Skutečná šířka RR 2,25 v kevlaru

29 nepřečtených
  • MlokCZ

    Už to tu kdysi jednou v nějakém prastarém threadu bylo, ale měření málo a potřebuju se ujistit.

    Původně jsem měl na kole 2,25 RR + 2,25 NN, vše kevlarová verze. Jejich šířky měřené provázkem (bez provázku napínáním a přímým měřením je to hodně nepřesné) na vnější straně na sundaném plášti jsou 145 mm NN a 144 mm RR.

    Chtěl jsem teď na chvíli hodit dopředu místo NN dalšího RR, tak ho tam dám a nestačím koukat, jak je ten plášť hubenej oproti druhému RR. Tak ho sundám a přeměřím a ono pouhých 138 mm.

    Tak prosím všechny kdo mají po ruce RR 2,25 v kevlaru o přeměření, abych věděl, který z nich je anomálie a jaký tak můžu čekat, kdybych koupil další. Ten 138 mm se mi nelíbí, ten je široký jako kdyby to byla jen 2,1 (třeba to při výrobě špatně popsali).

    0 0
    • JMT  

      taky mam vzdycky pocit kdyz nasadim novou gumu ze je uzsi, pod¨le me se vzdycky trochu roztahne, nabombi na max tlak…

      0 0
    • Polka  

      Moje maj tech 145mm. Teda mely, uz je nejezdim :-)

      0 0
    • MlokCZ  

      Nikdo další nemá změřené svoje RR?

      0 0
      • Daník  

        Určitě se vytáhnou,už jsem to taky řešil zrovna u RR a Michelin, ale musí se na nich něco najezdit.Když jsem je nechal jen 2dny nafouknuté,žádnou změnu jsem nepozoroval.Taky jsem nejdřív řešil, cože jsem to koupil za nový zmetek:)

        0 0
    • Lister  

      nemáj je změřený tímhle způsobem, ale měřeno na ráfku 2,25 opravdu v reálu odpovídá přesně 2,1 – no úplně přesně 2,09 :o)

      0 0
      • MlokCZ  

        Tohle pak záleží ještě na šířce ráfků a tlaku nahuštění, ale když to napíšu pro ty moje, tak ty širší co mají 145mm mají nahuštěné 53mm šířku (čistě plášť bez vzorku), což je přesně těch 2,09. Takže 2,09 by bylo ok.

        Ale ten jeden nový kus měl nafouknutý šířku jen 50mm. Takže když se vytáhne, jak tu někteří psali, tak ok, jinak je prostě moc úzký (a na výšku to samé, taky mu chybí 3mm).

        0 0
        • Lister  

          jo jo to je ono 53, taky jsem si to podle těch palců mohl spočítat :o))) Když jsem kupoval nový Bulldogy 2,1 tak sjem byl hodně zklamaný, protože ty mají jen 49–50 a je to na nich hodně vidět. Máš štěstí, že mám teď Ralfy dole z kola, tak jestli si mi bude chtít, tak ti to změřím i tou „tvojí metodou“ :o)

          0 0
          • MlokCZ  

            To by se taky hodilo, děkuji předem.

            Hlavně bych ale potřeboval teď změřit i nějaký jiný nový kus, protože to vypadá, že ty už chvíli jetý jsou všechny ok a všechny cca stejně široký kolem těch 53mm. Takže pořád nevim, jestli ten novej co tu mám se vytáhne nebo je to podvyživenej zmetek :-)

            0 0
            • MlokCZ  

              Já tam předtim hned vrátil zas NN, jak se mi ten RR zdál úzkej. Teď jsem tam zase hodil Ralpha a vypadá to, že by se opravdu mohl vytáhnout. Nahustil jsem ho místo na 30psi na maximálních 55psi a hned má 52,5 šířku a výšku už taky ok. Takže je klidně fakt možný, že po chvíli ježdění si tuhle šířku bude držet pak i s 30psi, který normálne jezdim.

              0 0
    • erbeckar  

      Hej borci, kdys se bavime o sirce RacingRalpha 2,25, moc bych potreboval zjistit jeho sirku a vysku kdys je nasazen na kole (priblizne zmerit mikrometrem, tzv, „suplerou“ :), potrebuju vedet, jestli ho dostanu pres brakebooster.

      Dik moc.

      0 0
      • MlokCZ  

        U mě šířka toho co jezdím už nějaký čas je 53mm (bez vzorku, ale vzorek je téměř nic navíc) a ten nový kus, co jsem předtim zkoušel měl 50mm. Ale tohle záleží i na tlaku a i na tom, jak máš široký ráfek.

        No a výška, ta se teda hodně blbě měří, jediný, co ti můžu změřit dobře je výška včetně ráfku – ta je 67mm (opět bez vzorku) a ráfek je z Crossridu.

        0 0
      • fousac  

        suplera neni mikrometr.. :)

        0 0
    • ota  

      53 mm na crossmaxu po měsíci a půl

      0 0
    • MlokCZ  

      Takže definitivní závěř, opravdu se ten plášť vytáhne.

      Po jedné vyjížďce 60km a po sundání má už 140mm.

      A hned další závěř. Ve předu je opravdu o hodně lepší NN. Tak jsem zpět u kombinace RR vzadu + NN vpředu.

      0 0
    • MlokCZ  

      Tak ještě další poznatky:

      • změřeny jiné 2 nové kusy a oba mají 140mm, takže jsou o něco málo větší, po nafouknutí mají oba na šířku také cca o 1mm více
      • všechny se trochu vytáhnou, ale ten první 138mm se na správnou šířku úplně nevytáhne, je to prostě i o něco menší kus
      0 0
    • JMT  

      nevite jesli se vythnou pythony ? (air light drat) no doufam ze jo…

      0 0
      • MartinXC  

        Všechny Hutchinsony se vytahují, kevlary AirLight nejvíc. Rozdíl i 4mm (Mosquito).

        0 0
        • Lister  

          tak to je dobrá zpráva, asi do toho svojeho nahustím 60 psíků a nechám to tak vždycky zaparkovaný, třeba z toho nakonec bude opravdu široký plášť :o)

          0 0
          • MlokCZ  

            Ty pak budou moc bezva, sice super široký, ale zato průhledný :-)

            0 0
    • delfyn  

      hele ty RR jsou dvoubarevný? Nebo se mi to na tej fotce zdá, já je zatím viděl jen v katalogu

      0 0
      • JMT  

        sou, ale v rezu :-D

        0 0
      • MlokCZ  

        Jo, na fotce kola v profilu jsou dvoubarevný, ale to jsou ještě koupený s kolem, samostatně jsem taky kupoval pouze černý (ale i ty dvoubarevný by se měly prodávat, ale nikdo je nemá).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.