profici na amaterskych zavodech?

130 nepřečtených
  • sorak

    Zdarec, byl jsem ted na vikend doma a jen tak na pohodu jsem si zajel maly mistni XC podnik Sv. Trojice Tour, jake ale bylo moje prekvapeni, kdyz kategorii Muzi A vyhral Radim Korinek, nasledovan na druhem miste svym stajovym kolegou Martinem Hamanem, oba z tymu Maxidek Cannondale. Tu ucast jim neberu, kazdy si to muze zajet, ale to ze bez nejmensich rozpaku prevzali ceny… Rad bych slysel vas nazor na ucast a zejmena pak ocenovani profesionalnich bikeru na amaterskych zavodech.

    0 0
    • MARIN  

      Nevidim na tom nic spatneho pokud poradatel neuvadel ze zavod je pouze pro jezdce bez licence nebo tak neco. Kdyby poradatel vypsal dalsi kategoriii ELITE tak potrebuje dalsi sadu cen/sponzoru. Navic ani nevim jak jinak nez podle licence chces rozlisovat amatery od profiku. Ale ani toto na miste vlastne neoveris.

      0 0
    • orca  

      Ona už selekce podle slova amatér verzus profík pokulhává … Kdo vlasně je „amatér“ ???

      0 0
      • Peslezedirou  

        Profík jezdí za love a amatér z čisté lásky – je to milovník :o))…To samo sebou nevylučuje možnost, že i profík může být milovník a nebo že amatér milovník jezdí za občasné love…Těch možností je ranec. Bych to moc neřešil a hlavně bych neřešil nějaký doping, jak píšeš níže :o) Ať každý sportuje nebo jezdí na výlet jak uzná za vhodné, ne? :o) Easy :))

        0 0
        • orca  

          ono je těžké neřešit když se na nějakém vesnickém závodě snažíš a někdo tě neregulérně zařízne … mluvíme o závodech a ne o vyjížďkách … Naštěstí moje výkonost není nikdy v okolí bedny takže jsem v pohodě …

          0 0
        • ydaho  

          parádní definice :)

          0 0
        • lubos  

          Ja bych to upresnil. Profik se tim zivi.

          0 0
    • DW6  

      Myslíš snad,že jsou tak velcí profíci??Tak to by pak kluci s licencí nemohli jezdit nikde,aby to teda nevypadalo blbě.Jsou to normálně pracující lídi,čili amatéři.Musíš víc trénovat.Já s nima jedu na 50km maratonu minimálně polovinu závodu,pak třeba odpadnu,ale to je fuk.Vem si třeba nějaký kluky s Cyklomaxu a tak,od nich tipuju taky dostaneš třídu..jsou to jen amatéři,to tam, snad nemají jezdit?A to mi věř,že dají např i pana Hamana.Prostě začni makat a uvidíš..Já jsem rád za to,že mám s kým závodit.

      0 0
      • DW6  

        sry..z Cyklomaxu

        0 0
        • smallbrother  

          btw.: který kluci z cyklomaxu kromě hornycha a horáka?

          0 0
          • DW6  

            např Radek Zelenka,ted se dal na silnici,dává kluky z Dukly..nebo kluci z Hervisu a tak,byl to příklad

            0 0
            • smallbrother  

              tak ale tuhle výkonnost už má takový množství lidí, že se vlastně není nad čím rozčilovat. :)

              0 0
              • DW6  

                já se nad ničím nerozčiluji,prostě jestli chcete bejt dobří jak Kořínek apod.,tak prostě makejte,netvrďte mi,že se na jeho úroven nedá dostat.

                0 0
            • vozejk  

              z který dukly?

              0 0
              • DW6  

                např liberecký(Linet a tak),už to nechci rozebírat,ale podle mě se s Hamanem a tak dá jet,chce to trénovat,toť vše

                0 0
                • vozejk  

                  fakt?škoda že sem nějakýho zelenku na závodech nikdy neviděl…teda aspoň ne na extralize.a zrovna dukla liberec nejsou žádný profíci…vim vo čem mluvim…já tam jezdim…

                  0 0
                  • vozejk  

                    jo tak jednou sem ho viděl…ospurtoval mě na holých vrších když mě brutálně bolelo břicho…takže je pravda že někoho z liberce občas porazí…

                    0 0
                    • DW6  

                      třeba vyhrál loni krátkou Krále Šumavy a tak,ale to je fuk,prostě je to pracující člověk,co je doma po páté.a Martin Haman a tak jsou snad profíci,to bych zrovna dvakrát netvrdil.extraligu nejezdí,moc toho nestihne

                      0 0
      • maxtor  

        Mám stejný pocit. Jsou dobří, protože trénují. Jasně, že mají lepší podmíninky. Pokud jim sponzor kupuje vybavení a i jinak podporuje v tréningu, ale to je jejich plus.

        0 0
        • Cejlon  

          Já si osobně myslím,že tihle lidé neškodí závodům,ale všeobecně úrověň amatérských závodů spíš zvyšují.

          0 0
    • jonti  

      Mne sa to tiez stalo pred par rokmi, zavody v Hornej Dolnej, idem tam s tym, ze v kraji som medzi najlepsimi, mozno prve miesto bude. Pri prezentacii pozeram, ze aka pekna moratka, na nej napis Lubos Kondis :) Takze som skoncil 3, tisicka ako cena velmi potesila. Ak budem (nikdy neubudem) jazdit tak ako jazdi elita, nevidim dovod obcas neist miestne preteky.

      0 0
      • sorak  

        jen na vysvetlenou – me nevadi, ze se ucastni, ale mam docela rozporuplny pocit, kdyz proste posbiraji nejlepsi mista a tim i ceny, zavod o kterem je rec je opravdu maly – v nejpocetnejsi kategorii muzu bylo 30, ostatni kategorie meli pocty jako 5, 10 dusi… a myslim, ze kamarada, ktery cely rok trenoval, aby se vlezl do prvni petky to docela nastvalo…

        0 0
        • MARIN  

          Kamarad se nema nastvavat a nebo jo ale jen na to, ze malo trenoval.

          0 0
        • prodi  

          když jsou nejlepší, tak prostě posbíraj nejlepší místa, to je normální. Nevím, co řešíš. Radši sedni na kolo, jezdi týdně 20 hodin v různych sračkách, pak budeš dobrej i ty…

          0 0
          • McBlacky  

            tak tak, kdo se jen vozí po vyjížďkách když se mu chce nemůže čekat že bude zajíždět lidi co pravidelně trénujou… taky si na velkých závodech nešrtnu v boji o bednu a vím proč, protože netrénuju a nesvádim to na to že tam jezdí moc dobří bikeři :)

            0 0
    • enjoy  

      z pohledu cloveka kterej zavod nikdy nejel,pac ho tam nepustej,mi to prijde blby v ty vypocitavosti,ze kdyz se tam prihlasi par elitaku,tak co se asi stane ze.asi se pravdepodobne nejak umisti a odnesou si nejaky ceny.prijde mi to trochu jako takovy parazitovani.a ze si muzou taky klidne jezdit kde chteji,to ja jim vubec neberu:-).ale mohli by klidne rict,ja uz si vyhral dost,dejte to tem za nama.

      0 0
      • Beeda  

        ja nevim, me dat nekdo cenu za x-ty misto tak mu s tim seknu…poslu ti nejaky diplom do vytriny:-) D.

        0 0
        • enjoy  

          ale to ja dobre vim:-)).jenom se mi nezda spatny,kdyz se ze 30ti lidi na prvnich dvou umsti takovyhle borci,aby ty ceny proste posunuli niz.za treti az paty misto,to jeste jde:-).nerikam dvacaty atd…:-)

          0 0
          • maxtor  

            Myslím, že nespravedlivější by bylo říct někomu: jsi dost dobrý, proto jet nemůžeš. Já jsem o bedně nikdy ani neuvažoval a přeji to těm, kdo na to mají. Jezdíme s partou a soutěžíme mezi sebou. To mi připadá zábavnější.

            0 0
            • enjoy  

              to at si klidne jezdi.. nemam rad diskriminaci.ikdyz to zni jinak,kvuli tem cenam:-)

              0 0
              • Stará Blažková  

                Tak me napada reseni davat jen diplom. A je to, no. A ty lidi, co se chtej dostat do prvni petky si muzou sami z zebricku ty profiky vyskrtat a slavit, ze jsou v prvni petce amateru.

                0 0
                • enjoy  

                  jj,to mi pripomina,ze tohle je velmi ceskej zpusob mysleni:-D.naposledy jsem to videl v prenosu z ME v atletice,v ma­ratonu.tam rikali tabulku bezcu,jak si stojej v evropskym a celosvetovym poradi.jako ze africani se neberou,pac na ty evropani jednoduse nemaj,tak to neni fer:-D

                  0 0
      • maxtor  

        Enjoyi, a proč tě na závody nepustí?? Zajímá mě to…

        0 0
        • enjoy  

          nesplnuju podminky:-). prachsprosta diskriminace.ale neresim to.

          0 0
          • maxtor  

            Rozveď to:-) Nedošáhneš ze sedla na pedály nebo co???

            0 0
            • enjoy  

              rekneme ze se paranoidne nebojim o svoji hlavu:-).jestli nechapes tak hledej:-)

              0 0
              • maxtor  

                Dobře, už se nebudu vyptávat:-)

                0 0
              • heretik  

                Ale kdyby sis přeci jen nějaký závod chtěl zajet, asi by tě neubylo, si tu kokosku třeba někde půjčit, ne? Někde jsem viděl jet maníka ve starý silničářský „helmě“ (pár tlustších kožených proužků), třeba by to tvou fobii z helmy nevyvolalo ;-)

                0 0
      • cíca  

        Proč tě nepouští na závody?

        0 0
    • kovar  

      ale tak dopřejme jim to, vždyť jsou to chudáci proti hockejistům, fotbalistům , tenistům, atd

      0 0
      • Cejlon  

        Oni si to za tu svoji tréningovou dřinu zaslouží:-)Já jsem třeba stál na bedně jen jednou.Vlastně na bedně-na dlažbě-takový menší závod ve Zlíně.Jelo nás tak 30.Byl jsem druhý a potěšilo to.Od té doby nic.Ale nastartovalo to jednoho z mojich největších hobby.Myslím,že na bedně si zaslouží být jen ten,kdo na ni stojí(v rámci fair play).

        0 0
        • MichalH  

          To je jasný, na bedně ať stojí, to si zaslouží, a navíc možná nějakého „amatéra“ víc potěší než aby byl druhý na bedně se samými „amatéry“, že bude třeba třetí ale hned za nějakým „profíkem“. Jiná otázka je s oceňováním, hlavně věcnými cenami, když mají matroš od sponzorů.

          0 0
          • Cejlon  

            …oni ty profíci ty ceny snad ani nechcou,už je jim to trapný,ale když jinak nedaj,tak je teda s velkým přemáháním vezmou:-)

            0 0
            • enjoy  

              a nektery jedou nejakej zavod,protoze se jim libi hlavni cena:-).to je paradicka:-)

              0 0
              • Cejlon  

                …na menších závodech to bývají jen drobnosti né?Nějaké pláště třeba,nebo nějaké poukázky na slevu,CDčko,tričko…

                0 0
                • jonti  

                  By si sa divil, ale často tieto malé lokálne preteky majú ceny ako 4000Kč, lacnejší bicykel (MOC 8000Kč) a podobne. To je často lepšie ako pohár. ;)

                  0 0
                  • sorak  

                    no konkretne u nas byla hlavni cena par zapletenych kol na XC, mam dojem, ze to byly Mavicy, cenu bych hadal mezi 10–15tis.Kc

                    0 0
        • orca  

          Když já mám často takovej pocit s tím „fair-play“ na hobby úrovni to taky nebude růžové … ztrácím iluze … Kdo mi zaručí že první kluci na závodě v Horní Dolní si něco „nezobli“ aby zajeli o něco lépe ???

          jo jo kam jsme se to dopracovali …

          0 0
          • Cejlon  

            Myslíš,že Kořínek potřeboval v Hornídolní něco zobat,aby dojel první?Hobíci snad nezobou.Proč taky?Dobré bikery táhne do cíle víra v dobře odjetý závod a né nutnost něco za každou cenu vyhrát.

            0 0
            • orca  

              neříkám že zrovna on … jen mě tady docela fascinuje ta naivita jak fšechno je košér a jak každej jezdí v duchu fair-play … kéž by jsi měl pravdu…

              0 0
              • Cejlon  

                …to jsou takové řeči ve smyslu,že všechno je marný,a ty vůbec nevíš jak to chodí najivko.....co tady mlžíš?Naznačuješ,že hobíci zobou.Co je zob?Gutar,nebo ten brain stimulátor Speed 8?Kafe, pivo?Nebo já nevím?

                0 0
                • orca  

                  No hlavně že ty víš jak to chodí … nikomu neberu iluze…

                  0 0
                  • vt  

                    voe ! jezdis snad kvuli sobe, ne ? neres ostatni a slapej.

                    0 0
                    • orca  

                      já šlapu podle svého a ostatní neřeším jak jsem psal bednové ambice nemám … a ostatní neřeším … ale zase naivní nejsem …

                      0 0
                  • Cejlon  

                    …ale ty nejsi schopný vyjádřit,co víš?!Tak teda bud nevíš nic,anebo mě připrav o iluze…:-)

                    0 0
                • vlk  

                  Látky typu speed8 ještě donedávna byly zakázané.Nechápu proč se to tak uvolnilo.Vždyť to mění metabolismus.Ale to už bychom zabřehli zcela jinam, než byla tato debata určena.

                  0 0
                  • lubos  

                    To fakt ? Ja jsem to minule zkusil, ale nejaky efekt jsem necitil, ale podle toho co bylo napsany na te krabicce jsem to bral jako treba normalni gely. To je fakt takovy fujtajbl ?

                    0 0
                • orca  

                  přečti si co napsal doktor K.Martínek o dopingu … jeho klienty zdaleka není je profi elita a tak moc dobře ví o čem mluví … zpravy.idnes.cz/mfdnes­.asp?v=191&r=sp­orth&c=562161 …

                  0 0
                  • zirecek  

                    Je známá věc, že amatéři či hobby (jak chcete) pojídají všemožné mnohem více. Profíci mají rady lékaře a jsou pod dohledem, jejich zdravotní stav je pod drobnohledem. Amatéři ne. Je to opravdu velký problém, někteří lidé v posilovně jsou závislý na nějakých látkách – psychicky. V časopisech se radí jak dobře dopovat, v dobrém smyslu, aby si lidé příliš neškodili divokými kombinacemi povolených/ne­povolených přípravků. To si musí každý sám srovnat v hlavě co chce… .

                    0 0
                    • Beeda  

                      ja objizdim 5h na ovesnou kasi a 2 gely 5 l vody:-). Sehnat zakazane latky neni problem, otazkou je komu a jak to stoji za to. Fait play je pro me dulezitejsi i za cenu horsiho umisteni (hloupe v dnesni dobe ze:-)). B.

                      0 0
                      • petebike  

                        hm mas rechtu, tuhle jsem slysel vetu „na vodu se da jezdit jen na skladacce kolem rybnika“ ale stejne je to pocit kdyz na „vodu“ objedes treba drasala :-))

                        0 0
                      • zirecek  

                        _Hloupé pojetí v dnešní „moderní“ době, která je tvářena rychlostí, médiema, nemožností většiny lidí si udělat, stihnout udělat svůj úsudek, chovat se přirozeně.

                        _Rozumné, jediné správné pojetí, co se týče člověka co to má v hlavě narovnáno ryzejším směrem.

                        0 0
                    • orca  

                      Pro mě velkou novinkou je že "hendikepovaní jezdci jezdí bez kontrol na doping ( www.bikebase.cz/article.php?… ) Je to defakto paradox…

                      0 0
          • vt  

            Budes muset jezdit jen na zavody, kde se dela dopingova kontrola celymu pelonotu :-)

            0 0
    • vt  

      Myslim, ze samostatny kategorie nebo zakazy startu jsou blbost uz jen kvuli tomu, ze se neda ‚amater‘ od profi odlisit. A skonci to jako v hokeji akorat tim, ze si nekteri profi budou pred zavodama rusit registrace, aby mohli jet lehci kategorii.

      Co se tyce cen – to je na poradeteli, bud ma strategii natahnout tam co nejvic borcu a dava premie za umisteni nebo chce sberace cen omezit a nejaky symbolicky ceny se losuji, na bedne dostanes jen diplom. IMHO jsou jakykoli cena na amaterskych zavodech uplne zbytecny, radsi bych penize investoval do lepsiho zabezpeceni a jidla na bufetech.

      0 0
      • Cejlon  

        ..souhlas s vt.

        0 0
      • Komi  

        jj to je pravda, na bednu bych ceny dal třeba nějaký drobnější aby se neřeklo + diplom. A po závodě udělat losování o „lákadla“. … tohle je podle mě ideální řešení pro amatérský závod

        0 0
    • tjuren  

      Obcas potrebujou nekoho porazit aby si zvedli sebevedomi :-) A komu to vadi tak at radsi nezavodi.

      0 0
    • Radek Broz  

      Nechapu, v cem je problem. Jak rozlisis, kdo je jeste dostatecne pomalej na to, aby mohl jet „amatersky“ zavod a kdo uz je dobrej natolk, ze ho tam nechces?

      0 0
    • Darkson  

      podle mne by měl bejt každej hobbík nebo amatér rád, že má možnost postavit se na jednu startovní čáru s eliťákama/pro­fíkama a porovnat svou výkonost. co se týče výsledků a cen, rozdělení na elite a muži či ženy mi přijde naprosto dostačující a nic bych na tom neměnil.

      0 0
      • ydaho  

        souhlas

        0 0
      • zirecek  

        K čemu mi je vědět, že mě Kořka natáhne o 20 min.? Nelze podle toho moc soudit u amatéra. Amatér z toho může mít jen dobrý pocit, že jel stejný závod jako Kořka.

        0 0
        • Darkson  

          třeba tě to potěší, protože loni ti dal 30 minut. nebo poznáš skutečný výkonostní rozdíl mezi váma. ten dobrý pocit ti nestačí?

          0 0
    • ddd - andy  

      Sis delal zalusk na prvni cenu, vid? A nekdo ti to vyfouk, to je ale drzost.. :-D

      0 0
      • jecnak  

        Myslim, ze jsi uhodil hrebicek na hlavicku.

        0 0
        • sorak  

          pro info – dojel jsem na predposlednim miste, jel jsem to na crossu a hodinu jsem pomahal kamaradovi v prubehu zavodu spravit defekt, takze jsem to nejel ani zavodnim tempem natoz abych mel ambice na zavodni umisteni, proste me jen zajimal vas nazor v tehle veci…

          0 0
    • JancA  

      kdyby byl každej víkend pohár v XC, jezděj asi radši tam, bych řekla. Jenže kde maj trénovat, když na zahraniční závody nemaj prachy od sponzora, musej bejt vidět doma a ještě na určitejch závodech?

      0 0
    • jose  

      Nevím proč tu řešíte ceny, tak jezdím pro radost, tak neřeším ceny…pokud chci i ceny, tak začít pořádně jezdit a neremcat tady:-)))) A Kořínek si třeba potřeboval zvednout sebevědomí,tak vyhrál:-)))

      0 0
    • vozejk  

      já si myslim že pořadatéle můžou být rádi že jim tamm občas nějakej profík přijede.koho třeba zajímá že tam vyhrál nějakej amatér kterýho nikdo nezná.ale jakmile tam vyhraje třeba spěšňák tak o tom hnedka napíšou noviny,objeví se to všemožně na netu a když pak bude příští rok pořadatel schánět sponzory na závod tak příde příště s tim že tam minulej rok vyhrál spěšný a jakej to byl super závod a jakou to mělo mediální odezvu a každej mu dá ty prachy spíš…tím se možná časem ten závod zlepší a bude tam jezdit víc profíků a za nějakej čas třeba budou mít svojí kategorii…

      0 0
    • Trojci  

      Tak já se taky přidám..

      Jezdím Chodovar Cup (Plzeňská amaterská liga) a není závodu, aby tam nepřijel někdo z republiky.. Spěšný, Eberl, Zerzan atakdále… jedou ve svý věkový kategorii, vyhrajou, vezmou ceny, pokecaj, nechaj se blejsknout a dou zase o dům dál.

      Já sem na bednu v životě neměl, takže mě to vůbec netankuje. Naopak sem rád, že tam sou. Člověk má alespoň ten pocit, že jezdí s těma lepšíma a koneckonců.. já jezdim pro sebe a je mi fuk kolik dostanu kol navíc..

      Možná to sere kluky kteří na tu bednu mají.. to nedovedu posoudit. Ale pro hobíky jako sem já je to docela dobrej pocit se svézt s těma profíkama, prohodit pár slov, vokouknou techniku.

      Pořadatelé sou nakonec taky rádi, protože to zlepšuje image závodu a snáze se hledají sponzoři. A pokud jde o průbežné pořadí celé ligy, tak tam tihle profíci stejně nemají šanci, protože stejně nestihnou objet závodů dost – koliduje jim to atakdále.

      Podle mě spíš záleží na tom, kdo se jak chová. Nemůžu si pomoct, ale z některejch profíků úplně čiší arogance a takový to „uhni voe, jedeš jako slimák“. Nebudu konkrétně jmenovat – každej takovýho týpka někdy potkal..

      Asi nejlepší by bylo nechat normálně profíky jezdit, ale nebodovat je.. stejně jim je to nanic :o))

      Tímto pozdravuji Spěšňáka – to je jeden z těch, který tam vidim vždycky rád!

      0 0
      • sorak  

        souhlasim, ze profici zvedaji uroven zavodu, lakaji sponzory a jsou prinosem, pokud se chovaji kamaradsky, i amateri si muzou porovnat vykonost… ale druha vec – byval jsem nejakou dobu v Praze, ale vyrostl jsem na Sev. Morave a ted vidim jake jsou rozdily v bikovani u nas a v P. – je tu strasna spousta lidi co jezdi bike, ale jsou to stroje tak v kategorii 15 000,– lepsi kolo (sada LX a vyssi, kotouce atd.) ma tak kazdy 20 a tyhle regionalni zavody jsou jednou z cest jak si trochu prilepsit, nerikam, ze jedou jen aby se pokusili vyhrat cenu, ale jejich radost je opravdu velka, kdyz za tu drinu neco dostanou… no a vem si, ze tam prijede typek na Cannondale Scapel Team Replica, tak obdivujes jaky to nema nabouchany kolo a v cili pak vyhlasi jmeno nejakyho profika, tak nekteri proste rezignuji…

        0 0
        • Trojci  

          Jasná věc..

          záleží na tom jakou úroveň ten závod má. Když je to plácaná kolem baráku při který vyhrávají úplní hobíci s kolama za 15 tísíc, tak je to něco jinýho, než když mezi mužema A v Chodovar Cupu startujou samý nabušenci a dokážou i s těmahle profíkama plnohodnotně závodit.

          0 0
          • Trojci  

            Nebo třeba ne plnohodnotně :o)) ale přecijenom to zase není žádný vraždění neviňátek..

            0 0
        • Smazaný účet  

          No nevim, na většině závodů co znám to bejvá tak, že vítěz vyfasuje pohár a flašku vína (nebo nanejvejš ňáký prize money) a ceny jako kola, dresy, etc… se losujou v tombole.

          0 0
    • marapara  

      Můj názor, měli by mít svou kategorii – elite. Někde na maratonech to je, někde ne. Jinak je jasné, že pokud kategorie profi a hobby nejsou rozdělené, jen věkově a pohlaví, můžeš si o nějakém lepším umístění nechat jen zdát.

      0 0
    • C.A.C  

      Pokud si chcete udělat obrázek o vesnickém maratonu,který je probírán v rámci této diskuse, mrkněte se na www.cac-mtb.com. Dozvíte se kolik startovalo lidí,jak dopadli a můžete juknout na fotky. Jako pořadatel se těžko můžu vyjádřit k anketě,ale věřte, je to pouze o financích.Takže ani do budoucna nechceme vypisovat zvláštní elitní kategorii.Naším cílem je uspořádat kvalitní maraton maximálně pro 300 lidí.Sice na dědině,ale s plnou parádou.A kdo byl letos na Svaté Trojici,může potvrdit,že to nebyl béčkový závod. My jsme byli nadšeni, když se den před startem objevila přihláška Radima Kořínka. Navíc jeli i další kozáci:Martin Haman,Pavel Čábelický,ultra­maratonec Radek Šíbl a nerad bych zapomněl na ženy – Barbora Radová,Lucia Čuříková,Jana Barešová…Někteří výše zmiňovaní v Bohdíkově strtovali již vícekrát.A rozhodně se nikdo nechoval jako hvězda,dokonce všichni počkali na vyhlášení výsledků,což obnášelo pro Radima Kořínka tříhodinové čekání. Účast „hvězd“ pořadatele vždy potěší, pokud si ovšem netrhne ostudu.Ale to už je námět pro další diskusi. Jo,ty zapletený kola byly Tiogy,rozhodně ne za 10.000,–Kč Luděk Šmoldas

      0 0
    • Haryk  

      V podstatě na to kašlu. Když tam nebudou tyhle rakety, tak neskončím 400., ale 380… Co mně ale fakt baví, je to, jak ti kluci narostou, když v nějakým závodě vykostí 500 gum z fabriky. Když vyjedou do světa a začnou měřit síly se sobě rovnýma, tak to většinou tak slavně nedopadá. Za vrchol trapnosti pak považuju to, jak se stalo asi na loňské Šele, že Kulhavý vyhrál, byl opěvován odbornými periodiky, zatímco se jel Svěťák ve Německu (asi). Jedinej, komu to přišlo divný, byl jeho bývalý trenér Slavíček…Ale což, jak jsem řekl, nějak zvlášť mě to nedere. Ať si jezdí, kluci rychlí.

      0 0
    • ddd - andy  

      Tak ja tu pridam pohled trochu z druhe strany..

      Prijel jsem jednou na casovku do kopce. Jela se Cementarna (kousek od Prahy) Samozrejme ze to byla casovka do kopce na silnicnich kolech. Ja mel bika a na nem obuty pythony. Poradatele s usmevem samozrejme nevideli problem v tom, abych stratoval a zapsali me do kategorie profi, resp. tam se to jmenovalo ultra. Nebyli tam uplny nuly, ty kluky jsem znal ze silnice a docela jezdej. No nebudu to okecavat, jelo mi to a zajel jsem druhej nejlepsi cas ze vsech.. Po zavodech cekame na vyhlaseni vylsedku a UPS! Na stupne vitezu leze misto me nejakej silnicar. Chvili nechapu, pak jdu za poradatelema a ty me suse zdelujou, ze jsem nesplnil kriteria pro danou kategorii a jel zavod na horskem kole! Tim padem jsem porusil pravidla a oni me nemuzou vyhlasit. Pak me jeden z tech poradatelu odtah stranou a povida, ze tady Franta potrebuje body a ze ja jsem urcite sponzorovanej daleko lip a ze me ty tri stovky (nebo kolik to bylo) za prvni misto nevytrhnou. HE?!? A ja na ten zavod jel po svejch abych usetril za vlak nebo benzin z rodinyho rozpoctu..

      No a to je konec pribehu…

      0 0
      • Haryk  

        Hmmm, pěkný humus. Cementárna říkáš? Pěkní čuráci.

        0 0
      • vt  

        Nevim jestli pises o celkovym poradi nebo jen kategoriich, ale KPO ma ty kategorie takove divne vymyslene. Co si tak pamatuju, ta se vyhlasovalo profi, amateri a mtb zvlast.

        0 0
        • ddd - andy  

          Prave ze MTB tam nikdo, krome me, nebyl. Tak rekli, ze muzu jet se silnicarema.. Proste nepredpokladali, ze bych je na biku mohl zajet..

          0 0
          • vt  

            Hmmm .. tak to sou teda magori.

            0 0
          • maxtor  

            Minimálně bych chtěl vrátit startovné. Už z principu. POkud to bylo skutečně tak, jak píšeš, tak je to ojeb první třídy (napsal bych to jinak, ale respektuji desatero, bod jedna)

            0 0
          • zirecek  

            Fakt mají v podmínkách specifikovaný typ kola, průměry kol? Jak to dopadlo, co jsi jim řekl na jejich úsudek o tvém sponzoringu? :-)

            0 0
      • elbi  

        To se dělá, tohleto, předjet Frantu když potřebuje body ? Styď se !! Ale kdyby pořadatelé vyhlásili pořadí před závodem, tak by bylo po problémech že ? :DD

        0 0
      • petebike  

        ja tyhle casovky jezdil na biku driv taky, parada uz jen pro ten pocit ze predjedes par typku na nalestenych ziletkach :-))), ale co sme si pak vyslechli – cituji „se tady foukam z galuskama na XX atmosfer a pak me tady rizne chlupatej typek na drapakach“

        0 0
      • jecnak  

        Jo to znam az moc dobre :-(

        0 0
      • McBlacky  

        tak to je malá kurvárna… ale je fakt že než se hádat je lepší je poslat do hajzlu.

        0 0
      • Rychlej turista  

        Skoro bych řekl, že čím menší závod, tím zajímavější věci jsou lidé schopni pro ty své bodíky udělat. Já u nás Chebský pohár sice nejezdím, ale co tak zalechnu a přečtu …

        0 0
      • Martinkaa  

        Hm, tak mi se stalo neco podobneho letos na Beskydu. Objela jsem 90km zavod v 34°C a k memu prekvapeni jsem to dotahla na prvni misto v kategorii zeny hobby. Cekala jsem tedy napjate na vyhlasovani, ale zadne se nekonalo. Bylo mi to trosku trapne, nicmene jsem se sla poradatelu zeptat, jestli na nasi kategorii nezapomneli. Pry ze ne, ze se vyhlasuje jen kategorie zeny elite v ramci CP. Bylo mi to trosku lito, obzvlast kdyz muzske kategorie a kategorie na kratke trati vyhlasovali vsechny. Ale to uz jsem si tady jednou postezovala. Mozna si to tu precetl i poradatel, protoze mi pak poslal maila, ze se omlouva a ze doufa, ze zachovam prizen… Psala jsem mu jeste 2 maily, protoze jsem jeste navic zjistila ze nase druzstvo nezapocitali do vysledku. Chyba vsak opravena nebyla a na maily mi do dneska taky nikdo neodpovedel, tak jeste uvidim, jestli prizen zachovam nebo ne… Jinak docela rada zavodim s zenskyma z elity. Je to dobre pro srovnani. Cloveka pak potesi, kdyz nahodou nekterou predjede na skoro 13 kg kole s deoreckem a necelyma 6 tisicema za rok na tachaci :-)

        0 0
      • ravo  

        Ty seš prostě nepoučitelnej, že… kdybys celý ten kopec nejel jen po zadním kole, tak bys je možná tak nena*ral :-)))

        0 0
    • dancing dog  

      podle mého názoru zřejmě jako tak často zcestného by profíci na vyslověně hobíckých akcích/závodech/ neměli prudit…to si myslím já, ikdyž je to asi, počítám, volovina

      0 0
      • PjSky  

        vubec ne. kazdej profik by si to skutecne rozmyslet, ale znam jednoho a ptal jsem se na tohle a rekl bych ze to je namyslenej arogantni smejd…
        ja byt profik tak vazne tem ostatnim tu sanci si stoupnout na bednu a donyst domu kapra neberu. A to nemluvim o cenach jako kolo atp… k cemu je mu stredni trida biku kdyz si to smazi na specialu za 100 hadru??? ja bejt profik tak proste prijedu, vyhraju a ceny neberu, dyk je to jak okrast decka o lizatka… fuj on to nepotrebuje, a pro mne ziskat umisteni nekde na Brdech nebo tak je vazne sen…

        0 0
        • orca  

          Zní to možná divně ale mnozí se stále myslí jaké těžké prachy se pohybují v cyklistice. Možná těch pár vyvolených u nás mají relativně lepší zabezpečení ale zbytek tak nějak vesele přežívá . Takže se jim často nelze divit a jsou to povětšinou ti z druhé garnitury… Před pár dny vyšla zajímavá platová soupiska kolik si kteří sportovci vydělají a ti nejlepší ve svých kategoriích. A dle mého na „vynaložené“ úsilí na tom cyklisti jsou prach mizerně .

          0 0
          • Rychlej turista  

            S tím souhlasím, poměr, vyhaložené úsilí a peníze za to, je ve srování s jinými sporty naprosto směšný.

            0 0
          • mr.antik  

            Taky bych řek – spousta lidi co se pohybujou na bike-foru vidělá víc než kterýkoliv profík..

            0 0
    • Rychlej turista  

      Mně profíci nevadí, naopak – člověk má aspoň nějaké srovnání a pak, je to docela dobrý pocit, když se třeba podaří nějakého zaříznout a skončit v čase vítězné trojice Adrle, Benčík, Herman + 5,5%, jako se to povedo mi vloni na 190 km Beskyd Tour.

      0 0
      • mr.antik  

        Jo, jenže je to trošku zkreslený, když oni jedou nějaký závod ráno a pak ještě jeden odpoledne :-) A den předtím marátón

        0 0
      • Jaroslávek  

        To se povedlo kamarádovi na Starobrnu předloni. Na otázku jaký to bylo, povídá: Předjel jsem v kopci Bouďase. Jenže nám zapoměl říct, že Bouďas zrušil kolo a čekal až si pro něj někdo přijede :)))

        0 0
        • kubad  

          Namotal šaltr a prskl drát na XTR kolech, ale po chvilce se otočil a sjel zpět do areálu. Bylo to hned v prvním kopci po startu :-)

          0 0
          • mr.antik  

            Takže ty závody nejsou zas tolik o kolech za 100 táců…

            0 0
            • Rychlej turista  

              Jasně, že ne. Zpravidla stačí to mít v nohách a v hlavě. A někdy by i pomohlo si vzít třeba na MS tretry s hřebama. To nás, amatéry, odlišuje od profíků, my bychom si takovou botu k pobavení obecenstva udělat nedovolili :-D

              0 0
            • Jaroslávek  

              Problém je v tom, jak se ke kolu chovají někteří profi a hobby. Chci říct, žádnej matroš není na 1oo proc. a jak často si můžu dovolit něco kupovat ?

              0 0
              • mr.antik  

                Myslim si, že tím, jak se ke kolu chovaj, nevyhrávaj závody. Pokud teda pominu nějaký extrémní podmínky, kdy dojíždějí s píchlým kolem a tak..

                0 0
            • orca  

              lidově řečeno vynést na graf cenu kola a následně trénovanost jezdce . Při správném propočtu je vidět do „kdy“ a pro „koho“ má cenu investovat do kola aby byl „kýžený“ efekt adekvátní vynaloženým prostředkům .

              Opominu kapitolu že si prostě někdo „chce“ udělat radost a na peníze + výkonost nehledí.

              0 0
        • Rychlej turista  

          Jo, to mě taky napadlo, když jsem Kejvala zažízl o 33:28 minuty. Proto má pro mě větší vypovídací hodnotu ten čas a dojet na takové kopcovité štrece (185,1 km, 5:42:18 hod., 3 245 m, 32,4 km/h, TF 153, max. 183, 5 062 kcal, teplota 19°C – 29°C, hodinu déšť) 18 minut za za René Andrlem, který nejezdí žádnou druhou ligu, ale velkou Tour, si na tom cením daleko víc, než ten druhý flek v kategorii nad 40 let, kdy mě skolil jen bývalý profík Velecký.

          0 0
          • djano  

            185,1 km, 5:42:18 hod., 3 245 m, 32,4 km/h – to by som bral, hlavne s takym prevysenim…

            0 0
      • Haryk  

        Tak to seš teda proklatě rychlej turista. Já počítám, že na takové trase by mně nandali tak 2 hoďky…a to bych se musel hoooodně snažit.

        0 0
        • Rychlej turista  

          Taky to byl můj silniční megavýkon, který těžko někdy zopakuji a proto jsem se raději šel zašít do terénu :-D Tady jsem pořád začátečník, sbírám zkušenosti a proto se zlepšuju tak nějak samovolně :-D

          0 0
    • Hejdik  

      Mě osobně je to celkem jedno.Když vyjedu na závod,tak si stejně zálusk na vítězství nedělám"ani na to nemám":-) A můj názor na to je,že žádná stáj z tebe automaticky vítěze neudělá!!!To jestli vyhraješ ,nebo se umístíš je vždycky jenom na tobě a na tom jak na sobě makáš. Nikdo tě přece nedrží ,abys po práci šel trénovat,tak jak to dělá asi spoustě profíků.A když budeš dobrej,tak jim to třeba „natřeš“ a to by bylo potom něco! Kdyby ses nemohl při závodě porovnat s těmi nejlepšími,tak by to asi nemělo ten správnej náboj,alespoň pro mě.Tak to aspoň vidím já.

      0 0
    • cabbage  

      bych sem po roce moh něco napsat(už dlouho nebyl flame;-)..

      situace bych mohl vidět ze dvou podhledů:

      1. Hobíka, co měl na bednu, předjel eliťák(nebo několik) a teď je naštvanej, že nebyl na bedně a nedostal cenu. eliťáci potřebujou někde trénovat a pro sponzory je to vizitka smysluplnosti investicve do maratonu.navíc je to srovnání pro ostatní jak si letos vedou a že dostali zas o něco míň než posledně…
      2. Eliťák potřebuje sponzorovi dokázat, že neplatí slimáka a tak potřebuje bednu, jedno odkud, ale prostě bendu. vybere nějakej menší maraton s nižší konkurencí určený pro hobíky, takže místo aby trénoval a pak nebyl na slimáka na významějším závodě(výsledky Čechú v SP*) zabere místo pro jiné a ještě si rozhodí trenink…

      imho to bude někde mezi a záleží případ od případu.

      ___________ *ne že bych výsledky nějak vyhledával, ale o úspěchu bych věděl…

      0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.