• gallyleo

    rozhodujem sa medzi tymito bajkmi:

    KONA Blast 06 a GT Avalanche 1.0 06

    Prosim poradte, neviem ktory si mam vybrat. Ak niekto mate skusenosti s konkretnymi modelmi alebo so znackou ako takou napiste… prip. ktoru znacku preferujete a pod. thx

    Anketa: Kterou znacku preferujete?

    GT
    18x
    44%
    23x
    56%
    0 0
    • Gatier  

      jednoznacne Kona. Dizajn, kvalita a tak.. GT sa mi nepacia. Ked tak este Marin

      0 0
      • borda  

        me se napci kovarik. jinak nevim v cem je design, kvalita a tak ny vysi urovni u kony. Pokud jsi si nevsiml, tak letos sla kona straslive dolu. takze nesud, kdyz evidetne nevis

        0 0
        • JSt  

          tak to byla dost neadekvatni reakce. a jeste na prispevek, ktery neni primarne urcen tobe :/ btw. bych byl taky pro konika :))

          0 0
          • borda  

            :-) nebylo to mysleno zle. ale zduvodneni ze kona je lepsi nez GT, protoze se mi nelibi GT mi neprijde dostatecne taky nefer i vuci tazajicimu. To ze prispevek neni urcen me asi neni uplne pravda, protoze toto je forum a prispevky jsou urceny vsem. jinak kovarik se mi samozrejme libi, kdo by ho nebral, ze. ale to ze kona letos sla velice dolu (jak kvalitou, tak cenou), je proste pravda. taky je pravda, ze obe ty kola maji nic moc vidle a brzdy (i kdyz GT ma lepsi).

            0 0
            • JSt  

              vis, co znamena slovo primarne? ;) vidlici na kone povazuju za lepsi (i kdyz to je asi prast, jak uhod), brzdy horsi. to ale nic nemeni na tom, ze mi je kona sympatictejsi :)

              0 0
            • Vilém  

              Proc povidas porad neco o kovarikovi?On se ptal na silnicku?Jinak co se tyce zpracovani Kony,tak se tebou souhlasim,proste made in vietnam.

              0 0
              • borda  

                to byl takovej pokus o vtip (podivej se do gatierova profilu).

                0 0
              • wroum  

                a nebo taiwan. je to fuk je to oboje hned vedle moravy :-)

                0 0
    • gallyleo  

      no ale sa mi zda ze ten Avalanche ma lepsiu vidlu a aj ram mi pride robustnejsi a ja nepatrim zrovna medzi najlahsich (100kg) :)

      0 0
    • marapara  

      GT Avalanche 1.0 jezdím 2 roky, teď třetí sezonu. Sice orignální je pouze rám, jinak všechno je jiné. Vidle Duke XC U-Turn, řazení LX, Kliky LX 05, smyk XT, šaltr XTR, kotouče Avid CPS disk, ložiskové náby. Geometrie mi sedí, najezdil jsem na něm zatím asi 20000 km, spokojenost.

      0 0
      • mikin  

        Mam Avalanche 2 rok a pul taky jsem spoustu veci vymenil, vidle maruska kliky LX 05 saltr XT, jsem v celku spokojen, kolo me sedi, najeto asi 8000km a zatim bez problem. Tim ale nechci roct ze je Kona spatny kolo.

        0 0
    • Daf  

      Podle me je GTcko mnohem hezci a taky o kilo lehci. Ten robusni ram Kony mi pripada vhodnej spis ke skakani, nez na normalni jezdeni.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No vidis. Segre se zase libi vyhradne „skakaci“ ramy a na ty XC trubicky by nesedla..... k tomu bych mel jeste podotknout, ze nejspis s kolem nikdy nesjela z cyklostezky ;)

        0 0
    • lucky  

      …myslím si, že jsou obě kola na stejné úrovní…u toho GT mi vadí ta vidla(hlavně tuhost)…jelikož jezdím GT, tak bych šel určitě do Avelanche koupil bych jen lepší vidlu…ale zkus je a uvidíš sám, které ti bude lépe sedět

      0 0
      • jirkag  

        Myslis to jako ze J3 je na 100kg mekka?

        0 0
        • marapara  

          Já bych šel spíš do Tory nebo Recona. J3 má nohy 28,6 mm, bude se víc kroutit. Tora a Recon má 32 mm nohy, to je o něčem jiném. Jsou to tuhé vidle, i když při tvojí váze bych ještě zvážil výměnu pružiny za tvrdší. Origoš je docela měkká, ale zase je žehlička. Na mých 74–75 kg je tak akorát, ale na metrák to chce tvdrší.

          0 0
    • gallyleo  

      dakujem za vsetky prispevky. Nakoniec pojdem do toho GTcka, KONU som bohuzial nemal kde vyskusat ani vidiet nazivo (v Brne je Kona ku…nedostatkove zbozi)a na to GT sa mi podarilo zjednat cenu. Tu vidlu by som samozrejme vymenil, aj brzdy, ale ako vzdy nie su peniaze a uz aj tak som sa snazil zrazit pociatocnu investiciu co najnizsie. Ked sa opotrebuje tak ju vymenim ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.