• Lister

    Nějak taklhle si představuju převoz kola: http://news.auto.cz/…d9db1848.jpg Jen bych asi sundal přední kolo, zasunul sedlovku a postavil to na výšku, a? se tam vleze ještě jedno. A může se vyrazit na dovolenou. Jak vozíte kola vy. Já když ho dám na střechu tak mám strach a do kufru naší kombi fildy se to zas tak pěkně nevleze.

    0 0
    • wroum  

      mam felicii combi – uplne stejne do ni dam sjezdaka (aniz bych z nej cokoliv sundaval – jako jezek v kleci:-), kdyz sundam predni kola, neni problem dat 3 kola vedle seba a este odvest veci a 3 lidi. otec ma octavii combi 4×4 (vyssi podlaha v kufru kvuli nahonu zadnich kol) a tam uz sjezdaka nedam aniz bych vyndal predni kolo (coz je opruz kvuli pevny ose). jinak nastojaka tam vlezou taky 3 kola a 3 lidi. na strechu kolo nedavam, bojim se od te doby co mi moje merida vyskocila z drzaku na ram a zustala pri 140 km/h viset jen za pasky na kolech. navic mam este RB a musel bych upravit drzak na prumer spodni trubky.

      0 0
      • Luka  

        To uz se nam taky stalo ze kolo vyselo na reminkach, prohlo plech na strese a spolujezdec se kochal vyhledem na sve kolo :)

        0 0
        • wroum  

          ja sem ridil a najednou strasna rana a riditka prastily do skla vedle me tak, ze mit otevreny okno, tak sem ji dostal primo do palice. auto bez nasledku. koo taky bez nasledku. nikomu se nic nestalo ale prijemny to nebylo – auta kolem zacaly dost zbesile brzdit :-)

          0 0
          • jimmy63  

            no,kamos prevazel kolo na sumavu na strese a cca ve 100km/h to kolo vzalo caru primo vedle silnice na pole:)a to bylo i s paseckama..kolu se nic nestalo(nastesti) a autu taky ne

            0 0
        • pepek  

          Kolik Ti jich pak vyrostlo, po vysetí a vyklíčení:-)

          0 0
    • biker007  

      s cistym kolem to neni problem.. ale davat ho tam po blativym zavode.. nevim nevim. strecha to jisti. a vetsinou nas jede stejne vic jak dva. ale takovej VW transporter nebo neco podobnyho pro 4 lidi + 4 kola uvnitr by nebyl spatnej:)

      0 0
    • Volf  

      Jak už jsem to psal tak většinou jezdím s VW Transporter, ale teď jsme jeli na dovču na Krk s VW Passat Variant a kola jsem měl v audě daný tak, že jsem sklopil zadní sedačky / jeli jjsme se ženou samy / z kol se vyhodily sedla se sedlovkama a pření kola. Kola se pak otočí vzhůru nohama a postaví se na řidítka ne každý bok auta a přidělají se gumicukama. No a mezi kolama máš prostor pro zavazadla. Jestli chceš můžu ti poslat fotku.

      0 0
    • SavaH  

      Takhle: http://rodina.cz/savahendrichova Obyč felina pojme 3 kola + 3 lidi. No problemo amigo ;)

      0 0
      • Daf  

        Naprosto v pohode :)

        0 0
    • Tomcat  

      Nafta patří do traktoru a do kamen. Uhlák si dobrovolně nekoupim, to by mi ho někdo musel dát zadara i kdy by byl třeba GT, RS a jiný pro uhlák kraviny.

      Prostě Chevrolet Roadrunner, Ford Galaxie 500 a Ford Bronco to jistí. Ikdyž takovaj Dodge Ram hmmmm…

      0 0
    • Zodiax  

      A co je na tom zvlastniho. Nemusis mit ani VW Transporter nebo MPV, staci klasicky Renault Megane Scenic co mam ja, vyrabi se primo nosic, na ktery v aute misto 2 sedacek usadis na stojato 2 kola, jen se musi predni vyndat. Kolem hafo mista na tasky a jeste mas volnou treti sedacku, takze event. muzes v tom aute i spat, protoze se predni i zadni da slozit do pomerne na spani prijemne polohy = do roviny ;) Pri tomhle v oktavce si jenom totalne podres plastovy boky :(

      0 0
    • rock  

      Já jezdím obvykle sólo, bike bez kol se mi akorát vleze do kufru mé Audi 80, případně když tuším výskyt bláta, tak to jistí střecha …

      0 0
      • rarášek1  

        No já viděl, že ho vozíš spíš na zadní sedačce, zabalený v dece a pod sedlem má polštářek :-)

        0 0
        • rock  

          To je tím, že když jsem psal ten předchozí příspěvek, tak jsem měl současný rám relativně nově a teprve jsem si zvykal. Ještě jsem nevěděl, že ten kousíček, o který je delší než předchozí Amulet, bude v kufru dost zavazet. Vleze se tam pořád, ale trpí patka šaltru a má sklony se ohýbat. Nějakou dobu jsem experimentoval s různým obalováním a podkládáním, ale pak mne to přestalo bavit a došlo na zadní sedačky a polštářek :-) …

          0 0
    • Ekscel  

      A co je to za auto? Podle světel tipuju na Fabii, ale ruku do ohně za to nedám.

      0 0
    • jeniik  

      Tri ramy rozebrany do kufru a kola za spolujezdce na sedadla. Mam maly sedan a na strechu nic nedam, takze asi idealni volba…

      0 0
    • mastihuba  

      Postavim jej k boční stěně a přitáhnu pavoukem. Stejně tak druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, … maximální počet jsem ještě nezkoušel. :))

      0 0
    • tm  

      Konstrukter Octava by si mel nas..t na ruce. U patejch dveri kombika dat hranu je pakarna, ten clovek nigdy nic nenakladal. Navic po uplnym sklopeni zadnich sedacek nevznikne rovina, ale 6cm vysokej schod, takze se v tom neda spat.

      0 0
      • MartinXC  

        Ano, to je skutečný „Voice of the customer“. Kromě Audi na to ve VW všichni kašlou, dělají přece levná auta.

        0 0
      • majo  

        simply clever…

        0 0
        • MF  

          simply never :)

          0 0
      • pepek  

        Čím níž je hrana, tím je auto gumovější (méně tuhá karosérie)

        0 0
    • rock  

      Ta fotka je fajn. Dokážu si živě představit, jak potom vypadají ty světlé potahy na sedačkách :-) …

      0 0
      • Lister  

        No jo ale auto je jen služebník a kolo to je součást rodiny a podle toho by o něj mělo být pečováno.

        0 0
      • Radek Broz  

        Uz jsme vezli bike na dece rozlozeny primo na sklopeny posledni rade svetlejch sedacek v Chrysler Grand Voyageru v plny palbe – tohle je proti tomu fakt nic;-)

        0 0
    • Jumo  

      Ja nosim biky na streche auta. Hlavne mi nezavadzaju vnutri, mozem tam dat hafo inych veci a hlavne nerad cokolvek demontujem z biku pokial nemusim (kolesa, sedlo a pod.)

      0 0
    • MartinXC  

      Dřív jsem kola cpal do kufru, ale od jisté doby mě začlo vadit to časté rozhazování sedlovky, představce, kol, a pak vysávání bláta z kufru. Takže biky patří na střechu, na sedlo a gripy + řazení rohy z igelit.pytle na stavební su?, na kluzáky chrániče a na to celé Scicon kabátek. Bike zůstaně čistý, žádný hmyz na něm, drobný déš? to taky odstíní. Když jedu v opravdu silném dešti, doma domažu řetěz. V nosiči za cca 1000,– kolo drží, jezdím s ním po dálnici i 160. Anebo Transporter, Tranzit nebo něco podobného od Mercedesu – to je můj ideál.

      0 0
      • Thidney  

        jojo mámino Vito 6 lidí 6 biků a ještě sposta kravin pohoda já mám hondu accord kombi – střídám střešní nosiče (jede nás více) bike v kufru – sundám přední kolo a zbytek tam hodím (jedu sám)

        0 0
      • Meesha  

        Tranzit je na tohle hodne v pohode. Rekord mame 7 biku + 6lidi s vecma (a este by se veslo) Ideal je to tak ve 3. Vyspis se tam i s bikam. Na zavodech mas docela dobry „zazemi“ a muzes tam udelat velkej bordel :-))

        0 0
    • pitelboy  

      vzdyt je to fabie- bléééééééééé, fujjjjjjj, blééé

      0 0
      • slou  

        Určitě jsi chtěl napsat Fabie? :) Ja jen že ten odkaz ukazuje Octavii :))

        0 0
      • Axazel  

        Přesně tak žádná Fábie ale nová Octavia Combi!

        0 0
    • Axazel  

      Na závody jezdím ve třech lidech + 3 kola v krátkým fáčku. Ty kola vozim ve vnitř!

      0 0
    • K2  

      Má první typ Ford Mondeo v pětidvéřovém provedení. Sundávám obě kola a sedlovku (rychloupínáky) a dám do kufru v pohodě dvě kola a hromadu tašek a z venku není nic vidět. Na víkend na Moravu jezdím i v sestavách dvě kola 5 lidí, každý tašku na víkend – všechno narvu do kufru, někdy musím přizvednout zadní plato. Z pohledu využitelnosti na auto nedám dopustit

      0 0
    • rock  

      A i kdyby to nebyla Octavia, auto, co jsi měl asi na mysli, se jmenuje Fabia a ne Fabie.

      0 0
    • Mow  

      Trochu oživím tento thread.

      Vozíte někdo v krátké Fabii kolo na stojato (případně v jiné poloze) s oddělaným předním kolem? Pokud ano, kolik zbývá místa mezi řidítky a střechou. Díky.

      0 0
      • krabica  

        Já ne, ale vozím kolo ve Fabii combi – sundám kola, sedlo a vše to hodím do kufru. Bohužel je to služebák, takže má mříž a ta se blbě skládá, kdyby neměla, tak by se tam kolo vlezlo jen bez předního.

        0 0
    • Radek Broz  

      Pokud tim jezdis jenom sam, tak ok, ale jinak maly.

      0 0
    • ZuzicK  

      Nejlepší je Ford Transit.. tam se jich (i na stojato) vejde.. :P

      0 0
      • Radek Broz  

        6 lidi + 6 kol, pohodli nesrovnatelne vetsi nez v osobaku.

        0 0
        • ZuzicK  

          jj :)

          0 0
        • rock  

          pohodli nesrovnatelne vetsi nez v osobaku

          Vida, jakých významů může nabývat slovo pohodlí :-) … vůbec nic nenamítám proti tomu, že je to nesmírně praktické, velké a vůbec, „TeamBus“ je cestou na akci určitě zábavnější než minikolona osobáků … ale pohodlí ? Co má tohle slovo společného s různými Transity, Ducaty, TurboDaily a podobnými zrůdnostmi ?

          0 0
          • pepek  

            Tak se v tom VW Transporteru někdy svez, ale musí to být osobní varianta, ne nákladní, pérování min. jako v dobrým osobáku, drží na silnici jak na kolejích, natáhneš nohy kam chceš, sedadla tě neunaví ani po 500 km, klima, vyhřívané sedadlo, máš lepší přehled o situaci můžeš v tom chodit dozadu (pokud zrovna neřídíš), a předjedeš skoro všechno na našich silnicích.A žere to do 8litrů.

            0 0
            • enjoy  

              a je to skoro zadarmo a navic to je uplne bezporuchovy,vypada to krasne,jezdi to samo a ma to i WC.

              0 0
            • rock  

              VW byl jeden z mála, co jsem vyzkoušel (další byly Transit, Boxer, Vito). Stále platí to, co jsem zmínil už předtím: ve srovnání se stejně drahým sedanem je to uřvaný pomalý náklaďák s mizerným pohodlím a tragickými jízdními vlastnostmi. Jedinou výhodu mimo těch, co jsem zmínil o něco výš, vidím v částečné použitelnosti při stěhování. Jenže to neprovozuji zas až tak často a raději si na to najmu dospělý náklaďák …

              0 0
              • Habib  

                Jeli jsme z Krkonos ve Vitu. Mista na prednich sedackach zoufale malo, zejmena ten prostredni je na tom hodne blbe. Ale ze by to bylo liny, tak to rozhodne ne..Do kopce to tahlo hodne slusne, v zatackach taky dobry…jen toho mista bylo pomalu

                0 0
                • martt  

                  ja mam dlhorocnu skusenost so Sharanom a s Chrysler Voyager a nezda sa mi, ze by to bolo horsie ako osobak. Pohodlie je v tom skoro rovnake. Sedi na ceste sice trosku horsie a zerie o dva litre viac ako moj Passat ale 170 km/h trvale da jeden aj druhy. Aj tak jazdim pomalsie.

                  0 0
          • ZuzicK  

            Hádat se nebudu, ale zkoušel si to někdy pořádně (třeba i jako spolujezdec)? Mě teda i dvě hodiny v osobáku děsí, když jsem si zvykla na takovýho místa.. nohy natáhneš všude, sedačky už jsou dneska většinou stejně pohodlný jako v osobáku, na zadních sedačkách si můžeš lehnout i za jízdy, a když jedeš někam pryč nemusíš se rozmýšlet co vezmeš a co ne páč se tam vejde všechno, atd.. Možná jenom estétum vadí vzhled.. A ten „řev“ se dá taky přežít..

            0 0
          • Radek Broz  

            Jel jsi v tom nekdy nebo jsi to jen videl zvenku? Mista nesrovnatelne vic, hluk stejnej, do pohodli beru i nakladani kol (preprava kol je pro me primarnim a v podstate jedinym ukolem auta;-) )

            0 0
    • Bully  

      Urcite tu nekdo neco podobneho zminil- sklopit zadni sedacky, sundat u kol predni kola, zatahnout nebo vyndat sedlovky uplne a do hatchbacku se mi vlezou az 3 kola nastojato. Je to takovej home-made, upevneni je rychloupinakama za vidlici. Diky variabilnimu upnuti si riditka navzajem ani nezavazi na sirku. Okolo zbyde jeste fura mista. Cestuju casto pres Evropu, takhle mi nic nespadne ze strechy, nic me nebrzdi, na odpocivadlech je to pod zamkem. A pod tim mam igelitovej ubrus :).

      0 0
      • Radek Broz  

        A na sedadle spolujezdce sedej 2 lidi?:o)

        0 0
        • Bully  

          Ne :) jsme jen dva a ridic se jeste za volant vleze. S trema kolama jsem to zkousel jenom jednou, kdyz nas jelo ve dvou autech 7 a stejnej pocet kol…

          0 0
          • Radek Broz  

            Tak ve 2 se da… i kdyz dodavka je o necem jinym. Jeli jsme Oplem Agila (neco mezi Fabkou a Smartem;-) ve 2 na 3 dny do Spindlu se spoustou naradi, chranicu, nahradnich plastu, kresilkama, stanem, jidlem a pitim a taky jsme totam nejak napasovali. Ma to do idealu ale hodne daleko.

            0 0
      • Mow  

        Mě stačí dostat se do Brna :-) Tak doufám, že se vejdu. Jedu ve dvou + 2 kola.

        0 0
    • JMT  

      tak toudle karou si vozim prdel, ale kolo se mi tam takle nevejde ani nahodou, dycky sme sundavali predni kola, ale zas sme tam davali dve pres sebe…

      0 0
      • Mow  

        Jo to jsem taky dělal, ale moc to na sobě skáče (na našich kvalitních silnicích) a už na ně nedáš žádnou bagáž

        0 0
        • JMT  

          bagaz sem dal mzi to, aby se to neodrelo :-)

          0 0
    • Vrci  

      Já vozim kolo skoro takhe: www.autobild.de/…/galerie.php?… jen to auto má dveře nahoru a místo tý zelený hrůzy je to červená silnička

      0 0
    • miro  

      Ja si ho vozim zaveseny na nosici na tazne. Je to prakticke, bezpecne a jednoduche. Nemusim ho vysoko dvihat, moze byt spinavy a pri jazde moc netrpi

      0 0
      • miro  

        takto

        0 0
      • miro  

        takto

        0 0
        • Ruda  

          Kolega říkal, že se mu u tohoto systému přestřihl šroub, přes který je to držený na kouli a že ve 100 to byla pěkná rána, když kola seskočila na zem. Jo, kola byla na odpis.

          0 0
    • Mow  

      Tak netuším co vozíte ve Fábce za kola, ale na vejšku treka bez předního kola a sedla jsem tam nedostal :-( Takže obě kola budou naležato na sobě…

      0 0
    • Lance  

      tak cos koupil?:)

      0 0
    • borda  

      kiolo vozím vlakem, takovou zbytečnost jako auto nevlastním

      0 0
    • yoggi  

      do fabie combi sa bajk zmesti nalezato po sklopeni zadnych sedadiel v pohode. vlastna skusenost. bez rozoberania tam das dva bajky. len potom sa nesmie ist rally :)))) potom bajk naskakuje ked je tam len polozeny.

      0 0
    • yoggi  

      a este jedna vec vymenim combi za combi na tej fotke. zaujemci hlaste sa :))))))))

      0 0
    • petryk  

      Já to vozím takhle a je to pohoda, dá se tím jet 130 bez problémů a v podjezdech se nemusím bát:)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce