• JMT

    Koukal sem ze mam zadni disk dost zbrousenej a predni vymenim taky at to nevypada blbe, mam tam vepredu 185 a vzadu 160 original avid (brzdy BB7) coz je prvni problem, pac nikde sem nevidel disk 185 ale jenom 180 (vadi to ?) a problem cislo dve je to ze se mi libej zubaty kotouce, ale prej to nak vybruje pri brzdeni a rychlejc to oddelava desky… Co je na tom pravdy ? jaky disky by ste mi doporucili ? (p.s. uz budu asi davat ten 185/180 disk i dozadu)

    0 0
    • pepa_16  

      zkus historii, tam se o tom dozvis dost

      0 0
    • enjoy  

      jo tak okolo toho mam taky spoustu otazek.hlavne to „ABS“ a kvalita zpracovani,tim nasledny dobry brzdeni. je pro me docela tezky si objednat kotouc,kterej nekdo namaloval na papire a snad naskenoval nebo co. tak se nestydte zopakovat co je dobry koupit a co ne:-)

      0 0
    • CZiko  

      a nekoušou? :)

      0 0
      • JMT  

        rada nad zlato…

        0 0
        • Radek Broz  

          Tak napred koukni do historie – zubaty kotouce se tu posle,dni dobou resi casto jako Reba:o)

          0 0
          • JMT  

            tam nak nemuzu najit jesli vadi rozdil 180–185 mm

            0 0
            • Radek Broz  

              IMHO 185 nikdo nedela, bude to blbe oznaceny… kdyby ne, das pod prase podlozky.

              0 0
              • JMT  

                www.x-bikes.cz/?…

                0 0
                • Radek Broz  

                  Pokud jsou ty original Avdidy vazne o 5mm vetsi, stacilo by vyndat podlozky, pokud by desticky nedosedaly dostatecne – teoreticky by melo prase byt o 2,5mm blize k ose kotouce.

                  0 0
                • marapara  

                  Nedávno jsem řešil něco podobného. Sjel jsem kotouč z CPS brzdy, tehdy Avid dělal 165 mm a teď jsem tam dával 160 mm. Takže jsem musel adaptér říznout o 2,5 mm na každé straně. Trochu jsem do přepískl, tak musím dát podložku na každou stranu.

                  0 0
    • kesu  

      ja sem slysel ze ty vyslovene zubaty rychlej opotrebovavaj desticky (protoze kdyz dojde k zvlneni kotouce obrusuje to desticky razantnejc) ale treba kdyz jsou jenom vlnity(magura,a­vid..)tak je to z vlastni zkusenosti o pohode.

      0 0
      • JMT  

        sem mel strach kdyz se mi ten jeden zoubek nakoé ohne…

        0 0
    • Jogador  

      Já mám kotouč 185, řešim podložkama…

      0 0
      • JMT  

        ja tam mam ted adapter na 185 a chci tam 180 v zadu mam 160 a taky bych dal 180, akort tim asi pridu o cps a toho se vzdat nechci… fakt nevim… :-(

        0 0
        • Radek Broz  

          No ale podlozky mezi adapterem a prasetem mas, ne? Avid tam dava takovy ty vyhloubeny jako na stelovani gumicek u vecek. Kdyz je vyndas, bude to ok.

          0 0
          • Pebe  

            takhle to ale nefunguje, aspoň se 160 kotoučem mám adaptér Shimano a ta podložky tam mám a je to akorát. Bez podložek by imho musel mít 180 kotouč a 185 adaptér, aby eliminoval ty chybějící podložky.

            0 0
    • Pebe  

      Tak kup zase Avid kotouče www.trinnity.cz/Default.asp?…

      0 0
    • MlokCZ  

      Tak co jsi nakonec vzal za kotouče. Chci se zbavit těch originál Avid polygonů. Takže potřebuju taky buď jiný 185mm nebo řešit podložky. To se mi ale moc nelíbí, sice je můžu dát na druhou stranu adptéru, ale tím přijdu na té jedné straně o přesně štelování.

      A teď otázka, jestli si vůbec pomůžu, když tam hodim www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
      • yetti  

        Za ty prachy bych radsi koupil 2× Alligatory

        0 0
        • MlokCZ  

          Kdyby aligator byl 185, tak ho beru hned, dozadu vemu 160 aligatora. Dopředu bych chtel ale radeji 185 nez 180.

          0 0
    • Bulda  

      matej prokop jezdi ty „pily“ od aligatoru, se ho zkus optat

      0 0
    • wroum  

      kamos jezdi zubaty kotouce na HFX9 a v pohode. brzdej a paka nepulzuje, ale jel sem i na jinejch a tam paka lehce pulzovala. jo a on ma Aligatory, protoze s kotoucema od aligatora, neslapnete vedle :-)

      0 0
      • easyrider  

        Já se svez na zubatejch a byl to děs! Dle mého jde jen o dyzajn, funkci to nemá asi žádnou..... (pozitivní)

        0 0
      • goofy  

        No Hayes ma pomerne siroke desky, takze tam ty zuby asi tak nevadej, treba oproti Shimanum…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.