• BB

    vcera jsem v dost prudkych pasazich potkal na uzke ceste nekolik chodcu. Protoze jsem mel kolo na brzdach, tak jsem mohl sledovat, jak se tvari, kdyz mi uhybali do krovi. Nebylo to dvakrat privetive. Kdyz jsem slusne podekoval za vyklizeni cesty, tak docela roztali a dokonce poprali dobre brzdy na dalsi sjezd. Vzil jsem se do jejich pocitu a zvlaste pak, kdyz musi uhybat dost casto. Proto by asi slusnost mela vychazet od bikeru smerem k chodcum. Mozna, ze by ubylo problemu a nasledne zakazu vjezdu kol na pesi trasy. Nezamyslime se nad tim ?

    0 0
    • blue  

      dobrej postreh, ja se dopracoval az k tomu, ze kdyz to jen trochu jde, tak zpomalim nebo skoro zastavim a necham ty lidi radsi projit, me tech par vterin nezabije… bohuzel je mezi nama porad vic takovejch, ktery nad takovejma vecma nepremejsli a jeste lidem nadavaj, ze se tam motaj…

      0 0
      • BB  

        jeste jednu vec jsem zapomnel a to je zvonek. Pesaci mnohem pozitivneji reaguji na zvonek, nez na piskani nebo volani, takze jsem si na bika namontoval takovy maly zvonek. Zpocatku nezvyk, ale ted uz mi to ani neprijde. Jo a jeste jedna vec, a to je jezdec na koni, ke kteremu prijizdite zezadu. To chce zase z dalky zavolat, jinak se kun lekne a splasi.

        0 0
        • blue  

          me se osvedcilo z dalky volat treba „s dovolenim… dekujeme…“ vetsinou to zabere a je klid…

          nebo kdyz jedu se svym kamaradem, co ma vytribeny smysl pro humor, tak vymysli vzdycky neco vtipnyho, jako vcera, kdyz sme dojeli nejakyho dedu, kterej si nejak protahoval ruce, tak na nej zezadu zacal volat neco jako „a dva tri, ctyri dva tri…“ a deda se smal a vtipkoval taky :-)

          0 0
          • fousac  

            na chodce sem si poridil takovou luxusni zlutozelenou piskaci zabu, ktera mi ted truni na riditkach… :)) zezacatku se mi lidi smali, ale ted uz ke me tak nejak patri, je z ni muj talisman… a pesaci to berou vetsinou dost s humorem a nasupeny xichty vystridaj zmatene nechapavy usmevy… a nesmi chybet samozrejme: „S DOVOLENIM…“ a „DEKUJI..“

            0 0
          • Darkson  

            já vždycky (většinou) zpomalím a řeknu „zdovolením“ a „díky“, myslím, že to bohatě stačí. Fakt neni možný projet čtyřicítkou 20 cm kolem nějaký babičky

            0 0
            • ddd - andy  

              Je fakt ze lidi, kdyz se na ne ritis, se tvarej nevrazive, ale jakmile jim podekujes, za to ze uhnuli, hned zjihnou a treba i dodaj „Neni zac“

              0 0
              • Air  

                mam presne tuhle zkusenost – kdyz se ritim na kole, nemaj moc radost, ale ja zpomalim, projedu pomalicku, usmeju se a podekuju – a oni se v 90 % usmejou taky a reknou neni zac… na bezkach to samy… Vzdycky je treba zretelne zpomalit a snazit se objet co nejvetsim obloukem. Ale nevim, jak by se zachovali lidi z velkych mest (Praha, Ostrava, Brno ap… (bez urazky pro tamejsi bajkery, mam namysli namyslene mestacke idioty)

                0 0
    •  

      Kdyz me chodci uhnout vzdy podekuji, a zatim sem na nasupeny lidi nenarazil. Kdyz se k lidem blizim ze zadu a neslysi me tak zacvakam brzdovyma packama a vetsinou zaslechnou a pousti me :)

      0 0
    • stréc od piva  

      vše je o lidech :)

      0 0
    • Eila  

      vetsinou fakt staci rict pozor a podekaovat, ale i presto jsem nadavno smotala na silnici nejaky decko, koukalo na me a pak mi skocilo do cesty, ale rodice nastesti vynadali jemu:-)

      0 0
      • Lišák  

        Okolo děcek a starych lidí projíždím zvláš? opatrně. Před lety (ještě na Favoritu)jsem míjel skupinu děcek. Byle to v dědině a oni šli po silnici v pravým pruhu a strkali do sebe. Jel sem kolem nich docela rychle a tak sem uhnul do levýho, ale když sem je míjel, tak do jedné holky strčili tak, že mě zavadila ramenem o rameno. Takovou smotku sem do té doby nezažil! Několikrát přes kolo a kolo přeze mě. Výsledek-natržená větrovka na zádech a zlikvidovaný přední kolo (musel sem ho z vidle vytloukat kladivem :-) ). Mě se nestalo zázrakem nic a to bylo v době, když sem ještě nevozil helmu-tak někdy koncem 80tých let.

        0 0
        • Dumbo  

          deti su obzvlast krute tam clovek nikdy nevie ci uskoci alebo nie (inac toho kto do tej dievky strcil by som asi riadne sprdol )

          stymi detmi je to zle ajmne sa parkrat stalo ze dieta z rodicmi ide po lesiku vidia ma z dialky zastavia a postavia sa na kraj cesticky a ked sa priblizim tak sa dieta rozhodne postavit sa na druhu stranu a vbehne mi pod bajka no nastastie som to vzdy ustal a dieta dostalo pochvalu od rodicov :-)

          0 0
          • Darkson  

            Přesně. Když míjim děti nebo psy, projíždim tak 10 km/h. U nich nikdy nevíš, co udělaj

            0 0
            • Jemi  

              Na psy fakt pozor! Před nedávnem mi jeden vběhnul přímo pod kola a šla jsem přes řidítka. Já byla pěkně pomlácená, ale psovi se nic nestalo :))

              0 0
    • MARIN  

      Je to vsechno vec slusnyho vychovani. Kdyz vidim pesaky, zdalky (aby se moc nevylekali) zahejkam neco jako HEEEJ!!! jakmile mezi nima vidim volne pobyhajiciho psa nebo deti (duchodci byvaji taky nepredvydatelni) tak je mijim hodne pomalu a vzdycky kdyz uhnou dekuju.

      0 0
    • vlk  

      ty zákazy většinou nevznikají kvůli tomu aby chodci nebyli ohrožováni, ale většinou kvůli nějakému ochranářskému spolku.Docela se z některých stávají fanatici.Ale zase lepší když se fanatismus projevuje takhle než v politice.

      0 0
      • blue  

        obavam se, ze v turisticky rusnejch lokalitach je tim duvodem opravdu zabraneni konfliktu mezi pesakama a cyklistama

        0 0
    • dalimil  

      ano,ano slušnost je důležitá.Vždycky již z dálky volám na chodce jasně a zřetelně " uhni,kundo " A potom samozřejmě poděkuji. :-)

      0 0
    • Lada1  

      no ja uvazuji, ze si namontuji klakson (takova ta trumpeta s mackacim balonkem). JE to sice vetsi nez zvonek, ale zase se s tim da troubit i na auta.

      0 0
      • Jenda  

        jo jo klaksonem jsem dokonce vytroubil i traktor:-) jenom ty gumovy balonky nefungujou v mrazu:-(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.