• DaD

    Kolik vozíte vody na švih ? Přijde mi to jako zajímavé téma,protože mi dnes kamarád řekl,že dal dlouhý 400km švih při průměru 29.69km/h jen na dva bidony ! Já o něm vím,že je magor,ale tímto počinem mě fakt rozsekal :)

    0 0
    • Johnnyxjr  

      Tak dva bidony jsou v pohodě když je po cestě budeš doplňovat já mám na kilo při letních teplotách 3 v zimě 2 /750ml

      0 0
    • beranek666  

      pokud si je po cestě pětkrát doplnil, proč ne :)

      ale nevěřil bych mu ani těch 400 km

      0 0
    • scret  

      jeho ledviny mu brzo podekujou:)

      0 0
      • DaD  

        On ty ledviny takhle trápí pořád,neřád.S jí­dlem na švihu je to stejné.Když jsem jednou sahal po první stovce po traťovce,tak jen utrousil: To už fakt žereš,jo?

        0 0
        • scret  

          u jidla se to da jeste pochopi, ale piti je pruser… Zbytecne se huntuje…

          0 0
          • DaD  

            To je hrozný samorost a moc věcí kolem kola neřeší.Natož nějakou výživu a nebo pitný režim…

            0 0
            • scret  

              staci se ridit selskym rozumem:)))

              Ale samozrejme kazdyho vec… Jinak v letnich mesicich se doporucuje cca 1bidon za hodku, v parnym dnu klidne i vic… Tak si to spocitej…

              0 0
        • drood  

          To mi připomíná jeden starý článek z Vela. Titulek byl „Hruška na dvě jabka a vodu" a pojednával o tom, jak Jan Hruška jezdil více než 200km tréninky, aby se zbavil svalové hmoty na vršku…

          0 0
    • jaja01  

      ja tedy jezdim na bajku, vozim 2× 0.6 bidon s iontakem + 1,5 – 3l vody v camelbacku podle delky vyjizdky … se dvema bidony na 400km bych byl mrtva susenka

      parkrat jsem na silnicce jel s 2× 0.6l 100km a jen v zime mi to stacilo, jinak jsem doplnoval po pumpach

      0 0
      • Luwa  

        Taky tak vozím dva bidony a když vim že pojedu dyl mimo civilizaci na pumpě vše doplním plus lahev do dresu.

        0 0
      • DaD  

        Má to doložené a já ho znám řadu let.Ten kluk nemá potřebu si tahat triko.Mě to řekl mezi řečí:)

        Když v zimě najíždíme km tak má vzadu v dresu 0.5l (nemá na rámu navářky na košík) dáme přes kilo a on mi řekne,že na to pojede ještě druhý den.Vše šviháme na silnici,samozřejmě.

        Výkonnostně je na tom také velmi dobře.Namátkou třeba Mistr UAC několik let zpět.

        0 0
        • beranek666  

          není to Olkyč?

          0 0
        • Espen  

          Tak to je možná i ono, že nemá ty bidony kam dát, tak prostě šetří jak může. V sobotu celodenní švih a vypito 3,5–4 l vody +něco při zastávkách. V neděli ráno se pokračovalo a voda nebyla, takže první tři hodiny na cca 0,4l. Prostě sem šetřil jak mohl. Když vyrazím s jedním známým, co jezdí celej život, tak jeho spotřeba vody je oproti mě tak 1/3. Jinak když mám plný bidony piju mnohem víc, než když začínají docházet.

          0 0
    • novas752  

      Na MTB mam spotrebu tak 0,5–1l/hod = 15–25km.

      Ujet 400km tak jsem tuhej :) a navic temer bez vody… 2 bidony bych vyprazdnil nekde behem prvni stovky. :)

      0 0
    • Spící kníže :-)  

      350–750ml na hodinu jízdy. Záleží jak je moc teplo jak se jede. Když je chladno stačí to minimum. Ale i v zimě je potřeba se aspon trochu napít. Dva flašky jsou málo i na 1 kilo když je super vedro 35–38°C.

      0 0
      • DaD  

        Tak tohle je samozřejmě zásadní věc.Vysoká teplota a výkon spotřebu razantně zvedají.Ono i v zimě by jsi měl pít stejně téměř stejně jako za tepla (alespoň při závodech),jenže to nikdo,včetně mě,nedělá.

        0 0
    • Lada,s  

      Na normálním švihu objedu 50 km na jeden bidon v pohodě. Při zimě/horku/závodě je to samozřejmě jinak.

      0 0
    • Mikikuba  

      Upřímně támhle chlubit se může jen člověk poměrně mdlého rozumu když to řeknu ještě mile. Další komemtář není třeba. Jinak spotřeba vody s výkonností nemá téměř žádnou souvislost. Spotřeba vody nebo přesněji tekutin při výkonu a nějaké teplotě případně vlhkosti a dalších podmínkách je poměrně přesně dána. Výše to téměř správně píše Spící kníže.Spíš to ukazuje že moc rozumu nepobral.

      0 0
      • Vilém  

        Ne nadarmo se rika „Kdo nema v hlave ma v nohach“

        0 0
      • DaD  

        On se tím nechlubil,řekl to opravdu mimoděk,ty rozume:) Ale to je jedno.By mě zajímalo,jak ty víš kolik rozumu pobral a kolik ne? Tvoje věštecká koule musí být opravdu úžasná!

        Spotřeba vody s výkonností nemá opravdu společného nic,ale s výkonem mnoho.Pokud pojedu zevl po dobu tři hodiny,tak nepotřebuji mnoho vody.Pokud pojedu tři hodiny šrot,tak té vody spotřebuji kbelík.Takto to bylo myšleno.

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          OK. A jaké tedy čekáš reakce nebo jaký je význam příspěvku? Obdivovat ho nikdo nebude, napodobovat taky ne, jemnou kritiku nedáváš, tak o čem to je?

          0 0
          • DaD  

            Otázka v mém příspěvku je jasná.A říct o někom že je vlastně blbec není až tak lehká kritika.

            0 0
            • IndyCZ  

              Když někdo jede třicítkou 400 km na dva bidony, je to blbec.

              0 0
            • IndyCZ  

              Když někdo jede třicítkou 400 km na dva bidony, je to blbec. Pokud ovšem není nějakou podivnou hříčkou přírody. :-)

              0 0
              • Rockodendronus  

                Jojo, třeba se vůbec nepotí :o

                0 0
                • Honz8t  

                  A nedejchá…

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    A nežije.

                    Kdoví jestli vůbec existuje :-)

                    0 0
                    • DaD  

                      Existuje,žije,dýchá a blbec to není.Je prostě takový.Vyjížděli ve dvanácti lidech a jeli víceméně z Berouna na Šumavu a zpět.Pak tady musel ještě něco vyřídit v okolí a tak mu to dalo těch 400km. Jel to 13,5 hodiny

                      0 0
                      • mvd  

                        Bylo by zajímavý, kdyby se před a po cestě zvážil. Odhaduju úbytek váhy minimálně 3, spíš 4–5 kg = těžká dehydratace. Že při tom funguje a nevnímá zoufalý signály těla o pomoc, to je možný.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          třeba za jízdy vstřebává vlhkost ze vzduchu povrchem těla…

                          0 0
                          • jeffino  

                            já bych řekl, že spíš borcum v grupettu sosá jejich bidony:-)

                            0 0
                        • jeffino  

                          já jel dneska „jenom“ 110 a úbytek hmotnosti byl 1,5kg :-)…na 2 bidony teda to vyšlo akorát .-)

                          0 0
                      • jeffino  

                        tohle je ale důležitý info pod čarou, jet v balíku je něco jinýho než jet sám nebo ve 2 a pořád tahat, sám tu zkušenost mám, takže vím, že když jsi schovanej, stačí občas trochu přišlápnout, já jel tedka „pouze“ 220, ale ve 2 a to ne úplně celej švih, vodu jsem byl nucenej doplňovat fest.

                        0 0
                        • Lada,s  

                          to je jedno, i v balíku je 400 km na dva bidony debilita

                          0 0
                          • jeffino  

                            to jo, ale pokud se vezeš, „potřeba“ pití nebude taková, jako když budeš šlapat špici a o následném kolapsu z dehydratace ani nemluvě.

                            0 0
                            • Barak  

                              Pro spoustu lidi je 400km průměrnou 30, byt v baliku, dost velky vykon. Takze mluvit o moznosti kolapsu z dehydratace je podle me zcela na miste.

                              0 0
                          • mr.antik  

                            za 13h bych byl po dvou bidónech dehydrovanej i u kompu

                            0 0
                      • tom xtr  

                        Alternativa k „blbci“ by ještě byla mimozemšťan s úplně odlišným metabolismem, pak tedy s tím „nepitím“ OK.

                        Jestli není mimozemšťan, pak jen poznámka: taková ledvinová kolika je svině a rozchodit se určitě nedá.

                        0 0
              • DaD  

                ***** borovu,blbec.Není nesvéprávný a naježděno má,že by objel zeměkouli.Za tu dobu už své tělo zná natolik,že ví co si může dovolit.Tady to vypadá,že si lidi myslí,že to jel aby byl zajímavý.Jel to tak proto,že mu to tak sedlo.Není magor aby jel přes hranu a někde skončil v příkopy na sračku.

                0 0
                • IndyCZ  

                  Pokud máš alespoň základní povědomí o fungování lidského těla, potažmo fungování metabolismu při zátěži, tu úvodní větu bys nenapsal. Jestli je nesvéprávný nebo kolik má najeto je irelevantní.Lidské tělo toho snese hodně, někdo ho denně propláchne litrem vodky, někdo mu tam nafouká 2 krabičky cigaret. A někdo mu nedodá vodu. Ale i na to si tělo zvykne. Ale že by to bylo zdravé… ale každý jsme individuum a i takové huntování může nést bez následků. V opačném případě lituju jeho ledviny, potažmo vylučovací soustavu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    jj, to je jak s těmi ruskými vědci, co učili kozu nežrat…a když už to skoro uměla, tak chcípla

                    0 0
                  • DaD  

                    „***** borovu,blbec“ toto je první věta,ale fakt nevím,co s tím má společného s tím,jestli vím něco o lidském metabolismu.

                    Sám tady píšeš,že je každý jiný a funguje jinak.Tak nevím proč se tady řeší jeho ledviny a zdraví.Ujel to,vypil co vypil je tady mezi námi a daří se mu dobře.Navíc takhle jezdí léta.Tak už tady lidi proboha neřešte jeho zdraví!!

                    Tím že je svéprávný jsem myslel to,že kdyby byl v prdeli na žízeň či hlaďák,tak si zastaví napije se a nebo se napce.Nic takového neměl zapotřebí,tak to neudělal.O me­tabolismu něco málo vím a nemusím se na to někoho ptát.

                    0 0
                    • IndyCZ  

                      Napíšeš, že kamarád jede třicítkou 400 kiláků na 2 bidony a vážně se divíš, že lidi řeší jeho ledviny a zdraví?

                      Na funkci vody v těle se nemusíš někoho ptát, můžeš si to sám načíst.

                      0 0
                    • DaD  

                      Díky,jdu na to.Položím se do internetu a budu se vzdělávat k čemu že je ta voda v těle vlastně dobrá :)

                      0 0
            • waters  

              400km / 30km/h je docela šrot.

              0 0
    • mr.antik  

      zajímavý by bylo vědět, kolik toho vypije ještě mimo kolo

      0 0
      • DaD  

        Tak to nevím,ale tipuji tak 5litrů na týden včetně koupání :)

        0 0
        • Johnnyxjr  

          Tak to bude nekdo takovej :)

          https://youtu.be/VLMKxZ_aLOs

          0 0
        • tromboonen  

          Tak ja jsem 400 nikdy neujel, dva bidony mi nekdy nestaci ani na 70, to pak zebram vodu od dedku a babek podel cesty, pritom normalne piju (vodu) kolikrat jen z donuceni, ale kdyz je nekdo hricka prirody, kdo vi… rozumny to neni, ale znate to, je spousta hipiku co nas presvedcujou ze uz X let zijou ze vzduchu jako orchideje, treba by jim moh delat PR :)

          0 0
          • jeffino  

            je fakt třeba, když se podíváš na kiliánův přeběh mt.blancu, tak v jeho výbavě byly snad cca 3 gely a nějaká tyčinka, což energeticky taky nebude adekvátní, vodu ale určitě doplňoval ze streamů podél cesty, každopádně se dá říct, že někteří hodně trénovaní a talentovaní jedinci menšího vzrůstu, mají energetickou náročnost někde jinde.

            https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
            • Smazaný účet  

              bože…máme taková krásná česká slova, jako „potůček“, „pramen“ atd…

              0 0
              • Kouba_2005  

                No ale to nebylo v česku, že jo … v zahraničí mají holt streamy :-)

                0 0
                • MI.KU  

                  ;) chlapi do vysokých hor se voda netahá ;) je to zbytečná zátěž a je to neefektivní nepraktické a k ničemu – voda ti zmrzne, nedokázal bys nést tolik co potřebuješ – voda se rozpouští z ledu a sněhu – neseš si vařič s benzínem – hoří lépe než plyn.

                  0 0
                  • Pavel  

                    Problém ovšem je, když v zimě není na horách sníh. Zažil jsem. Člověk by neřekl, jak málo vody potřebuje. :-D Naštěstí jsme navečer narazili na hospodu.

                    0 0
                    • MI.KU  

                      :DDD tak já se bavil o horách kde na hospodu opravdu nenaraziš :D kolik je hospod nad 4000 m.n.m.?

                      0 0
                      • Pavel  

                        Jo ty myslíš TYDLE hory? Tam to neznám, tam bych umřel na nedostatek kyslíku! :-))

                        (nebo je snad v tomto tématu zakázáno vtipkovat?)

                        0 0
                  • Paja  

                    Videl jsi to video? ;-)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      na vyjížďkách 30–50 km na jeden 0,7l bidon (v závislosti na počasí a profilu trati)

      na závodech jsem si to hlídal víc, tam striktně 30 km na jeden 0,7l bidon

      0 0
    • jIrI___  

      Záleží na počasí. Když je vedro, tak 0,6 l bidon mi na silnici stačí na zhruba 50 km.

      0 0
    • Breakpain  

      1–2 bidony na 50 km ;) … dle počasí.

      Bidon = 750ml ;) …

      Když je fakt pařák, nemám problém udělat 3–4 na 50 km ;) …

      0 0
    • Ricci  

      a tu mame dokaz ze mimozemstania su uz medzi nami…

      0 0
    • okam_z_brna  

      V zimě moc nepiju, to se musím přemáhat, ale teď na biku piju cca 0,7l bidon na hodinu jízdy. Jsem nějakej žíznivej, ale taky se potím jako prase, takže se to vyrovná.

      Jinak minulej rok jsem byl na besedě s Františkem Raboňem starším a říkal o Křižákovi, že jak hubnul před TdF 2015, tak jezdil 6h švihy na brokolicovej krém. Já si dát takový jídlo, tak chcípnu po první hodině :D

      0 0
    • Pista.Wassermann  

      Ja dal ve tricetistupnovem vedru v sobotu asi 55km na silnici s 0,5l bidonem. Nemel jsem nejakou nouzi. Pil jsem jak jsem potreboval a vydrzelo mi piti_skoro pred barak. Doma jsem vsak mi l hnede! Takze jsem se zlekl a pridelal druhy kosik. Pit je fakt potreba. Navic v lete hrozi rychleji upal nebo dokonce kolaps. Krev houstne, nestaci chladit, srdce pumpuje rychleji, nez by muselo a ledviny nestaci odbouracat katabolity…ale kazdemu, jak je libo…

      0 0
    • mvd  

      Všechno se odvíjí od okolní teploty, podávaného výkonu, a tím potřeby chladit organismus odpařováním potu.

      Když jsem si při posledním větším výletu spočítal celkový příjem tekutin od startu do cíle, včetně doplňování během zastávek a oběda, tak jsem se dostal na 10 litrů. Vyčůrán odhadem 1 litr (to jsem fakt přesně neměřil :o) ) – zbytek vypocený.

      0 0
    • KoudakT  

      Mě by zabilo těch 400 km. Jestli s vodou nebo bez, už by za daných okolností fakt nehrálo roli.

      Ono taky záleží na počasí. Něco jiného je jet, když je 15–20 stupňů a něco jiného je jet v 37 °C (jako bylo loni).

      Ale i tak mi to přijde hodně málo. Ale jestli s tím nemá problém a tělo mu nestávkuje, asi ví, co dělá. Nejezdí evidentně první sezonu.

      0 0
    • Esi  

      Jezdím teda jen na biku, včera bylo hnusně a zima tak že na 50km jen jeden 0,75 bidon. Loni při 36°ve stínu na 130km cca 12 litrů ale to byl fakt extrém a i tak jsem přijel úplně usušenej. Jinak 400km to je na mě hodně i na prodloužený víkend :-) , samozřejmě že na silničce to trochu jinak utíká než na biku.

      0 0
    • sharkeeCZ  

      a nejel na Liptovskou Maru?

      0 0
    • doubleingram  

      Co ja vim, tak pokles vody v tele o par procent vuci nejakemu „idealnimu stavu“ ma az desitky procent vliv na vykon, samozrejme dolu. Piju dost, podle pocasi a vykonu. Na XC 2–4 bidony a 0,7l, na fullu 2–3 l v camelu. Jezdim vetsinou 50–80 km.

      0 0
    • Seky  

      Před 2 týdny jsem se vrátil z cyklovýletu do Itálie (jel jsem z Čech do Itálie na kole) a jel jsem cca 100–120 km/den (na těžko) a vypil jsem 7 litrů vody denně a to všeobecně moc nepiju. Nedovedu si představit vypít míň, i s tímhle objemem vody jsem měl místama dost žízeň, ale vzhledem k tomu, že třeba nebylo jasno jestli dalších 10–15 km bude šance někde doplnit vodu musel jsem občas s vodou dost šetřit, měl jsem sebou jen 2 litry v camelu.

      0 0
    • jenda95  

      Znam jednoho podobneho, teda nejezdi 400km – kdyz jsme spolu jeli 160km Plzen-Praha pres Brdy (nebylo extra vedro), tak mi muj 2l camelback + bidon vysel tak akorat + pivo a kofola v Jincich; on si dal v Jincich taky jedno pivo … a pred Prahou vylil svuj plny bidon vody, ze uz ho asi teda potrebovat nebude. Fakt, ze se moc nepoti, ale porad mu rikam, ze ty ledviny proste musi huntovat … Takze verim, ze podobni magori existuji. A rano pred jizdou si dal na snidani kafe a koblihu na nadrazi, ja jak debil pracne ladim vlocky, banany a podobne jidla abych vubec prezil! :)

      0 0
      • DaD  

        No jo to jsou oni,samorosti,bláz­ni.Ty prostě nic neřeší,hupnou na to a dokud je to baví,tak z toho neslezou.Někdo to má daný a někdo to musí pracně vydřít a řešit jídlo,pití,techniku atd. Ten první případ sedne třeba na skládačku,zamává a jede.

        0 0
    • Radovan84  

      Litr na sto.Podle tempa a teploty víc a víc.

      0 0
    • t29  

      Dva 0,7l bidony mi s rezervou vyjdou na 50–100km podle intenzity a terénu, ale už se mi stalo, že jsem ve vedru za 150 km spotřeboval 6 litrů a bylo to tak tak.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Tak kazdeho vec. Nekdo huli, jiny fetuje, nekdo pije, a tady borec zase nepije. Ovsem narozdil od kuraka tenhle aspon nijak nesere okoli. Co si dela se svym telem – jeho vec.

      0 0
    • Glum  

      Masochista? A jaký to má smysl? Trénink na přechod Sahary nalehko?Každopádně i kdyby to jel v ideální teplotě a vlhkosti prakticky úplně v pohodičce (nezrychlený dech, žádné pocení – při skoro 30km/h na 400 km je hodně „dobrej oddíl“ – možná by stálo za to zkusit maličko přišlápnout, dopřát si o bidon víc a vyhrát třeba Tour), znamená to poměrně těžkou dehydrataci. Prakticky i kdyby za ten den vůbec nemočil (proč taky, to jen snižuje rychlostní průměr) a nepotil se, při 13 h na kole dva bidony jen „vydýchá“ v rozdílu vlhkosti vdechovaného a vydechovaného vzduchu. Ledaže by preventivně nedýchal.

      Jsou tři možná vysvětlení jevu:

      1. vypil jen dva bidony (a pak cestou pět piv, třešně u cesty a na obrátce snědl meloun)
      2. dojel se solidní dehydratací (dehydratace kolem 5% už způsobuje halucinace, takže si vlastně moc nepamatuje, co kde vypil)
      3. má nějaký nový, dosud nepoznaný metabolismus uvolňování vody z tělesných zásob, případně jednosměrný příjem vody kůží za deště (higs mutace, tedy human inverse goretex syndrom).

      Nedostatek jídla vede ke hlaďáku, ale to je vcelku pinkačka proti nedostatku vody. Minima spotřebované vody nevím, ale během etapy přes portugalské Torre (cca 130 km, 32–38 °C) jsem vypil 12 litrů, při objezdu Galilejského jezera (nějakých 60 km při 40°C) asi osm.

      0 0
      • mrofmoha  

        d. je to velbloud !

        0 0
      • matbiker  

        Ještě jsi zapomněl na možnost, že mu celou dobu lilo jak z konve a tím to doplňoval.....

        0 0
        • Smazaný účet  

          nebo má fremenskej filtrační oblek s uzavřenou cirkulací vody…

          0 0
          • mvd  

            :o)

            Jakpak řešili problém s chlazením? Museli na tý poušti mít podobnej problém jako cyklisti. Když neodpařuješ, nechladíš. Třeba zase neměli nouzi o líh a v obleku měli zásobník s lihem, kterej nechávali odpařovat. Ale o tom kniha mlčí :o)

            Jak obrovskej chladící výkon má pocení si člověk může představit u hrnce s vodou – ohřát litr vody z 20°C na 100 °C je daleko míň náročný, než ten litr potom vyvařit do sucha. A energetická náročnost odparu je úplně stejná, jestli probíhá ohříváním při 100 °C, nebo ofukováním při 30°C.

            0 0
    • Spící kníže :-)  

      Já těm dvěma bidonům věřím , dva měl svoje a nedoplnil si je. Ale stavoval se každých 30–50km na benzince nebo v hospě, a tam do sebe nalil půl litru nebo litr pak jo. :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        třeba měl na zádech 4l cmbg

        0 0
        • Rockodendronus  

          nebo mezi řečí potahal kámoše za fusekli, který to vzal jako pravdu boží

          nebo těch 400 km na 2 bidony dal v autě? ta průměrná rychlost cca odpovídá ucpaným dálnicím

          0 0
    • -b-n-x-  

      Hele, kdyz uz je tady tohle tema, tak se zeptam. Nevite nekdo jaky je svetovy rekord nepit (asi teda ani nejist) nez clovek zemre? Mam pocit, ze jsem nekde davno zaznamenal informaci o cca jednom tydnu. Ale kdyby to bylo podlozeno nejakym konkretnim pripadem.

      0 0
      • Krutas  

        No ja nedavno vydrzel 14 dni bez pivka. Takze mozne je vsechno.

        0 0
      • jIrI___  

        Jeden týden to opravdu není, je to více než půl století. Doporučuju najít informace např. o člověku jménem Prahlad Jani.

        0 0
        • -b-n-x-  

          Vidis tohle jsem zapomnel napsat, ze Prahlady a jine pranisty bych z toho vyloucil.

          Proste takovy celkem normalni clovek.

          0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Zajímavý,celkem by mě zajímalo kolik bylo nastoupanejch metrů a jakej měl balík vítr a hlavně jaká byla teplota,aspoň na tu Šumavu a zpět.

      Pak by bylo celkem fajn vědět jaká byla kapacita jednoho bidonu:)

      Můj extrém byl 212 km na 2× 0,7 bidonu vody a na 2 suky a to mi ještě trocha vody zbyla. Jel jsem na HT 29".

      Předevčírem jsem jel 265 km na silnici,vedro jako sviňa a zpáteční protivítr takže nic moc,tekutin vypito necelých 5 L,přesněji kolem 4,75 L,odjeto na 4 x banán 2× suk a jedna tyčka CORN nebo jak se to jmenuje.

      Celkem bych tomu věřil na ty 2 bidony ,teda jestli byly aspoň 0,7 L a přálo počasí balíku a výškový profil nebyl nějakej mordor.

      ps. DaD,zkus prosím zjistit meteo a ty metry,at' je debata plnohodnotná:)

      0 0
      • DaD  

        Jeli to 16.7. a na trenkách (My Treneek) má,že bylo jasno.Já jsem dlouhodobě na Moravě a tak netuším jak moc hezky tady bylo.On vyjížděl brzo ráno po páté 35km do Žebráka na sraz ostatních borců.Jezdí to tak každý rok.Je to tým Varta,který má základnu v Kralovém Dvoře hned u Berouna.Pak tradá na Šumavu a zpět.Kam tam nevím.Zítra s ním jedu na švih,tak se ho na ten nesmysl vyptám a dám vědět. Nastoupáno měli asi dost si myslím.

        0 0
      • DaD  

        To je také pěkné na bajku 212km a dva bidony.To ti tady dají někteří všeználci sežrat.Budeš debil a blbec s ledvinami v prdeli… :)

        Na bajku bych to ale věru jet nechtěl!

        0 0
      • jeffino  

        spíš ať dá výstup ze sporttestru(účet na stravě snad má), takhle je to fakt plácání.

        0 0
        • DaD  

          Sporttester je pro něj sprosté slovo.Vozí drátový komp za dvě stovky.

          0 0
    • USPS  

      Zase zavzpomínám na časy dávno minulé – 23.6.2007 jsem dal jako sólo švih totok: Brno-Súľov(SK)-Brno = 401km-15:25hod-25.9av-139avTF-175maxTF-11717KCal-76avcad

      Kolik jsem toho celkem vychlastal fakt netuším, teplota byla tehdy do nějakých 25°C max, což je u mě horní hranice jakž takž snesitelnosti (komfortní teplotu na kolo, ve které se cítím jak ryba ve vodě, mám 18°C +/-2°C), takže to tipuju dva 0.5l bidony na nějakých 50÷70 km…

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Hele já když jsem jel někdy před pár lety 300km nastoupáno kolem 3800 výškových tak jsem vypil bratru cca 13 litrů pití. Nejaký to kafe kofola a tak. I jsem jedl zdravě i nezdravě. A přesto jsem měl asi o 3kg mín.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Tá váhu mín přičítám ztrátě vody v těle. I přes to pití. Stejně lehčí jsem byl po slavném krušnotonu 2015, kdy jsem sotva jel. A to bylo jen 250km. Taky mínus cca 3kg.

          0 0
    • Morchella  

      Taky znám pár lidí, do kterých vodu nedostanu a moje lamentace o jejich ledvinách se míjí účinkem.

      Já mám v terénu spotřebu asi 0,75 l na 20 km a pokud je kde, tak po každé půldruhé hodině jedno pivo :-)

      0 0
    • Yura  

      Ty vole to je zase vlakno. Jo typek je tady a je v pohode a „dari se mu dobře“. Typuju, ze mu je 30 a vypada na 50 a v 50ti bude rad ze si dojde do vecerky pro rohliky. To uz pak tak machrovat nebude..

      0 0
      • DaD  

        Jj.Přesně tak vypadá.Normální chodící mrtvola co neuzvedne ani příbor aby se nažral.Počítám,že nám tady na toto konto budeš dávat lekce a výživě a jak to každý dělá blbě.Nebylo by to poprvé…

        0 0
        • Yura  

          Tak kazdej to blbe nedela jestli ctes ty komenty tady, ale ten tvůj kamarad urcite ano. Lekce o vyzive ti davat nebudu, jen muzes vyridit, ze postupne dojebani-selhavani ledvin neboli. Takze se jednoho krásného dne muze stat, ze se probudi oteklej jako papuč, pak uz bude jen nasledovat cesta na vysetreni a konstatovani – selhaly vam ledviny pane, budete muset pravidelne docházet na dialýzu.. Kazdej je hroznej frajer do doby nez se něco posere. Stejne tak jako znama Youtube celebrita Grznar, kterej tak dlouho machroval, az si utrhl oba kvadricepsy lol. To jen tak mimo téma. :)))

          0 0
          • DaD  

            Vyřídím a když si nedá říct a nezačne pořádně pít,tak ho napíchnu a pustím mu to tam nitrožilně.Ať se třeba posere,hajzl jeden nepoučitelnej :)

            0 0
            • Yura  

              Plno lidi si neda rict a to ani v době, když uz jim hodne tece do bot. Je to zajimave.. Protože když si clovek veme ze kdyz nemá zdravi tak nemá VUBEC NIC. Je to trapna fraze, ale je to tak…

              0 0
              • -b-n-x-  

                Tak ale zdravi ocenis az ho nemas. Nebo teda u hodne lidi to takhle je. Zajimave, ze treba penize ocenis i kdyz je mas :-)

                0 0
              • DaD  

                Tohoto se držím už léta a vím,že bez zdraví je to ostatní k ničemu.Jen je k tomu ještě potřeba trochu štěstí.Třeba na Titanicu bylo plno zdravých lidí co štěstí prostě neměli :(

                A zdraví,štěstí a prachy je hodně dobré kombo :)

                0 0
                • Yura  

                  Heh ty ses dobrej Titanic. Tady je rec o tech vecech, které muzes bez problemu ovlivnit. Třeba ze nebudes delat frajera a budes při jezdeni an kole normalne doplnovat tekutiny. :)

                  0 0
                  • DaD  

                    Možná ti to uniklo,ale já na ty dva bidony tu štreku nejel.Včera v tom vedru 2 × 0.7l na 100km a měl jsem to tak akorát…

                    0 0
                    • Yura  

                      Když pisu v predeslem postu, ze „muzes vyridit“ tak asi neuniklo..

                      0 0
                      • DaD  

                        Sorry,máš pravdu.Rána o dovolené bývají pomalejší…

                        0 0
              • jIrI___  

                Raději být nemocný milionář než zdravá socka.

                0 0
                • Yura  

                  Njn tak chapeme, ze si ještě pubertak, tak te nebudeme v tomhle brat moc vazne.

                  0 0
                • USPS  

                  Hovno, nejlepší je být zdravý a bohatý než nemocný a chudý…

                  0 0
                • mvd  

                  Jo jo, Steve Jobs to říká taky :o)

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    Mrtvy milionar vs. mrtva socka – tam uz je to nejspise jedno. Spise jestli nedela dobrovolnika :-)

                    0 0
              • jIrI___  

                Raději být nemocný milionář než zdravá socka.

                0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Taky vozím dva bidony, ale po cestě je doplňuju ;-) Přesnou spotřebu nevím, dost s tím šachuje teplota.

      Počin Tvého kámoše je sice pěknej, odhaduju tak 4000 výškových metrů na tu vzdálenost → průměrka tedy není zadarmo, ale podle mě se zbytečně huntuje.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Posledni dobou vypiju tak 2 litry vody na 15 km. Pokud uz teda vyjedu na kolo.

      0 0
    • mastihuba  

      U nas je taky takovej 62 let a na 200km vystaci se trema pivama peti dekama godhaje a rohlikem. Je to kazdyho vec co potrebuje. Momentalne ma teda problem se stitnou zlazou nebo slezinou, ale to nemusi byt z kola na tom jezdi streky jen okrajove.

      0 0
      • Yura  

        Stitna zlaza je první která ti rekne nazdar jakmile si dojebes metabolismus. Jinak se stitnou zlazou samotnou nic nemá jestli do ni nedostal sekerou nebo na ni nemá nador. Je to jen důsledek toho jak se ke svému telu chova. Napred se vyčerpají nadledvinky a pak i stitna zlaza rekne – hele tohle uz je moc seru na tebe..

        0 0
    • mastihuba  

      Naposledy na 170km 6 bidonu 2 piva a kofolu. Piva na poslednich 20km uvádět nebudu, to je do jinyho vlakna. :) jo teplota 30+

      0 0
    • matbiker  

      Dade, mě by jen zajímalo, proč se ho tak krutě zastáváš, když jsi u té akce nebyl.....

      To že si nepotřebuje honit triko neznamená, že opravdu nevypil víc. Těch 400km na 2 bidony mu nikdy neuvěřím a 99% osazenstva tady taky ne. :-)))).

      0 0
    • DaD  

      Už mě to nebaví a nebudu se ho zastávat.Máte pravdu a rozhodně musel chlastat po cestě u každé benzínky,když to podle místního osazenstva není možné.Kdo ví,zda to vůbec objel a jestli vůbec umí ne kole pořádně sedět.Zítra mu dám preventivně přes hubu,aby příště nemlel takové kraviny.Zaměřím se na ledviny,ty ho budou určitě hodně bolet a bude stačit jedna dobře mířená…

      0 0
      • Lada,s  

        a co jsi čekal? že ho tady budou všichi chválit a plácat po ramenou jaký je to borec? :)

        0 0
        • DaD  

          Otázka zněla úplně jinak.On mě na ni jen přivedl a nechtěl jsem se o něm vůbec bavit.Žádné plácání po zádech nebylo v úmyslu.

          0 0
          • Rockodendronus  

            Když se zeptám, kolik toho lidi na švihu sežerou a mimochodem podotknu, že můj kámoš breatharián nic, protože se živí vzduchem, budou lidé řešit:

            a. množství jídla, které během jízdy zkonzumují

            b. kámoše

            0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
          0 0
      • Barak  

        No, ze zdravotního hlediska je to kravina. Ale věřím, že to někdo může na 2 bidony ujet. Mám kamarádku, která taky moc nepije, dost sportuje a živí se čokoládou a gumovými medvídky. :-) Abych předešel některým reakcím, obhajovat jí nebudu, tak si to ušetřete.

        0 0
    • Kacko  

      V zimě jsem pákrát jel 100km na 0,75l bidon. Ale druhý den to bylo sakra znát. Pokud tak jezdí opakovaně, tak podle mě nedělá dobře a tělo mu to dá časem sežrat.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Delkim  

      v Indii teď frčí kravská moč, tak třeba ty tekutiny cestou doplňuje jinak, taky možnost

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.