• Blade

    Původně sem o tom nechtěl vůbec začínat, ale už je to na mě moc. Mám pocit že už to koňáci dělají nám bajkerům schválně. Už ani nepamatuju, kterou z mých oblíbených lesních cest a pěšin nepřeměnili těma svýma kopytama v hipodrom. A vyjíždějí nejlíp po dešti, ať se jim kopyta boří co nejvíc. Nic proti tomu, že nejhezčí pohled na svět je z koňskýho hřbetu, ale pro každýho bajkera je ten nejhezčí pohled ze sedla svýho bajku. Takže v zájmu zachování krásných zážitků z našich vyjížděk i pro budoucí časy doporučuju koně (a nebo ještě líp jejich jezdce) střílet :-)

    0 0
    • MartinXC  

      No, co jsem osedlal 14cm vzadu a 15cm vepředu mi připadá, že těch koňských stezek ubylo. I sjízdnost lesa je nějaká lepší, pařezů míň a klacky taky nevadí. Ale vzdálenosti se prodloužily a projet známé úseky trvá nějak dýl ;-)

      0 0
      • ZuzicK  

        =)))

        0 0
      • Pavlos  

        ale uz by ses moh taky pochlubit v nasich bajkach ne?

        0 0
        • MartinXC  

          Ještě dokončím poslední úpravu, a pak to nafotím.

          0 0
          • mastihuba  

            Na kolik tě to ve finále vyjde? nebylo levnější to poskládat hned? :)))

            0 0
            • MartinXC  

              Když odečtu sundané věci od ceny za kterou jsem koupil :-) tak jen o fous víc než je listovka. Rozdíl k srovnatelnně osazenému modelu je skoro 25tis v můj prospěch. Zatím :-)

              0 0
              • mastihuba  

                kdyby ses těch dílů nemohl zbavit, tak to můžem přemontovat ke mně. :)

                0 0
                • MartinXC  

                  Pro tebe by byl jeden Float 130mm.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    sadarmo? :))) ne zatím nehodlám nic měnit snad až to zaplatím.

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Pro tebe SKORO zadarmo. Prodej bika, skoro zadarmo ti prodám vidli a ještě něco zbude na pár piv :-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Ty love půjdou na umoření dluhu, nebo na dovolenou :) i když 130mm ve předu by se šiklo, protože ten šlapací střed je facht celkem nízko.

                        0 0
      • kesu  

        resim to podobne…

        0 0
    • Tomcat_1  

      No. Ja si neco podobnyho rikam kdyz jdu pesky a potkam neco po bikerech…

      0 0
    • ydaho  

      myslíš to v nadsázce, ale i tak nemáš pravdu. Koně jsou krásný a maj holt 4 nohy s kopytama a jestli ti hrboly vaděj, tak to pověs na hřebík, nebo si kup koloběžku.. Tu tvojí poslední větu ani nekomentuju…

      0 0
      • Pavlos  

        kolobezku ne ale fula jo;)

        0 0
      • Gorgov  

        Ale kulový, ty koně za to možná nemůžou, ale ty kreteni co na nich jezdej jo! V kazdym bode s Bladem souhlasim, fakt sou to takovy mrd.y ze vyjizdej dycky po desti kdyz udelaj nejvetsi bordel a zasadne jezdi po cely sirce cesty. Hlasuju pro strilet:) Možná by stačil hodně silnej klakson…

        0 0
        • kámen úrazu1  

          A riskoval bys kopyto na hlavě…

          Tuhle netoleranci nechápu. Jo, koně dělají bordel, rozořou zemi. A co na tom? Nezanechávají po sobě ale nic s čím by si příroda neporadila. Pokud jezdec nevede koně po kořenech. Nebo pokud ho nějakej blb biker/chodec/atd. schválně nesplaší a kůň neskočí přímo mezi stromy. Nekape z nich olej, jejich výfukový plyny :-) stromům nevadí, což se zrovna nedá říct o všem, co se v lese pohybuje. Tímto zdravím motorkáře, kteří mě v neděli málem srazili na trase Manitoua.

          I když koně poničí stezku, což vadí i chodcům, přeci jen se pěšoturista spíš zastaví s s radostí u koníka. Těžko bude ukazovat prstem na kolo, usmívat se a říkat děcku:„podívej se, to je krása.“

          Smykování některých bikerů při každý příležitosti taky moc lesům nepřidá. I když s koňmi se to nedá porovnávat. Ale koně jsou koně, stejně jako chodci a cyklisti podle mě do lesa patří, i když s určitými omezenímmi.

          Navíc, oni koňaři taky nemají moc kde jinde jezdit. Jsou na tom podobně jako my. Pokud teda nechtějí jezditdo zblbnutí na pár desítkách metrů čtverečních furt dokolečka. Což nepřipadá na klidu ani koním, taky si potřebujou v lese psychicky odpočinout od často monotónní zátěže.

          0 0
          • enjoy  

            tohle tady nevysvetlis…

            0 0
            • Gorgov  

              to fakt ne

              0 0
            • JSt  

              mam ht a rozdupany cesty mne az tak, teda spis vubec nevadi. problem spatruji ve stretnuti s konem. kun je rapl – snadno se splasi. je hrozne sirokej (+ bezpecna vzdalenost od nej) – spatne se objizdi. vzdycky kdyz kone mijim, tak mam strach at neprovede neco nepristojneho. pozorovat kone z bezpecne vzdalenosti se mi, ostatne jako pozorovani jakehokoliv jineho zvirete, libi…

              0 0
              • Blade  

                no a ted si vem barvu lesa a barvu kone :) ony ty mrchy strasne splyvaji s jehlicim a listim v lesich (samozrejme listi a jehlici na zem spadly :) ) Do konskyho zadku sem teda jeste nenajel ale mohla by to byt fakt prdel :-D

                0 0
                • Komi  

                  Jo, koňskej zadek by klidně mohla být prdel ;-) A co se najetí týče .. viděl jsi policejní akademii? :-D

                  0 0
                  • Blade  

                    No kdysi davno, takze uz si moc nepamatuju, ale rozhodne bych si tu vzpominku v praxi nerad ozivil :))

                    0 0
              • Smazaný účet  

                Neviem ako u vas – tu maju niekolko oblubenych tras, ktore mozem obist ak mi vadia. Ked stretnem kona – zastavim a potesim sa pohladom na to nadherne zviera. Ked je na nom aj krasna jazdkyna tak sa oko potesi o to viac. Tych stretnuti je mozno jedno za mesiac tak sa kvoli tomu neobesim. Ta rozdupana cesta nie je viac hrbolata nez cerstvo vysypana sotolina a kvoli nej sa tiez nechodime stazovat.

                0 0
          • fousek  

            Taky zdravim:-) No nevim, ale vyfukove plyny zvirat ve vetsi kumulaci zvetsuji ozonovou diru, takze nejsou v tom tak nevinne. Me kone osobne nevadej akorat se mi stalo ze me zdrzovaly ve sjezdu, no ale co se da delat, bych rek ze konari sou docela v pohode, narozdil od nekterejch pesaku a hlavne myslivcu. 2 Blade, Gorgov: uplne nejlepsi by bylo vsechny lesni cesty vyasfaltovat a kazdej mesic je uklizet, pak by se na nich krasne jezdilo:-)

            0 0
            • Blade  

              to by bylo príma, prodam bajka a koupim si do lesa žiletku :-D

              0 0
            • pelt  

              Sorry, ale s tou ozonovou dirou je to nesmysl. Vyfukove plyny zvirat obsahuji metan, ktery je sklenikotvornym plynem, dokonce podstatne ucinejsim nez oxid uhlicity. Na druhou stranu se casem v atmosfere rozpadne, coz se o CO2 z fosilnich zdroju rict neda:(.

              0 0
              • JSt  

                v jizni americe (nebo australii? uz nevim ;) zjistili, ze vyfukove plyny od ovci a krav hodne narusuji ozonovou vrstvu. takze tak…

                0 0
                • pos3k  

                  Indie taky, souvisi to i s tim ze je tam nechavaj dozit :-)

                  0 0
          • pepino  

            Jo to mi připomnělo,tímto zdravím blbečka,co mě málem srazil na čtyřkolce cesto na rotundu v Plzenci.Možná už mu bylo i 15.

            0 0
    • Radek Broz  

      Za chvili prijde enjoy z prace a zacne vypravet, jak kone do lesa patri a biky ne;-)

      0 0
    • Meesha  

      Kun je tupe zvire a kdyz na tom sedi jeste podobna slecna, tak je to hodne nebezpecne. Konim se vyhybam opravdu velkym obloukem. Cest vylozene rozdupanych od koni znam jen par a ten kousek sem zatim vzdycky nejak prezil.

      0 0
      • Tomcat_1  

        Kun neni tupy zvire. Musis k nemu pristupovat tak, ze jses cizi = naprosto bezvyznamnej. Ale s tema kockama v sedle souhlas – to je mnohem vetsi pru*er. Ostatne – jako s leckerym cyklistou :-)

        0 0
        • kesu  

          pravda ale je ze kun zrovna inteligenci neprekypuje,pes je inteligentnej­si zvire.

          0 0
          • enjoy  

            no jeseze pes nema kopita:-))

            0 0
          • JSt  

            to je kus od kusu…

            0 0
          • Tomcat_1  

            Bych se mozna hadal, ale nema to cenu. Tohle je o toleranci, ne o inteligenci.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ak to posudzujes napriklad podla cirkusovych vykonov tak kona naucis viac. V detsve som zazil este postovy voz tahany konmi. Oklo obeda ked sme sa vracali zo skoly bol postar uz totalne opity a o navrat sa staral ten kon. A ak si mal moznost sa zblizit s konom tak budes prekvapeny. V puberte som sa venoval venceniu konov co pouzivali patbojari (dufam, ze si dobre pamatam v patboji je jazda), ktori na nich denne netrenovali a kone potrebovali pohyb. Uzasne zviera.

            0 0
    • gobike  

      Veris, ze sem si to dneska taky rikal? Jedu takhle lesem a 100 jizdy po dirach od kopyt beru s usmevem, dalsich 100m si rikam, ze kone maji taky pravo jezdit po lese a dalsich 100m cimdal hlubsich stop nadavam, jak me ty kone stvou a jak je nenavidim…

      0 0
      • Jezishek  

        Tak presně tohle se mi dneska stalo,nesnašim koně o to vic že na rozdil od většiny chodců nechávaji uprostřed cesty hromadu voňavech koblížků.....

        0 0
    • cabbage  

      včera v Kokořínsku jsem viděl nekolik krásných cedulek „zákaz vstupu koní“- sem zauvažoval, že nějakou přesadím na Točnou…;

      0 0
    • RUMcajs  

      Smarja clovece, o co ti jde? Tusim ze mas XC bika, aby jsi jezdil v terenu. Proc ti teda tech par vymolu vadi? Takovy pekny technicky useky dokazou tema kopytama vytvarovat a ty si toho nevazis :-) A jeslti se narad rochnis, tak si porid blatniky, nebo ziletku!

      0 0
      • Blade  

        Bylo to mysleny hodne v nadsazce, hlavne to strileni :)) Jasne ze par drncaku me nerozhodi ale kdyz jedes na tezkej prevod po sve oblibene ceste, vitr ve vlasech, uzivas si pekelne rychlosti a kochas se krajinou a najednou kde se vzal tu se vzal hipodrom.. :)

        0 0
        • RUMcajs  

          Mno, alespon to pomaha oddelit zrna od plev! Vis kolik lidi to muze odradit? O kolik vic si muzes uzit samoty a prirody?

          0 0
        • goofy  

          Tak jezdi z kopce a ne blbni po rovinach. Tam stejne nedostanes vitr do vlasuu, a z kopce vymoly nijak nevadi ;o) Mne to nijak nevadi, a v nekterych mistech u nas vznikly pekne technicke pasaze, takze si to i uzivam.

          0 0
    • BB  

      moudrejsi ustoupi a koupi si fulla. Alespon to neni pro nic za nic. Vse ostatni, krome konmi rozdupane turisticke z Kralup na Okorin, se totiz da projet na HT. Nakonec jsem fakt rad, ze ty kone to rozdupali a ja si mohl bez vycitek svedomi poridit fulla, tak nejak tem konakum navzdory. Ber to pozitivne.

      0 0
      • gobike  

        No kdyz ses tak chytrej, tak mi nejakyho toho fulla kup. Sem rad, ze sou penize na obycejny HT, natoztak na fulla.

        0 0
        • Radek Broz  

          Prirozeny vyvoj proste nezastavis;-)

          0 0
          • gobike  

            Jaktoze se ten vyvoj u me zasekl u HT?

            0 0
            • RUMcajs  

              Jsi slepa vetev :-) Vymres…

              0 0
              • gobike  

                No spis se udrncám k smrti na HT:)

                0 0
                • Radek Broz  

                  Kdybys videl, na cem jsem v 17 jezdil ja;-)

                  0 0
                  • Lišák  

                    A nebo ja :-) (Simson S 51 enduro, ale jenom po silnici a polňačkách. Do lesa jsem nejezdil!) Ale byl to zlomový rok a poskládal sem si tenkrát první „horské kolo“. S jednou plackou (asi 46 z), pětikolečkem a největším pastorkem 28 zubů! :-)

                    0 0
                • Komi  

                  Taky si zatím spokojeně drncám .. a ještě dlouho budu ;-) BTW: Kdo nedrncá s námi, drncá proti nám :-)

                  0 0
        • BB  

          az budu davat pryc Blura, tak ti udelam bezva cenu

          0 0
    • pelt  

      Nechapu, co proti tem konum mate. Uvedomte si, ze je to klicova surovina na vyrobu konskeho salamu a pastiky ze slaviccich jazycku (jedna k jedne – jeden slavik, jeden kun:o))).

      0 0
      • Blade  

        Kdyz ja radej krůtí šumku…ale holt krůty nemaji kopyta :))

        0 0
      • gobike  

        No co vis, z ceho to delaj, aby si nahodou v te pastice nekdy nenasel kousek psiho obojku:)

        0 0
    • lenochod  

      Děkuj koňům, jezdit po rovině je hnus :o)) Po hladkým jezděj přece jenom žiletky, děti a starý báby s bandaskou na řidítkách.

      0 0
      • pelt  

        jestli povazujes hromadu konskych koblizku za kopec…

        0 0
      • Komi  

        Náhodou není nad krásnou, dlouhou a rovnou lesní cestu .. teda je, ale někdy na tom fakt ujíždím ;-)

        0 0
    • enrico  

      pockaj, dufam ze to nebolo viac ako 1700CZ ako sme sa dohodli, ak ano, ja ten zbytok doplatim, ale vazne!!! nevedel som aktualny kurz ceskej a slovenskej koruny, ak by to robilo rozdiel viac ako sto korun, som ochotny ti to bez problemou poslat na ucet

      0 0
      • Manas  

        He ?!

        0 0
      • enrico  

        a nináč, aké boli zážitky z rozbalovania, dúfam že si bol v rámci zbezpečenia voči poškodeniu kostry spokojný? snažil som sa osto šesť :-)

        0 0
      • tulda  

        jeden o koze, druhej o voze :-)

        0 0
    • kurýr na bajku  

      NESMYSL ! Nejhorší sou in-liners !

      0 0
      • pelt  

        myslis ti in lejno skejting?

        0 0
      • enjoy  

        velmi zvazuju jestli se taky mezi ne nezaradim.. rekreacne:-).teda uvidi se az jak nam to s pritelkou pujde,ona na bruslych a ja na biku.kdybych ji treba mohl vozit za sedlovku nebo tak..,mohla by to byt docela prdel:-))

        0 0
      • enjoy  

        jo jeste neco:-).mam jeden zajavej poznatek:-).jak se my bikeri snazime inlinery trosku na tech cyklostezkach srovnavat do late a delat jim prasarny,tak oni si to delaji i mezi sebou:-)).tomu bych neveril:-))

        0 0
      • wroum  

        asi delas neco spatne. ja v lese bruslare este nepotkal.

        0 0
        • JSt  

          ted si to asi zakrikl. mi dosel casopis kpz a na posledni strance je reklama na koleckove brusle powerslide nordic trainer www.inlinestore.de/…iner_400.jpg

          0 0
          • Lišák  

            No, průchodnost „terénem“ bude asi vvyšší, než u klasiky, ale stejně bych se nebál, že lesní cesty zaplaví bruslaři.

            0 0
            • JSt  

              ja vim, sem chtel jen informovat, co se vyrabi :))

              0 0
              • pos3k  

                neboj :-) i kdyz cena do cca 5 tisic nemusi nekoho odradit, co jsem koukal tak je bota stejna jako u Powerslide Athletic Z1 (budu do tydne majitelem) jen ma jiny nuz. Co jsem koukal tak jeste doporucujou hulky, to uz by bylo o zivot potkat s tim nekoho v terenu :-)

                0 0
      • blue.sun  

        Co máš proti in-line???

        0 0
    • BorisFR  

      Hlásím se do militantního křídla!!! Necháme si vytetovat kérky pod levou půlku!!! Koupíme obří masomlejnky a budem je pacifikovat rovnou v lese na cestách!! Jezdce můžem taky, helma sem, helma tam, to se v koňáku ztratí… ;-)))

      0 0
      • pelt  

        hmmm… jenze az do toho primeles par motorkaru a terennich ctyrkolkaru, tak vysledny produkt dosahne kvality primo supermarketove:o))).

        0 0
        • BorisFR  

          No, prodáme mašiny, produkt šoupnem do Lidlu a Kaufu a máme zarobené. A ty individua co tam nakupujou ani nepoznají rozdíl. ;-)

          0 0
        • fousek  

          Docela zive si predstavuju jak nahanis motokrosare na biku s mlejnkem na maso po lese:-)

          0 0
          • pelt  

            no… chce to jen trosku fantazie… klubko dratu a dva stromy… jo a nekoho, kdo bude stavet bikery.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Blbe este aj ako vtip. Zazil som to. Jedovati dochodcovia, inak si to neviem vysvetlit. Biking este len zacinal a neboli na to zvyknuti a chceli sa toho zbavit. Tak vu vyske krku bol natiahnuty drat – ak si niekto pamatate na ten vojensky spojarsky kabel. To je vodic namotany do oceloveho lanka a potiahnute buzirkou. Mal som to dost roztocene. Nastastie sa to zalesklo a vcas som to zbadal. Ak by bolo pod mrakom tak tu mate o dedka menej.

              0 0
              • pelt  

                Zadna novinka – koukni se nekdy, jak vypadaly Jeepy za druhy svetovy – mely vepredu takovou konstrukci specialne na presekavani dratu natazenych pres cestu – no a pro ty, kdo cetli Nemou barikadu, tak v jedne povidce se tam hlavniho udavace zbavili velmi podobne…

                0 0
                • JSt  

                  a nekteri videli i lyzare, jak to napral do lanka ukotveni sloupu vleku. pry to rozdychal, ale nebyl to vubec hezky pohled…

                  0 0
    • Quake 9.0  

      Koně mi nevaděj vůbec. V útlém věku jsem s nimi jezdil dokonce na projížďky. Sestra s bandou na koních a já za nima na kole (Olpran Tomy, celopevné kolo). Byla to docela dobrá forma tréningu a objevování nových „trejlů“. Až na to, že jsem jednou koně naboural s nimi nemám sebemenší problém. Jsou na tom stejně jako mi na MTB, jen jsou často slušnější než (bohužel) spousta bikerů.

      0 0
      • ody  

        Měl by sis uvědomit kolik váží biker s kolem a kolik kůň s jezdcem. Ve druhém případě je to něco jako malý osobní auto. Proto nevím proč by měl osobák jezdit po singltrailech. Prostě jeden kůň nadělá víc škody než sto bikerů a proto na tom nejsme stejně!

        0 0
        • Quake 9.0  

          Tak mi řekni kde mají koně jezdit. Pouze po loukách? Jezdi tak jak vidíš a nikdy s koněma nebuseš mít problémy. Neříkám, že kopytama to nerozrejou (v tom jsou opravdu 100× horší než bikeři), ale trocha tolerance z naší strany by neuškodilo. Koně mají často lepší EQ, než lidé a napáchají méně škody na lidských duších než bikeři a pěší turisté. To je bohužel fakt. U nás v Českém ráji jsou koně pomalu v každé vesnici, cesty rozryté potkávám, ale mnohem víc mi vadí pěší turisti a jejich plundrování okolí pěšin ať je to loupáním kůry, lámáním větví, nebo odhazováním tun odpadků. A věř že jsou to opravdu tuny.

          0 0
          • ody  

            Jenže teď se nebavíme o turistech, ale o koních. Turisté jsou kapitola sama pro sebe. Znám ale i pár těch „skalních“ turistů, kteří jsou ochotni sbírat odpadky po jiných. Jinak nevím co má šetrnost koně k lidské duši společného se zničenou přírodou. S těma loukama máš tak trochu pravdu, tam by udělali nejmíň škody, ale stačilo by jezdit za sucha, nebo po pevných cestách. Svýho bika taky nepoženeš po dešti blátem, ale pojedeš se projet po svážnici. nebo se pletu? Bohužel mě nepřesvědčíš koňáci a motorkáři jsou u mě jedna banda.

            0 0
            • Quake 9.0  

              Jenže koně potřebují měkký terén víc než mi bikeři. Neříkám hluboké bahno, ale měkký terén ano. Na tvrdém by si mohli schvátit kopyta.

              0 0
    • borda  

      souhlas do posledního puntíku.

      0 0
    • RomanH  

      Souhlasim, ale vse je o mnozstvi. Jeste pred dvema roky mi to nevadilo a rikal jsem si, proc to nekomu vadi, kdyz si koupil kolo do terenu. Ale s obrovskym boomem konskych farem v okoli Brna a mnozstvim rozdupanych cest jsem pochopil. Ono mi ani tak nevadi, ze rozdupou hlavni cesty, ale to, ze kdyz si pesaci vyslapali vedle cesticku, tak za okamzik ji rozdupali taky (hlavne za mokra, jako by chteli kone chranit od bahna, ktere tam sami nadelali). Nestrilel bych kone, ale nektere konaky :) Ne, vazne, mam strach, aby se prave diky nim nezmenil lesni zakon, protoze pokud tohle ochrancum a lesakum nevadi, tak uz potom nerozumim, proc jim vadi kola.

      0 0
      • Jenda  

        presne tak – kolem kladna jsou mi kone lhostejny tam je jich fakt minimum ale treba cervena turisticka kolem horomerickyho sanatoria me depta nebo cesty kolem Okore ale holt je to primo u nejaky staje tak budiz, taky nekde musi jezdit. Maximalne me ale serou na cyklostezce mezi Belokama a Hrebci kde jsou asi 3 cedule jak krava prosim nevjizdejte konmi a motorovymi vozidly. Je to nove udelana pekna satolinka pro vyletniky a ty tupy konaci to dokazou na jare tak rozmrdat ze jet tam je utrpeni. Jeste ze tam jezdi obcas traktory ktery ty diry zajezdej.

        0 0
      • marapara  

        Souhlas. Taky se v okolí Chřibů rozmohlo pár koních farem – Koryčany, Osvětimany, Buchlov ..... rozdupaných cest přibylo. Nevadí mi, když chodí za sucha, ale kámen úrazu je, že chodí za mokra. To pár koňáků fakt zkurví cestu dokonale. V tomto případě koňáky střílet, ne koně, jinak nemám s nima problém. Nedávno jsem v Chřibech potkal jednu sympatickou slečnu na koni. Bylo to na červené – ještě asfaltce od Pile na Kazatelnu, šla s koňen dolů, já šlapal nahoru. Chtěl jsem ji říct, že je to docela nebezpečné jít takhle s koňem po téhle cestě, protože tam jezdí docela dost cyklistů z kopce. Chtěl bych vidět co bude kůň dělat, když vyjede ze zatáčky cyklista. Určitě se splaší. Ona mi řekla zdravíčko, já ji taky pozdravil a jel dál, neříkal jsem radši nic.

        0 0
        • Lance  

          mas pravdu splasi, loni vyzkouseno:)))) ale je fakt, ze u nas s knma nejsou vubec,ale vubec problemy

          0 0
      • MartinXC  

        Jo, to je přesný (na brněnsku).

        0 0
      • mastihuba  

        Tak teď už máš od koní klid ne? :)

        0 0
        • RomanH  

          Jo ted jo. Ale v posledni dobe se mi 3× stalo, ze se po me v lese hnal pes bez nahubku a majitele (ten se vzdy objevil, az byl pes u me a ja se krcil za kolem). Vzdy to bylo cca 20km od baraku, pokazde na jine strane a panicek byl se psem na volno na prochazce. Jednou to byla nejaka doga, jednou ovcak a ted naposled bernardyn (soudek nemel). Zacinam premyslet o tom pepraku, ktery vozi Roman na Camelu.

          P.S. To kolo jako zabradli fakt funguje, ale peprakem bych to radeji jistil.

          0 0
          • Blade  

            sdilim tvy pocity. pred tydnem sem potkal v lese potetovanyho typka co vencil dva volne pobihajici pitbuly. takhle stazenou prcku sem jeste nemel…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak to asi preto, ze si nestretol toho 200 kg kanca co som poslal fotku do threadu o strazeni v Brdoch. :-))

              0 0
          • mastihuba  

            na to si zvykneš. Až se přestaneš bát velkejch psů, tak zjistíš že žádnej pepřák neni potřeba. Z práce jezdíme kolem jedné samoty, kde se evidentně psi celej den nudí a jsou rádi, že si mohou protáhnout kosti a na někoho štěknout. Pak už vidíš jen ten smutnej pohled, že tam zase zůstali sami. :)

            0 0
          • kajulka2  

            Na mě jednou vyběh ze dvora vlčák bez košíku a jeho pán stál mezi vraty a místo na psa řval na mě ať přidám že mu určitě ujedu, tak nevim na koho by ten pepřák bylo lepší použít :/

            0 0
            • Blade  

              Sorry ale neda mi to, musim :))))))))))))­))))))))))))))))))))

              0 0
    • Páník  

      asi te moc nepotesim,ale ac biker na kone nedam dopustit;)

      0 0
    • tjuren  

      Jistěže je to nadsázka. Jde přece o koňáky a ne o koně. Nesnáším je zrovna tak, skutečně nevím na co kůň potřebuje pěšinu, ať to střihne napříč polem nebo loukou kam lidská noha nevkročila. V zimě rozmrdají všechny běžecký stopy, to je bezohlednost a zaslouží si za ni jenom po tlamě. Stejně tak všichni chodci co šlapou do lyžařských stop. S koněma to má společné jenomto, že na nich jedou pitomci. není na to bohužel obrana, ale můžete si třeba vzít startovní pistoli a až jednoho potkáte tak mu střelit za řití…

      0 0
    • rock  

      V podstatě nic moc proti koním nemám. V TV třeba i na Velkou Pardubickou juknu. Zrovna tuhle jsem se díval, na podzim r. 2001. A mimo to, kdysi se u nás dal koupit fakt dobrej koňskej salám. Asi ho zase začnu vyhledávat, aby se zvedla poptávka …

      0 0
    • Luka  

      mnohem horsi mi prijde zabava zvana offroad… cim dal vic cest tady v praze je zmeneno do tratoliste bahna se vzory sirokych pneumatik :/// v tom se fakt jezdit neda

      0 0
      • wroum  

        casto potkavam skupinky na dvou/tri/ctyr­kolkach v lese u nas na chalupe (druhej konec Brd) a vzdy jich jede aspon 5 a vic.

        vystrilel bych je do jednoho. a to myslim zcela vazne. at si jezdej v tankodromech a mistech k tomu urcenych, ale ne po lese, kde delaj akorat skodu, smrad a kraval.

        0 0
        • Luka  

          tak tak …:/

          0 0
        • fousek  

          No zato ja se nemuzu dockat az prazaci prijedou na vikend na chalupu a zacnou sekat sekackama, rezat drevo cirkuli a na zaver vikendu hodej pytel s bordelem do prikopu. A na jare a na podzim spalej kupu listi, no proste idilka…

          0 0
          • wroum  

            co do toho zas tahas prazaky. chces jako rict ze oni jediny rezou cirkuli o vikendu a sekaj travu taky jediny nebo co nebo ze to jako treba plzenaci ne brnaci delaj jinak?

            my mame chalupu na polosamote. benzinova sekacka je ticha a ve vesnici neni slyset. cokoliv palime tak pouze pokud nejde vitr na vesnici, drivi rezeme v kulne elektrickou motorovou pilou a ac platime popelnici kterou nemame, tak odpadky kupodivu nehazime do skarpy ale vozime do prahy do popelnice. a myslis ze to takhle delaj i mistni vidlaci? ani nahodou! Odpadku je plna ves (sme tam jediny prazaci) a vetsina obydli pripomina sklad odpadu a vraku vseho moznyho, dementi rezou cirkuli klidne od 6 od rana a skladky v lesich po okoli rozhodne nejsou od prazaku, ale od mistnich a nepresvedcis me o opaku – napr u nas vim i konkretni lidi co to vozej k lesu a na lesni cesty.

            BTW: prijde mi ze to co vidlaci povazujou za normalni a bezne by cloveka z mesta vubec nenapadlo a to jak ve vztahu k prirode, tak i k lidem z okoli. ale hlavne ze maj plnou hubu nadavek kdyz nekde videj prazskou SPZ.

            0 0
            • fousek  

              Psal sem to obecne, presne jako ty. Vsichni sekaj o vikendu, me to zas tak netrpi, ale ty co nastve jedno projeti 5 aut nebo motorek v nedalekem lese by to nastvat mohlo. Benzinova sekacka moc ticha neni, urcite neni tissi nez seriovy off-roady a vetsina endur a kdyz se k tomu prida krovinorez tak uz maj co delat ladaky aby ho prervaly. Jinak o tom kdo co vyhazuje se neminim hadat protoze to neni cim podlozit, vysledek je porad stejnej

              0 0
              • wroum  

                kdy jindy maj sekat kdyz tam jezdej na vikend?

                4taktni benzinova sekacka urcite nadela min hluku nez banda 5 dementu co na motorkach radi v lese. navic sekat se musi ale jezdit po lese se dokonce nesmi. krovinorez je jinde, to uznavam, ale soudnej clovek ho rozjede jen vyjimecne a na co nejkratsi dobu.

                0 0
                • fousek  

                  rikam ze me sou sekacky ukradeny jo 1 4taktni sekacka udela mensi hluk nez 5 motorek s ladakama, akorat ze motorky slysis asi tak 5 minut a sekacku poslouchas celej den, nesmi se jezdit ani po chodniku, nesmi se prekracovat maximalni povolena rychlost, nesmi se kourit ve verejnych prostorech, nesmi se pit za volantem, nesmi se krast, nesmi se lhat atd. vsechny zakony a vyhlasky dodrzujes?

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    Kdo lže, ten krade a může taky zabít!!! Tak si dej pozor :o)

                    0 0
                  • wroum  

                    ono ani tak nejdo o dodrzovani zakonu, jako spis o to ze proste ja bych si to nedovolil, ale spis protoze mam nejakou uctu k prirode a jen tak delat bordel a kraval v lese mi prijde divny. stejne jako odpadky bych v lese neodhodlil, protoze se to proste nedela a nedela se to z jinyho duvodu nez proto, protoze to zakon zakazuje. chapes.

                    BTW: travu posekat musis a delas to dobu nezbytne nutnou. ****** les motorkou je uplne zbytecny.

                    0 0
                    • fousek  

                      Me se proste zda ze motorka v lese nenadela az tolik bordelu jak pises, ale to je asi uhel pohledu, ono vpodstate jakakoliv cinost co clovek provozuje nici prirodu, ty neodhazujes odpadlky v lese, ale treba jezdis autem do prace, ja jezdim do prace na kole a 1–2. za tejden si zajezdim asi tak hodinku na motorce po lese, odpadky samozrejme v lese taky neodhazuju, kdo myslis ze vytvari vetsi zatez na prirodu? Ty urcite namitnes ze ty musis, protoze bez toho se pracovat neda. A ja ti reknu ze se bez ty prace co delas da zit, urcite min pohodlne, ale da. Bez motorky se da taky zit, ale pro me taky min pohodlne, takze pro me je to asi tak stejna nutnost jako pro tebe.

                      Nakonec ja tobe to nevysvetlim a ty me taky ne takze timto koncim

                      0 0
                      • goofy  

                        Tu se jedna spis o to, ze motorka a offroady silne narusujichodnicky a pudu a notne prispivaji k erozi… Precejenom to me o hodne vetsi silu nez kolo…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Na motorkach mi najviac vadi, ze rev motora sa odraza a pocujes ho z kazdej strany a nevies dobre odhadnut ako je daleko a z ktorej strany sa vynori.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Zrovna vcera jsem v lese narazil na ctyrkolkare. Je to starsi pan od vedle z vesnice a na ctyrkolce objizdi a kontroluje krmelce. Moc me prekvapilo, ze nedelala vubec zadny randal – slyset byla jen 30 metru. Ja bych ty krosky neodsuzoval (sam si ji chci pristi rok koupit). Je pravda, ze si chodis do lesa odpocinout, ale tech 10 vterin, co tu motorku slysis, te nijak neomezi (traktor i motorovou pilu slysis dele). Je to ale o tom, jakym stylem chces jezdit a kolik je jezdcu v okoli. Cca 5 km od baraku mame motokrosovou trat – tam se da vyradit po libosti. A po pesinach v lese muzes jezdit s rozumem, aby motorka zbytecne nervala.

                            0 0
                            • goofy  

                              No ono ti to neda nepootocit tim plynem, a neodpichnout se… :o) Ja nerikam ze vsichni delaji kraval. Hlevne treba ty pracovni (a ne sportovni) ctyrkolky jsou celkem odhlucnovane…

                              0 0
                • kurýr na bajku  

                  přesně tak, sou to shnilci buranský. Já dyš přijedu na chalupu v jednu ráno, tak nevytáhnu HUSQUARNU, nebo jaxe to píše, ale sekám kosou. Co se týče bordelu tak ho vozim taky do Prahy a za vodměnu mi místní výrostek v 5 ráno tůruje 250dinu pod voknem. ZLATÝ ČASY DYŠ NEBYLA ASFALTKA :-/

                  0 0
                  • kajulka2  

                    kosa je bezvadná věc na záda, taky tenhle sport provozuju místo čuchání smradu a poslouchání řevu z sekačky

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Kosa na záda ? – ani na zem radší ne. A smrdí taky. ;-)

                      0 0
                      • kajulka2  

                        No já sem v současný době kancelářská krysa a občas mě dost bolí záda od sezení u kompu, nevěřil bys jak 2 hodky sečení denně týden v tahu dokážou pomoct od bolesti zad, celou zimu se na to docela těšim, ani plavání nemá takovej účinek(aspoň na mě ne)

                        0 0
                        • MartinXC  

                          Já taky sedávám a čučím na pár set tisíc pixlů. Ale od kosení trávy mě záda vždycky bolely mnohem víc. Radši se protahuju za veslem.

                          0 0
                      • pepino  

                        To byla Smrď s Ď:-) Smrď,nebo střelim.

                        0 0
                    • wroum  

                      ja radsi sekacku. ono posekat kosou cca 4000 m2 travy je prace na celej vikend a nehodlam jezdit na chalupu jenom sekat travu. sekackou to je 4 hodky hotovy :-)

                      0 0
            • mastihuba  

              Bych se podto i podepsal, ale ne všichni vidláci jsou stejný hovada tak jako ne každej cajzl je ekolog. K těm SPZ. Zrovinka dneska stojim na semaforu a jakou si myslíš že mělo značku auto, který všechny objelo a nemohlo počkat v řadě? No a jelikož je v Praze nejvíc aut, tak je vás na silnicích hodně vidět :)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Nevzrusuj sa. Presne taka debata bezi na inom fore o Bratislavcanoch a vidlakoch a urcite by sa nasla aj o Parizanoch a vidlakoch … Je to stale o ludoch.

              0 0
          • tulda  

            Obecně? Napíšeš pražáci, čimž myslíš pražáky. To mi moc obecný nepřipadá. Souhlasim s tim co napsal wroum a sice že většina lidí z větších měst si přírody váží víc než místní. Jen oni si ze svýho okolí budojou tak krásný skládky, jaký lze vidět skoro všude. Proč by např. pražák vez starou ledničku někam do řitě, když je k dispozici sběrnej dvůr nebo podobný vymoženosti týhle doby. Všichni nadávaj na pražáky (asi je to moderní) ale sami se chovaj jak dobytci.

            0 0
    • prcina  

      hele kamo, sam jezdim na koni i na kole, kdyz ti to tak vadi tak si jezdi na trikolce po dvore nebo po silnici.nechapu te, kazdej ma na vyber jet si svoji cestu…

      0 0
      • Blade  

        na vyber urcite ma, ale pokud je na vyber mezi jednou rozmrdanou cestou nebo mezi druhou rozmrdanou cestou tak je to pak slozity.. no a z trikolky sem uz zel bohu vyrost :) a silnicku sem pred mesicem prodal :(

        0 0
        • prcina  

          ze si treba nestezujes na traktory, ty delaj neco podobnyho… proste se s tim smir, nic s tim neudelas…

          0 0
          • Blade  

            no traktor se nevleze na metrovou cesticku, kun jo :) jinak smirenej s tim sem, jen sem si chtel postezovat ;)

            0 0
            • goofy  

              To by ses divil, kde ti borci se stema traktorama vetrou… Ted jsem se nestacil divit, kydz z jednoho singletrailu byla 2,5 metrova dalnice (oraniste)

              0 0
          • Blade  

            A ze s tim nic neudelam? Ale udelam. Udelam si zbrojni prukaz a koupim kulovnici :-D

            0 0
      • rock  

        kazdej ma na vyber jet si svoji cestu

        Každé právo by mělo být vyváženo (alespoň morální) povinností. Když si zvolím stezku podle svého uvážení, snažím se, abych ji nezničil a zachoval pro ostatní. Pokud to nejsem schopen dodržet, asi bych na ni neměl vlézt, ne ?

        0 0
        • prcina  

          kdyz se nad tim zamyslis, tak prave nicis ty a kazdej svou jizdou.z pneumatik se ti uvolnuji saze, parkrát prejedes neco chraneneho atd.na to si nehraj..... proste holt se smir se stavem stezek atd.ten kun nema kridla, aby se s nim dalo letat, kdyz zrovna pred tydnem prselo

          0 0
          • Luka  

            litat nemusi, staci kdyz si jezdci uvedomi, ze nejsou jedini. Napriklad praha, konkretne psary, jircany a okoli je od koni sakra vyslapany. Nicej stezky stejne jako my, cyklisti, ale nektery cesty jsou vazne nesjizdny, protoze co si rozbrodej nejvic, tam pak kone nevedou a tak se baheni rozdupanina rozrusta a rozrusta a kdyz si chodci vychodej/cklisti vyjezdej cesticku okolo, tak se stejne najde zase nejaky dobrak na koni, co ji rozdupe.

            Je to o toleranci a o tom, ze nekteri lidi proste nemysli. Hotovo.

            0 0
            • dalimil  

              tak tak,nejhorší je úsek žluté značky Čenětice-Radimovice-Popovice

              0 0
          • wroum  

            ty budes asi slusnej dravec, kdyz se ti z pneumatik uvolnujou rovnou saze :-)

            0 0
            • prcina  

              jsem takovej dravec, ze odletava jehlici a kura ze stromu :)

              0 0
          • JSt  

            co to placas za blbosti… kdyz je na pradedu (priklad) pod metr snehu a leze klec, tak to lyzovani clovek ozeli. nerekne si nenasnezilo, nemam kridla, du lyzovat a ostatni se smirte s tim, ze odrbu stromky… ale to je chyba vas konaku, ze se tak chovate. pak se nikdo nemuze divit, ze vas nekdo nema rad. me ty rozbity cesty zas az tak nestvou, vadi mi ale naprosto ignorantsky chovani tech lidi, co na konich jezdi a nedovedou pochopit, ze nekomu ta rozdupana cesta vadit muze…

            0 0
    • pegal  

      .. necetl jsem to cely, tak nevim jestli to tu bylo ..

      .. kun jako takovej mi celkem nevadi ..co mi vadi je .. kdyz je nejaka uzsi pesina neda se temer objet a ten clanek co na nim sedi ani nema snahu se nejak uhnout .. .. a jsete luxusnejsi je kdyz se vysere .. takova kupa kdyz ti zapada lupenim a ty to pak rozjedes .. nikomu nepreju to cisteni vzorku a pak jeste kdyz jede 10 koni a 8 z nich se jich na 15 metrech vysere tak to je pak pohled .. .. kdyby to aspon kopli nekam do lesa a nenechali to naprostredku pesiny ..

      .. ted jsem dostal napad .. az vyperu retez tak ho dam do flasky a az potkam kone tak flaknu do xichtu a tomu zokejovi taky ..

      0 0
      • Gorgov  

        :D

        0 0
      • krabica  

        S tim sranim je to hnus, dal bych jim to sbírat, stejně jako pejskařům.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Po Kosiciach jazdi v lete konka – vagon tahany konom. Vodic ked vidi, ze sa to blizi tak vezme taky podberak ako maju rybari ale vacsi a pekne to za jazdy zachyti. Snad by mali mat taku povinnu vybavu. :-) Ako to robia s tekutym odpadom som si este nevsimol.

          0 0
        • gobike  

          Nj, ale pejskarum staci sacek, ale konaci by museli na zadech vozit pytel.. Ber to tak, ze je to hnojivo:)

          0 0
    • prcina  

      mate tu silny slova „nesnasim kone“, kobylince jsou OK jak na gumach tak v ruce,jsou BIO ale psi hovno nikdy. nedam na kone dopustit!

      0 0
    • prcina  

      kdyz s tim delas furt tak ti to neprijde:)

      0 0
    • Pavlis  

      A co kdyby jsi se obcas vydal do lesa po turistickych stezkach pesky? Pak budes moct napsat, jak jsi klouzal po oholenych korenech od bajku a cvachtal si v bahnu na rozjezdene zemi, drive nadherne posypane mekkym jehlicim. Ono dost zalezi na uhlu pohledu. Nic ve zlem, ale v lese je vic naplava kolo nez kun:))

      0 0
      • Blade  

        to jo. jenze takovej kun znici teren vic nez dejme tomu 20 cyklistu, takze i kdyz je v lese mnohem min koni, tak prave proto by meli brat ohledy na cyklisty. Jeden kun nasere totiz vic cyklistu nez cyklista koni :))

        0 0
    • pepino  

      Jez koňský klobásy:-)

      0 0
    • gerrard  

      Lidi co jezdi na konich zase nesnasi cyklisty. Kdyz jim projede kolem kone tak se jim casto plasi. Ted kdyz uz jsem pouceny na ne kricim kdyz je predjizdim a oni se na to nachystaji a je to OK. Takto poucen jsem byl od kamarada co jezdi na koni. JEnom nemohl porad pochopit jaktoze normalni kolista nevi ze se kun plasi, kdyz se kolem neho projede.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.