• stream

    V noci před Rampušákem mi na ubytovně v Herolticích ukradli šedou Meridu Matts SE-D i s připevněným startovním číslem. Spolu se mnou měli smůlu i další dva kamarádi. Drásal se ale nekompromisně blíží, takže mi nezbývá než situaci co nejrychleji řešit. Probral jsem historii, časopisy a katalogy ale přesto vás prosím o doporučení. Rozhodl jsem se pro celoodpružené lehké kolo, zdvih 100/100, vhodné na dlouhé vyjížďky a maratony. Počítám s cenou kolem 50 tKč. Bohužel čas tlačí a tak musím vybírat jen z běžně dostupných kol. Děkuji!

    0 0
    • foxhound  

      www.mtbs.cz/katalog06.html?…
      co tenhle?

      0 0
    • wroum  

      Giant Trance 3 a vymenit brzdy

      0 0
      • Darkson  

        www.mtbs.cz/katalog06.html?…

        si děláš prdel, teď jsem chtěl napsat naprosto doslova to samý!!!!!!!!!!­!!!!! :-)

        0 0
      • miche  

        Naprosty souhlas, po 2 tis. km musim konstatovat, ze na maratony trandak dobry, ale Hayes Sole nee :-)) taky me ceka vymena …

        0 0
      • stream  

        Jeden z mých favoritů. Potřeboval bych se na něj někde v Brně posadit a vyzkoušet. Nevíte někdo kde?

        0 0
        • slou  

          Nevím, dlouho jsem tam nebyl ale zkusil bych se mrknout do dream bike na Jiráskove? Je to prostě ta ulic pod hobby sportem na rohu.

          0 0
          • stream  

            Dnes jsem tam mrknul. Mají jednoho Trance 3,ale v „dětské“ velikosti. Kloním se zatím spíš k varintě GT nebo Specialized.

            0 0
    • Rolei  

      Giant Trance 2 (2005) z bikestore za 48. Obejít kamené obchody, něco ve slevě se pořád dá sehnat…

      0 0
    • borda  

      www.bikecentrum.cz/spec_offer.php GT ID XC 2.0

      0 0
      • Daf  

        Jo jo to vypada dobre.

        0 0
      • stream  

        Dobrá nabídka ale malé :(

        0 0
        • pedrod  

          U gtéčka bývají L-ka velká (to se to rýmuje :)). Možná vyzkoušet.

          0 0
          • JJ  

            Presne tak normalne mam 18" a I-drive v M je mi strasne veliky, je to spis 20"

            0 0
          • stream  

            Proběhnu po práci obchody a vyzkouším. GT vypadá dost dobře. Až na to uchycení lahve pod rámem:)

            0 0
            • Daf  

              Kolik meris?

              0 0
              • stream  

                183/83

                0 0
                • Daf  

                  Tak to za pokus stoji, ale spis ti to bude maly :(

                  0 0
                • borda  

                  tak to ti to m bude asi spíš malý. má ho přitelkyně (174/82 cm), ale je pravda, že jsem jí tam dával kratší představec. no, vyzkoušej to. jak píše pedrod výše M u GT je dost velký, sice ne 20, ale 18,5 – 19. každopádně kolo je to supr. ono ani to ID XC 3.0 nebde špatný. rám a tlumič je stejnej. dej vedět jak ji dopadl.

                  0 0
                • pedrod  

                  Mám asi 173 a mám ID XC 2.0 vel. M, takže při tvojí výšce bude to emko asi fakt malý, ale zkus to.

                  0 0
                • croscountry  

                  183/83

                  To L-ko ti bude akurát. Ver mi. A navyše sú to skvelé stroje. No a na fľašku zabudni. U GT jedine camel na záda.

                  0 0
            • borda  

              co se týče uchycení lahve, tak to fakt vychytaný není. ani jsem tam košík nemotoval. řešení jedině camelbag

              0 0
              • MlokCZ  

                Camel je super, ale jeden košík na láhev se hodí, bez něj bych kolo nechtěl. Camel to úplně neřeší. Na celodenní výlety vozím 3l v Camelu a jednu 0,65–0,75 flašku. Kromě toho, že mám pití víc, tak je dobrý, že v Camelu mám REG-GE a ve flašce vodu (což se hodí třeba i na polití ve velkých vedrech). A vozit v camelu vak a ještě třeba flašku vody, to už bych to ho měl na zádech moc (a ta flaška špatně rozkládá zátěž na zádech).

                0 0
                • stream  

                  Camel nevadí. Mám LOBO a ty dva litry mi na celodenní vyjížďku většinou stačí. Jen na večerní vyjížďky po práci by se láhev hodila. S Camelem bude spousta práce…

                  0 0
                  • borda  

                    jak píšu výše, ten košík je fakt blbě řešenej, takže na dlouhý vyjížďky vak s vodou, na krátký flašku do camelu (prorože brát vak i na hodinovou vyjížďku po práci je fakt vopruz). jinak flaška se samozřejmě vozit dá i v košíku, ale do první kaluže/bláta. podle mě teda

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Mam flasku s vickem… ta se da pouzit i vic nez dvakrat (poprve pri pokusu o napiti a podruhe pri vyplachnuti ust od bahna).

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Víčko pomůže hodně, napít se dá, ale stejně neni nič příjemnýho pořád vytahovat flašku, která je celá od bahna.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          tj. souhlasim a rozhodne nejsem zastancem flasek. Jen jsem chtel poradit, jak si alespon trochu zprijemnit boj s nimi.

                          0 0
                    • Pebe  

                      mě třeba na noční výpravy jeden koším nestačí, do jednoho baterka, do druhýho flaška ;-)

                      0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak to buď moc nepiješ nebo nejezdíš na celý den. Včera jsem vypil 3l z vaku, 2 × 0,75 flašku (při obědě jsem flašku dopňoval) a 2 piva.

                    Mít 2l na celý den, to bych chcípnul žízní (zvlášť teď když je teplo).

                    0 0
                    • stream  

                      Občas se samozřejmě dotknu civilizace a dám nějakou kofču:) Pod celodenní vyjížďkou si představuji tak 90 až 120 km, převážně v terénu. Vypít toho tolik co píšeš, tak asi prasknu nebo se upotím k smrti:)

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Já si pod celodenní vyjížďkou představuju výjížďku na celý den (např. včera od 9:30 do cca 19), vzdálenost nehraje až takovou roli (ta je stejně závislá na mnoha faktorech, jako jak jezdíš rychle, kde jezdíš).

                        V těhle vedrech vypiju 3l během 8h v práci, kde sedim v kanclu (takže žádný velký pocení a námaha). Takže 5,5l za celý den na kole mi nepřijde vůbec nějak moc.

                        0 0
              • luv  

                Na kratší vyjížďky vozím flašku v kapse u dresu. Jo a měřim 178 a M-ko mi padne přesně.

                0 0
    • MlokCZ  

      O něco více než 50k www.cykloexpert.cz/…ost-amr-5700 Má vyšší zdvih, ale vůbec bych se toho nebál, já bych klidně už šel taky teď do 120/120 po chvíli ježdění 115/100. Vidlici můžeš snížit a vzadu to má 120.

      A pak se mi hrozně líbí www.cykloexpert.cz/…ost-amr-7500 Ten je ale už cenově dost mimo. Ale je to přesně co muj Cube s dualpoplockem, jen to má 100–130/120 místo 85–115/100 co mam já.

      Případně Cuba jako mam já, s horšim osazením by se do 60k moh vejít.

      Případně přivést kolo z Německa. Na Canyon bys i z Německa čekal asi hodně dlouho, ale Cuba a Ghosta mají určitě někde i skladem.

      Třeba tady Ghost skladem: www.starbike.com/…uct_info.php?… Je to cca 65k, ale já bych si z 50k připlatil i kdybych se měl vypučit kde se dá.

      Nebo tady Cube za cca 1900euro (takže jen trošku přes 50k). www.bikerstreff.de/…y/AMSpro.htm

      0 0
      • stream  

        Canyona jsem si plánoval příští rok objednat… S dovozem z Německa je to komplikované. Mám to z Brna trošku z ruky.

        0 0
        • MlokCZ  

          Z Německa předpokládám nechat si to poslat (s tím není téměř v žádném větším inet obchodě problém a ani to příliš nestojí). Jediný problém jsou složitější a dražší reklamace (to byl důvod proč jsem šel do Cubu u nás, ale zase jsem ho měl za skvělou cenu, takže Canyon by nevyšel levněji, pokud bych ale měl brát Cuba za dopručených 74k, tak bych taky vzal kolo z Německa).

          0 0
    • kolda  

      v Prostějově měli FS Spešla (myslim že FSR) pod 50 tis v slušné výbavě. šel půjčit na otestování. nevím ale přesně, kterej shop. určitě bych to omrkl, máš to kousek

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak tohle by mě zajímalo taky, protože když jsem vybíral nedávno fulla, tak jsem Spešly rovnou zavrhnul, protože za stejně vybavené kolo jako u konkurence bych musel tak 20k přitlačit. Takže za 50k a slušná vůbava mi moc nejde dohromady, takže jestli výš, tak prosím upřesni výbavu a jestli je to třeba už v nějaký velký slevě nebo normální cena.

        0 0
        • kolda  

          řešil to můj kámoš, který si tam kolo půjčoval na test. byl to myslím EF sport, výbava: Recon, Hayes Sole, tlumič FOX.

          akorát nestálo pod 50, ale 55 :)

          0 0
        • mastihuba  

          bych neřekl že cube je na tom s cenama extra líp :)

          0 0
          • MlokCZ  

            No u Cubu záleží, kde ho koupíš. U nás v doporučených cenách na tom opravdu o moc líp neni, ale když ho vemeš v Německu, tak jsou ceny v pohodě.

            Já to měl s Cubem jednoduchý, ten co mám v profilu mě přišel na 55k a ještě k tomu u nás, takže nebylo co řešit, v tu chvíli jsem přestal uvažovat i o Canyonu z Německa.

            0 0
            • mastihuba  

              ze 77 na 55 to už je slušnejch 28% dolů z ceny co jsem našel na netu

              0 0
              • MlokCZ  

                Ono to vlastně bylo dokonce 54, běžná cena by byla 74k, tak kde jsem kupoval. Sleva byla ale za asi cca 0,5mm promáčklinka na rámu (která se stala během přepravy do prodejny. Asi taková promáčklinka, kterých mam na starém kole tak 20. Vliv na funkci žádný a záruka na rám 5let, takže jsem neváhal.

                Aspoň mě už nenaštve první větší šutr odlétnuvší od předího kola, který udělá další (mám to na spodní rámový trubce).

                0 0
        • filipes  

          uz to s cenama neni tak hrozny. Dovozce je docela silnej, ma nahradni dily i na 6 let stary modely a hlavna si muzou dovolit srazit MC. V 69 davaj po roce 30% dolu na vsechno, si myslim ze kdyz si v polovine sezony na ferovku reknes o 10% dolu, ze ti ji daj. Z lonska jim zbyly FSR 100mm, vsichni berou spis se 120.

          0 0
          • MlokCZ  

            Loňský model s 30% slevou by byl naprosto v pohodě, to už by byla opravdu super cena. Jenže v kategorii kol nad 50k nejde téměř loňské kolo se slevou koupit, to prostě nikdo nemá.

            Ono spíš ani v půlce sezony si už pořádně nevybereš (už ani teď skoro nikde nic neni), takže si pak ani o těch 10% není možný říct.

            V Německu je pak dostupnost u většiny kol (zvlášť Německých značek) i během sezony lepší.

            Já uvažoval chvíli o SJ FSR Comp Int, ale bez slevy za 74k se mi zdálo fakt hodně. Za takový prachy tam mít zadní náboj Deore je už fakt moc. Ostatní výbava už je použitelná (ale já chtěl jinou) – chtěl jsem přesně co mám a to by bylo tak 10k navíc a to už jsem na 84k a to je šílená cena. Na Canyonu ES7 je tohle za 60k (to je teda extrémní případ, ale jako kontrast cen dobrý).

            0 0
            • filipes  

              Jo bez slevy je to predrazeny. Ale v 69 jim zustavaj hodne ty drazsi modely – pred tremi tydny tam bylo jeste hodne kol z lonska – Stumpjumpery FSR 100mm, a lonsky Epilepticy (letosni byly dost vylepseny). Ale Canony maj luxusni vybavy za dobry prachy o tom zadna – navic maji plne zasouvaci sedlovku. Jenze jakykoliv problem budes pres v Nemecku resit trochu obtizneji, ne vsechny dily cepu vzadu jsou standardizovane a zarucene po par letech odejdou.

              0 0
              • MlokCZ  

                S těmi díly a problémy je to bohužel tak, ale zase když už je cenový rozdíl 20k, tak to za to přesto stojí.

                0 0
    • funThom  

      Mam pul roku Ghosta RT5500 www.ghost-bikes.com/2006/bikes.php?… a zatim jsem s nim tak spokojenej, ze se kazdy vecer nemuzu dockat, az vyjedu… :-)) Technicke problemy zatim zadne… cena cca 45000.

      0 0
    • VencaV1  

      Co se deje, ze tu jeste neni Canyon?

      0 0
      • JMT  

        zrejme uz asi fsichni pochopili ze toho jedinyho letosniho ma cabbage :-)

        0 0
      • MlokCZ  

        To bude tím, že na kolo spěchá a i když by Canyon ještě nějaký měli, tak je to stejně na několik týdnů než ho z Německa dostane.

        0 0
    • stream  

      Tak se mi dnes podařilo otestovat na „zkušební dráze“ Specialized FSR XC PRO. Rám a odpružení působilo výborným dojmem ale ostatní komponenty (kliky, přesmykač, řazení, zadní náboj, brzdy) mi na kolo této ceny (55.990,–) připadly dost ošizené. Na zítřek mám dohodnuté k testu GT i-Drive 4 – 2.0. Jsem zvědavý na to srovnání. Rád bych vyzkoušel i Konu nebo Giant ale netuším kdo je má v Brně skladem. Jinak zatím moc dík za tipy!

      0 0
      • kesu  

        hele ten idrive je fajn kolo ale prijde mi docela blbe osazeny na to kolik stoji a je taky pomerne tezky.kdybych se rozhodoval ja sel bych do tohodle www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

        0 0
      • mastihuba  

        brzdy jsou ok, akorát si musí sednout. seděl jsem na kolech s HFX9, LX, XT, i magury marta a juisy 5 jsou naprosto v pohodě.

        0 0
      • MartinXC  

        Ty „ostatní“ věci jsou spotřebák. Ale řazení i brzy jsou docela OK v téhle třídě. Spíš bych nazval ošizeným zdvihy rámu a vidle. Z tohoto pohledu je Stumpjumper jako terénní univerzál nejvhodnější.

        0 0
        • stream  

          Musím uznat že máš pravdu. Jen zdvihy považuji pro můj styl ježdění za ideální. Neplánuji extrémní sjezdy a naopak se těším na větší pohodlí při maratonech a delších vyjížďkách v terénu.

          0 0
      • filipes  

        To je nejaka blba cena, zkus slevy v 69ce (www.cyklosport69.cz) pred 3tydny jsem tam kupoval lonsky samostatny ram 30% off, bylo tam jeste dost zajimavych kol.

        0 0
      • pop  

        dej vedět jak se ti líbilo svezení na GT. Mně ho v OL nepujčili.

        0 0
        • stream  

          Potahal jsem ho kolem brněnské přehrady. Svezení luxusní, krásně zrychluje, žehlí, minimálně se pohupuje v záběru, perfektně brzdí. Široká řídítka jsou o zvyku. Jediné a veliké mínus je už zmiňovaná nemožnost rozumného upevnění lahve. Závěr – po téhle zkušenosti už bych se nerad vracel k HT. Ale pořád není rozhodnuto. Ve hře je ten Spešl FSR XC PRO.

          0 0
    • Santus  

      Bral bych GT, mam asi 180cm a vel.M mi byla jak delana na miru.

      0 0
    • Venda  

      A co nějaký NRS? Nejlevnější jsem viděl za 26000 Kč. Plus nová vidle, kola, kliky atd a 50 kkč by to taky dalo.

      0 0
    • Thidney  

      Rocky mountain element team scandium rám za 30 000 rok výroby 2003 leží v belgi v jednom cykloshopu. bez návarek na kotouče /ultrachrtí verze za 26 000/ jsou to 20' si tam jedu pro 18' celý kolo.

      0 0
    • pop  

      Jestli fulla, tak bych zkusil Epica na Vckách za 62kč. Dá se i testovat a maj ho např. v Prostějově. Super váha celkem a tlumič by měl být „s mozkem“ :)

      0 0
    • stream  

      Takže je rozhodnuto! Od zítřka budu (doufám) šťastným majitelem Specialized FSR XC PRO. Moc všem dík za tipy, rady a doporučení! Je príma vědět, že se má člověk kam obrátit o radu!

      0 0
      • kesu  

        tak hlavne hodne stastnejch kilometru..PS FSR je super:)

        0 0
      • ota  

        odkud ho bereš?

        0 0
      • pop  

        Takže se ti zdál lepší jak GT? Nebo jen kvůli té láhvi :) ? Já jsem nakonec zůstal u HT…akcelerace je lepčí

        0 0
      • Andrea  

        Ahoj, podle ceho si se nakonec rozhodnul? Premyslim o rozdilech mezi Epicem a FSr. Cenovy rozdil je velky, co funkcni? Napis pak jak ti to jezdi :-)

        0 0
        • MlokCZ  

          Já bych řek, že se rozhod hlavně podle toho, že chce aktivního fulla. A rozhod se dobře (teda akorát mu možná bude časem chybět větší zdvih).

          Epica nebrat. Epic je náhrada HT pro chrty na závody, ne pohodový full.

          0 0
        • stream  

          Myslím, že MlokCZ to vcelku vystihnul. GT bylo super, i tu láhev bych oželel :), ale FSR je svým charakterem blížší mým představám o kole na celodenní ježdění a dlouhé maratony. Přípravu a ladění kola jsem včera dokončil pozdě večer, takže vyrazím až dnes. Určitě napíšu své dojmy!

          0 0
    • stream  

      Cerlý víkend jsem testoval nového Spešla a v těch vedrech i trošku sám sebe :) Celkový dojem – PARÁDA! Bike se chová přesně podle mých představ. Jedinou výtku mám k sedlu Rival. To mi vážně „nesedlo“, takže zítra poběžím pro osvědčené a vyzkoušené WTB Rocket V Race. Mám ještě velkou prosbu na „mastihubu“ a další majitele RECONu 351 Solo Air. Pořád ladím nastavení. Tabulkový tlak se mi zdál moc vysoký tak ubírám ale pořád to nějak není ono. Podělte se o praktické zkušenosti s tlakem a nastavením odskoku. Vážím 83 kg.

      0 0
      • Pebe  

        na svých 92kg mám nafoukáno na 140psi(namísto tabulkových 160psi) a i tak je to hodně, rozhodně nevyužiju celý zdvih. Odskok mám cca 1 otáčku od „zajíce“. Mám to na 80mm.

        0 0
      • mastihuba  

        já to foukám při 83kg na 90–100psi a využívám cca 8cm zdvihu.

        0 0
        • stream  

          Vyzkouším dnes 85 – 90 PSI. Zdá se mi dost tuhá. Jak ladíš odskok? Tlumič se mi podařilo poladit hned ale ta vidle…

          0 0
          • mastihuba  

            to nedokážu moc popsat, ale když bych byl v polovině závitu, tak trochu k želvě. Jo a dodělej si blatníček chytne toho celkem dost.

            0 0
            • stream  

              Můžeš mi doporučit? Asi to není hand made :)

              0 0
              • mastihuba  

                udělal jsem ho ze starýho kačera, protože šírer jej neměl. Stačí k tomu nůžky, dvě elektrikářský pásky a vrtačka. celý to trvalo asi 5minut.

                0 0
            • MartinXC  

              Fuj ;-)

              0 0
      • ota  

        jelikož po tomhle pošilhávám,zeptám se-máš to seriovku nebo si sehnal jen rám?jaký tam máš tlumič?dík

        0 0
    • stream  

      Poslední příspěvek k mému threadu, který si nemůžu odpustit. V sobotu proběhl ostrý test Spešla FSR XC na Drásalovi. O celkové umístění nejde, jezdím pro zábavu (oproti loňsku jsem to ale zvládnul o víc než hodinu dřív, nepočítám prodloužení). Co je důležité – naprostá spokojenost s fullem! Není to žádný lenoch, když bylo potřeba, ochotně zrychloval. A hlavně – žádná bolest zad! Ta mě zatím provázela na každém maratonu. Maximální spokojenost!

      0 0
      • filipes  

        Spravne. Dalsi konvertita ;-)

        0 0
      • mastihuba  

        tak hodně štěstí :) mě o víkendu vytekl tlumič přes páčku blokace.

        0 0
        • stream  

          Tak to je pěkná smůla! Doufám, že se ti ho podaří reklamovat. Mám s 69Company dobrou zkušenost při reklamaci treter. Byli až nezvykle rychlí. Ale to bylo v zimě. Teď v sezóně to asi taková idyla nebude. Snad mě nepotká nic podobného:)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.