• vili

    Zdarec, pritulka ma takovej problem…vzdycky kdyz nekam vyjedem na kolo, tak i kdyz je parak ju zacnou po par km bolet kolena a ma je uplne ledovy. Urcite koupime navleky, ale jezdit v 30 stupnich s navlekama asi nebude to pravy. Tak se chcu zeptat jestli by treba nepomohla nejaka hrejiva mast, jestli s tim mate nekdo zkusenosti. Diky

    0 0
    • RomanH  

      Ve triceti stupnich ji taky treba bolet nebudou. Ja jeste ale letos bez navleku nevyjel. Kdyz se kolem 16:30 dostanu pres tzden na kolo, tak nejde teplota nad 18 stupnu a ja zhruba do 20-ti vozim navleky.

      0 0
      • Luka  

        ja vozim navleky podle pocitu. je li 25 ale fouka vitr, tak je to na navleky, jindy je 22–23, zadny vitr, vedro, tak pak nemusim. Ale poprve bez navleku jsem vyjela vcera.. a pekla jsem se pekne…

        A myslim, ze prevence je u kolen to nejdulezitejsi…

        0 0
        • vasek  

          Jj, přesně tak, podle pocitu – navíc návleky se dají sebou vozit a klidně sundat. A od tepla ještě nikdo nenastyd :)

          0 0
      • vili  

        ji to bolelo uz loni, a to aji kdyz bylo fakt vedro, proto se ptam na tu hrejivku, ale asi to neni uplne dobrej napad

        0 0
        • Luka  

          a je to urcite problem chladu? … ono jestli by nebylo lepsi zajit k doktorovi a zjistit pricinu. precitlively kolena nebudou pro nic za nic. zdravy koleno neboli, natoz chladem. Proto je to tak nachylny. mlady kluci jezdi porad s holejma kolenama celej rok a nic je neboli, ale za 20let mozna taky neohnou nohu. To je stejny jako vzit si na bolavy koleno ibuprofen. akorat utlumis bolest, ale PROC to boli (treba malo kloubniho mazu nebo co ja vim) to neodstranis…

          0 0
          • vili  

            no naslapy ma 520tky , ktery maji myslim docela dost stranovou vuli, takze tam bych problem nevidel..vetsinou ju to zacne bolet jak zastavime a ma je uplne ledovy, zatimco nad i pod kolenama to je oka, tak nevim. Hraju volejbal a ortopedu uz sem potkal docela dost, ale tady v Brne a okoli krome jednoho (ke kterymu se da dost tezko dostat) mne to prijde, ze ti udelaj rentgen, reknou nic tam neni a hotovo. Maximalne ti napisou nejaky fujtajblovy drinky proti zanetu a to ze ti to tam preskakuje a boli to je nezajima

            0 0
            • pos3k  

              zajdete na revmatologii, by mely vzit sposutu krve a neco zjisti (bych mohl vypravet..)

              0 0
              • vili  

                oka, zkusim ji to navrhnout :-)

                0 0
                • pegas  

                  cus chlape…pokud chces zkusit mast muzu ti pucit co pouzivam na fotbal..je hrejiva a napomaha prokrveni coz si mysli ze mozna je problem:-)…ale pokud bys chtel zkusit neco spesl tak muzu doporucit akupunkturu coz dela divy!!..vim ze me spousta lidi nebude verit ale ze zkusenosti vim ze nektere tyto praktiky funguji(osobne akupresura)..snad sem to vse dobre napsal:-))))

                  0 0
          • RomanH  

            To mas pravdu, ale brufac je protizanetlivy, takze pokud uz zanet mas, tak Ti jej krome bolesti pomuze i lecit.

            Mne pomohl v mladicke nerozvaznosti prekonat bolest na dovolene v Alpach, bez nej bych to prosedel v Autobuse. Po navratu mi jej lekar znovu predepsal.

            0 0
    • ydaho  

      je to čistě individuální, ale mě pomáhá prevence, takže COLAFIT, HARIBO a návleky hlavně do studenýho větru… podle odborníků kolena v podstatě nemůžou od chladu prostydnout, ale bůhví :)

      0 0
    • Vrci  

      Z hřejivky mám pocit tepla na kůži, ale ne prohřátí svalů, šlach nebo lepšího prokrvení pod kůží, takže tudy dle mne cesta nevede.

      0 0
      • ydaho  

        taky si myslim, spíš ti pomůže ta masáž, když si jí vtíráš :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.