.bike-magazin.de/

                                                  0 0
                                                  • logoman  

                                                    Treba tady je test endur a jak focus tak i cube se drzi na 60

                                                    http://www.mountainbike-magazin.de/…tainbike.jpg

                                                    Zdroj

                                                    http://www.mountainbike-magazin.de/…495328.2.htm#4

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    To předchozí bylo ze stejného zdroje, takže vše stejná metodika (a není podstatná absolutní hodnota čísel, ale relativní srovnání při stejné metodice). Tohle může mít trochu jinou a také stačí jiný ročník rámu nebo i jiná velikost a bude to zase trošku jinak.

                                                    V každém případě mi přijde, že to dost značek s tím honěním nízkých hmotností zbytečně přehání.

                                                    0 0
                                                  • herrman  

                                                    Ty tabulky mám z bike-magazin.de.

                                                    K tomu honění nízké váhy jsem tady ještě pro zajímavost srovnání našel test top AM kol z roku 2008, včetně jejich hmotností.

                                                    Modely: Cannondale Rize Carbon, Cube AMS 125 Special, Ellsworth Epiphany Custom, Ghost AMR Lector Custom, Liteville 301, MTB Cycletech Opium 6, Poison Phosphor ++, Rocket Comet XC AM Lite, Scott Genius LTD Tuned.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Snad to meri stale stejne, protoze ta cisla jsou podezrele nizka.

                                                    0 0
                                              • petr99  

                                                A já myslel, že se tuhost právě zlepšuje, protože se jezděj čím dál větší bomby. Samozřejmě s tím honěním za hmotností jsem to věděl, ale ne, že za takovou cenu.

                                                Ale zase, když jsem zkoušel mezi kolenama (já vim, hodně orientační a amatérský), tak mi přišlo, že talas (140mm) z roku 2010 je do boku tužší než vanilla (130mm) z roku 2005. Ano, možná pak má vliv náboj a ráfek, ale ty byly myslim že na podobný úrovni.

                                                0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  U vidlic to dnes vůbec není tak špatné, spíš se to zlepšilo, protože nejprve přišel tapered krk a pak pevné osy. A v poslední době se zvětšil i průměr vnitřních (tam kde se používalo 32mm, tak se používá dnes hodně 34 a 35mm). Na druhou stranu to zase trochu zhoršily 29", jak musí být vidlice delší.

                                                  Třeba Auron, kterého jezdím na 29" na 130mm je nejtužší vidlice, kterou jsem dlouhodobě jezdil (dříve vše do průměru 32mm včetně, nikdy jsem dlouhodobě nejezdil žádnou 36mm, které měly slušnou tuhost i před lety).

                                                  A pro představu čísla k Auronu, 29" verze na plném zdvihu 140mm (já jezdím Aurona na 130mm, tedy může to být ještě o chlup lepší):

                                                  Einbaulänge 555 mm

                                                  Verdrehsteifigkeit 27,2 Nm/°

                                                  Bremssteifigkeit 245,9 Nm/°

                                                  Dříve bývalo dost vidlic běžně pod 20 Nm/° a pod 200 Nm/°. Např. Talas 2005 měl 19,2 Nm/° a jen 108 Nm/°.

                                                  0 0
                                                  • petr99  

                                                    Tak ten ujde. Ale ten talas, co jsem zkoušel, nemá tappered ani pevnou osu.

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    150mm Talas 2009 s pevnou osou ještě bez tapered krku (nejdříve jsem koukal na 2010, tam byl s pevnou osou, 2009 už taky, takže bez pevné osy test z té doby už nebude k mání). A je to samozřejmě ještě 26".

                                                    0 0
                                                  • petr99  

                                                    jj, toho jsem taky zkoušel, ale taky ve 140mm. No, to snad vanilla horší není, ono to bylo asi pocitově, svý udělaj u delší rodla v neprospěch vanilky. Ono to bude asi podobný.

                                                    0 0
                                          • scret  

                                            diky…

                                            Jen koukam na LV a vahu a koukam, ze na MK13 je to uz cca 0,5kg navrh, oproti mymu ramu… Teda jestli jsem se v tom dobre vyznal…

                                            0 0
                                          • Spider_29  

                                            No, konečně něco konkrétního ;-). Díky.

                                            0 0
                                      • svobikk  
                                        • 1
                                        0 0
              • scret  

                dej priklad… Nerikam, ze neni lehciho karbonu, ale jak psal kubad, srovnatelne tuhyho, to bude asi orisek…

                0 0
                • Spider_29  

                  je zajimavy, jak je to stale lehci, nez kdejakej karbon:)

                  Nerikam, ze neni lehciho karbonu

                  Podle mě se tyhle dvě věty vylučujou, ale možná žes to myslel trochu jinak než napsal. No flame.

                  Jinak k tý tuhosti… Kdyby byl karbon tak netuhej, asi těžko by ho používali top jezdci napříč disciplínama…

                  Já osobně můžu srovnávat hliník Lapierre Spicy 26 (160/160) a karbon Intense Spider 29 (130/130). Kola v podobný cenovce (Lapierre 96 tis., Intense 130 tis.) a Intense je znatelně tužší. Jedině spodní nohy vidlice jsou tužší na Lapierovi (má 36 proti 34 na Int.), ale to není o rámu.

                  0 0
    • -b-n-x-  

      Kdybych tohle řešil, tak bych si dal úkol sehnat kolo za 200k a ukecat to na těch 150k. 25% sleva mě připadá jako něco celkem běžného :-)

      0 0
    • Arty22  

      A co výběr

      Rocky Mountain altitude

      Santa Cruz bronson

      Nebo nový trek remedy ( a v červené! )

      150 mm, 27,5 a geometrii do EN maj asi všechny, min santa určíte, RM už si teď nevybavuju

      0 0
      • hmi  

        Přimlouvám se za Santa Cruz, s tim se člověk nemusí stydět přijet do hospody;)

        0 0
    • MirosPikos  

      Jestli máš volných 150 tak bych se vykašlal na tyhle zprofanovaný značky jezdící nejčastěji po asfaltových cyklostezkách pupkatými pány :) a radši bych koupil něco skutečného. Jak už tu bylo psáno Yeti, Santa Cruz, Rocky Mountain, Intense nebo Pivot (http://bikezone.cz/66-pivot-cycles). Canyon Strive bych taky nevylučoval. Hlavně bych se asi vyhnul 29. Když už tak 27,5+

      0 0
      • jerrry  

        tvl. tak dat do jednoho prispevku vetu „tyhlety zprofanovany znacky jezdici nejcasteji po cyklostezkach pupkatymi pany…“ a o kus dal mu doporucit Canyon, kteryho tu ma skoro kazdej tak to uz je hodne psycho … to jako Canyon neni proflakla znacka ??? :-) Pravda zase je, ze jezdit jich moc nevidis (a to dokonce ani na tech cyklostezkach), protoze vetsina majitelu sedi doma a servisuje neco, co meli poradne udelat uz ve fabrice :-)

        jako nic proti Canyonu, mne se ty kola takhle zdalky docela libi, a verim ze pro spoustu lidi s mensim rozpoctem je to zajimava moznost, ale mit volnejch 150 taliru tak jdu nekam uplne jinam …

        0 0
        • MirosPikos  

          A co jako? Padl tu několikrát názor – Canon Strive. Tak jen píšu, že bych ho nezavrhoval. Tímhle hejtem nikomu nepomůžeš, zřejmě ani svému egu. Já bych se měl naopak probudit a zjistit, že jsem na B-F, kde je tohle docela normální. Vytrhnout něco z kontextu a nasměrovat diskuzi úplně někam jinam.

          0 0
          • jerrry  

            padl tu NEKOLIKRAT ???? :-) S Canyonem jsi sem prisel Ty jako prvni .. do te doby to tu snad ani nikoho nenapadlo .. uznavam, ze ono to ted bude asi docela tezky v tom vlakne dohledat … ale ono je to asi fuk .. mne jen pobavilo

            1. tvoje stale neukoncene osobni dilema .. Canyon uz nikdy … a Canyon je „the best“ ..
            2. a pak doporuceni, ze za ty $$$ si ma koupit neco exkluzivniho, a pak mu doporucis „reseni pro socky“ … nic ve zlym :-)
            0 0
            • Vilém  

              Canyon padl jako prvni reakce a od nej to nebylo.

              Ale jinak bych za ty prachy taky volil neco jineho nez zrovna tuto znacku.

              0 0
              • jerrry  

                mas pravdu .. tim se MP omlouvam … co se toho „obvineni“ tyka :-)

                0 0
            •  

              Canyon rozhodně není „řešení pro socky“ …

              Naopak „exkluzivní“ docela je, protože jich u nás jezdí pořád dost málo … bohužel. Češi se většinou bojí zaplatit a čekat.

              Protože ale ten Canyoní obchodní model považuji za nejférovější ze všech a nesmírně mu fandím, nedám na Canyon dopustit. A divím se, že jiní výrobci tento způsob prodeje nepřevzali.

              0 0
              • Kire  

                Třeba proto, že koupit věc za desítky tisíc korun bez vyzkoušení nechce mnoho zákazníků podstoupit.

                0 0
              • krabica  

                Teď jsem byl na Rychlebech a Canyon tam byla po S snad nejvíce zastoupená značka. Koukal jsem teda jen po celopérech.

                0 0
    • logoman  

      Spesly jezdi velmi pekne maji prijemny jizdni vlastnosti, dobrou geo, ale je to masovka, Je to jako si koupit velmi dobre vybavenou skodovku. Osobne bych sel do neceho vyjmecnejsiho, ja mit ten rozpocet tak bych si zkusil opet sehant ibise :-) Libi se mi jak se jedna o evoluci jejich klasickyho designu. (jinak ja bych 150k za kolo nedal, treba tohle uz nejde prakticky vylepsit http://www.canyon.com/…-0-race.html a jizdne to je lepsi nez spesl …)

      0 0
      • wilda81  

        Jaký je přínos karbonu u fullu takového ražení? Už delší dobu si nad tím lámu hlavu, ale zatím nepřicházím na nic, co by mi ospravedlnilo vysolit tu dvojnásobnou částku :)

        0 0
        • Spider_29  

          Vždyť tě k tomu nic nenutí, ne :-)? Nehledě na fakt, že cenový rozdíl mezi totožným karbonovým a hliníkovým rámem není dvojnásobný.

          0 0
        • logoman  

          Kdyz chces vyladit na kole ty posledni detaily tak uz to nemuzes brat zcela racionalne, chces to lehky, pak musis zacvakat karbon. Musis si rozhodnout sam zda ti tech 20k navic za tech – 300–500g stoji :-)

          //Edit

          Zajimavejsi by byla diskuze zda se vyplati si koupit nejaky ten butique ram (ibis, intense, SC, yeti …) :-) Tam uz fakt platis jen za znacku a tvar ramu.

          0 0
          • goofy  

            Tak tak. Karbon je dobrý na to, abys tady na b-f mohl hodit kolo s váhou pod 12 kg u 160 mm zdvihu. :-)

            0 0
          • Spider_29  

            Mě osobně přijde, že třeba u Spešlu se za značku platí přinejhorším stejně…

            0 0
      • Radek Broz  

        Tak třeba kola by to vylepšila dost zásadně.

        0 0
      • scret  

        mel jsem pocit, ze Rose ma uz i karbona, ale nikdo ho tam nevidim…

        0 0
    • kpitti  

      S tímto rozpočtem není problém postavit velmi pěkně Ibis. Jak už tady padlo mají letos nové Mojo3 27,5+ a pokud by jsi chtěl 29" tak vylepšili model Ripley. Osobně mám Ripley a je to fakt univerzální kolečko. Do kopce letí a z kopce a v mezi stromy zapomeneš na to, že je to 29". Doporučuju.

      Víc info na: 9395bikes.com, nebo klidně zprávu mě.

      Dobrou ruku při výběru.

      0 0
    • goofy  

      Teď jsem nad tím tak uvažoval a sám moc nevím do čeho bych šel mít takový rozpočet. Buď bych zkusil Turnera RFX, protože DW Link mi hodně vyhovuje, nebo bych šel do Nomada / Bronsona V.2 (toho klidně v AL verzi). Nebo bych šel do nějakého moc pěkného hliníku nejspíš v leštěnce.

      0 0
      • scret  

        sam bych mel taky problem vybirat novy kolo.. Dneska je relativne tolik peknejch veci…

        Karbon Turner, Intense Tracer, Norco Range a tuny dalsich…

        0 0
        • goofy  

          Vidíš. Na Norco jsem úplně zapomněl. Tracer se mi líbí rám, ale moc se mi nelíbí stávající barevné variace. Ale tuším, že další evoluce se mi bude líbit víc. :-)

          0 0
          • scret  

            ja jsem na tu cernobilou, takze klidne Palmera..:) anebo takovy DVO taky neni osklivy… ikdyz tam je pro mne uz overkill ten pruzinovej tlumak samozrejme…

            U Turnera bych taknejak mel asi pocitove vetsi duveru ve zpracovani karbonu nez u Ibisu

            0 0
            • goofy  

              No jo. Já zapomněl na ty jejich edice. Takže zelená a pružina by to jistily. Jen cenovku raději ani nezjišťuji.. :-D Z toho základního vzorníku bych bral asi tu černošedou, ale hodně se mi líbí Uzzi v té fialové. :-)

              0 0
              • scret  

                jj, uzzinku bych klidne bral jeste k LV.. jsem celkem skromnej kluk:)))

                0 0
              • wilda81  

                Černošedá je moc pěkná. Slintal jsem nad ní v maxcursoru. :)

                0 0
      • -b-n-x-  

        Nomada ne. Tech uz je v CR taky jak nasrano :-)

        0 0
    • alinceb  

      Už to tu padlo několikrát – za 150k bych rozhodně nekoukal po mainstreamu, ale vybíral bych si mezi zajímavýma netucotvýma značkama.

      Ne každý to tak cítí, jak tu padlo v jiné diskuzi, kde třeba padl názor, že když koupíš Spešl, tak to kolo prostě „funguje“ a „nic neřešíš“.

      Já jsem názoru takového, že univerzální kolo pro každého neexistuje. Je lepší si pár kol projet a zkusit, která geometrie a systém odpružení ti vyhovuje. U kola za 150k obzvlášť!

      Návrhy značek i konkrétních modelů už tu padly, tak bych zkusil zjistit, kdo je kde prodává, a domluvit si testování. Nekupuješ rohlíky, ale věc, která ti bude a nebo nebude dělat radost dalších několik let…

      0 0
      • tomfree  

        Měl jsem mnoho kol různých „kultovních“ značek a radost dělaly vždy do doby,než bylo třeba řešit různé atypické ložiska,nesmyslné vedení kabeláže,těsně­ní atd.

        Spešl prostě funguje a pokud na kole jezdíš a nemáš ho ve vitrině,nebo na srazy k táboráku,tak člověk ocení hlavně to,že nejsou zbytečné problémy a údržba stojí pár korun.

        0 0
        • alinceb  

          Však v pohodě. Tobě Spešl vyhovuje, já bych na to nesedl. Jediná věc, kterou budu muset řešit do budoucna na svém kole, je atypické hlavní ložisko. S tím dokážu žít. Naopak je super, že výrobce garantuje 5 let záruku (Spešl má sice „doživotní“, ale „limitovanou“ – by mě zajímalo, jak to funguje) a pak dalších 5 let crash replacement , tedy když rám nebo nějakou jeho část vlastní vinou zlikviduju, tak si za polovinu aktuální ceny dílů koupím nový.

          0 0
          • tomfree  

            Jak to funguje netuším,ještě jsem žádného nezničil a ani nikdo koho znám.

            0 0
          • hctr  

            Funguje to tak jak slysis, jsi 1.majitel mas kolo rocnik 2009 a prasknes ram, prijdes do obchodu, kolo se nafoti vcetne komplet dokumentace a třeba na 2. den je reklamace vyresena.

            Jak psie tom krasnych kol je dnes spousta, ale nekoupil bych si znacku, která u nas nemá slusne zastoupeni. :)

            0 0
            • alinceb  

              Takže když mi na 15 let starém rámu praskne zadní stavba, tak mi ho vymění? Jako insider jsi asi povolaná osoba na takovou otázku, což?

              EDIT: Samozřejmě za podmínky, že je to rám vyrobený od doby, kdy to S garantuje. Aby to nebylo jako u Treku, kde je sice doživotní záruka na rám, ale jen po životnost rámu = tuším 5 let…:D

              Jinak k tomu zastoupení – třeba SC, LV nebo Intense mají v ČR imho zastoupení slušné…

              0 0
              • scret  

                On ale psal, ze je reklamace 2.den vyresena. Nepsal uz ale jak:)))))))

                0 0
                • alinceb  

                  K tomu jsem se dopracoval až na druhé čtení jeho postu…:D

                  0 0
              • Nikovlas  

                Někde jsem tu viděl záručák, kde bylo uvedeno, že se jedná o záruku na výrobní vady a že je platná po celou životnost kola, která závisí na intenzitě jeho používání. Zajímalo by mě, jak poznají, jestli se jednalo o výrobní vadu nebo opotřebení – třeba že to ve sjezdu drncalo až moc a že je to nevhodným používáním.

                0 0
              • hctr  

                Zadni stavba ma záruku normalne 2 roky, pokud ti praskne cokoli na ramovem trojuhelniku tak dostanes novy, 15 lety stary spesl jsem dlouho nevidel tak nevim. :)

                Ja nerikal, ze jediny kdo ma slusne zastoupeni je spesl, spis jsem tim chtěl rict, ze bych si nekoupil yt nebo canyon ikdyz vim, ze to jsou pomerem cena/kvalita super kola.

                Priklad v pondělí dojel borec po trilogy, ze ma prdly ram u stredu, ve stredu odjizdel s tim, ze mel preskladane kolo na uz novy ram, ted pomyslim na to, ze prdnu canyona, doba enz to zabalim poslu, oni posoudi vyresi…no prázdniny v dupe a to ani nepomyslim, ze mam třeba zaplacenou dovolenku v alpach, ale každý podle svého gusta, oktavka je taky tuctovka a stejne si ju porad vseci kupuji, cim to? :)

                0 0
                • alinceb  

                  S Oct je to jednoduché. Pochopil jsem to teď při objednávání služebáku na operák.

                  Měl jsem proti sobě nakonfigurovanou OctIII Style s doplněnou výbavou (ceníkovka 726k) a skladovku Golf Variant Highline (vyšší výbava vč. xenonů, automatického přepínání světel, elektronické ručky a dalších nesmyslů = cena 675k. + doplnění tažného cca. 20k).

                  Výsledek byl takový, že po propočítání „zůstatkové hodnoty“ a započtení slevy na Oct by byl pronájem Golfa o 38% měsíčně dražší než Oct. A nová auta v ČR kupují z velké části (možná většinově) firmy. Škodovky jsou drahé jen pro „normální lidi“, pro firmy jsou dost laciné.

                  S tím kolem to je na každém, jak se k tomu postaví. Já bych nechtěl ani toho Canyona, když čtu ty story o reklamacích. YT je pro mě ještě větší exotika než SC nebo LV a navíc to je i v porovnání s LV pořád hodně laciné kolo, o SC nemluvě. Na druhou stranu je mi pořád sympatičtější než tuctovka, kterou potkám na každém rohu, protože její značkovou „sámošku“ mám pár metrů od baráku…

                  0 0
                  • hctr  

                    No vidíš a ted si predstav, ze mam toho spesla ještě za lepsi podmínky jak ty tvou oktavku. :)

                    Problém je, ze jestli borec shani kolo a je spis nakloneny na ty 29vitky tak ten vyber je dost omezeny…

                    Vybiral bych asi spesl, trek, cannondale,sc, norco, bmc a ten lv ma taky nejakou 29vitku na vetsich zdvizich dost ostatních znacek co tu pada proste tu geometrii dodnes neumi udelat. :)

                    0 0
                    • alinceb  

                      Tak je jasný, že jako zaměstnanec se dostaneš ještě na lepší podmínky než třeba VIP zakázník. Škodovka má taky zaměstnaneckej program na pronájem a možná i na nákup svých aut. A taky plně chápu, že jezdíš na takový tuctovce profláklý, když ji máš za mnohem lepší cenu, než cokoliv jiného, co by sis na trhu vybral. Já tímhle „vázaný“ nejsem, tak si můžu pořídit kolo, které se mi líbí…:D

                      0 0
                      • hctr  

                        No tak nejak to je a kdybych to pominul tak bych si vybral novy trek slash nebo yeti sb6c ikdyz yetina je 27dmicka, ale dal bych tomu sezonu sanci. :)

                        0 0
                      • vojtechposmourny  

                        Škodovka sice takovej program má, ale co jsem tam zaslechl, tak si větší slevu vyhádáš u běžného dealera.

                        0 0
                • Radek Broz  

                  Na druhou stranu za S-w enduro si v pohodě koupíš dvě (minimálně srovnatelný, ne-li lepší) Capry, což mi přijde z pohledu výměny po závadě praktičtější;)

                  0 0
                  • hctr  

                    A co kdyz nechces 27,5?:)

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Když chce nějakej vůl endurovat na 29, ať si těch 130k pro mě za mě připlatí :P

                      0 0
                      • hctr  

                        Vsak nemusis kupovat s works :) experty maji stejny ram, na dalsi rok je i model pro..:)

                        Asi jsem hovno endurista tak sorry.

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Nemusíš, ale osazením se tý Capře za poloviční cenu rovná tak ten S-works. Ale to byla spíě jen taková odbočka od debaty, jestli je lepší Němec nebo S s (možná) lepší reklamací.

                          0 0
                          • hctr  

                            Me se treba libi yt moc, i tam jejich 29vitka je super, ale pokud na tom kole fakt jezdis a neni to uplna lestenka tak si proste koupim kolo co tu ma nejake zastoupeni, nejsem asi typ co by chtel komunikovat nekde s nekym anglicky co se pokurvilo a jak se to bude resit, kazdopadne vim, ze to kolo muze fungovat rok bez jedineho problemu a treba to je jen moje paranoia, jinak kola maji opravdu moc hezke. :)

                            O to je to krasnejsi, ze kazdemu vice vyhovuje neco, ale kazdy si preci jen vybere. :)

                            0 0
                            •  

                              Tak zrovna komunikovat anglicky ohledně reklamace s někým venku by mi vadilo ze všeho nejméně … stejně jsko placení kartou na netu, online aukce, eBay, PayPal a podobně. Všechny tyhle věci používám pravidelně, baví mě to, seženu tak věci, které zde prostě neexistují, a jiné za třetinové ceny. Třeba když chci značkové oblečení, zajdu si do Van Graffu /nejdražší obchoďák na Václavském náměstí/, tam si vyzkouším, jaká velikost mi padne od které značky, zdvořile vrátím, a pak si to nakoupím přes eBay ze států za třetinové ceny a jsem vysmátej. Ten pocit bych přál zažít každému.

                              A pokud bych náhodou někdy zatoužil po fullu, byl by to opět Canyon anebo Liteville.

                              0 0
                              • alinceb  

                                Ten pocit, že otravuješ v drahém kšeftě, kde si nikdy nic nekoupíš, a pak s klidnou hlavou nedáš obchodníkovi ani ******** a objednáš na netu? Super! Seš borec! Takhle nakupuješ všechny věci?

                                Až budeš jednou kupovat LV, tak nezapomeň otravovat někoho z dealerů kvůli testování a pak udělej dlouhej nos a objednejte si rám z Německa…;)

                                0 0
                                •  

                                  Akorát snad boty nakupuji v kamenných krámech, tam to opravdu na dálku nelze, a pak potraviny a drogerii. Jinak si ale nevzpomínám, kdy jsem naposledy koupil průmyslový výrobek nad 500 Kč mimo internet.

                                  Jinak ti, co prodávají jedno tričko za 4 tisíce, jsou u mne paraziti a zaslouží si, aby s nimi bylo takto jednáno. Ten pocit mne hřeje.

                                  0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    Tak parazity bys pak mohl nazvat skoro vsechny obchodniky.

                                    0 0
                                    •  

                                      To zas ne … ten ty, co si účtují marži 300%.

                                      0 0
                                      • alinceb  

                                        DMOC v ČR není DMOC v US, to je třeba si uvědomit. A na kšeft na Václaváku musíš nějak vydělat…

                                        0 0
                                      • -b-n-x-  

                                        Hele, me treba v zasade az tak moc nezajima jakou si obchodnik nastavil marzi. Kdyz nekdo bude prodavat rohlik za 500,– Kc tak mi to je jedno. Ja si to nekoupim, zasmeju se tomu, ale treba nekdo jiny to koupi. A pokud bude mit on rohlik za 0,001,– Kc a bude ho prodavat za 2,–Kc, tak mi je taky jedno, ze ho on ma skoro zadarmo a nebudu mit problem si ho koupit.

                                        0 0
                                  • Kubiczech  

                                    Přesněji paraziti, u kterých ultraparazit zkouší tričíčka. (:

                                    0 0
                                  • alinceb  

                                    Proti nakupování na netu nemám nic, ale otravovat ve kšeftě, kde ti třeba ochotně pomůžou nebo poradí, a pak koupit na netu, to je dle mého prasárna. Ale asi ti to vyhovuje, no…

                                    0 0
                                    •  

                                      Teda pánové, vaše morálka je skutečně facsinující. Na jednu stranu se pohoršujete nad tím, když chci za novou nepoužitou komponentu na bazaru 85% z původní internetové ceny … ale že někdo regulérně prodává v kamenném kšeftě nóbl hadry za 400% ceny, za kterou se ty samé hadry dají koupit na netu, to vám vůbec nevadí. Jděte se vycpat.

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        ty hadry se dají na netu koupit pouze když ojebeš stát o clo a dph, a kdo ví jestli nekupuješ fejky, ale to je tvůj boj

                                        0 0
                                        •  

                                          Neojebu, na poště 022 jsem skoro jako doma. DPH platím, clo ne, protože se vždycky vejdu do bezcelního limitu (150 EUR).

                                          0 0
                              • hctr  

                                Se divim, ze tady verejne priznas, ze jsi vlastne vyjebanec. :)

                                Ale kazdy jsme nejaky.

                                0 0
                                •  

                                  Není na tom nic vyjebaného.

                                  0 0
                                  • hctr  

                                    Me to prijde divne :) bud na to mam nebo ne, ja vim, kazdy chce dnes usetrit, pokud ti tricko za 4rec stejne jako vetsine prijde drahe tak si proste koupis znacku co stoji pulku.

                                    Stejne je to znacka na baleni nejakych zlatokopek v klubech. :D

                                    0 0
                                  • Kire  

                                    Kdybys měl obchod a lidé si tam chodili vybrat a pro rady a pak objednali na netu mluvil bys jinak.

                                    0 0
                                    •  

                                      Tak bych asi přemýšlel nad tím, co dělám špatně. Prohlédnout, zkusit, a nekoupit je jejich nezpochybnitel­né právo.

                                      0 0
                                      • Kire  

                                        Právo teda ne. Znám obchodníky a nedivím se jim, co zákazníka zdvořile vyprovodí, když si přijdou pro akorát pro informace s úmyslem koupě jinde.

                                        0 0
                                        •  

                                          To je zase nezpochybnitelné právo obchodníků. :-) Každý obchod je vždy tak trochu sázka a risk. Buď zákazníka vyprovodí a on určitě nic nekoupí, nebo ho nevyprovodí a on někdy, možná něco koupí. Jejich volba.

                                          0 0
                                  • snas89  

                                    Jestli ale jdeš do obchodu už přímo s tím, že využiješ služeb obchodníka – tzn. kamenný obchod, zboží na krámě k vyzkoušení – ale od začátku víš, že to hodláš koupit na netu, tak to prostě vyjebané je.

                                    Nevím, jestli ti to dochází, ale ten obchodník z něčeho musí zaplatit obchod a to zboží.

                                    A jestli se tady oháníš přirážkou 400%, tak to můžeš jít přece zkusit tam, kde je přirážka menší-odpovídající a prodejce případně podpořit.

                                    0 0
                                    •  

                                      Tak ať. Kdo prodává zboží za 400% ceny, kterou za ně dal, je prostě šejdíř a zaslouží si, aby s ním bylo vyjebáváno. Legálně škodit takovým lidem je pro mě sport a potěšení.

                                      A k poslednímu odstavci – to přece dělám. Svými nákupy podporuji bezpočet eshopů u nás i v zahraničí, a rovněž ty „kombinované“ obchody, o nichž jsem psal.

                                      A proto taky mám tak rád Canyon a jeho obchodní model.

                                      0 0
                                      • Tomcat  

                                        Ikdyž bude mít přirážku 1000% šejdíř to být nemusí.

                                        Ale chápu, že dnes je in házet slovy o šejdířích , vydřiduších, zlodějích …kteří sice nikoho neošidili, nevydřeli z něj duši a ani ho neokradli ale je to prostě in. http://www.rozhlas.cz/…aci--1623498

                                        0 0
                                        •  

                                          Tak si dáme modelový příklad:

                                          Jeden známý prodejce vybavení pro sportovní střelbu prodával prázdné polystyrénové krabičky od luxusních značkových diabolek za 50,– Kč/kus.

                                          (Jako bývalý reprezentant ČSSR v tomto sportu dobře věděl, že střelci si při závodě potřebují rány počítat, proto je tento polystyrénový výlisek s dirkami pro jednotlivé diabolky při závodě vítanou pomůckou. Obvykle to tedy střelci dělali tak, že si každý jedenkrát koupil ony luxusní značkové diabolky, balené v této krabičce, a po jejich vystřílení krabičku znovu plnil těmi, kterými střílel běžně.

                                          Náš obchodník ale přišel na nápad, tyto prázdné krabičky prodávat.

                                          Můžeme k tomu v zásadě zaujmout 3 morální stanoviska:

                                          1. Levičácký přístup: Prodávat něco takového je nemorální. Ten, kdo to dělá, je tudíž šejdíř, a proto (když už nám zákon zakazuje ho zmlátit a vyrabovat mu krám), tak na něho aspoň budeme kydat hnůj a přát mu všechno nejhorší.
                                          2. Pravičácký přístup: Prodávat něco takového je morálně přípustné, protože nikdo přece není povinen to kupovat. A za blbost se platí (a je to tak dobře), takže ten hejl, co je schopen si to koupit, si nic jiného nezaslouží. A prodejce je šikovný a čistý.
                                          3. Libertinistický přístup: Prodávat něco takového je morálně přípustné a kupovat taky. Prodejce není šejdíř, kupující není hejl, oba mají naprostou svobodu prodávat i koupit anebo nekoupit. A my nebudeme hasit, co nás nepálí. (V tom případě bychom ovšem měli smazat vlákno „Inzeráty na kola k smíchu“ a přestat pranýřovat prodejce předražených vraků a vůbec přestat obchodní etiku řešit, protože je to každého věc.)
                                           

                                          Takže – co si vyberete?

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            a cos tím chtěl říct?

                                            0 0
                                            •  

                                              Že ani jeden z těch přístupů (byť logicky zcela konzistentních) není morálně úplně 100% … cítíte to taky? Morálka totiž není černobílá, ani se nedá spolehlivě definovat (a zakreslit do vývojových diagramů). Vždy trochu záleží na konkrétní situaci a okolnostech, každý má „svou“ pravdu (samozřejmě že prodavač prázdných krabiček je tak trochu šejdíř, a ten, kdo si je koupí, je tak trochu blbec). Ale morální člověk by se měl řídit svým svědomím a snažit se ke každému chovat tak, jak zaslouží, a aby z toho sám, uvnitř, měl hezký pocit. To je asi nejlepší vodítko. Nenechat se sám ošidit, nešidit jiné, šejdířům pokud možno škodit, hlupáky pokud možno poučit a k férovým lidem se chovat férově. O to se snažím.

                                              Samozřejmě, že to vlákno „Inzeráty na kola k smíchu“ je prospěšné, ale mezi ním a mým chováním ve Van Graffu není morální rozdíl. Kdyby tam prodávali jedno značkové tričko za řekněme 1300,– Kč (z toho 1000,– Kč náklady a 30% marže), ani by mne nenapadlo běhat pro to každou chvíli na celní poštu s rizikem, že to bude padělek. Ale že obchodní etika je u nás vesměs mizivá a vládne kombinace nenažranosti a závisti, musím se chovat podle toho.

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                No super, takze kdo dela s marzi vyssi 30% je nenazrana svině. At zije bolsevik. :(

                                                0 0
                                          • pocestny  

                                            tady je dnes levičáků jak cyp

                                            0 0
                                            • Tomcat  

                                              Samozřejmě že takové buržoazní téma musí naší dělnickou, rolnickou třidu a bezvýznamné státní zaměstnance, vydráždit do ruda a přijdou si rádi rýpnout

                                              0 0
                                      • Kire  

                                        Meleš nesmysly. Vůbec neznáš jeho náklady a výnosy. Tak tady tak kategoricky neházej číslama.

                                        0 0
                                        •  

                                          Vím jen, že identický kus zboží lze koupit online z ciziny na čtvrtinovou cenu.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            konkretní případ by nebyl?

                                            0 0
                                            •  

                                              Byl.

                                              0 0
                                              • kubad  

                                                .D

                                                tak to mluví za vše

                                                0 0
                                              • logoman  

                                                Takovy tricko jako u nas stoji 4k, jo? (i ten litr mi prijde sileny)

                                                0 0
                                                •  

                                                  Tak se jdi na ten václavák podívat…

                                                  0 0
                                                  • mr.antik  

                                                    určovat hodnotu zboží a marže dle módních hadrů, to chce silnej žaludek

                                                    0 0
                                                  • pocestny  

                                                    Pane, ted byste se měl věnovat tomuhle vláknu http://www.bike-forum.cz/…dam-v-terenu

                                                    0 0
                                                  • mr.antik  

                                                    už jsem sousedce poradil :-)

                                                    0 0
                                                  • pocestny  

                                                    bud na ni hodnej

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    ???

                                                    Prostě nějací vykukové prodávají tyhle módní hadry v honosném třípatrovém krámu na václaváku za 4000 Kč kus.

                                                    A já si to tam jednou za rok dojdu vyzkoušet, abych si to pak nakoupil na netu. To je celé.

                                                    Kolo jsem nikdy neměl jiné než Canyon, komponenty na kolo kupuji výlučně v eshopech, a hadry na kolo + doplňky typu košík, sluneční brýle, rukavice atd. nejraději v takových podnicích, které provozují e shop i kamenný krám zároveň (přičemž obojí ZÁROVEŇ u nich využiji).

                                                    A teď mi, prosím pěkně ještě jednou napište, jaký jsem vyjebanec. :-P

                                                    0 0
                                                  • čel.A  

                                                    Vykukove na Vaclavaku jsou z jedné z největších retailovych skupin ve střední Evropě Peek & Clopp.. A ty kupujes fejky z Činy. Nevím jestli je to dobrý nákup.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    A myslíš, že to, co prodávají na tom václaváku, není z Číny? Kvalita zpracování úplně identická …

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Ty thready se serou … tohle měla být reakce na mr.antik 26.7.2016 22:26

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Však si na něho reagoval

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Asi je omezený počet úrovní vnoření …

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Tak tak. Ale na to tady jsou ty šipky vedle času, aby jsi věděl, na koho je to reakce.

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    Celou dobu tu stavis argumenty o ctvrtinovy cene na tricku pro snoby.

                                                    Takovyho popsanyho mista.

                                                    Promin. Ale jsi fakt magor:)

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Nebo spíš někteří neumějí číst, podívat se, na co reagují, a píšou rychleji než myslí.

                                                    Řeč byla o zkoušení nesmyslně drahého oblečení. Nevím, jak si někdo „domyslel“, že jde o kola, když navíc je všeobecně známo, že vozím a vždy jsem vozil Canyon.

                                                    0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    Protoze jsme na foru o kolech, ve vlakne o kolech :)

                                                    Nosit nesmyslne drahe obleceni, i kdyz ho koupis za ctvrtinu, mi prijde absurdni.

                                                    0 0
                                                  • Morchella  

                                                    Tak nosit tričko s límečkem je již podle mě diagnóza. :-)

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    ntvl, tady to dnes kvete:))))

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    V některých firmách je to povinnost … takzvaný „business casual“. Dlouhé kalhoty /ne džíny/ a k tomu košile s rozhalenkou anebo tričko s límečkem, bez výstředností. A platí to i pro ajťáky a vývojáře.

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    je fakt, že ajťák by na tebe seděl:))))

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Bejvávalo. Teď jsem programátor – java, oracle db, unix.

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Takže ajťák.

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    RL polo tričko a ponožky v sandálích rulez!

                                                    A nikdy ne iphone, přece nebude utrácet zbytečně jen za značku! nejlíp nějakýho androida z číny:)

                                                    Toho iphona kdyžtak na dýzu půjčí maminka.

                                                    voe:))))

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Tyhle stereotypy jsou pořád dost rozšířené, ale mnohem častěji jsou v dnešní době programátoři tátové malých dětí (alespoň co vidím kolem sebe v těch firmách).

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Ajťák servisuje počítače ostatním zaměstnancům. Programátor vytváří software.

                                                    Ale chápu, že pro některé lidi je to pod jejich rozlišovací schopnosti. :-DDD

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Furt ajťák, jen každý v rámci IT dělá na jinym písečku.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Jasně, asi jako strojní inženýr a automechanik. Ti taky v rámci automobilového průmyslu dělají každý na jiném písečku …

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    No pokud by existoval pojem „autoprůmyslák“, pak by tomu tak bylo.

                                                    Stejně jako je obchoďákem obchoďák prodávající CocaColu do samošek i obchoďák prodávající průmyslové celky.

                                                    Programátor/vývojář je prostě řadový ajťák.

                                                    Ale nevím, proč jsi na to tak citlivej :-). Nejde přece vůbec o ten pojem, ale o to, jestli tě ta práce baví a jestli ji tudíž děláš poctivě a se zápalem.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Nejsem, ale serou mě předsudky o ajťácích typu ponožky v sandálích a maminka.

                                                    Ve skutečnosti jsou to lidé, kteří za posledních 30 let dost výrazně změnili svět.

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    No tak jasně. Jakýkoliv předsudky jsou hloupý.

                                                    A ano, výsledky práce programátorů, kterou někdo vymyslel a zadal jim, změnila svět. Stejně jako výsledky práce řadových zaměstnanců jiných oborů.

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    to jo..ale jakým směrem:)

                                                    0 0
                                                  • pocestny  

                                                    Přesně tak, tohle všechno jsou ajťáci

                                                    0 0
                                              • goofy  

                                                To si někdo dobrovolně opravdu koupí?

                                                0 0
                                                • mr.antik  

                                                  ať si to klidně někdo dobrovolně koupí,ale kdo si dobrovolně vybere fake, jen aby vypadal, že má tričko za čtyřku, to je už k pláči

                                                  0 0
                                                  •  

                                                    Je tohle také fake?

                                                    Jak víš, že ty na václaváku nejsou fejky?

                                                    Poznáš to vůbec, když materiál je na omak naprosto totožný a kvalita zpracování stejná (stejně mizerná)?

                                                    Nevyrábějí se náhodou i originály v Číně?

                                                    Nemají to čínští dělníci třebas i tak, že přes den pracují na HPP pro Ralph Lauren a po šichtě si jako vedlejšák přivydělávají u lokálního výrobce fejků?

                                                    Rozpozná tedy vůbec někdo originál?

                                                    Rozpozná ho i po jednom vyprání? ;-)

                                                    0 0
                                                  • -b-n-x-  

                                                    tohle je porad jeste drahe :-)

                                                    0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    A to si nekdo kupuje? To spis kupujou babicky vnoucatum ne?

                                                    0 0
                                                  • mm  

                                                    Důležitý je, že to velký nevkusný logo (má prachy pičo) pozná každá slepice, co má na kontě aspoň jednu epizodu z RychlyPrachy.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    :))

                                                    0 0
                                                  • čel.A  

                                                    Tak výrobní závody velkých značek jsou po celé Asii. Nejčastěji Bangladéš, Turecko, Vietnam, Čína…

                                                    Kupovat nove zboží na eBay pro me není zárukou, ze se jedna o originál. Většinou se jedna o fake, i když muže byt zdařilý, ale porad fake. P&C je treba pro me zárukou, ze to je originál.

                                                    Ve slevach se da velmi dobre nakupovat například na Amazonu.de/co.uk, což je renomovaný e-shop.

                                                    Nechci tady vest dlouhou diskuzi o fake/originál a výroba v Číně, defacto je to obdobné tématu Cyklozbozi z AliE apod, kterých je tady mraky.

                                                    Dle mého je to okrádání dané značky. Pokud se mi zda cena napr toho trička vysoká je tady mnoho dostupnejsich a stále slušných značek.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Tu záruku nemáš absolutně nikde … ani na tom václaváku.

                                                    0 0
                                                  • čel.A  

                                                    Pokud nevidíš rozdíl mezi fyz osobou z eBay a velkým mezinárodním řetězcem prodávající fashion módu, tak asi nepokracujme, je to zbytecne.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Když ti vedle sebe položím hadr z mezinárodního řetězce a hadr z eBaye, tak nepoznáš, který je který, za to ti ručím.

                                                    V tom řetězci mají leckteré kusy horší zpracování než to, to přijde ze států.

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    radši bych už toho trolla nekrmil.

                                                    je to stejně off topic a nikam to nevede…

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Jo, ještě si kopni, když ti to udělá dobře.

                                                    (Sám tady vysírá s primitivními urážkami a bude něco říkat o trollech.)

                                                    0 0
                                                  • Barak  

                                                    Osobně mě už oproti minulosti zas až tak nepohoršuje, jít si někam zkusit tričko a pak si ho objednat na internetu. Rád bych viděl do svědomí zdejších kritiků, kteří se někdy nešli podívat do nějakého cyklokrámu na komponenty, tretry, cyklohadry nebo se třeba s prodejcem o něčem poradit a pak to koupili levněji na internetu.

                                                    Spíš vidím problém v tom, když někdo vědomě kupuje padělky.

                                                    0 0
                                                  • čel.A  

                                                    Však píšu ze je zbytečné pokračovat.

                                                    0 0
                                          • Kire  

                                            To nic nemění na mém výroku.

                                            0 0
                              •  

                                Vůbec nejraději mám takové podniky, které provozují eshop i kamenný krám zároveň – a tedy prodávají vše za internetové ceny. Např. Rideko, Ski&Bike Radotín a další.

                                Jdeš tam, vyzkoušíš, líbí, vytáhneš mobil, objednáš na eshopu, zaklikneš osobní odběr a jdeš se zbožím k pokladně. A formálně je to z eshopu, takže to můžeš vrátit, kdyby něco. V takových podnicích nakupuji možná nejvíc – alespoň tedy cyklistické věci.

                                0 0
                                • Spider_29  

                                  „A formálně je to z eshopu, takže to můžeš vrátit, kdyby něco.“ – na zboží převzaté osobně na provozovně se možnost vrácení ve 14denní lhůtě ze zákona nevztahuje. Prodejce to ale může umožnit.

                                  0 0
                                  •  

                                    To nevadí, vracel jsem zatím jen jednou košík od spešlu, protože tu barvu jsem nedomyslel. Věděli, že brzy přijdu zas, a tak s tím neměli problém.

                                    0 0
                                  • Barak  

                                    Myslím, že nemáš pravdu. Lhůta na vrácení se vztahuje na zboží, které bylo objednáno elektronicky na dálku. Tzn., že před objednáním sis nemohl osobně ověřit udávané parametry apod. Zboží na výdeji dostaneš až v okamžiku, kdy máš objednáno a zaplaceno. Forma odběru tedy nehraje roli.

                                    0 0
                                • hctr  

                                  Mel by ses zamyslet nad svym pristupem, protoze si pomalu ale jiste zaviras dvere do normaliho obchodu a vyjebance tam nikdo trpet nebude, jesteze existuji ty eshopy kdy se na tebe nikdo nemusi cumet. :)

                                  0 0
                                  •  

                                    Právě se stalo (viz výše). Můj přístup je správný, morální a budu ho praktikovat dál.

                                    0 0
                                    • Radek Broz  

                                      To že si myslíš, že to je morální, vůbec neznamená, že tomu tak skutečně je.

                                      0 0
                                      • pocestny  

                                        Ať už si myslíte o Buccim cokoliv, takto nakupuje čím dál víc lidí. Ano, ten koncept, jak to Bucci zdůvodňuje, je poněkud zcestný.

                                        Ale mám pocit, že se mnozí z vás zasekli někde v minulém století, máte zafixované tradiční obchodní modely ze starých časů, které jsou ale dávno pryč. Internetový prodej nabízí nižší ceny díky nižším nákladům. A pokud kamenné prodejny nejsou schopny těmto cenám konkurovat, a to už dobrých 10 let nejsou, smiřte se s tím proboha! Internetový cyklo byznys je v miliardách, a roste. Takže aby ty kamenné prodejny přežily, musejí nabídnout nějakou přidanou hodnotu! Musejí nabídnout něco, co internet (zatím) nabídnout neumí! A já tu přidanou hodnotu vidím pouze v nabízení služeb, kvalitních služeb, protože jinak kamenné prodejny nepřežijí.

                                        0 0
                                        •  

                                          Spíš dojde k tomu, že se kamenné prodejny transformují na „vyzvedávárny zboží z eshopů“. Například Alza se svým obřím kamenným showroomem hned vedle prodejního skladu je typický obchod budoucnosti.

                                          0 0
                                          • pocestny  

                                            to je neuživí

                                            0 0
                                            • Spider_29  

                                              No zatim je to zivi nejlip ze vsech e-shopu v CR.

                                              0 0
                                              • pocestny  

                                                Ja nehodnotim Alzu, se furt jeste bavime o kolech. Obchod s koly se neuzivi z cinnosti vydejniho mista pro nejaky eshop. To je privydelek tak do stanku s novinama. Nebo bucci myslel provoz vlastního eshopu? Pak beru zpět.

                                                0 0
                                                •  

                                                  Ano. Příkladem je již zmiňované Rideko, Ski&Bike, Bike-Eshop.cz, CTE v.o.s., nebo třeba KrabCycles. Ty mají konkurenceschopný obchodní model. Základem je vlastní eshop, a k tomu ten kamenný krám, který plní zároveň funkce přímého prodeje, výdejny eshopu, skladu a třeba servisu. TO má budoucnost. Samotný přímý prodej v kamenných krámech nikoli.

                                                  0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    Ja nevim jak u ostatnich, ale u Kraba rozhodne neni „zakladem“ eshop :)

                                                    0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    A vubec, nevis nic. V ne az tolik post(eh)komunis­tickych zemich, kde je market kol vyrazne vetsi, se v kamennacich prodava vetsina, eshopu nejen s bikama je v celym US of A a Kanade dohromady uplny minimum oproti CR. Jasny, leti tu eBay, ale uprimne tam toho zas tolik nesezenes, a ne vyrazne levneji nez v obchode.

                                                    A tyhle nemecky onlajnovy znacky tu bud nekoupis (Canyon, Cube,…), nebo jsou na stejne cenove urovni jako Specialized nebo Santa Cruz (YT). A YT tu ma vice mene obchod(showroom), jako kamenny :)

                                                    Ja jen tak pro perspektivu, jasne, v CR je to informace vice mene k nicemu. Ja jen, ze ne vsude by ti takovehle ojebavani k necemu bylo, a bylo by supr, kdyby kazdy uvazoval jak ty, vsichni by zavreli kamenaky a ty bys dopadl tak, ze si z uzasnyho eBaye za ctvrtinu stejne budes muset koupit 4 tricka/kola/na­fukovaci manzelky aby sis vyzkousel velikost..

                                                    0 0
                                        • hctr  

                                          Ale ja nic nemam proti tomu, ze clovek sedne vecer k pc a objedna si kolo u ktereho mu nikdo nevenoval cas, max mu nekdo poradil nekde na foru a vicemene vlastni iniciativou se dopracoval k vysledku, ze si to kolo objedna. Me spis zarazi postup, ze jdes nekam do obchodu obtezujes tam prodejce a jeho ochoty, ten ti treba dane kolo da vyzkouset na projeti, treba ti pujci testovacku a ikdyz se ti to kolo libi a vis, ze ho chces stejne sondujes kde by bylo levnejsi, chapu, ze jestli je cena rozdilna o nekolik desitek tisic tak je to rozumne, ale pokud je rozdil treba 2000,– tak ze sebe nebudu delat idiota a uz vubec ne z tech co mi ochotne poradili vse potrebne mi vysvetlili a dali mi otestovat neco at nekupuji, tak samo to nechapu u tech tricek, kdyz uz predem vim, ze to objednam jinde tak se tam nejdu sam dobrovolne shodit a delat saska.

                                          0 0
                                          • Kire  

                                            +1

                                            0 0
                                          • hctr  

                                            A vis, co, ted se divim sam sobe, ze se vubec nad necim takovym pozastavuju a vzrusuju :D vim, ze vyjebanych lidi je nespocet, spis me u tebe zarazilo, ze to dobrovolne priznas a jeste to zahrajes v takovem podani, ze jsi vlastne king. :D

                                            Koncim s touhle debatou a doufam, ze tazateli tohle vlakno vubec k necemu bylo. :D

                                            0 0
                                            • pocestny  

                                              Myslíš mě? Ne, já to nedělám, že bych chodil do shopů zkoušet věci a tak.

                                              0 0
                                            • mastihuba  

                                              Tak hlavne ze chce kazdej 40 cistyho. Todle je ta spravna cesta. :)

                                              0 0
                                          • pocestny  

                                            Já tě chápu, že tě tohle chování štve, kamennému obchodu to snižuje potenciální zisk a přináší to náklady (třeba mzdové)… Chtělo by to říct, že Bucciho příklad s vyzkoušeným tričkem, nebo to, že lidi chodí pro rady zdarma, není primární problém.

                                            Ale co chceš slyšet? Že je to blbý? No jo, je to blbý. Ale pokud s tím nemůžeš nic dělat, tak by bylo asi dobrý se zamyslet, jak z toho ven? Začít cenovou válku? Prodávat taky přes internet? Nabídnout systém slev? A potom? Když zjistíš, že nic z toho vlastně nic neřeší, že už to dělají všichni, a jde to pořád dolů? Pár prodejen zanikne, a ten zbytek bude živit servis. Nebo prostě něco, co internet nenabídne.

                                            Ty ses s těma internetama prostě ještě nesmířil.

                                            0 0
                                            • hctr  

                                              Tak na me osobne to dopad nema, mozna by ses az divil kolik jde udelat i bez eshopu.

                                              Mozna jsem treba staromodni v nekterych vecech a ikdyz na internetu sedim denne a rekl bych, ze s internetem smireny jsem tak dokazu i ocenit zazemi obchodu, sikovne prodejce a to je asi dan za to, ze si priplatis nejakou tu kacku navic oproti internetu.

                                              Porad bych rad zminil, ze se bavim o kole jako celku, kde vzdy asi radsi dam prednost kamenne prodejne, pokud jde nekdo kupovat retez, pedaly apod. tak se ani nedivim, ze si jej radsi objedna, usetri cas i penize, pokud jdu ale uz pro kolo za tech 150 tycek tak o nem chci vetsinou neco slyset projet si ho, videt ho nez si ho koupim a kdyz mi tohle vse nekdo umozni za cenu toho, ze dam o 5tku navic tak je to porad pro me daleko akceptovatelnejsi a zajimavejsi nez to pak nekde ojebat pres internet pres nekoho, kdo mi k tomu nerekl ani pul slova, jen to objednal nekde z centralniho skladu a ma vlastne profit z toho, ze to kolo ani nemel a jen otocil krabici.

                                              0 0
                                              • pocestny  

                                                Jedna z možných cest je prodejnu zaměřit na luxusní zboží (Concept store budiž příkladem). Poptávka po luxusním zboží a klientela se chová trochu jinak. Otázkou je samozřejmě kupní síla, atd. Nebudu to rozpitvávat, JakeF by jistě našel nějakou ekonomickou definici z nějaké příčurky…

                                                0 0
                                              • alinceb  

                                                Třetí odstavec ok, ale občas se divím, co konkrétně prodejci kol věší lidem za bulíky na nos, jen aby jim to kolo prodali…

                                                0 0
                                          •  

                                            Jo aha … tak pokud jde o kolo, kupoval jsem zatím vždycky jen Canyon a o jiné značce ani neuvažoval.

                                            Tohle co popisuješ dělám s tím oblečením, a to tak, že tam přijdu, půjčím si ho z regálu, vyzkouším v kabince a vrátím zas na ramínko, jako to dělají miliony žen denodenně po celém světě. Maximálně se zeptám prodavačky, jestli má o číslo větší či menší velikost.

                                            A i to stačí udělat jednou za sezónu – už vím, že od Ralpha Laurena potřebuji L, od Hugo Bosse XL a od Hilfigera to nemusím kupovat online, protože ten se dá pořídit za ceny srovnatelné s eBayem ve velmi sympatickém outletu na Národní třídě.

                                            0 0
                                          • alinceb  

                                            +1

                                            Takhle to dělám s elektronikou. Mám obchodníka, který je schopný mi věnovat hodinu a nebo i 3 hodiny, když něco sháním. Na oplátku koupím u něj, ačkoliv zboží není třeba zcela nejlevnější (a ono často stejně je), a taky ho doporučuju, kudy chodím.

                                            0 0
                                        • scret  

                                          takze kamenaky pujdou casem do zadele a vsechno pojede pres net.. To by me zajimalo, kam clovek pujde treba pro radu nebo se pokochat alespon pohledem, pripadne koupit i treba jen blby desticky??? Nebo ze bych treba jen kvuli nejaky blbosti za 2kilka objednaval pres net a platil postu??:)

                                          0 0
                                          • mr.antik  

                                            kdyby to tak bylo, tak ty kameňáky už tady 5 roků nejsou…

                                            0 0
                                            • scret  

                                              to bych nerekl.. dle myho je budoucnost v tom, ze kamenak bude mit eshop nebo obracene… Napr. koloshopu to funguje paradne…

                                              0 0
                                          •  

                                            Pro radu na sociální sítě i okolní net, přičemž bude však aktivně používat kritické myšlení.

                                            Pokochoat se půjde do showroomu nebo na veletrh (bude-li jaký) a ano, i destičky se budou kupovat přes net.

                                            0 0
                                          • pocestny  

                                            Ale to jsem netvrdil, že zaniknou (všechny) obchody. Vždycky se bude část prodejů dělat ve starých dobrých obchodech. I člověk, který normálně kupuje na netu, zajde do kamenný prodejny pro něco, co potřebuje okamžitě (třeba ráno jede na hory a potřebuje tvoje zmíněné destičky), nebo obecně pro drobný věci, nebo na servis. Dál je budou používat lidi neinformovaní – ti lidi by ale taky klidně nakoupili na netu, kdyby tušili, co objednat – ale potřebují konzultaci, knowhow – a i to je ta přidaná hodnota. Možná ta největší hodnota.

                                            Zatímco se zákazník, jako třeba Bucci, naučil za konzultaci neplatit, kamenné prodejny budou muset přijít na způsob, jak o tyhle výkony nepřijít a mít z nich příjem. Přitom na běžný rady internet už teď taky funguje celkem dobře, takže i v tomto je pro kamenný obchod internet silnou konkurencí. Tím nemyslím jednoduchou radu „na to tvoje XC ježdění je ideální Maxxis Ikon“, protože tahle rada už je na netu zdarma… Asi nemá cenu vymýšlet nějaké kreativní sračky, ale proč by nemohla i kamenná prodejna (protože ona má knowhow) vydělat na tom, že klidně i online(!) poskytne někomu odbornou radu? Ale jak velká část z celého podílu na trhu to bude, když velký díl z koláče ukrojí (a už ukrojil) internet? A tím jak dál poroste, a tím jak prodejny převezmou tu roli specializovaných služeb, tak je logické, že těch prodejen časem postupně ubude.

                                            0 0
                                      •  

                                        Ehm … a je někdo z vás schopen vysvětlit, co je na tom vlastně nemorálního? :-P Vždyť ti prodavači mi to sami doporučují!!! Ušetří jim to práci s účtováním a pravděpodobnost vrácení je mizivá (nejsem z těch, kteří si zboží „půjčují“).

                                        0 0
                                        •  

                                          A když jdu vyzvednout objednávku z eshopu, učiněnou dříve, sami řeknou: „Chcete vyzkoušet?“ (Kdyby objednaná velikost neseděla, rádi vám ji překlikáme, abyste byl spokojen a přišel zas).

                                          Takže mimo jste vy, přátelé.

                                          0 0
                                          • honhav  

                                            Opravdu nevidis ten rozdil – si sam vyzvedavas vec koupenou pres net u jednoho a toho sameho prodejce (zcela ok) X vyzkousis si v kamenaku a pak na netu hledas nejlevnejsi (klasicka ojebavka).

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              a ještě kupuje kopie :D

                                              0 0
                                            •  

                                              Vidím. Ale tohle dělám jen s tím absurdně předraženým oblečením, a tam mi to přijde ok.

                                              0 0
                                              • Mr.Duck  

                                                Hele a na co takovy hadry clovek potrebuje? To je jako seriozni otazka, jsou o tolik pohodlnejsi nez jiny triko za litr, nebo za petikilo? Nebo jde jen o to jak je cool a ze na to buchty na dyzach leti? (Abych byl politicky korektni, nemyslim holky, myslim buchty. Blby. Kdo jinej by na to letel zejo.)

                                                0 0
                                                • nomecz  

                                                  machr efekt level exper … padlé ženy si rvou rodidla jen když takové věci vidí a nedej bože když pak ještě na vesnické zábavě zamáváš 5kilem to si 100% zašuká i malomocnej

                                                  0 0
                                                • scret  

                                                  imidz woe:)

                                                  0 0
                                                •  

                                                  Jo, holky na to docela dost dají, tak jako na první dojem obecně. Jsou už takové. :-)

                                                  Ale, za eBayové ceny se z těch snobských hadrů stanou úplně normální hadry, takže ty s méně výrazným logem nosím i v létě do práce, a tak…

                                                  0 0
                                                  • nomecz  

                                                    správnej machr nepracuje ===>>> kšeftuje a hlavně chodí na schůzky a je furt hrozně „busy“

                                                    to neni nic proti tobe ale jen takovej obecnej postreh :-)

                                                    0 0
                                                  • Mr.Duck  

                                                    Takze OVB?

                                                    0 0
                                                  • nomecz  

                                                    jj nebo treba partners, broker consulting a podobnej dream team

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Holkám, alespoň těm neslepicoidním, je úplně jedno, jaký písmenka jsou na etiketě trička. Mnohem podstatnější je pro ně něco jinýho a to i na první dojem.

                                                    0 0
                                                  • Barak  

                                                    No jo, ale kdo z nás chce šeredky, že jo? :-)

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    A nějaká souvislost s mým příspěvkem?

                                                    Nebo se nám snažíš sdělit svůj nesprávný dojem, že slepice jsou hezký a neslepice jsou ošklivky :-)?

                                                    0 0
                                                  • Barak  

                                                    To byl fór, uvolni se trochu.

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Ten se poved.

                                                    0 0
                                              • -b-n-x-  

                                                Hele, ja tohle porad nechapu. Jsem si myslel, ze tyhle drahe znacky jsou proste sortiment pro bohate, kteri by se citili blbe, kdyby meli kupovat tricko za tu 500. Takze vznikly znacky, ktere jsou proste pro ne a nijak to nemusi souviset s vyrobni cenou (ktera je beztak skoro zadarmo). No a for je v tom, ze ten bohaty to kupuje i kvuli te vysoke cene. Trochu tim treba i rika, ze na to proste ma. Takze z toho duvodu absolutne nedokazu pochopit, tu snahu sehnat levne tohle jakoze luxusni zbozi (tricka, hodinky,atd…) Dyt timhle se ten kupujici totalne shazuje a dela se sebe saska.

                                                0 0
                                                •  

                                                  Opravdu???

                                                  Doporučuji Čapkovu povídku Čintamani a ptáci. Pro mě je to hra.

                                                  Bohatý blbec si koupí pocit výjimečnosti tím, že dá 4 tisíce ze jeden hadr. (To umí každý.)

                                                  A já získám svůj pocit vítězství tím, že ten úplně samý hadr získám lacino (a tak se vlastně vysměju prodavačům pocitu výjimečnosti :-)).

                                                  0 0
                                                  • snas89  

                                                    Jestli i nákup oblečení a trik se u tebe mění v boj a snahu o pocit vítězství…tak si nedokážu představit, co provádíš na trailech s kolem:)))))

                                                    https://www.youtube.com/watch?…

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    To jsem rád, že si konečně rozumíme. ;-)

                                                    0 0
                                                  • snas89  

                                                    Evidentně ne.

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Jo tak ty získáš pocit vítězství… Myslel jsem si, že to bude dneska nuda, ale hned je mi veseleji :-D

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Ruzny lidi maji ruzny demence a uchylky. I ja nejspis nejaky mam. Ale jsem docela rad, ze nakup obleceni ve me nevyvolava potrebu se vuci nekomu cizimu vymezovat a ze zakoupeni tricka ve me nezanechava pocit vitezstvi.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    A myslíš, že tenhle byznys s pocitem výjimečnosti je lidstvu prospěšný? (Celá firma Apple je na něm založena – minimálně od uvedení prvního iPhonu).

                                                    Dělá mi radost to prostě nabourávat.

                                                    0 0
                                                  • -b-n-x-  

                                                    Nabouravas i jine veci, ktere nejsou lidstvu prospesne? To musi byt sakra fuska :-) Ale zase je tu ten pocit vitezstvi ze?

                                                    0 0
                                                  • pocestny  

                                                    Ty seš prostě takový virus v matrixu.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    A proč ne? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    Děláš ze sebe každým příspěvkem ještě většího blbce.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Co VY o mně víte … ale fascinuje mě, jak do mě hezky kolektivně od klávesnice kopete a snažíte se ten matrix bránit nebo co.

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Já o tobě vím to, co sem o sobě píšeš. A zatím je to jedna pitomost za druhou (že ajťák není ajťák, že koupí falešného trička cosi boříš, že kdo s tebou nesouhlasí brání jakýsi matrix…).

                                                    0 0
                                                  • Kubiczech  

                                                    A software kradeš, programátore?

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Ne.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Kradez je to samy jako vyzkouseni tricka v obchode?!

                                                    0 0
                                                  • Kubiczech  

                                                    Kde to vidíš? O společenské nebezpečnosti toho a onoho snad není pochyb, ne? Jen tím výrobcům a prodejcům předraženého softwaru taky slušně uškodíš, a ten hřejivý pocit vítězství musí být ještě větší, když nedostanou ani kačku. Přišlo by mi směšné, kdyby programátor brojil proti nelegálnímu softwaru, a přitom sám nakupoval padělky po aukcích.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    Škodit výrobcům a prodejcům předraženého softwaru se dá mnohem zajímavějšími způsoby, například vývojem Linuxu a softwaru pro něj. Mít plnohodnotnou náhradu za Lightroom pro Linux, už bych dávno u sebe doma Windows zlikvidoval.

                                                    0 0
                                                  • -b-n-x-  

                                                    Darktable?

                                                    Chtel jsem se te zastat, ale kdyz jsi linuxak a porad mas Windows, tak to neudelam :-D

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    10 let používám MacOS a dnes jsem se tu dozvěděl, že jsem se stal obětí byznysu založeném na vyjímečnosti:( Zajímavý, že se tenhle hate na všechny trošku kvalitnější věci strhne v každym vlákně o kolech nad 100k;)

                                                    0 0
                                                  • Spider_29  

                                                    Nenabouráváš absolutně nic. Tvoje (ne)existence má na tenhle byznys nulový vliv.

                                                    0 0
                                    • Mr.Duck  

                                      No ty si pripad :)

                                      0 0
        • goofy  

          nevím, jak moc to standardizovali teď, ale jejich věčně atypické tlumiče a podobné srandy nadělaly vrásky nejednomu uživateli. :-) Jinak se mi jejich kola líbily, dokud nežačali tlačit 29 vždy a všude. Ale takové endurko, nebo kdysi SX Trail bych doma určitě snesl. :-)

          0 0
        • Spider_29  

          Tak zrovna Spešl je ten poslední, kdo kola osazuje neatypickýma věcma…

          0 0
        • logoman  

          Jasne kola to jsou fajn.

          Tady je v testu s par butique kolama a stejne vyhral spesl … Pokud daji solidni slevu, tak nejsou ani tak predrazeny.

          http://www.mountainbike-magazin.de/…545944.2.htm#1

          http://www.mountainbike-magazin.de/…tainbike.jpg

          0 0
          • Kamilac  

            takže SANTA CRUZE, je jenom o 2 body horší a není to tak sprofanovaná a nenáviděná značka ja SPE-blabla

            0 0
            • logoman  

              A das za nalepku 1500 Ecek?

              0 0
            • Mr.Duck  

              Me neni uplne jasny, ze Spesl je tuctova a ja nevim jaka znacka, a Santa Cruz ne? Vzdyt SC je uplne stejna tuctovka a vsude jich je milion :)

              0 0
              • logoman  

                Ja tomu taky prilis nerozumim. Teda vlastne ano v cr je to tak predrazeny (jestli diky neschopnosti distributoru pro EU), ze by nekdo mohl nebyt dojmu ze to je nejake premiovejsi kolo nez ten spesl.

                Jeste bych to pochopil u yeti, ktery dela samy drahy ramy, ale zrovna SC se da koupit v socka AL verzi.

                0 0
              • kubad  

                Znáš počty vyrobených kol u S a SC ?

                Mluvil bys jinak

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Jestli to nebude o tom, že s prodá trillion low end kol co sc ani nedělá. Kdyby ses podíval do bc, Washington, Californie, sc je tu rozhodně jedna z nejrozšířenějších značek.

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    Co je vlastne low-end u SC? Nejake ty pevnaky? Nebo neco z hniliku? Co jsem si vsimnul, tak uz prestali delat Hecklera, ale zase na druhou stranu zacali delat Bronsona i v AL.

                    0 0
                  • goofy  

                    Co je někde tuctovka je jinde kultovka. Tak je to se vším a nehledej v tom vědu. Kdyby jsi jezdil v Kanadě na RB nebo třeba CTM, tak všichni čumí, co to máš za bika. ;-)

                    0 0
                  • snas89  

                    Nejprodávanější model spešla je epic.

                    0 0
          • goofy  

            Nemáte nějaké testy i 27,5? Jinak jak se podíváš k sousedům, tak se ti SC hned zalíbí mnohem víc. :-)

            0 0
    • Baba-Ji  

      co treba nemecky Nicolai – http://www.nicolai-bicycles.com/…/enduro.html

      nebo Canfield Brothers – http://canfieldbrothers.com/frames

      …nebo ten Ghost (Path)Riot, ten by asi sel i vyzkouset(pres Mojekolo.cz?)

      0 0
      • alinceb  

        Byl bych za Nicolaie…pokud teda kousne, že za cenu carbonu bude mít „jen“ hlínu.

        0 0
        • scret  

          s tim, ze v tom bude jeste za vic, nez u LV:) ale nazivo je ION snad jeste hezci nez na foto…

          0 0
      • goofy  

        Nicolai je jeden z těch hliníků, co bych si doma uměl představit. ION 16 v Semipermeable green bych asi zvládl. :-)

        0 0
      • scret  

        Ghostu bude za chvili plny BFko…

        0 0
      • Kubiczech  

        Máte někdo zkušenost s objednávkou takových rámů? Za jak dlouho je český dovozce schopen dodat Canfield?

        0 0
        • Baba-Ji  

          koukal jsem na jejich web a zrovna nenabizeli, tak bud s tim skoncili, nebo tipuju az novou sezonu

          …nebo prubnout germanii/polaky/EU… tam by neco asi slo obednat (treba na bikemarktu se urcite nejaky shop najde, ktery je bude prodavat)

          0 0
    • Nikovlas  

      Moje vysněný kolo je Evil The Following. Má sice zdvih jen 120 mm, ale ve všech testech ho vyzdvihujou a srovnávaj spíše s AM/Enduro koly s vyšším zdvihem.

      0 0
      • scret  

        par Evilu jsem videl loni v Saalbachu a je to taky jeden z mych favoritu… Navic se tady jen tak nevidi…

        0 0
        • wilda81  

          Loni na Špičáku jsem jich taky pár potkal. Pěkné stroje…

          0 0
          • scret  

            trochu mi to prijde jako stroj ala vetrelec, kor v ty cerny… a to ja rad:)

            0 0
      • goofy  

        Evil se mi moc nelíbí, ale to si opravdu všichni výrobci myslí, že když tomu dají velká kola, tak se to hned vyrovná EN strojím a zdvih tomu nebude chybět? Na drnacvých kořínkách asi, ale když přijdou nějaké polety, které zrovna nemají odladěné dopady?

        0 0
        • Nikovlas  

          Nevím, který výrobce si co myslí, nicméně fakt je, že The Following je kolo s nejnižšími zdvihy, jaké Evil dělá. Třeba Wreckoning by nějaké ty polety zvládnout mohl… Ovšem nevím, jaká je tvá představa o EN strojích…

          0 0
    • kopp1k  

      Lemy, kup si prosím kolo viz fotka (sice 2015, ale takřka ta nej výbava) a slibuju, že se na něj přijedu podívat ;-).

      0 0
      • herrman  

        No tak to je hodně dobrá volba ;-)

        0 0
      • hctr  

        Az na tu vidlici jak tycku do rajcat.:)

        0 0
      • Lemy12  

        Je to krásný stroj , perfektně osazený ale jak říkám , za 150 litrů bych si ho rád vyzkoušel :)

        0 0
      • K2  

        Jezdím Canyon, jsou to super kola, ale 150 tis bych za Canyona nedal…

        Za ty prachy se dá postavit něco na rámu kultovní značky (viz výše)

        PS: Škodovky jsou taky super auta, ale za 1,5 mil se vyplatí mrknout se jinde…

        0 0
    • jerrry  

      Panove sorry, asi se mnou vetsina nebude souhlasit, ale tady na sebe (dle meho skromneho nazoru) narazily tri zcela ruzne svety = tri uhly pohledu, ktere uz z principu veci nemuzou nikdy dojit k podobnemu zaveru :-) :

      1. „socky“ .. omlouvam se za ten termin, nemyslim to zle, ale je to nejlepsi oznaceni nekoho, kdo 150K za kolo nikdy dat nemuze … trebas jen v danou chvili … nazory techto lidi jsou cista teorie bez jakekoliv vazby na realitu .. tudiz bezcenne … sice tu budou s nadhazovat nejruznejsi perly z katalogu, ktere sice nikdy ani nevideli, ale nasli pouze nekde na netu, ale sorry .. na tyhle nazory se*e pes ..
      2. „skorosocky“.. ktere by si snad nekdy neco podobneho mohly dovolit, ale bylo by to XY mesicu brutalniho setreni a sebeodrikani .. takze je to stale vicemene v oblasti "teorie"nebo spis snu … pak se nedivme, ze tihle lidi, by si za ty sileny love koupili neco hoooooodne exkluzivniho .. nebyla by to pochopitelne zadna tuctovka, stavelo by se to na zakazku a jakekoliv pripadne prakticke problemy (servis, dostupnost, slozitost, narocnost na servis atd..) jsou irelevantni .. chapu … sen je proste sen … a kdyz uz se plni, nema cenu resit drobne prakticke problemy ..
      3. no a pak je tu nekdo, kdo si chce jen udelat „radost“ …koupi si kolo za 150, 200, 250, 300K … jasne, je to „balik“, ale dotycny to zas tak moc neresi .. ani nemusi .. zadny setreni, zadna pujcka … proste ze srajftofle vytahne „cash“ nebo kartu … hotovo .. terminal pipne a tim utrata konci .. a tenhle typek chce proste jen hodne dobry kolo, ale hlavne chce ho hned .. neresi zas tak moc, zda jich v CR je 10 nebo 50. Hlavne ho zajima, ze se na nem projede uz pristi vikend .. nebude cekat na nejakyho kuryra az mu z Nemecka doveze krabici, a nebude resit, ze si ma poladit hazku, nebo ze nedejboze je ohla patka .. bo se na to nekdo vysral ..

      takze tenhle typek proste pujde nekam, kde jsou nachystani vzit ty jeho $$ a dat mu za to nejaky odpovidajici produkt .. takze kam by mel jit ? Pochopitelne do Speslu, nebo do Canona nebo do Treku .. A ze si nejakej uhrovatej student a vasnivy diskuter z inet fora o jeho Speslu mysli, ze to za $$$ nestoji ??? Tak to ho fakt netrapi :-)))))

      OK … dostane sice """"tuctovku""""", ale na to sere pes, a ON v podstate taky .. ma dobry kolo, a bude to jezdit, bude k tomu servis, vse pohoda a klid … ano i tenhle typek si mozna jednoho dne vysni nejaky kolo, ale nebude to za 150 a nebude to resit tady :-)

      0 0
      • petr99  

        no, rozhodně to má hlavu a patu, a i souhlasim, ale můj názor asi řešit nebudeš :), spadám (doufám že jen zatim) do skupiny 1 se sny skupiny 2 :D

        0 0
        • jerrry  

          hele … nebylo to fakt mysleno ve zlym :-) jen jsem se snazil rict, ze se nekteri lidi proste nemuzou shodnout …

          mam znamyho (v rodine), kterej ma asi 4kola .. kazdy tak za 100–200 kila .. nektery mozna i vic .. proste jen takova zivotni radost (vek uz na to ma) … a krome toho prvniho (a i ten je hodne „echt“) to byly vicemene stavby na zakazku …

          no a tenhle typek si pred cca pul rokem chtel udelat znova radost (duvody uplne neresim, ale co takhle vyrazne zlepseni zdravotniho stavu ??) a proste zjistil, ze by si rad vyzkousel 29". Tak proste sel a doplnil „staj“ … svete div se .. nechtel to nijak slozite resit … tak proste sel a „vymazl“ nejakych 130 za Epica .. z jeho pohledu „zadny problem, pohoda a radost“…

          Verim, ze z pohledu jineho cloveka to muze byt naprosto nepochopitelny krok … jenze ON to vidi jinak … i ja bych za to kolo (Epica) nikdy ty $$ nedal .. asi bych vzal jinej model (??) .. ale jsou to moje $$$$ ??? Nejsou … a zalezi vubec na mym nazoru ??? :-) A nekdo jinej by to zase videl uplne jinak. takze kde je pravda ????

          0 0
          • Kubiczech  

            A chceš teda poradit nebo ne? Se nějak přestávám orientovat, do jaké sorty že to vlastně patříš.

            0 0
            • jerrry  

              ja ? Ja poradit nechci ! Ja nejsem OP :-) Ja si jen dovolil napsat svuj nazor na ten zmatek, co se tu vyrojil ..

              Ja nad novym kolem premyslim taky … ale to (dotaz) teprve prijde … pokud vubec teda, protoze zatim bych to osobne videl na MJ 3 :-)))))

              0 0
              • Kubiczech  

                A, tak promiň. Nenapadlo mě, že by tohle mohl vyplodit náhodný kolemjdoucí. (:

                0 0
          • petr99  

            ne, já to chápu, rozumim a souhlasim, nijak si to neberu, rád to o sobě sám prohlásim. Možná bych doplnil 4. skupinu – chlápci s naditou peněženkou ale představou (kterou mají samozřejmě dávno v garáži) o kole jako „skorosocka“.

            A k tomu známýmu – když něco takovýho slyšim, chce se mi skoro brečet, protože za ty prachy by se dal postavit docela extra stroj, a takovýhle lidi jdou, neřešej, koupěj kolo, který má zvuk a hotovo, neřešej nic, jak jezdí, čím je ověšený, ani nemaj nějakou vlastní srdcovku jak v značkách kol, nebo i komponentů. Prostě k tomu kolu pak nevidim ten vztah, oproti tomu, kdo taky dejme tomu má i těch 5 kol a peněz jako sr***k, ale kolo si prostě vybírá, hledá, staví, tomu to prostě přeješ, protože něco o tom ví, a má k tomu vztah. Ale taky to nemyslim zle vůči tvýmu známýmu.

            0 0
            • Barak  

              Spoustu lidi vc. me ma proste kolo jen jako sportovni naradi. Neresi jestli je na tam napsano Canyon nebo nejaka z exkluzivnich znacek, ktere jsou v tomhle vlaknu vyjmenovány. Treba ja chci kolo s dobrym pomerem cena/kvalita a nejsem ochoten priplacet za nejakou exkluzivni znacku, nevidim duvod. Muj vztah ke kolu je takovy, ze aby me dobre svezlo a uzil jsem si jizdu, musim se o nej starat. Ale tim to konci. Takhle bych rekl, ze to ma spoustu lidi. Nebo alespon lidi v mem okoli.

              0 0
              • petr99  

                Dobře, neřešíš značky, takže nemáš ty srdcovky, ale stále koukáš na kvalitu osazení a hledáš to nejlepší cena/výkon, ne ?

                0 0
                • Barak  

                  Tak to je jasny. Jenom jsem ti chtel nabidnout jiny pohled kvuli tvemu udivu nebo dokonce pohorseni tim, jak si nekdo muze koupit za kilopade tuctovku.

                  0 0
            • Mr.Duck  

              No a co teprv kdyz si predstavis, ze nekdo kolo i vybira, stejne vybere spesl, a da za to jeste dvakrat tolik? To te musi polozit, ne? :)

              0 0
      • Vilém  

        A smysl tveho sahodlouheho prispevku je jaky?

        0 0
        • logoman  

          Asi nejaky kastovani jak to bylo za komara, dneska si muzes kolo za 200k klidne pujcit a udelat si nazor a pak celkem fundovane sdelit nazor.

          0 0
          • jerrry  

            logomane .. ja fakt nekastuji … jen jsem se snazil do silene debaty na tema „Jake kolo za 150K“ vnest nejake novum .. tot vse …

            0 0
            • logoman  

              Jaky novum si prinesl?! Doted tu radili kola – OK. Pak mensi OT od „LV nazzi“ o parametru ktery nikoho krome lidi bez pratel nezajima – to je folklor a nakonec tvuj slint.

              0 0
              • kubad  

                No když u top karbonového rámu v testech napíšou že si jede kam chce a že ho nedoporučuji pro jezdce nad 80 kg tak je to asi důležitý parametr bude

                0 0
                • scret  

                  to muze napsat jenom clovek, kterej nema kamose..:))))))

                  0 0
                  • logoman  

                    Jeste je usmevny kdyz nejsou schopni dohledat hodnotu toho parametru, navic diky tomu, ze nemaji kamarady tak jim s tim nikdo neporadi …

                    0 0
                    • scret  

                      ty jsi mi dneska ale prskajici kocourek…:)

                      Z diskuzi jsem mel pocit, ze jezdis casto sam ty… Navic porad nam lezes do toho blbyho vlakna lidi bez kamaradu… Jestli tobe neni tak trochu smutno logomane…:)))

                      0 0
                      • logoman  

                        Prave sem to zminil na projizdce a od te doby se mnou uz nikdo nechce kamaradit. Prej mam radsi resit jak na tom kole jezdit nez resit kraviny … :-(

                        0 0
                • Kubiczech  

                  To říkají i o RS1 a kolik lidí ji spokojeně jezdí.

                  0 0
                  • kubad  

                    jj

                    oni to nejen říkají ona je to pravda, i proti Sidu je to poznat, ale s XC kolem to až tak nebolí, jezdivalo se i s 28mm nohama dřv

                    0 0
      • goofy  

        Tak teď ještě zjistit, k jaké sortě patří tazatel a máme vyřešeno… :-)

        0 0
        • Lemy12  

          Abych se přiznal patřím k sortě 3:)

          Ale peníze taky neseru ..

          Jak už tu bylo řečeno že každý má nějakou srdcovku, u mě je to právě Speš l:)

          0 0
          • scret  

            takze sam sebe pokladas za prachatyho blbce bez vkusu?:) Tos mel napsat hned…

            Co se tady clovek jeste nedozvi:))))

            0 0
            • Lemy12  

              Blbce bez vkusu ? :D

              Čím sem si to vysloužil ?

              0 0
              • scret  

                "no a pak je tu nekdo, kdo si chce jen udelat „radost“ …koupi si kolo za 150, 200, 250, 300K … jasne, je to „balik“, ale dotycny to zas tak moc neresi .. ani nemusi .. zadny setreni, zadna pujcka … proste ze srajftofle vytahne „cash“ nebo kartu … hotovo .. terminal pipne a tim utrata konci .. a tenhle typek chce proste jen hodne dobry kolo, ale hlavne chce ho hned .. neresi zas tak moc, zda jich v CR je 10 nebo 50. Hlavne ho zajima, ze se na nem projede uz pristi vikend .. nebude cekat na nejakyho kuryra az mu z Nemecka doveze krabici, a nebude resit, ze si ma poladit hazku, nebo ze nedejboze je ohla patka .. bo se na to nekdo vysral ..

                takze tenhle typek proste pujde nekam, kde jsou nachystani vzit ty jeho $$ a dat mu za to nejaky odpovidajici produkt .. takze kam by mel jit ? Pochopitelne do Speslu, nebo do Canona nebo do Treku .. "

                ale ma chyba, automaticky jsem priradil 3.skupine zrejme i vlastnost, ze jim je vlastne jedno, co koupej…

                Tobe to ale evidentne jedno neni, tak nevim u koho je ta chyba v chapani definice… Jestli u tebe ci u mne…

                0 0
                • Lemy12  

                  Teď jezdim s works fsr 2011 ,, miluju,, to kolo (a i když ho zanedlouho nahradím novým, bude mi v obýváku věset na zdi :)) a proto chci zůstat u spešlu..

                  Co koupim mi jedno určitě neni , ( už jen proto jsem založil tohle téma :) ) miluju jízdu na kole a jezdím minimálně 4× do týdne a když ty peníze mám chci si koupit stroj který mi bude dělat radost na dalších 5 let :)

                  0 0
                  • logoman  

                    Takze skupina c.1 kdyz na to musi dalsich 5 let setrit …

                    0 0
                  • scret  

                    v tom pripade porad nechapu ten podnet zalozit tohle vlakno…

                    0 0
          • logoman  

            A to musis kupovat jen experta?! To to nebude tak zhavy :-)

            0 0
          • Tehu  

            pockej na nove Endurko, v pripade Stumpu bych do Expertu nesel a ani Elite nestoji vybavou za ty prachy :-( zkus pozadat nekde v kamenaku o predobjednavku verim ze ti sundaj 10–20proc a mozna ho budes i do vanoc mit. Ale pockej na nove 2017 modely. Pozor ale posledni terminy predobjednavek muzou byt uz v srpnu !!!

            0 0
            • Lemy12  

              V případě stumpu bych o tom hodně přemýšlel , ale enduro 2017 prý bude laděno už hodně do Endura:)

              0 0
              • Tehu  

                Jo zatím jen spekulace :)

                0 0
              • Kubiczech  

                U Stumpu by mě mrzelo, že za ty peníze nemám Öhlins vidlici, protože ta chodí fakt libově. Z mého pohledu je velká škoda, že je jen na S-Worksu a nepronikla do nižších řad. Bohužel to asi nikde neukecáš. (:

                0 0
                • hctr  

                  Ta vidlice se da objednat preci i zvlast a neni o tolik drazsi nez treba fox. :)

                  0 0
                  • Kubiczech  

                    Co jsem slyšel, tak se zatím zvlášť objednat nedá. Nebo máš jiné informace? Každopádně jestli se to dá takhle elegantně vyřešit rovnou v Concept storu, tak to je jiná.

                    0 0
                    • hctr  

                      No 140 tka se da uz objednat dost dlouho a ty verze 150 a 160 budou mit kazdou chvili taky, jestli mu ju v obchode predelaji zalezi uz jen asi na prodejci neni obchod jako obchod, nekdo je neochotny a rekne si, ze vidlici sundanou z kola zvlast neproda apod. :)

                      Kazdopadne chod ohlinsu je super s tim s tebou plne souhlasim.

                      0 0
      • Kire  

        Výše příjmu nebo stav konta nijak nesouvisí s úrovní znalostí a schopností poradit tazateli.

        0 0
        • jerrry  

          ???? :-) :-)

          ale dyt ja mu radim totez … ja jsme se mu snazil poradit, at HLAVNE neposloucha socky … protoze ty mu poradi cokoliv, hlavne aby to bylo v souladu s jejich revolucnim videnim sveta = viz . treba SPESL = predrazenej americkej hajzl :-)))))

          0 0
          • Kire  

            Poradit může kdokoliv, rozhodnutí je na tazateli.

            0 0
            • jerrry  

              toz pak jen doufam, ze si vybere dobre … myslim z uhlu pohledu nekoho, kdo je ochoten/schopen dat za „blby“ kolo 150K …

              .. protoze jestli se „utopi“ v diskuzi s lidma, co jsou schopni vyhodit svy uspory za kolo ve sleve a pak jeste resi, zda je lepsi k tomu dokoupit „origo"dres "original“ nebo z Alixpressu, pak mu <#makro_dosad_sve­ho_Boha> pomahej … :-) :-) :-)

              0 0
      • hctr  

        Tak asi do vetsiny nezapadam, ale souhlasim s tebou ve vsech smerech. :D

        Tech lidi z bodu c.3 znam moc a vim, ze pro ne cekat i tyden je moc, kdyz je novinka, hned ji musi mit 1. a nez by to tady vsecko prodiskutovali z ostatnima tak si mezitim koupi 3 dalsi kola :)

        To, ze tady drtiva vetsina radi borcovi o kole za 150tis a sami maji kola za mene nez pulku ne treba zminovat a na nejake grafy tuhosti bych se asi za sebe vysral, cemu mi je extra tuhy ram kdyz pak stejne dotycny jezdi jak lampa.:)

        0 0
        • alinceb  

          Tak už jen to, že dotyčný přijde pro radu na BF znamená (ať už je BF jakékoliv), že chce vybrat co nejlépe, že se o to zajímá a že není jen pracháč, který musí mít nového S-workse v ten den, kdy první várka přistane na krámě, protože je to pro něj otázka prestiže.

          PS: Jsem skorosocka druhé kategorie, jen jsem si svůj sen už splnil (teda bez šetření a odříkání). Naštěstí mám i jiné sny, které na splnění teprve čekají…:)

          0 0
          • hctr  

            Ja to chapu, jen je trosku nesmysl kdyz mu radi nekdo kdo ma htcko za 20 jake soi ma koupit kolo pricemz na podobnem kole v zivote nesedel, za 150 uz zadne kolo neni zmrvene, je to jen o sympatiich a o adaptabilite cloveka jak rychle se s tim strojem szije.

            0 0
      • -b-n-x-  

        No a přesně pro první dvě skupiny existuje specializovaná značka Socializet :-)

        0 0
      • Lemy12  

        Tohle to je naprosto , ale naprosto přesné ! :D

        100% s tebou souhlasím ! :)

        0 0
        • jerrry  

          Lemy … presne to je (nebo aspon doufam), protoze jsem sam sel presne touhle cestou … pred nekolika roky … svoje prvni poradny kolo jsem si koupil prave timto stejny, „silenym“, zpusobem .. proste jsem prisel do obchodu a rekl „dejte mi to nejlepsi co tady mate“… on byl skoro podzim, vyber uz byl trosku omezeny, ale to je asi jedno … a odvezl jsem si Spesla Stupmjumper, rok uz vlastne nevim, model uz vlastne taky nevim … myslim za 120K to bylo .. na to „s*al“ pes, bo mi to bylo jedno ..

          .. sice jsem ho pak behem dalsich 5 mesicu jeste nechal doladit za dalsich 30 … uplnejma volovinama .. XTR namisto XT atd .. ale proc ne ? Mam si ty $$ vzit do hrobu ? Chapu, ze prave ted se asi 99% pravovernych bikeru z BF krizuje, co jsem to za ******, ale ja si jako debil nepripadam …(mozna jen trochu) .. jednak jsem v ty dobe nakupem toho kola vlastne hodne penez usetril (coz by asi vyzadovalo vysvetleni na samostatny tema), a jednak jsem timto „silenym“ krokem vstoupil do sveta cyklistiky … :-)) .. Pravdepodobne jsem se tak vyhnul nekolika infarktum, prodlouzil jsem si zivot o XY let a zlepsil si fyzicku … aspon trochu .. coz se v mym veku hodi … btw .. toho Stumpa mam doted … stale moje NEJ kolo .. jen tezko se smiruju, ze bych ho mel nekdy vymenit … jezdim na nem porad .. a porad mi BOHATE staci …

          .. jako ano, trochu si hraju s predstavou, ze si za podobny $$ necham postavit dalsi kolo … nejakou „extra zakazku“.. v mym pripade by to asi byl jiz zmineny Ibis Mojo 3, ale … jen proto ze mam "zakladni"kolo na kterym muzu jezdit … kdyby mi zitra nekdo myho stumpa ukradl, pak jdu tady v Brne do Speslu a hledam nejakou podobnou nahradu … coz bude asi zase STump, pripadne Epic … a nad nejakyma plkama, ze Spwsl je to masirka nebo masovka, bych se jen usmival .. :-)

          0 0
          • scret  

            ja rikam, jen vice takovych…

            Diky podobnym lidem ty vyrobci vydelaj penize a tak nam mohou prinezt stale nove a nove, narocnym vyvojem ziskane, lepsi zarucene veci jako jsou nove standardy vseho moznyho, kazde 3 roky novy prumer kol, rozmer tlumicu atd. podporene kvalitnim marketingem…

            Takze diky za to.

            0 0
            • jerrry  

              no tak .. rado se stalo … :-) ja sam .. v oblasti, ktera me skutecne zajima a ve ktere se snad i trosku vyznam .. rikam to samy .. dekujme Bohu za idioty, co svoji nakupni aktivitou roztaci kola prumyslu .. jez nam zkusenejsim, cas od casu, prinese, neco zajimaveho … :-) protoze bez toho by to tak nejak neslo …

              … i kdyz si nejsem tak uplne jisty, zda muj nakup meho jedineho kola, cca pred 7 lety, umoznil zprofanovane firme Specialized prezit kriticke obdobi, zatimco odbornici Tveho typu vyckavali a odmitali investovat sve tezce nasporene koruny :-)) Pripadne kupovali neco jineho … tak me napada otazka.. mohu-li … . co jsi koupil Ty za poslednich, dejme tomu 5 ci 6 nebo 7 let … at se i my, hloupejsi, poucime, kam investovali znalci ? :-) :-)

              0 0
              • goofy  

                On to myslel spíš ironicky…

                0 0
              • scret  

                :)))

                pojd, jeste to chce ale trochu ty stavicky:)) Alejo, bez takovych jako ty by tu byla jinak nuda…

                Co z toho tedy prosim vyplyva? ze jsi socka, ale cejtis se byt tak trochu lepsi sockou nez jsou to ti ostatni??:))

                0 0
                • jerrry  

                  screte .. jsem ochoten Te nechat zit … zamotal jsi se do vlakna, kde Tvy rady jsou, prave ted, ku hovnu .. sorry … muzes to akceptovat, muzes o tom diskutovat … ale podstatu to nezmeni .. tim nija nezpochybnuju tvoji erdudovanost k jinym dotazum .. sam Te povazuji za docela uzitecnyho experta, ale tady uz jsi mimo … nechame toho, OK ?

                  .. ad moje osoba .. socka .. atd … prijmes moje vysvetleni, ze jsem (pravdepodobne) „lepsi socka“ nez vetsina zde prispivajicich ? Nebo nutne touzis po nejakem dukazu ?

                  0 0
                  • scret  

                    :)))) ja vedel, ze to prijde a budes se chtit pochlubit:))))

                    Pockej s tim dukazem misto slibu radsi do rana, jinak asi neusnu:)))))))))))

                    Nemuzu nez souhlasit, my rady jsou „ku hovnu“, prtze zakladatel se chova trochu zmatene a prestoze chce vlastne jen toho spesla, zalozil tohle vlakno:)

                    Ale klidne se odkopej jeste vic…

                    0 0
                    • jerrry  

                      PYCHA … tohleto zpusobuje obycejna pycha .. mel jsi vyjimecnou sanci „dotknout se hvezd“… nabidl jsem Ti ji dokonce 2× .. ( i kdyz ne zcela umyslne .. ale i tak jsem byl ochoten prijmout SW chybu BF fora za „svou“) .. stacilo pouze pokorne reagovat na kteroukoliv z tech dvou mych reakci … napsat neco ve smyslu "PROSIM… nezlob se … atd … " a do konce sveho … jak to rict bez urazky … tupeho a bezvyznamneho zivota (fakt nic ve zlym), jsi se mohl chlubit, ze jsi kdysi potkal nekoho … no nicmene to uz je ted jedno … rozhodnuti jsi ucinil … kazdy z nas ma v zivote jen nekolik zasadnich sanci .. a Ty jsi prave jednu z nich definitivne prosral :-) Aby bylo jasno … ono je klidne mozny, ze Tvuj osud Ti jeste nachystal jeste neco vyrazne lepsiho a zajimavejsiho nez tuhletu diskuzi a me … osobne o tom sice pochybuji a nebudu tak na 99,99% daleko od pravdy, ale nikdy nevis … osud je zvlastni vec :-) :-)

                      0 0
                      • lazza  

                        To jsou teda blaboly, ale sorry, fakt nic ve zlym, nechci Te urazet. Jen ze z toho prvniho prispevku o sockach, kterej naznacoval aspon pokus o logiku, ses dopracoval k temhle slintum, Ty osude :)

                        0 0
                      • scret  

                        :DD

                        Ver, ze jsem i ja rad, ze jsem tu moznost „dotknout se tvoji hvezdy pros..al“…

                        Jinak doporucuju obcas vynechat onanii nad svoji vyjimecnosti a jet se projet, zabira to…:)

                        0 0
                • jerrry  

                  screte .. jsem ochoten Te nechat zit … zamotal jsi se do vlakna, kde Tvy rady jsou, prave ted, ku hovnu .. sorry … muzes to akceptovat, muzes o tom diskutovat … ale podstatu to nezmeni .. tim nija nezpochybnuju tvoji erdudovanost k jinym dotazum .. sam Te povazuji za docela uzitecnyho experta, ale tady uz jsi mimo … nechame toho, OK ?

                  .. ad moje osoba .. socka .. atd … prijmes moje vysvetleni, ze jsem (pravdepodobne) „lepsi socka“ nez vetsina zde prispivajicich ? Nebo nutne touzis po nejakem dukazu ?

                  0 0
        • lazza  

          Hele a pročs tady teda založil to vlákno, když už dopředu víš, že si koupíš Spešla?

          0 0
          • jerrry  

            .. tak on to nevedel .. ale kdyz si precetl ty alternativni kydy, tak mu asi je jasny, ze mu nic jinyho nezbude … sorry :-)

            0 0
            • Lemy12  

              Já nevím čím to je ale 100% souhlasím se všim co píšeš:D

              0 0
              • alinceb  

                Je jasný, že když je pro tebe Spešl „srdcovka“ (sice nechápu proč, ale stát se to může), tak ti bude vyhovovat, když ti někdo přizvukuje, jak je to super značka. Naopak o kriticích si budeš myslet, že tomu nerozumí a nebo jsou prostě ty socky. Když jsi vnitřně rozhodnutej pro Spešla, tak si ho kup a nemarni tu svůj i náš čas…;)

                0 0
                • Lemy12  

                  Vlákno sem založil jelikož sem chtěl slyšet názory na ty kola + vlastníků jiných strojů kteři aspoň trochu ví o čem mluví , 100% pro spešla rozhodnutý nejsem a když ho někdo kritizuje určitě si nemyslím že tomu nerozumí , rád si poslechnu jeho názor (taky i proto sem založil tohle vlákno)

                  ;) :)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Ja myslim ze mas tezkou volbu. :) ma ly znacky neresis a vybrat mezi speslem a canonem neni jednoduchy. Pro mne byl canon dycky top, tak bych bral canona. Vzhledem k tomu zejsem jezdil spesla nizzsi tridy, tak mam vzpominku na malu vydrz lozisek. Treba u epiku to bylo v pohodě, ale to byl rok 2006.

                    0 0
            • lazza  

              Rekl bych, ze vedel – podle toho, co pise vyse: miluje spesla, chce spesla, staryho stumpa si povesi na zed atd atd. Nic proti tomu: ale proc teda proboha tohle vlakno? Snad aby nasel nekoho podobne naladenyho, kdo ho postrci a potvrdi, ze vybral dobre. A to se mu zjevne ve Tvy osobe povedlo, viz koment nize.. :)

              0 0
              • jerrry  

                no nejvetsi „prdel je“, ze kdybych mu mel poradit ja hned od pocatku .. tak ja mu Spesla nereknu/neporadim .. s jeho rozpoctem bych mu doporucil Mojo 3 nebo Mojo HD3 … coz jsou moje "srdcovky, podle toho, co chce jezdit .. pokud tedy je ochoten akceptovat stavbu a veskera rizika s tim spojene …

                pokud chce dojit to obchodu, koupit a odjet .. pak moc alternativ nez Spesl pripadne Canon asi neni .. asi jeste Trek a Scott, ale ty neznam .. jsem amater :-)

                0 0
                • straka  

                  Třeba si Lemy koupí tvůj sen co ty víš.:)

                  0 0
                • scret  

                  jak jsou prosimte rizika stavby??:))) pokud tam ten keš je, tak si to muzes prijit koupit skoro jak toho spesla, prtze to nekdo za tebe vybere a posklada a patricne oceni..

                  0 0
                • Mr.Duck  

                  Zas jestli mu vyhovoval Stupmjumper, tak si myslim ze Ibis nebude uplne dobra cesta, vzdyt sou to oproti S hrozny kozy :)

                  0 0
      • wilda81  

        Co lidé, kteří mají stejné prachy jako tazatel, ale chtějí něco neokoukaného? Ten patří kam v tom tvém skatulkovani? ;)

        0 0
    • jerrry  

      Jako smysl ? ANo, napsal jsem to sahodlouze, abych ponechal ruznym lidem prostor si domyslet pointu … domnival jsem se, ze k tomu staci :

      1. zakladni inteligence
      2. schopnost cist a rozumet psanemu textu
      3. schopnost dedukovat

      vse vyse uvedene v ramci schoposti bezne populace, ale … pokud ne ..... pokud fakt ne … tak OK … tak to prelozim do vesnicke mluvy :

      „kdyz ses socka, nemuzes radit bohatym :-) protoze rady tech, co na to nemaji, jsou lidem, kteri na to skutecne maji, tzv. na … no… na ..****“ :-) je to to, cos chtel slyset ??? :-)

      0 0
      • Vilém  

        I pri sve chabe inteligenci jsem toto pochopil, ale ten smysl mi stale bohuzel unika.

        Pokud to teda bylo na me, osobne problemy s razenim prispevku nemam.

        0 0
        • jerrry  

          Vileme, tak uprimne … zrovna Tebe jsem „urazit“ nechtel .. uprimne ani jsem neprepokladal, ze by se tak mohlo stat … a radost mi to tedy moc nedela … nicmene vysvetleni zde … ad smysl ?

          ze treba nakup onoho „nenavideneho"Spes­lu (ci jakekoliv jine "zprofanovane"znac­ky), za .. dejme tomu … 150K … muze mit uplne jiny vyznam pro nekoho, kdo tu sumu proste jen tak vytahne s kapsy .. chce jen funkcni vec .. a zas tak moc to neresi … oproti nekomu, kdo ty love proste nema .., a tak jen behem horkych letnich noci sni svuj soukromy sen na tema, ze by si snad, jednou takove $$$ mel … a pak by zbytku sveta ukazal .. "CO JE TO MTB“ :-)

          0 0
          • scret  

            ty jsi mi ale komediant:)

            Jen by mne zajimalo, na jakou kategorii se citis ty?:))

            Myslim, ze je nepodstatny bavit se vubec o nejaky 3.skupine, prtze tenhle clovek nechce poradit na foru, ale jde do nejblizsiho conceptstoru, ke sterbovi atd. Proste tam, kde maj ty nejdrazsi a stylovy bajky a koupi…

            Dulezity pro nej je jen to, jak bude vypravet kamosum, ze si vcera koupil bajk za ctvrt mega…

            A je mu celkem fuk, jestli je to shitka nebo mohl mit za ten peniz lepsi… dulezity je pro nej ten machr index…

            Myslim, ze daleko hodnotnejsi je skupina rekneme druha, prtze to jsou ty pravi fajnsmekri a fandove…

            0 0
            • jerrry  

              omlouvam se za prodleni, ale nejak jsem tento post prehlidl. Dovolim si postupne :

              1. ano, souhlasim s Tebou, ze kat. B je z pohledu BF asi nejcennejsi .. bo to jsou lide, kteri MTB ziji .. dokazi si nasetrit na neco, co je vlastne mimo jejich vesmir a pak si doprat SEN .. je to super .. a ano, to jsou ti pravi fajnsmekri a fandove .. za me SOUHLAS !!! Gratulace a blahoprani … jenze tech lidi moc obecne neni .. protoze nasetrit na neco, co vyrazne prevysuje tvuj rozpocet neni jednoduche .. staci malo a „sen jde stranou“… deti, manzelka, prace atd ..
              2. ad kat. 1 .. urazet nekoho jen proto, ze ma $$$ neni fer .. howgh .. ano, muze jit do konceptstoru .. a nakonec tam pujde .. protoze i kdyz se slusne optal lidi na nazor, dostalo se mu, namisto rad, jen blabolu a urazek. On nemuze za to, ze jsi chudej .. a ty nemuzes za to, ze on je bohatej … urazkami a napadanim na tom ic nezmenis …

              Lide mi mozna nechodili do konceptstoru jak casto jak slepe ovce, kdyby experti jako „Ty & ostatni“ dokazali prekousnout, ze nekdo ma vyssi rozpocet. Nezavideli a nedavali mu to sezrat … kdybyste mu tady dali smysluplnou alternativu, opakuji _SMYSLUPLNOU_ pak by diskuze snad vypadala jinak ..

              a z toho jak Lemy vystupuje si nemyslim, ze by kolo kupoval proto, aby machroval pred kamosama .. lidi, co si muzou dovolit kupovat drahy veci, uz vetsinou machrovat nepotrebuji … to je prave rozdil mezi tema, co na to maji, a tema, co si na to musi nekde pujcit (Cetelem, Provident a spol) :-))

              1. ad otazka co Ja .. ? No, ja se citim, tak nejak na kat 3. Asi.. snad … Pokud nejaka drobna vec, o kterou jevim zajem … v nasem pripad kolo .. ma cenovku s mene jak 5 nulami, pak je mi vicemene jedno, jake cislo je na zacatku … pochopitelne s jistou nadsazkou … u kola me asi nebude trapit 100, 200, 300 nebo 400 .. ale uznavam, ze na 5 a vys bych se dostat nechtel .. nebo by me fakt zajimalo co je to zac a proc je to tak silene drahy … a ano, je mi naprosto jasne, ze mi to nemusis a nebudes verit a .. uprimne .. je mi to naprosto u ****** :-)

              Ber to z ty lepsi stranky .. me je o 20 let vic jak tobe .. az ti bude jak me, budes to treba videt uplne stejne .. a pokud ne .. nekde jsi ve svym vyvoji (financnim) udelal chybu :-)))

              0 0
              • scret  

                tleskam, takhle dokonalou financni analyzu jsem dlouho nedostal:)))) Navic takhle na dalku, az z Kurimi. Bravo:)

                Skoro se zacinas projevovat jako jeden zdejsi kolotocar, ze by alterego?

                Kazdopadne tva teorie ma svy mouchy. Me je celkem uplne sumak, jestli si nekdo koupi kolo za pade, kilo nebo dve… Spis mi vzdycky slo o to, jestli je to nadsenec nebo pozer…

                Ale je vtipny, jak se citis byt nad veci, ale mas potrebu od zacatku urazet kazdyho, kdo ma jiny nazor:)

                Jinak svy prachy si klidne nech… napsal jsi to hezky, me je o tech 20let min a tak si muzu uzivat penize i mladi… a prijde mi to celkem fajn:)

                Dovolim si taky jednu malou analyzu:) Chapu, ze ze se nas tu snazis ohromit, kdyz jinak uz to nejde…

                Kazdopadne ti preju toho 7let staryho spesla, i samozrejme to, ze si muzes koupit kolo za pul mega… Ale zrejme jsi na to uz prisel sam, ze ti to vlastne nic neda a tak ti vlastne zbylo uz jen to cereni zdejsich stojatych vod:))

                0 0
                • jerrry  

                  Tak jo .. uznavam … vyhral jsi … neni to jednoduchy priznat .. argumenty mi defintivne dosly … dostal jsi me na lopatky .. :-) Drsne a totalne … :-) :-)

                  A ted jeste prosim, porad Lemymu co si ma vlastne koupit za svy penize za to vysneny kolo … a muzeme to snad uz uzavrit ?? :-)

                  0 0
                  • scret  

                    Jak, co? Samozrejme toho spesla… Jinak nebude stastnej… Srdci neporucis:)

                    0 0
      • Albek  

        Tak to se raději nebudu ptát prodavače v obchodě,protože ten má 15k hrubého :/

        0 0
        • jerrry  

          uprimne .. ? prodavac v obchode je tam od toho, aby mi mi poradil .. co nejlepe .. a ja „jebu“ na jeho plat … pokud svoji dobrou radu vaze na svuj plat … pak je tam blbe … coz je jeho problem, nebo spis problem jeho zamestnavatele :-))))

          Preneseno do jine casti reality .. jdu nekam na jidlo … rekneme na stejk za 150 USD ..

          mam se ptat cisnika, kolik on bere za den a zda mu to maso pripada drahy nebo levny ???? :-)

          … aby mi jako neporadil naschval blbe … pripadne do toho jidla treba neflusl ???

          … nebo se mam spolehnout, ze cisnik v hospode se stejky za 150 USD za kus, je proste profik, nezavisle na jeho platu, nazorech, sexualni orientaci, atd … ?????? :-)))

          Boze … :-)

          0 0
          • Albek  

            Moment,větou „kdyz ses socka, nemuzes radit bohatym" si odkazoval na první skupinu tvé analýzy ? Pokud ano,tak to se omlouvám,já to bral celoplošně na chudé obyvatelstvo :)

            0 0
            • jerrry  

              … ale dyť já se za tu „socku“ …jako termín samotný .. omlouval .. .chápu , že to není nijak pěkný nebo příjemný označení, ale .. upřímně … je jedno z těch nejpřesnějších, co lze v daném okamžiku použít …

              BTW … každý by se měl smířit s tím, že pro někoho dalšího je „socka“ .. v tom není žádná hanba .. chci snad někdy konkurovat někomu, kdo má jachtu za 1M ??? a teď myslím EUR nebo CZK ? nebo za 10M Eur? nebo 100M Eur ? Být „socka“ prostě není hanba … je to je schopnost vnímat souvislosti … toť vše .. pouze můj názor …

              0 0
              • scret  

                takze vlastne ocima tech lidi, kteri maj tu jachtu, tak ty lidi, ktere jsi oznacil zde 3.skupinou, jsou vlastne socky..:))

                Zajimave smysleni… opravdu… Zas musim uznat, ze jdes moderne s dobou, kdy je trendem vse tocit kolem penez…

                0 0
                • jerrry  

                  prave ze uz ani zdaleka netocim svuj zivot kolem penez .. protoze uz X let zpatky jsem pochopil, ze at mas kolik mas, vzdycky se najde „vetsi“ kluk .. co ma vic … vetsi jachtu … vetsi kolo atd .. no a co ?

                  … zezacatku tohle poznani mozna boli, ale pokud jsi aspon trochu chytry, pak ti to dojde .. a proto opakuju, ze oznaceni „socka“ neni zadna hanba … za svuj zivot, jsem priznal uz Xkrat ze jsem socka .. nemam s tim zadny problem ..protoze to, krome jineho, taky muze znamenat, ze jsi vlastne happy … ono „nebyt socka“ nekdy muze znamenat docela hnusny zivot … :-)

                  0 0
                  • scret  

                    v tom pripade nechapu oznacovat nekoho natoz sebe sama jako socku… Spis z tebe mam pocit, ze ses s tim musel nakonec smirit (coz je ale pro tebe stejne dobre), ale tady naoko hrajes haura:)))

                    Clovek, pro ktereho nejsou dulezite penize, ale rekneme nejaky svuj jiny rozvoj, neni u mne socka…

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      Tímto se dostáváme k definici co to slovo vlastně znamená. Měl jsem tak nějak za to že je to někdo kdo by strašně moc ty prachy mít chtěl, ale nemá je.

                      0 0
                      • scret  

                        pokud by to tak platilo, tak nevim, proc se jerrry poklada za socku, kdyz rika, ze pro nej penize nejsou dulezity…:)

                        0 0
                        • jerrry  

                          protoze Jerrry, i kdyz uz $$ nevidi jako klicovou vec svym zivote, zazil okamziky, kdy pochopil, ze BYL a JE a BUDE chudej :-) kluci, na tom neni nic spatnyho … ale i kdyz jsi smirenej … tak takovy poznani nekdy „zaboli“ :-) Tak to proste je … Holt jsem se mel lip ucit nebo dyl pracovat … ted uz s tim asi moc nenadelam ..... a ani nechci .. jsem happy, jen si obcas postezuju … :-)

                          0 0
                          • scret  

                            ok, shnme to, ty jsi „hepy“, ale vlastne nestastnej, prtze jsi chudej:)))

                            Doporucil bych pak uz jen pavilon

                            0 0
    • Albek  

      Socka mi nevadí,tady došlo k nedorozumění. Já to označení bral v jiném kontextu,moje chy­ba.

      0 0
    • JMT  

      Za tento peníz bych šel do Specialized Levo Fattie

      0 0
    • ZdenekM  

      Řešil jsem podobný výběr, jen jsem chtěl kolo spíš trailového ražení, stejně většinou jezdím XC. Vybral jsem si http://www.bikegallery.cz/…arbon-2-2016 s tím, že budu mít blízko do servisu. Bohužel se ukázalo, že s lidma v servisu zřejmě nemluvím stejným jazykem. Kolo jezdí prima, jen ta Lefty se mi už dvakrát pokazila. Příště bych asi šel někam jinam, Scott, Ibis, YT…

      0 0
      • Vilém  

        Kolik jsi toho stihl najet, ze uz byla Lefty 2× v servise? To jen pro info, treba si to prectou ti, co se radi hadaji do krve o tom, jak je nova lefty spolehliva.

        0 0
        • ZdenekM  

          Něco přes 2000 km. V Livignu v Cannondale servisu jim bylo hned jasný, co tomu je, ale do opravy se jim nechtělo, prý moc práce. Tak mně to na poslední den přišlo 50E za půjčení Scotta.

          0 0
          • scret  

            co s ni teda bylo?

            0 0
            • ZdenekM  

              Nedržel tam vzduch, praskla nějaká černá podložka. Ale rozborka sborka asi není úplně triviální.

              0 0
    • jerrry  

      OK, kluci .. vyhrali jste … priznavam, ze jsem socka -) Pokud vam to fakt udela radost, pripadne vas to uklidni .. nemam s touto deklaraci zasadni problem .. Staci to takhle ? :-)

      0 0
      • jerrry  

        blbe zarazeno .. ale ono je asi jedno … aspon to bude platit obecne :-)

        0 0
    • myscho  

      Hele, môžem sa spytat, čím sa zivis? Aby som vedel, co robim v tvojom veku zle, že 150 000 nemam ani na auto :)

      0 0
      • DrinkUP  

        Pokud kupuje kolo po 5 – 6 letech a v průběhu doby ho příliš „netunil“ (psal, že má Stumpa 2011), tak imho takovou částku za 5 let do kol a komponentů vkládá hodně místních členů. Nicméně jsem nahlýdnul na toho Stumpa Expreta 2016 a moc nechápu v čem je ta „hodnota“ kola, připadá mi to spíš jako symbolickej dar pro sponzora značky. Osobně bych se i při většim rozpočtu stejně poohlýdnul jen po kole za 60 – 80 tis. Kč, který můžeš časem „dotunit“ (ikdyž nevim čim:), nebo vyměnit. Zajímavej mi připadá např. Kulhavýho Epic, ale to je jiná kategorie a to nejen jízdní, ale i cenová, navíc takový kola se „dostávaj“ od sponzorů a měněj každej rok, težko na tom bude jezdit 5 let, když bude většina komponent dávno za zenitem.

        0 0
      • mr.antik  

        uspoří cca 3 tisíce měsíčně na svůj koníček… na to snad nejsou potřeba nějaký zázračný výplaty

        0 0
    • jerrry  

      Lemy12 .. mozna Ti MTB experti typu Scret&spol krome teorii nabidnou i neco skutecneho, ale pokud ne, a pokud Tvuj zajem zustane nekde v ramci Spesl/Canon atd … dej mi vedet … pres SZ … v Brne mame nejake zname a mozna bychom dokazali Tvy pozadavky a predstavy nejak rozumne prevest do reality :-) uvidime … email : honzagr@email.cz

      0 0
    • herrman  

      Pokud třeba dáš na výsledky testů a nějaká měření, pak tady se dají stáhnout výsledky všech testů za první půlku roku 2016 co dělal německý časopis Mountainbike:

      http://mountainbike-magazin.de/…of-test-2016

      0 0
    • logoman  

      Jeste je treba dodat yt jeffsy. To kolo vypada velmi hezky. Vybava mega nadupana, tak neni osazeny ani s-works …

      http://www.yt-industries.com/…Category/509

      Dle testu spickovy kolo.

      0 0
      • wilda81  

        Ale nemá takový „machr index“ jako S :)

        0 0
        •  

          Jaký machr index? Vždyť všude, kam se podívám, je spešl nenáviděná a opovrhovaná značka …

          0 0
          • kubad  

            To jen na BF :)

            0 0
            •  

              Já je úplně nezatracuji, některé věci mají vynikající. Například:

              • rukavice BG Grail. Geniální nápad, vypodložit gelem šlachy flexorů prstů, při držení řídítek napnuté.
              • sedlovka Pro II Alloy. V životě jsem neviděl lepší konstrukci zámku sedlovky.
              0 0
    • filipes  

      Nech si prachy na siroke karbonove rafky a tuha karbonova riditka, i za cenu starsiho nebo pouziteho modelu.

      0 0
    • t29  

      Kde jsou ty doby, kdy jsem v diskusích o výběru fullu četl Mlokovy elaboráty, srovnávající systémy odpružení jednotlivých značek, místo výkřiků „Spešl nebrat, je to tuctovka“.

      0 0
      • kubad  

        no problém je i v tom že v této cenové kategorii funguje všechno vcelku dobře :D

        ale souhlas jsou velké rozdíly

        0 0
      • myscho  

        Spesl je skratka ako Eva a Vasek. Jeden nenavidi, druhy miluje.

        0 0
    • saintjv  

      Hele kdyz se chce clovek pobavit pekne a o kolech tak jedina na BF:)))

      @Lemy: Doufam ze jsi necekal ze tady dostanes rozumnou radu, ze ne?:) Skoro bych i rekl jestli ty nebudes nejaky vykuk co se jen o prazdninach nudi na BF…

      Jinak ti k tomu reknu svou zkusenost. Mel jsem par drazsich kol napr. i Santu. Mam ted nenavideneho spesla presne co jsi psal v hledacku. Nesedel jsem asi na lepsim kole, ktere by bylo natolik universalni. Znacku spesl nemam rad, ale neni to produktem ale tema lidma a jejich chovanim, ktery to tady prodavaji… To kolo a to ti potvrdi asi mnozi i hateri tady na forku, funguje naprosto excelentne. Ale je potreba rici, ze to i ostatni bajky v teto cenove kategorii.

      Podle me je jedninej rozdil v pruzeni co ti vyhovuje, nekdo ma rad virtualy nekdo zas 4cepy. Jenze normalni beloch, to proste podle me nepozna, bez toho aniz by na necem podobnem neco odjezdil a potestoval, ale bohuzel i tady kazdemu sedne neco jineho.

      A ve finale je to nejvic o lidech ktery ti to kolo umi spravne prodat. Kdyz narazis na prodejce s vykladem a zapalenim a vysvetlenim vseho okolo proc je jejich prodkut nejlepsi a ten prodejce bude aspon trosku sikovnej, tak odejdes s jeho produktem:)…a budes srat na BF nazor, protoze ty budes vedet ze jsi dostal to co jsi chtel…

      Takze vyser se na vsechny tady ty kecy a objed si vsechny zminene prodejce v okoli a vyber si sam co se ti libi. Uplnej debil snad nejsi takze za tyhle prachy dostanes v jakemkoli pripade strelu, za kterou se budes chodit v noci koukat do garaze jestli tam fakt je:))

      0 0
      • scret  

        neboli jak psal vys kubad, tak v tyhle cenovce by to bylo uz umeni koupit spatny kolo.. Vsechny budou dobry, ale jde o ty maly rozdily, prtze nekomu sedi tohle, nekomu zas tamto… Jak sam i pises…

        Co je dulezity ale napsat, ze kolo za kilopade neni zadny nadkolo, jezdi to skoro stejne jako kolo za pade a s.at se taky muze vsechno…

        A myslim, ze by bylo skoda zamerovat se jenom na spesla nebo canona… ale to at si zvazi uz on sam…

        0 0
      • Lemy12  

        A ty máš toho Stumpa ?

        0 0
    • Tomcat  

      Za tuhle cenu možná se dívat po víc kultovních značkách a né jen nejdražší a nejznámější konfekci.

      Co Niner, Turner, SantaCruze, Intense, RockyMountain a jiní?

      Osobně bych se u Cannonu vyhnul tahovému tlumiči ( tedy všude bych se vyhnul atypickému tlumiči)

      Jinak perlička dodací lhůty pokud náhodou nemají jeden ukázkový kus, jsou na seriovou produkci příšerné. Hrozně zajímavý je i často že na kole za 100k a víc, jsou no-name nic moc díly. Pláště, gripy, sedlovky, představce , řidítka bohužel i kliky od Spešlu , Canona, Scota atd… nejsou žádný zázrak. Proč tam není třeba Thomson, CB, 3T, ControlTech, RF atd. jen tuším…

      Jina AM za 150, jo to budeš pro zdejší lůzu veřejný nepřítel číslo jedna ROFL.

      0 0
      • Kubiczech  

        Je zajímavé, jak si pod pojmem kultovní představuje každý něco úplně jiného. (:

        0 0
      • hctr  

        Jed do Kanady s takovou kultovkou :)

        0 0
      • mr.antik  

        mě přijde, že to obyč osazení tam dávaj dražší značky jen proto, že si to uživatel vybere pak v topu dle svých preferencí – a klidně hned v concept storu, a dalších 10–20 tisíc tam pustí za karbon řidítka, představec, sedlo.

        0 0
        • Tomcat  

          Jasně úprava na přání zákazníka, jenže problém jsou ceny a objemy produkce které by museli odebrat.

          Thomson , nebo CrancBrother jim nedá rozhodně dobrou hromadnou nabídku na jen pár tisíc kusů ještě s tím že by měl pokrýt servis atd…

          Na druhé straně to nemůžou to osázet stejnými komponenty, jako „nižší“ model, když už mají často stejný rám. Takže nechají si udělat u OEM výrobce své „lepší“ komponenty, aby to tak nebilo do očí.

          0 0
          • mr.antik  

            mě přijde že zrovna lepší komponenty Spešl, Giant, možná Canon nejsou zrova uplně špatné

            0 0
    • Steve.rider  

      koukni se po YT CAPRA v Saalbachu na bikovým festivalu předváděli, půjčovali… fakt krása, nebo se podívej na Santa Cruz.

      0 0
    • pocestny  

      Pánové, mohli bychom v souvislosti s diskuzí ohledně internetu (viz výše) taky trošku rozebrat na čem / díky čemu zhruba vyrostla firma jako je Canyon, Radon, YT, Bulls, On.One, Rose bikes, …?

      Internet totiž neovlivňuje pouze existenci kamenných prodejen, ale i samotnou výrobu a objemy prodejů těch výrobců kol, kteří prodávají svoje kola klasicky přes síť kamenných prodejen.

      0 0
      •  

        Nechceš spíš založit nové vlákno? Myslím, že už je to trochu mimo původní téma :)

        0 0
      • Tomcat  

        To v souvislostí s diskuzí opravdu není, takže tady by seto rozebírat nemělo.

        0 0
        • nomecz  

          kdyby se smazalo vše co sem nepatří, nebo sou totální cypoviny tak tady zůstane tak 30 přízpěvků… ale jinak souhlas

          0 0
    • jakub  

      ahoj já ti tu asi neporadím konkretní bajk, i když za mne, když bych měl takový rozpočet bych asi sáhl po santovi nebo Rockym, ale to je právě proto, že se patrně nikdy na takové kolo nedostanu, prostě se mi ta kola líbi… osobně z tvé volby bych chtěl triggera, jel jsem na tom, hrozně se mi to líbilo, vidla pecka, je to neokázalé… a mému srdci sympatičtější než spešl. pakliže řešiš, že chces spešla, proč si ho nevymazlíš přesně tak, jak si představuješ? (vidle atp..) s takovými prachy zkus oslovit bicycle cafe, postaví ti tam na vybraném rámu co jen si budeš přát záruční podmínky asi taky úplně v pohodě.....­.............

      0 0
    • XarlieN  

      Bylo by fajn vyfiltrovat jen příspěvky lidí, kteří mají kolo ve stejné cenové a tudíž tuší, o čem mluví.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.