• Lister

    Jde mi hlavně o MTB, ale silničáři se samozřejmě můžou taky vyjádřit. Celkem pravidelně vozím kačera, ale silně uvažuju o nějakém na sedlovku, hlavně teď na podzim by se to mohlo šiknout. Má někdo zkušenost. Jak jste na tom vy, vozíte nebo je to pro vás naprosto nepřípustné a radší přijedete jako totální prase( vypadá to cool a člověk vypadá, že sa v tom terénu nefláká, co?).

    0 0
    •  

      protže jezdim sám, většinou, tak blatníky ze zásady nevozím, aby měly účinek, musely by to být takový ty jak sou na Lady 26 a podobně, a ty plastový tintítka sou akorát tak na to někde to ztratit

      0 0
      • ehvie  

        Do blata mam stary horak s poriadnymi blatnikmi, do sucha novy horak bez blatnikov. Najlepsia kombinacia…

        0 0
        • Vojtíšek  

          Znám ještě lepší kombinaci – nový bike s blatníkama do mokra a bláta a nový bike bez blatníků na sucho :-)

          0 0
          • vlk  

            přesně tak.Nechápu proč bych se měl v bahně trápit se starým bikem.proto jsem si ten nový snad pořizoval, protože mi starý asi něčím nevyhovoval.Tak proč zase jezdit na starém.U mě většinou starý jde rovnou do popelnice-a schovám jen součástky co za něco stojí nebo se dají prodat.

            0 0
            • gobike  

              jj, přesně, nevidím důvod proč šetřit nové kolo, dy? právě proto sem si ho kupoval, abych se na něm pořádně zasral, abych ho nešetřil a abych ho neměl v pokoji vystavený a naleštěný, jen tak na okrasu…

              0 0
    • Pekáček  

      Jak je hnusně, nechávám lepší kolo doma a vyjíždím na zimáku s blatníkama. Používám přední blatník SKS na odpr. vidle, blatník na sedlovku kterej navazuje na kus obyč MTB blatníku co mám upevněnej mezi horní a dolní zadní vidlí. Když je fakt marast, dávám si před kliky na spodní rámovou takový udělátko, nastavenej kačer, vypadá to šíleně, ale takřka se nemusím starat o řetěz! Kdyby Véna Hornych mluvil o blatníkovejch maniacích, jsem to já + brácha :o)

      0 0
      • FunTom  

        To tvý udělátko by mně docela zajímalo. Nerad čistím řetěz 3× týdně. Kdybys měl nějakou fotku a poslal mně ju na mail, bylo by to super.

        0 0
    • RUMcajs  

      Blatníky mám rychlonasazovací, takže když vím, že bude hnusně, nebo pojedu do sraček, tak je rád nasadím.

      0 0
    • Lišák  

      V předu kačer standardně, vzadu dle počasí authoracý-na sedlovku rychlonasazova­ci.Nevadí mě, že noc nechrání záda od blata, ale je pro mě důležitý, že nemám po 100 metrch mokrou p*del.

      0 0
      • JFB  

        presne tak, naprosty souhlas…

        0 0
    • -b-n-x-  

      ja jsem vozil asi tak 3/4 roku sks crusher. Potom se mi pri jednom padu rozlamal, takze ted uz nehodlam davat do takovych zbytecnosti prachy. I kdyz teda posledni dve vyjizdky si o pouziti takoveto zbytecnosti primo rikaly. Prijel jsem z nich jako prase.

      0 0
      • Lišák  

        Můj přední kačer-author mě přišel asi na 120,– a při pádu se maximálně pootočí na rámu a docela mě těší, že i když je malý, vychytá docela dost blata, který by mě šlo přímo do ksichtu.

        0 0
        • Lišák  

          Jelikož jsem vyměnil můj „úzkotrubkový“ ocelák za „tlustotrubkový“ hliníkáč (rám), tak už kačera nevozím, protože ta spodní trubka je jenom nepatrně užší, než kačer. Pořídil sem na ty sajrajty, co jsou teď blatník do vidle, taky Artur (199,–) a nsk sem byl rád, že ho mám. Zadní vozím Artur na sedlovku, vychytá docela dost, moc se neprotáčí (1–2× za švih ho trošku upravím).

          0 0
    • munro  

      Nevozil jsem žádnej. Od té doby co jezdím s dioptrickýma brýlema vozím přední Speed stuff, abych je furt nemusel čistit a jinak demolovat. Nevím, jak se dopracuju k zadnímu.

      0 0
    • zirecek  

      jaro/podzim vozim standartne zadni plastovy blatnik. Lapac mam v planu poridit (ale ten plan uz mam tak 2 roky, :-).)

      0 0
    • Rolei  

      Vozím v předu, vzadu a kačera a funguje to docela dobře… Navíc vše jde sundat, nebo nasadit za minutu…

      0 0
    • rock  

      Na sedlovku určitě. Dneska jsem venku nechutně zmokl, ale i po 3 hodinách jsem měl suchý zadek a víceméně i záda (ty už méně, na ty mi pršelo). Kačer je víceméně symbolická záležitost, spíš si teď vybírám něco do přední vidlice …

      0 0
      • zirecek  

        nemuzu si pomoct, ale lapac na sedlovku mi pripada svou ucinnosti jako celkem zanedbatelna zalezitost.

        0 0
        • rock  

          Podle toho, co od něj čekáš … jak jsem psal, zadek mi zachová suchý a nic moc dalšího od něj nežádám …

          0 0
          • zirecek  

            tak nejak,:-) Kdyz uz montuju blatnik, tak mi vice vyhovuje klasicky, ktery navic ochrani strikajici marast do treter a na smyk. A kdyz vidim lapac na sedlovce, tak ho ma stejne drtiva vetsina bikeru nasikmo, :-).

            0 0
            • rock  

              Nekousne se Ti v klasickém blatníku kolu kvůli blátu ? Čas od času se mi stává, že mám příliš málo prostoru i mezi brzdovými čelistmi a vůbec v zadní stavbě, blatník by se asi ucpal mnohem dřív …

              0 0
              • zirecek  

                Vozím Innovader 2.0, takze mensi objem a „zadny“ vzorek pro bahno. Na bahenních závodech není od věci projet sem tam pár kaluží.

                0 0
                • zirecek  

                  myslím kaluže vody, ne bahna, :-))

                  0 0
    • rock  

      … ale jako prase přijedeš stejně :-) …

      0 0
    • Thidney  

      vozím přední do vidlice topeak a zadní na sedlovku od téže značky. Přední kvůli brejlím – není nic hnusnějšího než bláto mezi klipem a sklem. Zadní protože nesnáším, když jedu v dešti po silnici /třeba z práce/ tak 30km v noci s mokrým zadkem nic moc.

      0 0
    • Lister  

      Tak když se to tak rozjelo tak nějaký tip na ten zadní, poku možno jednoduše namontovatelný bez použití nářadí. Nízká cena samozřejmě vítána :o)

      0 0
    • Luke  

      ja jsem koupil blatniky od BBB za 4 kila. nejsou to zadne tintitka, ale celkem bytelne blatniky. predni na odpruz. vidlici ma kovove uchyceni, zadni je na takovy rychloupinak. plast je celkem silny a snese i nejaky ten pad. a na kole to zas tak spatne nevypada. pro me to byla jasna volba :-)

      0 0
    • Otaku  

      kdyz je potreba vozim rychlonasazovací od SKS.

      0 0
    • MartinXC  

      Trvale ne, ale za mokrého počasí nandávám přední do hlav.trubky a zadni na sedlovku (SKS). Na vícedenní výlety je beru standardně (jako blikačky). Kačer mi byl k ničemu, spodní trubka toho pochytala skoro stejně

      0 0
      • Lišák  

        No já se svým ocelovým tenkotrubkovým rámem kačera docela oceňuju :-) Trubka s průměrem 33,2mm toho moc nevychytá…

        0 0
      • Toams  

        Mne trubka chyta mozno este viac ako ten kus plastu, spodna ramova ma totiz kruhovy prierez a priemer cca 7cm:-)

        0 0
    • Pablo  

      Vozim zadní nějakej Author XC na sedlovku (asi 100kč) celkem standardně když je mokro a pochytá hodně, zezadu jsem špinavej málokdy. Aby se neotáčel je potřeba hodně utáhnout a já tam ještě mám kus zmačkaný izolepy (není to vidět), šlo by i oboustranou lepící pásku ale ta by pak nešla sundat, tohle pomáhá a přitom to vlastně skoro nelepí, na sedlovce po tom nejsou stopy. Přední nemám a podle toho občas vypadám, nejhorší je když najedu zahnojenej na asfalt a to bahno začne v rychlosti odletovat.

      0 0
    • fousac  

      vozim casto a dobrovolne… SKS shockblade/x-blade kloubovy… nesnasim mokrej zadek, nesnasim blato na xichte… to tyhle blatniky spolehlive zajisti… jeste by to chtelo neco na ochranu bot…

      0 0
    • kovar  

      jasně že vozím, přední do sloupku vidle , zadní na sedlovku. Ale nemohu doporučit SKS přední Shock-blade a zadní X-blade. Shock blade mlátil o kolo svou gumou na konci a má titěrný upínací mechanismus, kerý se vyvaklá a mlátí to v něm taky. Zadní kloubový X-blade se jednak otáčí a jednak zklápí, a pak nenávratně upadl – vymačkaný plast kolem šroubu v dolním kloubu. Dále ještě nemohu doporučit Topeak Defender, tak to je totální šmejd, v upínacím mechanismu je takové žluté kolečko s malilinkatou osičkou z plastu, která se prostě časem MUSÍ zlomit a taky že se mi zlomila a tím celý blatník jde do háje. Teď používám neznačkové no name blatníky a spokojenost. NA druhém kole mám zadní kloubový authror a také spokojenost, ač je trochu užší, a nechrání tolik

      0 0
    • MARIN  

      Nevozim a jestli vozit budu tak jen kvuli hromadnymu najizdeni kilometru na jare, kdy za mokra silnicky porad neco maji (hlavne ty za mnou :)

      0 0
    • davidak  

      Kačer je ten kus plochýho plastu pod pod rámovou trubkou?

      0 0
      • RomanH  

        Jo

        0 0
      • radek z BF  

        jo jo, výrobci to vznosně zvou "mud "catcher"" :-)))

        0 0
        • Lister  

          A my jsme si to krásně počeštili, ani sme to nemuseli moc zkomolit jen to přečíst hezky česky. Jeden by řekl, že to je od toho, že to občas vypadá jako zobák a ono houby :-)

          0 0
    • vlk  

      kačera jsem taky měl je k ničemu.Klasické blatníky jsou tak na 2 věci musí se zákonitě ucpávat.jednou se mi ucpalo přední kolo bahnem tak že neprošlo přední vidlou a to jsem blatníky neměl.V předu je to jasné -blatník an odpruženou vidlu.montuje se do hlavové trubky zespodu-to je nejlepší, ale dozadu jsem ještě nic pořádného co se neulomí nebo nevyvyklá či nelítá do stran nenašel.Momentálně si dělám své vlastní držáky j jedněm blatníkům z Ostravy-vypadají jako by měli karbonový povrch ale je to taková umělá hmota jako pet lahve.Měl jsem model 2001 a ten se lámal, teď ten model 2004 se neláme má vyšší kraje ale zase to u mě většinou neustojí držíky co to drží u rámu.Už se mi podařilo zlomit odlehčené kovové i nerezové.te´d mám nerezový s tím, že to mírně pruží nahoru a dolů a zatím dobré.

      0 0
    • wertigo  

      mam noname blatniky, predni 140,– zadni 120,– nebo tak nejak. zadni na sedlovce se protacel i kdyz byl utazeny na krev. dal jsem na sedlovku kus duse a je po protaceni.

      0 0
    • marapara  

      Předek – SKS do odpr. vidle + blatníček na rám. Už párkrát mi vychytal šutr do rámu. Dozadu dávám authorácký na sedlovku podle počasí.

      0 0
    • x-mass  

      nevozi tu nekdo original Marzocchi blatnik? je to docela fesny doplnek. zajimalo by mne jestli je i funkcni (za ty prachy by asi mel byt).

      0 0
    • SELMIRA  

      Jsem měla dlouho předsudky, a raději jsem trpěla s mokrou (I), že jako blatňoše jsou pro másla. Ale jeden nejmenovaný blatníkový maniak mi přidělal na bika blatníčky z PETflašky a tož jsem zjistila, jak je příjemné, když mi sníh a břečka necáká na pozadí a tož teď už vozim taky SKS rychlonasazovací blatníčky. Moc praktické, moc slušivé (v tyrkysové barvě dokonale ladí s rámem, hoho).

      0 0
      • SELMIRA  

        šmankote, to se nějak nepovedlo. Myslela jsem s mokrou perdelkou. Ale ten smajlík nějak nevyšel. To bude tóčo. :o))

        0 0
        • RomanH  

          :o)

          Taky jsem se zasmal

          0 0
          • SELMIRA  

            …taky mě k tomu eštěněco napadlo, ale myslim bude lepší dál to nerozvádět. :o)

            0 0
        • Lister  

          :oD

          No vypadá to moooc hezky. LOL

          0 0
        • MartinXC  

          Nech? je tvůj návrh zařazen mezi smajlíky ;-)

          0 0
        •  

          :) dobrý, to je hláška Týdne, že bych taky zauvažoval o blatnících…aspoň na přední

          0 0
      • vlty  

        to jako mokrou čárku, to je teda fakt lepší než smajlik :-))))))))

        0 0
      • rock  

        Tři znaky a kolika lidem jsi přičarovala úsměveček na xichtík … to je talent …

        0 0
    • fousek  

      blatniky nevozim a vozit nebudu, zas tak drsnej biker nejsem abych musel v kazdym pocasi nekam ject a kdyz me neco chytne cestou tak to vydrzim, navic kdybych na kolo pridelal blatniky tak ho neunesu

      0 0
    • Nikdo  

      Nikdy jsem nechapal proc je tolik bikeru co jezdi zasadne bez blatniku (asi aby kolo dostalo sportovnejsi vzhled ? (at uz to znamena cokoliv)). Kazdopadne po prvnim projeti bahynka a sprdungu od pracky jsem bezel do obchodu pro blatnicky. Ve predu mam nejake SKS na vidli, vypada dobre a pochyta toho dost, ale za tu cenu mohl mit teda lepsi upinaci mechanismus. Nejdriv delal dost velky hluk tak jsem mu v mistech kde mlatil do vidle udelal naraznicky a ted uz je OK. Vzadu mam Zefal uchyceny na sedlovce (kam jsem namotal omotavku, aby neprokluzoval), funguje, ale dela docela rambajz a zatim mne nenapadlo jak to jednoduse odstranit.

      0 0
    • jihra  

      Já vozím blatníky, když je škaredě. Ale štve mne jedna věc. Mám vidlici se zdvihem 100 mm a ten prední blatním je vpředu málo „zalomený nahoru“ – prostě když se mi vidlice více zanoří, tak mï podkova vidlice praští do té přední části blatníku. Čekám, kdy mi jednou blatník uletí, někde se ve vidlici šprajcne a já si rozmlátím hubu.

      0 0
      • kovar  

        nemáš náhodou Suntour?

        0 0
        • jihra  

          Jo mám Suntourku – a proč? Mají Suntourky vyšší „podkovu“, než jiné vidle? To mne nenapadlo porovnat.

          0 0
          • kovar  

            JSem si toho všiml, když jsem servisoval a následně zkoušel Suntour (XC 75) – že má podkovu příliš blízko korunce ve stlačeném stavu takže blatník drhnul a při zkoušce v terénu to dělalo pěkné rany.

            0 0
    • JMT  

      Ne zadnej blatnik nevozim ani kacera nebo cokoli jinyho (i kdyz mozna o weekendu na zavody tam toho kacera hodim aby to nestrikalo do gzichtu)

      0 0
    • Martin  

      JEDINÝ solidní blatník je automatická pračka!!!

      0 0
    • RomanH  

      Mate nekdo zkusenosti s BBB blatniky Dirt Protector http://eshop.bikezone.cz/index.php?… ? Ve Velu byl ten predni hodnocen pomerne slusne, pry narozdil od SKS nemlati. Vaham mezi BBB a SKS ShockBlade / XDry. Pripadne nejake dalsi tipy na MTB. Diky.

      0 0
      • RomanH  

        Tak mam jeste jednoho horkyho favorita Zefal KAA (predni) a Zefal XXT (zadni). http://www.bike-eshop.cz/…tniky-Zefal/?…

        Vozite je nekdo ?

        0 0
        • norman  

          Já mám na svém Rockadilu vpředu Kaa a vzadu Swan, loňské modely. Rychlé nasazování, beru je zpravidla jen do nejistého počasí. Vynikající funkčnost, podle toho co jsem viděl u kámošů se mi zdají nejlepší. Objímku u zadního podkládám kvůli protáčení páskem gumy.takže doporučuju.

          0 0
        • palladin  

          KAA nebrat..časem se Ti rozsype to uchycení.....­.otřesně křehkej plast…

          0 0
          • RomanH  

            Diky, uz jsem cetl nejake recenze na zahranicnich serverech. Asi to vypada nakonec na ty SKS, vsude vysly vetsinou nejlepe. Zitra se rozhodnu a pak to objednam. Ten zadni Zefal XXT bych moc rad videl na vlastni oci, ale v Brne jsem na nej nikde nenarazil. Libi se mi, ze je tak sirokej, ale to SKS ma zase (dle fotek) delsi raminko (⇒ da se vice priblizit k plasti) a takovou malou zpetnou cast smerem k sedlovce.

            0 0
            • RomanH  

              Tak mam za sebou prvni testovaci jizdu s SKS X-Blade a ShockBlade. Predni ShockBlade zatim uplne bez problemu, nikde nic neklepe a blatnik se nepovoluje (testovano na 60km, jizda po skalkach a korenech, vidle chodila 9cm). U zadniho se mi behem 5ti km povolil jeden sroubek, ktery jsem ztratil, nicmene tech zbyvajicich 55km jsem dojel v pohode s jednim sroubem. Doma jsem pak srouby maznul Loctitem, tak snad bude klid. Jinak se na sedlovce neprotaci (zatim), jen se mi zdalo, ze se ten pasek trosku povoluje. Ucinnosti obou blatniku jsem byl mile prekvapen. Nebudu je sice vozit porad, ale v zime do rozbredleho snhu budou vyborne.

              0 0
    • honzarb  

      nevozim zadny, nikdy!

      0 0
      • RomanH  

        Nikdy nerikej nikdz :) Ja mam sedlo s dirou a uz mi zacina vadit, kdyz mi bahno s vodou strika primo na zadek. A v zime jezdit s mokrymi zady taky neni nic moc. Sest let jsem jezdil bez nich, ale letos se k nim chci vratit.

        0 0
      • kovar  

        no ty seš ale hrdina

        0 0
      • Floydie  

        nechtel bych bejt tvoje promocena prdel

        0 0
        • TinkTink  

          Na rovinu…nechtel bych byt jeho prdel ani kdyby ji mel suchou…

          0 0
    • ada  

      Blatniky nevozim, len ked je dlhsie pekne a sucho. Inak tam mam nejake noname z Intersparu, kazdy za 120,– kc. Predny trochu mlati o spodnu ramovu trubku, zadny sa pretacal. Dala som tam ako Wertigo kusok starej duse a je to lepcie. I u predneho, ked sa s tym pohram a vlozim na to nasuvatko kusok duse, nemlati to. Vacsinou ale na to zabudnem a potom z kopca buchocem ako mlatacka. Ma to vyhodu, ze ma je uz dost na dialku pocut a pripadni turisti na cestickach sami preventivne uskakuju do stran a ja nemusim moc pribrzdovat. :)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Blatníky vozím vždycky, jen na závody je sundávám a pak je nevozím dlooooooooouho po závodě, protože se mi nechcou nasazovat,takže takhle no… :))

      0 0
    • enjoy  

      koupil jsem si jedny z podle mne nejlepsich a nejbitelnejsich blatniku u nas a po tom co mi trvalo 2 hodiny nez je pripevnil,tak jsem zadni behem jedny hodiny zase ustrelil,takze blatniky?nee! ps:uvazoval bych nad starodavnyma plechovyma,ty by byly v pohode.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        :-) To mně silně připomíná Pha-Pl-Pce srázek v Brdech. Sotva jsme vyjeli z Prahy, stěhoval se zadní blatník ze země na ba?ůžek. A v pichlavým sjezdíku u Karlštejna odpadl přední. Nějaký větvička se do něj zamotala, já si toho nevšimla, šlápla a už byl dole. Vzhledem k tomu, že jsem je zkoušela podruhé, jsem byla dost naštvaná. :-) Ale až si je v Praze vyzvednu (už jsem je nechtěla ani vidět a vrazila jsem je na odvoz jiným lidem ;-) ), zkusím je dát do kupy.

        Kvůli blátu teď namontuju starý blatníky, co jsou těsně nad plášti (ale ne celoobvodový). Jsou dobrý, jen se děsně bahnem ucpávají a montovat je je vážně radost. No co, lepší suchý zadek a vidět taky není k zahození.

        0 0
        • orca  

          Problém není v blatníku jako takovém ale v kvalitě respektivě v tom jak ho kdo umí namontovati :-)

          0 0
          • enjoy  

            tak to joo:-),takovy mam nejradsi:-)).ja bych ti ty moje dal namontovat,to by ti srazilo sebevedomi:-))

            0 0
          • kámen úrazu1  

            Tušila jsem, že to někdo napíše bez obalu na rovinu. ;o) Jo, zadní nmě upadl díky slabému zašroubování. On tam byl šroub „na ruču“, dotáhla jsem ho co to dá, ale zdá se, že to nestačilo. U předního se mně ulomila kolejnička. Zkusím ji někde vysomrovat, šroub na zadní seženu snadno a opět se pojede se suchým tlumičem. :-)

            0 0
            • defenger  

              Já mám oba blatníky na pevno. Přední SKS je nesundávací konstrukce, plus zástěrka… a zadní je zpevněný dráty ke středu.. Drží…

              0 0
            • orca  

              Odpověď pro vás dva . zaprvé si koupím blatníky které vydrží a jdou upnout a uchytit. Myslim že s předním nejsou problémy a zadní taková pomocná finta aby se to na té sedlovce neprotáčelo po utažení : loukoplastí omotat sedlovku a na ni dát tu plastovou matku ono se to zakousne a ani nehne a ani to nedotahuji nakrev páč by to prasklo a ani se to nehne . Jo a ¨nevím co mám za zadní blatník ale je tam v červeném kroužku napsáno :VALFULL

              0 0
      • vlk  

        jo výrobci sice dělají pěkné blatníky ale už většinou nemají moc domyšlené úchyty.Takže nezbývá nic jiného než stejně jako kdasi za komančů si to dodělat-uopravit sám.Mě se na zadním osvědčila konstrukce, kdy je blatník na pohyblivém rameni-směr pohybu možný nahoru dolů, a zhora ho přidržuje lanko aby nespad až na pláš?.Ten kloub je trochu více přitáhlý aby tam byl menší odpor.Když přijde velká ráná, tak si blatník odskočí nahoru.Toto je jediná konstrukce co u mě vydrží.Na přední mi stačilo vyrobit si vlatní kovové(ne hliníkové co tam jsou) delší držáky, co drží samotnou umělou hmotu delší částí a ne jen za okraj.

        0 0
    • kankrlicek  

      Vepředu kačera, vzadu SKS nasazovací na sedlovku s 2 klouby. Občas se povolují matičky a potom mi blatník leží na plášti a při závodech mi předjíždějící bikeři říkají, že kdybych neměl blatník, tak bych byl rychlejší :)

      0 0
      • Fisi  

        Jen zadní a to jen za deště nebo v zimě..

        0 0
    • Tomcat  

      Blatníky mám ale vozim je nepravidelně.

      Pokaždý si rozmyslím jestli to má cenu. Na XC jsem vozil furt mudcatcher. Kačera na pohodové vyjížky a MX blatník na většinou drsnější bahnitý akce.

      Bohužel se nenašel odolnej blatník proti „uklepání“, že ho člověk sejme pokud lehne je normální, ale že se ulomí prvidelním kmitáním z nerovností na polní ceste je mrzutý.

      Vozím jinak Zefal.

      klasika kašer , blatník do vidle, a mudcatcher z ABS plastu Ala MX „carbon“ Zefal Cruscher př. + zd.(už ho nedělaj)

      0 0
      • jizby  

        Proti uklepání předního blatníku funguje přidání dalšíhu úhelníku z druhé strany vidlice. Drží to spolehlivě řadu let.

        0 0
        • Tomcat  

          Ano u normálního blatníku na „cestovní kolo“, u některých MTB blatníků to není kam nebo jak přidělat.

          Nejlepší blatník je z 2,5L pet lahve a úhelníku. Plast je lehkej a odolný vůči opakovanému namáhání a nenamáhá tak úhelník.

          0 0
          • jizby  

            dle mýho moc krátkej, takže nechání plně a naopak zase moc širokej, takže s odporem vzduchu, kvůli čemu se hlavně nevozí blatníky -to vyjde nastejno. Mě dlouhej blatník nevadí, i když do něj kopu, on uhne. Pochopitelně z tohoto důvodu je nesmysl uchycovat ho vpředu drátama. Vzadu zas naopak jo. To? moje zkušenost, třeba má někdo lepší.

            A ještě jedna perlička -šiškomet: když jedu v lese s borovejma šiškama, tak je přední pláš? dost spolehlivě zachychycuje drapákama, pasíruje mezerou pod blatníkem a s hlasitým a legračním pufáním je vystřeluje dopředu. Je to boží. Dělá vám to někomu taky?

            0 0
    • Lister  

      Nějaký tip na dobrý blatník do přední vidlice, který mi Black neurazí na prvním kořenu. Díky moc.

      0 0
    • teamgoofy  

      jo ja blatniky vozim a nestydim se za to…

      0 0
    • Meesha  

      nevozim. Ale planuju letos na zimu neco poridit dozadu, protoze mokra prdel mi neni prijemna :-/

      0 0
      • teamgoofy  

        presne a v zime i kdyz clovek vyjede za sucha vzdy se najdou mista kde je mokro

        0 0
        • Meesha  

          hustej web, fakt sem koukal! 8–0

          0 0
          • teamgoofy  

            Nerorumim jak to myslis?

            0 0
            • Meesha  

              no jako ze to musi bejt fajn jezdit s Pepanem! :-) Vybavicka taky fajn :-) Zkratka – nechal bych si to libit :-D

              0 0
              • teamgoofy  

                Jo tak ..take jsem za par veci v teamu rad..

                0 0
      • golem  

        no mam tadni s uchycenim n asedlovku, ale beruho jen kdyz je skarede a vypada ze zmoknu… ale parkrat jsem ho zapomel a samo zmokl, ale pouzivam ho kvuli zachovani sucheho zadku

        0 0
    • BH  

      blatnik pouze na zimaku a nebo treninkovem kole. Blatniky na MTB kolo jsou nesmysl, pokud maji umoznit prujezd blatem, stejne nic neochrani a pri trochu sviznem jezdeni je riziko jejich ztraty ci urazeni skoro 100%.Take ta estetika!.Brrr­.Jinak pro blatniky na kole plati znamy vtipek:" strecu drnci vam blatnik, coo rikas?neslysim, drnci mne blatnik !" dobry rada, pokud potrebujes blatniky pro jezdeni pres zimu vykasli se na ty na sedlovku, ty jsou uplne k nicemu a kup si laminatove SKS dlouhe, siroke s vice vzperami, ty drzi a poradne chrani. Pro zlepseni funkce si muzes jeste dat zasterku na predni blatnik a na zadni blatnik ke stredu, jedine tak to ma smysl, aby jsi nebyl jak to p…, pokud budes jezdit po mokrych cestach( navleky jsou samozrejmost) Ovsem do terenu to moc neni, ale jezdit v zime v rozmoklem terenu je take k nicemu. pouze pokud je zamrzlo a nebo snih, pak blastniky stejne nepotrebujes. chce to holt zimaka s blatniky.

      0 0
      • TinkTink  

        Ja celou dobu cekam az das svyho bajka do fotek, pac todle co jsi napsal o tech SKS blatnicich s vice vzperame dost dobre neuplatnis na fulla = pekny HT mysleni :)

        Hele…ja vozim SKS do hlavovy trubky – na Manitou vidlice – mam to v Shermanovi…skoky, dropy a jakykoli teren neni problem, navic mi tam nic nechrasti a blatnik zadny zvuky nevyluzuje, pricemz toho zachyti vic nez kolik bych cekal…

        Zadni na sedlovku – na fulla mas jakou jinou moznost prosimte? A ze by nemely umoznit prujezd blatem – to je divny, mne zadny takovy problemy nevznikaji a to s 2,5" plastema bych rekl, ze by uz snad mohly…

        Nekdo z nas nema pravdu…nebo nekdo z nas ji ma mene nez 50%? :)

        0 0
        • Lišák  

          U některých fullů by šel nějak naflignit na kyvku, ale byl by moc blízko pláště a průchodnost marastem by se hodně snížila. Sedlovkovej je O.K.

          0 0
          • TinkTink  

            To jo…u nekterych…ale ja bych musel udelat pohyblivy mechanismus tak, aby blatnik v pohode pokryl 170mm – nebo aspon to tam nejak proste namaslit…ale to je fakt humus…to by uletelo hned jak by mohlo…

            0 0
            • cabbage  

              na nektery vpp nebo jednocepy by to slo(ale design hnus)

              0 0
        • BH  

          mas jezdit na kole na ktere das poradne blatniky a je to. Uznej sam ze ty tvoje"blatnicky" jsou na prd, sice toho zachyti „vic nez by jsi cekal“, ale pokud projedes kaluzi tak musis byt jak ta svi..,a to jak od predniho a zadniho kola. Na bajku je prakticky spodni kacer, nebot pochyta blato do obliceje. Jinak tato diskuze ohledne blatniku je o tom, ze prisel podzim a je potreba dat na kolo BLATNIKY, tedy neco co ti umozni jezdit po mokrem aniz bys byl jak … uz jsem to psal.Musis uznat ze ty Tvoje modni pseudoblatnicky ten problem dotycnemu nevyresi.

          0 0
          • TinkTink  

            Hele, nechovej se jak duchodce, ty staromilce…uznavas jediny blatniky…ok…s tim ja nesouhlasim…a rozhodne neplanuju uznat Tvoji pravdu, protoze s ni proste a jednoduse nesouhlasim. Kdyz chci jet po mokrym, tak proste jedu po mokrym s blatnikama a je to ok…nevim co je na tom spatnyho…mne proste moje blatniky fungujou… (btw vzadu mam SKS na sedlovku…nic vic…)

            Svine od predniho a zadniho kola tedy skutecne nejsem – a ze kacer pochyta blato od obliceje neni pravda – kdyz jsem ho mel, tak co zatacka, to bahno uplne vsude…nefunkcni zmetek.

            0 0
            • BH  

              sice mam pravo se chovat se starosmilsky, ale nechapu co je na mem nazoru, potazmo podporenem praktickou zkusenosti ,tak starosmilskeho.Ja blatniky do terenu nemusim, ale pokud chci jezdit pres zimu- na podzim na kole, tak si na kolo dam proste poradne blatniky, to je vsechno co k danemu tematu muzu rict, uz se tesim jak si spolu v tomto pocasi vyjedememe , ja svem zimaku s poradnymi blatniky a ty se svym zadnim lapacem a po par kilacich uvidime, kdo se bude smat!

              0 0
              • TinkTink  

                Uz se tesim az Ti ty blatniky zablokujou v terenu kolo… :o)…

                Ja se smat nebudu, mne vzdycky kolem nuly zmrzne posledni mimicky sval v posledni zname poloze a pak musim zas rozmrznout…tudiz se Ti budu mozna akorat tak hihnat… :o)

                0 0
                • BH  

                  nepsal jsem, ze pojedeme do terenu ! maximalne sotolina, asfal.do terenu jedine, az to zamrzne, ale pak pojedu urcite s kolem bez blatniku, nesu blazen !Tuto sobotu jsem takto dobre ztuhnul ze zimy, asi jeste nejsem aklimatizovany,jez­dim i za vetsi kosy.nejvetsim zazitkem pak byla jizda po namrzajici ceste, uz vim co znamena rceni"jako koza na lede".

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Ja se tu bavim jenom o terenu…s 2,5" plasti nema cenu jezdit po silnici…zvlast ne s mekou smesi, kterou pouzivam…a po silnici v zime jezdi jenom blazni…je to celkem rizi pokus o sebevrazdu, pac neni problem aby Te kdokoli sestrelil – totez plati v omezenem mnozstvi vlastne i pro leto, ale tady je to mnohdy fakt o hubu doslova…a v zime bych bez, dle tebe, modnich blatniku nevyjel…nevis kdy se pod tebou co podlomi – takova mala kaluz pod malou krustou ledu v –10°C muze byt pomerne neprijemna…ze :)

                    Nema cenu se tu dohadovat o necem takovym, jako jsou blatniky…to uz radej o pohledu na obchod…v cemz se samozrejme taky lisime :o) Hmm…v cem se vlastne schodujeme…na politiku se radej ani neptam…tam by to mohlo taky dopadnout obdobne :o)

                    0 0
                    • BH  

                      kazdy preferuje to sve, to je jasne, v nazoru na obchod se zase tak moc nelisime, si myslim,kdyz se tim oba snazime zivit.Urcite by se nasly nejake veci na nichz se shodneme, ja nejsu hadavy typ :) (tady musi byt smajlik).Ovsem o tuzemskou politiku se nazajimam, tak se neni o cem bavit,leda tak o stavu demokracie v republice Burundi, to me vazne zajima.k tematu pokud bych „ve srackach“ jezdil do ternu, tak asi take pouziji ty „lapace“,ale to radeji vyjedu na cestu, ne ale I/49 a nebo I/55! V okoli je spousta relativne prazdnych lesnich asfaltek. Ale jak pravi klasik:" zmoudreni prichazi vekem…"

                      0 0
                      • TinkTink  

                        TAky pravda…oba chceme vydelat…nicmene ja uz pomalu ale jiste prestupuju na jiny typ zbozi nez je to novy…ale to je detail.

                        O tuzemskou politiku – nebo jak se da nazvat tento moralni bordel – se zajimam, ale ciste v ramci ciste diskuze nad problemem…drzim se hesla, ze narod ma takovou vladu, jakou si zaslouzi…tzn, co jsme si zvolili, to mame…

                        Lesni asfaltky – ty se mi v zime tez libi, ale nejsem si jisty, jestli pod timto pojmem oba chapeme totez… :)

                        Ad zmoudreni – pravda…az budu starsi, poridim si na DH fulla a ne HT… :)

                        0 0
                        • BH  

                          po cca 7 letech se take chci pristi rok vratit k full suspension,cekal jsem az nekdo vymysli inteligentni pruzeni aby to stalo za to..Ale stejne zustava No.1 silnica.Za­cinas s bazarem? To ti tam muzu dat to svoje HT, ne? A nebo oteviras zastavarnu, slysel jsem , ze je to vazne dobry job, musis mit ale otevrene hlavne v noci, to tam prichazi nejvic klientu neco zastavit.Na tuzemskou politiku se vykasli, je to ztrata casu a nervu, pokud v tom primo nejdes.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Zastavarnu fakt ne, ale bazar ano.

                            Inteligentni pruzeni? VPP, ale nejsem si jisty, jestli je to inteligentni…zus­tavam u prepakovanyho jednocepu s kvalitnim tlumicem…nic vic nechci, ted jsem akorat po sezone vymenil loziska…no cenove to nebylo moc fajn :)

                            HT – a co mas zac? Radsi mi napis na mail, tady to uz vazne neni diskuze o blatnicich :o)

                            Politika – jo jo…presne tak…nicmene dnes jsem se bavil u Moravce na CT1…to bylo obcas fakt vtipny :)

                            0 0
                            • BH  

                              to bys tedy neuhodl co mam za znacku: prekvapive je to BH s beznou vybavou. Poslu ti mailem aktualni foto a specifikaci.Budu to sice mit na svych strankach,ale vic mist je lepsi.Doufam, ze nebudes drahy,jsem totiz hoodne setrivy

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Cekam, cekam… a nic :o)

                                Znacku – pravda…ja jsem hadal GT… :)…

                                Drahy – ja to nemam pausalne, ale dle cloveka :)…

                                0 0
                                • BH  

                                  nemam ted digi fotak k dipozici, tak v prubehu tydne.

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    No…priznam se, ze jsem zvedavej na cem to vlastne jezdis :)

                                    0 0
                                    • BH  

                                      toz nasel jsem v pocaku nejake fotky kol, ktere jsem sedlal tuto sezonu.Nedavam to do sekce „nase biky“, nebot nemam cas zjitovat presnou vybavu a navic tato kola u me konci. nejlepe se me jezdilo na tom kole v holandsku. takze: http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

                                      0 0
                                      • TinkTink  

                                        Jenom tak mezi nama, pocitas s tim, ze kdyz budes to HT prodavat, ze ta cena bude fakt spatna…? Nema cenu nad tim moc diskutovat, ale sam urcite vis, ze cena spadne hned jak to koupis a u tehle XC chrtich veci cena pada hodne rychle (az dojde na urcitou hranici, kde se zastavi :) )

                                        0 0
                                        • wroum  

                                          na nule?

                                          :-D

                                          0 0
                                        • kovar  

                                          no pro některé pohodochtivé turisty HT má cenu limitující k 0 i když je úplně nové :)

                                          0 0
                                        • BH  

                                          ale jo, urcitou predstavu o cene mam. Co myslis ty? ma to vidlu RS sid, xt saltr, LX razeni , kliky truvativ, rafky mavic, sh naboje, brzdy formula race(asi), plaste ONZA RIP a RAIL(ev. to obuju movymi michelin ), sedlo fizic pave, pedaly tam budou nove wellga, najeto cca 1–2 tis.km(nebyl tam tachac) a je to rocnik 2004. nove cca 45tis.kc. ted jsi jiz zkuseny bazarnik, tak porad. Ja bych to videl nejaky rad nad tu nulu jak to tu nekdo ocenil.A ty?

                                          0 0
                                          • TinkTink  

                                            Toz asi takhle – celkove bych rekl, ze z toho nedostanes ani 20…idealni by bylo samozrejme najit kupce na cely kus, ale to je pomerne obtizny, takze to rozprodat po dilech…jestli mas zajem, ozvi se mi a ja Ti to spocitam presne.

                                            0 0
                                            • BH  

                                              radeji jako celek,asi to prodejne je, je to minimalne jezdene, takze stav"jako nove" a navic na to muzu dat jeste 1 rok zaruku. Poslu ti presnou specifikaci a nejak se dohodneme, vyzkousim te.ze by tu rostla konkurence pro regionalni cyklobazar?

                                              0 0
                                              • TinkTink  

                                                Ok…posli. Nicmene konkurence neroste – do bazaru neberu cizi veci vyjma nekterych specialnich zakazniku apod…proste o cem nevim jak na tom je, tak tam neni.

                                                0 0
          • McBlacky  

            kačer je na hovno, chce to pořádnej blatník a ani to není 100% protože návleky/tretry zachrání fakt jen blatník až skoro na zem…

            tohle si dovolím tvrdit z pozice člověka kterej loni v napodzim a v zimě najel přes 3000km – terénem…

            0 0
            • BH  

              diky za podporu

              0 0
          • Lister  

            Jen pro upřesnění. Tuhle diskusi jsem zakládal, když byl u nás LONI podzim :o) teď už je nafalšovaná zima s nasolenýma silnicema a břečkou, takže jsem bajka na chvíly uložil k dočasnému spánku, než napadne větší množství sněhu – to pak zase vyrazím, protože silnice už budou pokryté sněhem a sůl to heky přikryje. Teď má chvilí pohov. Jinak díky všem za rady, blatníky jsem měl objednané – Topeak, ale nějak je nesehnaly, takže z nich sešlo, jsem ale rád, protože jsem pořídil Manitoua, takže bych měl problém s předním. Teď mám v hledáčku přední od SKS dělaný pro tyhle vidle a dozadu se ještě uvidí.

            0 0
      • fousac  

        Ovsem do terenu to moc neni

        to mas pravdu.. ale kdyz clovek v tom terenu jezdit chce, tak to nic neresi.. ale bohuzel jezdit bez blatniku taky nejde, protoze do terenu je to 20km pres mesto a s tim souvisejici haldy sra*ek…

        ja vozim SKS Shockblade/X-blade a ty svuj ucel plni.. nemam mokro na prdeli a bordel na tlame.. nic vic od nich necekam..

        0 0
    • spipi  

      NE

      0 0
    • cabbage  

      asi zacnu…

      0 0
    • wroum  

      ne

      0 0
    • Radek Broz  

      Ne. Pokud kolo nepouzivas na silnici jako dopravni prostredek, nema to podle me ani trochu cenu.

      0 0
      • McBlacky  

        no jsem zvědavej co by ti na to napsal třeba Darkson po dnešním švihu :)

        Blatník ano… pokud někoho baví jezdit celej den s mokrou prdelí tak pro toho blatník samozřejmě ne :)

        0 0
        • Jorje  

          A taky doporučuju těm co maj rádi obličej plný bláta apod nechávat blatníky doma, jinak já chci přes brejle vidět tak si vozím i zadní i přední.

          0 0
          • Radek Broz  

            Oblicej chranej MX brejle;-)

            0 0
            • fousac  

              pres ty je videt, i kdyz je na nich blato??

              0 0
              • TinkTink  

                Kdyz mas odtrhavaci stitky, tak urcite :)

                0 0
                • Lišák  

                  Kolik je těch štítků potřeba na takových 80km? :-)

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Hmm…80km…v in­tegrale…hmm…to nedam, takze nevim :o)

                    0 0
        • Radek Broz  

          No ja nevim – ja jsem obcas tak obalenej blatem, ze by blatnik stejne nepomohl. Navic na mym biku nevidim prostor, kam ho namontovat, aniz bych ho hned neurval.

          0 0
    • SELMIRA  

      jó. Dyž je sajrajt nebo sníh tak už jó.

      0 0
    •  

      Od včerejška jj…byla to sada..ta břečka.

      0 0
      •  

        jen když je sníh :o) jinak fuj..a pryč s něma

        0 0
    • Martinkaa  

      Blatnik jeden mam, ale vozim ho jen parkrat do roka, kdyz je moc velka zima na to, abych mela mokry zadek :-) Jinak vpredu jsem mela blatnik jen jednou v zivote. Takovy ten lapac na spodni ramovou trubku. Nasla jsem ho v lese na ceste, tak jsem ho povesila na vetvicku u cesty, kde jsem ho nasla, aby se majiteli lepe hledal :-). Mesic jsem kolem neho jezdila, tak jsem si rekla, ze si ho vezmu a vyzkousim :-). Na mojem bajku vydrzel jeden svih. Porad se mi otacel a zavazel, tak jsem ho tam zase povesila zpatky :-) Uz tam neni. Doufam, ze je s nim novy majitel spokojenejsi nez ja :-D

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce