• sachil

    Co doporučujete? Nechat na vzduchu nebo dát na ně obvaz, jsem sebou seknul na asfaltce v padesátce a mám to skrz ty obvazy celý mokrý a pálí to jako kua. Dal jsem na to peroxid.

    0 0
    • Aiax  

      No ja to vzdycky radsi nechal bez obvazu. Daval jsem na to nejdriv ten peroxid a zasyp na rany (pouziva se i neco jako tekuty obvaz novikov, ale ten jsem zatim nepouzil (nastesti)). Az to bylo trochu vyhojeny jsem mazal dermo-chlorofylem. Vse se da koupit v lekarne.

      0 0
    • TinkTink  

      Kdyz mi bouchla predni duse na asfaltu v 55km/h tak jsem mel taky pekne sedrenej bok…ja na tom mel obvaz…ale pod nej jsem pravidelne sypal zasyp na rany…to hodne pomaha…a je to hodne dobra vec – vozim sebou i na bajku (je to potreba…)…jinak pak doporucuju calciovou mast – neni spatna…

      0 0
    • McBlacky  

      docela se šikne zásyp framykoin (ale je na předpis) uplně stačí i Endiaron zásyp (fakt to nemá nic společnýho s tím lékem na střevní problémy) ten je bez předpisu… já si jednou sedřel lýtko a po vyčíštění to nechal jen tak, sice to bylo utrpení cca dva dny ale pak to šlo…

      0 0
    • RUMcajs  

      Na odřeninu velikosti dlaně jsem si dal obvaz, aby v počátku vytáhnul mokvající mízu (taková ta světlá tekutina co prosakuje) a neušpinil jsem si nábytek a obleční.

      Po několika hodinách je lepší nechat to jen tak na vzduchu.

      P.S. Kup si B-komplex a s radostí překračuju dávkování dle libosti. Fakt to hodně pomáhá.

      0 0
    • BB  

      me se osvedcila nasledujici terapie rozsahlych odrenin po padu na sotoline. Vlezl jsem do potoka a asi pul hodiny jsem ty odreniny omyval (potok byl kristalove cisty). Potom jsem se rozhodl, ze se nevratim domu, ale dokoncil jsem svih, coz predstavovalo tri hodiny na palicim slunci. Ta voda a slunce ty rany vycistila tak, ze vubec nemokvaly, uz vecer to bylo zaschle, ze jsem ani nemusel dat obvaz na noc.

      0 0
      • SavaH  

        Jsem taky sebou švihla na asfaltu – auuuu. No v kapsičce vozim jodizol – 100×lepší než peroxid. Během chvilky přestane krvácet. Pro hlubší ránu – do maza na loktu jsem použila náplast na odřeniny. Je drahá, ale ránu zalepíš a za 3–7 dnů se náplast sama odlepí a rána je zahojená. Můžeš s tim bejt ve vodě. Fakt pohoda. Hele a nějakou radu jak zmizet modřiny nemáš? Lidi na mě blbě koukaj, když vylezu v sukni a na stekně a lejtku mám modřinu všech barev…Dík

        0 0
    • x-mass  

      Popisu postup pri osetreni 10×3 cm plochy zbaven cele vrstvy kuze (pripad na ceste s drcenou zulou). Nejdriv jsem si vlezl do vany, vydrhl jsem to novym kartackem na zuby. Nastrikal jsem na to septonex. Po 5 hodinach to porad nechtelo uschnout, tak jsem na to placl novikof. Ten popraskal a krev tekla vesele dal. Po 1 noci s rucnikem pod rukou, jsem se vydal k doktorovi a ten aplikoval jednoduchy recept. Obvaz s dezinfekci a nasledne prevazy (strhavani) kazdy 2. den po dobu 14 dnu. Nakonec to zaplacl novikovem a rek, ze uz to bude dobry.

      0 0
      • Bobo  

        Tak to je maso! Nebyl on to náhodou veterinář?

        0 0
      • SavaH  

        Kartáčkem jsem drhla taky, ale to co popisuješ je přesně odřenina na tu náplast – nis nepraská, nekrvácí, (ne)bolí, žádný převazy. Jen to po 3. dnu začne vypadat hnusně. Hlavně se nesmí strhávat dřív. Nechat jí pěkně odpadnout.(Myslim, že to je Urgo na odřeniny 60Kč/5náplastí – asi)

        0 0
        • x-mass  

          Ja si tim samolecitelstvim nejsem tak jisty. I kdyby to mohlo vypadat jako banalni odrenina, tak s tim radeji skocim. Myslim, ze tim muzu usetrit spoustu dalsich neprijemnosti. Hlavne to bude pod dohledem. O te sve rane jsem si taky puvodne myslel, ze to je banalita, ale ona nebyla. Zase tim nechci rict, ze by clovek mel litat na pohotovost pri kazde oderce.

          0 0
        • x-mass  

          Jinak diky za tip. Co nejdrive vyzkousim:).

          0 0
      • Lada1  

        tak to bych asi nerozdychal. ty prevazy byly v narkoze ? :-)

        0 0
      • Eila  

        hm, me to delali na koleni, kazdy den nastup a porad ostrhavala takovyma klestema strupy… ale dali mi paradni masticku, jen namichana a na predpis, ale uz nevim jak se to jmenovalo

        0 0
      • martin_bakov  

        septonexem ? tak to sis musel uzit, existuji ucinejsi desinfekce ktere nepali

        0 0
        • JSt  

          kdyz to nepali, nemuze to dezinfikovat :-))

          0 0
        • jIrI___  

          Například? Já po svých zážitcích se septonexem z mládí už takových 12 let raději nic nedesinfikuju :-D

          btw. datum… :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ona ta desimfefke neni na skodu, ale taky je reba ranu radne vycistit. Kdyz pak rana misto dvou tydnu hojeni dva tydny hnisa, neni to moc prijemne..porad vsechno spinave:(

            0 0
          • Joseph de Sax  

            nejlepší byly ty lepící, že se nastříkaly na ránu a ta se následně přilepila krásně na svetr, nebo kalhotky..při svlíkání se zase všechno muselo utrhnout a biologické vzorky byly všude i v gatích..

            0 0
    • jankohrasko  

      peroxid je dobry na vlasy, nie na rany, neposkodi, ale ani nepomoze… vhodnejsi je jodisol, ranu je dobre vycistit kefkou, ak to boli, zozen si mesokain spray… na hojenie je super vec aquagel, ked dodrzis pravidelne prevezovanie, nic neprischne, nevytvori sa ziadna chrasta a udrzuje to ranu v sterilnom prostredi, podstatne tym celym urychlis hojenie,vrelo to odporucam…

      1 0
    • Pavlos  

      Jitrocel

      0 0
      • Eila  

        jo a sedmikrasky, ale to myslim vazne

        0 0
        • Gatier  

          No vidim, ze co clovek to liek. Keby to mal vsetko vyskusat… Ja ked som tak lahol na ceste, bol som skor spaleny ako zodrety. Najlepsi na to bol taky krem, alebo pena proti popaleninam. Inac najlepsie nedavat nic. Len vydezinfikovat a potom drzat v suchu. Nejake obklady z repika (to bude asi ten jitrocel).

          0 0
          • Eila  

            no repik nic moc, jen to rozmoci:-) jitrocel se davaji cerstve listky:-) ale stejne je nelepsi to jen vydrbat a nechat…

            0 0
          • djano  

            gatier : jitrocel je skorocel (pouzivat iba kopijovity). Repik je vyborna vec, ale na hnisave rany a posobi hlbkovo – na rozdiel od roznych zasypov, ktore vytvoria vrchnu vrstvu pod ktorou je to nedoliecene. Aj to sa moze stat s nie dobre osetrenou odreninou.

            0 0
        • Mig_all  

          Hovno sedmikrásky! Cannabis! Konopná mast je na to skvělá!

          0 0
    • Lada1  

      Pouzivat nekdo biolampu od Zepteru ? Jake jsou vysledky?

      0 0
    • Siddha  

      no ja nevim podle me je asi lepci zajit k dochtorum, maji lepci ty srajdy, co na to napiplou. sjel sem si lytko na jare a lecil doma, jizva jako prase dodneska. Takze pokud je to vetsi radim zajit si do nemocnice…

      0 0
    • Mamut  

      Vydrbat a Alpa. Na velke plosne rany je to maso, ale nikdy to potom nemokva (na rozdiel od Peroxidu).

      0 0
      • McBlacky  

        tak Alpa jo? bud jsi hustej oldschooler nebo jsi trochu zaspal. To je vražda a ne léčba, zkus to na velkou sedřeninu a garantuju ti, že po slově alpa se ti od té doby budě dělat zle :-)

        0 0
        • Mig_all  

          Alpa je vpodstate cisty alkohol takze ten clovek ma pravdu, problem je spíš v tom že si asi u toho ošetření nasereš do gatí!

          0 0
    • jjjj  

      Tak dnes sa zadarilo mne lahnut na prasnej ceste. Len odreniny a „popaleniny“. Nejake nove napady, skusenosti? Co je momentalne v lekarnach? PS: mam sice pred menom MUDr., ale hladam skusenosti z praxe (obor mam uplne iny..)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já používám Panthenol spray.Je vhodný na odřeniny i spáleniny a výborně zabírá na spáleniny od sluníčka.

        0 0
      • jjjj  

        Tak dnes mi nasi chirurgovia zrealizovali tento postup (vraj najlepsie proti infekcii z koznych ryh): benzinalkohol, peroxid, oboje tak 3× prestriedat, alkohol, a na záver nejaký jódový prípravok, čo na koži vytvoril niečo ako vodeodolný film (akoby polopriepustná folia), prekryt hydrokoloidnym obvazom a pruban. Poznam aj prijemnejsie zazitky. Vysledok dam vediet.

        0 0
    • vifon  

      No ja som lahol pred 4 tyzdnami v lese.Bol z toho tazky otras mozgu s bezvedomim, kolena zodrane a velke ako hlava.Kamarat musel volat sanitku-bol z toho hotovy.V nemocnici mi na to nieco asi nastriekali, lebo sa mi hned vytvorili chrasty. Dnes som bol prvy krat po pade na biku-len rakreacne :-)

      0 0
      • vifon  

        Este som zabudol, mozno mimo temu ale… Na opuchy, pohmozdeniny ci uz klbov, chrupaviek, makkych tkaniv je velmi ucinny ELMETACIN spray. Je na alkoholovej baze, nepouziva sa na otvorene rany. Alkohol sa vypari a aktivna zlozka sa vstebe. Clovek aspon nema mastne hnaty.

        0 0
      • Misiak  

        „…this bike gives you a false sense of security…“ citat z jednej recenzie na blura ;)

        0 0
    • Lance  

      nectu to cele,tak mozna uz to nekdo psal, jak ja lehnul,taky to mokvalo,tak jsem s tim nejezdil a poleval to hermankem, ten vysusuje

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Cetl jsem, ze existuji naplaste na odreniny. Nasel jsem napr. www.prozdravi.cz/…dreniny.html , ale ty rozmery jsou jen na maly bebíčka. Bych potreboval krapek vetsi (asi na pul zadku :) existuji nejake takove hojive „tapety“? :)

      0 0
      • kolombo  

        Ve zdravotnickém zásobování mají i jiné formáty, než ty malé v lékárně :-)

        0 0
    • Meesha  

      ja pouzivam zasyp, pak sem dostal od nejaky sestricky co me nekde osetrovala takovy sitkovy ctverecky napusteny necim, co hojilo a zaroven zabranovalo prilepeni k obvazu (moc dobra vec) a kamos, kterej se taky pekne sedrel mi doporucil namacet odreninu odvarem z tusim hermanku – to taky dost pomahalo (nevim jen jestli to byl 100% hermanek – abych pak nemel nekoho na svedomi…:-) ) A pak taky samozrejme oholit! ;-)

      0 0
    • Luka  

      na lehci odreniny (do velikosti dlane cca).. vymejt tekouci vodou (vodovodovou) a pak jodisol. I odrenej oblicej se diky tomu zahojil ze nezbyla jedina jizva. Jo a hlavne nestrhavat strupy, jinak jizva bude na 100% ..

      0 0
      • Luka  

        jo a pak nechat na vzduchu. nezavazuju, vetram aby to uschlo. Jinak to zacne mokvat.

        0 0
    • Radek Broz  

      Mam docela rozsahle zkusenosti a jako uplne nejlepsi se jevi:

      1. poradne vycisti
      2. vydesinfikovat peroxidem a Betadine
      3. dat obvaz – ale primo na ranu pouzit Grassolind od Hartmanna – je to takova mastna sitka, podporuje to hojeni a hlavne se to tolik neprilepi, jak ostatni kryti
      4. pokud se to moc nehoji, zkousel jsem ted takovou folii jmenem Hydrocoll (Hartmann) (vypadala jak z latexu, nevim, co to presne obsahuje) – mel jsem to na znecisteny velky zaschlejsi rane cca 3 dny a po sundani tam nebylo temer nic, jen trosku zarudla nova kuze. Takhle rychle se to jinak zhojit neda (mel jsem mensi rany na jinejch mistech a za ty 3 dny se skoro nezmenili). Docela zazracna vec.
      0 0
    • kolombo  

      To jsem řešil ve čtvrtek :-) První den jsem si nechal obvaz vyměnit, od pátku do neděle večer jsem tam nechal stejný, večer jsem ho sundal, nechal uschnout a natřel to nazeleno Novikovem. Zatím dobré …

      0 0
    • jjjj  

      Tak po tyzdni: az na nejaku tekutinu v kolene stav skoro v norme. Dop.:1. na uvod poriadne vycistit – po vyssie uvedenej kombinacii benzinalkohol – peroxid – jod mi nic nehnisalo ani sa nezapalilo, a to som mal hlavne koleno dost hlboke skrabance – 2–3mm. 2. plytke odreniny (u mna laket, …) – peroxid 2–3× denne zotriet sterinymi stvorcami, na vzduchu pekne zaschlo. 3, asi najvacsie poucenie – koleno som mal v podstatne horsom stave ako pri minulych urazoch, vzdy chrasty praskali, … Teraz mi poradili naplast Granuflex – vyrabaju sa rozne hrubky a velkosti, cena za 10×10cm asi 110.- SKK. Ja so mal variantu Extra Thin, vzdy nalepene na 3 dni, pod foliou sa vsetko krasne zhojilo, predvcerom po odlepeni mam kozu prakticky v poriadku az na drobnu chrastu v mieste najhlbsej ryhy… Sam som bol prekvapeny – za tie peniaze to 100% stoji.

      0 0
    • kankrlicek  

      Můj děda mi říkal: ,,Pochcat!", protože sebou nic netahám a tohle je vždy po ruce :). Ale má to háček, chce to udělat co nejdříve, ne až za hodinu. Pěkně tou močí to promasírovat, vyčistit a následně vymýt čistou vodou. Nechat zaschnout. :)

      0 0
      • mike!1  

        No někde jsem četl, že moč prý pomáhá. Ale neměl jsem odvahu to zkoušet…:-)

        0 0
      • rasto  

        otec (delal na stavbe) rikal, ze jeden elektrikar si skoro urezal spinavy prst. prvni co udelal, vydenzifikoval ocuranim. pomohlo to. zasili. zanet se neobjevil.

        0 0
        • Meesha  

          nj, musis hodne chlastat aby v moci bylo co nejvic lihu! :-D

          0 0
    • jecnak  

      Dneska po navsteve lekarny na dotaz co na odreniny, se na me magistra zkusene podivala, odhadla moje 3 opalene pruhy na cele a znalecny se zeptala, jesli myslim klasicky silnicni lisej. Ja ze ano. Takze jesli mi to pry mokva, tak zasyp (dostal jsem neco jejich vyroby), jesli uz mam strup, tak masticku (vzal jsem Calcium pantothenicum).

      0 0
      • pos3k  

        ja byt tebou tak bych kontaktoval adidas ČR s.r.o. Pekařská 16155 00 Praha 5 – Jinonice Czech Republic E-mail: adidas@adidas.cz Tel.: +420–251095666 Fax.: +420–251095633

        :-D

        0 0
      • Vojtas  

        mi sme jednou na slovensku sehnali v nakej lekarne takovej zlutej prasek, jakoby zasyp, jejich vyroby a ten delal uplny zazraky, fakt to hrozne pomahalo na jakykoliv rany a tak, bohuzel se nam nic podobneho uz nepodarilo sehnat, ale fungovalo to bezvadne

        0 0
    • libi  

      Tak vetsinou se snazim to aspon umejt÷) kdyz sem na kole tak sebou netaham dezinfekci a kdyz sem blizko domova, tak to pekne omejt a vzit lihem÷)) jinak preferuju mit ranu na vzduchu

      0 0
    • Saška  

      tak toto sa mi stalo včera po páde na šutoline pri tréningu na trase Dubnického maratónu, dúfam že sa to dá do soboty dohromady, au :-)

      0 0
    • luger.205  

      Omlouvám se za vytažení starého tématu, ale dneska jsem si lehnul na rovině na suchém asfaltu. Jo, umění :) Přebržděný předek. Aby nebylo ironie dost, tak jsem zrovna jel bez rukavic do obchodu koupit si rukavice. Paráda. Nemohlo to počkat 10 minut :)

      Nicméně by se mi šikly nějaké konkrétní produkty na mokvající pálivé oděrky. Rad je tu dost, ale konkrétní název produktu jsem neviděl. Zatím vyčištěno, natřeno antiseptickým gelem, ale stále teču jak měsíční žena…

      0 0
      • StuntJ  

        Na takovéhle odřeniny se mi osvědčil Septonex zásyp, jedna tu ránu desinfikuje, vyčistí. Navíc bonusově tam udělá v kombinaci s tělní tekutinu umělý „strup“ a zamezí dalšímu výtoku, jen to chce pak lid, jinak to praská … V horší případě dobře zasypat a obalit obvazem, ten prášek to separuje a pak to není takový maso, když se obvaz sundává :o))). Anebo nějaký krémy, stačí dojít do lékárny, ukázat a lékárnice vždy něco nabídne, vyštrachá ..

        0 0
      • Schoscha  

        Hemagel

        dcera si odřela předloktí a to místy i dost hluboko a po pár dnech bylo vše krásně zhojený.žádný mokvání, nic.

        0 0
      • Lepra Z Metra  

        nechci být rýpal, ale to opravdu řešíte takové škrábance? tohle mám každou chvíli a nemá to podle mě smysl moc řešit, holt každý to asi cítí jinak no ;). Já na horší rány používám (sousedka ošetřovatelka) novicov, skvěle vytáhne z rány každé svinstvo a hlavně téměř bez jizev a otravných strupů. Jeteda pravda, že je to potřeba pravidelně převazovat a zezačátku rána vypadá 100× horší než byla, ale po pár týdnech neni po pádu ani známka

        0 0
        • Lepra Z Metra  

          Sranda je, když se vám téměř nečištěný převodník zaryje hluboko do pořádně rozehřátého lýtka. Od té doby mám převodníky jako ze škatulky, protože ty otékající záněty znovu zažít nemusím ;)

          0 0
    • black.horse  

      Aktuálně mi chybí kousek kůže na koleni (přehlídnutá troška písku v zatáčce = trocha šití a obvazů). Mažu na to Bepanthen Plus – antiseptický krém a mám dojem, že se to hojí lépe než bez toho.

      0 0
    • Joseph de Sax  

      buď mi to olížou psi nebo starka…

      0 0
    • šlapatko  

      Možná to moc řešíte.Osobně ránu vyčistím a nechám zaschnout.Naposledy proběhla desinfekce slivovicí.Doma nebylo nic jiného.S bolestmi se dá jezdit za 2–3 dny.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Za mlada jsem sramy resil alpou a rejzackem…ted uz by na to asi nemel odvahu:D

      0 0
      • McBlacky  

        jsi byl malej a byly to šrámečky. Teď už to jsou šrámy a bolelo by to víc :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          No hele, zase kdyz mi po opravovani kola zustaly riditka v pazourach a plastovy pedal mi stahnul kuzi z pulky vnitrni casti lytka tak to maly sram nebyl, podle jizvy dobrych 12cm…napred jsme vydrbal tohle a kdyz jsme zjistil ze mam vkolene durku vedouci kamsi dovnitr, sem jsem na chirurgii. Doktor byl machr, vral rejzacek a cely muj pokus zopakoval, tentokrate i s kolenem:D Jeste pred cistenim mi to popatlal nejakym znecitlivujicim gelem, ale i tak jsem se malem posral:D

          Tecka nakonec byla, kdyz ostrihaval kousky potrhaneho masa okolo rany na koleni. Asi tri tydny jsem chodil na prevazy.

          0 0
    • Bish0p  

      Lekař mi doporučil na rány chlorofyl, na odřeniny je idealni ve spreji. Dneska už se zas řiká že zásyp neni na rány vhodnej. Ale ten chlorofyl můžu doporučit, po jedny nehodě jsem si stříkal skoro půlku těla :-D

      Urychluje to hojení, nepřilepí se ti obvaz a určitě soustu dalších výhod. Běžně k dostání v lékárně.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jak ses pak citil na slunicku, mel jsi vice energie?

        0 0
      • Vegan  

        My na odreniny pouzivame celkem s dobrymi vysledky:

        Pri hnisajici a mokvajici rane: Inadine … je tam stribro, jod a spousta veci jez urychluji tvorbu nove kuze, nevyhodou je, ze pokud se to neohlida muze se prilepit.

        Pri ciste rane dobre osetrene avsak stale vlhke se nejvic osvedcily Urgo naplasti, ale je potreba se nelekat nafouknuti naplasti a nechat pusobyt kdyz se to podari a naplast vydrzi na miste trebas 4 dny tak je hojeni pomerne dost fofr

        Pri jiz zastrupovane rane se da jeste koupit gelovy obvaz z Aloevera ktery hlavne zvysuje pruznost a zabranuje vznikani hnisavych lozisek vlivem zapoceni atd…

        jinak se doporucuje brat doplnek stravy Askorutin zvysuje srazlivost krvem obsahuje zelezo a vubec ma priznivy dopad na rychlost zacelovani ran

        na doleceni je uz pak nejlepsi neco co zvysuje mechanickou odolnost cerstve kuze a tady uz je toho nepreberne moc pocinaje trebas kalciovkou…

        0 0
    • Pavel  

      Měkký kartáček a mýdlo, je potřeba to dokonale vyčistit. Asi nejhorší fáze. Pak to nechat luftovat, aby to co nejrychleji zaschlo, když tak jen na začátku lehce přehodit nějakým krytím, aby z toho nechcala všude po baráku krev. To je další nejhorší fáze. Důležité je pak být trpělivý a strupy nestrhávat, jinak budou jizvy. Což je poslední nejhorší fáze…

      0 0
    • Smazaný účet  

      100:)

      0 0
    • Jiminka  

      To je super. Kvůli dětem je strašně důležité, že nepálí. Já jsem jednou dětem ošetřila odřeniny tinkturou, co pálí a od té doby si jen těžko budu důvěru, když jim chci něco ošetřit. Ten Hemacut musím koupit.

      0 0
      • TK75  

        Manželka dává to co nepálí, já mám názor, že když to pořádně nepálí, tak je to naprd.No a jdu pro vodu po holení :-)

        0 0
      • plzakj  

        Kecas. Urcite si s tim mazes zadnici jsko v reklame

        0 0
    • Jiminka  

      No, jako to je docela zajímavý názor… Ale jako zkoušel jsi něco dávat dětem, co pálí? :D

      0 0
      • Breakpain  

        Jo, vidim to z te detske strany. Tatik me chytl, polil mi to, ja sebou chvili skubal, az jsem přestal, tatik me pustil ;).

        Nepovazuju to za tyrani, proste se to vycistit musi. Kdyz vidim co na chire nekteri borci prervadeji, obcas cucim, tak si rikam, jestli mi zrovna tohle paradoxne neprospelo.

        0 0
        • ms82  

          Polit to peroxidem neni ani spravne, ani to neni znamka punku, ale spise setrvacnosti lekaru. Existuji dezinfekce, ktere nepali, na vetsinu odrenin se solny roztok.

          Vycistit se to musi, ale nekdy to nejde uplne dobre. Po mem padu jsem mel v rane zapecene kratasy barvy krve, nebylo jasne, co tam patri, co ne. Lekar to nechal, sit se to nedalo, jak to bylo roztrhane. Nakonec jsem to lecil necele tri mesice s pravidelnymi prevazy na chirurgii. A ten peroxid na predlokti, ktere jsem si predtim vycistil sam, mu nezapomenu!

          0 0
    • janekkk28  

      Používám Hemacut sprej https://hemacut.cz/ je supr. Vždycky mě ránu dobře zahojí..

      0 0
      • kamator  

        Případně HemaGel, na odřeniny a jiná drobná poranění včetně popálenin super věc.

        0 0
    • Yeti_polar_bear_CZ  

      Pochcat ;)

      0 0
    • Georrge  

      Menší odřeniny neřeším, větší vyčistit a nechat zaschnout, poté případně omotat něčím prodyšným, ať si to člověk pořád nerozdrbává.

      Po pár dnech, až se vytvoří strup a začne to svědět, tak silně nedoporučuju mazat Indulonou :) já jsem jednou takový blbý nápad dostal, abych ten strup trochu promazal a urychlil hojení. No úplně mi to ten strup rozežralo a pálilo to jako čert. Takže jestli mazat, tak něčím spešl, ne jen tak něčím co je zrovna po ruce :)

      0 0
      • MatS  

        Cista vazelina z lekarny. Pouziva se na vyrobu masticek. Nema zadne prisady a proto nijak nedrazdi. Ale ja strup nemazal a bylo to lepsi. Postupne se oddrolil.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Na odřeniny je mastička Bepanthen Plus případně proti jizvám BepanGel. Vloni jsem si brutálně sedřel rameno a jizvu nemám ani po požití Bepanthenu Plus.

      Nic lepšího neexistuje. Bepanthen nejen hydratuje, ale hlavně hojí ta poranění …

      0 0
      • ms82  

        Mezi temi hydrogely neni moc velky rozdil. Hemagel, bepangel a urcite jsou dalsi, je to podobne. Ale existuji lepsi. Napriklad pokud hrozi infekce, nebo ji tam uz mas, dela se hydrogel s antibiotiky. Akorat to nedostanes bez predpisu. Na mensi veci staci neco se stribrem, ale nezabere na vse. Preji, at to nikdo s antibiotiky nepotrebuje.

        Spousta lepsich naplasti ma hydrogel integrovany a jsou omyvatelne, casto se stribrem. Stoji to dost penez, ale vyplati se!

        0 0
        • McBlacky  

          Jako vyplati, ale nemusis byt ani moc sedreny a jsou to tisice :)

          0 0
          • ms82  

            Levnejsi varianta je mastny tyl, obyc hydrogel, gaza a fixacni naplasti. Sice to porad prevazujes, ale vejdes se do par stovek za ruku+nohu. Vyzkouseno ;-) Drazsi matros jsem fasoval a neco jsem si i chtel koupit, ale neslo sehnat.

            0 0
      • liborg1982  

        To je na houby, když nezůstane jizva na machrovani :-)

        0 0
    • janekkk28  

      https://hemacut.cz/ tohle je super na odřeniny

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.