• XarlieN

    Protože mám 193cm a krom jízdy z kopce chci i šlapat (hlavně traily jako Rychleby, občas Leogang/Kouty – ale ty fakt něžně, na DH si tam spíš půjčit speciálku atp.), optám se na Váš názor co by jste brali v 27,5 na AM/EN (zdvih min 150, cena max cca 85k).

    Cube Stereo Super HPC 160 Race

    http://www.cube.eu/…pc-160-race/

    GHOST Cagua 6550

    http://www.ghost-bikes.com/…/cagua-6550/

    INTENSE TRACER 275

    http://intensecycles.com/tracer-275/

    HAIBIKE Q FS SL 27.5

    http://www.haibike.de/…,detail.html

    Dík za typy, názory. (osobně u mě vede GHOST)

    0 0
    • palo7  

      si troufáš, nechat si radit o kole za 85tis od lidí kteří budou jen teoretizovat a machrovat :-D

      sám jsem zvědav kolik lidí skutečně něco najeli na 27,5

      0 0
    • vitan  

      nešpekuluj…:)

      0 0
      • vitan  

        Cube – ta váha a carbec rám na takové kolo bych asi nebral.

        Ghost – osazení je dobré a rám by mohl být ok

        Intense – cena samotného rámu bude asi garda, VPP systém

        Haibike – vypadá dobře, horší záplety, ale zřejmě bude lepší cena

        KTM – já bych šel do krásného „Barka“http://ww­w.ktm-bikes.at/mounta­in/tour/full-suspension-alu/bark-20.php?lang=DE, ale tam už se blížíš k Tvému bývalému RBéčku

        0 0
        • fousek  

          Pokud jsou na to penize tak bych nesel do niceho jinyho nez karbonu. Nedelaj se v nem dulky a kdyz ho nahodou nekde promacnes nebo zlomis, tak se necha krasne zalepit a v tom miste je pevnejsi. Dural kdyz zlomis tak sice jde zavarit, ale je potom k praskani mnohem nachylnejsi.

          0 0
    • scret  

      po letech je Stereo zas koukatelny kolo…

      Pri tve vysce bych se toho rozmeru vubec nebal, alespon na tom nebudes vypadat blbe:)

      POchybuju ze ti da kdokoliv nejaky fundovany odpovedi, 27,5 je relativne nova vec a tezko ma nekdo neco vyzkousenyho…

      0 0
    • logoman  

      Ja bych se snazil sehnat neco s 26" geo aby kolo bylo spis hravejsi.

      Z techto si mi tak zda jediny ghost.

      Jinak ja bych volil rm altitude diky geo. http://www.rider-store.de/…uct_info.php?…

      Ale je dost drahy …

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Jsem se uklikl s Haibikem…

      Zkus se podívat na Norco Range.

      0 0
      • MirosPikos  

        +1

        To Norco je přenádherný! Super kolo, jen se tu těžko shání ne? Katmar a nevím kdo by ho ještě mohl dovézt. Chtělo by to si udělat výlet do Kanady.

        0 0
    • Tina  

      Máloktorá firma má toľko natestované a skúseností s rozmerom 27,5" vďaka závodnému týmu ako Scott. Skúsila by som Genius rady 700.

      0 0
    • roman 3D  

      bych počkal na nabídku 27,5 POLYGON:-)

      0 0
    • goofy  

      Me se libi nove Norco Range

      Otazkou je, jak to bude u nas s dovozem

      0 0
      • scret  

        jj, bylo i ve Velu a moc ho nevychvalili, udajne je docela liny… Linejsi o dost nez TranceX 29…

        Samozrejme Velo neni berna mince (co si budeme nalhavat), ale alespon nejaky priblizny nazor si clovek udelat muze…

        Ikdyz ho zas vychvalili z kopce…

        Btw. ta barvicka je nadherna!

        0 0
        • goofy  

          Tak je taky urcite jinak orientovano nez TranceX, ze jo… Prave na dolekop by mohlo byt pekne (coz si u EN fullu predstavuji jako podstatnou podminku) a ta barvicka… :-D

          btw: odkud ho Velo melo?

          0 0
          • mr.antik  

            to jejich fsr maj na všech kolech stejný, tak se to holt musí řešit propedálem…

            0 0
          • scret  

            zalezi jak kdo co preferuje… Neco jede nahoru i dolu dobre:)

            Netusim…

            0 0
            • goofy  

              Uz jenom srovnavat 120mm a 160mm full mi prijde ujete… A povazovat giant TranceX 29 za enduro taky, tak mi ta informace prijde totalne k nicemu.. To jsem tak nejak chtel rict :-)

              Jinak ten Range urcite nepojede tak jak nejake VPP nebo Maestro

              0 0
              • scret  

                zitra to muzu naskenovat a poslt ti to na mejl, jestli budes chtit…

                0 0
    • TeryPV  

      Osobně mám staršího brášku Ghosta a šel bych do něj zase:) Cagua se mi v 27,5 hrozně líbí a vím co bude moje další kolo :)

      0 0
    • XarlieN  

      No tak jsem objednal GHOST CAGUA 6550. Co se týče GEO mi přišel tak nejblíž tomu co mám teď (s tím že víám kam to ježdění chci posunout), výbava vs cena OK. Praxe mi řekne, co a jak (na 29 už něco odjeto mám, tak doufám že to bude přesně mezi a to by mi mělo vyhovovat)

      Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zprávy kdy by mohli být nějaké slušné zapletené kola s UST na 27,5 (MAVIC/FULCRUM..) V nejhorším to rok vydržím na duších. :-)

      0 0
      • kubad  

        slušné kola na 27,5" se dají zaplest

        0 0
        • XarlieN  

          No to je možné, ale z mojí praxe cokoliv jsem jezdil se třeba s Crossmaxama SX nedalo srovnat (váha vs tuhost – hlavně ta váha byla ihned poznat), navíc po roce ježdění žádná známka promáčknutí/poš­kození/rozcen­trování, což se mi na starších ráfcích občas stávalo (možná to je tubelessama a Fat Albertama SS) Ale prostě radši věřím celku z fabriky a určitě bych chtěl ráfek bez děr. Přišlo mi, že MAVICY vs SCHWALBE FA 2,4 sedí jak prdel na nočník.

          0 0
          • scret  

            pokud napletes neco na ZTR Flow, tak to nebude o moc rozdilny vahove a pritom odolnost bude uplne stejna… S tuhosti neporadim, uz dlouho jezdim zaplety a ne klasiku…

            0 0
          • kubad  

            OK ale mám sice naprosto opačný názor a zkušenost :D

            0 0
            • martinpav  

              +1. A k tomu bezproblemovy servis kdekolvek v prdeli.

              0 0
            • XarlieN  

              Ok, tak napiš proč, napsat jen, že máš opačný názor, ale nenapsat proč mi přijde takové nedotažené.

              0 0
              • kubad  

                u Mavicu: kvalita nab nic moc, orech starsi verze parodie, novejsi no :-) sou i mnohem lepsi, tuhost do zaberu fajn tuhost do boku prumerna, rafky sou fajn, dostupnost dilu a servisovatelnost slozita.

                za podobnou cenu dokazu zaplest kola lehci s lepsima nabama tuzsi a lehci.

                0 0
                • mr.antik  

                  Jakou zadní nábu bys dal, ne Hope, něco srovnatelnýho hmotnostně a výdrží (12mm osa)?

                  0 0
                  • kubad  

                    dt240, Chris King

                    0 0
                    • mr.antik  

                      hmmm, tušil jsem to :-)

                      Mám pocit,že 240 nějak podražily, 8tis za zadní je dost

                      0 0
                      • kubad  

                        tak lehce nad 6 neni zase takove peklo :-)

                        0 0
                        • mr.antik  

                          To jsem tak počítal… koukám v německu okolo 7. Problém je trošku natrefit na 135×12. Kde to maj takhle levně?

                          0 0
                          • Draw in soul  

                            Levně :DD Blbej náboj a někdo za to dá 6–8tisíc :) Jinej za to má cely kolo,je to nespravedlivy :/ :D

                            0 0
                            • mr.antik  

                              Levně proti kupkolu. Je to ranec. Ale líbí se mi, že má víc cvaknutí na otočku, že je tišší a lehčí oproti stávajícím HOPám. Pořád tam musim cpát vazelínu aby neřvaly. Při mé váze myslím že by to mohla být nába na celý život :-)

                              Ekonomcká a těžší varianta připadá v úvahu 340ka. Nebo možná nějaký Novatec, ale v těch se nevyznám…

                              0 0
                              • Atilla  

                                JJ, zadní hope je pěkný oser, nechápu jak s tím řevem může někdo jezdit.

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  když tam dám vazelínu tak třeba 10 vyjíděk se to dá, možná by stačila nějaká vhodnější která vydrží déle.

                                  A trošku mě vadí i ten malý počet cvaknutí, při nějakém jako-triálku na lehčích převodech.

                                  Ale dá se s tím žít, jen bude brzo příležitost to vyměnit, tak nevim za co…

                                  0 0
                                • Draw in soul  

                                  Co jezdíš ty? :)

                                  0 0
                                • scret  

                                  ten rev je prave super:)

                                  0 0
                                  • Vegan  

                                    K cemu, k tomu ze vyplasis pulku lesa ? A k tomu, ze turisti se stebe poserou driv nez te maj sanci videt ? Mi to prijde jako neco co do lesa nepatri.

                                    0 0
                                    • deekay  

                                      ty delas, jako by to byla motorovka o_O

                                      a specialne u turistu je to super bezpecnostni prvek, slysi e prijizdet a nevydesi se jko kdyz na ne houknes dobry den, nebo zdovolenim pul metru za nima

                                      mimochodem DTcko taky kdovijak tichy neni, dyz ho permanentne necpes vazelinou

                                      0 0
                                      • Vegan  

                                        No ono proste Hope jde slyset i z poza blizkeho horizontu, lesem se ten rachot celkem nese. DTcko me teda prijde tak 10× tizsi a to ho cpu vazelinou jen 2× rocne.

                                        0 0
                                        • deekay  

                                          No nevim, kdyz sme byli tedkonc v zdarskych vrsich u johnyho, tak tam houpy mel tusim janouch a johny, ja syntace, scoty DTcko, kubad chrise a ze byse ten nas hluk nejak nesl, nebo byl extra vyrazny, se rict fakt neda.

                                          0 0
                                      • mirabike  

                                        přesně tak, lepší než zvonek..

                                        0 0
                                    • scret  

                                      samozrejme je to k nicemu, to ale neznamena, ze kdyz se to nelibi tobe, nemuze se to libit nekomu jinymu ne?:)

                                      0 0
                                      • mr.antik  

                                        on to člověk přestane vnímat. Ale pak jedu na druhým kole, který necvaká vůbec a je to super

                                        0 0
                                        • ClAyD  

                                          Když já přesednu na kolo, který necvaká, tak mě to pěkně sere D

                                          0 0
                                          • deekay  

                                            +1 :)

                                            to je jak dyz clovek jede v elektromobilu :D

                                            0 0
                                            • ClAyD  

                                              A to to moje cvaká jen potichu… takový houpy bych si nechal líbit…

                                              0 0
                                              • mr.antik  

                                                Jenže já pak neslyšim „terén“

                                                0 0
                                                • deekay  

                                                  tak s tim sem nikdy problem nemel teda, tak hlasity to zase neni :) i kdyz na to co jezdis asi teda potrebujes slyset vic no :D

                                                  0 0
                                                  • mr.antik  

                                                    nutně nepotřebuju, ale přijde mi to lepší, pro ten pocit.

                                                    Radši poslouchám jak bubnujou gumy do kořenů a kamenů

                                                    0 0
                      • Vegan  

                        Co dt 340 ?

                        0 0
                        • mr.antik  

                          jj ekonomická varianta :-)

                          0 0
                          • Vegan  

                            Mame ji oba ze sandrou a spokojenost. Zadny problem vse funguje jak ma a to budou i vyse zminene jen ponekud drazsi a tezsi.

                            0 0
                            • logoman  

                              jj dt swiss super, 350 je stejne tezka jako hope, akorat nema milion barev, bohuzel je ticha :-(

                              0 0
                    • deekay  

                      Ten CK me dycky prekvapi jak je tichouckej, jen si tak vrni :))

                      I kdyz proti my nabe je asi tichy vsecko :D

                      0 0
                      • scret  

                        CHK tichej?:)

                        0 0
                      • mr.antik  

                        To jsou Syntace tak hlučné? Víc než Hope?

                        0 0
                        • kubad  

                          no taky me to pekvapilo, hlucnost je porovnatelna, King je proti nim tichoucky :-)

                          jinak ty Syntace maji stejne rohatky jak DT 240 :-) ty novejsi s 2 nasobnym poctem zubu tusim 36

                          0 0
                        • scoty  

                          Jsou hlučný, ale příjemně… I když nepřemazaný 240s maj taky něco do sebe…:)

                          0 0
                          • kubad  

                            jj :-)

                            0 0
                          • mr.antik  

                            Jak je to s těma 240s, používají pořád stejný systém? Někomu to cvrčí dost, někdo to má skoro neslyšitelný.

                            Podobně i u Fulcrumů.

                            0 0
                            • vysmátej bajker  

                              záleží na tom jak často čistíš a jak moc mažeš.

                              0 0
                            • Vegan  

                              Kdyz DT nenamazes, tak jednou zacas musis vymenit zubatky ( nebo rohatky jak kdo chce :P ) uvnitr, ale rve to fest. kdyz to namazes je to tichoucke a spolehlive, jednou za cas otevres ( na zacatku a vpuli sezony ) vycistis, namazes, zavres a fungujes dal tise je to prace na 5 minut ne vic :)

                              0 0
                              • scoty  

                                množství té spešl světlé vazelíny na zubatku chce odpozorovat. Stačí trochu na prst a lechce máznout. Když je moc tak je to hodně tichý a občas to vyskočí při záběru, což by nemělo, kvůli životnosti.

                                Když je to málo, tak řve.

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  a na hope je taky nějaká spešl vazelína? Ta moje Motorex hned po pár vyjížďkách jakoby zřídne…

                                  0 0
                                  • scoty  

                                    musí být hlavně odolná tlaku a teplotě. DT doporučuje tuhle a je to tahle od Molykote

                                    V Botticu toho maj kýbl, tak mi při servisu vidle trochu ukydli…tak na 10 let pro mně…:)

                                    0 0
                                • Vegan  

                                  mi to rikat nemusis, ja to delam pravidelne :)

                                  0 0
                        • deekay  

                          hlucnostne mozna jak hope, ale zvukem je to neco jineho

                          takovy agresivnejsi, musim rict zze do toho zvuku sem se zamiloval, lepsi mi prijde ten vzukot jen u kingu, ale to by musel 2× zesilit :D

                          0 0
                          • mr.antik  

                            já chci na příští sezónu dát „tichou“ přehazku a cvrčka taky :-)

                            0 0
                            • deekay  

                              stejne jako v aute nemam rad kdyz neslysim zvuk motoru, tak nemamr ad kdyz neslysim volnobezku na bajku :D

                              0 0
                            • Vegan  

                              dobra volba :)

                              0 0
                          • Tina  

                            ja tiež milujem zvuk mojej Tune Kong náby ;)

                            0 0
      • TeryPV  

        Gratulace a obrovská závist :) Dej pak vědět jak to jezdí, jestli mám začít šetřit :)

        Ať sviští:)

        0 0
      • swinx  

        Dobře sis vybral, parádní bike, gratuluji ;o)

        Pokud vím, první kousky by měli do ČR dorazit až v průběhu dubna 2013, tak budeš muset ještě chvíli vydržet =o)

        0 0
      • jeffino  

        zeptám se ty jsi toho ghosta měl možnost někde projet? já mám 195cm a přijde mi, že geo je na můj vkus krátká, ale třeba se pletu.

        0 0
        • XarlieN  

          Ne, ale vycházel jsem ze svého aktuálního bike a ten je ještě o 2cm kratší. Dle informací by měly být únor/březen, ale vydržím, stejně teď SNB a kite čeká. :-).

          0 0
    • Tina  

      už si niečo kúpil? Pozri video Rocky Mountain Altitude 650b + four great bike riders

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.