• sleeeper

    Co rikate na AG Cult 3 2012? stoji to opravdu za ty penize? Kdyz to porovnam s Endurem 2012 od Specialized?

    Cult http://www.agang.eu/…cifikace.htm

    Enduro http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?…

    Na pristi sezonu se divam po enduru do max 60k.

    PS: nepochopim, jak nekdo muze prodavat enduro 2008 a vydavat ho za rocnik 2010 (bohuzel i tady v bazaru).

    0 0
    • Thegreatabdul  

      divam se tež po endurech kolem 50k a zatim se mi nejvic libi

      http://bezvakolo.cz/19989-hanzz-pro

      0 0
      • sleeeper  

        to vypadá dobře! mrknu na to, díky.

        0 0
        • Jenda  

          mas solidni rozptyl – cult je takovy AM, 32 vidle, to enduro je uz dost na dolekopcom a hanz uz neni enduro temer vubec – i u cubu to maj za FR. Enduro beru spis Fritzze, Enduro (ne EVO), ReignX atd.

          0 0
          • sleeeper  

            no právě koukám na hanze a taky jsem pochopil, že to nebude moc pro mě.

            A predpokladam tedy, ze s evem to asi toho do kopce moc nedam co? A asi bych mel koukat na 2011 sl comp?

            0 0
            • Jenda  

              pokud Cube tak http://bezvakolo.cz/…9-fritzz-pro

              spesl spis tento http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?… daj se v predobjednavkach sehnat za slusny prachy, jinak je toho mraky – treba ten reignX, YT Noton a mebo neco s 32 vidli a tam je toho uz opravdu hodne na vyber.

              0 0
              • TekileR23  

                Sorry ale teď nám přišel na obchod CULT 3.0 2012 a vůbec nechápu jak můžete srovnávat culta z tím fritzem

                Rock shox vs FOX

                Nehledně na to že ten cult má tlumič Fox rp23 s kashima povrchovou ůpravou + Fox flout Fit taky s touto povrchovou úpravou. nehledně na to že tam je teleskop sedlovka za sedm klacků

                Ano pokud chci vyhodit peníze do kanálu koupím si cube …

                Ta kombinace zdvihu 130 a 160 mne tedy taky pobavila, nikdy pak nesestelujes kolo tak aby ti predni i zadni reagovaly na prekazku stejne

                Pokud de o mne tak bych do toho cuba nesel, mnel sem jich par v ruce a nikdy mne neoslovily tyhle kola … nicmene za ty love momentalne nesezenete lepsi kolo na trhu ve své třídě, pokud de o výbavu jakou cult na sobě má

                0 0
                • TekileR23  

                  A ještě jeden postřeh … pokud chceš funkčnost a zábavu, tak se koukneš jak na kvalitu komponent tak na systém odpružení, který má momentálně kult naladěn hlavně na zábavu narozdíl od výše zmiňované konkurence

                  0 0
                  • Atilla  

                    Trochu to přeháníš

                    0 0
                    • TekileR23  

                      Proč myslíš že to přeháním??

                      http://www.cyklosvec.cz/…Z435437.html

                      vidle v hodnotě 23990,–

                      http://www.cyklosvec.cz/…Z435356.html

                      Tlumič za 11490,–

                      http://www.katmar.cz/…-p-1355.html

                      Sedlovka 5690,– cca

                      Celé kolo 55990,– … To už je slušný pomněr cena výkon ne?? Co se týče konkurence .. nenašel sem lepší výbavu za tu cenu, nehledně na to že cult se opravdu povedl

                      0 0
                      • vojtechposmourny  

                        Takhle bys nesestavil ani toho Fritzze.

                        0 0
                        • TekileR23  

                          To sice ne ale třeba ten tlumič najdeš na kole i za 30k

                          Nicméně vřera se jeden zákazník nad cultem podivoval nad tím, že mu v brně někdo od švece tvrdil, že vidlice a tlumiče s kashimacounting povrchem sou pouze pro volný prodej, což by odpovídalo i tvrzení foxu …

                          Tudíž už to mu dává jistou dávku exkluzivity

                          0 0
                          • Atilla  

                            Sorry a ty dáš ty nejvyšší ceny co jsou na netu a pak se divíš, tu sedlovku jsem koupil za necelé 4tis a kdybych chtěl tak ten zbytek koupím taky o 30% min. levněji. Zase musíš vzít v potaz, že tam jsou no name brzdy a je to prostě rám od Authora.

                            0 0
                            • TekileR23  

                              Tak ty no name brzdy sou porad lepsi nez treba avid elixir 3, za druhe to určitě vyrábí tektro

                              za třetí sem za poslední 3 roky nemněli jedinou reklamaci na tektro (brzdy se reklamují jako celek a výrobce posílá celou brzdu, ne jak u avidu že se vám tam budě někdo šťourat kůli těsnění) takže já za sebe na ně nemůžu říct ani jedno špatné slovo

                              Každý obchodník vám za doplatek klidně dá XTčka, či cokoli jiného .. a nebo je vám tam dá jako bonus v ceně, to záleží na tom dotyčném který si kolo kupuje … na čem se z obchodníkem domluví

                              Tipuju že ani jeden z vás si nikdy nekoupil drahého autora

                              Takže vaše poznámky o „no name“ a že je to author sou irelevantní

                              Tak mi tu vidlici na netu najdi ty chytrá hlavo …

                              momentálně tam je jen tlumič dhx air 5.0 za 13k co se českého netu týče

                              (bavíme se o tom že to má „kashima coat“ povrch)

                              a ta sedlovka co sem uváděl byla nejnižší cena skladem na netu :P

                              Ale já zapomněl že máte tajné zdroje, a že author kupuje rámy od čínského překupníka xD

                              Typický postoj na Bikeforu

                              BTW sám mám uplně jinou značku kola, a neupřednostňuji žádnou značku kola.Jen mi vadí ty vaše povrchní kecy o no name atd

                              0 0
                              • Atilla  

                                Ono se dá nakupovat i v německu třeba na bike-discount.de

                                Ke zbytku se nebudu ani vyjadřovat.

                                0 0
                                • TekileR23  

                                  To snad nemyslíš vážně … cena foxky odpovídající tomu co je na kultu se tam pohybuje v rozmezí 980 – 1250 oiro, v závislosti na zdvihu

                                  Tak to pán šeredně ušetří xD

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    úsměvné

                                    0 0
                                    • TekileR23  

                                      Tak pokud chceš dobře nakoupit, tak musíš vědet kde a jak, pak nemáš potřebu kupovat něco z německa, tam koupíš to co tady … Jak byl dobrý kurz dolaru a clo bylo od 4000, tak sem si nechával posílat karbonové wcs komponenty přímo z číny … to pak byli ceny :)

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        cim vic pruhu, tim vic WCS:)

                                        0 0
                                      • Bysto  

                                        tak ale ono sa nejedná o nejaké no name carbo veci, ale zväčša kolesá, vidle, sedlovky, prípadne celé bajky alebo rámy, a dá sa na tom ušetriť fakt tisíce, aj keď potom sa to dopláca zložitejšou reklamáciou

                                        0 0
                                        • TekileR23  

                                          To možná jo

                                          Ale nevím co powažuješ na Ritchey Carbon WCS za no name …

                                          pod pojmem wcs sem určitě nemyslel barvičky UCI

                                          0 0
                                          • Vilém  

                                            No zrejme to bylo mysleno na me, takze to jen doplnim, ze kolovalo dost WCS fejku, pochazejicich z asie. Asi jako ted prodavaji fejky celejch kol ci komponentu. Takze to mozna az tak super nakup nebyl:)

                                            0 0
                                            • TekileR23  

                                              S tím sem se osobně nesetkal … představec sem mněl z práce sundaný s nového kola, takže ofiko dovoz a řídítka sem koupil low rise wcs carbon i s poštovným z číny za 1200,– , a je to uplně stejnej matroš atd .. prostě pokud je to falze tak neodhalitelný, protože i tuhost na tu šířku je příkladná .)

                                              btw bylo to přes ebay doporučeného obchodníka, nicméně posílat peníze předem do číny je riziko … ale, mněl sem zatím jen kladné skušenosti … Teď když je dolar tam kde je a clo se platí od pětikila se to už samozřejmně nevyplatí

                                              0 0
                          • JMT  

                            Hele, thekilere, pochop ze to kolo nebude exkluzivni ani kdyby bylo pozlaceny, pouze drahy komponenty naveseny na dost pochybnym ramu.

                            0 0
                            • TekileR23  

                              Takže když si nakoupím prověřený materiál z japonska, mám vlastní vývoj, nechám to posvařovat tig technologií aby se eliminovali možné praskliny do budoucna, stejně to pro vás bude šit, protože na to nalepím agang?? ale kdybych si ten rám sehnal bez nálepek, a nalepil na to cube, tak budete slintat??Takže i kdyby Agang dostal ocenění za nejlepší DH rám roku od renomovaných magazínu a servrů, tak ho tu stejně poplivete!!

                              I když cube nepoužívá o nic lepší materiál ani technologii při výrobě, tudíž nenabízí žádne Know how na víc

                              To je prostě povrchní a dětinský pohled … Já nemám rád škodovky, protože sem musel ve spoustě jezdit a tudíž bych si ty které se kočíroval nekoupil, ale novými modely neopovrhuji, protože sem je nemněl.

                              To samé platí u kol

                              0 0
                              • JMT  

                                Jesli nekdy udela agang nakej funkcni a na jezdeni prijemnej ram, nemam problem. A na produkci cube fakt neslintam. A povrchni to neni…sam jezdim na rb a komplexy z toho nemam.

                                0 0
                                • TekileR23  

                                  taky jezdím na RB a taky bez komplexů

                                  mně ten cultík prostě přišel na to moje ježdění jako celkem dobré kolo, protože sem mněl možnost se na něm aspoň trošku projet

                                  Kupovat si ho samozřejmně nebudu i když by mně vyšel na velmi dobré peníze

                                  0 0
                                • Tomínos  

                                  Ninja taková je :-) Ale Cult mi tak nepřišel. I když to není tak uplně dobrý hodnotit, když to porovnávám s RBIQ6 který mám postavený tak aby mi vyhovovalo a ten cult byl jenom nafoukanej na moji váhu, jediný co se mi líbilo byly hamry :-)

                                  0 0
                                  • JMT  

                                    Ninja mozna, ale stajnak mi prijde ze ma vysoko stred. Vidim nadeji ve sjezdovem konceptu

                                    0 0
                              • La Piér  

                                „ale kdybych si ten rám sehnal bez nálepek, a nalepil na to cube, tak budete slintat?“ – ne, protože budem vědět, že Cube žádný takový rám nedělá a že to je nějakej noname shit, kterej si na Cube jen směšně hraje.

                                „Takže i kdyby Agang dostal ocenění za nejlepší DH rám roku od renomovaných magazínu a servrů, tak ho tu stejně poplivete!“ – ne, jen bych si řekl, že Author masivně zadotoval marketing a PR.

                                0 0
                                • Atilla  

                                  A to ještě neví, že ten rám nikdo z těch lidí nejel. Spousta výrobků dostane na výstavách ocenění za design(tady za váhu), ale nikdo to objektivně neotestuje v praxi a většina těchto oceněných výrobků se na trhu neuchytí.

                                  Navíc můj kamarád je testovací jezdec Agangu , takže mám info z první ruky. Nějaký pan TekileR si může plácat co chce a stejně to můj názor nezmění.

                                  0 0
                                  • TekileR23  

                                    A tím chceš říct co?? že tvůj kamarád

                                    „Testovací jezdec AGANGU“ (ketrý by tam měl být hlavně proto, aby objektivně zhodnotil všechny aspekty, a přispěl tedy k finálnímu doladění svými názory na konkrétní produkt který testuje) pohanil culta jako špatné kolo?

                                    BTW žádné ocenění sem neviděl ani se o to nezajímal, tu diskuzi jsi přenesl do jiné roviny

                                    0 0
                                    • Atilla  

                                      Tak jezdí za Agang chvilku, takže se na vývoji nepodílel. Přečti si příspěvek Tomínose, to je můj věrný parťák na oři.

                                      0 0
                                • TekileR23  

                                  Fanda Cjůbu :)

                                  To bylo myšleno ironicky …

                                  0 0
                                  • La Piér  

                                    No, já doopravdy nejsem ten, kdo tu fanaticky protěžuje nějakou značku.

                                    0 0
                                    • TekileR23  

                                      já doopravdy nejsem ten, kdo tu fanaticky haní nějakou značku.

                                      každá mince má dvě strany

                                      0 0
                                      • La Piér  

                                        Slušně se tu v těch exkrementech, cos napsal, matláš… :-).

                                        Označil jsi mě za fandu Cubu. Proto jsem napsal, že žádnou značku tu neprotěžuju, což je zjevné z mých příspěvků.

                                        Já jsem tobě nikde nenapsal, že haníš nějakou značku. Takže důvod, proč píšeš, že žádnou značku nehaníš, je jaký?

                                        0 0
                              • La Piér  

                                Materiál a stroje použité při výrobě jsou podle tebe jediné know-how firmy? Aha… :-))).

                                0 0
                                • TekileR23  

                                  tak když pominu spoustu reklamních keců všech značek jak je zrovna jejich kolo nej … tak se jedná samozřejmně o vývoj a o různé patenty které někteřívýrobci mají a tím se odlišujou od ostatních + samozřejmně úspěchy v různých pohárech a mistrovstvích dělají taky slušnou reklamu

                                  Bude toho asi spousta …

                                  Ono stejně místo toho aby ste byli rádi že se někdo snaží udělat český freeride/dh stroj, tak po tom akorát plivete jakej je to šit …

                                  To je ale typická česká vlastnost

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    cesky? :))

                                    0 0
                                  • La Piér  

                                    Tak jsem rád, že ti došlo, žes zase napsal pitomost.

                                    A mě je jedno, o co se kdo snaží nebo ne a neřeším, jestli je to čech nebo ne.

                                    0 0
                                    • TekileR23  

                                      Jistě pane LAPIÉR

                                      ale diskuze se týká kulta, já sem se o agang vůbec nezajímal, ale když sem se na něm projel tak mně příjemně překvapil

                                      Tudíž je to můj pohled na věc, který pramení s osobní skušenosti a ne PR článků a marketingu zmíněné firmy

                                      0 0
                          • goofy  

                            Pro rok 2012 ma Fox 3 rady, ktere se bezne osazujou na kola a jenom tu performance si muzes koupit. Nic zvlastniho bych tam nehledal.

                            A s tim vychvalovanim se bez uz bodnout. Kazdy si vybere jestli chce lety odladeny ram, nebo koupi pomerne novy neprovereny ram s krapet lepsim osazenim. Jinak porovnavat Cult s Endurem EVO je krapet mimo jak uz tady zaznelo nemluve o tom, ze uz ma asi davno vybrano

                            0 0
                            • TekileR23  

                              Víš ono se to testuje právě proto aby se už odladěný dostal na trh … to není software na který po měsíci hodíš záplatu v podobě aktualizacec :P

                              0 0
                              • Vilém  

                                Zrovna author je toho opravdu zarnym prikladem. Testovano na zakaznicich, podobne jako Merida.

                                0 0
                              • goofy  

                                Hele me to je celkem jedno. Kopej si tady porad kolem co to jde, ale ja bych si kulta nekoupil. Nemluve o tom, ze to s Endurem EVo neni srovnatelne kolo. Ja proti Authoru nic nemam a treba Ninja by pro mne bylo celkem sympaticke kolo, kdyby ho zase nezabili velikosti ramu a nekteryma detailama. Mozna se jim nekdy neco pekneho podari, ale momentalne neni v nabidce nic co bych si vybral.

                                A abych pravdu rekl, tak jsi mi toho Culta dokonce znechutil. takove vytahovani a pr kecani primo nesnasim, a uz jenom kvuli tomu bych si ho nekoupil (a myslim, ze nejenom ja).

                                0 0
                                • La Piér  

                                  Já to mám úplně stejně. Takhle přehnaná a zcela nekritická chvála vždy něco maskuje. Jako v teleshoppingu.

                                  0 0
                                  • TekileR23  

                                    Ale ja tady nic nechvalim … ježiš marja … nemůže mít normální člověk někdy zalíbení v něčem, co s ním nezdílí ostatní??

                                    Prostě proti guustu .. a dál to znáte ..

                                    já sem napsal že mi se líbí, a osazení za ty peníze je nadprůmněrné, to není chvála ale strohý fakt …

                                    A normální diskuzí s použití argumentace nazýváte kopáním kolem sebe, to ale odpovídá úrovni bikefora

                                    0 0
                                    • La Piér  

                                      Jistě. Ušetřilo se na tom nejdůležitějším, tedy rámu, tak zbyl prostor navěšet na něj drahé komponenty.

                                      A o kopání kolem sebe jsem nenapsal nic, přestaň si prosím vymýšlet.

                                      0 0
                                      • TekileR23  

                                        a z čeho čerpáš podklady pro své tvrzení že se ušetřilo na rámu? Ona výrobní cena těch komponent je směšná, takže každý výrobce by dokázal naházet drahé komponenty kdyby chtěl :P

                                        0 0
                                        • La Piér  

                                          Z toho, že vím, jak funguje obchod. Žádný obchodník nedrží cenu zbytečně vysoko, pokud jsou jeho produkty doslova bombardovány mnohou konkurencí, která je plně srovnatelná.

                                          0 0
                                    • goofy  

                                      A ostatni se tady snazili naznacit, ze osazeni muze byt fajn, ale neni to vsechno. To ani nemluvim o tech tvych nasazenych cenach a vychvalovani kashima vseho :o) Priste nez neco zacnes do nebes vynaset, tak si nejdriv napocitej do 20 a pak po sobe poradne precti to co jsi napsal, jestli to z tebe neudela totalniho vola. Co jsem pochopil, tak ty ses na nem taky projel jenom chvili, reba na tom Fritzzi jsi predpokladam vubec nejel, ale Cult je proste ladeny do zabavy. To by me zajimalo co to je. To je takovy ten terminus technikus, co?

                                      0 0
                                      • KRAJIC  

                                        Já jsem ho varoval, ale jak bych hrách na zeď hodil…

                                        0 0
                                      • TekileR23  

                                        Nasazené ceny??? Do teď tu nikdo z vás nehodil odkaz na tu vidlu nebo tlumič za ňákou lepší cenu, do kud to neučiníte tak o nasazených cenách nemůže být řeč … btw na to si fakt počkám

                                        0 0
                                        • goofy  

                                          Tak to se mi fakt hledat nechce, tak to si asi pockas :-) Samozrejme ze kdyz chces koupit neco v akci, tak musis hledat, na coz ted nemam chut

                                          0 0
                  • pitos  

                    Jo,Cult je naladěn na zábavu a Hanzz s Endurem Evo jsou skoro chrtikola:)

                    0 0
                • Vilém  

                  O jakych 130/160 je rec? Ta vidle ma 2 zdvihy, 130 je do kopce. Takze je to 160/160.

                  0 0
                • gallardo  

                  doufam, ze jako prodejce to budes vedet – da se sehnat testovacka toho culta? na netu nikde nic…

                  0 0
                  • TekileR23  

                    V podstate skoro vsechny tyhle kola berou prodejci na obchod jako testovacky … je to kuli lepsi nakupni cene, ale k mani pak sou az v cervnu (do té doby by mneli zůstat v testovacim programu)

                    Co se týce dostupnosti, tak testovacky se objednávají v rámci predobjednávky, tudíž doobjednat nebo sehnat dalsi kus v podstate není mozné, jenom za standartních podmínek, a to zálezí zda má pak agang skladem.

                    zálezí od kud ste … vzdy se dá nák domluvit

                    0 0
                • La Piér  

                  Panečku, ty jsi evidentní odborník… Prej 130/160 :-))).

                  0 0
            • Carlos.f  

              Záleží co si představuješ pod pojmem Enduro a co chceš vlastně jezdit. Jestli si to dáváš i do kopce, nebo to má být spíše zaměřeno na cestu dolů.

              Mě třeba baví obojí.

              0 0
          • Luk02  

            Hele Cult zase až takový AM není snese poměrne slušnou parkovou zátěž…

            0 0
            • Atilla  

              Jako každé AM, dokud nepraskne.

              0 0
              • Luk02  

                To každopádně, ale Cult je poměrně předimenzovanej…ne­bál bych se toho…

                0 0
                • Atilla  

                  Rám váží to samé co ten jejich FR model, takže asi jako moje staré RB monster AM. To už teda je podle Gaze pěkný ignot.

                  0 0
                  • TekileR23  

                    14.6 kg není zase tak moc na kolo, které stojí v plné ceně pohých „55990“

                    V sobotu sem ho trosku projel … jenom lechce :) , a geometrie kola mne dost prijemne prekvapila

                    0 0
                    • Vilém  

                      Precist vahu v katalogu a najit doporucenou cenu dilu dokazu take.

                      Jaka je tedy realna vaha?

                      0 0
                      • Luk02  

                        velmi těžké…

                        :)

                        0 0
                      • TekileR23  

                        Zváženo ba váze i s pedály syncros

                        14,85

                        Takže bych tipoval že ta váha udaná v katalogu odpovídá velikosti „s“ ( i když 285g na rámu je dost), nebo spíš „M“ bez pedálů ( to je pravděpodobnější)

                        0 0
                    • KRAJIC  

                      Možná to nemyslíš špatně, ale tvůj projev zavání trošku nekotrolovatelnou hysterií. Trochu bych ubral ať nejsi za kokota.

                      0 0
                      • TekileR23  

                        Být za kokota na bikeforu??

                        Sorry ale tady nekdy prezentovane nazory, které mají do praktických skušeností dost daleko, kterými se pak někteří lidé oháni „já sem ale četl na bikeforu“ dávají tomuto servru celkem zajímavý charakter.

                        „Každý“ si tady hájí to svoje kolo co si koupil a haní a plive na ostatní značky, a pseudoargumenty si sebestředně obhajuje, že zrovna jeho výběr byl ten nejlepší …

                        Tudíž i kdyby to tak bylo, tak mne to tížit nebude!!

                        Btw Ninja DH má mít cca 15,5 kg

                        Co sme vázily gianty glory a různé Intense (fox 40 rc2, dtswiss naby + mavic 719 rafky, full saint)Vzdy nej osazení, tak pod 18kg to nebylo nikdy

                        A to ty castky za porizeni takoveho kola atakovaly 90k

                        Takze já Agangu celkem fandím …

                        Cult je po dlouhé době kolo co se mi líbí,nic víc nic míň stejně to všechno stojí za jedno hovno

                        0 0
                        • TekileR23  

                          Pamatuju jednoho kámoše, který tak študoval bikeforum, až si nakonec koupil epicona z tuningtestu(nebo jak se té úpravě pro odtrh při nižší zátěži, tedy úprava pro vyšší citlivost říkalo), poradit si nenechal.

                          Po 3 měsících vidle vakl jako prase a skoro po smrti … zasmál sem se

                          Nic méně každá skušenost něco stojí :)

                          Nebo další takový, který si koupil spešla a mněl na něm sid world cup, který si neumněl pořádně nastavit, a tak díky bikefora a svých negativních skušeností dospěl k závěru, že je to vidle na hovno a že musí mít fox …

                          Stačilo si jenom 5 minut pohrát s pumpičkou.

                          Půlka uživatelů rock shox dual air systému nemá ani páru o tom že vyší tlak v negativce vůči pozitivce vytváří podtlak a vtahuje nohy do sebe, tedy snižuje zdvih …

                          Nicméně tento systém umožňuje až nepřeberné možnosti nastavení

                          0 0
                          • JMT  

                            Chápu, Cult je nejvíc nejlepší kolo a na bajkforu jsou všichni debili.

                            0 0
                            • PatrikL  

                              +1

                              0 0
                              • TekileR23  

                                Nikdy sem nic takového nenapsal :P

                                No což … to že se mi líbí některé auta je taky nepasuje na nejlepší auta

                                Takže když řeknu že „mě se líbí“, tak to nevyvrací premisu, že to může být největší šrot na světě, na posouzení tu sou jiní, já ne!!

                                Ale s tím druhým poznatkem, ses do té skupiny sám zařadil.

                                Je tu pomněrně slušně zastoupená

                                0 0
                      • TekileR23  

                        Apropo když vidím za kolik se ty komponenty nakupují v oem produkci na stavbu kol, a to na tom má výrobce ještě zisk …

                        tak se tomu člověk musí jenom zasmát

                        Příklad kterému porozumíte … Fox Float F100 32 RL cca 3000kč

                        dle kurzu k euru roku 2011

                        0 0
                  • TekileR23  

                    A co se samotného kola týče, tak má položený střed výše než jiná kola, takže má lepsí průchodnost terénem, a není to na úkor tuhosti … rám je opravdu bytelný už na první pohled … Materiálem se nešetřilo, takže prasknutí bych se nebál.

                    0 0
                    • Atilla  

                      Vyšší střed = menší stabilita

                      0 0
                    • JMT  

                      Stred vysoko je prave nahovno :-(

                      0 0
                      • Carlos.f  

                        Pokud nejezdíš terénem jen zkopce, tak se vyšší střed hodí.

                        0 0
                        • Vilém  

                          K cemu?

                          0 0
                          • Atilla  

                            Taky by mě to zajímalo

                            0 0
                          • Carlos.f  

                            Třeba při průjezdu kamenným polem.

                            0 0
                            • Atilla  

                              ?

                              0 0
                              • Bysto  

                                k tomu cultu, bike s 32 mm vidlou NIE JE ENDURO, proste vidla na 150 s 32mm nohami sa krúti jak had, to je jasné AM-ko, a rozhodne to nie je na park, ako vydrží to asi, ale nič moc,

                                no a je dosť rozdiel medzi tým cultom a endurom evo, evo je už taký viac menej ľahší freerajďáčik, alebo teda skôr DH-čko, jazdím endurko na RP2 a to má nekončný zdvih, je to progresívne jak sviňa, nafúkané to mám tak aby sa to moc nehúpkalo a žralo a stále mám minimálne 7mm na tmiči k dobru ( ale jazdím enduro, zaťial žiadny väčší skok ako cca 1,2m. ale tá rezerva na tlmiči sa hodí do parku

                                0 0
                                • TekileR23  

                                  Metrové dropy sem skákal i se svým starým BMC se zdvihem 100/120 I když to byl teda rachot xD

                                  0 0
                              • Bysto  

                                k tomu cultu, bike s 32 mm vidlou NIE JE ENDURO, proste vidla na 150 s 32mm nohami sa krúti jak had, to je jasné AM-ko, a rozhodne to nie je na park, ako vydrží to asi, ale nič moc,

                                no a je dosť rozdiel medzi tým cultom a endurom evo, evo je už taký viac menej ľahší freerajďáčik, alebo teda skôr DH-čko, jazdím endurko na RP2 a to má nekončný zdvih, je to progresívne jak sviňa, nafúkané to mám tak aby sa to moc nehúpkalo a žralo a stále mám minimálne 7mm na tmiči k dobru ( ale jazdím enduro, zaťial žiadny väčší skok ako cca 1,2m. ale tá rezerva na tlmiči sa hodí do parku

                                0 0
                              • Bysto  

                                k tomu cultu, bike s 32 mm vidlou NIE JE ENDURO, proste vidla na 150 s 32mm nohami sa krúti jak had, to je jasné AM-ko, a rozhodne to nie je na park, ako vydrží to asi, ale nič moc,

                                no a je dosť rozdiel medzi tým cultom a endurom evo, evo je už taký viac menej ľahší freerajďáčik, alebo teda skôr DH-čko, jazdím endurko na RP2 a to má nekončný zdvih, je to progresívne jak sviňa, nafúkané to mám tak aby sa to moc nehúpkalo a žralo a stále mám minimálne 7mm na tmiči k dobru ( ale jazdím enduro, zaťial žiadny väčší skok ako cca 1,2m. ale tá rezerva na tlmiči sa hodí do parku

                                0 0
                                • Luk02  

                                  Enduro se dá rozsflákat, netvrdím že Kult ne…ale kdybych si měl vsadit co půjde do kytek první tak jednoznačně Enduro…Lehká mašina s geomtrií sjezďáka, to není dobrý…:-D

                                  0 0
                              • Bysto  

                                a ešte k endurku, po tom čo dostal X-12 osu je kua tuhý ( a údajne nezlomiteľný, teda aspoň som ešte nevidel o prasknutom endure )

                                0 0
                                • Kubiczech  

                                  Kolik vážíš?

                                  0 0
                                  • TekileR23  

                                    zlomit se dá všechno … na váze si myslím až tolik nezáleží

                                    Třeba od bývalého kolegy kamarád si koupil od jeho dalšího kamaráda (tedy sprostředkovával prodej kola) nákého nejmenovaného Gianta se 160/160 zdvihem … hezké kolo, dobré osazení, údajně skoro nejeté (Opticky to vypadalo dobře, nikde žédné vůle nebo viditelné opotřebení) za dobré peníze.

                                    Obchod proběhl a nový majitel si šťastný odvezl kolo domů do beskyd.

                                    Po týdnu jel na kole do práce a skoro před cílem zabral v sedě do kliky, ktedá se podélně zlomila, vytvořila takový jako by nůž a teď má na noze 32 stehů.

                                    A přitom to byli dh kliky od raceface … Občas to je prostě osud

                                    0 0
                                    • hs74  

                                      No tvl, ty jsi úplnej bajker bajkář…Ještě prosím nějakou ulomeném šaltru.

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        A hlavne je specialista na kamarady a kamarady kamaradu:)

                                        0 0
                                        • TekileR23  

                                          Tak vzhledem k tomu že se s hodně lidma co se týče kol setkávám deně … tak sou to jen střípky z toho co člověk potká a zažije

                                          A když někomu říkám nekupuj si toho epicona, připlať si za toto, a on si stejně mele něco „na bikeforu řikali“ a pak je sklamaný, a ještě ho dobře znám

                                          tak je to ke mně co? kamarád. nebo mám psát o mámně a jejím psovi??

                                          U toho prodeje gianta sem byl, a tu jizvu na noze sem pak taky viděl :P

                                          1. mně se ještě nic nezlomilo .. takže žádná osobní skušenost (ani patka na rámu)

                                          2.každý si někdy koupí něco čemu moc nerozumí a z vlastní nevědomosti usoudí, že je to špatná věc, protože kýžený efekt nedostál očekávání (mi se to v elektronice stalo mockrát, že sem koupil něco co mi bylo k ničemu, protože sem očekával víc než to nabízelo)… jenomže v žádném jiném odvětví snad jako v ciklistice není tolik pseudoodborníků, kteří sou dokonce nahuštěni do jednoho diskuzního webu „bikefora“

                                          0 0
                                          • Atilla  

                                            No vidíš, já už toho rozlámal. Jen tenhle rok: 2× kliky, pedaly, rám, přehazovačku, řazení a utavil brzdy.

                                            Taky se mi tenhle rok povedlo testovat celou sadu Saint(na svém kole), na několik jízd si popůjčovat různá kola(hlavně FR/DH). Vlastnil vidlice MZ 55, MZ Z1 RC2, Totem RC2DH a jediná škoda, že si utrhnul vaz v kotníku a pořádně nevyzkoušel bratrovu Bos N´dee.

                                            Dělal servisy několika typů vidlic včetně celé produkce RS, krom tory a darta.

                                            Tak kdo pak tu je ten pseudo-odborník?

                                            0 0
                                            • La Piér  

                                              Ty voe, děti už si měřej pinďoury :-))).

                                              0 0
                                              • Atilla  

                                                To není o měření pindíkú, ale o zkušenostech. On zná jednoho člověka co má na epikonu vakl a hned je to problém a vynaší soudy atd = jedna babka povídala( kdo ví jestli v tom epikonu vyměnil, olej který vymezuje vůli atd)

                                                Kdybych to bral takhle,tak RS RVL je úplný shit, protože já znám 3 lidi co na něm mají vakl. Jednomu z nich jsem dělal servis. Stačilo doplnit mazací olej a vakl zmizel.

                                                0 0
                                                • TekileR23  

                                                  to že sem jel ve ferari taky ze mně šumachra nedělá, a mechanici taky nejsou jenom ti dobří :P

                                                  Já sem jel taky na spoustě kol, a nemám potřebu ti tady dělat soupis, protože mně to netíží, a pokud sis slovo pseudoodborník vzal k srdci vzhledem k tomu že na to reaguješ, tak si to asi o sobě myslíš … nebo o sobě pochybuješ…

                                                  Když není technika a um tak se lámou komponenty, a napiš nám kolik si těch vidlic sprasil když ses v nich hrabal xD

                                                  0 0
                                                • TekileR23  

                                                  No ten vakl který tam mněl bys olejem nevymezil, jedině že bys do toho nasypal cement

                                                  0 0
                                                  • Atilla  

                                                    Ono koukám, že s tebou rozumná řeč nebude:)

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Skoda, ze kamaradovi asi nic nerikal pojem zaruka, treba bys ted mluvil jinak.

                                                    0 0
                                                  • TekileR23  

                                                    Už sis četl někdy servisní intervaly a záruční podmínky??

                                                    Asi ne viď?

                                                    Teď sem řešil 2× stejnou závadu v rámci reklamace na tlumiči fox s cyklošvecem… tedy jednou opraven a po montáži do 5ti minut stejnej problém (dusík v oleji) takže opětovná reklamace … no a dozvěděl sem se zajímavé věci co se záruky týče …

                                                    Fox: Pryžově těsnění a díly … záruka 3 měsíce

                                                    Do roka nutný kompletní autorizovaný servis, jinak když vám to po roce a půl praskne a servis nedoložíte tak máte smůlu

                                                    Kdybych to přepočetl podle manuálů jak to udávájí v motohodinách, tak by o ňáké záruce nemohla být ani řeč ..

                                                    Je to o domluvě se servisákem a o jeho ochotě, či o vaší dílčí spolupráci a pak se to řeší třeba pro dobré jméno firmy…

                                                    Rock Shox rozborka sborka co 50 motohodin …

                                                    A to se pořád baíme o xc náčiní

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Ano cetl a vim jak jsou kratke, v branzi jsem nejakou dobu pracoval, takze se da rict, ze se jakztakz orientuji. Nicmene jsi rikal, ze vidle pochazela z T-T a tam si myslim, ze by byla ochota tento problem resit.

                                                    0 0
                                                  • TekileR23  

                                                    Tak co on s ní udělal to já nevím … u mně ji nekupoval že jo, takže předpokládám že se s ní pak něco určitě dělalo

                                                    0 0
                                                • Bysto  

                                                  Postni sem tu svoju fotku z hviezdnych vojen a on sa hneď schova…

                                                  ;-)

                                                  0 0
                                                • TekileR23  

                                                  no a to že montážní RS jsou slabší ve vnitřnostech to je snad jasné

                                                  0 0
                                              • KRAJIC  

                                                ***** jak to můžeš říct zrovna ty!!!

                                                0 0
                                      • TekileR23  

                                        Pán nevěří xD

                                        No já tě přesvědčovat nemíním …

                                        0 0
                            • JMT  

                              Nebo při průjezdu polem žhavé lávy se to hodí. Můžeš vjet do větší hloubky než se ti namočej kecky

                              Edit : ale tam je to vlastně taky k prdu, páč ve žhavej lávě ti stejnak bouchnou pryže :-(

                              0 0
                          • MlokCZ  

                            Třeba se to může hodit ve výjezdu, aby se to lépe stavělo na zadní :-)

                            0 0
                            • Carlos.f  

                              Neříkám, že musí být extra vysoký. Ale jám mám třeba BB drop 18mm, a že by se to nějak zvedalo bych neřekl. Navíc se sagem se mi zadní stavba mírně prodlužuje, což je ve výjezdech dobré.

                              Taky se dá vozit větší sag, což je další plus.

                              0 0
                    • Luk02  

                      ad prasknutí – záleží na prasostylu..

                      ad vyšší střed – blbost, spíš bych to považoval u kola s vyšším zdvihem za nevýhodu…dolů stejně nešlapeš a nahoru se to dá s nižším středem nějak vymanévrovat…

                      Zkus si projet něco se středem nizko a položenou geometrií…

                      0 0
                      • Carlos.f  

                        Jak to chceš vymanévrovat, když jsou např. kameny všude a v tahu nemůžeš polevit?

                        0 0
                        • pitos  

                          Rovnováhou?

                          0 0
                        • Luk02  

                          Vždycky můžu zatlačit…

                          0 0
                        • Atilla  

                          Ty 2 cm tě stejně naspasej

                          0 0
                          • Carlos.f  

                            Dejme tomu, že střed je 33cm vysoko při BB drop = 0.

                            Plné propružení např 15cm, délce klik 17,5cm(osa – osa) plus vzdálenos konce kliky od osy 1,5cm – celkem 34cm.

                            To znamená, že se dostaneš 1cm pod úroveň terénu.

                            Dejme tomu, že k běžnému propružování dochází na 12cm.

                            To tedy budou při zhoupnutí zbývat 2cm k zemi.

                            Pokud bude střed o 2cm vyšší – tak máš celkem 4cm, což je dvakrát tolik.

                            0 0
                            • Vilém  

                              Bezne jdes do dopadu s klikama svisle? To pak jezdis i levou zatacku s levou klikou dole, ne? :)

                              0 0
                              • Carlos.f  

                                Celkem běžně jezdím sekce přez kameny po rovině i do kopce kde nejde povolit tah a jen kývat klikami. A když se podívám na kroužek na tlumiči po této sekci, tak je pěkně dole.

                                0 0
                            • Atilla  

                              Nesmíš šlapat jak mašina a dívat se kam jedeš. Když to vemu uplně doslova, tak jezdíme cesty kde jsou šutry až ke středu a tam ti prostě nic jiného nezbývá než šlapat jen tam kde to jde a vyhýbat se .

                              0 0
    • TekileR23  

      Co se týče toho tvojeho srovnání,

      AGAGNG Vidle 23990 tlumič 11490 (momentálně modely 2012 levněji člověk moc nesežene)

      SPECIALIZED Vidle 12490 Tlumič se prodává kolem 4490

      Kvalitou spracování rámu to vyjde šul nul … Takže záleží na tobě …

      0 0
      • TekileR23  

        A pokud muzu napsat neco o X-Fusion, tak jenom sklamani, kolo postavene na X-fusionu bych nebral :(

        Staci kdyz sem se projel na 2 stejnych kolech Nejmenované značky (jeden trošku dražší model- tlumič fox RP2, druhý levnější X-Fusion, rám totožný ) a ten rozdíl citlivosti zadní stavby ve prospěch i toho základního foxu byl obrovský, i když si člověk s tím x fusionem hrál jak chtěl, nic kloudného z toho nedostal …

        Takže pokud mám vyvalit balík, tak bych vsadil na osvědčenou klasiku co se některých komponent týče

        0 0
        • JMT  

          Vis jak, tlumic vymenis za par korun prinejhorsim, ale ram je v haji :-(

          P.s. ja osobne teda na xfusion rozhodne nic spatnyho rict nemuzu, zasadni rozdil jsem nezaznamenal

          0 0
          • TekileR23  

            Tak za par korun, kamarad kdyz si kupoval gianta DH tak taky mnenil tlumic vzduch za pruzinu … jenze to dal jen za ramovou sadu s novym tlumicem cca 65K

            U kola za 50K se to moc nepredpoklada

            Ale taky se da

            0 0
        • Luk02  

          Tak to kecáš…nebo si měl smůlu na špatný kus protože základní X-fusiony jsou citlivější jak Foxy s propedálem…roz­hodně by ten rozdíl neměl být tak jednoznačně rozpoznatelnej…

          0 0
        • KRAJIC  

          Ty vole, to jsou kecy! X-fusion je jedna z nejdéle působících firem v oboru.

          0 0
          • TekileR23  

            Ted tu mám na porovnání 2 GTcka. 1 s xfusionem a 1 s foxem (sensor 3.0 a 2.0)a co se týče full rámů od GT, tak sem jezdil snad na všech. Co sem poprve sedl na sensor s Xfusionem, tak to proste už nebylo gtcko … Jeho typický chod, pro které mi ty kola byly sympatické byl pryč.

            říkejte si co chcete.

            Já mám rád osobně co se xc fullů týče na prvním místě dtswiss potom

            Do teď se neubráním srovnání mého bývalého dtswiss 210ssl

            To potom člověka zamrzí, jak dokáže celkem povedené kolo zabít tlumič

            0 0
          • TekileR23  

            To neznamená že to musí všem vyhovovat a že u levných tlumičů dostaneš ňákej zázrak :p

            BTW suntour je taky jedna z nejdéle působících firem v oboru

            :P

            0 0
      • Vilém  

        Takze idealne koupit obe, pruzeni prohodit a authora strelit.

        0 0
    • JMT  

      Urcite bych bral enduro evo. Spesl mi dycky padnul do ruky a jet na nem byla zabava, narozdil od podivne postavenejch authoru…

      0 0
      • Atilla  

        To souhlasím. Hlavně to neuměj dělat. Arh+ a ty podobné modely úplná tragedie. Kámoš co najezdí prd a největší skok měl z metru několikrát ohnutý čep tlumiče, ložiska v háji po 4 měsících kdy mohl najet max 1000km a to ještě hodně přeháním.

        Geo nemastná, neslaná. Jsem zvědav na ninju DH, Honzík si jí chválí a za ty prachy je to fakt pěkně osazené. Jde o to co udělají ta kluzná ložiska.

        0 0
        • Carlos.f  

          Hlavně to chce vyzkoušet, jestli ti ten Agang bude vyhovovat. Je určitě za zajímavé peníze. Zatím jsem ho nejel.

          A co se týká kvality, tak bych si tipnul, že na tom ten Agang bude lépe.

          Jinak Specialized Enduro má dobrou geometrii, dobře jede i žehlí. Má nízko střed, což mě třeba nevyhovuje, ale někomu zase může.

          0 0
          • Bysto  

            no ten stred na endure je jediná vec čo ma doháňa pomaly až ku šialenstvu, na každej jazde minimálne 3-krát drbnem pedál, už len čakám kedy ich odfajčím alebo ohnem kľuky, ináč samé pozitíva

            0 0
        • Tomínos  

          Ninja je jinde, ale ten cult mi přišel takovej nevyváženej a Honzovi taky. Oba jsme se shodli na tom, že ten zadek je nějakej divnej :-)

          0 0
          • TekileR23  

            záleží s čím srovnáváš že jo …

            To je jak s oktávkou, pro mnohé modla, pro mně nic neříkající vůz

            0 0
            • JMT  

              Covece oktavku bych s cultem urcite nesrovnaval. Oktavka at si rika kdo chce co chce, je fakt povedeny auto. Cult, sorry ale povedeny kolo uplne neni.

              0 0
              • TekileR23  

                Ale to je přece jen tvůj pohled na věc … O tom že je to povedené auto mi nepiš nic, mně nepřesvědčíš …

                0 0
                • Atilla  

                  Pepo! Jsi tam?

                  0 0
                • JMT  

                  To neni muj pohled…to jsou cisla prodanejch kusu

                  0 0
                  • La Piér  

                    No tak počet prodaných kusů o kvalitě moc nevypovídá. Podle počtů by se dalo usuzovat, že 1.9 TDI 77 kW je mezi motory naprostá špička a že např. 1.8 TSI je šunt jak lunt. No a vono je to přesně naopak.

                    Jinak si ale taky myslím, že Oktávka je dobré auto. Měl jsem jich několik jako služebáky. Soukromně bych si ji ale nekoupil.

                    0 0
                    • Atilla  

                      1.9tdi je držák

                      1.8 TSI je daleko pružnější motor, ale Tdi rozhodně šunt není.

                      0 0
                      • La Piér  

                        Unikla ti podstata. Pokud bychom měli hodnotit kvalitu podle prodaných kusů, musel by být 1.9 TDI 77 kW božský motor a 1.8 TSI úplný šunt.

                        (A výhody 1.8 TSI zdaleka nejsou jen v lepší pružnosti, je toho mnohem mnohem víc, ale o to teď vůbec nejde).

                        0 0
                        • JMT  

                          Zajmavý že to 1,8tsi nikdo nechce. 1,9 chce každej…

                          0 0
                          • La Piér  

                            Protože lidi jednaj iracionálně. Jejich mantrou nejvyšší je minimální spotřeba a další věci pro ně neexistují.

                            Kdykoliv jsem vezl nějakého zarytého zastánce 1.9 TDI, což je IMO po atmosférické 1.6 nejhorší motor pro Oktávku, tak žasl, jak to, že to auto jede tak potichu a zároveň tak svižně. A když jsem mu řekl, že s touhle dynamikou to jezdí po 8 litrů, tak nechápal už vůbec nic.

                            0 0
                            • TekileR23  

                              Slovem „mantra“ si to vystihl přesně

                              Akorát nevím jak se jmenuje ten Naftový bůh

                              že by Guru fauvé?

                              0 0
                              • La Piér  

                                Nerozumím. Mohl bys svou myšlenku rozvést?

                                0 0
                                • TekileR23  

                                  čemu jako nerozumíš ?

                                  za 1 sem ti dal za pravdu

                                  a za 2 se uctívači dýzlu točí kolem koncernu VW+

                                  Ono pochopit význam psaného textu, pokud se použije trošku ironie ti asi dělá problém ..

                                  0 0
                                  • La Piér  

                                    No, ono to spíš bude tím, že moc nevíš, o čem píšeš. VW rozhodně není žádný naftový bůh. Neříkám, že se jim nějaká nafta nepovedla (třeba 3.0 TDI je špičkovej motor), ale všeobecně jsou v naftách hooodně daleko za dvojkou BMW + MB.

                                    0 0
                                    • TekileR23  

                                      To je samozřejmně pravda … jenže většina lidí co se kolem mne pohybuje to tak ale vidí… Už od dob PD

                                      nic méně to že fauvé přešlo potichu k CR uctívače ňák nerozhodilo :)

                                      0 0
                    • TekileR23  

                      To je boužel svatá pravda …

                      oktávka není špatná, ale dost cenově mimo za to co nabízí

                      0 0
                      • La Piér  

                        Takhle obecně bych to určitě nepsal. Záleží na motoru a výbavě, to umí udělat úplně jiná auta s totožnou kastlí.

                        0 0
                        • TekileR23  

                          jenže když v tom jejich ceníku dovybavíš to auto zhruba tak jak nabízí třeba japonci v ňákém paketu, tak zjistíš, že ta oktávka je o 100 000 dražší než zmíněná konkurence , která je o třídu výš

                          0 0
            • Tomínos  

              Mohl jsem srovnávat s mým RB IQ6 na kterým je vzadu dhx5 vzduch a vpředu opovrhovaný „nechodící“ durolux od milana a ještě s dalšm kámošovým spešlíkem, ten tam má myslím RP23 a vpředu spešla dvoukorunku. Takže žádný kola za statisíce… A prostě ten cult nebylo ono, jediný co se mi na něm líbilo byly kliky hammerschmidt. Hlavně kvůli možnosti řazení v tahu a výborný prostupnosti když se někde pokoušíš o náznaky trialu a ono se to tak uplně nepovede :-)

              0 0
    • logoman  

      Jestli chces AM jako artur tak treba http://www.yt-industries.com/…/wicked-150/ kolo je super jel jsem na aktualnim modelu, pekny osazeni, komponenty od RF a misto endura treba http://www.yt-industries.com/…/wicked-160/ taky super osazeny, zadnej spatnej komponent na tech kolech nevidim.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.